Hockeygoud voor India 'Boek uw wintervakantie hartje zomer. De nieuwe reisgidsen zijn uit." ABN Bank FAMILIEBERICHTEN Oude meesters winnen slecht toernooi PSV houdt René van de Kerkhof aan zijn contract Winst Giants Weer remise in tweekamp Management eist studie Opleidingen fH Bedrijfstrainingen -J AL VERANDEf DE MOL NOG ZO SNEL. DE KRANT, DIE ACHTERHAALT HAAR WEL. ABN Bank Behulpzaam vertrekpunt voor uw vakantie. WOENSDAG 30 JULI 1980 TROUW/KWARTET kunnen van maandag lol en mei vrijdag lelefo- nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dil alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur Zo God wil zijn wij op zondag 3 augustus 1980 25 jaar getrouwd. W. J. Jansen J. Jansen-Kooijker Hagslagen 172 7462 KK Rijssen. Wij zijn erg blij en dankbaar dat onze ouders H. Doller en J. H. J. Doll er-Woordmei je r op 1 augustus hun 40-jarig bruiloftsfeest mogen vieren. Hierbij willen wij hen van harte feliciteren en Gods 2egcn toewensen in de komende jaren. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Gelijk het gras is ons kortstondig leven Door een ongeluk nam God plotseling uit dit leven tot Zich onze lieve zoon, broer, zwager en oom Jan Hendrik Wiertsema op de leeftijd van 34 jaar Hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. Uithuizermeeden: J. T. Meijer-Wiersema Pk. Meijer B. J. Wiertsema D. J. Meijer Zwolle: A. E. Veldhuis-Wiertsema G. Veldhuis Henk-Paul Groningen: E. H. T. Waterborg-Wiertsema T. Waterborg Johan Groningen: T. R. H. Wiertsema Uithuizermeeden, 25 juli 1980. God nam plotseling van mij weg mijn innig geliefde pleegzoon Han Hendrik Wiertsema Uithuizermeeden, 25 juli 1980 E. K. Bergsma-Boomgaardt Ik geloof de opstanding der doden en een eeuwig leven. De Heer was zijn Gids op heel zijn levenspad. Bedroefd zijn wij maar dankbaar dat de Here na een kort ziekbed heeft Thuis gehaald mijn lieve man, onze lieve vader en opa Jacob van Doorne op de leeftijd van 73 jaar. Wolfheze: D. van Doorne-van de Geer Krommenie: Dia en Eek Marijke en Erwin Sassenheim: Nel en Arend Arne, Marcel en Hester Wolfheze: Theo en Piety Tanja en Martin Gouda: Emmy en Frans Ronald, Marco en André Wolfheze: Hans en Jannie 6874 AS Wolfheze, 28 juli 1980 Lawijckerhof 9 Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen donderdag 31 juli a.s. van 19.30 tot 20.00 uur in de aula van het ziekenhuis „Wolfheze" te Wolf heze. De rouwdienst wordt gehouden vrijdag 1 augustus a.s. te 13.30 uur in de Gereformeerde Kerk te Wolfheze. Daarna zal de teraardebe stelling plaatsvinden op de algemene begraaf plaats te Oosterbeek om ongeveer 14.30 uur (ingang Noord). Geen bloemen Liever geen bezoek aan huis Na een kort ziekbed nam de Heere tot Zich onze zwager en oom Jacob van Doorne op de leeftijd van bijna 74 jaar Wormer:- S Mantel-van de Geer Wormerveer: M G van de Geer-Eggen nichten en neven Het leven was onze lieve dochter, zuster en vriendin Annie Groot uiteindelijk te zwaar. Ze is op 28 juli 1980 tot onze droefheid plotse ling van ons heengegaan in de leeftijd van 28 jaar. Grootebroek: S. K. P. Groot A. N. Groot-van Elswijk Mart je Nels Delft: Kapee en Jacinta Gouda: Kees Hooftman De crematie zal plaatsvinden vrijdag 1 augus tus om 14.00 uur in het crematorium „Hof wijk", Delftweg 230 te Rotterdam-Overschie. Na de crematie is er gelegenheid tol condole ren in de koffiekamer van het crematorium Schouwschuit 39. 1613 CJ Grootebroek. In vol vertrouwen op haar Heer en Heiland is heden overleden onze geliefde zuster, schoon zuster en tante Clasina Jacoba Lankamp-Vader weduwe van P. Lankamp in de ouderdom van 85 jaar. Bloemendaal: J. Lankamp-Vader M. Lankamp Dordrecht: S. Vader-Salomé neven en nichten Eindhoven 28 juli 1980 „Ekelhof" Corr.-adres: Wijnkoperstraat 171 Gorinchem. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 1 augustus 1980 op de Algemene Begraafplaats „Oude Toren" te Eindhoven-Woensel. Vooraf zal een korte rouwdienst worden gehouden in de Aula van de begraafplaats, aanvang 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in de Aula na de teraardebestelling. God nam van ons weg Johannes Schansman op de leeftijd van 60 jaar. E. Rietbergen-van Keulen exec.-test. Amsterdam, 29 juli 1980 Von Liebigweg 82 Correspondentie-adres: Dulongstraat 4 1097 FZ Amsterdam Gelegenheid tot condoleantie-bezoek donder dagavond van 8.30-9 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereni ging P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101 te Am sterdam. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 1 au gustus om 11 uur op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats aan de Kruislaan. Vertrek van de Von delstraat 101 om 10.15 uur. Na een ziekbed van bijna 3 weken is zacht en kalm in haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve en, zorgzame zuster, schoonzuster en tante Hendriks Jongeneel op de leeftijd van 75 jaar. Fam. Jongeneel 29 juli 1980 Berkel en Roderijs Kerkstraat 12 2651 CE Liever geen bezoek, geen bloemen. De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 2 augustus om 11.30 uur op de begraafplaats van de Nederlandse Hervormde Gemeente. Kerk- singel 1 te Berkel en Roderijs. Gelegenheid tot condoleren direct na de begra fenis in het gebouw „Rehoboth" Wilhelmina- straat 2. Psalm 84 3 oude berijming) Heden ontsliep in haar Heere en Heiland onze geliefde zuster, tante en oud-tante Gerritje Korver in de ouderdom van ruim 87 jaar. Harmeien: S. Korver J. G. van Eck-Korver neven en nichten 3481 CR Harmeien, 28 juli 1980 Kerkweg 2 Correspondentie-adres: S. Korver Uitweg 1 K, 3481 BA, Harmelcn. De rouwdienst wordt D.V. vrijdag 1 augustus om 10.00 uur gehouden in de zaal van „De Driesprong", Kerkweg 2, Harmeien. De teraardebestelling zal hierna plaatsvinden om 10.45 uur op de Oude Algemene Begraaf plaats aan de Leidsestraatweg. Na de teraarde bestelling is er gelegenheid tot condoleren in- „De Driesprong" Geen bloemen M08KOU Een gouden medaille voor India. De oude tijden van het Olympisch hockey leken terugge keerd. Helaas pas na de laatste wed strijd van het toernooi voor de man nen. maar er waren weer Jubelende Indiërs, zij hadden hun achtste gou den medaille binnen uit de Olympi sche geschiedenis, die in Amsterdam was begonnen. Kampioen na een overwinning met 4- 3 in de finale op Spanje. Kampioen bij gebrek aan beter, want een Olym pisch toernooi met Tanzania en Cuba (lachen verboden, spelers doen hun best), Polen en de Sowjet-Unie (brons) en tenslotte de finale tussen India en 8panje is niet best. De twee ploegen uit de internationaal gegoe de middenmoot waren boven komen drijven, vanzelfsprekend. In de groep van zes liet India een punt liggen tegen Polen en hadden de twee fina- ROME De Italiaanse voetbalbond heeft maandagavond laat besloten, dat René van de Kerkhof bij Lazio Rome mag blijven, maar tot de dag dat de club hem kan overdoen aan een vereniging die speelt in de Ita liaanse eerste divisie. Lazio is om zijn aandeel in het omkoopschandaal te ruggezet naar de tweede divisie van het Italiaanse voetbal. Een maand geleden tekende de 28-jarige ex-PSV- er voor 2,2 miljoen gulden een drieja rig contract bij Lazio. Op dat mo ment was de degradatie van de club naar de tweede divisie nog geen feit. Inmiddels heeft René van de Kerkhof in Eindhoven een gesprek gehad met PSV's manager Kees Ploegsma. Er werd besloten, dat Van de Kerkhof tot maandag 4 augustus de gebeurte nissen in Italië zal afwachten, alvo rens de training bij PSV te gaan vol gen. Van het met Lazio overeengeko men transferbedrag van 1 miljoen gulden van Van de Kerkhof heeft P8V nog niets ontvangen. Ploegsma reageerde dan ook laco niek op de beslissing van de Italiaan se voetbalbond. „Het maakt voor PSV niets uit. René van de Kerkhof is een werknemer van ons, die nog een tweejarig contract heeft. Zolang wij geen geld hebben ontvangen, gaan we er van uit dat Van de Kerkhof gewoon bij ons zal spelen" aldus de manager. Het geduld bij de leiding van de Elndhovense clubs begint ech ter wel op te raken, voegde Ploegsma eraan toe. listen voor hun „play-offs" al tegen elkaar gelijk gespeeld, 2-2. Gelijkspel in de slotwedstrijd leek weer het duidelijke doel van de Span jaarden. die pas van hun verdedigen de speelwijze afstapten, na een ach terstand van 0-3. Een score die op het bord was gekomen door twee treffers van Surrinder (25e en 30e minuut) en een doelpunt van Kausjik, zeven mi nuten na rust. De derde treffer, van Kausjik ontging een belangrijk deel van de toeschou wers, die bij het hockey geen garen kunnen spinnen. Ze komen niette min, omdat de toegangsprijs laag is of de kaarten gratis beschikbaar wor den gesteld. Hun doel is echter niet de wedstrijd, maar de rust tussen de speelhelften, dan namelijk gaan de stalletjes open. waar lekkers wordt verkocht dat in niet-Olympische tij den in Moskou vaak niet voorradig is. Als Moskoviet laat je dan het hockey voor wat het is, sluit je aan bij de zich snel vormende rijen en wacht tot het je beurt is om wat doosjes sinaasap pelsap, stukjes chocola of wat dan ook te kopen. Het publiek, niet ge remd door enige vorm van deskun digheid, druppelt bij het hockey pas weer terug of weer binnen als de inkopen zijn gedaan, niet als de wed strijd wordt hervat. De tribunes waren bij de finale ook betrekkelijk rustig. Er werd geen par tij gekozen, zoals in de strijd om brons, waar in het eigen land in het duel met buurland Polen (2-1) op be hoorlijke vocale steun mocht reke nen. Door de afzijdigheid van de kij kers op de redelijk volle tribunes bleef het een klinisch, onaandoenlijk duel, dat na het eerste kwartier van de tweede helft toch plotseling ont vlamde. Spanje dat volmaakt kans loos was geweest, stapte volstrekt onverwacht in de wedstrijd terug. In precies een minuut haalde de laatste man Juan Amat eerst bij een lange en vervolgens bij een korte hoekslag hard uit. Van 0-3 op 2-3, zekerheid van Amat en het veelvuldiger gebruik door de Spanjaarden van de vaardig heid en snelheid van rechts buiten Roca, lieten weinig over van het speels hautaine India. De oude meesters bleken kwetsbaar, maar waren alert genoeg om van een Spaanse verdedigingsfout te profite ren. Heel Spanje meende bovendien dat het voetje van Ikbal iets met de bal had gedaan voor Sjahid langs de uitstekende doelman Jose Garcia tik te. De Nederlandse scheidsrechter Bob Davidzon echter liet de protes ten langs zich afglijden. Hij was in valler voor de Enschedese Gerrit Ha- gels, die bij een conditie-test een bles sure had opgelopen en voor de finale had moeten afzeggen. Met nog slechts zeven minuten te doen en rekening houdend met de Spaanse beperkingen uitgespeelde kansen bleven weg leek de race gelopen. Tot Da vinder vijf minuten voor "tijd met een kinderachtige over treding nog eens aantoonde dat India onder druk de kluts snel kwijt was. Amat haalde het maximale rende ment uit de toegekende strafhoek slag. Toen durfde de bank van India te gaan jubelen, de spelers deden het veertig seconden later. Goud is goud ten slotte. En met medailles kan een tanende reputatie weer worden opge poetst, zelfs na een toernooi met maar twee redelijke, twee matige en twee uiterst povere deelnemers. Van onze honkbalmedewerker AMSTERDAM Voor de hoofdklas se honkbal werden gisteravond twee inhaalduels gespeeld. Giants won daarbij met 6-2 van UW in een duel waarin vier home-runs vielen; aan beide zijden twee. De wedstrijd Neptunus-HCAW haal de het einde niet. In de achtste in nings bij de stand 4-4 werd de strijd gestaakt wegens de invallende duis ternis. CRICKET - Het Nederlands vrouw. heeft een draw bereikt tegen de Engelse li. oen Ounnersbury De Engelse vrouwen b den 106 runs. Nederland bereikte 74 ruroïl het verlies van zeven wickets WIELRENNEN - Het après Tour criteriun Elsioo is gewonnen door Oerrie Knetem ZEILEN - BIJ Nederlands kamp»* de Schakelklasse leiden de broers H ris 14 na vier wedstrijden Er wordt bij Hellevoe gevaren. SPEEDROOTRACEN - De wereldkampt de 3S0cc klasse, de 67 jarige Duitser Erwinj Ier is overleden aan de gevolgen van een i luk dat hem overkwam tijdens een wedstri de Elbe op I juni. BOKSEN De Venezolaan Rafael wereldkampioen in het supervlie bleven door een onbeslist tegen de A Willy Jensen VOETBAL De loting voor de eerste i van het toernooi om de KNVB beker wordt augustus na de vriendschappelijke weds Noordwijk-Telstar in de bestuurskamer Noordwijk gehouden ZEILEN De veiligheidsmaatregelen bljU> zeilregatta om de Fastnet-rots. waarbij het s lopen jaar door een orkaan vijftien mensen het leven kwamen, worden verscherpt De a n Isa to ren hebben aangekondigd dat de drr mende boten volgend jaar worden gekeun f dat de bemanningen aan bepaalde eisen V zeilvaardigheid moeten voldoen MOTORSPORT - De nationale KNMV wri ces op het circuit van Zolder (3 augustus) UI niet door De Belgische autoriteiten heb laten weten dat het circuit de geluidshinde 0 gen heeft opgebruikt voor dit Jaar De n cults niet toestaat Dan maar eens kijken e voor onze races nog veel verder weg plaati J KANO De belangrijkste besluiten tijdens a congres van de internationale kanobond in M kou hadden betrekking op het vaststellen de internationale kalender Het wereldkai oenschap kanovaren zal in 1881 gehouden den In Nottingham. WIELRENNEN - Aan het wereld IcampkÉfl schap op de weg voor professionals doen j volgende Nederlandse renners mee: Jan F*" Oerrie Knetemann, Hennie Kuiper. Joop Zt melk, Henk Lubberdtng. Johan van de Vel Plet van Katwijk. Jo Maas. Heddy Nleuwdi Bert Oosterbosch. Cees Priem. Bert Pronk door Max Pam AMSTERDAM De vijfde partij van de match tussen Viktor KortsjnoJ en Lew Poloegajewski is gisteren in Bue nos Aires na 31 zetten in remise geëin digd. Het was eigenlijk een kleine verrassing dat Poloegajewski na zijn afgrondelijke nederlaag in de vierde partij, gisteren achter het bord ver scheen, want in een dergelijke situa tie is het doorgaans gebruikelijk dat de verliezer een rustdag aanvraagt ten einde te herstellen van de psychi sche schok. Poloegajewski heeft ech ter geen tekenen van zwakte willen tonen en ook het verloop van de vijf de partij gaf aan dat hij geenszins van plan is zich in deze tweekamp onder de voet te laten lopen. Op het bord verscheen hetzelfde sys teem als in de derde partij, maar op de elfde zet pakte Korts j no j de zaken door middel van een lange rokade scherper aan. Hij verwierf zich wat ruimteoverwicht, maar Poloegajews ki had zijn stukken zodanig opge steld dat er voortdurend sprake was van een dynamisch evenwicht. Op de 29e zet, toen het duidelijk was gewor den dat de witte aanval ten eini was. vluchtte Kortsjnoj in een kwi teitsoffer dat hem een onmiddellij remise door eeuwig schaak oplevi de. De stand is nu 3-2 in het voordi van Kortsjnoj. Wit: Kortsjnoj Zwart: Poloegajewski 1. c2-c4 c7-c5 2. Pgl-f3 Pb8-c6 3. d2n c5xd4 4. Pf3xd4 Pg8-f6 5. Pbl-c3 e7- 6. Pd4-b5 Lf8-b4 7. Lcl-f4 0-0 8. Lf4- Dd8-e7 9. Lc7-d6 Lb4xd6 10. Ddlx De7-d8 11. 0-0-0 (In de derde pari speelde Kortsjnoj het minder agn sieve 11. Lg2) 11. a7-a6 12. Pb5-< Pf6-e8 13. Pd4xc6 b7xc6 14. Dd& (Vooral niet: 14. Dc6x Dg5t) 14.1 d6 15. c4-c5 d6-d5 16. f2-f4 Pe8-f6 I e2-e4 a6-a5 18. g2-g3 Lc8-a619. Lflx Ta8xa6 20. Tdl-d2 Dd8-b8 2L Thl- Ta6-a7 22. e4xd5 c6xd5 23. a2-a3 Ta b7 (Verhindert b4 voorgoed.) 24. Tl c2 Tb7-b3 25. f4-f5 Tf8-e8 26. Tc2- Te8-c8 27. f5xe6 f7xe6 28. Te2-f2 Dt a7 29. Tf2xf6 g7xf6 30. Dd4-g4t K h8 31. Dg4xe6 Da7xc5. Remise 8 houdt eeuwig schaak met 32. Dffi] Kg8 33. De6t Kh8. Een poging vo wit om met 32. Df6xt Kg8 33. T meer uit de stelling te halen, wofj' beantwoord met 33. Tc3xt Wij ontvingen bericht van overlijden op 26 juli van ons ere-lid en oud-bestuurslid Geertruida Maria Jacoba Piers weduwe van P J. van Ginkel op de leeftijd van 73 jaar Meer dan 20 jaar hebben Het Zonnehuis in Beekbergen en de andere verpleeghuizen van onze Vereniging haar grote inzet, betrokken heid en geloof mogen ervaren. Haar plaats naast de zieke en gehandicapte medemens heeft zij met grote toewijding vervuld. Met dankbaarheid zullen wij haar werk en haar vriendschap gedenken Namens het hoofdbestuur van de Chris telijke vereniging tot verpleging van langdurig zieken „Het Zonnehuis", Mr. F. W. van Ketwich Verschuur plv. voorzitter Utrecht, 29 juli 1980 W Barentszstraat 15 Op maandag 28 juli te Ermelo in Jezus ontsla pen onze zeer geliefde zuster Grietje Bosman-Ubels op de leeftijd van bijna 82 jaar Namens de broers en zusters H Ubels Slenge 45 Assen r Rom. 14 7 en 8 Tijdens ons vakantieverblijf te Endbach, Duitsland, heeft de Here voor ons geheel on verwacht tot Zich genomen mijn lieve man, onze broer, zwager en oom Johannes den Ouden emeritus predikant op de leeftijd van 75 jaar. Uit aller naam: J. J. den Ouden-Schuurmann 7462 EG Rijssen, 26 juli 1980. Esstraat 183. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woens dag 30 juli om 15.30 uur op de algemene begraafplaats „Het Lentfert" te Rijssen. Voor af, aanvang 15.00 uur, zal een rouwdienst wor den gehouden in rouwcentrum „Het Lentfert". Schapendijk. Gelegenheid tot condoleren vóór aanvang van de rouwdienst Getroffen door heh vele liefs en de diepe gevoelens van medeleven, ondervonden na het overlijden van mijn lieve vader, mijn geliefde zoon, onze dierbare broer, zwager en oom Jan Arij Bogerd willen wij u allen, die zo naast ons gestaan hebben in deze moeilijke tijd dank zeggen. U zult misschien nauwelijks kunnen beseffen, wat uw deelneming in welke vorm ook voor ons heeft betekend. U heeft ons steun en liefde gegeven, waaruit wij de kracht zullen kunnen halen, die wij in de toekomst zonodig zullen hebben. Uit aller naam A. Bogerd-Hogewoning Rijnsburg, juli 1980 Petronella van Saxenstraat 68. Voor uw medeleven en deelneming aan ons betoon na het overlijden van mijn lieve vrouw en onze liev moeder, groot en overgrootmoeder Aaltje Katerberg-Schoemaker betuigen wij u onze hartelijke dank. Namens de familie: Th. Katerberg. Dwingeloo, juli 1980 Heuvelenweg 42. PLAATST U REGELMATIG MINI-ADVERTENTIES'' BEL 020-936868 EN INFORMEER NAAR ONZE KONTRAKT-MOGELUKHEDEN Er is ccn tekort aan managers, aan goede, geschoolde leiders. Want het lei ding geven, wit een zaak van ..karak ter". werd meer een kwestie van kennis. Het accent verschoof van „voelen" naar ..weten". Middle Management Het ISW in Den Haag verzorgt ccn oplei ding waarhij met moderne methoden van onderwijs en training, zoals „case studies" cn rollenspel, de technieken van middle management worden behandeld. De onderwerpen zijn o.m.: discussie techniek. leiden van vergaderingen, rap porteringstechniek. organisatieschema's, functie- en taakomschrijvingen, waar nemingstechniek en motivatie, klachten behandeling. loonsystemen en functie- classificatie. De opleiding is bestemd voor leiders van afdelingen en allen die zich voor een der gelijke functie willen voorbereiden Colleges in Alkmaar, Almelo, Amster dam, Apeldoorn, Amhem. Bergen op Zoom, Den Bosch, Breda, Deventer, Eindhoven. Groningen, Den Haag, Haarlem, Heerlen. Leeuwarden, Mid delburg, Nijmegen, Roermond, Rotter dam. Tilburg, Utrecht en Zwolle. Wilt u mij vrijblijvend dc studiegids toezenden. Ik heb belangstelling voor de opleiding: Andere Management opleidingen Management Assistente Management voor non-profit organi saties Voorbereidend Hoger Management Hogere Bedrijfsleiding Public Relations Organisatiekunde Directie-secretaris (m/vr) Internationaal Management Sales Management Management in overheidsorganisaties Overige ISW opleidingen liggen op het gebied van economie, marketing, rech ten. makelaardij o.g.. personeelszaken, belastingrecht De meeste opleidingen beginnen m sep tember. Neem daarom nu direct de be slissing om u uitvoerig te oriënteren over deze opleidingen door het aanvragen van een studiegids. Bel (070) 264081. schrijf of zend de coupon in. Adres: Postcode plaats: In gesloten enveloppe zonder postzegel sturen naar: ISW. un"w3 Antwoordnummer 40.25(H) XP Den Haag. Instituut voor Sociale Wetenschappen. Wassenaarscweg 39-412596 CG Den Haag. Nu reeds een 8mm SPAANDER PLAAT van 244x122 cm voor ee groolhandel-alhaai prijs 234 per plaat Reeds 45 iaar de groet sle houtspeoaalzaak WESTEfl HOUTHANDEL van BOXTEL Cath Beersmansslraai 258888-764046 BEL VOOR HET OPGEVEN VAN EEN MINI-ADVERTENTIE 020-936868 OP WERKDAGEN VAN I 8 30 TOT 21 30 UUR i

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 10