Water winnen én duinen sparen Tekening van een lezer Trouw Commentaar russisch wordt beetje westers De journalist en zijn bronnen Geknakte tanker nu voor helft leeg Nieuwe techniek mogelijk al rond 1990 operationeel Nederlanders in verkeer gedood zoetemelk 2 vredesmars vakantiepret baby gekocht 'DINSDAG 5 AUGUSTUS 1960 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 dc Britse pers woedde de afgelo pen dagen een ware storm van kritiek en verontwaardiging tegen vier met adelijke titels getooide ju risten Als hoogste rechtsprekende "fnstantic in Groot-Brittannic deed het viertal vorige weck een uit spraak in een geschil tussen het Britse genationaliseerde staalcon cern BSC en dc (commerciële) tele visiemaatschappij Granada 'f)e uitspraak was in het nadeel van ''3è laatste, maar als wc dc Britse 'pers mogen geloven is niet alleen sGranada. maar dc hele Britse jour nalistiek. ja zelfs dc ganse parle mentaire democratie een gevoelige slag toegebracht door de vier «rechtsgeleerden Omdat in de ge schiedenis dc ontwikkeling van de -democratie in Engeland in ons land enige invloed heeft gehad, is het de niocite waard hier kennis te nemen ,van de zaak BSC tegen Granada .Trouwens. Granada zelf heeft al aangekondigd de kwestie naar het niveau van de Europese rechtspre kende instanties te willen tillen door gebruik te gaan maken van de mogelijkheden van het Europees Verdrag tot Bescherming van de rechte van de mens. waaraan ook Groot-Brittannië is gebonden Pe opwinding in de Britse pers mag roor een deel te verklaren zijn uit eigenbelang, de zaak waar het hier om gaat is zonder twijfel funda menteel genoeg om het Europees Verdrag ten tonele te voeren Het draait om de vraag of de journalist (Granada in dit geval) aan derden (BSO moet vertellen van wie hij of 7jj bepaalde inlichtingen heeft ver kregen. Heeft, met andere woor den. de journalist het recht om zijn bronnen te verzwijgen. Journalisten in binnen- en buiten land houden al meer dan een eeuw stug vol dat zij zo n recht hebben, klaar rechters hebben, zoals nu yi-eer uit het Engelse geval blijkt, ^rote moeite met de erkenning van dat recht Dat is jammer omdat zij ifaarmee in feite de functie van de wrije pers in de parlementaire de mocratie miskennen foor die democratie is het immers n levensbelang dat er een vrije room van informatie bestaat: in- matie die de bestuurden in staat feit het doen en laten van de ïestuurders te volgen. Over die functie zijn rechtsgeleer den en journalisten het al jarenlang eens. Vooral in de Amerikaanse rechtspraak is dat meermalen vast gelegd in bewoordingen die journa listen kunnen doen blozen. Zo is van een Amerikaanse rechter de uitspraak dat de pers de belangrijk ste vertegenwoordiger is van het publiek tegenover de overheid. Met deze stelling is bij voorbeeld heel goed te verdedigen waarom de pers vaak informatie zal doorgeven die de overheid liever (of zelfs heel nadrukkelijk) had achter gehouden. Maar wil de pers deze functie van behartiger van publieke belangen goed vervullen dan moet zij kunnen beschikken over bronnen buiten de officiële zegslieden en vertegen woordigers om. De journalist mag nooit helemaal afhankelijk worden van wat de bestuurders kwijt wil len. Dat zou automatisch inhouden dat die andere partij, de bestuur den. permanent in het nadeel zijn. De logische volgende stap in deze redenering is nu dat de journalist ook het recht moet hebben zijn bronnen te beschermen. In het ver keer dat hij met zijn informele zegslieden onderhoudt, moet hij die de garantie kunnen geven, dat zij anoniem zullen blijven, wat er ook gebeurt. Daarmee wordt niet de weg ge opend voor kwaadwillenden die zelf buiten schot willen blijven maar de journalist kunnen gebrui ken een derde te belasteren. De journalist blijft altijd verantwoor delijk voor wat hij publiceert en kan daarop ook altijd worden aan gesproken. Hij of zij zal daarom altijd voor zichtig omgaan met de vertrouwe lijk verkregen informatie. Een jour nalist die zich beroept op malafide bronnen, diskwalificeert zichzelf. Maar tegenover zijn bonafide bron nen moet hij de door het recht erkende mogelijkheid hebben de vertrouwensrelatie te waarborgen. Niet in zijn eigen belang, maar in het belang van het publiek. Daarom is de nu actuele zaak in Engeland ook niet het belang van Granada, maar van de hele pers en in het verlengde daarvan de mondi ge burger. #an een onzer verslaggevers ^OTTERDAM De geknakte super tanker „Energy Concentration" was gisteravond voor de helft leegge- jpmpt. Alle dikke olie is nu gelost. De limende dagen moet nog zo'n vijftig duizend ton lichtere ruwe olie worden overgepompt in de tanker „Jag Laxi- midie de olie naar het Engelse ï&imingham zal overbrengen Wanneer alle olietanks leeggepompt 'Red de Rijn' vraagt vervolging bedrijven BONN (AP) Een milieugroep ge tramd „Red de Rijn" heeft aange kondigd dat zij officieren van justitie ?&1 vragen gerechtelijke stappen te ondernemen tegen 14 chemische be- (Jfijven in Zwitserland. Frankrijk en de Duitse Bondsrepubliek, die vol gens haar de rivier de Rijn vergif tigen. De afvalstoffen die door deze bedrij ven in de Rijn of haar zijrivieren worden geloosd, zijn geheel niet of slechts ten dele gezuiverd, waardoor het water zo wordt vervuild, dat zelfs de modernste installaties het niet door Hans Schmit DEN HAAG De waterlei dingbedrijven zullen hun plannen om de komende tien jaar de infiltratie van rivier water in de duinen aanzien lijk uit te breiden voorlopig moeten laten rusten. Minister Ginjaar (volksgezondheid en milieuhygiëne) heeft zijn oor deel over dat onderdeel van de drlnkwaterproduktie voor lopig opgeschort, omdat hij eerst de resultaten wil af wachten van onderzoekingen naar de aanvaardbaarheid van dergelijke omvangrijke ingrepen in het duingebied. Momenteel brengen de duinwaterlei dingbedrijven jaarlijks 180 miljoen kubieke meter Rijn- en Maaswater in de duinen In het tienjarenplan voor de drinkwatervoorziening stellen de bedrijven voor de infiltratie op te voeren tot in totaal 280 miljoen ku bieke meter in 1990. Minister Ginjaar heeft de waterleidingbedrijven on langs laten weten wel te kunnen in stemmen met andere plannen, zoals de uitbreiding van de winning van grondwater en de vergroting van de produktiecapaciteit van spaarbek kens. Ten aanzien van de duininfil tratie maakt hij echter een pas op de plaats, waarmee hij opnieuw aan geeft dat niet zonder meer kan wor den voorbijgegaan aan de ernstige bezwaren die aan grootscheepse infil tratie van rivierwater in de duinen zijn verbonden. Eind 1978 al ging Ginjaar tijdens de viering van het 125-jarig bestaan van het Amsterdamse waterleidingbe drijf uitvoerig in op de schade die door de waterwinning aan de duinen wordt toegebracht. Hij pleitte toen voor een overzicht van de mogelijk heden en onmogelijkheden van de waterwinning in de duinen en noem de ook een aantal alternatieven voor de drinkwatervooiziening in het wes ten van het land, zoals het verwezen lijken van nieuwe projecten en het invoeren van nieuwe, nog ongebrui kelijke produktietechnieken. Hoe noodzakelijk het ontwikkelen van dergelijke alternatieven is. werd vo rig jaar nog eens duidelijk uit een TNO-onderzoek naar de veranderin gen in de Nederlandse duinen sinds het midden van de vorige eeuw. De waterwinning en de infiltratie van (vervuild) rivierwater vormen de be langrijkste bedreiging voor het voort- Een proefpersput in de Haarlemse waterleidingduinen, waar deze zomer een experiment met diepte infiltratie van voorgezuiverd drinkwater is gestart. bestaan van de duinen. Bij uitbrei ding van deze activiteiten zullen de duinen onvermijdelijk en onherstel baar achteruitgaan, aldus het TNO- onderzoek. Verdroging In het midden van de vorige eeuw putte Amsterdam als eerste drinkwa ter uit de duinen; later volgden ste den als Den Haag, Leiden en Haarlem het Amsterdamse voorbeeld. De ont trekking van grote hoeveelheden wa ter aan de zoetwaterbei die onder de duinen zit. leidde echter tot een lang zame verdroging van de duinen, die steeds minder „blond" werden dan de duinen die Jac P. Thijsse zag en beschreef In 1940 werd voor het eerst rivierwater in de duinen gepompt, waarmee de verdroging werd tegen gegaan. Voor de drinkwaterbedrijven is deze vorm van drinkwaterproduktie. de oppervlakte-infiltratie, ideaal. Het ri vierwater krijgt door de filterwerking van het zand de gewenste kwaliteit het krijgt in het duin, zo schrijven de waterleidingbedrijven in de folder „Duinen sparen", het karakter van grondwater met alle daaraan verbon den voordelen: constant van tempe ratuur. gelijkmatig van samenstel ling en hygiënisch betrouwbaar. Bo vendien bieden de duinen een veilige ondergrondse opslagplaats: bij een ongeval op de Rijn of de Maas waar door dit water ongeschikt wordt, kan nog een maand schoon water uit de duinen worden gehaald. Tenslotte zijn de duinen door de bestemming tot waterwingebied beschermd geble ven voor allerlei aantastingen, zoals woningbouw, wegenaanleg en zand winning. De hierboven genoemde fol der heeft dan ook als ondertitel: „Na tuur en water bewaren Niet iedereen echter onderschrijft de suggestie van de waterleidingbedrij- Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat. sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859. 1000 AW Amster dam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden Voor geplaatste prenten is er een boekenbon BESTEK 81 zijn. zullen bergers van Smit de toe stand van het mammoetschip onder water onderzoeken. Nog steeds is na melijk niet bekend of het schip nog gerepareerd kan worden dan wel ge sloopt moet worden Als besloten wordt de tanker te repareren, zal dat vrijwel zeker gebeuren op de werf van Verolme in Rozenburg. Als de tanker gesloopt moet worden, zal dat niet in ons land gebeuren, omdat hiervoor de accommodatie ontbreekt. meer schoon kunnen krijgen, zo ver klaarde Joerg Heimbrecht op een persconferentie. Heimbrecht. een scheikundige uit Keulen, was een van de milieudes kundigen die het water van de Rijn in juni en juli aan boord van het Neder landse schip „Avontuur" van Bazel tot Rotterdam hebben onderzocht. Hij verklaarde dat sommige stukken van de rivier, die achttien miljoen mensen van drinkwater voorziet, zo vervuild zijn. dat zelfs erin zwemmen gevaar voor de gezondheid oplevert. WAT OVERBLEEF ven dat de waterwinning in feite het natuurlijk duinmilieu beschermt. Met de infiltratie van rivierwater werd ook. ondanks een voorzuivering, de vervuiling geïntroduceerd, de plantengroei verruigde, grote vergra vingen werden noodzakelijk, planten en bomen verdronken, de vogelstand werd beïnvloed. Het TNO-onderzoek bevestigde wat biologen en natuurbe schermers al enkele jaren zeiden, na melijk dat de infiltratie en de water winning in de duinen wel degelijk schadelijke gevolgen hebben Het ligt dus voor de hand dat minister Gin jaar zich nog niet uitspreekt over de grootschalige uitbreidingsplannen zolang er nog onderzoek wordt ver richt naar de alternatieven. Eén van de alternatieven, die ook minister Ginjaar heeft genoemd, is het infiltreren van rivierwater in die pe zandlagen. Bij de huidige infiltra tie in de duinen wordt alleen de bo venste grondlaag gebruikt (tot onge veer vier meter diepte), omdat de lagen daaronder nauwelijks of geen water doorlaten. Op grote diepte be vinden zich zandpakketten die wor den afgesloten door horizontale klei en veenlagen. Door middel van diepe putten (persputten) kan voorgezui verd water in deze zandlagen worden gepompt en elders worden opge pompt. Voordelen De voordelen van deze diepte-infiltra tie zijn groot: de kwaliteit wordt ver beterd. het water wordt constant van temperatuur en het wordt vrij van virussen en bacteriën. Bij diepte-infil tratie ontbreken veel nadelen die aan de huidige oppervlakte-infiltratie in de duinen kleven. Je hoeft geen ge bieden onder water te zetten: er zijn geen ingrijpende vergravingen nodig Bij diepte-infiltratie kun je grote voorraden vormen die in geval van nood kunnen worden aangesproken Enkele tientallen jaren geleden werd dan ook de mogelijkheid reeds geop perd de diepere zandlagen met water te injecteren Het plan bleek echter niet mogelijk doordat de putten ver stopt raken door in het water meege voerde stoffen Ook treedt microbio logische verstopping op wanneer zuurstofrijk water in het zuurstofloze zandpakket wordt gebracht. De zui veringstechnieken zijn inmiddels aanzienlijk verbeterd en de waterlei dingbedrijven nemen momenteel ver schillende proeven met de diepte-in filtratie. onder meer bij Den Haag en in het Noordhollands duinreservaat. In het duingebied bij Haarlem is on langs een proef op gang gebracht met diepte-infiltratie met voorgezuiverd rivierwater. Die proef, waarbij het water op een diepte van 35 tot veertig meter wordt geïnjecteerd, is vooral bedoeld om gegevens te verkrijgen over putverstopping Onderzoek Bij de start van die proef zei ir Th. G Martijn. adjunct-directeur van het Keuringsinstituut voor waterleiding artikelen (KIWA). dat nog enkele ja ren onderzoek nodig zijn voordat dui delijk is of persputten op grote schaal kunnen worden toegepast. Bij posi tieve resultaten echter zou deze nieu we techniek van waterwinning al rond 1990 operationeel kunnen zijn Een verheugende ontwikkeling voor natuurbeschermers, omdat met de toepassing van diepte-infiltratie de watervoorziening minder afhankelijk wordt van de duinen, die dan echt kunnen worden gespaard en waar zich zelfs het duinmilieu van weleer zou kunnen herstellen Albert Sal man van de Stichting duinbehoud en waterwinning in Leiden spreekt dan ook van een nieuwe techniek met kansen voor het natuurbehoud. Eén van de voordelen van diepte infiltratie is dat de kwetsbare jonge duinen, waar nu de waterwinning plaatsvindt, niet meer behoeven te worden vergraven. Want diepte-infil tratie is ook op andere plaatsen dan in de duinen toepasbaar: in principe kan diepte-infiltratie overal plaats vinden waar een voldoende dik zand pakket met zoet water is dat wordt afgesloten door een ondoorlatende klei- of veenlaag. Een mogelijkheid in het westen van het land tot diepte infiltratie biedt de ondergrond van de rivierbedding van de Oude Rijn. zo schrijft Albert Salman in het laatste nummer van het blad „Duin". Onder de Oude Rijn, met name bij Woerden, bevindt zich tot op zestig a zeventig meter diepte een zoetwateraak die wordt afgesloten door een tien meter dikke klei- en veenlaag. Strandwallen Albert Salman wijst er verder op dat de zoetwaterbei onder de duinen het dikst is in het oude strandwallenland- schap tussen Den Haag en IJmuiden. Omdat in dit gebied ook veel afslui tende lagen aanwezig zijn. lijkt de mogelijkheid van waterwinning op grote schaal aanwezig. Een voordeel is dat langs en op de strandwallen wegen liggen, waarlangs de putten kunnen worden aangelegd. De scha de aan de natuur blijft dan tot een minimum beperkt. Vorig jaar is in een rapport van de Commissie Wijde Aa-Andelse Maas een plan gelan ceerd voor diepte-infiltratie in het gebied tussen Den Haag en Valken burg. Jaarlijks zou hier tachtig mil joen kubieke meter water kunnen worden gewonnen, hetgeen meer is dan de huidige drinkwaterproduktie van Den Haag en Leiden. Door het Rijksinstituut voor de drinkwatervoorziening en het Cen trum voor milieukunde in Leiden is verder een oriënterende studie uitge voerd naar de mogelijkheden van diepte-infiltratie in de strandwallen bij Santpoort, Bloemendaal en Over- veen. De jaarlijkse capaciteit van de* ze infiltratie zou veertig miljoen ku bieke meter zijn. Het aantrekkelijke gevolg van uitvoering van deze plan nen, zo schrijft Albert Salman, zou zijn dat niet alleen de infiltratieplan nen in de Kennemerduinen. Duin en Kruidberg en Kraansvlak overbodig worden, maar dat ook de gehele hui dige winning kan worden gestopt. VENDRES (ANP) De 24-jarige. Hans van Leeuwen en de 20-jarige Katinka Veenstra. beiden uit Apel doorn. zijn door een verkeersongeluk- in Vendres (Zuid-Frankrijk) om het. leven gekomen. De twee werden in de nacht van zondag op maandag op hun fiets rijdend geschept door een auto. De bestuurder had de beide fietsers niet gezien, aldus de Franse politie. De 46-jarige F. Prinsen-Munster uit Nieuw-Bergen (Limburg) is zondag door een verkeersongeval nabij het Spaanse Barcelona om het leven ge komen. De auto waarin zij meereed- raakte bij een verkeersongeval be-v trokken. Sinds er dagelijks beelden uit Moskou op het tv-scherm te zien geweest zijn. lijkt de Sowjet-Unie misschien een beetje dichterbij dan vóór de Olympische Spelen Maar de taal blijft voor de meeste mensen even veraf als Chinees, hoewel het hoog-Russisch toch allerlei woorden kent die ons ver trouwd in de oren moeten klin ken Daar zijn sterke Franse in vloeden niet vreemd aan lange tijd was Frans dè taal voor de Russische adel maar ook de scheepvaart vanuit ons land op de Europese Sowjet-havens heeft daar duidelijke sporen achterge laten. Wie zonder enige kennis van de taal althans niet meer dan da. njet en prawda naar de Olym pische Spelen is gereisd, kende zodoende toch al heel wat woor den. Een paar fonetisch ge schreven voorbeelden: chaos - dok - trap - park - mama - papa - astma - data - tekst - telefon - taxi - toilet Die betekenen exact het zelfde als bij ons, al ligt soms de klemtoon iets anders of wordt een lettergreep een tikkeltje kor ter of langgerekter uitgesproken. En dan zijn er nog heel wat woordjes die bijna hetzelfde zijn. zoals dama (dame), tramwai (trami. Arab (Arabier), million, restoran. fortoena. tsjek (che que). roza (roos), konsoel. minoe- ta (minuut), en zo zouden we nog een tijdje door kunnen gaan Elke taal heeft last van vreemde invloeden kijk alleen maar naar de onze en in de Sowjet- Unie begon dat al onder tsaar Peter de Eerste, in het begin van de achttiende eeuw. Behalve uit het Frans en Nederlands woei er ook uit het Duits nogal wat over Het Engels kwam er pas na de laatste oorlog bij. Het woord „sportsmen" bij voorbeeld was de afgelopen weken niet van de lucht, net als „rekord" en „match". De vrouw in de sport 'heet er nu „sportsmennka" Zoals wij voor een vergadering nogal eens het Engelse „mee ting" gebruiken, zo zeggen ze in de Sowjet-Unie ook „mieting". Vooral de stadsmensen kennen tegenwoordig woorden als komp- joeter. tsement (cement), turbi- na. generator, dinamo. lampa en betterreija (batterij). De invloed van de „decadente bourgeoisie" die heet er zelfs al „dekadents- kaja boerzwazija" wordt steeds duidelijker In bepaalde kringen wordt met het grootste gemak gesproken over „rock'n- rol". „djaz" en „djinsky", en dat laatste zijn dan jeans. Een bu reau heette er voorheen kontora Dat veranderde eerst in buro en »nu hoor je onder invloed van de Engelse taal meer en meer „of is" (office). Wat op z'n Frans erg op „brochure" leek. wordt nu een „buklet" (booklet) genoemd. Voor wat wij dissidenten noe men. hadden ze een erg moeilijk, maar echt Russisch woord: „ina- komislesjtsjii", andersdenken den Tegenwoordig zegt men ge makshalve „dissidenti". Net als ons land kent de Sowjet- Unie taalzuiveraars, die zich vre selijk opwinden over al die vreemde invloeden. Kunstredac teur Wasiljew van de Komso mols kaja Prawda is een van hen. „Ons grootse, krachtige, ware en vrije Russisch wordt verwrongen tot een iele. gezichtsloze taal." schreef hij onlangs nogal kwaad in zijn krant. Hij zal zich nog wel vaker moeten ergeren, want nu er zoveel buitenlands bezoek bij de Olympische Spelen geweest is, zal de invasie van vreemde woor den eerder toe- dan afgenomen zijn. Joop is niet de enige Zoetemelk die zo'n tempo ontwikkelt, dat hij zich tot kampioen kan laten uitroepen. In Rijpwetering maakte hij kennis met die ande re kampioen Zoetemelk, een duif die voor zijn baas Johan Pots de zware marathonvlucht vanuit het Franse Bergerac won. De duif Zoetemelk vloog een etmaal lang ononderbroken ongeveer veertig kilometer per uur, een prestatie waar je als kampioen mens toch wel even stil van wordt. ..Vredeswerk is niet spectacu lair." zegt Jaap Markus, werk zaam bij Pax Christi en betrok ken bij de organisatie van de vijfde internationale vredesmars, die gisteren in het Franse Avig non begonnen is. „Vredeswerk is een zaak van lange adem. het is werk op lange termijn De ongeveer twee- tot driehon derd deelnemers uit acht landen richten tijdens de mars. die door Frankrijk, Italië en Joegoslavië voert, hun actie tegen wapenfa brieken en militaire objecten. Hun doelstelling is eenzijdige ontwapening in alle landen, het opheffen van militaire allianties en de omschakeling van de wa penindustrie naar een kleinscha lige produktie, die ook de Derde Wereld ten goede komt. Volgens Jaap Markus zullen de deelnemers aan de drie weken durende mars (gedeeltelijk te voet, gedeeltelijk met eigen ver voer) proberen tijdens de tocht in contact te komen met de verant woordelijke mensen op legerba- ses en in wapenfabrieken. Maar ook willen de anti-militaristen met de bevolking in Frankrijk, Italië en Joegoslavië praten over het vraagstuk van vrede en vei ligheid. „Ik ben er steeds meer van overtuigd geraakt dat het vraagstuk over de 'basis' heen gaat. dat het de arbeidende klas se niet raakt, omdat die zich vast houdt aan een stukje welvaart en vaak met z'n eigen problemen bezig is. Als we de mensen ooit gevoelig willen maken voor vrede en veiligheid, is het zaak dat men aan de basis weer het idee krijgt dat men meetelt Ruim dertig Nederlanders nemen deel aan de vredesmars, die hun vijfhonderd gulden en drie weken vakantie kost „Dat is nog wel wat anders dan een demonstra- tietje op zaterdagmiddag." zegt Markus „Het is niet zo verwon derlijk dat we maar met een klein groepje naar Avignon gaan. maar ik had toch meer mensen uit de IKV-kernen verwacht Prachtig weer was het dit week end en de vakantiegangers had den dan ook haast om naar het flatje in het Zuidfranse Cannes te gaan. dat ze bij vooruitbetaling voor een maand hadden gehuurd. Daar aangekomen, verdrongen zich nog negen gezinnen met hun huisdieren voor dezelfde deur. die ook ieder ruim 2500 betaald hadden. Meer dan veertig men sen plus hun dieren moesten on derling uitvechten wie in augus tus in het flatje mochten, want allemaal bleken ze opgelicht door de 60-jarige eigenares en haar dochter die één en hetzelfde ap partement tien keer voor dezelf de periode verhuurd hadden De beide vrouwen zijn allerminst on bekenden van de politie ze heb ben nog vijftien jaar tegoed we gens soortgelijke oplichterijen, maar zijn de politie al vijf jaar te slim af Ditmaal zijn ze eindelijk gearresteerd, in Grasse. niet ver van Cannes Op verzoek van de Thaise autori teiten is de Deense politie op zoek naar een zeven maanden oude baby die twee maanden ge leden in een boodschappentas uit Thailand naar Denemarken ge smokkeld moet zijn Bekend is al wie het Deense echtpaar is dat de baby van een Thaise moeder ge kocht heeft Het gaat om een 39- jarige verzekeringsman en zijn vrouw, die het kind naar hun zeggen kochten, omdat de moe der hun verteld had dat ze te arm was om de baby in leven te hou den In dat geval, zeggen de auto riteiten in dat land. had het kind naar de Thaise kinderbescher ming gebracht moeten worden Het Deense echtpaar dat de baby Louise genoemd heeft, woont in Holstebro. maar de vrouw heeft zich met het kind zo goed ver stopt dat de politie nog geen spoor van haar heeft kunnen ont dekken

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 5