Toernooi zonder uitschieters John Barrett: vreemde eend in honkbalbij t Bert Gozems: nieuw begin Marianne van der Torre weer in eindstrijd tegen Elly Vessies 5oloegajewski licht bij verlenging tweekamp Nederlands record Dlga Commandeur Ruiters op negende plaats Stichting stopt met controles Scheidsrechter in Haarlem Rechterspits valt na goede wedstrijden ver terug FC Utrecht Uitgeleend Sean Kelly winnaar massasprint -JATERDAG 16 AUGUSTUS 1960 SPORT TROUW/KWARTET 27 loor Erik Oudshoom rHEVENINGEN Drie Jaar gele- besloot de KNLTB een andere lers te gaan varen. Er kwamen bin- ,n de tennisbond drastische struc- urwijzigingen, die erop gericht wa- n om de armzalige tennistop in Ne tland meer cachet te geven. Op de fgrotmg werd twee ton per jaar ge- •rveerd voor jeugdstages in het tenland. Aan Jan de Rook de taak het prille Nederlandse tennista- nt te introduceren in het mondiale rofcircus. Thans, in het laatste jaar n een speciaal opgesteld drie-jaren- in, kan worden geconcludeerd dat nationale tennistop inderdaad aan t verbreden is, zij het haast uitslui- nd bij de vrouwen. lannette Schutte (Europees jeugd- ampioene), Marianne van der Torre x-Europees jeugdkampioene en Ne- erlands titelhoudster) en de aanko- ,ende Marcella Mesker zijn daar de icponenten van. Qua niveau kan er venwel nog veel worden bijge haald. Dit vooral, tonen de Neder- mdse kampioenschappen aan die dit weekeinde hun climax naderen op de Mets-banen in Scheveningen. Bij de mannen valt er sowieso weinig progressie te bespeuren. Louk San ders. die overigens vandaag in de halve eindstrijd tegenover Theo Gor ter staat, lijkt moeiteloos zijn zeven de enkelspel titel te veroveren. De Lei- denaar schommelt momenteel rond de 165e plaats op de internationale lijst, hetgeen voldoende zegt over het niveau van de rest. Al moet wel wor den aangetekend dat Eric Wilborts, de vijftienjarige belofte, ontbreekt in Scheveningen. Hij herstelt van de mazelen. Bij de vrouwen is de top wat rijker getalenteerd. Desondanks viel er gis teren weinig te genieten in de halve finales. Het duel tussen Marcella Mesker en Marianne van der Torre, waar de belangstelling van het pu bliek vooral naar uitging, leverde een droevige vertoning op. Armoe was derhalve troef. Dankzij het ongecon troleerde optreden van Marcella Mes ker in de tweede set plaatste Marian ne van der Torre zich voor de finale van morgen. Zij ontmoet dan net als vorig jaar Elly Vessies die ook al slecht werk afleverde tegen Tine Zwaan. De voormalige Nederlandse kampioene scoorde tien dubbele fou ten en had vier matchpoints nodig om de eindstrijd te bereiken. Bondscoach Jan de Rook realiseert zich dat er de komende jaren maatre gelen genomen moeten worden om het niveau wat op te krikken. „Dit was natuurlijk niet maatgevend", zegt hij. „De meisjes waren veel te nerveus en eigenlijk mentaal niet te gen de situatie opgewassen. Dat komt ook omdat ze eikaars spelwijze door en door kennen. Maar ik geef toe, dit is een toernooi zonder uit schieters. Ik betwijfel ook of we de komende jaren een opvolger voor Tom Okker of Betty Stöve onder de aankomende talenten zullen aantref fen. Om wel aan die verwachting te voldoen moeten er tennisscholen van de grond komen zoals in Engeland en Frankrijk. Ik vind bovendien dat we de huidige opzet, waarin jeugdspelers naar het buitenland worden uitgezon den, aan het eind van het seizoen nog eens kritisch moeten gaan evalueren. In West-Duitsland worden jeugdige spelers momenteel al heel vroeg ge strikt door sponsors. Een kwalijke tendens. De meisjes en jongens kun nen het geld niet weerstaan waardoor de opbouw van hun carrière wordt geschaad." De Rook vertrekt volgende week naar Amerika om daar met Nannette Schutte, Marcella Mesker en eventu eel Eric Wilborts deel te nemen aan de open kampioenschappen van de Verenigde Staten. De dissidente Ma rianne van der Torre reist naar West- Duitsland om deel te nemen aan een Masters toernooi. De Rook: „Ik moet zeggen, Marianne bouwt haar pro gramma goed op. Wij moeten in Ame rika nog maar zien dat we door de kwalificaties komen. Dit Nederlands kampioenschap was vandaag voor mij een domper. Ik houd me maar vast aan het positieve gegeven dat Marcella Mesker dit jaar op de we reldranglijst van de 212e plaats is gestegen naar een positie vlak onder de honderd." Mannen: Dubbelspel: halve finales: Rolf Thunw Wouter Fok-Louk Sanders/Martin Koek 3-6. 3-6. 6-4, 6-3, 6-1 Appelboom/Van Oeens-HemmesWan Boeckel 6-1. 6-1. 6-3 Van onze schaakmedewerker AMSTERDAM De twaalfde natchpartij tussen Lev Poloegajews- D iwit) en Viktor Kortsjnoj is nog ilpbroken. maar het ziet er naar uit ii.: er in Buenos Aires een sensatio- otï ontknoping op komst is. Kort- staat in de afgebroken positie >lijk zo goed als hopeloos en it hij inderdaad verliezen, dan (eft Poloegajewski op de valreep üsnog de stand gelijk getrokken (6- waardoor er een verlenging nood- telijk wordt. Oloegajewski. die moest winnen om (schakeling te voorkomen, heeft steren een briljante partij gespeeld, pnieuw bracht hij in het Dame- idisch een pionoffer, maar hij deed it in zo'n gewijzigde vorm dat nrtsjjnoj moet zijn verrast. Poloe's aalfde zet, een schijnoffer, was een bominslag die de zwarte ko- ïgsstelling aan flarden scheurde. steeds had Kortsjnoj in het ver lig een pion meer, maar positioneel is hij volkomen overspeeld. Op de e zet groeide de witte aanval tot n hoogtepunt, toen Poloegajewski en volle toren offerde. Om een direct jatte voorkomen, moest Kortsjnoj een dame geven en hoewel de stand daarop materieel gezien ongeveer in «wicht was, kon er voor Kortsjnoj welijks nog enige hoop zijn. Ver- iwdelijk heeft Poloegajewski in djdnood op de 33e zet een directe nat gemist. In plaats van 33. Lg5 lijkt 33. Dg4! veel sterker. Er dreigt dan een zeer onaangenaam schaak, lodat zwart vrijwel niets anders heeft dan 33.Td8 34. De2+ Kd7 35. De7t KcB 36. Da7x en zwart kan opgeven, loor deze onnauwkeurigheid kon brtsjnoj nog wat tegenspartelen, Jewel hij natuurlijk verloren bleef aan Is Poloe's secondanten hun werk ued verrichten, moet hij de partij in tweede zitting kunnen winnen. In It geval zal de tweekamp worden erlengd. Eerst zullen er twee extra artijen worden gespeeld. Is de stand »n nog gelijk, dan volgen nog twee iels. Mocht er dan nog geen beslis- ngzijn gevallen, dan gaat Kortsjnoj naar de finale, omdat het regle- lent bepaalt dat de speler die de eeste partijen met zwart heeft ge- onnen, ook de winnaar van de atch is. vaalfde partij it: Poloegajevski, zwart: Kortsjnoi Pfl-f3 Pg8-f6, 2. c2-c4 b7-b6, 3. f2- e7-e6, 4. Lfl-g2 Lc8-b7, 5. 0-0 Lf8- >6. d2-d4 0-0, 7. d4-d5 e6xd5, 8. Pf3- c7-c6, 9. c4xd5 Pf6xd5, 10. Ph4-f5 eï c5. 11. e2-e4 Pd5-e7, 12. Pf5xg7 {8xg7, 13. b2-b4 Lc5xb4, 14. Ddl- 'f7-f6,15. Dd4xb4 c6-c5.16. Db4-d2 b8-c6, 17. Lcl-b2 Lb7-a6, 18. Tfl-dl W>-e5, 19. Pbl-a3 Pe7-c6, 20. Dd2-e3 W8-e7, 21. f2-f4 Pe5-c4, 22. Pa3xc4 46xc4, 23. e4-e5 f6xe5, 24. Lg7xc6 >xc6, 25. Tdl-d7 De7xd7, 26. Wxe5+ Kg7-f7, 27. De5-f6t Kf7-g8, Df6-g5t Kg8-f7, 29. Tal-el Dd7-e6, Dg5-g7t Kf7-e8, 31. Telxe6, Ixe6, 32. Lb2-f6 Le6-f7, 33. Lf6-g5 >«8-d7, 34. Lg5-h6 c5-c4, 35. Dg7xh7 5-C5, 36. Lh6xf8 Ta8xf8, 37. Dh7-g7 »d7-e7, 38. Dg7-e5t Ke7-d7, 39. g3-g4 18-e8, 40. De5-f6 Lf7-d5, 41. g4-g5 'e8-e2, afgebroken. 'it: Kgl, Df6, pionnen: a2, f4, g5, h2. toart: Kd7, Te2, Ld5, pionnen: a7, c5, c4. 'ARD Olga Commandeur :ft vrijdagavond in Sittard het Ne- rtands record op de 400 meter hor- JJ verbeterd. De atlete van ADA *P in de tweede halve finale van de jttjd om de wereldtitel 400 meter »rden een tijd van 57,93 seconden. eigen nationale recordtijd was «23 seconden. Die tijd werd door öar op 12 augustus 1979 in Nijmegen wmaakt. In de tweede halve finale jtoaigde Olga Commandeur als zesde bleef daardoor buiten de finale. N« «erle: 1 Barbel Broachat (Odl) 55.88 secon- P- r Petra Pfaff (Odl) 56.78. 3 Mary Appleby «.06 4 Hllde Fredertksen (Noo) 57,44 Twee 1 EUen Neumann (Odl) 55.89 seconden 2 M4hr (Vst) 56.16 3 Christine Warden (Obr) vj* Lynette Foreman (Aus) 57.46. 6. Olga ï™n*ndeur -Ned) 57.93 °e belde senes gaan de nummers één tot vier naar de finale van vandaag Isocrates, het paard waarmee Piet Haymakers in de landenwedstrijd uitkwam, voelt er weinig voor over de hindernis te springen. Haymakers gaat er als gevolg van de weigering onvrijwillig zelf doorheen. Hij raakte bij de val zodanig geblesseerd, dat hij moest opgeven. Landenwedstrijd: 1. Canada 16va strafpunten. Mi chel Valllancourt-Chtvaz 8*4. Mark Laskln-Da- muraz 0+0. Ian Millar-Brother Sam '/«+4>/«. James Elder-Vlunteer 8+8. 2. Oroot-Brlttannie 18'/J, 3. Oostenrijk 20. 4 West-Duitsland 24. 5. Verenigde 8taten en Zwitserland 28. 7. Frankrijk 32. 8. Au stralië 40. 9. Nederland 55: Plet Raymakers-Iao- crates dlskw dlskwRob Ehrens-Koh-l-Noor 4>i+4, Johan Helns-Larramy 8+15>/«. Henk Noo- ren-Shorellne 4+18>'«. 10 Belgtt 56.11 Mexico 154. Zweden <74»'«) en Denemarken <108Va) trokken zich terug na de eerste manche. AMSTERDAM - De Stichting Arbeidszaken zal zich niet langer bezighouden met de uitvoering (lees: controle) van het inmid dels beruchte artikel 36 van het betaalde voetbal, dat beroeps matige activiteiten van perso nen of instellingen bij de tot standkoming van een arbeids overeenkomst verbiedt De Stichting, onder voorzitterschap van Jan Masman. voeit zich ge passeerd. nu het sectie bestuur betaald voetbal tegen haar ad vies in heeft besloten de trans fers van Michel van de Korput (AC Torino) en Simon Tahamata (Standard Luik) goed te keuren en de benodigde certificaten te verstrekken. Het feit, dat de Stichting nog geen afgerond ad vies had gegeven, was voor het sectiebestuur aanleiding de knoop door te hakken. De Stich ting had om enige extra tijd ge vraagd, aangezien de beide za ken (met bemoeienis van respec tievelijk Cor Coster en Maarten de Vos) ook juridisch hard ge maakt dienden te worden om de te verwachten processen te kun nen doorstaan. Masman zegt de gang van zaken „betreurens waardig te vinden". Het advise ren van het sectiebestuur aan gaande artikel 36 is er volgens hem in de toekomst ook zeker niet meer bij. Verwacht mag worden, dat de Stichting haar activiteiten naar de bemoeienis sen van Maarten de Vos bij de contracten van de Ajacieden Schrijvers en Hamberg ook zal staken. Voor PSV's Zuidkoreaan Jung-Moo-Muh adviseerde de Stichting nog wel gunstig. Straf ZEIST Eddy Treytel is door de tuchtcommlssie van de KNVB geschorst voor drie bindende wedstrijden. De doelman van AZ'67 kreeg bovendien een boete van 400 gulden. Treytel werd tij dens de eerste speeldag van het Amsterdam 705-toe mooi door scheidsrechter Mulder naar de kleedkamer gestuurd na het ma ken van een trappende beweging in de richting van Bums van Nottingham Forest. UEFA ZEIST Jaap van Praag, lid van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB. is door het bestuur van de UEFA be noemd in de commissie die zich met de Europese bekercompeti tie bezig houdt. Zijn benoeming geldt voor twee Jaar. Jo van Mar ie en Jan Huybregts die respec tievelijk zitting hadden in de amateur- en profsectie van de UEFA zijn herkozen. Ook Jos Coler behoudt zijn functie in de UEFA. Hij blijft zitting houden "in de commissie van beroep. Van onze honkbalmedewerker HAARLEM Hij is een markante verschijning in de Neder landse sportwereld en is ook tijdens deze Haarlemse honkbal- week weer van de partij. Ditmaal maakt hij deel uit van het scheidsrechterskorps en daarmee heeft hij alle baantjes, die er binnen het honkbalveld van het Pim Mulier-stadion te bedenken zijn, bekleed. Het gaat over John Barrett. De kleine Amerikaan was voor het eerst als speler van ADO te aan schouwen, nam vervolgens de technische leiding van de Haagse ploeg op zich, deed datzelfde voor ex-landskampioen Haarlem Nicols en is nu dus toegetreden tot de top van de Nederlandse honkbal-arbitrage. Niet dat daarmee de hele sportieve carrière van de .American School" in Den Haag, waaraan Barrett verbon den is geweest, is geschetst. Behalve die trits honkbal-baantjes (hij speelt ook nog steeds honkbal en softball) is hij ere-dlvisie basketbalscheidsrech- ter, hoofdklasse softball-arbiter. en fluit hij als voetbalscheidsrechter tenslotte een verdienstelijk partijtje mee in de afdeling Den Haag, zijn woonplaats. Een tikje ijdeiheid kan Barrett bij dat alles niet worden ont zegd. Niet geheel zonder trots meldt hij bij het verlaten van een groepje heren, dat hij zojuist een verzoek heeft afgeslagen om voor het achter landskampioen Amstfel Tijgers geëin digde Rotterdamse Neptunus als coach op te treden. „Dat levert te weinig op", meldt hij in eerste instan tie gekscherend. Maar Barrett hoeft niet zo nodig meer een plaats in de dugout en het coachvak. „Voor wat ik daarvoor terugkrijg, moet ik veel te veel doen. Het kost mij gewoon te veel tijd. Als scheidsrechter kom ik een half uur voor de wedstrijd flierefluitend het stadion binnen, terwijl je als coach al tweeëneenhalf uur van tevo ren aanwezig bent. En dan die con centratie. die je als coach moet op brengen; ervoor zorgend dat Je niet de verkeerde dingen tegen Je spelers zegt. Want vóór je het weet, heb je niets meer aan ze. Nee, als scheids rechter heb ik alleen met de bal te maken en niet met moeders die je opbellen om opheldering te vragen, waarom hun zoon opeens niet meer meespeelt." Hij heeft er een pijlsnelle carrière als honkbalscheidsrechter opzitten. Het is ten slotte nog maar twee jaar gele den. dat Barrett besloot deze tak van sport aan zijn collectie scheidsrech- tersbaantjes toe te voegen. De honk- balscheidsrechterscommissie gaf met die snelle promotie blijk, niet voorbij UTRECHT Toen de lichtgewichtsaanvaller Bert Gozems in het begin van het vorig seizoen een serie sterke wedstrijden met FC Utrecht bij Ajax bekroonde, kreeg hij in de media alom lof toegezwaaid. Zelfs verslaggever Ben de Graaf van de Volkskrant had na Gozems' opvallende prestatie in de Meer die vooral ten koste ging van Ajax' linksachter Peter Boeve enig applaus over voor het even ranke als snelle buitenspeler tje van de Utrechtse runner-up. Trainer Han Berger liet zich in die dagen enthousiast uit over de kwali teiten van Gozems. „We hadden Ber- tje een jaar bij de Jeugdselectie toen we ons afvroegen: Moeten we nu doorgaan of niet? Fysiek stelde hij helemaal niets voor, maar toch merk-' te je dat hij iets extra's had. Ik laat zo'n jochie niet zo gauw vallen. Dat heb ik met Jantje van Staa ook niet gedaan. We hebben het gelukkig goed gezien. Als ik het huidige beeld van het Nederlandse voetbal zie, met zó weinig jonge, creatieve voetballers, dan kan Bertje ver komen. Een prima ventje hoor. Hij heeft een mentaliteit, niet te geloven. Hij is zowat wekelijks geblesseerd, maar hij gaat door, 'n echt bijtjertje. Waar zie je dat nog? Een jonge speler met creativiteit én karakter?" Dat alles liet Berger eind Selectie: Frans Adelaar, Jan van de Akker, Hans van Breukelen, Willy Carbo, Ton du Chatinier, Wim Flight, Ton Gruters, Willem van Hanegem, Ton de Kruyk, Gert Kruys, Gerard van der Lem, Ben Rietveld, Jan van Staa, Jan Stroomberg, Koos van Tamelen, Gerard Tervoort, Leo van Veen, John van Veenendaal, Henk van der Vlag, Joop Wild- bret, Jan Wouters. Nieuw: Frans Adelaar (WIJ), Ton Gruters (Schalkwijk), Ge rard van der Lem (Feyenoord), John van Veenendaal (De Graaf schap) Vertrokken: Marco Cabo (ge stopt). Bert Gozems (uitgeleend aan Den Bosch), Harrie van de Ham (DS'79), Cor Hildebrand (gestopt). Joop Oostdam (DS *79). Ron van Oosterom (Hera cles). Ben Schubert (DS '79), Jan Streuer (Harelbeke), Ton Wit- baard (uitgeleend aan DS 79) Trainers: Nan Berger en Jan Verkalk Terrein: Stadion de Galgen waard, Capaciteit: 22.000. oktober van het vorig jaar in Voetbal International weten. En nu, ruim negen maanden verder, is Bert Gozems (24) door FC Utrecht uitgeleend aan FC Den Bosch. Een eerste divisie club. Enkele weken ge leden meende Han Berger, weer in Voetbal International, over de ont wikkeling van Bert Gozems: „De rechterkant was een probleemgebied. Bert Gozems heeft daar ooit drie vre selijke wedstrijden gespeeld. HIJ kreeg de hele publiciteitsmachine over zich heen en heeft daama nooit meer goed gespeeld. Je kunt uit vorm zijn, maar niet een heel seizoen. Daar heb ik veel met hem over gesproken, maar hij wist het zelf ook niet. Daar om heb ik hem uitgeleend aan FC Den Bosch." Aan dat laatste citaat van Berger blijkt Bert Gozems zich nogal geër gerd te hebben. Na eerst bij de betref fende verslaggever te hebben geïnfor meerd of Berger inderdaad die woor den over hem had gesproken, trok hij bij de jonge oefenmeester aan de bel. „Berger had die bewuste uitspraken gedaan, maar wel in een breder ver band. Toch zat hij er zelf ook wel een beetje mee in. Daarom heeft hij later een ingezonden brief naar dat blad gestuurd, waarin hij één en ander recht zette. Welke trainer durft dat? Dat vond ik toch klasse van hem. Ik vind Berger trouwens heel goed trai nen. Die man heeft de capaciteiten om een topclub te trainen." Die ene rimpel mag dan zijn gladge streken wat blijft is het gegeven dat FC Utrecht Bert Gozems niet uit luxe overwegingen bij FC Den Bosch in de kost heeft gedaan. Een degrada tie. Hoe is het zo ver gekomen, na zijn, aanvankelijk, zo opmerkelijke activiteiten? Gozems: „Den Bosch is eerste divisie, dus het is duidelijk, ik ben er niet op vooruit gegaan. Waar bij ik wel vind dat het beter is om bij een goede eerste divisieclub als FC Den Bosch te spelen dan in de staart van de ere-divisie. En hoe het komt? Berger weet het niet en ik eigenlijk ook niet, maar vast staat dat lk na de winterstop op die harde velden uit vorm ben geraakt. FC Utrecht moest voor de eerste keer een echte presta tie leveren. De belangen waren groot, wat voor een speler die uit vorm is al gauw een zekere faalangst met zich Bert Gozems, nog in Utrecht-shirt, in actie tegen Feyenoord meebrengt. Voor een trainer is er dan niet de gelegenheid om te zeggen: Kom, nu ga ik er alles aan doen om Bert Gozems eens over de drempel te door Matty Verkamman tillen. Daar had ik ook echt wel be grip voor." Gozems heeft hooguit één aanwijsba re reden, die zijn spel niet ten goede is gekomen. Merkwaardig genoeg speelt Willem van Hanegem daarbij een rol, hoewel Gozems over de ex- intemational geen kwaad woord wil horen. „Willem is ontzettend goed met de jonge spelers bezig bij FC Utrecht. Hij praat veel met de Jonge ren. Ook ik heb eigenlijk alleen maar goede ervaringen met hem opgedaan. Na die sterke beginperiode heeft hij mij ook gewaarschuwd. Hij zei in een interview: Bert moet nu heel goed oppassen. Hij krijgt veel publiciteit en de tegenstanders gaan zich op hem instellen. Dit wordt een moeilij ke periode voor hem. Dat is precies zo- uitgekomen. Het publiek heeft op een gegeven moment toch een bepaalde verwachting van Je, maar de tegen standers gaan Je kennen Dan is het moeilijk om het niveau te blijven halen waardoor Je enige bekendheid hebt gekregen." Maar dan de andere kant van Van Hanegems positie, die dus in Gozems' nadeel werkte. „Toen hij en ook Van Veen, er in het begin van de competitie nog niet bij waren, werd ik veel meer in het spel betrok ken. Dat veranderde toen Willem kwam. Het spel verplaatste zich me teen veel meer naar de linkerkant." Het besluit om FC Utrecht (tijdelijk) de rug toe te keren, nam Bert Gozems toen hij van Utrechts pogingen hoor de om een nieuwe rechtsbuiten aan te trekken. „Eerst werd Herman Oerd- sen van Vitesse genoemd, maar later werd het dus Gerard van der Lem. Ik heb daar op zichzelf geen moeite mee, want FC Utrecht wordt ondanks de erg goede sfeer wel steeds professio neler. Dat brengen de resultaten nu eenmaal met zich. Ik wilde het nieu we seizoen in elk geval niet beginnen, zoals ik het vorige was geëindigd. Toen Zonderland me voor FC Den Bosch polste, heb ik dat Berger ook meteen gezegd. Nu ben ik dus uitge leend. Het feit dat FC Utrecht mij niet wilde verkopen, bewijst dat men toch nog vertrouwen in mij heeft. Ik heb begrepen dat het nu echt het laatste seizoen wordt voor Van Hane gem, misschien komt er volgend jaar weer een plaatsje vrij. Voorlopig ga lk het op dezelfde voorwaarden bij FC Den Bosch proberen. In de oefenperi ode heb ik gemerkt dat ik daar lekker kan spelen. Rinus Gosens, de trainer, is verschrikkelijk aanvallend inge steld. Wanneer alle trainers het voet bal benaderen zoals Gosens het doet, dan zaten de stadions binnen de kort ste tijd weer bomvol. Bij FC Den Bosch kan ik veel aan de bal zijn. En dat heb je als buitenspeler toch nodig." HAARLEM Op de dag dat de finale van de elfde Haarlemse honkbalweek van start gaat, kan worden gesteld, dat de komst van het Antilliaanse team naar deze honkbalweek sportlef gezien als een mislukking mag wor den beschowd. Na woensdag ai met 13-0 door eindzege-favoriet Miami te zijn geklopt, kregen de steeds meer met werpersproblemen kampende Antillianen gisteren opnieuw met grote cijfers, (13-1) om de oren. Dat gebeurde tegen UCLA, dat in de ze vende slagbeurt volkomen over de Antillianen heen walste. Een verve lende wedstrijd, die een anti-climax vormde in vergelijking met het duel van donderdagavond van Nederland tegen dezelfde universiteitsploeg uit Califomlë. Dat enerverende, bijna drie en een half uur durende honkbal gevecht, met aan beide kanten nogal wat geploeter op de werpheuvel, ein digde uiteindelijk in een 9-8-overwin- ning voor UCLA, dat daarmee het Nederlands team de laatste hoop op een finaleplaats ontnam. Werpctjfera UCLA Joes Smalls (4^ Inn) 3-1-10-1. Doug Cole (li 0-0-3-1. Jack McDonald (2 inn) 1-2- 0-1 Nederland Rocky Angela <1Vj Inn) 2-2-3-0, Jan Venema (4) 1-2-4-2. Eddie Tromp <3** Inn) 3-1-6-0. Werpcljfere Antillen. Herbert Mercellna (6 In en 2 mam l-i-4-5 OUvert Llblana (3 man) 0-1-2-0, Ri chard Moesker (5 man) 0-1-3-1. George Brown (1 Inn) 0-1-0-1. UCLA: Eric Broersma (7 Inn) 9-0-4-2. Werpcijfers: Miami Estrlbano 4-0-3-2. Toklo. Mu- rato (8*ï Inn): 1-2-9-0. Oka Inn). 0-0-0-0. Homerun. Paul Hunthammer (Miami). te willen gaan aan de ontegenzegge lijke kwaliteiten, die de 41-jarige Amerikaan, niet wars van enige show, bezit. Gek genoeg gaat dat niet op voor de collega's van de basketbal- bond. Daar wordt Barrett op topni veau beschouwd als een weliswaar bruikbare, maar vreemde eend in de bijt. En alhoewel spelers, coaches en toeschouwers hem steevast tot de beste drie rekenen, is de populariteit van Barrett bij de basketbalbonzen omgekeerd evenredig „Er is een groot contrast tussen de opvattingen over die twee sporten in Nederland," zegt hij. „Bij het basketball vinden ze me te Amerikaans fluiten, terwijl ze bij honkbal juist streven naar bena dering van de Amerikaanse normen. De honkbn-scheidsrechters-commis- sie beseft bij voorbeeld dat als ie mand op dit toernooi in deze week afgaat, hij ten dode is opgeschreven, bij wijze van spreken. Ik heb in Ame rika vroeger twee jaar semi-prof- honkbai ge irbitieerd. dus ik weet best wat ik doe." Onderlinge saamho righeid is trouwens ook niet vreemd aan de erkenning door de Honkbal- bond van Barretts capaciteiten: „Er is veel meer collegialiteit en samen werking. Hier vraag je bepaale din gen aan elkaar. Hier schaamt een scheidsrechter zich niet om op me af te komen en te vragen, of ik een spelregel kan uitleggen. Bij het top- basketball heb ik dat nog nooit mee gemaakt. Vijftien jaar is hij in Nederland en er nu weer eens van een heel andere kant tegenaan kijkend, concludeert hij, dat het met de groei van het Nederlandse spelpeil niet zo erg goed is gesteld. Barrett: „Het werpen en het fielden worden steeds iets beter Daarmee kan het Nederlands team zich meten met een redelijk goede Amerikaanse universiteitsploeg. En dan heb ik het nog niet over de top pers uit Florida en Callfomië die hier spelen. Maar het slaan en honklopen in Nederland valt tegen. En dat geldt eigenlijk ook voor de clubs in de competitie." Van onze sportredactie ENTER In de vierde etappe van de profronde van Nederland gebeurde gisteren de volle 225 kilometers tus sen Geldrop en Enter niets. Het pelo ton bewoog zich in gesloten formatie over de wegen en in Enter doorbrak de Ierse sprinter 8ean Kelly tenslotte voor even de overmacht van de ploeg van Post. Hij won de sprint en daar mee de etappe. In het algemeen klas sement veranderde uiteraard niets. Vierde etappe: 1 Sean Kelly (Ier) 5 uur 46 minu ten en 57 seconden. 2. Willi am Tackaert (Bel). 3 Lud Schurgere (Bel), 4 Mare Demeyer (Bell. 5. Ouido van S wee velt (Bel). 6 Walter Planckaert (Bel). 7 Frank Hoste (Bel), 8. Leo van Vliet iNedt. 9 Jan van TUborg (Ned). 10 Charly Jochums (Bel i. 11. Willem Peetere <Bel>. IX Jan Allng (Ned). 13 Jan Bogaert (Bel). 14 Etienne de Wilde (Bel). 15 Roelof Oroen (Ned). 16 WUly Vigcuroux (Beli. 17 Jean-Louis Baugmcs (Bel). 18 Philip Anderson (Ausi. 19 Ludo Dele mix (Bel). 20 Josef Wehrli (Zwi). 24 Jan Raas (Ned). 53 Hemue Kuiper iNedi. 61. Joop Zoetemelk (Nedi.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 27