de rijksoverheid vraagt ZATERDAG 5 JULI 1980 TROUW/KWARTET J£ •Jsê hOOfd (mnl./vrl.) Hoofdafdeling Industriële Investeringszaken en Export vac. nr. 0-5450/0156 voor het Ministerie van Economische Zaken t.b.v. het Directoraat-Generaal voor Industrie. Direc tie Industriële Structuur en Bedrijfsaangelegen- heden De Hoofdafdeling heeft als functie de bevordering van investeringen nodig voor handhaving c.q. ver sterking van de concurrentiepositie van de industrie. Zij heeft daarbij een initiërende, beleidsvormende functie t.a.v. overheidsmaatregelen ter verbetering van de financieringspositie van het industriële be drijfsleven in het algemeen, en meer specifiek t.a.v. het individuele steunbeleid, sectorfinancierings- instrumenten en exportfinancieringsinstrumenten. Daarnaast heeft zij een interveniërende, belangen van de industrie behartigende functie t.a.v. over heidsbeleid dat buiten het Directoraat-Generaal wordt voorbereid en van invloed is op investeringen en concurrentiepositie m.n. op het gebied van prijs beleid. fiscaal beleid, loonkosten, vergunningenbe leid en arbeidsmarktbeleid. Functie-informatie: leiding geven aan en coördine ren van werkzaamheden van 12 medewerkers. Vereist, voltooide universitaire opleiding b.v.k. macro-economie; ervaring en belangstelling voor micro-economie en financiering. B.v.k èrvaring In een leidinggevende functie binnen de overheid of het bedrijfsleven Standplaats: 's-Gravenhage Salaris: afhankelijk van ervaring max. f 7286.- per maand. Sollicitaties inzenden vóör 26 juli 1980 hoofd (mnl./vrl.) Algemeen Secretariaat vac. nr. 0-7117/0156 voor het Ministerie van Sociale Zaken Lb.v. het Directoraat-Generaal van de Arbeid Het Algemeen Secretariaat fungeert als directiese cretariaat en heeft een ondersteunende functie t.b.v. de leiding van het Directoraat-Generaal t.a.v. door geleiding van informatie, bewaking van het besluit vormingsproces. voorbereiding en verslaglegging van vergaderingen e.d. Tevens vormt het Algemeen Secretariaat het referentie-/coördinatiepunt t.a.v. het Ministerie en de districten der Arbeidsinspectie. Functie-informatie: fungeren als directiesecretaris, hetgeen o.m. inhoudt, coördineren van de in- en externe informatiestroom t.b.v. de besluitvorming, voorbereiding en verslaglegging van directieverga deringen en bewaken van de uitvoering van geno men besluiten; bijstaan van de directeur-generaal t.b.v diens deelname aan vergaderingen met o.a. de leiding van het departement en externe organisaties; zorg dragen voor een goede taakvervulling van het Algemeen Secretariaat waarbij hij/zi| leiding geeft aan coördinerende vergaderingen gericht op bevor dering van interne communicatie en coördinatie van processen en procedures; fungeren als referentie punt van het Directoraat-Generaal in het departe mentale coördinatie-proces; ontwikkelen en in stand houden van administratief-organisatorische proce dures en voorzieningen. Gevraagd: b.v.k. voltooide universitaire opleiding of een combinatie van opleiding en ervaring die aan sluit op genoemd werkterrein; ervaring in een soort gelijke functie b.v.k. bij de overheid; ervaring in het ontwikkelen en uitvoeren van organisatorische veranderingen Standplaats Voorburg Salaris: max. f 5277.- per maand Promotiemogelijk heid tot max. f 6098.- per maand aanwezig. Sollicitaties inzenden vóór 26 juli 1980. beleidsmedewerker onderzoekzaken (mnr./vri.) vac. nr. 0-7082/0156 voor het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen t.b.v, de Hoofddireotie Onderzoekbeleid. Directie Al gemene Beleidszaken Onderzoek De Directie is o.a belast met het ontwikkelen van organisatie- en financieringsstructuren tfb.v. het door het Ministerie gefinancierde wetenschappelijk onderzoek aan universiteiten en hogescholen, para- universitaire instituten, e.d. en het mee formuleren van een wetenschaps- en onderzoekbeleid t.a.v. dit onderzoek. Vereist: voltooide universitaire opleiding en enkele jaren onderzoekervaring (ook in niet-univqrsitairé researchorganisatia). Aantoonbare belangstelling voor vraagstukken op het gebied van wetenschaps- en onderzoekbeleid en/of bestuurs- en organisatie- problematiek strekt tot aanbeveling. Standplaats 's-Gravenhage Salaris afhankelijk van ervaring max. f 5277.- per maand in het kader van het streven van het Ministerie het aantal vrouwen m n in middelbare en hogere func- ties te vergroten, wordt aan vrouwen, die menen aan de gestelde eisen te voldoen, uitdrukkelijk verzocht te solliciteren Tel. inlichtingen worden verstrekt onder nr (070)- 741837 Sollicitaties inzenden vóór 26 juli 1980. financieel-economisch beleidsmedewerker (mnlVvrl.) vac. nr. 0-7032/0156 voor het Ministerie van Volksgezondheid en Milieu hygiëne t.b.v. het Directoraat-Generaal voor de Milieu hygiëne. Afdeling Algemene Bestuurlijkeen Juridische Zaken De Afdeling Algemene Bestuurlijke en Juridische Zaken, die binnenkort met de Afdeling Externe Vei ligheid zal opgaan in een te vormen Directie Be stuurlijke Aangelegenheden en Veiligheid, houdt zich bezig met juridische en bestuurlijke vraagstuk ken van algemene aard op het gebied van de milieu hygiëne Aan de Afdeling is o.a. de beleidsvorming terzake van de Hinderwet op rijksniveau opgedragen. In dat kader zal de afdeling o.m de schadevergoedingsre geling krachtens de (gewijzigde) Hinderwet uit voeren. Tevens is de Afdeling belast met de voorbe reiding en uitvoering van de Saneringsregeling mi- lieuhinderlijke bedrijven in de woonomgeving, die in de loop van 1981 van kracht zal worden. Vooruit lopend op deze regeling wordt inmiddels een proef- programma (ca. 80 projecten) uitgevoerd. Functie-informatie, voorbereiden en uitvoeren van de genoemde saneringsregeling, alsmede uitvoeren van het proefprogramma. in nauwe samenwerking met technische en juridische medewerkers. E.e.a houdt o.m. in beoordelen van de financieel- economische en bedrijfseconomische aspecten van saneringsprojecten en bepalen van de hoogte van de aan gemeenten te verstrekken bijdragen. In dat kader plegen van overleg met andere departemen ten, regionale inspecties voor de milieuhygiëne, ge meenten en bedrijven. Voorts uitvoeren van de schadevergoedingsregeling krachtens de Hinder wet. Vereist: voltooide universitaire opleiding, b.v.k. be drijfseconomische richting enige jaren ervaring bij overheid of bedrijfsleven; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. Standplaats: Leidschendam Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring max. f 6098.- per maand Tel. inlichtingen worden verstrekt door mr. G. A. Bie- zeveld onder nr. (070)-20 92 60. tst. 3344. Sollicitaties inzenden vóór 26 juli 1980. economen (mni./vri.) vac. nr. 0-7176/0156 voor het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening t.b.v. de Centrale Directie van de Volkshuisvesting De Centrale Directie van de Volkshuisvesting is be last met de voorbereiding, ontwikkeling en uit voering van het volkshuisvestingsbeleid. Functie-informatie: verrichten van taken, die op een of meerdere van de hierna genoemde aspecten be trekking hebben; bijdragen aan de formulering van voorstellen voor het op lange termijn te voeren be leid m.b.t. de relatie woonlasteninkomen; bijdragen aan de voorbereiding en ontwikkeling van het beleid op middellange termijn t.a.v.het te voeren volkshuis vestingsbeleid; adviseren en ondersteunen van de leiding inzake het treffen van beleidsmaatregelen op korte termijn en het opstellen van nota's en kamer stukken terzake; analyseren van de sociaal- economische en macro-economische ontwikkelin gen t.b v eventuele bijstelling van het volkshuisves tingsbeleid en het bezien van de budgettaire gevol gen van deze ontwikkelingen op middellange en lange termijn; onderhouden van contacten met an dere dienstonderdelen binnen het departement en met andere instanties zowel binnen als buiten de Centrale Overheid, deelnemen aan in- en externe overlegstructuren. Vereist: voltooide universitaire opleiding Kennis van automatiseringsvraagstukken strekt tot aanbeveling. Standplaats: Zoetermeer Salaris afhankelijk van ervaring max. f 5277,- per - maand. Sollicitaties inzenden vóór 26 juli 1980. ChOf (mnl./vrl.) Bureau Algemene Industriestatistiek vac. nr 0-7152/0156 voor het pentraal Bureau voor de Statiatiefc t.b.v. de Hoofdafdeling Statistieken van Industrie en Bouwnijverheid Het Bureau Algemene Industriestatistiek verzorgt - op basis van enquêtes - de samenstelling van een aantal indikatoren (als omzet, orderontvangst, per soneel) die een inzicht dienen te verschaffen in de conjuncturele ontwikkeling van de industriële be drijfsdassen in Nederland Functie-informatie: leiding geven aan een zestal me dewerkers; beoordelen en analyseren van de resul taten van de kwartaalenquêtes; in samenwerking met de studiedienst, onderzoeken van mogelijkhe den om te komen tot een verdere uitbouw van de statistiek; verstrekken van inlichtingen aan de ge bruikers van de statistiekonderhouden van in- en externe contacten Vereist: diploma HEAO of VWO met economie: diploma algemene statistiek of de bereidheid dit te behalenervaring in een leidinggevende functie Standplaats: Voorburg. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring max. f 4033.- per maand Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Sollicitaties inzenden vóór 26 juli 1980 beleidsmedewerker (mnl./vrl.) Arbeidswet vac. nr. 0-7125/0156 voor het Ministerie van Sociale Zaken t.b.v. het Directoraat-Generaal van de Arbeid. Hoofdafdeling Sociaal Bedrijfsbeleid. Afdeling Bij zondere Werktijdregelingen Functie-informatie: meewerken aan de beleidsont wikkeling m.b.t. het te voeren beleid ingevolge de Arbeidswet t.a.v ploegendiensten, overwerk, varia bele werktijdregeling, enz. en initiëren en begeleiden van onderzoeken; behandelen van vraagstukken op het gebied van de arbeidsduur en relatie tot de hu manisering van de arbeid; leveren van een bijdrage aan de herziening Arbeidswetgeving. Vereist: voltooide universitaire opleiding b.v.k. be drijfskunde/economie. Standplaats: Voorburg. Salaris: max. f 5277,- per maand. Naar deze vacature kunt u solliciteren door inzen ding van een sollicitatieformulier vóór 26 juli 1980. dat u kjjnt aanvragen per briefkaart onder vermel ding van het vac. nr. en uw huisadres met postcode, bij de Rijks Psychologische Dienst. beleidsmedewerker (mnl./vrl.) vac. nr. 0-7079/0156 voor het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen t.b.v. de Directie Verzorgingsstructuur. Afdeling On derwijsbegeleiding Functie-informatie: meewerken aan de beleidsbepa ling en aan het opstellen van nota's en regelingen op het terrein van de onderwijsverzorging, i.h.b de schoolbegeleiding; onderhouden van contacten met de door het rijk gesubsidieerde schoolbegeleidings diensten o.m. door werkbezoeken; toetsen van werkplannen en activiteiten; deelnemen aanvambte- lijke en gemengde werkgroepen en commissies op het terrein van de onderwijsverzorging en de onder wijsinnovatie. Vereist: voltooide universitaire opleiding sociale we tenschappen of rechten, b.v.k. met het accent op on derwijskunde of bestuurkunde. Standplaats: 's-Gravenhage. Salaris: afhankelijk van ervaring max. f 5277.- per maand. In het kader van het streven van het Ministerie het aantal vrouwen m.n. in middelbare en hogere func ties te vergroten, wordt aan vrouwen, die menen aan de gestelde eisen te voldoen, uitdrukkelijk verzocht te solliciteren. Sollicitaties inzenden vóór 26 juli 1980. technisch medewerker (mnl./vrl.) vac. nr. 0-7030/0156 voor het Ministerie van Volksgezondheid en Milieu- t.b.v. het Directoraat-Generaal voor Milieuhygiëne. Afdeling Algemene Bestuurlijke en Juridische Zaken De Afdeling Algemene Bestuurlijke en Juridische Zaken, die pinnenkort met de Afdeling Externe Vei ligheid zal opgaan in een te vormen Directie Be stuurlijke Aangelegenheden en Veiligheid, houdt zich bezig met juridische en bestuurlijke vraagstuk ken van algemene aard op het gebied van de milieu hygiëne. Aan de Afdeling is o.m. de beleidsvorming ter zake van de Hinderwet op rijksniveau opgedra gen. In dat kader zal zij o.m. de schadevergoedings regeling krachtens de (gewijzigde) Hinderwet uit voeren. Tevens Is de Afdeling belast met de voorbereiding en uitvoering van de Saneringsregeling milieuhin- derlijke bedrijven in de woonomgeving Bij de Afdeling zal voorts worden ondergebracht het coördinatiepunt uitvoering WIR-milieutoestag dat zich o.m. zal bezighouden met de inhoudelijke voor bereiding van algemene maatregelen van bestuur en uitvoeringsbesluiten in het kader van de WIR- milieutoeslag regelingen. E.e.a. voorzover hierbij een bijdrage van het departement wordt verlangd, waar nodig-ln nauwe samenwerking met deskundi gen van de beleidsafdelingen van het departement, de regionale inspecties en externe technische ad- viesbureau's. Vanuit het coördinatiepunt zal voorts de technische advisering inzake aanvragen van on dernemers in het kader van de WIR-milieutoeslag regelingen worden voorbereid. Functie-informatie: zelfstandig behandelen van aan het departement gevraagde adviezen inzake WIR- milieutoeslag aanvragen, inclusief de fysieke con trole ter plaatse; verrichten van ondersteunende werkzaamheden t.b.v. de coördinator bij de uitoefe ning van diens beleidsvoorbereidende werkzaamhe den; deelnemen aan werkgroepen en commissies en verrichten van de daarvoor benodigde werk zaamheden. alsmede onderhouden van contacten met interne en externe deskundigen volgen van technisch-wetenschappelijke ontwikkelingen ten aanzien van milieuvoorzieningen. Vereist: diploma HTS. b.v.k. werktuigbouwkunde, praktische kennis van voorzieningen op milieutech nisch gebied, goede mondelinge en schriftelijke uit drukkingsvaardigheid Standplaats: Leidschendam Salaris: afhankelijk van ervaring max f 4497.- per maand Sollicitaties inzenden vóór 26 juli 1980 Chef (mnl./vrl.) Afdelingf Inanciële Zaken vac. nr. 0-7160/0156 voor he! Ministerie van Onderwijs en Weten schappen t.b.v het Directoraat-Generaal voor het Hoger On derwijs en Wetenschappelijk Onderzoek, Directie Opleidingsziekenhuizen De Directie Opleidingsziekenhuizen heeft een be leidsvoorbereidende taak t.b.v het formuleren van doelstellingen en prioriteiten, t a.v. de academische ziekenhuizen; bevorderen van de coördinatie t.a.v. het wetenschappelijke onderwijs en onderzoek tus sen de medische faculteiten en opleidingsziekenhui- zen en v.w.b. de gezondheidszorg tussen het Minis terie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne en het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Voorts wordt zorg gedragen voor verdeling van middelen, voor de bevordering van een zo groot mogelijke effi ciency en voor een effectief personeelsbeleid binnen de ziekenhuizen. De Afdeling Financiële Zaken is o.a. belast met voorbereiding, opstelling, realisatie en afwikkeling van de totaal-begroting en meerja renraming voor de academische ziekenhuizen - een en ander binnen het kader van het Financieel Over zicht Kosten Gezondheidszorg - en met het beoor delen van de doelmatigheid binnen deze ziekenhui zen door o.m. het hanteren van bedrijfsvergelijkln- gen. Functie-informatie analyseren en beoordelen van de begrotingen en jaarrekeningen; opstellen van een totaalbegroting en meerjarenraming binnen de daarvoor bestaande kaders; behandelen van vraag stukken m.b t. een onderbouwde verdeling en toe wijzing van beschikbare middelen, de financiering van de investeringen en de exploitatie die mede ver band houden met hun specifieke taken op het ge bied van wetenschappelijk onderwijs, onderzoek en patiëntenzorg (incl de financiële aspecten van de ta riefstelling ter zake). Vereist: universitaire opleiding of een combinatie van opleiding en ervaring die aansluit op genoemd werkterrein, financieel economisch en/of organisa torisch georiënteerd kennis en ervaring op het ter rein van de overheidsfinanciën: ervaring in een soortgelijke functie, leidinggevende ervaring; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardig heid. Standplaats: 's-Gravenhage. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring max. f 6687,- per maand. In het kader van het streven van het Ministerie het aantal vrouwen m.n. in middelbare en hogere func ties te vergroten, wordt aan vrouwen, die menen aan de gestelde eisen te voldoen, uitdrukkelijk verzocht te solliciteren. Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectieprocedure. Sollicitaties inzenden vóór 26 juli 1980 beleidsmedewerker (mnl./vrl.) Personeel- en Organisatiebeleid (P O-beleid) vac. nr. 0-7124/0156 voor het Ministerie van Sociale Zaken t.b.v. het Directoraat-Generaal van de Arbeid. Hoofdafdeling Sociaal Bedrijfsbeleid Functie-informatie: meewerken aan de ontwikkeling en uitbouw van het beleid van de dienst m.b.t. personeel- en organisatievraagstukken in - met name kleinere - ondernemingen; voorbereiden en coördineren van de beleidsuitvoering van de arbeids omstandighedenwet in deze ondernemingen op het terrein van P en O-beleid: ontwikkelen en uitbouwen van methodieken gericht op diagnose/hulpverlening van/voor deze ondernemingen; begeleiden/onder steunen van districtsmedewerkers van de Arbeidsin spectie; deelnemen aan commissies en werkgroe pen. Vereist' universitaire opleiding organisatie sociologie of arbeids- en organisatie-psychologie; enige ervaring in een soortgelijke functie in het be drijfsleven. Standplaats. Voorburg. Salaris: afhankelijk van ervaring max. f 5277,- per maand. Sollicitaties inzenden vóór 26 juli 1980 medewerker (mni./vri.) vac. nr. 0-7065/0f56 voor het Ministerie van Verkeer en Waterstaat t.b.v. het Directoraat-Generaal van het Verkeer. Af deling Sociale Zaken Functie-informatie zorg dragen voor beleidsonder steunende. uitvoerende en administratieve werk zaamheden. verband houdende met het arbeids voorwaardenbeleid in de gesubsidieerde of niet ge subsidieerde vervoerssector; werkzaamheden t.b.v. het secretariaat van de Werkgroep Vervoerssector en het College van Advies inzake de naleving van de CAO in het beroepsgoederenvervoer over de weg. Vereist: tenminste diploma MBO/VWO; goede mon delinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. Kennis van en/of ervaring met rechtspositieregelin gen c.q. arbeidsverhoudingen in (particuliere, dan wel (semi-) ambtelijke sector strekt tot aanbeveling Standplaats: 's-Gravenhage Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring max f 4033.- per maand Tel. inlichtingen worden verstrekt onder nr (070)- 747371 of (070)-T4 70 96 Sollicitaties inzenden vóór 26 juli 1980 plv. hoofd (mnl./vrl.) 0-7138/0156 voor het Ministerie van Sociale Zaken t.b.v. het Directoraat-Generaal voor de Arbeidsvoor ziening. Hoofdafdeling Scholing Functie-informatie: in nauwe samenwerking met het hoofd leiding geven aan de Hoofdafdeling Scholing, die belast is met: de voorbereiding in zo breed mo gelijk verband van het scholingsbeleid, in het kader van een actieve arbeidsmarktpolitiekzorg dragen voor een juiste uitvoering van het scholingsbeleid, waarbij gebruik wordt gemaakt van 23 Centra voor Vakopleiding van Volwassenen, van scholingspro jecten in samenwerking met het bedrijfsleven en een studiekostenregeling de toepassing van maatrege len m.b.t. het doelmatig gebruik van personeel, ma terieel en financiën; plegen van overleg, zowel met Nederlandse als buitenlandse deskundigen op het gebied van scholing en vakopleiding. Gevraagd: b.v.k. voltooide universitaire opleiding op technisch wetenschappelijk gebied. Ervaring op het gebied van opleidingen en/of bestuurlijke ervaring, dan wel organisatorische ervaring strekt tot aanbe veling. Standplaats Rijswijk. Salaris: afhankelijk van ervaring max. f 6098.- per maand Sollicitaties inzenden vóór 26 juli 1980 beleidsmedewerkers (mnl./vrl.) voor het Ministerie van Sociale Zaken t.b.v. het Directoraat-Generaal van de Arbeid Binnen het Directoraat-Generaal is een organisa tieontwikkelingsproject in uitvoering, dat is gericht op het verbeteren van het functioneren van de dienst. In het kader hiervan is o.l v een projectgroep een aantal projectwerkgroepen ingesteld. Functie-informatie algemeen: fungeren als secreta ris/coördinator van een projectwerkgroep. Dit houdt o.m. in: ondersteunen van de projectwerkgroep door het op basis van onderzoeken, gesprekken en studies, opstellen van discussienota's en beleids voorstellen, organiseren van de werkzaamheden en bewaken van de voortgang; zorg dragen voor de coördinatie met de werkzaamheden van andere pro jectgroepen en deelnemen in coördinatie-overleg; verzorgen van de voorlichting over de werkzaamhe den van de werkgroep; geven van toelichtingen aan •medewerkers, de dienstcommissie, de project groep e.d.; opstellen van adviezen c.q. voorstellen van de projectwerkgroep aan de werkgroep vac. nr. 0-7118/0156 Functie-informatie: meewerken aan de implementa tie van voorstellen m.b.t. organisatorische en be stuurlijke vormgeving en het personele terrein; le veren van bijdragen aan het verrichten van taken op het gebied van beleidsadvisering Vereist: universitaire opleiding of een combinatie van HBO-opleiding en ervaring die aansluit op ge noemd werkterrein; ervaring in personeelswerk en redactionele ervaring. vac. nr. 0-7121/0156 Functie-informatie: meewerken aan de implementa tie van voorstellen m.b.t. het werkterrein binnen het Directoraat-Generaal van de Arbeid; verrichten van taken op het gebied van beleidsadvisering en onder zoeken; tot stand brengen van systemen en proces sen die gericht zijn op het verzamelen en opslaan van informatie. Vereist: voltooide universitaire b.v.k. in gedragswe tenschappelijke of bedrijfsorganisatorische richting, redactionele ervaring. B.v.k enige jaren ervaring in een soortgelijke functie. vac. nr. 0-7123/0156 Functie-informatie; meewerken aan de permanente integratie van de doelstellingen- en instrumentana lyse in het bijzonder en de beleidsanalyse in het al gemeen in het bestaande beleidsvormingsproces van het Directoraat-Generaal van de Arbeid. Vereist: voltooide universltaireopleiding; redactio nele ervaring. Ervaring in een soortgelijke functie m.b.t. het aspect beleidsontwikkeling of planning strekt tot aanbeveling. Voor genoemde functies geldt: Standplaats: Voorburg. Salaris: afhankelijk van ervaring max. f 5277.- per maand Sollicitaties inzenden vóór 26 juli 1980 Bovengenoemde salarissen zijn exclusief 8% vakantie-uitkering en een toeslag van max. f 28,- per maand (bij volledige dagtaak). Schriftelijke eolllcitaties, Indien niet anders aangegeven, onder het bij de gewenste functie vermelde vacaturenummer (In linkerbovenhoek van brief en enveloppe en voor elke vacature een afzonderlijke brief) en uw huisedree met postcode, zenden aan de Rijks Pychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1. Corr. adres: Poetbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. F®

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 12