Toenadering tussen Carter en Kennedy Moskou: Wijziging in strategie krankzinnig Nieuw voorstel voor Afghanistan Tegengaan spreiding kernwapens moeilijk Chili mag 'ja' zeggen tegen 12 jaar Pinochet Positie van Begin hachelijk utMN R»#- PI0N Aboriginals willen geen proefboring Conventie Democratische Partij begonnen Kunstgebit? Demonstraties voor Khomeiny gaan door niNSDAG 12 AUGUSTUS 1980 BUITENLAND TROUW/KWARTET NEW YORK (Reuter, AP, AFP) Met tekenen van toenadering tussen president Jlnuny Carter en zijn rivaal Edward Kennedy is tegen middemachtin New York de nationale conventie van de Amerikaanse Democratische partij begonnen. Als eerste grote kwestie stond vannacht op het programma ol de conventie „open" dan wel „gesloten" moest zijn maar deze discussie speelt zich te laat af om in deze krant over te berichten. De concessie van het Carterkamp Jan dat van de senator uit Massachu- jetts voornamelijk in verband met Se eenheid in de partij bestond eruit dat in het economische pro gramma voor de verkiezingen een aantal opvattingen van Kennedy zul len worden opgenomen. Zo komt er stevige kritiek op de wijze, waarop de president momenteel de geldont waarding in de VS bestrijdt. De partij ;,zal geen politiek voeren van hoge rentes en werkloosheid als wapens tegen de inflatie" ook het snoeien in Welzijnsbegrotingen wordt afge wezen. Waar Kennedy geen succes heeft ge boekt is op het punt van een werkge legenheidsprogramma ter waarde van bijna 25 miljard gulden. Dit is naar de mening van Carters staf te ipeclfiek en inflatoir en de kans is groot dat met name de komende nacht als de senator zelf de conventie ial toespreken hoogst opmerkelijk voor een kandidaat hierover enkele &arde noten zullen worden gekraakt Kennedy stelde echter voorop dat als er overeenstemming zou worden be reikt over het economisch program- Geen uitgave van Britse handleiding voor zelfdoding LONDEN (AP) Het Britse Euthanasiegenootschap ziet af van zijn voornemen een hand leiding uit te geven voor een „zachte dood" De leiding van het 45 jaar oude genootschap wiens kantoor afgelopen maand is doorzocht door de politie zei op een persconfe rentie dat de beslissing „tra gisch" is en voor duizenden on geneeslijk zieken, die willen sterven een voortduring bete kent van hun lijden. De leiding van Exit (Sterven), zoals de or ganisatie zich noemt, noemde het besluit een schande voor de zogenaamde beschaafde we reld maar zij is niet bereid ge vangenisstraf te riskeren. Het besluit om de dertig pagi na's tellende handleiding niet te publiceren werd genomen nadat raadslieden Exit hadden gewaarschuwd dat er gevange nisstraf op kon volgen. Twee juristen en een arts die de handleiding mee hadden hel pen samenstellen, liepen ge vaar uit hun professie te wor den gezet. In Groot-Brittannië is zelfmoord sinds 1961 niet meer strafbaar maar „mede plichtigheid" is een strafbaar feit waarop tot veertien jaar gevangenisstraf kan staan. ADVERTENTIE ma hij hard zou werken voor .bet succes van de genomineerde" al kreeg hij de keiharde belofte voor Carter campagne te zullen gaan voe ren niet over de lippen. Kansen Al denkt het merendeel van de Demo craten dat Kennedy's kansen op uit verkiezing verkeken zijn de senator zelf blijft in zijn zaak geloven. Daar voor is dan wel nodig dat de conven tie „open" wordt, dat de afgevaardig den in meerderheid stemmen tegen de regel die hen verplicht ook in New York te stemmen op de kandidaat aan wie zij zich eerder dit jaar bij de voorverkiezingen of op de lagere con ventie verplichtten. De verwachting in het Carterkamp was gisteravond dat Carter deze belangrijke slag met een meerderheid van 300 afgevaar digden op een totaal van 3331 zal winnen. Volgens de staf van Kennedy wordt het echter een nek-aan-nek- race. President Carter heeft zondag in een vraaggesprek voor de omroepmaat- schappij CB6 gezegd er zeker van te zijn dat de conventie hem zal aanwij zen als de man die het in november in de presidentsverkiezingen zal opne men tegen de Republikein Ronald Reagan. Hij verwierp de peilingen van dit moment die hem een grote achterstand geven op Reagan en stel de dat alleen de uitslag van de verkie zingen telt. Nog nooit is er zo'n ver schil geweest tussen partijen en kan didaat als nu in 1980, aldus de presi dent. De kermis van twee Jaar gele den dreigt zich te herhalen. Op 11 september, precies ze ven jaar na de val van Allen- de, worden de Chilenen weer bij de stembus verwacht. Dit maal om „ja" te zeggen tegen het voorstel voor een nieuwe grondwet die generaal Pino chet nog minstens tot 1992 in het zadel moet houden. De grondwet „een lachertje", vol gens oppositiekringen ln Santiago zal het wel halen. De militaire Junta heeft al eerder met het bijltje van een referendum gehakt, en met succes. Begin 1978 wond president Pinochet zich zodanig op over een resolutie van de Verenigde Naties, die constateerde dat Chili op grote schaal de mensen rechten schond, dat hij „zijn volk" vroeg zich hierover uit te spreken in een referendum. De controleur van het hoogste orgaan voor de naleving van de grondwet in Chili. Hector Hu- meres, stelde nog vast dat een derge lijk referendum ln strijd was met de grondwet. Enkele uren later was hij al ontslagen. En Ja hoor, 75 procent van alle Chile nen bleek tegen de „Internationale agressie" en vóór de militaire rege ring. Zij hadden dat kenbaar ge maakt door een stembriefje in de kleuren van de nationale vlag in de bus te stoppen. Slechts twintig pro cent durfde het aan onder het oog van bewapende militairen het vaal- door Wim Jansen grijze biljet te gebruiken, waarmee ze tegen Pinochet stemden. Dat was althans de officiële uitslag. Een lid van de illegale oppositie rela tiveerde die uitslag met de opmer king: „Als Pinochet in staat is 2500 mensen te laten verdwijnen, moet dat met de nee-stemmen ook niet al te moeilijk zijn." Zwart Het voorstel waarover de Chilenen op 11 september moeten beslissen, lijkt meer op een anti-terreurwet dan op een grondwet. In een televisie-uitzen ding waarschuwde Pinochet de kij kers er dan ook voor dat verwerping van de grondwet een terugkeer zou betekenen naar „de duizend zwarte nachten en de genadeloze ellende en angst die daarmee samenhangen." De wet zal zes maanden na het refe rendum van kracht worden en voor ziet dan ln een overgangsperiode van vijf Jaar. Tot die tijd het is dan 1986 blijft Pinochet wat hij nu is: abso luut leider. Daarna komen er verkie zingen, waarin de Chilenen Ja of nee kunnen zeggen tegen een door het leger gepresenteerde kandidaat. Een president blijft zes jaar aan en kan niet worden herkozen. Deze regel geldt echter niet voor de verkiezingen van 1986, zodat Pinochet zich tot 1992 kan laten benoemen Tegen die tijd moet er ook een parlement met twee kamers zijn gekozen In zijn televisietoespraak gaf Pino chet toe dat het geen al te snel proces is Maar. zei hij, „bomen die hard groeien liggen bij de eerste rukwind al om het harde hout van de eik. die slechts langzaam groeit, door staat de tijden en beschermt vele generaties met zijn schaduw De kwaliteit van het door Pinochet voor gestelde hout is echter niet al te hoog: de gekozen president krijgt grote macht en de bevoegdheden van het parlement zijn beperkt. „Extreme" groeperingen zijn van deelneming aan de verkiezingen uitgesloten en van de senaat zal de helft bestaan uit door de president aangewezen perso nen, onder wie vertegenwoordigers van de strijdkrachten en de politie en twee ex-presidenten. Ook de in de nieuwe grondwet gega randeerde vrijheden blijken maar xf latief. Zo zijn werknemers en „vitale onderdelen van de economie" en ambtenaren uitgesloten van het sta' kingsrecht. Persvrijheid wordt gega randeerd. maar de regering behoud! zich het recht voor op te treden tegen kranten die de nationale veiligheid óf de heersende moraal in gevaar brengen. De Chileense katholieke kerk. die het referendum van 1978 sterk veroor deelde, heeft nu nog geen officieel standpunt bekend gemaakt. Erg vee] aanleiding om Pinochet te steunen in zijn streven de macht te consolide ren, is er echter niet De kerken in Chili hebben zich nooit erg enthousi' ast getoond over het militaire regime! De moord op twee journalisten van katholieke kranten, waarvoor het lë ger verantwoordelijk is gesteld, heeft die verhouding alleen maar verslech terd En in juni ontstond er een regelrechte crisis, toen honderden daklozen hun toevlucht zochten in een kerk. nadat ze met geweld waren verdreven van een stuk bezet land Bisschop Camilo Vial werd echter gedwongen een aan tal van de vluchtelingen uit te leve ren Dat was voor de aartsbisschop aanleiding openlijk te protesteren, met als woedende reactie van de rege ring dat de kerk zich niet langer dien de in te laten met het terrorisme Dat zal het oordeel van de kerk over de nieuwe grondwet er niet gunstiger op maken TEL AVIV (Reuter, UPI) De Israëli sche Arbeiderspartij gaat een poging doen de onderling sterk verdeelde regering van premier Menachem Be gin ten val te brengen. De partij wil daartoe een onderbreking van het parlementaire reces. De parlements vergadering moet morgen worden ge houden. Die vergadering was toch al nodig voor de goedkeuring van de benoeming van Mosje Nissim tot mi nister van Justitie, als opvolger van Smuel Tamir. Mocht een motie van (wantrouwen morgen niet ingediend worden, dan zal het parlementaire reces waarschijnlijk nog eens onder broken worden De onderlinge strijd binnen de rege ring Begin kwam het afgelopen week einde nog eens nadrukkelijk aan het licht door de openlijke confrontatie en de daarop volgende verontschuldi gingen tussen premier Begin en mi nister van landbouw SJaron Sjaron heeft gedreigd in de Knesset tegen de benoeming van Nissim te stemmen, waardoor de toch al wankele meer derheid van Begin (twee stemmen) nog kleiner wordt Een Israëlische parlementaire com missie heeft de beschuldigingen van de hand gewezen dat premier Begin bet hoofd van de Israëlische veilig heidsdienst heeft ontslagen om een einde te maken aanhet onderzoek naar de bomaanslagen op Palestijnse leiders waarbij rechtse Joodse groe peringen zouden zijn betrokken ge weest. Een beschuldiging van die' aard stond dezer dagen in de Was hington Star. De commissie voor de fensie en buitenlandse zaken heeft nu vaitgesteld dat er geen verband be staat tussen de bomaanslagen en het ontslag van het hoofd van „Sjin Beth". WASHINGTON. MOSKOU (Reuter, AP) De Sowjet-Unie heeft de wijziging die de Amerikaanse president Carter vorige week aanbracht in de atoomstrategie van zijn land gisteren „bloeddorstig en krankzinnig" genoemd. De Amerikaanse minister van defensie Brown heeft de Atlantische bondgenoten ervan trachten te overtuigen dat de nieuwe strategie de kans op een atoomoorlog verder verkleint. Protestgroepen maken in de straten van New York ook reclame tégen de president. In de demonstratie hier wordt bijvoorbeeld het mensenrechtenbeleid en de hulp aan El Salvador aan de kaak gesteld. De nieuwe Amerikaanse atoomstra tegie voorziet ln aanvallen op Russi sche militaire bases in geval van een conflict tussen Oost en West. Tot dusver waren de Russische steden het voornaamste doel van de Ameri kaanse atoommacht. De commenta tor van het persbureau Tass hekelde de Amerikaanse plannen voor een nucleaire aanval op een ander land. op een moment dat de rest van de wereld juist streeft naar nucleaire ontwapening. Overigens vinden de Russen dat er niet veel nieuws zit in de herziening van de Amerikaanse strategie. Harry Truman dreigde in 1952 al met een beperkte kernoorlog en nu wordt deze plannen nieuw le ven Ingeblazen. De Amerikaanse minister van defen sie Harold Brown heeft de Atlanti sche bondgenoten in West-Europa, het gebied dat waarschijnlijk het eer ste slachtoffer zal worden van een nucleair conflict tussen Oost en West, trachten gerust te stellen. In een spe ciale boodschap, die afgelopen vrij dag al aan de hoofdsteden van de verschillende NAVO-landen werd ge stuurd, wijst Brown erop dat de her ziening van de strategie bedoeld is om de afschrikking te versterken dus niet om de kans op een kernoor log te vergroten zoals velen in West- Europa vrezen Samenwerking Verder wijst Brown erop dat de Ver enigde Staten hiermee zeker niet af zien van een eventuele dreiging om in geval *n een conflict uiteindelijk ook burgerdoelen in de Sowjet-Unie aan te vallen. De Westduitse minister van buiten-: landse zaken Genscher heeft vier Amerikaanse senatoren die behoren] tot de Republikeinse bloedgroep er. gisteren op gewezen dat een goede samenwerking tussen Europa en de! Verenigde Staten van groot belang is- voor de onafhankelijkheid en de vei-, ligheid van de westelijke wereld Genscher wees in dat verband op de grote betekenis van de Europese Vet-2 ligheidsconferentie die in november- in Madrid wordt gehouden De Oostduitse leider Erich Honeckef is gisteren naar Moskou gegaan voof- vooroverleg met de Russische leiders* over zijn komende ontmoeting met - de Westduitse bondskanselier Schmidt. Deze ontmoeting zal waar schijnlijk van 27 tot 29 augustus' plaats vinden, nadat een eerdere ont moeting in februari van dit Jaar werd uitgesteld in verband met de Russh sche inval in Afghanistan ISLAMABAD (AFP, AP, Reu ter) Pakistan heeft een be perkte internationale confe rentie voorgesteld over de kwestie Afghanistan waaraan ook het regime in Kaboel zou moeten deelnemen. De Paki staanse minister van buiten landse zaken, Agha Sjahi geeft toe dat hij met dit voor stel enigszins afwijkt van de resoluties die werden aan vaard door de in januari in Pakistan gehouden islamiti sche conferentie. Agha Sjahi zei dat het initiatief voor een dergelijke conferentie zou kun nen worden genomen tijdens de alge mene vergadering van de Verenigde Naties. Ook de grote mogendheden zouden voor een dergelijke bijeen komst moeten worden uitgenodigd. Agha Sjahi meende dat een eventuele uitnodiging aan het regime Babrak Karmal niet een erkenning zou hoe ven te betekenen. Hij zei te hopen op een positieve reactie op zijn suggestie van de kant van Kaboel. Hij sprak 'verder de hoop uit dat het nieuwe initiatief niet doorkruist zal worden door een nieuw offensief in Afghani stan De regeringen van Cuba. India. Srilanka en Libië zouden al hebben getracht het regime in Kaboel voor het idee warm te maken. Agha Sjahi bestreed als zou zijn rege ring trainingskampen voor het Af- ghaans verzet op Paklstaans grond gebied toestaan. Hij bevestigde nog Amerikaanse militaire hulp op prijs te stellen. Kholow Een van de vtce-voorxltters van de Opperste Sowjet (het parlement van de Sowjet-Unie) heeft gisteren bij zijn aankomst in India verklaard, dat Moskou geen politieke munt wil eens dat hij de Amerikaanse minister slaan uit de Russische militaire aan- van buitenlandse zaken Muskie had wezlgheld in Afghanistan. De vice- laten weten op dit moment geen voorzitter. Kholow, wees erop dat de Sowjet-Unie een grens van 2400 kilo meter met Afghanistan heeft en dat eventuele gebeurtenissen in dat land daar hun effecten kunnen hebben. Het zou de Sowjet militairen ln Af ghanistan niet gaan om uitbreiding van gebied, maar om het verdedigen van de Afghanen tegen aanvallen van buitenaf. Kholow wees er verder op dat een verzoek om een gesprek van Kaboel, gedaan aan Pakistan en Iran. tot dusver onbeantwoord was ge bleven PERTH (Reuter) De Australische politie heeft gisteren achttien demon stranten aangehouden, die het kan toor waren binnengedrongen van de Amerikaanse oliemaatschappij Amax. De achttien protesteerden te gen proefboringen ln een gebied dat de Aboriginals, de oorspronkelijke bewoners van Australië als heilig be schouwen. Het protest van de blanke met de Aboriginals sympathiserende studen ten richt zich tegen een konvooi van zware vrachtwagens, die boorelemen- ten vervoeren naar Noonkanbah, een heet woenstljngebied in het noord westen van het land. Hier waakt de geest van de grote goanna, een hage dis. Gesteund door de regering van West-Australië wil Amax in het ge bied gaan boren. Tegen dat voornemen verzetten zich de Aboriginals zelf en hun sympathi santen maar ook de vakbonden en de kerken. ZIJ hebben verscheidene po gingen gedaan het konvooi tegen te houden door de weg te blokkeren. Een sterke politiemacht heeft de de monstranten telkens verwijderd. Zondag werden acht vakbondsleden aangehouden toen zij het transport trachtten te verhinderen. Sinds het vertrek van het konvooi uit Perth hebben de Aboriginals zich ver zameld ln Noonkanbah. Zondag heb ben zij hun vlag gehesen en na een dans schoten zij ln de lucht en eisten symbolisch het land terug van de regering. Volgens een woordvoerder hebben de Aboriginals schoon ge noeg van de wetten van de blanken De Australische vervoersbond zal de vrachtwagenchauffeurs ln het kon vooi op de zwarte lijst zetten. In de toekomst zullen ondernemingen geen gebruik meer mogen maken van hun diensten. Bob Hawke. de voorzitter van het overkoepelende Australische vakverbond noemde het konvooi „een hitleriaanse operatie" en een blamage voor het beeld van Australië in de wereld. door Aldert Schipper Me» Dentofix xit he» steviger Profil vormt een zacht, beschermend WdterdiCht •"Oie en houdt het kunstgebit veel vaster veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en rr^n k«n rustig eten. lachen, niezen en Weken, m vele gevallen even gemakkelijk T? m«t een natuurlijk gebit. Dentofix ver fden de voortdurende angst voor los raken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte Den ton* is hygiënisch en geeft geen onaangename smaak ot hinderlijk gevoel GENEVE In het Zwitserse Genève is gisteren de tweede toetsingsconfe rentie van het verdrag tegen de sprei ding van kernwapens geopend. Tot veler verbazing werd niet de Zweedse Inga Thorsson. die ook de eerste toet singsvergadering voorzat, maar de Irakees Ismat Kittani tot voorzitter gekozen. De meeste westelijke landen zouden wel Inge nomen zijn geweest met de herbenoeming van mevrouw Thorsson, maar de groep ontwikke lingslanden (de „77") schoven in een besloten voorvergadering de Iraakse onderminister van buitenlandse zaken naar voren om daarmee aan te geven dat de derde wereld tijdens deze toetsingsconferentie ook in de leiding haar geluid wil laten horen. Kittani heeft als voormalig onder-secretaris generaal van de Verenigde Naties grote erva ring met internationale conferenties Hij zei na zijn verkiezing zijn best te zullen doen om te voorkomen dat deze tweede toetsingsconferen tie van het non-proliferatieverdrag (NPV) tot evenveel bitterheid zal leiden als de eerste die vijf Jaar geleden werd gehouden en die vrijwel mislukte. Het non-proliferatieverdrag heeft drie dingen op het oog: het wil voorkomen dat meer landen dan de huidige over atoomwapens kunnen beschikken. Verder is het NPV erop gericht dat het vreedzaam gebruik van kernenergie voor m$er landen mogelijk wordt. Deze twee doel einden zijn niet gemakkelijk te verenigen, om dat er geen waterdicht schot zit tussen het vreedzaam gebruik van kernenergie en het aanmaken van kernwapens. Gebruikte brand stof van kerncentrales kan immers opgewerkt worden en hierbij komt materiaal ter beschik king waarvan kernwapens kunnen worden ge maakt. Het derde doel van het NPV is het streven naar beëindiging van de kernwapen- wedloop en naar kemontwapening. Toen het verdrag in 1970 tot stand kwam, lukte dat omdat de ontwikkelingslanden uitzicht kregen op kennis en grondstoffen voor vreed zaam gebruik van kernenergie, terwijl de grote landen beloofden hun monopolie te verzwak ken. De ontwikkelingslanden zijn niet tevre den over het effect van het verdrag. Enerzijds kunnen zij zien dat de kemwapenmogendhe- den hun kemwapenarsenalen alleen maar heb ben vergroot en verbeterd. En aan de andere kant merken zij dat bepaalde vreedzame tech nologie hun onthouden wordt, omdat deze te dicht bij militaire gebruik ligt Onder de westerse landen bestaat ook enige wrijving, omdat Amerika, dat altijd voorstan der is geweest van spreiding van kennis van het vreedzaam gebruik, nu plotseling bezwa ren maakt, omdat Frankrijk en WestrDuita- land zich hebben begeven op het terrein van de opwerking van gebruikte splijtstof. Deze be zwaren zijn versterkt, nu Frankrijk verrijkt uranium aan Irak heeft verkocht Israël is bang dat dit Irak tot een nieuwe kemwapenmogend- heid in het Nabije Oosten zal maken. Verder wordt het NPV feitelijk ontkracht doordat een aantal landen dit akkoord nooit heeft onderte kend. De horizontale proliferatie (de verspreiding over de wereld) van kernwapens is een groot gevaar voor de wereld, maar de ontwikkelings landen die zich op dit gebied hebben begeven, zoals India, Pakistan en Argentinië wijzen de verwijten van de hand en zij vragen aandacht voor de verticale proliferatie: de verbetering van de kernwapens van de supermogendheden en hun bondgenoten. Op dit punt gaat Neder land ook niet vrijuit, want het heeft kortgele den Ingestemd met de bouw van een nieuwe generatie middellange-afstandsraketten. de Pershing 2 en met de bouw van de kruisraket Tomahawk. Nederland heeft evenwel nog geen besluit tot plaatsing genomen Of minister Van der Klaauw dat ook zo ziet, moet deze week nog blijken. Volgens de plannen zal hij morgen de vergadering toespreken. Dan zal ook blijken of het Interkerkelijk Vredesberaad enig succes heeft met zijn voorstel aan de minister, het initiatief te nemen om de landen van West en Oost-Europa te bewegen tot een overeenkomst niet over te gaan tot de plaatsing van meer middellange-afstandsraketten Testament De vergadering van gisteren ging heen met een inleidende toespraak door de directeur van het Internationale Atoombureau in Wenen (IAEA), de Zweed Sigward Eklund De toespraak moet beschouwd worden als zijn politieke testa ment. Hij hekelde de grote mogendheden we gens hun voortgezette kemwapenwedloop Hij riep de publieke opinie te hulp om deze te stuiten. Tegelijk ging hij echter te keer tegen dezelfde publieke opinie, die zich verzet tegen de invoering van kernenergie. De Zweed stem de in met de recente topconferentie in Venetië, waar duidelijk werd gezegd dat kernenergie nodig is om een grote energieramp te voorko men Eklund vertelde dat het IAEA, dat toe zicht houdt op de splijtstof die wordt gebruikt voor vreedzame doeleinden geen enkel lek heeft ontdekt en hij gaf als zijn verwachting dat het Weense bureau even effectief kan door werken maar dan moeten de ledenlanden min der lastig zijn met het aanvaarden van inspec teurs. Eklund zag het als een opdracht van de diplomaten om te voorkomen dat er ongeluk ken gebeuren met de splijtstof die aanwezig is in de elf landen die kernenergie opwekken en die geen lid zijn van het IAEA Een Zweedse politieman kijkt on verstoorbaar toe bij een betoging van pro-Khomeini demonstranten voor de Amerikaanse ambassade in Stockholm. Bij latere schermutselin gen tussen politie en demonstranten raakten twee personen gewond. Ook in diverse andere landen waren pro- Khomeini betogers weer actief. Het Iraanse parlement hechtte giste ren zijn formele goedkeuring aan de benoeming van de vroegere minister van onderwijs Rajai tot premier van Iran. Hij kreeg 153 stemmen voor. 24 tegen bij 19 onthoudingen. Hij is de eerste premier van zijn land sedert Mehdi Bazargan zijn ambt verliet vorig jaar november, na het begin van de gijzeling in de Amerikaanse ambassade. Onder het toeziend oog van de Iraan se politie demonstreerden enkele honderden Iraniërs gisteren voor de Britse ambassade in Teheran uit pretest tegen de slechte behandelin gen die Iraanse studenten in het Ver enigd Koninkrijk souden krijgen. Admiraal Achmed Madani. de vroe gere Iraanse minister van defensie die uit zijn parlementszetel is ge wipt, heeft in een open brief aan een krant een proces geëist „opdat het Iraanse volk zich een oordeel kan vormen" over zijn politieke gedrag Madani is beschuldigd van heulen met de vijand, te weten de Vernigde Staten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7