De spitsobsessie van PSV .vV Afrikanen geweerd Hübner en Portisch gaan nog gelijk op «e* Vacature Ralf Edström ondanks talloze pogingen nog steeds open Spelen pas na 1992 eventueel naar Griekenland Spitsvondig? Ook tweede partij remise PSV Verlies polo-jeugd Hinault start zwak in Duitsland IsT'DINSDAG 5 AUGUSTUS 1980 SPORT TROUW/KWARTET 11 EINDHOVEN Sinds het vertrek van Ralf Edström, nu al weer drie Jaar geleden, kampt PSV met een spits-probleem. Kees Rijvers leidde het team ondanks die handicap ln 1978 weliswaar naar de overwinning ln het UEFA Cup-toernooi, maar ook in de visie van de kleine Brabander (die na zijn ontslag in Eindhoven overigens nog altijd geen nieuwe werk gever heeft gevonden) ontbrak het PSV de afgelopen Jaren ten zeerste aan een aanvalsleider. De reizen die hij en andere leiders van de welgestelde club hebben ondernomen teneinde een geschikte puntspeler te contracteren, kostten PSV Intus sen al een aardig transfersommetje, maar tot op de dag van vandaag is men er nog steeds niet ln geslaagd om ln de vacature-Edström te voorzien. Kees Ploegsma, sinds 1 juli de opvol ger van de gepensioneerde manager Ben van Oelder, ervaart dat als zeer vervelend. Waar de transferactivitei ten hem tot op dit moment voorna melijk zullen herinneren aan zijn vo rige beroep van verkoopleider (Van Beveren, Lubse, Smits, Hoyer en Van Mierlo gingen de deur uit, terwijl Plm Doesburg er slechts voor terug kwam) zal hem er veel aan gelegen zijn om zijn debuut met de Intocht van De Spits op te luisteren. Net als trainer Thijs Libregts is Ploegsma niet erg mededeelzaam wanneer Het Probleem ter sprake komt. „We zijn niet in paniek" en „alles is nog mogelijk", zijn zo de gemeenplaatsen die hij hanteert. Een feit is echter dat het koppel Ploegs- ma-Libregts in navolging van het duo Van Gelder-Rijvers er zeer regelma tig op uit trekt om de begeerde aan valler vóór 15 augustus te strikken. Die datum is van belang in verband met het Europees bekervoetbal. In dien een speler later wordt gecontrac teerd dan is hij pas na 1 januari gerechtigd om uit te komen in de Europa Cup. Dat kan voor UEFA MOSKOU Kort nadat hij symbolisch de voordeursleutel van het Geneefse chateau de Vldy waarin het hoofd kwartier is gevestigd van het Internationaal Olympisch Co mité—in ontvangst had geno men verklaarde de nieuwbak ken IOC-president Juan Anto nio Samaranch tegenover journalisten dat hij het voor stel van Griekenland om de Spelen definitief in het land van herkomst te vestigen ui termate serieus cal behande len. De Spaanse opvolger van Lord Killanin kondigde aan dat een speicale commissie het aanbod van de Griekse pre mier Constantine Karamanlis zal gaan bestuderen. Mogelijk zullen de IOC-leden dan tij dens het congres in Baden-Ba- den, volgend jaar september, inzake dit onderwerp spijkers met koppenslaan. „Maar," voegde Samaranch er aan toe „zelfs als het idee door een meederheid van stmemen wordt aangenomen kan het coh pas na 1992 worden uitge voerd. Het staat thans bijvoor- EELD OOK AL VOOR HON DERD PROCENT VAST DAT DE VOLGENDE Spelen van 1984 zullen plaatsvinden in Los angeles (Zomer) en Saraje- wo (winter). Daar valt niet meer aante tornen." Samaranch wisselde gisteren in zijn eerste optreden als IOC-praeses ook van gedach ten over status-kwestie in het Olympische milieu. De Spelen van Moskou en Lake Placid hebben immers uitgewezen dat het semi-professionalisme steeds meer de Olympische perken binnen sluipt. Sama ranch: „Ik zal er de komende tijd eens over nadenken. Het is inderdaad zo dat met name door de situatie in de atletiek en skiwereld de reglementen dienen te worden aangepast. Het wachtc is bovendien op een rapport van de Westduit ser Willi Daume over dit on- De Spanjaard, die reeds vier jaar het mabt van ambassa deur in Moskou vervult, riep verder de internationale sportwereld op om alles wat er de laatste maanden is vernie tigd weer op te bouwen. „We moeten een harmonie-model creeëren binnen de Olympi sche beweging", zei hij. „Straks in 1984 moet de jeugd daarvan de vruchten gaan plukken. De Spelen van '84 ho ren plaats te vinden in een sfeer van vriendschap en ple zier. De scheidende presidnet Lord Killanin lichtte zijn verkaring van de openingsceremonie nog eens toe. „Ik heb echt medelij den met de sporters die hier (inMoskou, red.) niet hebben deelgenomen", herhaalde hij nog eens. „De boycot heeft zijn werk gedaan voor een gering aantal atleten. Achteraf kan ik zeggen dat het sportieve ge beuren er niet door is aange tast of beinvloed. De Spelen van Moskou waren de werke lijke Spelen. EWn over de westerse opinie zei de Ierse landlord: „Ik heb enkele kranten tijdens de Spe len kunnen lezen. Af en toe vroeg ik me af of het wel over dezelfde wedstrijden en het zelfde evenement ging. Som mige journalisten hebben compleet verschillende versla gen geschreven. Er zijn er bij geweest die louter naar Rus land zijn gekomen om negatie ve berichtgeving te leveren." Cup-deelnemer PSV mogelijk een ab sentie voor drie ronden betekenen. Het is dus kort dag voor PSV. Dat gegeven is in de onderhandelingen niet ongunstig voor kandidaat-spe lers, maar Ploegsma laat weten dat PSV er niet ólles voor over heeft om de gewenste man aan zich te verplich ten. „Het zou een teleurstelling zijn wanneer onze pogingen mislukten, maar ook niet meer dan dat Gewoon Jammer." In het inmiddels omvangrijke rijtje mislukte onderhandelingen, is de af gelopen dagen andermaal een naam bijgeschreven. Het gaat hier om de Engelsman Tom Ritchie van de eer ste divisieclub Bristol City. Libregts en Ploegsma lieten zaterdag in Bellen zelfs verstek gaan bij de oefenwed strijd van PSV tegen Tottenham Hot spur om in Bristol met manager Allan Dicks een Richie te onderhandelen. „HIJ was te duur", zegt Ploegsma ook nu weer, waar wel wat voor te zeggen is omdat de transfersommen ln Enge land nu eenmaal voor praktisch elke eerste divisie-speler de pan uit rijzen. Naar verluidt ging de vraagprijs voor Ritchie de 400.000 pond (ongeveer twee miljoen gulden) nog te boven. Ritchie past dus in de lange rij, waar Illustere namen in voor komen als Ruud Qeels (die nog altijd pijn in zijn hoofd heeft van de onderhandelingen met Ben van Oelder en twee Jaar geleden Anderlecht in plaats van P8V voor AJax verruilde) de Schot Joe Jordan, de Oostenrijker Schach- ner, de Steenwijker Kees Kist (Van Oelder gaf tijdens de recente EK ln Italië nog een voorzetje aan Klaas Molenaar), Piet Hamberg (mede dankzij de innige band met Inter Football was Ajax nog net iets slag vaardiger) en Dick Nanninga. De laatste leek een puike kandidaat voor PSV. Een voorhoede Koster, Nannin ga, René van de Kerkhof zou tenslot te van internationaal formaat zijn. Bovendien was Nanninga voor „maar" zes ton verkrijgbaar. In de malle mensenhandel van het prof voetbal geldt dat als een sportprljsje voor een speler van zijn niveau. Toch ging ook die zaak niet door. Ploegs ma: „Libregts is terecht kieskeurig. Hij heeft geoordeeld dat Nanninga niet geschikt was voor zijn groep." Dat opmerkelijke oordeel heeft Li bregts kennelijk toch niet helemaal op speltechnische gronden geba seerd. De Rotterdammer zegt ten minste: „Nanninga is ook de Jongste niet meer. Al met al ging het om een investering van ongeveer een miljoen per jaar. Bovendien is hij de laatste door Matty Verkamman uitgangspunt is dat we nationaal in de top meedraaien en internationaal enkele ronden in de Europa Cup." In het streven naar meer inkomsten, toont Ploegsma zich er overigens een voorstander van om meer commer ciële bronnen aan te boren. Terwijl Van Oelder altijd angstvallig over „onze donor" sprak, geeft Ploegsma toe dat Philips doodeenvoudig „spon sor" is van PSV. „Ik kijk anders aan tegen die commercie binnen het voet bal dan Van Oelder. Dat zal ook wel een kwestie van verschil in leeftijd zijn. Ik weet dat er bij Philips voor het eerst serieus over wordt gespro ken om reclame met PSV te maken. Waarom ook niet? Wanneer in de stadions van Barcelona en Real Ma drid reclame wordt gemaakt, waarom dan ook niet ln ons eigen stadion? Op korte termijn valt er in die zin wel iets te verwachten. Ook in shirtreclame zie ik geen bezwaar. Ik ben geen re clamedeskundige, maar ik geloof niet dat er hier ook maar één televisie toestel extra verkocht zou worden wanneer Philips iets met PSV zou doen, maar nogmaals, waarom niet?" JOHANNESBURG Het bezoek dat vijf leden van het nationale rugbyteam van Zuid-Afrika aan Argentinië zouden afleggen, gaat niet door. De autoriteiten in Buenos Aires hebben de vijf „Springbokken" geen visum verstrekt. De voorzitter van de Zuidafrikaanse rugbybond, Danie Craven, deelde dit in Johannesburg mee. De Zuidafrikanen zouden deel uitmaken van een team van wereldster ren, dat aanstaande zondag tegen de Argentijnse formatie „De Poe ma's" aantreedt. Craven wilde niet ingaan op de mogelijke gevolgen die deze visumweigering heeft voor de toernee die de Springbokken dit najaar door Zuid-Amerika willen maken. De toernee heeft tot doel het aanzien van Zuid-Afrika in de internationale sportwereld weer een beetje op te lappen. De aanvoerder van de Springbokken, Morne du Plessis, verklaarde verrast te zijn door de beslissing van de Argentijnse autoriteiten. „Ik geloof echter dat onze banden op rugbygebied met dit land stevig genoeg zijn. 't Is jammer voor de jongens," aldus Du Plessis. Volgens Hassan Howa, de voorzitter van de Zuidafrikaanse sportraad (Sacos) is weigering visa te verstrekken in overeenstemming met de resolutie van de Verenigde Naties, waarin contact met op raciale basis samen gestelde sportploegen wordt verboden. „Argentinië respecteert deze resolutie, in tegenstelling tot bij voorbeeld Groot-Brittannië dat geen enkel bezwaar heeft een exclusief blanke ploeg te ontvangen." KEES PLOEGSMA (Frits Philips kijkt rechtsboven op hem neer): „Ik weet dat er voor het eerst serieus wordt gesproken om reclame met PSV te maken." Jaren nogal eens geblesseerd geweest. Anderhalve maand geleden richtte het management van PSV de aan dacht maar weer eens op de Engelse markt. Een beetje merkwaardig was dat wel, want als Ploegsma meldt dat de Duitse Bundesliga qua prijzen al niet meer haalbaar is voor PSV dan is de Engelse league dat toch ook niet. Niettemin klopte PSV op Anfield Road bij Liverpool aan. De belang stelling gold ae rossige aanvaller Da vid Fairclough, die ondanks zijn gro te belofte eigenlijk nooit een vaste basisspeler bij Liverpool is geworden. „PSV versplilt z'n tijd", zegt Mike Charters, een voetbalredacteur van „The Liverpool Echo", die op het ge bied van transferzaken net zo snel op de hoogte is als de betrokken spelers zelf. „Liverpool vraagt voor Fair clough het maximale bedrag. Dat ligt voor hem op 600.000 pond (bijna drie miljoen gulden - red.) Daar doet de manager geen penny van af Precies de helft goedkoper is Bob Latchford, de geblokte ex-internatio nal van Liverpools stadgenoot Ever- ton. Libregts heeft bij zijn vorige werkgever Excelsior geïnformeerd naar de prestatie van Latchford. De Rotterdamse club oefende zaterdag in Engeland tegen Everton. Manager Oordon Lee heeft nog geen contact gehad met PSV. Over het beschikbare budget ver strekt Ploegsma geen mededelingen. „Maar wij hebben geen onuitputtelij ke mogelijkheden, zoals de Journalis ten zo vaak geloven. Wanneer Philips het zou willen, dan kon hier gemakke lijk het beste elftal ter wereld spelen, althans, dan zou men de spelers met de grote namen kunnen aantrekken. Dat is echter niet de bedoeling. Het Selectie Ernie Brandts, Tommy Chris- tensen, Pim Doesburg, Oer Dijkstra, Willy Janssen. René van de Kerkhof. Willy van de Kerkhof. Erwin Koeman. Adri Koster, Adri van Kraay. Willy van der Kuylen, Quintes van der Meulen, Jan Poortvliet, Paul Postuma, Willy Schee pers, Hans Segers, Tommy Smolders, Huub Stevens, Mi chel Valke, Piet Wildschut. Nieuw Pim Doesburg Vertrokken Jan van Beveren (Fort Lauder dale Strikers), Harry Lubse (Beerschot), Tom Smits (NAC). Arthur Hoyer (Willem II), Toine van Mierlo (Willem Rob Landsbergen (uitgeleend aan Willem II). Trainers Thijs Libregts, Jan Reker, Wil ly Heijink. Terrein Philips Sportpark. Capaciteit: 27.500 toeschouwers. AMSTERDAM In het Italiaanse Abano Terme is ook de tweede partij van de match tussen Lajos Portisch en Robert Hübner in remise geëin digd. Hoewel Hübner zwart had. stond hij gedurende de gehele partij een tikje beter. Zijn originele verdedi ging werd door Portisch beantwoord met solide spel en zo besloten de spelers op de 39e zet in een gelijk waardige. maar nogal doodse stand, het punt te delen. De stand is nu 1-1 Wit: Portisch Zwart: Hübner 1. c2-c4 e7-e5, 2. Pbl-c3 Pgf6 3. Pgl- f3 Pb8-c6 4. g2-g3 Pc6-d4 5. Lfl-g2 (Het is zeer riskant om het pionoffer aan te nemen. Er zit bijvoorbeeld al een grapje in: 5. Pe5xDe7 6. Pd3 Pf3 mat. Na 6. f4 d6 heeft zwart schitte rende compensatie). 5. Pd4 x f3 6. Lg2 x f3 Lf8-b4 7. Ddl-b3 Lb4-c5 8. d2- d3 0-0 9. 0-0 c7-c6 10. Lf3-g2 Tf8-e8 11. Lcl-d2 Lc5-b6 12. Db3-c2 h7-h6 13. Pc3-a4 Lb6-c7 14. Tal-cl d7-d6 15. b2- b4 LcS-d7 16. Pa4-c3 Dd8-c8 17. Tfl-el Ld7-h3 18. Lg2-hl a7-a6 19. a2-a4 «6- a5 20. Tcl-bl a5 x b4 21. TbI x b4 Lc7- a5 22. Tb4-b2 Dd8-c7 23. Tel-bl Te8- b8 24. Tbl-al Pf6-d7 25. Pc3-e4 Lh3-f5 26. Ld2-e3 Ta8-a6 27. Lhl-f3 Lf5 x e4 28. Lf3xe4 La5-b6 29. Le3xb6 SITTARD De Euforie in het Neder landse kamp, die zich door de over winningen op België en Polen on danks het magere spel van de ploeg had meester gemaakt, is door de Sow- jet-Unie op hardhandige wijze verdre ven. Op de derde speeldag van de strijd om het Europese jeugdkampi- t oenschap waterpolo pakten de Russi sche junioren de zaken rigoureus aan en dompelden zij de nationale ploeg letterlijk en figuurlijk volledig kopje onder De kille cijfers (1-5) vormen het onweerlegbare bewijs, dat het welbehagen in de Oranje gelederen een misplaatst gevoel was. Pd7xb6 30. e2-e3 Tb8-a8 31. Tb2-b4 Ta8-a7 32. d3-d4 Pb6-d7 33. Dc2-dl e5 x d4 34. e3 x d4 Ta6-b6 35. Tb4 x b6 Pd7xb6 36. Le4-c2 Pb6-d7 37. Ddl-e2 Pd7-f6 38. Tal-el Kg7-f8 39. De2-d2 Remise. BIELEFELD De Noor Knut Knud- sen heeft de proloog van de Ronde van West-Duitsland gewonnen Knudsen, een specialist in korte tijd ritten, legde de 7,6 kilometer af in 9 minuten en 44,3 seconden. De Belg Daniel Willems werd tweede in 9.45.4 en zijn landgenoot Roger De Vlae- minck eindigde in 9.48,9 als derde Bernard Hinault. de grote favoriet voor de eindzege, leverde een zwakke prestatie. De winnaar van de proloog van de Ronde van Frankrijk, in Frankfort ruim een maand geleden, kwam tot de matige tijd van 10.30,9 en eindigde daarmee in de midden moot. De knieblessure, die hij tijdens de Tour de France opliep, en waar door hij het wedstrijdritme kwijt raakte, lijkt nog niet geheel hersteld Zelfs de speciale tijdritfiets met het platte buizenframe hielp hem niet aan een snellere tijd. Proloog: 1. Knul Knudsen (Nooi 7.8 km In9 min 44.3 sec. 2. Daniel Willems (Bell 9.45.4 3 Roger de Vlaenunck (Bel) 9.48,9 4 Tommi Prim <Zwe. 9.51.7 5 Gregor Braun (W-Dld) 9.54.0 6 All Seger sail <Zwe> 10.08.7 VOETBAL Eerste-dlvlsleclub SW heeft een oefenwedstrijd tegen derdeklasser izaterdaga mateurs) Excelsior Maassluis met 5 1 gewon nen. Bastiaanse bcacht de stand op 0-1. maar door twee doelpunten van Derckx kwam de rust met2-l Door Lovers en Pettsma (2) werd het 5-1 Scheidsrechter was Van Os. er waren ongeveer 1000 toeschouwers Tenais Louk Sanders, en Marianne van der Torre bij de dames zijn als eersten geplaatst in het toernooi om de nationale tenniskampioen schappen, dat maandag II augustus op de Mets-banen te Scheveningen begint FLUITEN Nog lekker zitten juichen de afgelo pen dagen. Wladimir? „Inderdaad, Pjotr. En gefloten na tuurlijk, voor ai die andere krukken." Dat zit me toch niet lekker. Wladi mir Anatoli Sergej. dat zit me niet lekker „Hoe bedoel je. broedertje Pjotr?" Nou, gewoon, wat voor indruk moe ten ze in het buitenland niet van ons gekregen hebben. Daar moet je ook eens aan denken Hier zitten wij met een stadion vol, en maar jui chen voor de onzen. Volgens mij krijgen ze daardoor elders het idee dat we eigenlijk onsportief zijn. „Hoe kom je daaTnou bij, Pjotr?" Vast en zeker. Er was minstens één radioverslaggever in Nederland die „Hoe noem je dat, Pjotr. Neder land?" Nederland of hoe noemen we dat ook weer tijdelijk. CNO Pays Bas, dat is 't. .Aha. Pjotr. CNO Pays Bas. noem de dingen dan ook bij hun naam." Goed. daar dus. dat daar minstens één radioverslaggever heeft gezegd dat wij onsportief zijn Omdat we voor thuis juichen en voor uit fluiten. „Hoe kom Je daar aan, Pjotr?" Reizigers. Wladimir Tamara Iser, reizigers uit Hilversum. „Hola, de doorgaans betrouwbare kringen." Jawel, onsportief, zei men „Maar Pjotrtje broeder, hoe doen zij het dan? Stel dat CNO Pays Bas speelt tegen Belgique. In het voet ballen, dat kan toch. Nou, ze spelen dus in Hilversum, en het stadion zit vol Juichen ze dan maar een eind in het wilde weg. Dan kan zo n volk toch net zo goed voor vallende bla deren gaan juichen? Zijn ze daar voor meerdere haren tegelijk betoe terd'' Wladimir Gregor Poesjkin. ik meen het wel. Ze vertelden erbij dat die man die dat zei. Racké heette En voor de radio A- „Radio Hilversum heeft dat dus omgeroepen. Pjotr. Pjotr. dan heb ben we inderdaad niet zo n beste beurt gemaakt, 't Lijkt me anders wel een gek idee hoor. om zo maar wat te juichen. Straks moeten we het ons zeker ook nog aan gaan trekken dat we zoveel gouden me dailles hebben gewonnen?" Dat zou ik inderdaad maar als de razende oostenwind gaan doen. Wladimir Valeri Tatjana Men zegt dat dat in het westen ook slecht is gevallen. „Maar, Pjotr. zijn ze d&ar achter het ijzeren gordijn gek9 Het is toch sport, citius, altitis, fortius, en zo?" Ja. ja. Maar blijkbaar hebben we dat toch niet helemaal goed begre pen. Wladimir Mikhail Nikolai „Wat een rare wereld. Pjotr. daar in de westbloklanden." Je zegt het. Wladimir Boris Alexan der. Ha, kijk. het rode stoplicht werkt ook weer Als we nu maar op tijd thuis zijn voor de verdeling van dat knakworstje, dat zustertje Gali na de afgelopen week op een straat hoek heeft gekregen LEVEN Nog zo'n klacht van halverwege de Spelen. Het lèèfde hier niet Men kon in de ochtenduren in de tram over alles horen praten, behalve over de Olympische Spelen Dat hebben we wel anders gekend. Het vermoeden bestond dat het ge brek aan belangstelling werd ver oorzaakt door de boycot en door Moskou, dat overal in slaagde be halve er vrolijke feesten van te maken. Iets heeft het daar natuurlijk wel mee te maken. Maar het lag vooral aan de manier waarop de NOS-tele- visie omsprong met de Spelen. Men sen met kabeltelevisie en dus zicht op België, spraken doorgaans over heel andere Olympische Spelen dan wij verorberden, met Studio Sport twee keer per dag. Dat is de macht van de televisie Want hoe de andere media ook met een evenement omgaan, de televisie kan het maken of breken. In dit geval werd het breken. En goed ook. Om te beginnen was daar natuur lijk het terugbrengen van de uitzen dingen met honderd uur. Hoe min der aandacht, hoe minder belang stelling En dan was er nog de manier waar op die samenvattingen van een uur werden gevuld. Hap-snap werk. vol toevalligheden. ANP-berichten tus sendoor, met grote belangstelling voor de mallere berichten, en af en toe een uitslag waarbij geen kijker zich iets kon voorstellen. Van alles wat, van niks iets. Nou ja, van niks iets. Alles van het gewichtheffen natuurlijk. En een heleboel van het zeilen. Hinkend op twee gedachten viel de NOS-televisie weer buiten de prij zen. Het ene moment moesten we vooral sober zijn omdat er zoveel 'landen niet waren, het andere mo ment werd er vol enthousiasme „Seb Coe. Seb Coe. ja hoor, Seb Coe". geroepen Seb Coe? Zo aardig dat je er "s morgens van in de tram gaat praten, werd het zel den. In de chaos die werd aange richt. ging de belangstelling verlo ren. Dat is televisie Althans, dat kun je er ook mee bereiken Reken maar dat komend weekeinde twee oefenvoetbaltoernooien worden op geblazen tot een topper in het open baar vervoer op de maandag morgen. En de radio dan? Heel eerlijk? De televisie was nog beter. KRITIEK Door persoonlijke omstandigheden vertrok John Derks halverwege de Spelen weer naar huis. Maar, zo zei bondscoach Bob Boverman vrijdag, anders was hij wel naar huis ge stuurd. Boverman is een vertrekkende coach die een korte tijd in functie was. Narigheid en een vertrekkende coach. Als dat geen atletiek is. dan weet ik het niet meer John Derks was chef d'equ'.pe van de hardlopers te Moskou Dat was één keer en nooit weer. De Neder landse hardlopers werkten in veer tien dagen de gehele medische en cyclopedie af. maar daar waren ze nou net niet voor uitgezonden. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling dat er zoiets als een prestatie gele verd zou worden. Dat kwam er he laas niet meer van. En Derks trok daaruit zijn conclusie: wegwezen, zo snel mogelijk. Gelijk heeft hij. Ik zou nog min stens een handvol mensen op kun nen noemen die nu maar moeten vertrekken. Omdat de Spelen heb ben aangetoond dat er eigenlijk niet al te veel deugt aan zo'n hardlo- persploegje. Ééntje mag er falen, en éentje mag er buikpijn hebben Maar allemaal falen èn buikpijn te gelijk. dat kan geen toeval meer zijn. Nijboer. züveren Gerard, reeds op de kar door Raai te rond gereden9 Dat is inderdaad de enige die wel slaagde, maar die is dan ook alleen maar lid van de KNAU omdat je zonder zo'n bewijsstuk niet in wed strijden kunt uitkomen. Voor de rest regelt hij het zelf wel De enige manier waarop je in Ne derland in deze tak van sport nog een eind kunt komen. Op die toestand had Derks kritiek Citeren wij het Algemeen Dagblad van vorige week woensdag „Waar om zou ik er om heen moeten draai en. terwijl het voor iedereen duide lijk is dat we tot nu toe zijn afge gaan aJs een gieter „Neem nu de wijze waarop Schut ting zich heeft gepresenteerd. Dat is toch ronduit schandalig Het beste zou je die jongen recht voor z'n raap vertellen dat hij zich hier als een lapzwans heeft gedragen, maar dat kan je niet maken, omdat hij dan meteen het eerste beste vliegtuig terug naar Holland pakt. en de an dere jongens van de 4x400 meter estafette-ploeg met de gebakken peren laat zitten." „Of neem Sylvia Barlag. die volle dig over haar toeren weet te melden dat Moskou een gevangenis is, om dat zij tijdens haar vijfkamp niet de gelegenheid kreeg eventjes ergens anders heen te gaan. Nee. natuur lijk stond de organisatie erop dat zij de gehele dag binnen moest blijven" „En dan de wijze waarop dat lieve sprintstertje, Els Vader, kort voor het opkomen in het stadion plots allerlei maagklachten krijgt Dat bleek louter een psychische zaak te zijn Ze miste haar trainer Kees van Oosten, die haar het liefst voor een wedstrijd nog een schone broek aantrekt, haar in de startblokken zet, op gang duwt en na de finish weer opvangt." „Het is toch een betreurenswaardi ge zaak dat ik. notabene de chef d'equipe. hier met koffers loop te zeulen voor die jongelui Er zit niets bij. Je zou hun kamers eens moeten zien. varkensstallen zijn het Een gezond geluid uit een ziek li chaam. Dat van dat nachtje van Schulting zullen we die Derks maar weer gauw vergeven. Trouwens erg vaak zal hij wel niet meer tussen hardlopers te vinden zijn. Daarvoor zal de beleidmaken- de top wel waken. Want over hen zegt Derks: „Ik ben stukgelopen op een stel egotrippers, die ieder voor zich als een leeuw hun eigen territo rium bewaken Primeur dus de KNAU-top zal bin nenkort de zaak evalueren en een nieuw plan opstellen Nog een primeur het zal weer geen barst helpen. UITSTAPPEN De Australische autocoureur Alan Jones maakte zich begin vorige week wat ongerust over de oostelij ke bocht van het circuit van Hoc- kenheim. Dat ding werd tegenwoor dig in de vijfde versnelling en met de plank gas genomen Wie daar van de weg af raakt, zeg maar uit de bocht vliegt, die zal erg veel moeite hebben om nog heelhuids uit te stappen, voorspelde Jones En inderdaad. Een paar dagen later stapte de Fransman Patrick Depail- ler helemaal niet meer uit Hij was nota bene alleen nog maar aan het oefenen. Komende zondag is het officiële scheuren pas aan de orde EEn sport met verhoogd risico, noe men broem-broem officials het te genwoordig liefkozend Wat dus mist is voor: een gevaarlijke bezig heid. Maar dat mag je niet hardop zeggen. Wat is gevaarlijk9 Tto 1 januari van dit jaar namen volgens de Marlboro Grand Prix Guide 204 coureurs deel aan de gro te prijzen in de formule I Het begin jaar was 1950. Van die 204 zijn er 40 om het leven gekomen tijdens race bezigheden Bij de races verloren nog eens 31 toeschouwers of offi cials het leven Zo ziet sport met verhoogd risico er uit. Het zal zondag wel druk zijn bij die oostelijke bocht op Hockenheim ZWART Jij nog wat Brak9 Onze J C. Brak Jazeker Die René della Kerkhof die blijft dus toch nog een tijdje bij PSV Leuk voor het vijandige publiek. Leuker nog voor PSV en het leukst van alle maal voor de Nederlandse scheids rechters. Een paar weken terug maakte hij in het weekblad Voetbal International de grond gelijk met alles wat er zo'n beetje in het zwart rondloopt op de Nederlandse voet balvelden Dat kan hij zeggen, dacht ik nog. die gaat naar Italië waar ze de beste maar tevens de duurste scheidsrechters van Euro pa hebben. En tegen de tijd dat hij hier z'n carrière komt uitdrijven als teruggetrokken middenvelder of zoiets, zijn al die scheidsrechters van nu toch wel met pensioen Maar .nu gaat dus die prachtige miljoe nentransfer niet door. wegens de bij Lazio uitgehaalde malversaties Re né della Kerkhof weer terug naar huis en oefenen voor voetbal op z'n Nederlands. Wedden dat hij dit sei zoen nog hooguit twee keer een strafschop verdient met zijn uitvoe ring van de. in meerdere bedrijven een bijzonder pijnlijke doch ook wel wat zwierig gebrachte dood sterven de. stervende zwaan. Ik krijg weer helemaal zin in dat voetballen Dat was het9 Onze J C Brak Zo'n beetje Nie mand betrapt in Moskou op doping. hé9 Als we dat vantevoren eens hadden geweten, dan was ik nou net onder de guirlandes terug van Schiphol

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 11