ISRAEL ROND 1.665. t Leraren die staakten vaak toch uitbetaald Brabanders ongerust over giftige stoffen Staatsloterij $Z lste trekking met Ds.en Hevrouw Bavinck BankMees Hope nv FAMILIEBERICHTEN Ondanks circulaire van minister Pais Meindert Leerli voorgedragen a lijsttrekker RP 27 september -11 oktober DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1980 TROUW/KWARTET P 12 RS e kunnen van maandag tol en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Mede namens mijn vrouw dank ik allen die, in welke vorm dan ook. blijk hebben gegeven van hun belang stelling bij mijn afscheid als directeur van de Chr. school voor MAVO te Siddeburen. K. Vos Kennemerland 65. 9405 LC Assen. Vertrouwend op haar Heiland is rustig heenge gaan mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Maaike Zwart bol echtgenote van J. Aamoudse op de leeftijd van 85 jaar. Leuvenheim: J. Aamoudse Leuvenheim: Adrie en Gerrit Zutphen: Jaap en Truus Dieren: Geertje en Henk Heiloo: f Maarten en Joke klein- en achterkleinkinderen Leuvenheim, 12 augustus 1980 Oudeweg 15 De dienst van woord en gebed zal worden gehouden op vrijdag 15 augustus a.s. om 13.00 uur in de Hervormde Kerk te Brummen, waar in hoopt voor te gaan Ds. P. G. van Heiningen, Gereformeerd Predikant te Eerbeek, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Brummen. Mijn vrouw, onze moeder en oma ligt opge baard in het rouwcentrum van de Brummense Begrafenis Onderneming, D. A. van Vuuren- straat 10 te Brummen. Gelegenheid tot afscheid nemen en condolean ce aldaar op donderdag 14 augustus a.s. van 19.30 tot 20.15 uur. Na afloop van de plechtigheid is er in de aula op de begraafplaats gelegenheid de familie te condoleren. Liever geen bezoek aan huis. Hierbij geven wij u met droefheid kennis dat onze lieve zuster, schoonzuster en tante Zuster Maria Catharina Soeters geboren 1 mei 1916 uit het aardse leven is weggenomen en overge bracht in het eeuwige leven. Die tot Mij komt, zal Ik geenszins uitwerpen. Joh. 6 37 B Waalwijk. D. A. Soeters W. A. Soeters-de Poorter Waalwijk: C. A. Soeters H. J. Soeters-Blom Geleen: C. A. G. van de Scheur-Soeters Nichten en neven Leerdam, 12 augustus 1980. Condoleantie-adres: Soeters-de Poorter, Wilhelminastraat 37, 5141 HJ Waalwijk. Op zaterdag 16 augustus wordt een gedachte- nisdienst gehouden in de rouwkamer. Noord- wal 44 te Leerdam, welke aanvangt om 10.00 uur. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvin den op de algemene begraafplaats te Sprang, Capelle aan de Heistraat ca. 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleren voor de dienst in de rouwkamer. Want ik ben verzekerd dat niemand ons kan scheiden van de liefde Gods welke is in Christus Jezus, onze Heer. Romeinen 838-39 Hedennacht nam Jezus Christus, haar Heer, tot Zich mijn lieve vrouw, onze moeder, oma en dochter Jozina Cornelia Toowen-Bijloo op de leeftijd van 63 jaar. Ferwerd: J. J. Touwen Utrecht: Laurens en Dorien Touwen Hester Inge Sleeuwijk (N-BY. Marten en Nel Heidinga-Touwen Frederik Marije Joanne Leeuwarden: Marius en Hillie Touwen Jasper Froukje Groningen: Jasper Touwen en Margreet Leeuwarden: mevr. N. Bijloo-Schoel Zeist: ds. L. Touwen Noordbergum: Zwaan Weijdoogen Apeldoorn: Joop Papare en gezin 9172 PT Ferwerd, 13 augustus 1980 Foswerterstraat 34. De dienst van Woord en Gebed wordt D.V. gehouden op zaterdag 16 augustus om 14.00 uur in de Gereformeerde Kerk te Ferwerd, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren in het gebouw „de Antenne". Hogebeintumerweg 14a te Ferwerd om 15.15 uur. „Heb Ik u niet gezegd dat gij, indien gij gelooft, de heerlijkheid Gods zien zult?" Joh. 11 40 De Heer zeer dankbaar voor haar aan Jezus toegewijde leven, dat ons aanspoorde om ons leven evenzo geheel in Zijn dienst te stellen, delen wij u mede, dat onze geliefde zuster. Diacones Johanna Bock Sedert 1914 diacones van het Diaconessen- Moederhuis „Hensoltshöhe" Gunzenhausen en de stichtster van ons Zendings-Diaconessen- werk in Nederland en onze huismoeder van 1935-1978, in de ouderdom van 88 jaar door haar Heer en Heiland van géloof tot aanschou wen werd geleid. Een pelgrim ben ik, anders niet op aarde; rust is voor mij hier nimmer weggelegd. Eerst als de pelgrimsreis ten eind' volbracht is, vind ik 't Vaderhuis mijn burgerrecht Daar wacht mij dan een grote schaar verlosten, door Jezus' bloed gered uit 't aardse leed; Zij volgden 't Lam gelovig door dit leven en droegen hier ook 't schaamle pelgrimskleed. Namens bestuur en zustergemeenschap van het Zendings-Diaconessenhuis: J-P. Samsom, voorzitter F. van de Meer, besturend zuster G. Kaastra, predikant Amerongen, 13 augustus 1980 Zendings-Diaconessenhuis. De dankdienst wordt gehouden op D.V. maan dag 18 augustus om 14 uur in de Andrieskerk te Amerongen, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Nieuwe Algemene Be graafplaats aldaar. Na afloop is er gelegenheid om deelneming te betuigen in de kerkzaal van het Zendings- Diaconessenhuis, Jan van Zutphenweg 4. Hetzij wij dan leven hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. Heden overleed op 81-jarige leeftijd mijn ge liefde vrouw onze lieve moeder, oma, zuster en schoonzuster Ankina N. Gordijn-de Boer Lisse, Soest, J. Gordijn t. Jan Gordijn Lia Gordijn-Verkamman Jaap Amsterdam, H. de Boer Otterloo,. C. C. F. Gordijn D. Gordijn-Deutekom Dordrecht, A. E. C. Gordijn 2161 CE Lisse, 12 augustus 1980 Marconilaan 61 Gelegenheid tot condoleren donderdag 14 au gustus 1980 van 19-20 uur in „Swaenendreef Marconilaan 1 te Lisse. De rouwdienst is bepaald op vrijdag 15 augus tus 1980 om 11 uur v.m. in de Gereformeerde Kerk, Heereweg 105 te Lisse waarna de begra fenis zal plaatshebben op de Prot. begraaf plaats „Duinhof' te Lisse. Geen bloemen. Op 94-jarige leeftijd overleed in haar Heiland onze innig geliefde moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Maria Magdalena Semeijn- de Ridder Zij was dapper tot het einde. Voorschoten: A. G. Rijke-Semeijn M. J. Rijke Nunspeet: Marieke en Alje Veen-Rijke Berend 's-Gravenhage: Marius en Xandra Rijke- Landwehr Leiden: Wouter S. Rijke 's-Gravenhage, 12 augustus 1980 Bejaardencentrum Uitzicht Daal en Bergselaan 52 Correspondentieadres: Leidseweg 399 2253 JD Voorschoten. De herdenkingsdienst wordt gehouden op vrij dag 15 augustus om 1.00 uur in Huize Uitzicht. De begrafenis vindt plaats op de begraafplaats Nieuw Eykenduynen aan de Kamperfoelie straat 2A om circa 2.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de dienst in Huize Uitzicht en na de begrafenis in de ont vangkamer van de begraafplaats. „Ik weet; dat mijn Verlosser leeft" Heden ging naar zijn Heere en Heiland mijn lieve zorgzame man Jacob Breemans op de leeftijd van 74 jaar. A. Breemans-Baatenburg de Jong 12 augustus 1980 Ambonstraat 3 2612 BL Delft Mijn man is opgebaard in „Het Rouwcen trum", Oostsingel 146 te Delft, alwaar gelegen heid is tot condoleren donderdagavond van 7-8 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de aula van de algemene begraafplaats „Iepenhof' (in gang oost), Hoflaan te Delft vrijdag 15 augus tus a.s. om 3 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben aldaar. Geen bezoek aan huis Geen bloemen Zij die geen kennisgeving mochten ontvangen gelieven deze annonce als zodanig te be schouwen. UJ<Ug geregistreerd hebben waar ge- VSn onze onderwljsreclHctie staakt is. DEN HAAQ Veel leerkrachten die op 19 juni gestaakt hebben, krijgen deze dag gewoon doorbetaald Een groot S^S^efSftT aantal gemeentebesturen heeft zich niets aangetrokken van van minister Pais destijds opgevat de circulaire van minister Pais, waarin stond dat de stakings- ais een erkenning van het stakings dag op het salaris gekort moest worden. Volgens de laatste gegevens van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) hebben meer dan tienduizend leerkrachten gevolg ge geven aan de stakingsoproep. De sta king heeft voornamelijk het open baar onderwijs getroffen. De confes sionele bonden hadden zich namelijk van de staking gedlstancieerd. Volgens de circulaire van minister Pais is het bevoegd gezag van een school verplicht te registreren wie er staken. Vervolgens moeten de ge staakte dagen worden ingehouden op het salaris. Voor de rijksscholen (waarvoor de minister zelf als be voegd gezag optreedt) kon deze rege ling probleemloos worden uitge voerd. Maar voor openbare scholen die van gemeenten uitgaan is de mi nister afhankelijk van de medewer king van gemeentebesturen. tegenover de stakers aangenomen. Mocht de minister besluiten de rijks- vergoeding alsnog te verminderen, dan zou het gemeentebestuur dat nog niet op de stakers verhalen, maar de schadepost voor eigen rekening ne men. Doorberekening in de salarissen is alleen om technische redenen al onmogelijk indien de gemeenten niet recht van leerkrachten. Toch vindt de ABOP het meegenomen dat zoveel gemeentebesturen uit sympathie voor de staking het salaris doorbe talen. f og niet bekend is hoeveel leden van de bond een beroep zullen doen op het weerstandsfonds. Dit aantal zal overigens zeer beperkt zijn, omdat de vakbond pas tot uitkering overgaat als er meer dan één dag is gestaakt. Dat is slechts in enkele plaatsen ge beurd. En als het schoolbestu op niet reageert, is er nog nie< I hand. Ook komt het voor dat eventueel niet uitbetaalde voor eigen rekening nemen. Voor minister Pais betekent brek aan medewerking bij gemeentebesturen en bestui algemeen-bijzondere scholen nancieel nadeel. Een salaris voor tienduizend leerkracht een bedrag kunnen opleveren 8 twee miljoen gulden. Dit „jt voordeeltje" wordt de n grotendeels door de neus Sympathie Van een onzer verslaggevers HOEVEN Twee sterfgevallen aan leukemie en een aantal als „verdacht" ervaren ziektegevallen hebben bewoners van .het Brabantse buurtschap Het Gors ernstig Ongerust ge- ach^ürt Z de rfchSnSmhebten "}aa^ °yer het mogelijk vrijkomen van gittlge stollen bij een gehouden, in sommige gevallen om- plaatselijk onderstation in een persleiding voor afvalwater, dat zij sympathie voor de staking v hadden, in andere gevallen omdat zij Het voor de leiding verantwoordelij- registratie van de stakers ondoenlijk ke hoogheemraadschap West-Bra bant wijst het gelegde verband af. Als er ook maar een schijn van bewijs voor was. dan zou de onderste steen boven moeten komen, zo wordt ge zegd, maar zelfs die schijn ontbreekt. Alle onbehagen is te herleiden naar stankoverlast, en daar zegt het hoog heemraadschap begrip voor te hebben. achten. Van de vier grote gemeenten heeft alleen Utrecht besloten de stakings dag op het salaris te korten. Dit zal overigens pas in september gebeuren. Amsterdam, Den Haag en Rotterdam hebben besloten de gestaakte dag gewoon door te betalen. In Den Haag motiveert men dat met een veiwij- ziiig naar de eigen verantwoordelijk heid van het bevoegd gezag. De ge meente heeft de indruk dat het on derwijs op scholen waar gestaakt werd toch min of meer doorgang kon vinden. En dus zou er geen reden zijn stakingen te melden. In Groningen heeft het gemeentebe stuur ook een welwillende houding de Inspectie voor de volksgezondheid om een onderzoek. Dit alles had wei nig resultaat Hartmeyer heeft deze week opnieuw vragen gesteld. Hij wil weten wat er nu eigenlijk is gedaan om vast te stellen of het reservoir een funeste invloed heeft op het leefmili eu, of niet. Ook vraagt hij een me disch onderzoek van de omwo nenden. WADDINXVEEN (ANP) - Hi ratiebestuur van de Reform r Politieke Federatie (RPF) »f Meindert Leerling uit Hui2« voorgedragen als lijsttrekker komende Tweede Kamervj gen. De federatieraadsverj moet zich 20 september oven dracht uitspreken. Dit heeft i bekendgemaakt. Leerling (44) werkt als televis seur bij de Evangelische 0 Sinds 1977 is hij lid van het te bestuur van de RPF. Eerder was hij al voorgedragen i daat-lijsttrekker door een kiesverenigingen. Toen wilde niet beschikbaar stellen, maar de aanvankelijke lijsttrekker, Poort, zich heeft terugge heeft Leerling zich alsnog baar gesteld. De kwestie speelt al jaren. De perslei ding 'loopt van het industriegebied Moerdijk naar Zuid-Beveland. In Het Gors liggen een bezinkreservoir en een gemaal; de overloop van het re servoir stinkt. Enkele Jaren geleden al stelde het PvdA-Kamerlid Hart meyer vragen over de situatie. Het gemeentebestuur van Hoeven vroeg Inmiddels heeft de Chemiewinkel van de technische hogeschool Eind hoven vastgesteld dat in Jet in dustriële afvalwater minstens veertig giftige stoffen voorkomen. Het water wordt nu nog ongezuiverd de Wester- schelde ingeloosd. Vanaf 1983 wordt het aan de Zeeuwse kant van de pijp gezuiverd, maar dat verandert aan de situatie in Brabant niets. Ingegaan tot het feest van zijn Heer Arie Stephanus Schüller op de leeftijd van bijna 66 jaar. Ruim 30 jaar heeft hij onze Gemeente met liefde mogen dienen als organist Moge God zijn vrouw en kinderen kracht geven dit verlies te dragen. Wilnis 13 augustus 1980 De Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk, L. A. Woltering, praeses P. Visser, scriba. Hervormde school voor MAVO Australlêlaan 21-23 3526 AB UTRECHT telefoon 030-882893. In verband met ziekte zoekt het'Bestuur van bovengenoemde school m.i.v. 18 augustus a.s. DOCENTEN vo« Nederlands 15 lessen Wiskunde 3 lessen Handelskennis 10 lessen Handvaardigheid (J) 7 lessen Duur der vervanging 2 maanden; voor de vacature handvaardigheid (j) t 5 maanden. Naar een deel van bovenge noemde uren kan ook worden gesollici teerd. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de adj.-dir., J. P. E. Kraaimaat (tel. 03402-36339). Sollicitaties z.s.m. te richten aan het adres van de school. 693t Staatsloterij, late trekking 13 augustus 1980. Prijzen van 25.000 zijn gevallen op alle nummers: 099615 5.000 zijn gevallen op alle nummers: 051103 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 010806 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 071705 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 049540 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 039153 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 081631 1.000 op alle nummers eindigende op: 8250 400 op alle nummers eindigende op: 805 200 op alle nummers eindigende op: 817 100 op alle nummers eindigende op: 041 100 op alle nummers eindigende op: 955 75 op alle nummers eindigende op: 743 50 op alle nummers eindigende op: 01 10 op alle nummers eindigende op. 1 Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking wor den geïnd. Zetfouten voorbehouden. Deze rondreis door het Heilige Land, onder leiding van Dominee Bavinck en zijn echtgenote is geheel verzorgd en wordt gemaakt in een airconditionned touringcar. U vliegt met de lijndienst van de El Al van Schiphol naar Tel Aviv. Geniet twee weken van het land en de uitleg. Alle excursies zijn inclusief, dus geen verborgen extra's. U vliegt na een geweldige ervaring weer per lijndienst terug na Schiphol. Stuur nu de portvrije bon en u ontvangt het complete programma! (invullen, uitknippen en opsturen in ongefrankeerde envelop NET. Antwoordnummer 9.1000 RA Amsterdam). code plaats: Ja, stuur mij het programma van de reis met Ds. en Mevrouw Bavinck. Éj 'n Israël-reis. 0 op maat gesneden 0 voor ieder budget! g 4^Rokin9-1S 1012KK Amsterdam! 020-24 33 50 KENNISGEVI De burgemeester vu sterdam brengt ter a kennis; dat door Blauwhoed) bouwplan is inge oprichten van drie gt op een terrein gelegen Lemelerbergweg, I voor bedrijfshallen, k en een transformator dat voor het gebied II." waarbinnen dit gelegen een voorbei besluit is genomen; dat het bouwplan in i met het ter plaatse vij bestemmingsplan .Jn terrein Bullewijk"; dat burgemeester en i der? voornemens zijn op het bepaalde in art van de Woningwet en van de Wet op de Ruin Ordening, onder goedk van Gedeputeerde Sta gevraagde bouwverf te verlenen; dat in verband hiera* bouwtekeningen van k derhavige bouwplan vt iedere ter inzage zullen van 14 augustus tot 1 tember 1980, ten kamer 318, op werkdag! 9 tot 16 uur; dat gedn bovengenoemde termij zwaren schriftelijk en| tiveerd bij het gemee stuur kunnen worden diend. Amsterdam, 14 augusta De burgemeester van Amsterdam, W. Polak KENNISGEVU De Eerste kamer voon lenbehandeling uit teerde staten van maakt bekend, dat woensdag, 24 sepl 1980, ten Provinci Achter St. Pieter 20 te I in openbare vergader behandelen beroeps grond van artikel 41 Algemene bijstandswe ingezetenen der navol gemeenten: 9.30 uur. 9.40 uur, 9.50 10.00 uur, 10.20 uur en' uur Utrecht; 10.40 uur Cothen; 10.50 uur Vleuten-de Me 11.00 uur Woudenberg; 11.10 uur Amersfoort; 11.20 uur Wageningen. gevestigd te 's-Gravenhage UITGIFTE VAN NOM. 150.000.000,- 9>U% OBLIGATIES 1980 PER 1986/1990 coupures nom. 1.000,- aan toonder, koers van uitgifte zal uiterlijk op maandag 18 augustus 1980 vóór beurs worden bekendgemaakt en in de Officiële Prijscourant van de Vereniging voor de Effectenhandel van die dag worden gepubliceerd. aflossing «in 5 jaarlijkse, nagenoeg gelijke termijnen, vervallende op 15 september van de jaren 1986 tot en met 1990. Vervroegde, gehele of gedeeltelijke aflossing is gedurende de gehele looptijd van de lening uitgesloten. inschrijving op woensdag 20 augustus 1980 van 9.00 tot 15.00 uur bij de kantoren van ondergetekende, alsmede bij het kantoor van de Algemene Bank Nederland N.V. te Amsterdam, ten kantore van Theodoor Gilissen N.V. te Amsterdam, Kingma's Bank N.V. te Leeuwarden en de Bank voor Zeeland N.V. te Goes, op de voorwaarden van het prospectus d.d. 13 augustus 1980. Bedrijfsleden van de Vereniging voor de Effectenhandel evenwel, kunnen uitsluitend inschrijven bij het kantoor van ondergetekende te Amsterdam. storting maandag, 15 september 1980. prospectus prospectussen liggen ter inzage en resumés, waarin opgenomen een inschrijvingsbiljet, zijn verkrijgbaar bij de inschrijvingskantoren. Prospectussen, alsmede tot een beperkt aantal, exemplaren van de statuten van ondergetekende en van het jaarverslag over het boekjaar 1979, zijn verkrijgbaar bij de kantoren van ondergetekende te Amsterdam en Rotterdam. Amsterdam Rotterdam 13 augustus 1980. Bank Mms Hope NV

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14