Winkelcentrum wegens verzakking ontruimd Van Agt bezoekt, Haagse wijken Streekvervoer verwacht groter reizigersaanbod INNEMEE BV If Drinkwater Alphen niet aangetast door chemisch afval iCNVSi AVIFAUNA I Parkeerdak in Zoetermeer moet gestut KORT Bodemonderzoek wijst uit Donderdag 11 september West-Nederland in jaarverslag Volg de gele borden met 'Joop' Rijswijk wil tijdelijk verhuren YAMAHA Trompgarage moet uit Trompstraat ;94i04i; VRIJDAG 25 JULI 1980 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET Van een onzer verslaggevers ZOETERMEER De politie van Zoetermeer heeft gistermiddag op last van het gemeentebe stuur vrijwel het gehele winkelcentrum Meerzicht ontruimd. B en W verstrekten deze opdracht nadat zij kennis hadden genomen van het onderzoek naar de verzakking van het parkeerdek boven het pas vijf jaar oude centrum. De dakconstructie verkeert volgens het technisch onderzoekbureau Ha- geman in zo'n slechte staat, dat volle dige onderstutting noodzakelijk Is. Alle inspanning was er gisteren op gericht nog voor het weekeinde de stutten in alle 23 gesloten winkels aan te brengen, zodat het winkelcen trum zaterdag weer kan worden geo pend. Het was in verband met de bouwvakvakantie zeer moeilijk vol doende personeel op de been te bren gen. maar toch was het werk gisteren in volle gang Tien winkels, die zich niet onder het parkeerdek maar onder twee toren flats bevinden, blijven geopend. Vol gens bouwdirecteur Halsema van de Ennia-beleggingsmaatschapplj, de eigenaresse van het winkelcentrum, is de constructie van de draagbalken onder de flats geheel anders dan on der het parkeerdek. Gevaar De voorlopige conclusies van het bu reau Hageman bevestigen de ernst van de situatie. De dakconstructie van het parkeerdek is nog maar net sterk genoeg, zo blijkt uit mededelin gen die een gemeentewoordvoerder gisteren over de nog geheime voorlo pige onderzoekresultaten deed. ..Instortingsgevaar was bij volledige belasting van het parkeerdek niet on denkbeeldig". aldus een medewerker van de gemeentelijke dienst bouw- en woningtoezicht. De toegang tot het parkeerdak blijft daarom voorlopig versperd. Gezien de afwijkende con structie van de fundamenten, bestaat er geen enkel risico voor de flats. De ontruiming, die gistermiddag rond de klok van twaalf uur begon, verliep rustig en uiterst gediscipli neerd Nadat de toegangen tot het winkelcentrum door de politie waren afgezet, werd het publiek verzocht snel zijn boodschappenlijstje af te werken. Binnen een uur waren de winkelpassages uitgestorven. De bedrijven hebben van de arbeids inspectie wel de toestemming gekre gen om een deel van het personeel in de winkels vast te houden, zodat an dere karweitjes kunnen worden afge werkt. De politie bewaakte vannacht het winkelcentrum permanent. De toegangen waren hermetisch afge sloten. Er valt nog niets te zeggen over de oorzaak van de verzakking van het parkeerdak, die afgelopen zaterdag ook al de ontruiming van een zelfbe dieningswinkel noodzakelijk maakte. Of het gaat om verkeerde berekenin gen van de architect, het gebruik van ondeugdelijk materiaal, dan wel con structiefouten zal pas uit het defini tieve onderzoeksrapport blijken. Dit wordt begin augustus verwacht. Een woordvoerder van de bouwer van het winkelcentrum, het bouwbedrijf In te rv am uit Rijswijk, wilde niet zeg gen of elders in Nederland dezelfde dakconstructie als in Zoetermeer ls gebruikt (het gaat om een vorm van een voorgespannen beton). Ennla, het Zoeterroeerse Kok-beheer Ide beheerder van het winkelcen trum) bouw- en woningtoezicht en een afvaardiging van het gemeente bestuur hadden gistermiddag een urenlang overleg. Na afloop zei de vertegenwoordiger van Kok-beheer dat in de besprekingen niet is gerept over de vraag wie voor de schade op moet draaien. Eerst moet het definitieve onder zoeksrapport worden afgewacht, al dus de heer Reparon. Schadeclaim Ook de omvang van de schade ls nog niet berekend. Intussen heeft de win keliersvereniging van Meerzicht wel bij Kok-beheer een schadeclaim inge diend voor omzetverliezen die wor den geleden. Eén van de winkeliers becijferde gisteren dat de winkels de ze week zo'n 50.000 gulden minder winst maken. De vertegenwoordiger van Kok-beheer kon gisteren nog niet zeggen hoe zijn bedrijf op een claim zou reageren. De verzakking van het parkeerdek werd zaterdag gemerkt toen de assis tent-bedrijfsleider van een zelfbedie ningswinkel pal onder het dak een diepe scheur ln de betonnen draag-, balk van de dakconstructie ontdekte. Een eerste onderzoek van bouw- en woningtoezicht bracht maandag aan het licht, dat ook in het plafond van een kledingmagazijn een verzakking was opgetreden. De twee zaken wer den daarop direct gestut. Inmiddels is in nog een derde winkel een scheur in een draagbalk gevonden. De scheurvorming is nu tot stilstand ge komen. Glastuinbouw DEN HAAG De glastuinbouw heeft vorig Jaar naar schatting 35.000 gulden opgebracht. Dat betekent dat de opbrengst in vergelijking met 1978 ls gestegen met bijna negen procent. De uitbreiding van de produktie nam Th procent voor haar rekening en de prijsstijging slechts één procent. Dit blijkt uit berekeningen van het Land bouw Economisch Instituut (LEI) in Den Haag, dat een duidelijke stijging over alle linies constateerde wat be treft de opbrengsten. De sterkste groei in het volume van de produktie was te vinden in de sector potplanten met 15,5 procent. In de snijbloemen- sector was dat 8.5 procent. De totale kosten in de glastuinbouw stegen naar schatting in het vorige jaar met 7,5 procent. De prijzen stegen met een zelfde percentage. In dit verband spreekt het LEI van een verslechte ring in de prijsverhoudingen Deze zouden waarschijnlijk juist kunnen worden gecompenseerd door de ver betering van de produktiviteiL DEN HAAG (ANP Minister Beel- aerts van Blokland ziet geen kans het programma te renoveren woningwet woningen uit te breiden. Alleen al vanwege de te verstrekken jaarlijkse bijdragen zijn de gevolgen voor de begroting onaanvaardbaar. Gezien de beperkte budgettaire ruimte kan verhoging van de desbetreffende be grotingspost op het ogenblik dan ook niet plaats vinden. Van een onzer verslaggevers ALPHEN AAN DEN RIJN Een bodemonderzoek aan de Westkanaalweg in Alphen heeft uitgewezen dat het vorige week gevonden chemische afval niet tot de grond is doorge drongen. Het grondwater is niet verontreinigd en ook het drinkwaternet dat in de buurt ligt is niet aangetast. De vaten waarin de stoffen xyleen en tolueen voorkomen zijn echter wel in zeer slechte staat. een slootdemping in 1971 gelooft de werkgroep dat de plek bij benadering goed is te bepalen. In een vergadering afgelopen dinsdag kwam de werk groep overeen om aan de hand van de uitkomsten van de eerste proefopgra- ving een plan op te stellen voor de verwijdering van de vaten.,Over de financiële gevolgen van de actie heb ben b. en w. van Alphen op korte termijn een gesprek met Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland. Een coördinerende werkgroep van onder andere gemeente en provincie heeft besloten proefopgravingen te verrichten om zo snel mogelijk de juiste opvang van de chemische stort te kunnen vaststellen. Een eerdere poging daartoe met behulp van me taaldetectors is mislukt. De opgra vingen beginnen direct na de bouw- vakantie Omdat de vaten zijn gestort tijdens WATERSKIEEN Een team wa ters kieërs onder leiding van Bob Ba- rentz geeft zaterdag van 12 tot 17 uur een demonstratie op de grote water plas in het Haagse recreatiegebied Madestein. ROCK ROLL In het Paard van Troje aan de Prinsengracht 14-14 in Den Haag treedt vanavond de Ne derlandse rockband Ready Kilowatt op. Morgen speelt in het Paard de groep Spiderz, die eveneens van Ne derlandse komaf is. De toegang tot beide concerten is vijf gulden. STOOMTREINRIT De Neder landse Smalspoorstichting organi seert morgen weer een aantal ritten met het kleine stoomtreintje door het gebied van de Leidse Duinwater maatschappij en de Zuidduinen in Katwijk. De ritten vertrekken ieder heel uur vanaf 's morgens 10 uur tot 's middags 4 uur vanaf de Frieseweg nabij het draaihek bij de Soef ie tem pel aan de Sportlaan. VUURWERK - Op het Strandge- deelte nabij restaurant De Zwaan te genover de Oude Kerk in Katwijk wordt morgenavond vuurwerk' afge stoken. Aanvang: 11 uur. STRANDWANDELING - Tussen 12 en 14 uur kan morgen gestart wor den voor een strand- en duinwande ling vanaf strandpaviljoen Zon en Zee in Katwijk. Te wandelen afstan den: 5, 10 en 15 km. Inschrijving bij de start ƒ3.-. groepen en kinderen ƒ2.50. AFGELASTING De „Nacht van de sportieve recreatie" die van vrijdag op zaterdag a s. in de Hout- rusthallen in Den Haag zou worden gehouden, gaat niet door. De organi satoren zijn er niet in geslaagd het programma rond te krijgen, dat een experimentele opzet had van sport- 0 en spelactiviteiten, disco en volks dansen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Minister-president Van Agt zal donderdj B 11 september a s. op uitnodiging van burgemeester eij,e wethouders een officieel bezoek brengen aan Den Haajro Het bezoek zal geheel in het teken staan van de stadsvet nieuwingsproblematiek. Over het exacte programma wordt nog overleg gevoerd. Vast staat wel dat de premier overleg zal voeren met het gemeentebe stuur en de Haagse wijken, waar de stadsvernieuwing het hevigst toeslaat, zal bezoeken. Het is nog niet bekend of Van Agt vergezeld zal worden door een zgn. „vakmi nister Dat zou dan minister vai L volkshuisvesting en ruimtelijk w ordening Beelaerts van Bloklan moeten zijn Deze heeft same met staatssecretaris Brokx vorj jaar nog een bezoek aan de v« pauperde Haagse wijken bracht. Van onze correspondent WADDINXVEEN De vervoersmaatschappij West-N( land denkt dat het aantal passagiers in de toekomst jaarli met zes tot acht procent zal toenemen. Dat is meer dan rijksoverheid in haar meerjarenplan personenvervoer 11 1984 verwacht. ■er j|f bf gr Het gestutte dak van de galerij Huldiging Zoetemelk Van een onzer verslaggevers RIJPWETERING Joop Zoete melk zal morgenmiddag ingehul digd worden in zijnv geboortedorp Rijpwetering. Het plaatselijk ont vangstcomité heeft de winnaar van de Tour de France 1980 een grootse intocht bereid. Om elf uur 's och tends beginnen de feestelijkheden in het kerkdorp Op het dorpshuis plein zullen verschillende fanfare korpsen spelen, waaronder een op de fiets. Ook zal er een „tourquiz" onder de aanwezige wielrenliefheb- bers worden gehouden Om twaalf uur start de zegetocht per boot van Joop Zoetemelk door de wateren van de „Rip" Na de tocht zal Zoetemelk op een podium dat opgesteld staat op het dorps huisplein gehuldigd worden door het gemeentebestuur Dit zal om circa half twee plaatsvinden. Ver volgens staat in het dorpshuis een receptie voor genodigden op het programma Om half zes zal Joop Zoetemelk zijn geboorteplaats weer verlaten omdat hij 's avonds weer een criterium moet rijden in het Noordhollandse plaatsje Ven huizen. Parkeren Het grootste deel van de kern van Rijpwetering zal voor autoverkeer worden afgesloten. Parkeren is mo gelijk op pas gemaaide weilanden van boeren, die hun land welwil lend hebben afgestaan. Op de wei landen zullen zo'n zes tot achtdui zend auto s geplaatst kunnen wor den. Verder zal gedurende enige uren de provinciale weg afgesloten worden, die dan ook voor het par keren van auto's gebruikt kan wor den. De politie heeft op de toevoer wegen naar Rijpwetering gele bor den geplaatst met daarop een blau we P en het Joop erop RIJSWIJK Rijswijkse gemeente woningen die leegkomen en voor sloop zijn bestemd, zullen tijdelijk worden verhuurd als de woning ten minste geen gevaar voor bewoners of omgeving oplevert. Dit hebben b. en w. geantwoord op schriftelijke vragen van de D'66-fractie, naar aanleiding van het dichtmetselen van een pand aan de Tulpstraat. Enige tijd later is dit huis gekraakt. D'66 wil dat de raad in het vervolg eerst alle gegevens krijgt, voordat een gemeentewoning aan de woning voorraad kan worden onttrokken. B. en w. zijn het daar niet mee eens en vinden dat een woning die onmiddel lijk gevaar voor de bewoners ople vert, beveiligd moet worden tegen kraakacties. Het college is wel bereid na dichtmetseling van een pand de raad openheid van zaken te geven De W.N. vervoerde vorig jaar 37.7 miljoen passagiers. Dat is acht pro cent meer dan in 1978. Deze stijging heeft zich ook de eerste drie maanden van 1980 voortgezet. Om de groei van het aantal passa giers te kunnen verwerken heeft men vorig jaar het aantal bussen met 32 uitgebreid tot 481. Het personeel is toegenomen met 144 medewerkers tot 1337, een stijging van 12,1%. Om het toenemende aantal bussen te kunnen stallen en onderhouden is een drastische uitbreiding van het hoofdkantoor in Waddinxveen op korte termijn noodzakelijk. Het jaar verslag 1979 geeft verder aan dat er in Delft een nieuwe vestiging moet wor den gebouwd, dat de vestiging Krim pen aan den Ussel uitgebreid moet worden en dat „Nieuwegein" aan ge past moet worden aan de komst van de sneltram. De West-Nederland schat op grond van die plannen dat er in 1980 meer dan 80,- miljoen geïnvesteerd moet worden. De busonderneming heeft in 1979 ook de service aan het publiek uitgebreid. Sedert september 1979 is de dienstregeling van de W.N op de postkantoren binnen het district ver krijgbaar. Er wordt ook aan gedacht om de plaatsbewijzen via de P kantoren te gaan verkopen Het experiment met een nieuw wikkeld informatie-systeem over zones en soorten buskaarten za fasen tot alle haltes worden ui breid Aqua Hortus LEIDEN De aquarium- en ten urn vereniging „De Natuurvrie start morgenavond met de groots gezette aquarium Aqua Hortus ii tuinen en bijgebouwen van de Ho Botanicus, die gelegen zijn achter Academiegebouw aan het Raj burg in Leiden. „De Natuurvrie organiseerde in 1970 ook een derg ke tentoonstelling en toen pass den ruim 50.000 bezoekers de kai Naast allerhande tropische- en i tropische aquaria zijn er op de ejj sitie ook bijdragen te zien Nederlandse Bonsaivereniging j een verzameling Japanse i bomen toont. Ook het museum natuurlijke historie verleent werking in de vorm van een i zichtstentoonstelling over de evo| van vissen. Aqua Hortus is te zienl) 10 augustus van 10-22 uur. Entr gulden, groepen. 65+ en kin<k 2,50. Mercury-Honda b.b. motoren NIEUW EN GEBRUIKT 7 DAGEN GEOPEND Van der Wansem Marine B.V. Bij Pont Kaagdorp TEL. 02524-4264. In een lange stoet vertrokken gisterochtend van Kijkduin ongeveer 80 strandtenthouders en sympathisanten in hun auto's naar het ministerie van economische zaken aan de Bezuidenhoutseweg. Doel: het aanbieden van een petitie, waarin nog eens dringend werd aangedrongen op financiële hulp na alle tegenslagen die de exploitanten dit seizoen te verduren hebben gehad, (voor een uitgebreider verslag, zie elders in deze krant). De Groene Eland: Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Haagse Trompga rage moet verdwijnen uit de Tromp straat. Dat vindt de bewonersorgani satie De Groene Eland. Volgens haar valt het bedrijf, dat een oppervlakte van 6000 vierkante meter beslaat, binnen een voor een woongebied on toelaatbare hindercategorie. Desgevraagd heeft wethouder Har don de bewonersorganisatie laten we ten niets voor een gesprek met de garage te voelen, omdat hij toch geen andere plek voor het bedrijf zou we ten. De bewoners verwijten de wet houder nauwelijks serieuze pogingen te hebben ondernomen en brengen dit in verband met mislukte inspan ningen van Hardon de Konmar uit de Elandstraat te verplaatsen. Met de houding van de wethouder komt het gehele uitplaatsingsbeleid van grote bedrijven uit woongebie den op losse schroeven te staan, vreest De Groene Eland y BELDEBOND WAAR JE STEM WORDT GEHOORDJ WORD LID, 030 i I «AMEN OP DE GOEDE WEG n Chrnrtebjk Nntioniuü Vakverbond i BEGRAFENIS- EN CREMATIEVERZORGING Waarom zou u de nabestaanden belasten met hetgeen u zelf kunt doen? Wij stellen u in de gelegenheid u in te schrijven in ons unieke archief-systeem waarbij rekening gehouden wordt met uw specifieke en persoonlijke wensen. Financiële regelingen en overname bestaande polissen mogelijk. De inschrijving is geheel gratis. Wij zijn dag en nacht bereikbaar. V Vogelp maneg Vogelpark speeltuin amusementshal manege rederij restaurants DAGTOCHTEN van 30 juni t/m 15 augustus met dubbeldekssalonboot naar „Avi fauna" via Hollandse Meren. Vertrek: dagelijks, behalve zondags vanaf de Ne- herkade, Laakhaven tevenover Profimarkt; hoek Rijswijkseweg, Den Haag. Maandag 9.45 uur. Dinsdag t/m zaterdag 8.45 uur. Aankomst 's avonds in Den Haag plm. 19.00 uur. Zaterdags alleen enkele reis. Vertrek vanaf het Kort Galgewa ter (Lelden) dagelijks behalve zondag. Afvaart 9.45 uur. Terug circa 17.30 uur. Kaartverkoop aan de boot Inlichtingen 01720-31109 Tarief: Volwassenen 10,- kinderen 7,50 (inclusief toegang Avifauna) GEMEENTE DELFT Openbare kennisgeving. Burgemeester en wethouders van Delft, brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 28 juli 1980 gedurende een termijn van veertien dagen voor eenie der ter gemeentesecretarie van Delft, afdeling stads ontwikkeling en openbare werken, Oude Delft 116, alhier (kamer 6) ter inzage ligt een plan voor het verbouwen van de bestaande werkplaatsen aan de Doelenstraat 92-98 en het daarop bouwen van drie woningen, ingediend door de heer A van Tol te Voorburg. Dit plan strekl ter vervanging van het reeds eerder gepubliceerde plan voor het gedeeltelijk vernieuwen van de bedrijfsruimte en het daarboven bouwen van 9 tweekamerwoningen aan de Doelenstraat 92-98 Het bouwplan is in strijd met het Komplan „Delfl binnen de Vesten", waarin is bepaald, dat ter plaatse uitsluitend bedrijfsgebouwen mogen worden opgericht met een hoogte van maximaal 4.50 m, doch wel in overeenstemming met het gedeeltelijk goedgekeurde Komplan '76. Wij zijn voornemens met toepassing van het bepaalde bij artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschnften van het vigerende Komplan „Delft binnen de Vesten" en met toepassing van het bepaalde bij artikel 50, lid 8. van de Woningwet de gevraagde vergunning te verlenen. Eenieder is bevoegd om gedurende de termijn van de tervisieligging schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vrijstelling bij het college van burgemeester en wethouders, Oude Delft 137 in te dienen Delft. 25 juk 1980 Burgemeester en wethouders voornoemd, (get.) R M Gallas, burgemeester (get.) C Kok. 1e secretaris

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6