Afwachten wordt eindelijk beloond Uitvallers bepalen mede gezicht van Tour 1980 7 GEHEIM VAN GELE TRUI? Hinault looft winnaar Geen doping ontdekt in ilarrière van sobere coureur krijgt bekroning in tiende Tour de France de Tour Dextro druivesuiker: pure energie. TOUR IN CIJFERS PARIJS De Tour de France eindig de met de bekende wandeltochten richting Parijs. Zaterdag werd ge stopt in Fontenay sous Bois. waar de Ier Kelly de sprint won. Gisteren arri veerde de groep in Parijs waar de Belg Paul Verschuere, van wie zelfs in zijn moederland nauwelijks iemand wist dat hij meefietste, de mooiste zege uit zijn carrière behaalde. Van de wandelingen zijn alleen de laatste kilometers interessant. In Fontenay was er een circuit waar zich in hoog tempo het spel van demarre ren en terughalen afspeelde, in Parijs gebeurde dat op de Champs Elysées. Opnieuw bleken de renners uit de ploeg van Joop Zoetemelk bijzonder actief bij het bewaken van de pogin gen om een gat te slaan. Maar enig succes leverde die tactiek niet op. Leo van Vliét bleek steeds in het peloton niet de sterkste sprinter te zijn. Ver der dan het predikaat gevaarlijke me desprinter kwam hij niet. 5j rijs' burgemeester Jacques. Chirac heft een hand van Tour-winnaar Zoetemelk bij de Idiging van de Nederlander. De duizenden Nederlanders overstroomden de Champs Elysées nadat de coureurs er hun laatste ronde voltooid hadden (wErik Oudshoorn 'ARIJS De mondaine winkeltjes aan de statige boule- Bds, de historische Are de Triomphe en de hemelhoge leltoren, zij moesten het gisteren allemaal even zonder langstelling stellen toen Joop Zoetemelk op de Champs rsées als tweede Nederlandse Tour de France-winnaar werd ubeld. Vijf keer tweede in de Ronde van Frankrijk en islotte in de herfst van zijn carrière toch nog de hoofdprijs, etemelk mag zich door zijn staat van dienst nu beste ierlandse ronderenner aller tijden noemen. Zelfs de legen- ische Jan Janssen, Tourwinnaar in 1968, zal dat moeten ;ennen. Zoetemelk heeft hem overvleugeld. Ook andere men uit de Nederlandse wielergeschiedenis als Wim van Wout Wagtmans en Gerrit Voorting verbleken door zijn staties. Gerrie Knetemann juicht met Joop Zoetemelk dan te bedenken dat Zoetemelk, hij voor iedereen nog „Jopie" en zijn stemmetje veel hoger nk dan nu, lange tijd heeft geaar- om zich in het profmetier te even. Een paar dagen geleden ist hij aan die periode nog eens igdenken. „Ik zag veel renners lukken", herinnerde Zoetemelk i „Wat is er bijvoorbeeld terecht amen van Bart Zoet, Evert Dol- tt.Eddy Beugels, en Harry Stee- ratfle hoort niets meer van ze. Ik psltomerman en het leek me niet inrol om die baan op te geven. Tot moment dat mijn ploegleider Herman Krott tegen me zei: Joop als je prof wilt worden dan moet je het nu doen. Ik nam me alleen voor om te stoppen als er niks van terecht kwam." Geluk Die gedachte had Zoetemelk al snel uit het hoofd gezet toen hij reeds in zijn eerste prof seizoen tweede werd in de Ronde van Frankrijk. Een uitzon derlijke prestatie. Het gebeurt maar zelden dat een neoprof zo hoog ein digt in het klassement. Zoetemelk: „Er kwam veel geluk bij kijken. Op het moment dat Merckx toesloeg zat ik toevallig in zijn wiel. Met nog een paar anderen hadden we aan de fi nish bijna twintig minuten voor sprong op het peloton. Een jaar later werd ik weer tweede in de Tour, maar toen dachten de mensen dat ik het wel even zou winnen. Je kunt het dan ook geen voordeel noemen dat ik zo snel ben gearriveerd." Het eerste profcontract dat Zoete melk tekende was voor de Belgisch- Nederlandse formatie van Briek Schotte. Hij kwam daar binnen als een schuchter en verlegen jongetje die de hele dag slechts ja en amen knikte. Vaak vormde hij het mikpunt van kleine pesterijtjes. Zijn ploegge noten, waaronder de gebroeders De Vlaeminck en Walter Godefroot, za gen in hem een prima tijdsverdrijf tegen vervelende avonden. Maar toch was er ook respect. Briek Schotte weet nog: „Ik heb zelden een renner meegemaakt die zichzelf zo goed ver zorgde Joop maakte er een soort hobby van." En Peter Post, zijn huidi ge ploegleider: „Toen ik nog fietste kwam ik Joop wel eens tegen in de criteriums. Voor een jong broekje reed hij bijzonder sterk. De gerouti neerde mannen moesten echt de tru cendoos helemaal opengooien om hem de baas te blijven." Het is geen eenvoudige opgave om een portret te schilderen van Joop Zoetemelk. Hij staat in de wierlerwe- reld ook na tien prof jaren nog bekend als een vakidioot. Iemand die na een slopende rit niet even gaat relaxen maar onmiddellijk het koersboek openslaat om de kansen af te wegen voor de volgende dag. Joop staat met door Erik Oudshoorn PARIJS De Tour de Fran ce van 1980 zal de geschiede nis ingaan als de ronde van de afvallers. Niet zozeer van wege het aantal opgevers. Want ondanks de vaak barre Weersomstandigheden wa ren er toch maar 45 coureurs die Parijs niet haalden. On der hen bevond zich echter etn groot aantal renners die naar de betiteling „vedette" luisteren. De grote afwezige op de Champs Elysées was gisteren uiteraard Ber nard Hinault. Al weken voor de Tour werd hij bestempeld als de gedoodverfde favoriet die de zege alleen kon mislopen door in een ravijn te storten. Hinault bleek voor het eerst in zijn loopbaan kwets baar Achteraf kan worden vastge steld dat de Bretonse spierkolos zich eenvoudigweg heeft gefor ceerd. Niet alleen in Luik-Bastena ken-Luik toen hij de concurrentie in barbaarse weersomstandigheden op tien minuten reed, niet alleen op de kaseien waar Zoetemelk de grote slag miste, maar waarschijnlijk ai het verre verleden. In Nederland mogen junioren voor hun spieront- wikkeling slechts op een hetzelfde verzet rijden. Het lijkt aannemelijk Hinault zich in zijn tienertijd r niet veel van aangetrokken heeft. Hij zal rustig naar de „zware tandjes" gezocht hebben en dat gaat hem nu opbreken. Los van deze mogelijkheid bleven medici en wielrenners zich nog ver bazen over de ballonkuiten van de Breton. Met name de coureurs ver gapen zich wel eens aan het verzet waarmee hij de bergen opklautert. Op de vlakke ritten hanteert Hi nault bovendien vaak 54x12, dat is 8,43 meter per pedaalslag. Een cou reur als Jan Raas kan zich een der gelijk verzet alleen permitteren in de eindspurt. Het gebruik van doping is voor pro fessionele coureurs net zo gewoon als het eten van een appel De wie lersport is er aan verslaafd. Sommi ge renners krijgen al spierverster- kende middelen toegediend als ze zich door een slechte stofwisseling verzwakt voelen. Dat was ook de reden waarom Joop Zoetemelk vo rig jaar in de Tour werd betrapt op het gebruik van anabole steroïden. De doktoren wijzen terecht op de gevaren van doping. Je kunt je arm en beenspieren opfokken tot voet-' ballen, maar op een gegeven mo ment zal het pezenstelsel niet meer bestand zijn tegen de zwaarte kracht. Opgepompt En daarom weer terug naar het ge-^ val Hinault. Na de kasseienrit leed de Fransman plotseling aan tendi- nitus, een ontsteking in de pees die de verbinding tot stand brengt tus sen het kniegewricht en de been spieren. Het geeft te denken wat Italiaanse journalisten ontdekten in de begindagen van de Tour. In de Giro zou Hinault hebben rondgere- Hennie Kuiper jaagt door Parijs, maar nummer twee in de Tour telt niet. den als een gentleman: prima ver zorgd, goed gesoigneerd. Maar en kele weken later was hij voor de azzurri onherkenbaar. „Het leek of ze hem hadden opgepompt", oor deelde een van hen. Hoewel de kranten in Frankrijk voor het vertrek van Hinault de persen stil hebben gezet zijn er veel vragen onbeantwoord gebleven. Waarom pakte de Fransman zijn koffers op een moment dat hij juist leek te herstellen? Waarom maakte hij die beslissing bekend op een publicitair heel ongeschikt tijdstip? Hoe komt het dat hij en ook zijn ploegmaten Hubert Arbes en Jean- René Bernaudeau met peesblessu res opgaven? Ploegleider Cyrille Guimard, die zelf in het rijtje past van Maertens en Thevenet zal er het antwoord op kunnen geven. Mis schien kan hij dan ook verklaren- waarom het anabolen-plasje van Hinault vorig jaar na de Tour op een mysterieuze wijze even ver dween Raas Andere prominente uitvallers in de 67ste editie van de Tour de France waren Didi Thurau, Michel Pollen- tier, René Bittinger, Yvon Bertln en natuurlijk Jan Raas. Laatstge noemde gaf op met rugklachten in de Pyreneëenrit naar Luchon. Peter Post gaf Raas het advies om in Nederland direct naar een specialist te stappen, maar moest vorige week tot zijn verbijstering uit de krant vernemen dat de sprinter al weer aan een criterium had deelgenomen en zelfs had gewonnen. Post: „Ik ben geen arts en kan niet oordelen over de blessure van Raas. Maar hij moet zich wel onder behandeling stellen. Ik had eigenlijk verwacht dat hij in de ziektewet zou stappen Maar enfin, wat Raas met zijn car rière doet moet hij zelf weten. Als hij nu weer criteriums rijdt, dient hij straks ook weer inzetbaar te zijn voor de etappe-westrijden Ik denk bijvoorbeeld aan de Ronde van Duitsland." fietsen op en gaat er mee naar bed. Het etappeschema onder zijn hoofd kussen. Sven-Ake Nilsson, vier jaar lang zijn ploegmaat met wie hij vaak zijn kamer deelde: „Je kan met Joop nooit lachen. Hij is altijd ernstig en zal nooit eens een grapje maken. In al die jaren heb ik eigenlijk alleen maar met hem over wielrennen kunnen praten. Het is, dat ik het nu hoor, maar ik wist niet eens dat hij kinde ren heeft." Zoetemelk heeft in zijn carrière wel licht een miljoen gulden of meer bij elkaar gefietst. Toch bleef hij altijd de nuchterheid zelve. Vaak tot erge- nis van journalisten, die graag een pikante uitspraak optekenen. Hij be perkt zich slechts tot de naakte feiten en waagt zich niet aan prognoses. Rijdt Joop comfortabel in de gele trui dan is de Tour nog lang, heeft hij een slechte dag dan kon hij gewoon niet harder. In de loop der jaren hebben veel mensen geprobeerd om hem wat losser te maken. Maar ze liepen zich allemaal te pletter tegen een blinde muur. Joop Zoetemelk is niet te door dringen. Jan Janssen deed in de na dagen van zijn cariëre op verzoek van Briek Schotte een poging om Zoete melks contactuele eigenschappen te verbeteren. Dat zou zijn publicitaire waarde alleen maar verhogen. Zoete melk had het foefje kennelijk door en liet zich niet uit de tent lokken. Op de weg bleef hij zijn eigen koersinstinct volgen. En dat was noch spectaculair, noch agressief. Vaak werd in Rijpwe- tering opgegroeide coureur „bandjes- plakken" verweten. Of doodgewoon lafheid. Maar wie Zoetemelk kent, weet dat het allemaal bij zijn karak ter past. Hij is de sobere vedette die nooit hooghartig spel zal spelen. Lie ver vijf keer tweede dan een keer eerste. Blunder Daardoor leek het of hij in al die jaren nederig boog voor de echte vedetten als Eddie Merckx en Bernard Hi nault. De een had flair, de ander bluf. Beiden profiteerden ze van Zoete melks onverschillige gedachtengang. Hij redeneert immers zo: win ik dit jaar niet, geen nood; volgend jaar weer een nieuwe ronde met nieuwe kansen. Zoetemelk: „Een keer heb ik zelf geblunderd. Was ik heel dicht bij een Tourzege. Ik kan me het jaar nog goed herinneren. Het was het jaar dat Van Impe won, 1976. In de Pyreneëen rit demarreerde Thevenet een paar keer. Ik was steeds de enige die hem terughaalde. Toen sprong Van Impe weg. Ik had geen kracht meer over en hij kon minuten pakken. In de Alpen kreeg ik die steenpuist en daardoor ging de Tour voor mij als een nacht kaars uit." Waarom won hij anno 1980 de Tour wel? Natuurlijk speelde het uitvallen van Bernard Hinault een rol. Maar of het doorslaggevend is geweest zal al tijd een groot vraagteken blijven. Voorlopig krijgt Zoetemelk het voor deel van de twijfel. Zeker door zijn overtuigende zeges in de tijdritten. Die prestaties en zijn sterke optreden in de Alpenritten (denk aan de won derlijke revival na de val op de berg van Pra-Loup) maken hem geenszins tot een schlemielige Tour-Winnaar. Bovendien is het waar wat Peter Post zegt: „Hij heeft door zijn nieuwe ploeggenoten meer flair gekregen. Knetemann en Raas hebben de om geving waar je mee omgaat besmet." Zoetemelk heeft daar ook wel eens een opmerking over gemaakt. "Ieder een weet dat er in mijn ploeg een stel beesten rondlopen", aldus de Post- kopman. „Maar ze hebben allemaal een hart van goud." GRAPJES Tijdens het Nederlands kampioen schap maakten journalisten kennis met een „andere" Zoetemelk. Vier dagen voor de start van de Tour was hij afgegaan als een gieter. Maar Joop lahcte iedereen vriendelijk toe en maakte zo waar grapjes. Niettemin groeide bij hem de onze kerheid toen de vorm er in Frankfort nog niet was. Hij stelde Van de Velde voor als tweede kopman. Maar Post bleef zijn intuïtie trouw en verbood hem ten strengste daar verder over te praten. De ploegleider: „Misschien ben ik keihard, maar de Dauphiné is geen Tour de France. En de tijdrit in Francorchamps, waar Van de Velde ook goed reed, was geen echte tijdrit. Nee, met het kopmanschap kon ik hem niet belasten." Zoetemelk leek de Tourzege te ver spelen op de kasseien. Op het mo ment dat Hinault een ontsnappings poging forceerde werd Joop opgeslo ten door vier renners. Een val die prima dicht klapte. Oosterbosch en Priem waren door lekke banden niet in staat om de schade te herstellen. In de tijdrit van Damazan naar La plu- me herstelde de „ex-eeuwige tweede" zich voorbeeldig. Net zoals in 1976, toen hij wonderlijk snel opknapte van een botsing met een stilstaande auto, toonde Zoetemelk zijn grote veerkracht. Hinault raakte er door ontmoedigd en blies met een pees blessure de aftocht. Zoetemelk: „Ik vind het nog steeds vreemd. Om acht uur zegt hij nog te willen doorgaan, twee uur later is zijn mening plotse ling veranderd. Feit is dat Hinault altijd blufpoker heeft gespeeld door een te groot verzet te rijden. Daar heeft hij nu de tol voor moeten beta len. Het heeft mijn Tourzege echt niet gedevalueerd, maar wel beïnvloed." Dank zij zijn ploeg en in het bijzonder Van de Velde hoefde Joop Zoetemelk niet aan te vallen om zijn gele trui te verdedigen. Misschien onbewust gaf Peter Post hem de rol die hij zo perfect beheerst: de rol van de af- wachter. Zoetemelk is misschien een naïeveling, die voor een paar centen een zonnebril aanprijst waar het eti ket nog levensgroot opzit. Of de gele trui wel wil dragen als de sponsor dat eist, terwijl hij er op die dag, de dag na het vertrek van Hinault, er eigen lijk helemaal geen zin in had. Hij blijft vanwege zijn staat van dienst een aanvaardbare Tourwinnaar. Het is alleen twijfelachtig of ze er in we reldsteden als Tokyo en New York ook bij stil staan dat Zoetemelk de Tour heeft gewonnen. Zo betrekke lijk is het ook wel weer PARIJS Alle dopingcontro les tot en met de eenentwintig ste etappe hebben een negatief resultaat opgeleverd. Dat geldt eveneens voor de contro le op anabolica, na afloop van de achttiende etappe in Pra- poutel. Het ziet er zo naar uit dat voor het eerst sinds lang een Tour de France zonder do- pingsgevallen wordt afge-* werkt. In de volgerskaravaan heeft het verbazing gewekt dat niemand betrapt is op het gebruik van stimulerende middelen. De uitslag van de controle op het gebruik van anabolica maakt ook een einde aan de opgeblazen zaak rond een arti kel van Tourbaas Jacques Goddet in het sportblad l'E- quipe. Iets te argeloos en niet verdacht op enige reactie op zijn woorden schreef de 75-ja- rige Goddet dat slechts een ongeluk of een dopinggeval Zoetemelk zou kunnen bero ven van zijn zege. Daarop werd furieus gerea geerd door de ploeg van Peter Post omdat andere journalis ten uit Goddets woorden proefden dat hij méér wist. Omdat nooit gebleken is dat Goddet op voorhand iets van pech weet, moest het dus over een dopingzaak gaan. Goddet ontkende dat. Hij leg de uit dat hij gewoon een stuk in de krant had geschreven. Peter Post reageerde in een brief in l'Equipe dat na de Tour nog een stevig woordje gezegd zou worden over God dets aantijgingen. Waar dat op uit draait wilde de Nederlan der niet kwijt. In ieder geval draait het niet uit op een drei ging volgend jaar n iet naar de Tour te komen, zo liet Post wel weten. Zaterdagmiddag weigerde Joop Zoetemelk de hand te drukken van Jacques Goddet. Gisteren werd bekend dat Zoetemelk tot de laatste etap pe niet was betrapt op het ge bruik van doping. PARIJS Werd Joop Zoetemelk door enkele buitenlanders in de kara vaan nog weieens bekritiseerd, om dat hij niet voldoende zou hebben aangevallen, Bernard Hinault was vol lof over de Nederlandse tourwinnaar. „Joop was absoluut de beste," zei Hinault zondag in Parijs waar hij met zijn vrouw Martine aanwezig was om de huldiging op te luisteren. „Hij hoefde niet aan te vallen. Op het moment dat ik moest opgeven, had Joop een kleine voorsprong in het algemeen klassement. Hij arriveerde in Parijs met zeven minuten voor sprong. Dat wil zeggen, dat hij zijn mogelijkheden optimaal heeft benut. Het was aan zijn concurrenten om aan te vallen. In de zwaarste Alpenrit heeft eigenlijk alleen Johan de Muynck het serieus geprobeerd. Hij. stortte in elkaar en de anderen waren niet eens tot een aanval in staat. Zo sterk was Zoetemelk met vooral de hulp van die formidabele Johan van de Velde." ADVERTENTIE Dextro Energen is pure druivesuiker, wordt onmiddellijk in het bloed opgenomen en geeft direct meer energie. Schrijf aan Postbus 7080,3502 KB Utrecht voor gratis brochure Dextro Energen 21e en voorlaatste etappe: 1. Sean Kelly (ler-L„ Klmpe) 5 uur 48 minuten en 33 seconden. 2. Jos Jacobs (Bel-Oodefroot), 3. Klaus-Peter Thaler (WDl-Perurena), 4 Leo van Vliet (Ned-Post). 5. Rudy Pevenage (Bel-Oodefroot). 6 Patrick Bon net (Fra-Ouimard), 7 Ludo Peeters (Bel-Oode- froot), 8. Regis Ovlon (Fra-Altlg). 9. Johan van de Velde (Ned-Post), 10. Dldier Vanoverachelde (Fra- Crepel), 11 Patrick Thevenard i Fra-Lauwers). 12. Jean Toso (Fra-Altlg). 13. Christian Seznec (Fra- Dangulllaume). 14. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel-Crepel), 15. Patrick Frlou (Fra-Dangulllau- me). 18. Jan Jonkers (Ned-Lauwere), 17. Mariano Martinez (Fra-Crepel). 18 Jean Chassang (Fra- Dangulllaume), 19. Sven-Ake Nilsson (Zwe-Dan- guillaume), 20. Joop Zoetemelk (Ned-Post), 21. Jacques Bossls (Fra-De Muer). 22. Lucien van Impe (Bel-Lefevre), 23. Oerrle Knetemann (Ned- Post). 24. Patrick Pevenage (Bel-De Bruyne). 25. Hennie Kuiper (Ned-De Muer). 26. Raymond Mar tin (Fra-Dangulllaume) 27 Rene Martens (Bel-De Bruyne), 28 Joaquim Agostlnho (Por-Alttg), 29. Patrick Busolini (Fra-Altlg), 30. Pierre Ba2Zo (Fra- Crepel). De klasseringen van de overige Nederlan ders zijn: 33 Bert Oosterbosch (Ned-Post), 47. Jo Maas (Ned-De Bruyne), 57. Henk Lubberdlng (Ned-Post) allen z.t. als Kelly. 80. Jos 8chipper (Ned-Letevre) op 54 sec. Dagploegenklassement. 1 Ploeg Post (Van Vliet, Van de Velde. Zoetemelk. Knetemanni 23.14.12 (55 plaatsen); 2 Ploeg Crepel (Van Overechelde, Van denbroucke. Martinez. Bazzo) z.t (71 plaatsen): 3. Ploeg Dangulllaume (Seznec. Frlou, Nilsson. Mar tin) z.t. (73 plaatsen), 4 Ploeg Altlg z.t (78 plaat sen); 5 Ploeg Godefroot z.t (107 plaatsen); 6. Ploeg De Muer z.t. (115 plaatsen). 22e en laatste etappe 1 Paul Versehueren (Bel- Oodefroot) 5 uur 12 minuten en 27 seconden, gem. snelheid 35 737 km p.u., 2 Sean Kelly (Ier-De Kimpe), 3. Jos Jacobs (Bel-Oodefroot). 4. Leo van Vliet (Ned-Post). 5. Johan van de Velde (Ned-Post). 6 Klaus-Peter Thaler (WDl-Perurena), 7. Rudy Pevenage (Bel-Oodefroot). 8. Regis Ovlon (Fra- Altlg). 9. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel-Crepel), 10. Oerard Schönbacher (Oos-Lefevre), 11 Wayen- berg (Bel-Oodefroot), 12, Seznec (Fra-Dangulllau me). 13 Bonnet (Fra-Ouimard). 14. Van Overechel de (Fra-Crepel), 15. Jos Schipper (Ned-Lefevre). 16. Bossls (Fra-De Muer), 17. Aloan (Fra-Crepel), 18. Jan Jonkers (Ned-Lauwers). 19. Ludo Peetere (Bel- Oodefroot). 20. Bernardo Alfonsel (Spa-Perurena), 21. Van de Wiele (Bel-Oodelroot). 22 Van den Haute (Bel-Crepel). 23 Busolini (Fra-Altlg), 24. Martens (Bel-De Bruyne). 25. Nilsson (Zwe-Dan- gulllaume), 26. Legeay (Fra-De Muer), 27 Oallopln (Fra-Dangulllaume). 28. Agostlnho (Por-Altlg), 29. Kuiper (Ned-De Muer). 30 Van Impe (Bel-Lefevre). Klasseringen overige Nederlanders in laatste etappe 34 Henk Lubberdlng. 35 Bert Ooster bosch. 37 Joop Zoetemelk. 38. Oerrle Knetemann. 43 Jo Maas allen z.t. als Verschueren. Algemeen klassement: 1. Joop Zoetemelk (Ned- Post) 109 19.14, 2. Hennie Kuiper (Ned-De Muer) op 6.55, 3. Raymond Martin (Fra-Dangulllaume) op 7 56. 4. Johan de Muynck (Bel-De Klmpe) op 12.24, 5. Joacquln Agostlnho (Por-Altlg) op 15.37, 6. Christian Seznec (Fra-Dangulllaume) op 16.16. 7 Sven-Ake Nilsson (Zwe-Dangulllaume) op 16.33. 8 Ludo Peeters (Bel-Oodefroot) op 20 41. 9. Pierre Bazzo (Fra-Crepel) op 21.03, 10 Henk Lubberdlng (Ned-Post) op 21.10, 11 Alban (Fra-Crepel) op 22.41, 12. Van de Velde (Ned-Post) op 25.28. 13. Crlqulelion (Bel De Kimpe) op 27 43, 14. Wilmann (Noo-Altlg) op 28.04, 15. Ovlon (Fra-Altlg) op 29.48. 16. Van Impe (Bel-Lefevre) op 32 55. 17. Thevenet (Fra-Perurena) op 32.59, 18. Loos (Bel-Lefevre) op 36.36, 19. Maas (Ned-De Bruyne) op 36.49, 20. Belda (Spa-Carrasco) op 42 42, 21. Busolini (Fra- Altig) op 45 35. 22. Verluiden (Bel-Oodefroot) op 52.17, 23. Juilen (Fra-Lauwera) op 52.37, 24. Lejar- reta (Spa-Perurena) op 54.05. 25. Fernandez (Spa- Perurena) op 55.17, 26. Schepers (Bel-De Bruyne) op 55 32, 27 Plummer (Bel-De Klmpei op 58 46. 28. Simon (Fra-De Muer) op 58.51, 29 Kelly (Ier-De Klmpe) op 58.54, 30. Martens (Bel-De Bruyne) op 59 06, 36. Oosterbosch (Ned-Post) op 1.02.59, 38. Knetemann (Ned-Post) op 1.06.23, 51 Van Vliet (Ned-Post) op 1.21.38. 69. Jonkers (Ned-Lauwers) op 1.32.36. 83. Schipper (Ned-Lefevre) op 1 59.29. Dagploegenklassement 1. Ploeg Oodefroot (Ver schuere. Jacobs, Rudy Pevenage. Wayenberg) 20.49.48 (22 plaatsen); 2. Ploeg Crepel (Vanden broucke. Van Overechelde. Alban en Van den Haute) z.t. (62 plaatsen); 3. Ploeg Post (Van Vliet. Van de Velde, Lubberdlng. Oosterbosch) z.t. 178 plaatsen): 4. Ploeg Danguillaume z.t* (103 plaat sen); 5. Ploeg De Muer z.t. (104 plaatsen); 6. Altlg z.t. (106 plaatsen). Algemeen ploegenklassement 1 Ploeg Danguil laume 450.25.36, 2 Ploeg Post 450.31.38. 3 Ploeg Altlg 450.56.11. 4. Ploeg De Klmpe 451 15.56. 5. Ploeg Crepel 451.21.13, 6. Ploeg Godefroot 451.33.49 BEROKLASSEMENT 1 Martin 223. 2. Looa 162. 3. Peetere 147. 4 Nilsson 145. 5 Zoetemelk 137, 6. Wilmann 116, 7. Belda 99. 8. Van Impe 97, 9. Alban 86, 10. Agostlnho 81. JEUGDKLASSEMENT iwitte trui): 1 Van de Velde. 2. Criquiellon. 3. Plumer, 4. Slmon, 5 Kelly. 6. Bonnet. 7 Oosterbosch. PLOEOEN PUNTENKLASSEMENT 1. Poet 1020. 2 Godefroot 1133.3. Crepel. 4 Danguillaume 1624. 5. De Muer 1680. 6 De Kimpe 1753, 7 Guimard 1917. 8 De Bruyne 2022. 9 Altlg 2315. 10 Lauwere 2772. 11 Leftvre 3044, 12. Perurena 3162. 13. Carroscox 5289. PUNTENKLASSEMENT: 1 R Pevenage 194. Kelly 153. 3 Peetere 148, 4 Jacobs 122, 5 Van Vliet 120, 6. Bazzo 111,7. Van Calster 89. 8. Thaler 86. 9 Tackaert 81. 10. Zoetemelk 80

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 9