Miniatuur-vliegveld met eigen gezicht Uitkeringen aantal WAO'ers beperkt Wandelen of trimmen voor het hele gezin Onafhankelijk onderzoek dood Marokkaan bepleit Luchthaven op Texel bestaat 25 jaar Rustig op terras vliegtuigen kijken Vechtpartij bij ]kraakflats: één gewonde - Haagse krakers kamperen WEG IN EIGEN LAND FNV onthult 'ingrijpende' beleidswijzigingen in twee proefgebieden Ontoelaatbaar, zegt jurist Kandidaten voor opvolgen Scholten Rita MAANDAG 11 AUGUSTUS 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET 3 3oor Haro Hielkema TEXEL Tussen de internationale luchthaven Schiphol en het vliegveld Texel ligt een wereld van verschil. Wel is er op beide terreinen sprake van vliegverkeer en zowel Schiphol als Texel zijn rijksbezit. Maar daarmee zijn de meeste vergelijkingen wel getrokken. Texel mag je geen Madurodam van Schiphol noemen daarvoor heeft dit miniatuur-vliegveld te veel een eigen gezicht en een eigen sfeer. Het meest opvallende verschil met de overweldigende nationale luchtha ven is wel dat bezoekers van het vliegveld Texel hun kist aan de grond zetten en dan het kantoortje van de havenmeester binnenstappen. Lan den op Texel betekent dat Je de baas van het veld een hand geeft en met hem het landingsgeld verrekent. Op het vliegveld aan de Postweg naar De Cocksdorp gaat het er bijzonder in formeel aan toe. „Op zo'n klein veld lean men zijn sterke verhalen kwijt en die bloeien in de luchtvaart minstens zo uitbundig als bij de vissers," zei staatssecretaris Neelie Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) zaterdag aan het begin van de vliegshow op en boven het eiland. Persoonlijk „Men krijgt nog een dienstbetoon dat sterke persoonlijke trekken draagt." merkte de staatssecretaris op en een bezoek aan het vliegveld De Vlijt maakt dat duidelijk. Ed de Bruyn (28) en zijn vader J. C. de Bruyn zijn de enige vaste krachten op het terrein en als er geen vliegshow is met tien tallen stalen vogels en duizenden toe schouwers. kunnen die twee het ook wel aan. Soms assisteert Ben Ran bij de leiding van het vliegverkeer, maar doorgaans is het een zaak van vader en zoon. Alles doen ze zelf, vertelt Ed. Tot het gras maaien en rollen toe. Het onder houd van het gebouw en het veld, het plaatsen van de bakens, het schilde ren ervan, het bomen snoeien kort om. alle voorkomende werkzaamhe den. Zestien jaar geleden liet pa De Bruyn de verkeersleiding op Schiphol achter zich en trok naar Texel. Zo'n tweehonderd landingen kon hij per Jaar in de boeken noteren; het zijn er nu tussen de zeven- en achtduizend per jaar. Zoon Ed groeide als kind In het werk. van zijn vader op. „Vliegen is altijd m'n grootste hobby geweest. De zou niet anders willen dan dit werk," zegt Ed. die in tegenstelling tot zijn vader over een vliegbrevet beschikt. „We zijn in wezen ambtenaar, maar een echte ambtenaar gaat niet van acht tot acht werken. WfJ doen dat soms wel, maar omdat het onze liefhebberij, is. Toen mijn vader op Schiphol werk te, had ik als kind met de hele vliege rij niet veel te maken. Toen we hier kwamen, begon ik kaartjes te verko- AMSTERDAM (ANP) BIJ het ge- raakte complex koopflats aan de rtlAmsterdamse Prins Hendrikkade is s ondagavond gevochten tussen kra- il»kcrs en politie. Voor zover gister avond bekend is daarbij een politie roman gewond. i» ei De krakers werden 's avonds betrapt d terwijl zij aldus de politie bezig «waren een grote hoeveelheid steiger- obdelen uit een vrachtwagen te laden, «kennelijk ter verdere barricadering dvan het pand. Een aantal agenten t Wilde een onderzoek instellen maar stuitte op tegenstand. Bij de scher mutseling zouden volgens de krakers nWerscheidene rechercheurs hun pisto- Uten hebben getrokken. Een van de ixjkrakers is aangehouden. ,1» ei De krakers noemden het politieoptre den onnodig en agressief. Zij zeggen Adat d$ steigerdelen niet gestolen wa len maar door sympathisanten van de kraakbeweging geschonken. óf 4 De krakers geven geen gehoor aan de dwtnodiging van de gemeente om te «Overleggen over „een soepele wijze Ivan ontruiming". De krakers hadden B en W van Am- tod am om een gesprek .zonder "oorwaarden vooraf" gevraagd. Aan- *iding wad de verklaring van burge meester Polak dat de gemeente na totruiming de eigenaar van de apar- ementen twee maanden de tijd wil leven om bewoners te vinden. Indien "IJ daarin niet slaagt, zal de gemeen- e de leegstaande flats vorderen voor tfgent woningbehoevenden. )e illegale bewoners toonden zich erheugd over dit voornemen en foegen het gesprek aan. Het college ^geerde daar vrijdag op met de Itnodiging voor een ontmoeting op tet stadhuis morgenochtend. In een "hef aan de krakers stelt het echter ödrukkelijk dat de ontruiming niet er discussie kan staan. Op 31 juli had president van de Amsterdamse echtbank in kort geding bepaald dat 47 gekraakte flats binnen veertien agen leeg moeten zijn. Burgemees- Polak heeft al eerder gezegd dat gemeente niet zal tornen aan dat tonnis. De krakers, die afgelopen vrijdag na een urenlange ontruimingsactie door de politie uit een pand in de Haagse Eikstraat werden gezet, heb ben zaterdagmiddag hun tenten op geslagen in een opgebroken gedeelte van de Grote Marktstraat. Deze win kelstraat de drukste in Den Haag is momenteel voor het autover keer afgesloten in verband met de aanleg van stadsverwarming. De politie beeft de krakers, die ver vangende woonruimte eisen, tijdens het weekeinde ongemoeid gelaten. Volgens een woordvoerder kampe ren ze op een plaats waardoor de werkzaamheden in de straat niet di rect worden belemmerd. De krakers hebben afgelopen zondag contact gehad met wethouder Vink van volkshuisvesting. Deze bood hnn plaats aan op een camping of in een tehuis voor onbehnisden, het geen werd afgewezen. Vanmorgen is er overleg tussen de wethouder en zijn ambtenaren over de actie; de krakers willen eerst afwachten wat daar uitkomt. Vink zelf gaf hun ove rigens bij voorbaat al weinig kans op huisvesting elders. pen voor de rondvluchten. Ik kon goed bekijken hoe er vliegles werd gegeven en zo. Op die manier raakte ik er mee vertrouwd en kon ik voor een soepel prijsje ook leren vliegen." Duitsers Vanaf 1937 behoorde het vliegveld Texel tot het binnenlandse lijnennet van de KLM, in de oorlog kwam het in handen van de Duitsers die er twee verharde landingsbanen lieten aan leggen. Lange tijd bleef het daarna voor de burgerluchtvaart gesloten. In 1952 ging het weer open en in 1955 werd De Vlijt de NV Luchthaventer rein Texel Het materiaal van de lan dingsbanen werd na de oorlog in de huizenbouw verwerkt. Texel werd weer een grasvliegveld, tot vandaag toe. .Het is het enige grasveld, waar een Fokker ïTiendship met 45 passagiers kan landen," vertelt Ed. „Behalve wanneer het erg slecht weer is. Als het een week geregend heeft, kan het niet. Maar onder normale omstandig heden landen hier wel Friendships; ais er een personeelsuitje van Fokker is of als het bedrijf aan klanten wil laten zien dat de Friendship ook op een grasveld kan landen." Een Fokker Friendship is voor Texel wat een Jumbo voor Schiphol is, een Imposante verschijning op een veld dat meestal versierd is met sport- vliegtuigen en lestoestellen. „Vlieg tuigen van het marine-vliegkamp De Kooy bij Den Helder komen hier vaak, als er daar geoefend wordt met helikopters. De Rijksluchtvaart school maakt gebruik van het veld, de KLM lest hier en verder komen er veel sportvliegtuigen uit Nederland, maar ook uit Duitsland. België of Denemarken. Mijn vader en ik zijn allebei beëdigd douane-ambtenaar," zegt Ed de Bruyn. Verder worden er vanaf het vliegveld veel rondvluchten boven Texel ge maakt, vooral in de zomer. Boven dien is er op het terTein een parachu- tistenschool boven het veld wordt voortdurend gesprongen. Ook daar om moeten vader en zoon De Bruin steeds alert zijn. .Het overige vlieg verkeer moet zich aan dat springen aanpassen," zegt Ed. „Omdat hier onder de wolken wordt gevlogen, moet de vlieger altijd goed uitkijken. Hij is zelf het eerst verantwoorde lijk." Havenmeester Ed de Bruyn praat met een binnenkomend vliegtuig. Ben Ran houdt de vliegbewegingen bij. (foto's: KrwJn Verfaeijraj De toekomst belooft de familie De Bruyn en Texel nog weinig spectacu laire veranderingen. Weliswaar wordt het vliegveld in het Structuurschema Burgerluchtvaartterreinen een capa citeit van tachtig- tot honderddui zend vliegbewegingen toegedicht (zo'n vijf keer zoveel ais de huidige situatie), maar dat ia de totale capaci teit van het veld, geen uitbreidings plan. Desondanks leven er op het eiland hier en daar toch wat protes ten tegen de aanwezigheid van het vliegveld en de geluidshinder die wordt geproduceerd Maar in vergelij king met het militaire oefenterrein dat aan de andere kant van het Eier- landse Gat (op West-Vlieland) ligt, is het geluid van vliegveld De Vlijt dat van een mug en de herrie van Vlie land de trompet van een olifant. Ongelukjes De situatie op en boven het vliegveld van Texel noemt Ed bijzonder veilig. „Ongelukjes zijn niet te vermijden. We hebben het hier drie keer meege maakt, allemaal als gevolg van vlieg- fouten: een foto-vliegtuigje, een rond vlucht en een reclame-sleep. Maar als je ziet hoeveel vliegbewegingen er zijn, dan is het beslist niet gevaar lijk." Vanwege de vliegshow is zater dag de hulp van de chef-verkeerslei der van vliegveld Zestienhoven inge roepen Ed en zijn vader waren voortdurend op het veld nodig en met de komst van een Friendship, een stel helikopters. Pipers, Chipmunks, zweefvliegtuigen en nog vele andere toestellen plus kunstvluchten, para chutisten en een ballonvaart vraagt de verkeersleiding nogal wat routine. Het vliegveld, dat is aangelegd op de landerijen van de vroegere boerderij De Vlijt, heeft voor het eiland Texel een niet onbelangrijke betekenis. Burgemeester J. Engelvaart herin nert aan de strenge winter van 1963, toen de veerboot naar Den Helder het tegen de elementen moest afleggen en het vliegveld een uitwijkmogelijk heid was voor het transport van zie ken en de aanvoer van voedseL „Af gelopen winter was de boot een paar uur uit de vaart; toen heeft een ambu lance op het vliegtuig de hele dag stand-by gestaan. Bovendien is het veld hier een goedgekeurde heli plaats en dat is voor een eiland met z'n eigen positie toch belangrijk." zegt Engelvaart. Borrel drinken Het vliegveld is verder een uitwijkha- ven voor de werkers op de booreilan den op de Noordzee. „Als Den Helder dicht zit, dan kunnen hier wisselin gen van de bemanning plaats vin den," aldus Engelvaart, die ook blij is met het economische aspect van de vlleghaven hoe gering dat ook is. Maar het naast het vliegveld gelegen hotel-restaurant vaart wel bij de bij na 17.000 vliegbewegingen per jaar. .Tiet vliegveld is in het recreatieve vlak een behoorlijke trekpleister," zegt Engelvaart. „Als het een beetje mooi weer is, kun je op het terras een borrel drinken en naar de vliegtuigen kijken. Je zit er met Je neus boven op. Op Schiphol is dat niet meer moge lijk." Groei gering Gezond bewegen voor het hele ge zin, roepen de organisatoren in hun aankondiging van de evene- mentenweek Sport in Baarn. die morgen begint. Iedereen die in staat is vijf kilometer te lopen kan meedoen, ook al doet men er tien uur over, schrijven zij. „De ruime startmogelijkheidheeft als voor deel dat er geen publiek langs de route staat om de deelnemers- (sters) aan te gapen. Het wandelen en trimmen is hier om mee te doen en niet om naar te kijken." Er zijn parcoursen uitgezet van vijf, tien, vijftien, vijfentwintig en veertig kilometer. Er kan worden gestart van 's morgens negen tot laat in de middag. Op zaterdag van al om acht uur tot (voor de veertig-kilometer-lopers I tien uur. Ter herinnering aan deze tocht worden medailles ter beschikking gesteld. Wandelen is wel een van de ge zondste manieren om een vrije dag door te brengen. Dat kan bij voorbeeld ook in Bergen op Zoom. waar morgen onder bekwame lei ding om twee uur een wandeling wordt gehouden door de binnen stad. Melden bij het VW-kantoor. Nog meer naar het zuiden, in Maastricht, kan men dan met een bekwame VW-gids bij de hand een tocht langs de vestingen van deze stad maken. Menigeen zal morgen toch de voorkeur geven aan het drukke Amsterdam, waar hij voor het laatst de grote drie- en viermas- ters kan zien en al het kleinere varende spul als loodsmannetjes er omheen. Maar je moet dan wel vroeg zijn. Sail "80 sluit namelijk om negen uur met het vertrek van dc vloot uit de IJ-haven De sche pen trekken dan door het Noord zeekanaal. Als het even kan met de zeilen gehesen. Rond het mid daguur worden de schepen in de haven van Umuiden geschut. Wie toch de hoofdstad bezoekt kan van de gelegenheid gebruik maken om het paleis op de Dam te bezoeken. Dat Is tot het eind van de maand te bezichtigen van 12.30 tot 16 uur. Je komt er ogen te kort om het prachtige beeldhouwwerk en de vele schilderijen te bekijken in de zalen en galerijen. Morgen is er trouwens voor het laatst de tentoonstelling "Zeilen van Dam tot IJ' te zien ter gelegenheid van Sail '80. Tekeningen, aquarellen, schilderijen en foto's laten zien hoe belangrijk de zeilvaart is ge weest voor Amsterdam. Tot het eind van de maand is er in het NINT aan de Rozengracht 224 de tentoonstelling „Techniek van het zeilen' te zien, die onder ande re de meer technische kanten be licht. Toch geen saaie expositie. Er is onder andere een doe-hoek, waar men zich op het maken van zeemansknopen kan storten. Tentoonstellingbezoekers komen beslist aan hun trekken in ons goede vaderland Hier volgen nog twee mogelijkheden. In Apel doorn viert de Nederlandse kring van fuchsiavrienden zijn vijftien jarig bestaan met een expositie. De 'bellenplanten' zijn tot en met zondag in park 'Berg en Bos' te bezichtigen. In Oirschot op de markt is tot 's avonds laat een fototentoonstelling van Noud Aartsen te bekijken. Muziekliefhebbers hoeven ook niet op een houtje te bijten. Mor gen is er in het Amsterdamse Con certgebouw een zomerconcert. De andere concerten in deze reeks worden gegeven op 16.19.23,26 en 30 augustus en op 13 september Voorlopig zal aan die situatie weinig veranderen. „De groei zal niet meer dan één of twee procent per jaar zijn," zegt Ed de Bruyn. „Gezien de steeds stijgende brandstofprijzen verwacht ik geen sterke uitbreiding van het vliegverkeer. En het rijk heeft op dit moment ook geen plannen daarvoor," aldus de havenmeester, die voor de landing van een klein sportvliegtuigje twaalfenee nhalve gulden in rekening brengt. Blijft het toestel een nachtje „over", dan komt er nog eens een tientje bij. Winstgevend is dit kleinste van de vier rijksluchthavens (Schiphol, Beek. Eelde, Texel) klaarblijkelijk niet „Wij zijn geen aandeelhouder in dit veld vanwege de dividenden die ons toevloeien," zei staatssecretaris Smit-Kroes zaterdag nog als verte genwoordigster van de grootste aan deelhouder, de Staat (zestig procent, de overige veertig procent zijn in han den van de provincie en de gemeen te), „maar omdat wij het belang van dit veld voor het eiland inzien." Organisaties: falend vreemdelingenbeleid Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Twee in Rotterdam gevestigde Marokkaan se organisaties hebben tijdens een demonstratieve bijeen komst zaterdag een grondig en onafhankelijk onderzoek, geëist naar de dood van hun landgenoot Chrif Badaoui. Zij sluiten zich aan bij het Nederlands Centrum Buitenlanders, dat eerder vorige week minister De Ruiter van justitie ver zocht zo snel mogelijk de resultaten bekend te maken van het onderzoek naar de dood van deze 25-jarige Marokkaan. Het „havengebouw" van het vliegveld Texel. Badaoui werd op 1 augustus in Rhoon dodelijk getroffen door een kogel uit een politiepistool Dat ge beurde tijdens een controle op identi teitspapieren. Zijn dood als gevolg van het feit, dat hij geen verblijfsver gunning kon tonen illustreert op cynische wijze, hoezeer de buitenlan der het slachtoffer is van een falend vreemdelingenbeleid. Dit staat in een verklaring, die de Islamitische vereni ging voor culturele en sociale begelei ding en de Democratische unie van Marokkaanse arbeiders in Nederland zaterdag uitgaven Enkele honderden Marokkanen na men in Rotterdam aan een demon stratie deel in verband met de dood van Chrif Badaoui. In het vreemde lingenbeleid wordt het uitgangspunt „hoe minder vreemdelingen, hoe be ter" kennelijk letterlijk genomen, zo menen de organisaties. Daarbij blijft de werkgever even letterlijk buiten schot. Het gemak waarmee hier het dienstpistool werd gehanteerd, kan niet worden 'isgezien van de mate. waarin een onmenselijk vreemdelin genbeleid wel moet bijdragen aan het negatieve beeld van de individuele politieagent over de buitenlander, ai- dus de verklaring. Tegen het vuurwa pengebruik door de politie zijn dar. ook rigoreuze maatregelen dringend noodzakelijk, wordt gezegd Tegen de wachtmeester van de mare chaussee. die 28 mei dodelijke scho- Van onze sociaal-economische redactie AMSTERDAM De opmerking van minister-president Van Agt van enkele weken geleden zou als een beperking van de WAO-uitkeringen tot gevallen van zuivere arbeidsongeschiktheid wel eens een van de mogelijkheden kunnen zijn om de begroting voor 1981 sluitend te krijgen, is volgens de dienstenbonden FNV op sommige plaatsen als een voldongen feit. tachtig procent. Hij zou voor de overige 55 procent toch niet meer aan de slag komen. 'Positief JERGEN OP ZOOM (ANPI Het •«jarige meisje A. Bogers uit Roosen- Baal - ts op de Huybergsebaan in Ber- op Zoom bij het oversteken door *n auto gegrepen en omgekomen. [[EGHEL De twintigjarige Martin '«Kuijien uit Heeswijk-Dinther priced in een ziekenhuis nadat hij zijn motor tegen een auto ge ëtst was. Volgens „de Bondskrant", het wekelijkse orgaan van de diensten bonden zijn er in de proefgebieden Rotterdam en Tilburg vanaf eind 1978 al en kele honderden WAO'ers het „slachtoffer" van een wijzi ging in de uitvoering van de wet op de arbeidsongeschikt heid geworden. Verscheidene mensen die voor honderd tot tachtig procent arbeidsongeschikt waren ver klaard (en dus tachtig procent van hun laatstverdiende loon krijgen uitgekeerd) zagen dat hun uitkering werd terugge schroefd naar vijftien pro cent. Ook zijn er verscheidene WAO'ers afgevloeid naar de WW. wat eveneens een daling in het inkomen betekent. De wijziging in de uitvoering van de wet is. volgens arbeidsdes- kundige Boogaard van de GMD, de Gemeenschappelij ke Medische Dienst in Rotter dam, eind 1978 al in gang ge zet. De proef in Rotterdam en Tilburg loopt volgens hem vooruit op een landelijke aan scherping van het beleid. Termijn Kern van de wijziging is dat WAO-uitkeringen van de ge deeltelijk arbeidsongeschik ten aan een termijn worden gebonden, variërend van zes maanden tot een jaar. Daar naast wordt niet langer op voorhand aangenomen dat het niet hebben van werk een gevolg is van de handicap van de WAO'er. Ten opzichte van het tot dusverre gevoerde be leid betekent dit. aldus de dienstenbonden FNV, een in grijpende wijziging. Eerder nam de GMD aan dat het niet hebben van werk een gevolg was van de handicap, tenzij het tegendeel bleek. Zo ont- ving bij voorbeeld een WA O'er. die eigenlijk maar voor 45 procent arbeidsongeschikt was. toch een arbeidsonge schiktheidsuitkering van Voor de WAO'ers die onder de nieuwe richtlijnen vallen, be tekent de wijziging dat zij na drukkelijker dan voorheen, moeten proberen aan werk te komen. Wanneer dat binnen een jaar niet lukt, en als zij niet kunnen aantonen dat dit aan hun handicap te wijten is dan neemt de OMD aan dat de oorzaak bij de persoon zelf ligt Deze WAO'ers zullen dan geheel of gedeeltelijk worden aangewezen op een uitkering krachtens de werkloosheids wet (WW). Volgens Boogaard, zo schrijft de bondskrant, wijzen de er varingen met de proef in Rot terdam uit dat de handicap in de meeste gevallen geen doorslaggevende rol speelt bij sollicitatieafwijzingen. Mede daarom zijn volgens hem de ervaringen in het algemeen positief. Jurist Paul Peters van de dienstenbonden noemt het te rugdraaien van de regeling dat de verminderde kans op werk niet meer in de WAO- uitkeringen wordt meegeteld, ontoelaatbaar „Ontoelaat baar omdat er totaal geen ba nen voor de gedeeltelijk ar beidsongeschikten worden ge creëerd. Bovendien lopen zij de kans dat zij, door tever geefs naar een baan te zoeken, nog meer gefrustreerd te ra ken. zodat zij ook voor het gezonde gedeelte arbeidson geschikt worden." Kruip-in-sluip-in De proefnemingen in Rotter dam en Tilburg getuigen vol gens Peters van een „kruip-in- sluip-in-methode" die, naar mate de proeven langer du ren, niet meer teruggedraaid kunnen worden. „Het is ken merkend voor de manier waarop de regering op het ogenblik probeert de door haar gewenste beheersing van het volumebeleid door te voe ren Ook wordt via de proefne mingen de deur opengezet voor een beleid waarin WA O'ers na verloop van tijd via de WW en WWV in de bijstand terechtkomen. Het wantrou wen dat ten opzichter van WAO'ers bestaat, als zouden zij onwerkwillig zijn. wordt hiermee dan bevestigd en in concrete daden omgezet," al dus Paul Peters in het orgaan van de dienstenbonden FNV deze week. Intussen zijn van de zijde van de PvdA-fractie in de Tweede Kamer vragen aan minister Albeda gesteld: gevraagd wordt van wie het nitiatief tot de wijziging is uitgegaan. En wat de gevolgen precies zullen zijn. Ten slotte wordt van de minister geëist dat de wijziging geen gevolgen mag hebben, alvorens de Tweede Kamer zich erover heeft uitge sproken. ten loste op een 27-jarige Arubaan in zijn woning in Amsterdam wordt; geen strafvervolging ingesteld. Er was sprake van noodweer, zo is geble-' ken uit het onderzoek door de. koninklijke marechaussee, in overleg- met de procureur-generaal bij het. Amsterdamse gerechtshof. Minister Wiegel van binnenlandse zaken heeft dit geantwoord op vragen van de ka merleden Van der Spek (PSP), Walk mans (PPR) en Jabaay (PvdA). Zij wilden van de minister ophelde ring over twee schietpartijen in de hoofdstad, waarbij twee Antillianen door politiekogels om het leven kwa men. Het onderzoek naar de dood van de Antilliaan (26), die op 14 mei door een kogel "uit het pistool van een wachtmeester van de marechaussee werd gedood, is nog gaande. Als dat beëindigd is, zal het resultaat daar van aan de Kamer worden meege deeld. aldus Wiegel. DEN HAAG (ANP) Prof. dr. J. W van Hulst, fractieleider van het CDA in de Eerste Kamer, het Eerste-Ka- merlid dr. K. de Vries (CDA) en het Tweede-Kamerlid drs. G. van Leijen- horst (CDA) zijn de belangrijkste kandidaten om minister Scholten van defensie op te volgen, als deze vertrekt om vice-voorzitter van de Raad van State te worden. De drie kandidaten zijn allen lid van de CHU. evenals de huidige minister Scholten. CHU-voorzitter Van Leeuwen maakte zaterdag de namen van de drie kandi daten bekend voor TROS-radio. Hij heeft deze week een „open" gesprek met premier Van Agt en CDA-fractle- voorzitter Lubbers, waama een be slissing zal worden genomen De CHU-voorzitter verwacht, dat minis ter Scholten tussen 18 en 23 augustus formeel zijn ontslag zal indienen en voor die tijd moet zijn opvolger be kend zijn. Hij geeft zelf de voorkeur aan prof. Van Hulst, die niet alleen politiek goed is ingevoerd, maar ook kennis heeft van het defensie-appa raat. „Het lijkt wel een quiz-program-

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 3