,oyaliteit loont niet, maar wordt gestraft' NV: 'Werk aat voor oopkracht' w Amsterdam wil geweld bij ontruimen vermijden Beroering in Zeeland over CDA-wens weer betaalWn? rvimtd Strandexploitanten krijgen geen geld V V\! n mineer* er Taptoe Breda in teken van bevrijding scussie bij FNV gaat door U f|!U etnamees nd heet edLloyd' WEG IN EIGEN LAND 'Heroverwegen' vaste oeververbinding Westerschelde valt slecht Stoelendans op Vlieland Rita s£AG 19 AUGUSTUS 1980 TROUW/KWARTET R H S 3 p-voorzitter heeft geen goed woord over voor 'strafexpeditie' van KVP'ers: onze parlementsredactie HAAG De strafexpe- van een aantal KVP'ers e dissidenten in het CDA eens en voor'altijd aan jeerderheid te onderwer- 5 weliswaar al aardig aan eizanden, dat neemt vol de partijvoorzitter van V8ilRP, Hans de Boer, niet Jf dat er een aantal minder L trekjes van de KVP baai* zijn geworden. gang van zaken is in feite omdat dit laat zien hoe ge- he lijk er binnen het CDA een cjv oorlogsmentaliteit de kop op sn teken. Een kille rekensfeer, zude macht van het getal de ig geeft, het denken in links- rechts-schema's de overhand krijgt en de zittende macht zonder al te veel bekommernis wordt gesteund. Een sfeer ook waarin men uit is op slacht offers. Ik heb er geen goed woord voor over", aldus De Boer gisteren in een vraaggesprek met deze krant. Zoekend naar een verklaring voor dit fenomeen kan De Boer zo gauw niets anders verzinnen, dan dat zich hoe dan ook een fundamenteel verschil in denken heeft gemanifesteerd tussen het protestantse en het roomse volks deel. „Voor roomsen is het kennelijk niet belangrijk wat je zelf van iets vindt, zodra de structuur in het ge ding komt. Dat past waarschijnlijk in hun kerkelijke hiërarchie en naar de politiek vertaald kun je als katholiek' daarom ook niet anders dan je neer leggen bij de meerderheid van de fractie, dan wel bij die van het kabi net. Zulke «pvattingen geven te den ken over de mate van pluriformiteit en tolerantie die binnen het CDA mogelijk is", aldus De Boer. De partijvoorzitter herinnert er nog eens aan dat acht „loyalisten" bij de totstandkoming van het kabinet-Van Agt een voorbehoud hebben ge maakt. „De KVP heeft er notabene zelf bij gezeten. Maar toen hielden zij hun mond. Zij hielden ook hun mond toen wij in de daaropvolgende jaren alles geslikt hebben. Het is daarom schandelijk ons nu van deloyaliteit te betichten. Het is eerder andersom Want ga maar na. we hebben ons geschikt in het Urtncoverdrag, we hebben steken moeten laten vallen op het sociale front en bakzeil moe ten halen inzake de kernbewapening en de illegalenkwestie. Het is duide lijk, loyaliteit loont niet. maar wordt gestraft." „Die Zuid-Afrikazaak is hóe je het ook bekijkt, niet uit de lucht komen vallen. Het was een van de punten waarop wij tijdens de kabinetsforma tie een voorbehoud hadden gemaakt. Het was een punt ook waar het partij bestuur van de KVP zich eerder vier kant achter had gesteld. Ja en om dan te spreken van de minderheid die de meerderheid blokkeert? In zijn algemeenheid mag dat natuurlijk niet, maar in deze zaak, die zozeer het kenmerk draagt van het christen-de mocratische denken, dan zeg ik, nee. Dat 'nee' verein ik trouwens niet zelf: het staat in het programma en het verbaast me alleen maar dat de meer derheid er niet net zo over denkt. Maar het is zoals het is, ook in deze zaak zijn we door premier Van Agt bedrogen. In de kernwapenzaak kon geen zuiver standpunt worden inge nomen. omdat de WD anders zou afhaken. Het resultaat was een for mule van niks. Uit dat debat zijn we besmuikt tevoorschijn gekomen. In de Zuid-AÏrikazaak lagen de kaar ten er niet anders voor. We hebben fractievoorzitter Lubbers dat van te voren heel duidelijk gemaakt. En er bij gezegd'dat we een herhaling van het kernwapendebat niet wilden. Soms zou Je wensen dat de actievoer ders in de KVP, zoals het CDA-Ka- merlid Hans van den Broek en de KVP-secretaris Van der Top, onver kort hun zin kregen. Eerst dan zal duidelijk zijn hoezeer zij de bijl aan de wortel van het CDA hebben ge legd", aldus Hans de Boer. Uit een wetenschap tenslotte put De Boer een grimmig soort troost. „Mocht Van der Broek inderdaad zijn zin krijgen en zou de minderheid reg lementair aan banden worden gelegd welnu, die regels zou ik als Kamer lid gewoon aan mijn laars lappen. Wat dat betreft houdt ons staatsrecht er gelukkig andere opvattingen op na." onze sociaal-economische redactie HT/AMSTERDAM Het CNV is bereid om bij de iderhandelingen koopkracht in te leveren, wanneer :htbare resultaten op het gebied van de werkgelegen- Ugenover staan. De verbondsraad van het CNV geeft i - Een groep van twintig krakers van de appartementen aan de Amsterdamse Prins Hendrikkade heeft lïng aan werkgelegenheid en behoud van sociale zeker-, gistermiddag in Amstelveen gedemonstreerd vóór en in het kantoor van Netjes BV, de eigenaar van De FNV is het gisteren intern nog niet eens kunnen - hi over een beleidslijn voor de komende tijd. w ibondsraad CNV en de federa- i FNV, elk bestaande uit de Iers van de aangesloten bon- tbben zich gisteren ieder voor ;n over het arbeidsvoor- «beleid voor de komende ja- it CNV kwam tot een stand bij de FNV wordt de discussie set, K i de verbondsraad CNV be reidheid met de leden te pra- teruggang in koopkracht, rijke punten zullen hierbij zijn ;e behandeling (wat betreft icht) van werkenden en men teen uitkering, vergroting van iap, zichtbare resultaten op N&n de werkgelegenheid, en mogelijk ontzien van de Iden. Het CNV wil eind een meerjarennota voor l-economisch beleid klaar itter Van der Meulen zei rdat het CNV niets wil weten ideeën van VNO-voorzitter n. Die wil alle koppelingen CAO-lonen en minimumloon. bij de overheid en sociale ingen loslaten. „Ontkoppeling volstrekt niet met de CNV- ig dat alle groepen in onze ehappij op gelijke wijze moe- vi jdragen aan de oplossing van de :he vraagstukken. Van herhaalt het oude standpunt Ie werkgevers dat alle proble- n£unnen worden opgelost als het 'iven zichzelf maar mag red- lüionder rekening te houden met ,b maren, trendvolgers en ultke- io erechtigden", aldus de CNV- tter. tgangspunten van het arbeids- aardenbeleid zijn hetzelfde als '8 en 1979. Ook dit jaar acht de ndsraad het wenselijk om te met een gecoördineerd ar- foorwaardenbeleid het CDA-programma, dat kt an een teruggang in koop- over vier jaar van twee tot procent en de uitspraak van Van der Stee van finaniën, volgend jaar anderhalf tot twee Ut zal moeten worden ingele- zei voorzitter Van der Meulen: lullen aan de regering vragen oor deze offers zullen worden ikt Men vraagt nu te veel offers i dat duidelijk is waarvoor ze md zijn utter Post van de NCBO (ambte- U zei naar afloop van de ver- sraad dat de bond er niets voor het trendbeleid van de ambte- i los te laten. Al de plannen ,<ie staan om het trendbeleid af te "en hebben bezuinigingsmotie- ÏÏRDAM (ANP) Een Vietna- echtpaar. dat ruim een jaar <n met een groep bootvluchte- n werd opgepikt door het vracht- .Jïedlloyd Agulhas", heeft uit zijn pasgeboren zoon genoemd de reddende rederij; het kind «Nedlloyd". n brief aan de Rotterdamse rede nen Vo Thiet en Le Thi Hoi dat 'oor hen de enige manier was om dank te tonen. Schepen van de J°yd pikken bijna met de regel- 1 van de klok vluchtelingen op. 'olgens vaste afspraken met het sterie van buitenlandse zaken 'de eerste aanloophaven naar «land vliegen, omdat opvang in verte Oosten vrijwel onmogelijk ven. Tot dusverre is het trendbeleid het beste middel om te komen tot een goede loonontwikkeling vn de ambte naren, aldus Post. De discussie gisteren in de federatie- raad van de FNV werd gevoerd aan de hand van een notitie van het FNV- bestuur. Die notitie is niet bekend gemaakt. Het FNV-bestuur maakt nu een volgende notitie, waarin de eco nomische problemen worden geana lyseerd, de keuzemogelijkheden op een rijtje gezet, en een voorstel wordt gedaan voor een gezamenlijke aanpak. Vice-voorzitter Spit legde de nadruk op de verschillen in situatie tussen bedrijfstakken. Ook de aanpak van de verschillende FNV-bonden kan dan niet overal dezelfde zijn. Spit wees er voorts op dat in sommige bedrijven en bedrijfstakken al CAO's voor twee jaar dus inclusief 1981 zijn afgesloten. „Wat in afgesloten contracten staat, komt niet voor herziening in aanmer king," aldus Spit. Veel van wat in 1981 gaat komen, is echter nog onbe kend. Spit noemde bijvoorbeeld de beslissingen die het kabinet zal ne men over belastingen en sociale pre mies. In die zaken zal geprobeerd worden als hele FNV één lijn te trek ken. Spit ging hierop niet nader in, maar te denken zou zijn één FNV- gedragslijn in de vraag of al dan niet geprobeerd zal worden een verhoging van sociale premies of belastingen via CAO-loonsverhogingen al te wen telen. Het komen tot een gezamenlijke FNV-lijn wordt ook bemoeilijkt door dat in sommige sectoren al meerja- ren-CAO's zijn afgesloten, terwijl in andere sectoren de bonden nog met de werkgevers aan het onderhande len zijn. „De federatieraad was eens gezind van mening dat die onderhan delingen eerst tot een eind gebracht moeten worden en dat we dat niet voor de voeten moeten lopen," aldus Spit. Niettemin wil ook de FNV eind sep- het appartementencomplex. In het kantoor riepen zij het personeel van Netjes op om te gaan staken en niet meer mee te werken aan de „speculatiepraktijken van hun baas". Een poging om de heer Netjes te spreken te krijgen mislukte. In plaats daarvan belde hij de politie, waarna de krakers uit zichzelf Vertrokken. Foto Erwin Verheijen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Burgemeester en wethouders van Amsterdam hebben gisteren verklaard stellig van plan te zijn om bij de ontruiming van de gekraakte appartementen aan de Prins Hendrikkade geweld zoveel mogelijk te vermijden. Voorbereidingen en instructies voor de ontruiming zijn daarop gericht, aldus B, en W. Zij reageerden hiermee op een verklaring van de PvdA-Amsterdam. In die verklaring deed de PvdA-afde- ling een dringend beroep op alle be trokkenen alles in het werk te stellen om „tot een spoedige geweldloze ont ruiming te komen". B. en W. werd tevens gevraagd de procedure tot vordering van het complex nu al in te zetten. Het college zegt toe de voorbe reidingen hiervoor onmiddellijk na de ontruiming te beginnen, maar blijft vasthouden aan de aan de eige naar toegezegde termijn van twee maanden om zelf reële bewoners te vinden. De raad van kerken in Amsterdam heeft gisteren een poging gedaan om te bemiddelen in de situatie rondom de gekraakte appartementen. De raad vroeg de burgemeester in dit kader om de ontruiming een week uit te stellen. In een reactie hierop zeiden B. en W. echter „helaas onmogelijk aan dit beroep van de raad te kunnen voldoen". Zij herinnerden eraan dat zij de afgelopen weken herhaaldelijk aangeboden hebben met de krakers te praten, maar dat dit steeds stuitte op pertinente weigeringen van de krakers „om de rechterlijke uit- tember komen tot een beslissing of er spraak te eerbiedigen". Omdat ook in tot een gezamenlijke FNV-koers voor de verkennende gesprekken met ver- 1981 en eventueel volgende jaren kan tegenwoordigers van de raad van ker- worden gekozen of niet. ken de krakers geen enkele toezeg- Burgemeester Polak heeft gister avond in een oproep aan de bevol king aangekondigd dat de ontrui ming van de flats „op zeer korte termijn" zal plaatsvinden. „Een aan zienlijke politiemacht is gereed ge maakt", aldus Polak, „om ook even tuele ongeregeldheden elders in de stad te voorkomen." De burgemees ter doet een beroep op „alle Amster dammers en mensen van buiten de stad om gedurende bet politie-optre- den weg te blijven van de plaatsen waar dat optreden onverhoopt nood zakelijk zal blijken". Op de krakers deed Polak een beroep om „nodeloos geweld en gevaar van bloedvergie ten" te voorkomen. ging wilden doen de panden vrijwillig te verlaten, zien B. en W. „geen aan leiding voor een eenzijdig beroep op de overheid". Het dagelijks bestuur van de Partij van de Arbeid deed gisteren een drin gend beroep op de kraker^ om de appartementen vrijwillig te verlaten. Volgens het partijbestuur „brengt de huidige situatie aan de Prins Hen drikkade de hele krakersbeweging in diskrediet". Het PvdA-bestuur vindt ook dat de progressieve partijen moe ten streven naar een oplossing voor het schrijnend tekort aan woningen voor jongeren. Het partijbestuur van de PSP vindt dat iedereen die zich wil inzetten voor het opheffen van de woningnood, in geval van een gewelddadige ontrui ming naar de Prins Hendrikkade moet komen om daar op een „geweld loze manier" tegen de ontruiming te protesteren. Zowel de verbondsraad van het CNV als het federatiebestuur van de FNV hebben hun grote bezorgdheid uitge sproken over de op handen zijnde ontruiming. De FNV doet een drin gend beroep op de krakers om de uitspraak van de rechter te aanvaar den, omdat naar de mening van het fedratiebestuur een ontruiming „tot een zinloze geweldsescalatie kan leiden". •Volgens de verbondsraad van het CNV vraagt de ontruiming van de Prins Hendrikkade „en wellicht ook van de Groote Keyser" van de politie een inzet die ver uitstijgt boven wat van de politiemensen kan worden ge vraagd. Het CNV vindt desondanks dat de ontruiming plaats moet vin den, vooral ook omdat de actiegroe pen die het pand bezet houden „een gevaar zijn voor onze democratie". Voor de vijfde maal wordt van don derdag 21 augustus tot en met za terdag 30 augustus de Nationale Taptoe Breda gehouden, een lu strumfeest, dat als thema „35 jaar bevrijding van Nederland" krijgt. Vandaar, dat het voorplein van het Kasteel van Breda op hot KMA- terrein (waar de taptoe wordt ge houden) wordt herschapen in een grote markt, waar Nederlanders feest vieren met hun bevrijders. De vereniging Keep them Rolling werkt eraan mee en zorgt onder meer voor uit de Tweede Wereldoor log bewaard gebleven militaire voertuigen. Uit het buitenland komt voorts het Franse muziek korps van het 26ste infanterie-regi ment in Nancy. De drie militaire beroepsorkesten van landmacht, luchtmacht en ma rine verzorgen dit jaar voor de eer ste keer samen één grote show. In totaal doen aan deze taptoe 650 militairen en 480 burgers mee. De taptoe wordt met uitzondering van zondag 24 augustus elke avond om negen uur gehouden. Zaterdag 23 augustus is er ook een middag voorstelling. Op de terreinen van het paleis Het Loo worden 22, 23 en 24 au gustus internationale vierspan- wedstrijden gehouden en het staat al wel vast dat daarbij de Welsh, New Forest en Shetland- pony's de show zullen stelen. De pony's gaan namelijk niet alleen in dressuur, maar volgen even als de grote paarden uit Neder land, Zwitserland, Zweden. Duits land en Denemarken ook de grote marathon in de bossen rond Het Loo. Het „zware geschut" komt van de geroutineerde Nederlandse en buitenlandse paarden, waarbij het oog vooral gericht zal zijn op de bruine ruinen van Tjeerd Vel- stra, die zelfs in het internationa le milieu van de befaamde Lippi- zaners, Trakheners en Duitse Hol- steiners de titel niet meer lijkt te kunnen ontgaan. Paardenfeest is het zaterdag 23 augustus ook op het terrein Die Hietmaat aan de Zelhemseweg in Hengelo, waar een show van 150 Appaloosa-paarden en -pony's wordt gehouden. Het Appaloosa- paard staat bekend om zijn exclu sieve kleur en aftekening en wordt in Nederland gefokt. De Tramweg-Stichting, die zich beijvert om oude trams voor het nageslacht te bewaren én ermee te rijden zet de viering van haar derde lustrum zaterdag en zon dag voort met een stoomweekend in het museumstation aan de ha ven in Hellevoetsluxs. In een rij tuig is een expositie ingericht, die een beeld geeft van het vervoer van mensen, goederen en vee in het gebied ten zuiden van Rotter dam in vroeger dagen. Behalve ritten per stoomtram kunnen ook vaarten per stoomschip worden gemaakt. DEN HAAG (ANP) Het Nationaal Rampenfonds zal geen schadevergoeding uitkeren aan de strandtentexploitanten die door de stormramp in april van dit jaar zijn gedupeerd. Dit besluit dat gisteren werd bekend gemaakt betekent een nieuwe teleurstelling voor de strandtenthouders, nadat het rijk slechts een klein gedeelte van de aanvragen voor financië le stuen aan de gedupeerden in Scheveningen en Kijkduin honoreerde. W. L. A. Beringen, woordvoerder van de strandtentexploitanten, toonde zich erg teleurgesteld omdat het Rampenfonds aanvankelijk hulp zou hebben, toegezegd. Er zou nog slechts gepraat moeten worden over de hoog te van de uitkeringen. Met deze on verwachte afwijzing van de schade claims komt het fonds zijn belofte niet na, aldus Beringen. Twintig tot dertig procent van de strandtenthou ders zit op de rand van een faillisse ment. Ze zullen volgend jaar waar schijnlijk niet met hun tent op het strand kunnen terugkeren. Secretaris O. Cramwinckel van het Rampenfonds vertelde dat de om vang van de schade niet zodanig was dat er sprake was van een nationale ramp. Verder gaat het in geen van de gevallen om schade aan de woon- en leefomgeving, maar om bedrijfs schade. Cramwinckel gaf toe dat er misschien verwachtingen zijn gewekt. Het be stuur van het fonds wist vlak na de storm echter nog niet waaruit de schade bestond. In 1973 leeft het Rampenfonds tien procent van de Man onder betonblok SON (ANP) De Belg J. Ramakers (57) uit Maasmechelen is gisteren in Son onder een kantelend betonblokj van tweeduizend kilo terecht geko men en overleden. Het ongeluk ge beurde op bet bedrijf van Beton Son. Volgens de politie en de arbeidsin spectie had het slachtoffer zich niet aan de instructies gehouden. schade die strandtentexploitanten toen hadden vergoed. Dat betrof ook bedrijfsschade. Maar in 1973 zat er een ander bestuur, aldus de secreta ris. De laatste hoop van de strandtentexploitanten is nu geves tigd op hulp van het rijk. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG De in het ontwerp-verkiezingsprogranlma van het CDA uitgesproken mening dat de bouw van de vaste oeververbinding over de Westerschelde in heroverweging moet worden genomen, heeft Zeeland in rep en roer gebracht. Alle instanties die met de oeververbinding bezig zijn hebben verontwaardigd gereageerd. Men vindt het onbegrijpelijk en politiek onver teerbaar dat de opstellers van het ontwerp-programma het door het kabinet- Van Agt genomen besluit de bouw toe te staan, achteraf trachten te torpederen. Op die manier, zo wordt gezegd, wordt het een regering onmoge lijk gemaakt te regeren. Men realiseert zich natuurlijk best dat nog maar sprake is van een ontwerp. Wijs gewor den door ervaring echter, vreest men dat het project, dringend nodig voor de defini tieve ontsluiting van het ge ïsoleerde Zeeuws-Vlaanderen, door deze suggestie voor de zoveelste maal in de mist te recht kan komen. Zonder overdrijving kan wor den gesteld dat de vrij kortaf gefomuleerde afwijzing van de oeverbinding is ingeslagen als een bom. Niemand in Zee land vermoedde ook maar dat die zou worden afgeworpen. De CDA-fractie in de Zeeuwse Staten is daarover zeer ge belgd. Terwijl de programma commissie kon weten dat de Staten op 5 september voor de gedwongen keus staat een „afgeslankte" oeververbin ding (twee, inplaats van vier rijbanen, maar wel even duur als twee jaar geleden nog voor de uitvoering van het oor spronkelijke ontwerp was ge raamd) te accepteren of er he lemaal vanaf te zien, heeft nie mand de moeite genomen het Zeeuwse CDA over deze nieu we stellingname in te lichten. Veel erger nog vind men dat de commissie zich niet vooraf in Zeeland op de hoogte heeft gesteld van het belang dat aan de oeververbinding wordt gehecht en van de gevolgen die afwijzing van het project voor de veerdiensten over de Westerschelde zou hebben. Niet benaderd Zoals het Zeeuwse Kamerlid Eversdljk in een eerste com mentaar op het concept zei, is zelfs hij niet benaderd. Hij voegde daaraan later toe het ook niet voor mogelijk te heb ben gehouden dat in een ont werp-programma voor de ka binetsperiode 1981-'85 „hero verweging" zou worden aan bevolen van het besluit van het zittende kabinet. Dat be sluit behelst dat de bouw „in 1981 of zoveel eerder als met de situatie op de kapitaal- en arbeidsmarkt in overeenstem ming te brengen is" mag be ginnen. Het bestuur van de CDA-Sta- ten fractie heeft inmiddels een officiële verklaring afge legd. Daarin zegt het ervan uit te gaan dat het kabinet Van Agt zich niet door het ont werp-programma zal laten beïnvloeden. Voorts betuigt het zijn vertrouwen in de CDA-Kamerfracties. Die heb ben zich immers volledig ach ter het kabinetsbesluit ge steld. In het stadium waarin het projekt zich nu bevindt zullen zij dan ook niet van verder uitstel willen weten, laat staan van een „herover weging", die alle kans op af stel inhoudt. Sterker dan ooit zal men er na de statenverga deringen van 5 september bij de regering op aan dringen de bouw nog in deze kabinetspe riode te laten beginnen. Vakbeweging Verontwaardigd is ook de vakbeweging in Zeeland. In die kring wordt de opvatting dat het benodigde kapitaal beter in het bedrijfsleven kan worden geïvesteerd naar de prullenbak verwezen. Als er immers één project is dat di rect werkgelegenheid schept, dan is het dit toch wel. Aan minstens vijfhonderd bouw vakarbeiders kan vijf jaar werk worden gegarandeerd, terwijl de stalen brug boven dien het noodlijdende metaal bedrijf impulsen zal geven. Zowel de vakbonden als de voor de bouw van de brug- tunnelverbinding gevormde combinatie van aannemers verwijten van het concept verkiezingsprogramma kort zichtigheid wat de economi sche betekenis van de ontslui ting van Zeeuws-Vlaanderen aangaat. Aan de ene kant zal de oever verbinding bijdragen tot de verdere ontwikkeling van de werkgelegenheid in dit gebied en aan de andere kant zal met een vaste verbinding het ge tob met de veren en het ten- koste van veel belastinggeld aanpassen en op peil houden van de accommodaties goed deels tot het verleden gaan behoren. Aan de oeververbin ding komt géén belastinggeld te pas. Die gaat zich namelijk zelf betalen via tolheffing. Dat per slot de kapitaalmarkt de kosten van het project niet of slechts ten nadele van andere objecten zou kunnen opbren gen noemden de aannemers een bewering die geen hout snijdt. De tot een totaal van een miljard te sluiten lenin gen zullen namelijk over tien jaar worden gespreid. VLIELAND Omdat zijn ge zondheid beter is dan hij tot voor kort dacht komt oud-wet houder Jan van Orinsven begin oktober terug in dè gemeente raad van Vlieland. Na veertien dienstjaren als PvdA vertegen woordiger, de laatste anderhalf jaar als wethouder van onder wijs, openbare werken en jeugdzaken, trok Van Grinsven zich half april op aanraden van zijn hulsarts terug. Kort er op bleek dat de dokter een beetje te pessimistisch was geweest. Met de gezondheid van de oud-wethouder valt het best mee. Wat hem betreft mocht zijn patiënt wel door gaan als raadslid. Daar zat hem echter de grote moeilijkheid. Van Grensven wilde er graag nog wat jaren als plaatselijk bestuurder aan toevoegen, maar de brief waarin hij liet weten met zijn werk te kappen was al verstuurd. De wet is in dit opzicht hard. Op het ogen blik dat een kennisgeving van ontslag bij de voorzitter van het kiescollege binnenkomt is de klok niet meer terug te draaien. De volgende kandi daat op de kieslijst, in dit geval Rein Rollinswier. werd be noemd verklaard. Een raadslid mag niet in zijn eigen vacature voorzien. In onderling overleg is toen be sloten dat Rein Rollingwerf zich zou laten installeren als raadslid. Dat is op 4 augustus gebeurd. Om de weg weer vrij te maken voor Van Grinsven heeft Rollingwier nu ontslag genomen. Niets staat nu de te rugkeer van Van Grinsven nog in de weg. „Alleen wethouder word ik niet meer", aldus Van Grinsven. „Zolang ie nat is mag ie niet dicht, zegt m'n moeder

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 3