Openluchttheater komt uit vergeethoek 'Laat beslissing over verbouwing huis tot kantoor aan raad over' AVIFAUNA Welstandscommissie I I I I I I I I I Nieuwe aanpak trekt steeds meer mensen naar Haagse Zuiderpark Filmhuis half jaar later open AZIVO dringt aan op groot medisch centrum Houtwijk Tweede bioscoop in Zoetermeer Machineschrijven en stenografie Gemeente 's-Gravenhage YAMAHA middenstandsdiploma Gemeente 's-Gravenhage „DE GOEDE WONING" Bouwtechnisch Medewerker Advertentiepagina's zijn pagina's vol nieuws. ZIN IN EEN WEEKBLAD? DEKRANT HELPT U BIJ UW KEUS. i i i i i i i leraar Nederlands leraar Engels VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1980 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET door Louis CornelisSe DEN HAAG Het open luchttheater in het Haagse Zuiderpark staat na een tijd lang onopvallend tussen de lommer een traditioneel pro gramma afgewerkt te heb ben, dit seizoen volop in de belangstelling. Het theater heeft een gevarieerder pro gramma gekregen en wordt nadrukkelijker aan de man gebracht in de stad. De Ha genaar, die meestal wel weet dat er een open plek in het Zuiderpark bestaat, maar er of niet toe kwam om er naar toe te gaan of er tot nog toe geen reden toe had, begint warm te lopen voor het eigen openluchttheater. Het is aangenaam toeven in het openluchttheater, dat in de crisis tijd in het kader van de werkver schaffing is aangelegd. Een fraaie plaats voor culturele samenscholin gen heeft men er van gemaakt. Rondom dichte bossages met daar achter zacht hoorbaar kletterende waterpartijen. De zitbanken die naar goed gebruik trapsgewijs oplo pen worden gescheiden van de speelruimte door een smal watertje waar af en toe een nieuwsgierige zwaan doorheen glijdt. Hoe rustiek ook, een theater is niets zonder activiteit en publiek. En dat was er te weinig vonden de verant woordelijke beheerders van het openluchttheater Frans van der Veen, directeur van de Koninklijke Schouwburg en zijn assistente Tas- sy Schmid, die speciaal belast is met het reilen en zeilen van het amfitheater. Er moest maar eens een frisse wind waaien door de pro grammering van het idyllische dak loze theatertje. De reorganisatiedrang mocht niet ten koste gaan van de gebruikelijke voorstellingen, want ook in de thea terwereld geldt dat oude schoenen niet te rap weggezwlept moeten worden. Zo handhaafden de opera- uitvoeringen, de koffieconcerten en de kindervoorstellingen zich moei teloos. Dit alleen al omdat met het inroosteren van andere cultuurui De Haagse Volksopera repeteert in het openluchttheater in het Haagse Zuiderpark. tingen het gevaar in het geheel niet dreigde dat de traditionele bespe lers van het openluchttheater bui ten de boot dreigden te vallen. Wit te plekken genoeg. Inhoudelijk hebben Van der Veen en Tassy Schmid alleen het accent verlegd bij de programmering van de kindertheaters. De voorkeur gaat nu uit naar meer alternatieve Jeugdtoneelgroepen, hoewel de ruimte er toch wel blijkt te zijn voor optredens van commerciële kinder vrienden als de nepindiaan KI uk Kluk, die onlangs in het Zuiderpark te gast was. Met name Tassy Schmid is in het poDcircuit gedoken om de populai re sterren te interesseren voor een optreden in het openluchttheater. Een goede zet, zo blijkt uit de bezoe- kerscijfers. Gemiddeld worden zes tienhonderd plaatsen van de be schikbare tweeduizend bezet. Naast popgrootheden van nationale en in ternationale allure stelt het tweetal het theater regelmatig ter beschik king van Haagse amateurgroepen, om zo te functioneren als podium voor het plaatselijk talent. Handig maakten de programmama kers gebruik van het theateraanbod dat zich overvloedig presenteerde tijdens het Festival of Fools. Zo pikte Den Haag ook nog een graan tje mee. Een ander fenomeen dat zich op vrijdagavonden voordoet zijn de filmvoorstellingen waar toch nog gemiddeld zo'n 150 mensen op komen. De publiciteit is door Fred van dèr Veen en Tassy Schmid ook eens flink onder handen genomen. Voor heen was die voornamelijk gericht op de omwonenden. Nu prijken de affiches tot diep in de binnenstad op de bekende reclameborden die publieke palen omvatten. Op die manier wil men onaangeroerde markten openbreken. Met de programmering heeft men daar ook rekening mee gehouden. Gericht wordt gemikt op de in Den Haag aanwezige minderheidsgroe pen. Op de agenda van het open luchttheater prijken dan ook een Surinaamse, een Marokkaanse, en een Latijns-Amerikaanse dag. Het is Van der Veen niet te doen om drempelverlaging. Er bestaan geen drempels volgens de schouwburgdi recteur, die er vanuit gaat dat als iemand ergens belangstelling voor heeft, hij of zij toch wel de weg vindt. Het is meer te doen om men sen te bewegen buiten hun wijk te treden en ook met een divers gezel schap dingen te beleven. Daarbij hebben deze programmapunten ten onrechte in het verleden ontbroken op het lijstje van het openlucht theater. Het weer kan al die mooie plannen danig in het water doen vallen zou je op het eerste gezicht zeggen. Dat blijkt echter reuze mee te vallen. Per seizoen hoeven er van de vijftig zestig activiteiten slechts vijf of zes wegens barre weersomstandig heden afgelast te worden. De mees te gaan gewoon door of kunnen verschoven worden. Men maakt daar met de artiesten speciale af spraken over. Regen weerhoudt het merendeel van de Hagenaars vol gens Tassy Schmid overigens niet om toch op de bankjes van het theater plaats te nemen. Het gaat meer om de temperatuur, conclu deert ze uit het redelijk bezoeker saantal tijdens de afgelopen Neder landse "Moessonperiode" Een vaste klant is Coen Ruiven kamp van de stichting de Haagse Volksopera, die al jaren het theater bespeelt. Als het aan hem ligt krijgt het Haags openluchttheater inter nationale faam, de contacten zijn er al. Voorlopig houdt hij het toch maar op de Haagse opera, die van avond de Requiem Mis van G. Verdi zal uitvoeren in het Zuiderpark. Als het weer tenminste goed blijft. PLOEMP De fotogrtf car* Flores Navea (foto's over c demot straties op 30 april in Amshdam) e. de tekenaar Jorge Flores Na>a expo seren vanaf zaterdag tot enmet 29 augustus in galerie PloemPian d{ Oude Delft 140 in Delft. De gierte is van donderdag tot en met zj^rdaj van 13 tot 17 uur geopend. EXPOSITIE In de depen<an„ van galerie PloemP aan de «udi Delft 133 in Delft, exposeert de :u& stenaar Olivier Steinert zijn tekey gen. De expositieruimte is van wo<_ dag tot en met zaterdag van 13 tolï; uur geopend. ORGELCONCERT De Delfte organist Jan J. van de Breg concti, teert zaterdag op het orgel van ii dorpskerk in 't Woudt. Hij speelt wc ken van Bach, Guilmant en Schuiï man. Aanvang: 20 uur. HORECA Zes ploegen uit 6 Scheveningse horeca strijden zate dag op de promenade van Scheven!» gen om de overwinning in een horeo zeskamp, die bestaat uit voetballet touwtrekken, kop van jut. bedde opmaken, strandstoelen opzetten e. biertappen. Voor wie dag leuk vind! Aanvang: 17 uur. POP Vier popgroepen Saga, Gd erilla. Frozen Pinguïnband c Smooth treden zaterdag op in hq openluchttheater Zuiderpark in De Haag. Aanvangstijden respectievd lijk: 19, 20, 21 en 22 uur, toegang? gulden. MODELVLIEGTUIGEN In h. Haagse Zuiderpark zaterdag ook ee demonstratie met radiografisch bt stuurde modelvliegtuigjes. De shen duurt van 14 tot 16 uur. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het Filmhuis, dat ai- de Denneweg in Den Haag wordt gt vestigd, gaat een half jaar later opei dan tot nu toe werd verwacht. Di openingsdatum is vastgesteld in sej> tember in plaats van in maart vo! gend jaar. De oorzaak van de vertraging zt wijzigingen in het ontwerp voor i| verbouwing van het Jugendstilpaa De wijzigingen waren nodig om b» nen het budget van de verbouwk» 'zen te blijven. De belangrijkste ve andering is het omhoogbrengen va de vloer van de filmzaal, die boven' het theater Pepijn komt te liggen' Tussen het theater en de filmzaï' komt een werkruimte voor amateur filmers. Leids D'66-raadslid Hoekema: Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het D'66-raadslid Hoekema vindt dat de Leidse gemeenteraad voortaan zeggenschap moet krijgen over ver gunningsaanvragen van huiseigenaren, die woonruimte om willen bouwen tot kantoorruimte. Hij acht het onjuist dat alleen het college van burgemeester en wethouders over dergelijke verzoeken beslist. Het raadslid maakt deze opmerkin gen naar aanleiding van het besluit van b. en w. aan de Beheersmaat- schappij Rijnstreek Leiden (uit geefster van een advertentieblad) toestemming te verlenen voor de verbouwing van een woonhuis aan de Apothekersdijk. In dit huis wor den een paar afdelingen van het advertentieblad gevestigd. Het gaat om een niet unaniem geno men besluit van het college. Wet houder Waal stemde tegen, mede op grond van negatieve adviezen van drie ambtelijke afdelingen. De onttrekking aan de woonbes temming van het pand is strijdig met het bestemmingsplan voor de binnenstadsbuurt (De Camp), waar de Apothekersdijk onder valt. Op grond van bepalingen in dit plan kunnen b. en w. zonder de rest van de gemeenteraad in te schakelen, een besluit nemen over functiever andering van panden. Hoekema vindt dit fout: „Zo gaat het erop lijken dat versterking van de woon functie in De Camp niet meer de voornaamste doelstelling is, zoals het bestemmingsplan vermeldt". In zo'n beleidsverandering moeten Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het bestuur van het ziekenfonds AZIVO betreurt het ten zeerste dat de gemeente Den Haag af wil zien van de bouw van een centraal gelegen medisch en maatschappelijk dienstencentrum in Houtwijk. In een brief aan b. en w. verzoekt het be stuur het college dringend terug te komen op een voorstel om een be perkter centrum te vestigen in een te huren kantoorruimte op een minder centraal gelegen plaats. Het AZIVO vond het „even vanzelf sprekend als verheugend" dat de ge; meente plannen had om in het cen trum van Houtwijk ruim plaats te bieden aan medische en sociaal-cul turele voorzieningen: Maar het nieu we voorstel, dat uitgaat van een dien stencentrum van beperkte omvang, onder te brengen in een op een etage gelegen kantoorruimte, die boven dien niet centraal gelegen is. druist volgens het ziekenfonds in tegen het bestemmingsplan. Daarin staat dat iedereen binnen een aanvaardbare loopafstand over voldoende sociaal- culturele en medische voorzieningen moet kunnen beschikken. de raadsleden inspraak krijgen, al dus het D'66-raadslid. Meer panden Hoekema stelt zijn vragen mede, omdat nog meer woonhuizen in de binnenstad tot kantoor- of winkel ruimte dreigen te worden omge bouwd. Een beslissing hierover «moet nog door b. en w. worden genomen. Het betreft panden aan de Stille Rijn en aan de Haarlem merstraat. Ook dit zijn straten, waarin de afgelopen jaren al veel woonruimte verloren is gegaan. Van een onzer verslaggevers ZOETERMEER De gemeen te Zoetermeer krijgt binnenkort een tweede bioscoop. De. Utrechtse filmondememing UFIO b.v. is bereid gevonden om vanaf oktober films te gaan vertonen in het wijkcentrum Meerzicht. Wethouder van eco nomische zaken E. Jenné maak te dit gisteren bekend tijdens een persconferentie. Tot op heden verzorgde alleen de culturele kring „Seghbloem" één maal per week een filmver toning in de Graanschuur. De enorme belangstelling die daar voor bestaat gaf het gemeente bestuur aanleiding om naar een tweede bioscoopruimte uit te kijken. In het plan voor het stadscentrum is zo'n voorzie ning opgenomen, maar de reali sering van dat plan zal nog ja ren in beslag nemen. Als overbruggingsregeling is wethouder Jenné het eens ge worden met UFIO b.v. die de hele filmexploitatie op zich zal nemen. Tijdens de persconfe rentie zei de heer Jenné erg ge lukkig te zijn over de regeling en zeer waarschijnlijk zal het Zoetermeerse gemeentebestuur het voorkeursrecht aan UFIO •b.v. geven voor de toekomstige exploitatie van één of twee bio scopen in het centrum. Er moet nog een goedkeuring afkomen van de 8tichting Wijk centra Zoetermeer. die Meer zicht in beheer heeft. Naar ver wachting zal het stichtingsbe stuur akkoord gaan. onder meer omdat de filmexploitatie het centrum Meerzicht rendabeler zal maken. V Vogelf p maneg Vogelpark speeltuin amusementshal manege rederij restaurants DAGTOCHTEN van 30 Juni t/m 15 augustus met dubbeldekssalonboot naar „Avi fauna" vla Hollandse Meren. Vertrek: dagelijks, behalve zondags vanaf de Ne- herkade, Laakhaven tevenover Profimarkt; hoek Rijswijkseweg, Den Haag. Maandag 9.45 uur. Dinsdag t/m zaterdag 8.45 uur. Aankomst 's avonds In Den Haag pim. 19.00 uur. Zaterdags alleen enkele reis. Vertrek vanaf het Kort Galgewa ter (Lelden) dagelijks behalve zondag. Afvaart 9.45 uur. Terug circa 17.30 uur. Kaartverkoop aan de boot Inlichtingen 01720-31109 Volwassenen 10,- kinderen 7,50 (inclusief toegang Avifauna) De gemeentelijke dag- en avondscholen gemeenschap voor h.a.v.o.t m.av.o. en m.e.a.o. biedt u de mogelijkheid om tegen een gering lesgeld een opleiding te volgen in machineschrijven en/of stenografie. Er zijn zowel dag- als avondopleidingen. De mogelijkheid bestaat om vóór het af rondend examen, tussentijds - b.v. na 3 of 5 maanden - reeds een diploma te beha len. Lesgebouwen (ondervoorbehoud): Coper- nicusstraat 159, Hengelolaan 1065, Van Heutszstraat 12, Bresterstraat 7 en Wal deck Pyrmontkade 5. Inlichtingen en inschrijving bij de admini straties van: - de dag- en avondscholengemeenschap, Boylestraat 20, tel.: 64.31.74 en 64.45.85. - de Centrale School voor machineschrij ven en stenografie, Copernicusstraat 159 tel. 63.08.21. Mercury-Honda b.b. motoren NIEUW EN GEBRUIKT 7 DAGEN GEOPEND Van der Wansem Marine B.V. BI) Pont Kaagdorp TEL. 02524-4264. Gemeentelijke dag- en avondscholengemeenschap voor h.a.v.o., m.a.v.o. en m.e.a.o. Administratie: Boylestraat 20, 's-Gravenhage, tel. 64.31.74 en 64.45.95. Opleiding voor het Het middenstandsdiploma is, naast een bewijs van vakbekwaam heid, vereist voor hen die zich op het gebied van het ambacht of de dienstverlening als zelfstandig ondernemer willen vestigen. De opleiding duurt 1 of 2 jaar, afhankelijk van de genoten voor opleiding. U kunt de lessen of overdag of in de avonduren volgen. De lesgebouwen zijn: overdag: 's-avonds: Boylestraat 20 Vermeerstraat 56 a Stadhouderslaan 82 Zuidlarenstraat 59 Nadere inlichtingen kunt U krijgen bij de administratie. PROTESTANTS CHRISTELIJKE WONINGBOUWVERENIGING Stadzijde 5, 2543 VZ 's-Gravenhage beheert ruim 5000 woningen en bedrijfsruimten. De organisatie van het onderhoud is o.a. een taak van het bedrijfsbureau. Voor het bedrijfsbureau hebben wij een vacature en vragen een: die onder leiding van het hoofd bedrijfsbureau in hoofdzaak tot taak krijgt het administratief verwerken van reparatieverzoeken, werkplanning en het daar voor noodzakelijk overleg met eigen medewerkers en aannemers. Vereist: Bouwkundige opleiding, ten minste L.T.S. aanvullende opleiding, alsmede praktijkervaring. Goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaar digheid. De arbeidsvoorwaarden zijn vastgelegd in de C.A.O. voor woningcorporaties. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het adres van de vereniging. i i i De Welstandscommissie vergadert op donderdag 14 augustus 1980 om 13.30 uur, kamer 102 in het gebouw van Bouw- en Woningtoezicht, Maurits- kade 9, (bereikbaar met de tramlijnen 7 en 8 en bus lijnen 4,5 en 22). De agenda vermeldt: Gelegenheid tot gebruik maken van spreekrecht. Notulen vergadering d.d. 7 augustus 1980. Bouw van een bijzonder woongebouw en een school aan de Brouwersgracht/Hogezand/ftin- segracht Bouw van een schoolgebouw aan de Louis Davids- straat/Pisuissestraat Bouw van 8 woningen aan het Westeinde tp.v. 189- 191. Vergroten kantoor, werkplaats en magazijn aan de Stadszijde 5. en verdere plannen voor de percelen Prinsegracht 39-41Schoolstraat 26, Boerenstraat Duke Ellingtonstraat (66 woningen), Duke Elling- tonstraat (43 woningen), Loosduinsekade bij 99, Laan van Meerdervoort 96, Van Aerssenstraat 148, Weimarstraat 261, Laan van Meerdervoort 128, Newtonplein 53. Schapenlaan 84, Potchefstraat 1, Brouwersgracht 2C. Van Voorschotenlaan 18. Loosduinse Hoofdstraat 1144, Dotterbloemlaan 65-73, Koninginnegracht 119B, Oude Waalsdor- perweg 35, Van Brederodestraat 8-10, Laan van Meerdervoort 1096-1126/Thorbeckelaan 703- 751 De ontwerpen liggen ter inzage bij de secretaris (Mauritskade 9, kamer 109) van maandag t/m woensdag van 10 00 tot 12.00 uur. Spreekrecht De behandeling van de bouwplannen geschiedt niet in het openbaar. Wanneer U echter jets wilt zeggen naar aanleiding van een van de onderwer pen bestaat hiervoor gelegenheid in het openbare gedeelte van de vergadering, tussen 13.30 en 14.00 uur. U kunt zich daarvoor opgeven tot uiter lijk donderdag 14 augustus 1980,10.30 uur, bij de secretaris, tel. 469590, toestel 217, b.g.g. toestel 112, onder vermelding van Uw naam en instelling namens welke U spreekt, Uw adres en het agenda punt. Het aantal personen dat hiervan gebruik kan maken bedraagt maximaal 6 De spreektijd be draagt maximaal 5 minuten. Het verslag ligt vanaf maandag 25 augustus 1980 m Het verslag ligt vanat maandag 2b augustus 1980 m H ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiecentrum. School voor Middelbaar Sociaal Pedagogisch Onderwijs Opleiding tot Gezlns- en Bejaardenverzorgenden 2582 HX 's-Gravenhage, Frankenslag 164, tel. 070-546502 vraagt voor spoedige indiensttreding voor 6 lestijden in het bezit van akte MO-A of hoofdonderwijzer voor 3 lestijden in het bezit van akte MO-A Sollicitaties te richten aan de direktrice van de school.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6