'ndergang Christoffel ich nog onverwacht Gesprekken OGEM en banken nog niet rond remies nauwelijks hoog komend jaar amro bank Recessie in Engeland nadert dieptepunt Onderzoek naar aantal glazen bier per vat pk Rotterdam Airlines op losse schroeven lg biale fondsen hebben meevaller 'Sparen moet fiscaal aantrekkelijk gemaakt' Wellicht bezittingen in onderpand Samensmelting in zeevaartonderwijs Ëxtra steun katoen en wolindustrie Gewijzigde rentetarieven bij Mees Hope 8*4 8V 1 10 9 9'z 10 958 934 Bank Mees Hope nv >mh Actie van fiscus bij horeca AG 19 AUGUSTUS 1980 FINANCIËN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET P9 RHS11 in onzer verslaggevers ERDAM Hoewel geruchten over moeilijkheden bij Christoffel al jaren in de pereld de ronde doen, is de klap zelfs voor ingewijden toch nog onverwacht snel gekomen, in mei had de grote Belgische toeroperator Sun International in Oostende Christoffel •n overnemen om daarmee het voortbestaan te verzekeren én om een ingang op de irlandse vakantiemarkt te krijgen. Het den 'v*nl i een nieuwe vennootschap wor- >nn* pgericht, waarin de Belgische 'Pon ganisatie voor 85 procent en iet C toffel-directeur André Verlin- waj ,ersoonlijk voor vijftien procent ^Wtpeelnemen De Belgen zouden oor ..een forse hoeveelheid con- pld inbrengen". •liter is gebleken, dat de verlie- fct onaanvaardbare hoogte zijn ken en Slavenburgs Bank niet Jr financiert, heeft Sun afgezien ge overname, die op 1 november >eten ingaan. laise i Verlinden had zich van de willen verzekeren, nadat hij King jaar te maken kreeg met financieringsproblemen. Deze |i zo ernstig, dat vereniging van reaus er in werd gekend. Na dat Eek werd toen gezegd, dat Chris- l in iedet geval het zomerpro- gramma normaal zou uitvoeren. Ver linden had al zijn hoop gevestigd op wat hij als een „unieke stunt" aan kondigde: de variabele reizen. De klant zou niet langer vast zitten aan vakanties in weken; de lengte ervan kon hij op de dag zelf bepalen. De verwachte grote vraag naar dit nieuwe produkt is echter uitgebleven. Een tegenvaller, waaraan ook de al gemene malaise in de reiswereld dit jaar heeft meegewerkt. Geschat wordt, dat het aantal boe kingen voor vliegreizen een kleine 200.000 minder zal zijn dan vorig jaar. Christoffel had van die terugval vroeg in het seizoen al te lijden. In mei moest Verlinden toegeven toen al ruim twintig procent minder boekin gen te hebben dan in het jaar ervoor omtrent die tijd. Die terugang is in de loop van pet seizoen alleen maar groter geworden. Tot welke hoogte de schulden oplie- inze socfaal economfsche redactie HAAG Als ingrijpen van de regering achterwege blijft, E de sociale premies komend jaar niet veel hoeven te len verhoogd. Dat is berekend door het Secretariaat van ociale. Verzekeringsraad (SVR). De sociale fondsen heb- een meevaller, doordat de totale som van de lonen ■over premies worden geheven, in 1979 meer is gegroeid eerst was gedacht. Dezelfde percentages premie brengen dus meer in het laatje. Ook voor 1980 en komend jaar is le raming van de totale loonsom oDeetrnkken eevaller leidde tot grotere over- ten in de fondsen dan eerst was md. Deze meevaller staat overi- los van het plan waarop in het et wordt gebroed, om de rijks- igen in de sociale fondsen te nderen. in verband met de geld- bij de schatkist. Het gat dat dan fondsen zou vallen, zou dan uld moeten worden met verho- van premies. Langs die weg zou dan koopkracht „inleveren" doel van het regeringsbeleid, rkgelegenheid. Wat het SVR- iaat nu heeft berekend is, dat een dergelijke ingreep van het de huidige premiepercenta- >k voor 1981 ongeveer voldoen- VR-secretariaat voorziet wel akelijke verhoging voor de premie Ziekenfonds (van 8,1 naar rond 8,6 procent, waarvan de helft voor rekening van de werkgever en de andere helft ingehouden op het loon). Voorts zou de premie WW iets moeten stijgen (van 0,45 naar 0,6 procent, eveneens helft werkgever en helft werknemer). De premie AAW tenslot te zou om hoog moeten van 4,2 naar rond 4,9 procent-(geheel voor reke ning werkgevers). Eerder waren er, onder meer door het NCW (Christelijke werkgevers), veel forsere premiestijgingen voorspeld, ook los van een eventuele verlaging van de rijksbijdragen. Daarbij werd waarschijnlijk echter onvoldoende rekening gehouden met de meeval lend grote totale loonsom waarover de premies worden geheven. pen, wordt niet bekendgemaakt, maar het zou om vele miljoenen gaan. Voor Slavenburg waren ze in ieder geval zo hoog, dat van dere financie ring werd afgezien. Papieren vlieger Drs D. J. Engelen, vice-voorzitter van het fonds, zegt te hopen, dat de scha de beperkt kan worden tot vier mil joen, „maar dit is maar een zeer glo bale schatting, waarvoor ik m'n hand niet in het vuur durf te steken". Enge len spreekt van een ramp. „Het is nooit eerder voorgekomen, dat een bij de vereniging aangesloten reisor ganisatie in zulke grote moeilijkhe den is gekomen". Of Verlinden na dit debêcle.zal door gaan met zijn plannen voor de oprich ting van de luchtvaartmaatschappij Rotterdam Airlines, staat niet vast. Weliswaar staat dit project financieel geheel los van de reisorganisatie, maar in de reiswereld wordt er reke ning mee gehouden, dat de maat schappij wel een papieren vlieger zal blijven. AMSTERDAM (ANP) De spaarre- sultaten van de bij de Nederlandse spaarbankbond aangesloten spaar banken zijn in 1979 minder gunstig geweest dan in 1978. De aan de spaar banken toevertrouwde middelen na men met 1,5 miljard toe tot ƒ20,5 miljard. In het jaarverslag acht de Spaar bankbond een hoger niveau van de besparingen een nationaal belang. De bond vindt een bevordering van het sparen via een verruiming van de fiscale vrijstelling van rente-opbreng sten noodzakelijk. Verder pleit de bond ook voor de handhaving van de fiscale aftrekbaarheid van de rente lasten van hypothecaire financiering. Zo niet geheel, dan toch in die mate, dat hypothecaire financiering brede lagen van de bevolking een reëel per spectief kan bieden op een eigen huis. Voor het lopende jaar wordt opnieuw een wat krappere spaarmarkt ver wacht, een voortdurend grote kredietaanvraag en een aanhoudend hoge rente. De groeixvan de spaarte goeden zal daardoor niet zo groot zijn als in voorgaande jaren en de Bond vraagt zich af of de rentemarge kan worden gehandhaafd. Twee van de drie Corvette straalvliegtuigen van Jetstar Holland, een volledige dochteronderneming van Christoffel Reizen. Ook Jetstar wordt met een faillissement bedreigd. Van onze redactie economie AMSTERDAM De onderhandelingen tussen OGEM en een groep banken over een voortzetting van de kredietverlening aan OGEM zijn gisteren tegen de verwachtingen in nog niet afgerond. Pas vandaag in de loop van de dag komen er mededelingen van de betrokken partijen. Aanleiding tot de besprekingen was de vrees bij OGEM dat een van de buitenlandse bankrelaties niet langer krediet zou willen geven. Dat zou een kettingreactie kunnen veroorzaken. Om te voorkomen dat ook andere banken niets meer zouden zien in het verstrekken van leningen aan OGEM, zijn er plannen dat de ban ken voor eikaars kredieten garant staan of dat de belangrijkste bankre laties. huisbankier ABN voorop, ga rant staat voor de anderen. Banken nemen niet zo maar meer risico en het is daarom niet onwaar schijnlijk dat ze zekerheden verlan gen van OGEM. Dat wil zeggen dat OGEM bezittingen in onderpand zou moeten geven aan banken, zoals on der meer ook is gebeurd bij Van Gel der Papier en iets langer geleden bij het uiteindelijk failliet gegane Ko ninklijke Scholten Honig. 300 miljoen EN (AP) In Engeland [t de uitverkoop gewoon ir. Engelse middenstan- verlagen de prijzen vrij dagelij ks, om financiële es op te bouwen voor t door economen wordt ge- ^Jmd: de zwaarste recessie Engeland in vijftig jaar irmaakt. Britse industrie heeft de aanleg voorraden al in het begin van dit stilgelegd, de produktie is terug- kht tot het laagste niveau van en ontslagen zijn aan de orde de dag. Het aantal werklozen srt de twee miljoen en economen spellen dat het ergste nog moet en. Sunday Times maakte enkele we geleden een begin met de rubriek rkloos Koninkrijk-de laatste tol", irin het aantal ontslagen per week dt opgeteld en gerangschikt naar ijfstak. Volgens Engelands eer- minister Margaret Thatcher, is de mmische ontwikkeling slechts de tol die het land moet betalen voor een economische hervorming (sommigen zeggen revolutie). Er 2ijn tekenen die erop wijzen dat de verhouding tussen bedrijfsleven en overheid danig begint te bekoelen: Bedrijven kreunen onder de hoge ren testand (20 tot 22 procent) onder de harde koers van het pond en onder een inflatie van zeventien procent. Uit een populariteitsenquête die de Sunday Times dezer dagen publiceer de, kwam iie Labour Party, die nu oppositie voert, als grote winnaar ut de bus. 57 procent van de ondervraag den bleek ontevreden met Thatcher /als roerganger. Het aantal faillissementen van be drijnen steeg in de eerste zes maan den van dit jaar met 42 procent, tot 3.140, blijkt uit cijfers van het minis terie van financiën De gezaghebbende „Financial Ti- mes" omschreef de moeilijkheden af gelopen week op typisch Engelse wij ze als „een niet ondiepe kloof tussen de strategie van de overheid en de gevolgen ervan in de praktijk." In Frankrijk heeft het werkloosheids percentage in de maand juli eveneens een flinke duw gekregen. Het aantal werklozen liep in die maand op tot bijna anderhalf miljoen, een stijging van 0,7 procent in één maand tijds. Volgens het Franse ministerie van sociale zaken zijn de cijfers echter in de maand juli traditioneel erg hoog, vanwege het grote aantal schoolver laters. In de geruchtenstroom rond OGEM werd de laatste dagen ook herhaarl- delijk gesuggereerd dat OGEM bij de banken ƒ300 miljoen extra krediet zou proberen te krijgen. Dat is echter de vraag. Ten eerste is het concern niet in directe liquiditeitsmoeilijkhe den. Waarom zou het dan 300 mil joen aan direct beschikbaar geld no dig hebben? In de tweede plaats is het twijfelach tig of OGEM op dit'moment gebaat is met nog eens ƒ300 miljoen krediet. De onderneming bukt op het ogen blik onder een loodzware rentelast en die zou door een kredietbedrag van VEEMARKT PURMEREND Aanvoer slacht- runderen 26 stuk*. Prijzen: extra kwal. 7.10-7.70, le kwal. 6.50-7.10. 2e kwal. 5.90-6,50 VEEMARKT LEIDEN - Aanvoer: totaal 1766; slachtrunderen 1081, schapen en lammeren 685 Prijzen: sUeren (resp. le en 2e kw 7,25-7,80 6.75- 7,20; vaarzen (resp. le en 2e kw.) 7,00-8.00 6.10-6.80; koelen (resp. le. 2e en 3e kw.) 6,80-7.90 6,10-6,60 5,70-6,00; worstkoelen 4,90-5,90, dlkbillen extra kw 8,50-13,50; schapen 140-170; lammeren 150-175, eerste kwal. 180-200. UTRECHT Paardenmarkt Op de paaiden markt ln Utrecht zijn maandag 279 dieren aange voerd. De prijzen waren voor: luxepaarden 2700- 3750. werkpaarden 1400-2475; oude paarden 1300- 2350; 3-jarige paarden 1350-2400; 2-jarige paarden 1250-2275; hitten 675-1175; veulens 475-1100; po nies 200-550; oude slachtpaarden per kg gesl. gew 5,75-6,45; jonge slachtpaarden 5,50-6.60 zo n omvang met nog eens minstens 30 miljoen worden vergroot. Per 31 december had OGEM 300 miljoen aan langlopende schulden en 232 miljoen aan kortlopende verplichtin gen. Door de hoge rentestand moet het bedrijf dit jaar vooral op de kort lopende schulden meer betalen. Er is nog een reden om die ƒ300 miljoen extra krediet in twijfel te trekken. Het is de bedoeling dat OGEM in de loop van dit jaar en 1981 een aantal activiteiten afstoot en on roerend goedprojecten verkoopt. Dat zou in totaal ƒ300 miljoen moeten opbrengen, een zelfde bedrag dus als het gesuggereerde krediet Dilemma Met het afstoten vooral van de onroe rende goedprojecten gaat het even wel minder voorspoedig dan het OGEM-bestuur gehoopt had. De con cernleiding rit nu in een dilemma. Of men wacht met het verkopen tot de onroerend goedprijzen weer beter zijn en neemt de zeer hoge rentelas ten voor lief. Of men verkoopt de panden tegen lage prijzen. Dat levert verliezen op omdat de bezittingen in de boeken voor een hoger bedrag zijn opgenomen dan de marktwaarde. Maar de rentekosten zullen dalen. De banken zijn vermoedelijk voorstan der van het tweede alternatief. De oorzaak van de slechte situatie bij OGEM is een gecompliceerde kwes tie. Er is ernstige kritiek op het beleid in de laatste jaren en zoals bekend heeft topman drs. B. J. Udink per 1 maart het veld geruimd. Externe des kundigen onder leiding van prof. dr. P. Kuin stellen een onderzoek in naar het beleid. Een rol heeft zeker gespeeld dat na de voltooiing van de omvangrijke op dracht in Damman (Saoedi-Arabië) geen soortgelijk project voor handen was. Schokbeton. voor ongeveer 60 procent eigendom van* OGEM heeft zich aan Damman volledig vertild. Na voltooiing van het Arabische werk was de Nederlandse markt verloren. Inmiddels heeft de voorzitter van de Stichting Onderzoek Bedrijfsinfor matie (SOBD, drs. P. Lakeman, al bij voorbaat geprotesteerd tegen het in zekerheid geven van OGEM-bezittin- gen aan banken. In een brief aan de raad van commissarissen van OGEM noemt hij het geven van zekerheden de doodsteek voor een bedrijf. Want een bank die zich zelf heeft veiligge steld, heeft geen belang meer bij schuldsanering (een regeling inhou dende, dat alle schuldeisers een be paald percentage van hun vorderin gen laten schieten). Een bank die bedrijfsbezittingen in onderpand heeft, wordt bevoordeeld ten opzich te van de andere crediteuren. Ook daartegen protesteert SOBI. Lakeman heeft ook een brief geschre ven aan de ABN. waarin hij wijst op de mogelijkheid dat andere crediteu-, ren benadeeld worden. Voorts waar schuwt hij de bank voor de slechte vermogenspositie. Officieel is het ei gen vermogen nog 300 miljoen groot maar volgens Lakeman is de omvang in feite nog slechts 150 miljoen. Lakeman zegt de bank daarover te informeren omdat een bank die ze kerheden afdwingt terwijl zij wist dat de situatie bij het bedrijf slechts was daar ingevolge de faiHlssementswet later op kan worden aangesproken. De curator in een faillissement en andere schuldeisers van de bank kun nen dan de bevoorrechte positie van de bank. aanvechten. DEN HAAG (ANP) Het zeevaart onderwijs wordt verder gemoderni seerd. In een nota aan de Tweede Kamer over de Nederlandse koop vaardij zegt minister Tuijnman (ver keer en waterstaat) dat hij denkt aan het samensmelten van de opleidin gen voor scheepsofficieren. Het on derscheid tussen stuurman en machi nist vervaagt steeds meer. Het kabinet wil in het komende be grotingsjaar een wetsontwerp indie nen betreffende de arbeidsvoorzie ning van zeevarenden. Die regeling, waarin vastgelegd wordt dat onder Nederlandse vlag varende schepen een bepaald aantal Nederlandse op varenden moeten hebben, verzekert de werkgelegenheid voor Nederland se zeelui. De regering hoopt met die regeling tevens te bereiken, dat jon geren de zeescheepvaart niet de rug zullen toekeren. Een toestroom van jongeren is namelijk vooral ook nodig om de bestaande rationalisatieplan nen te kunnen doorvoeren. Ook zal worden onderzocht of het mogelijk is om zeelieden belastingtechnisch te gemoet te komen. DEN HAAG Het ministerie van economische zaken heeft extra steun- mogelijkheden geschapen voor de ka toen-, rayon- en linnenindustrie (KRL) en de wolindustrie. Het zijn maatregelen die voor de hele bedrijfs tak gelden, zogeheten „kader regelingen." Voor de KRL-industrie is 25.6 miljoen beschikbaar en voor de wolindustrie 4,4 miljoen, in beide gevallen voor de jaren 1980-1982. De maatregel komt er op neer dat de bedrijven voor verschillende types in vesteringen een subsidie kunnen krij gen van 20 procent. Voor deelnaming aan een beurs of tentoonstelling geldt in veel gevallen een subsidie van 40 procent op de kosten. Voor een lei dinggevende functionaris die zich speciaal met de export gaat bezig houden krijgen de bedrijven 50 pro cent van de loonkosten vergoed. Deze kaderregelingen staan naast an dere vormen van overheidssteun die de KRL- en de wolindustrie de laatste jaren hebben ontvangen. Zo zijn bij het opzetten van Spinnerij Neder land, het bedrijf waar de resterende Twentse spinnerijactiviteiten in zijn ondergebracht, vele tientallen miljoe nen guldens overheidsgeld gebruikt EINDHOVEN De industriebond FNV gaat Philips vragen alle werkne mers in de agglomeratie Eindhoven de gelegenheid te geven om eerder met werken op te houden. De man nen zouden moeten kunnen stoppen met 58 jaar en de vrouwen met 55 jaar. In totaal werken bij Philips in de regio Eindhoven ongeveer 3500 werk nemers van 55 jaar en ouder. Volgens de industriebond is die maat regel nodig om de reorganisatie bij de Elcoma-vestiging in Eindhoven te la ten slagen. Philips heeft beloofd dat alle 465 werknemers die overbodig worden passend gelijkwaardig werk zal worden aangeboden. ADVERTENTIE M i v. 20-8-1980 Groeikasbiljetten Termijnspaardcposito na 2 jaar na 3 jaar Kasbiljetten na 4 jaar na 3 jaar kasbiljetten 8 jaar vast na 6 jaar na 7 jaar Amsterdam. Herengracht 548: (020) 52 79111: Rotterdam. Coolsingcl 93; (OIO) 6329 II. 's-Gravcnhage. Kneuterdijk 13: (070) 92 4031 Voorts te: Alblasserdam. Arnhem. Delft. Dordrecht. Eindhoven. Groningen. Haarlem Haren. Heerlen. Schiedam. L'squert. Utrecht. Vlaardingen.-Zaltbommel en Zeist Van onze redactie economie AMSTERDAM Hoeveel glazen getapt bier haalt een kastelein uit een vat van 50 liter? Hoeveel hapjes saté maakt hij uit een kilo vlees? In de omgezette hoeveelhe den zit enige speling en de belastingautoriteiten zijn er kennelijk niet van overtuigd dat de horecaondernemer iedere verkochte consumptie verantwoordt. Verhalen over caféhouders die meer bier tappen dan uit de boe ken blijkt en die daardoor een stuk zwart inkomen genieten, zijn op zichzelf niet nieuw. De fiscus zou er niet precies achter kunnen komen, heet het. Want niet ieder glas bevat evenveel bier. Maar vol gens berichten uit horecakringen heeft de fiscus nu een foefje ge vonden om jrecies achter het aan tal getapte glazen te komen. In de boeken wordt gewoon gecontro leerd hoeveel flessen koolzuur zijn betrokken. Dankzij deze vondst zouden verschillende horeca-on- dernemers een navordering van de fiscus hebben ontvangen die in enkele gevallen zelfs geleld heeft tot beslaglegging door de belas tingdienst op hun zaak. Bij het ministerie van financiën geeft men toe dat de horeca op het ogenblik wat nauwkeuriger wordt bekeken door de belastingdienst, zoals iedere bedrijfstak wel eens een beurt krijgt. Het onderzoek hier en daar aangeduid als „Actie schuimkraag" is al sinds juli 1979 aan de gang. Maar hoe zit het dan met die kool- zuurflessen? Horeca-Nederland de werkgeversorganisatie in de be drijfstak gelooft daar weinig van. Een woordvoerder zegt dat het aantal gebruikte koolzuurfles- sen geen aanwijzing geeft voor de omzet aan getapte glazen bier om dat de druk waaronder wordt ge tapt niet in ieder bedrijf gelijk is. Die druk hangt bovendien mede af van de lengte van de leidingen. Het beeld wordt ook nog vertroe beld door het feit dat sommige kasteleins de koolzuurflessen te vens gebruiken voor het serveren van limonades. Een zegsman van het Produkt- schap voor Bier weet van het on derzoek af maar zegt er verder weinig over te kunnen meedelen. Volgens hem heeft de fiscus ver schillende methoden om de omzet in cafés te controleren. Hoe de belastingdienst het onderzoek dus werkelijk verricht, is dus éen on duidelijke zaak. ADVERTENTIE De Raad van Commissarissen en de Raad van Bestuur van de Amsterdam-Rotterdam Bank N v hebben besloten over het boekjaar 1980 op de gewone aandelen der Ven nootschap een halfjaardividend van f 2.50 per gewoon aandeel van f 20 - uit te keren in contanten, dan wel naar keuze van de aandeelhouder, voor f 1.25 in contanten en voor nominaal f 0.50 in nieuwe gewone aandelen ten laste van de agioreservc. welke aande len gerechtigd zullen zi|n tot het stotdividend over het boekjaar 1980 en het dividend over volgende boekjaren. De uitkering in aandelen is niet onderworpen aan Nederlandse inkomsten- of dividend belasting. Het halfjaardividend wordt met ingang van woensdag 27 augustus 1980 betaalbaar gesteld bij In Nederland: Alle kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank N V In Engeland; Amsterdam-Rotterdam Bank N V te Londen In Duitsland: De hoofdvestigingen van de Deutsche Bank AG. Commerzbank AG Dresdner Bank AG. Vtestdeutsche Landesbank Gi rozen t raio te Frankfurt (Main) Dusseldort en Hamburg, voor zover aldaar gevestigd In Frankrijk: Société Générale In Zwitserland: Schweizerische Kreditanstalt. Schweizerischer Bankverein. Schweizerische Bank- gesellschaft. MM F>ictet &Cie In verband hiermede zal worden uitgekeerd op dividendbewijs nr. 47 van de bewijzen van gewone aandelen f 1.25 in contanten per gewoon aandeel van nom f 20,-. uit makende - na aftrek van 25% Nederlandse dividendbelasting - per bewijs van 50 gewone aandelen; f 46.875 bewijs van 10 gewone aandelen: f 9.375 bewijs van 1 gewoon aandeel f 0.9375 Voor zover aandeelhouders opteren voor een uitkering in aandelen ten laste van de agioreserve. als hierboven vermeld, zal tegen inlevering van dividendbewiizen nr 48 van telkens 40 gewone aandelen worden uitgereikt één gewoon aandeel gerechtigd tot het stotdividend over het boekjaar 1980 en volgende boekjaren Voor zover na 14 november 1980 nog dividendbewijzen nr 48 uitstaan, zullen de daar tegen validerende niet opgevraagde aandelen worden verkocht en zal de opbrengst pro rata parte ter bescnikking worden gehouden van de houders van de alsdan nog met aangeboden dividendbewijzen. Aan de Bedrijf sleden van de Vereniging voor de Effectenhandel zal terzake van de om wisseling van dividendbewijs nr 48 in nieuwe aandelen de reglementaire provisie worden vergoed zodat bedoelde omwisseling voor de houders vrij van de in artikel 2 lid III van het Provisiereglement van de Vereniging voor de Effectenhandel genoemde provisie zal kunnen geschieden Aan degenen die terzake van de verwisseling hun bankinstelling om verzending of uit levering van waarden verzoeken, zal - overeenkomstig de reglementen van de Neder landse Bankiersvereniging - uitleveringsprovisie in rekening worden gebracht ln verband met bovenvermelde uitkering in aandelen zijn de benodigde aandelen tot en met 14 november 1980 ten kantore van de vennootschap onherroepelijk gedepo neerd. voor zover daarover door aandeelhouders met is beschikt Indien aandeelhouders opteren voor een uitkering in contanten, zal worden uitgekeerd op dividendbewiis nr 48 van de bewijzen van gewone aandelen II 25 in contanten oer gewoon aandeel van 20.-. uitmakende - na aftrek van 25% Nederlandse dividend belasting - per bewijs van 50 gewone aandelen: 146.875 bewijs van 10 gewone aandelen: I 9,375 i bewijs van t gewoon aandeel f 0.9375 Bij inlevering van de dividendbewijzen door een bank of commissionair dienen deze aan de achterzijde te zijn voorzien van een firmastempel Aan de houders van CF-stukken zal het dividend in contanten en hun rechten op uit kering in aandelen ter beschikking worden gesteld door tussenkomst van de instellin gen alwaar de dividendbladen van hun stukken zich op 18 augustus 1980 bij kantoor- sluiting in bewaring bevonden Amsterdam.18 augustus 1980 Amsterdam-Rotterdam Bank N v

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 11