Top-vijf tegen tennisvakbond Godefroot: niets met successen te maken Alleen Larsen geeft vierde ronde aanzien tA Beckenbauer naar HSV Cliff Drysdale: 'In september confrontatie met topspelers' Böhm verrast in grootmeestergroep Andrea Jaeger in kwartfinale damesenkelspel Nederland in Moskou niet bij opening en sluiting van de Spelen 'Het wereldje isoleert zijn burgers van het normale aardse bestaan' TOUR IN CIJFERS Zoetemelk verspeelt weer minuut op Hinauit VANDAAG DINSDAG 1 JULI 1980 SPORT TROUW/KWARTET 13 door Fred Buddenberg JONDEN De beste vijf tennisspelers van de wereld, de £weed Björn Borg, de Amerikanen John McEnroe, Jimmy Connors en Vitas Gerulaitis en de Argentijn Guillermo Vilas «ijn niet aangesloten bij de spelersvakbond ATP. Niet ver wonderlijk, omdat een vakbond doorgaans opkomt voor de tategorie minder betaalden en daarbij kan het bovenge noemd vijftal moeilijk gerekend worden. Vorig jaar verdien den zij in totaal, zonder opbrengsten uit reclame en demon stratiepartijen, 3.499.636 Amerikaanse dollars. Ruim boven modaal en het maakt hen inderdaad weinig afhankelijk van een vakbond. De ATP (Associaton of Tennis Pro fessionals) werd opgericht in septem ber 1972. De geestelijke vader was de blanke Zuidafrikaan Cliff Drysdale, die het belangrijk vond dat een ten nisspeler via een organisatie inspraak kon hebben in zijn werkzaamheden. In 1973 werd Drysdale (39) gekozen als voorzitter, een functie die hij drie jaar uitvoerde. Op dit moment is Drysdale lid van het dagelijks be stuur van de ATP en tevens heeft hij zitting in het alles overkoepelende oorgaan men International Professio nal Tennis Council (MIPTC). Drysda le heeft al verscheidene pogingen on dernomen om Borg, McEnroe, Con nors. Gerulaitis en Vilas te strikken voor het lidmaatschap van de ATP. maar tot nu toe steeds zonder succes. „Ik kan hun standpunt best begrij pen. De ATP behartigt de belangen van de minder betaalde spelers en dat is dan vaak niet in het voordeel van de top-vijf spelers Voor de ATP is het echter belangrijk dat zij lid worden, omdat je dan als organisatie naar buiten uit meer als een eenheid kan optreden. De vijf spelers hebben echter veel moeite met het Grand Prix-systeem, omdat dat voor hen geen garanties waarborgt. Zij willen volledig vrij zijn. Ook hadden zij wei nig vertrouwen in Bob Briner, de di recteur van de ATP. Deze is inmid dels verdwenen en ik weet dat de spelers in zijn opvolger, Butch Bu- «sholz. meer vertrouwen hebben." De laatste jaren is er steeds meer kritiek geweest op de ATP. Vooral van de kant van de toernooi-organi- satoren, die geen enkele zekerheid hadden over de komst van topspe lers. Het meest bekende voorbeeld is het toernooi in Rotterdam, waar zelfs geen speler uit de top-tien aanwezig \yas. Cliff Drysedale: „Wij hebben te maken met de toernooi-organisaties efi de spelers Er worden per jaar ongeveer honderd toernooien georga- njseerd en we hebben maar de be schikking over vijf echte topspelers, dje voor ieder toernooi gevraagd wor den. Het is voor ons als ATP onmoge-| lijk om in die situatie de juiste balans te vinden. Wij zijn ervan overtuigd dat er manco's zitten aan het huidige, systeem, maar er is ook nog nooit van iemand een ander, beter idee naar voren gekomen." De problemen in de afgelopen jaren hfbben de tennisbonzen wel aan het denken gezet en in mei is de MIPTC met een nieuw plan op tafel gekomen. De eerste acht spelers van de wereld ranglijst moeten in het komende Grand Prix-seizoen deelnemen aan vijf 175.000 doll ar-toernooien (ook Rotterdam heeft die status) en aan één 75.000 dollar-toernooi. Voor de volgende twaalf spelers geldt de ver deling vijf om twee en voor de spelers. die lager dan nummer 20 op de we reldranglijst staan, is het drie om drie. De MIPTC maakt uit naar welk toernooi de spelers worden uitgezon den om op die manier zoveel mogelijk aan de wensen van de toernooi-orga nisaties te kunnen voldoen. De spe lers zijn verplicht om naar die toer nooien te gaan, die de MIPTC voor hen uitkiest In september moeten de spelers het contract tekenen dat hen aan de nieuwe regels bindt. En precies, er zijn vijf spelers de al bekend ge maakt hebben deze verbintenis niet van hun handtekening te zullen voor zien: Borg, McEnroe, Connors, Geru laitis en Vilas, Cliff Drysdale ver wacht dan ook dat het in september tot een confrontatie zal komen tussen deze vijf spelers en de MIPTC. „Er kunnen drie dingen gebeuren", voor spelt Drysdale. „De spelers tekenen wel, of de MIPTC verandert de regels of het wordt uitgevochten voor de rechtbank. Ik hoop voor het eerste, maar dat zit er niet in. Ik hoop niet dat het eindigt voor de rechtbank, al is het misschien wel eens goed dat NEW YORK Franz Beckenbauer gaat aan het einde van de Amerikaan se voetbalcompetitie het Newyorkse Cosmos verlaten. De recordinterna tional van West-Dultsland (103 interlands) is door HSV voor ruim ander half miljoen gulden gekocht. Beckenbauer zal begin november voor HSV zijn eerste wedstrijd spelen. Cosmos-trainer Hennes Weisweiler noemde het vertrek van Beckenbauer, die in september 35 Jaar wordt, een groot verlies. „Ik begrijp er niets van." zo zei Weisweiler. ..Cosmos had hem een geweldige aanbieding gedaan. Hij heeft mij ook niet verteld welke beweegredenen hij voor deze overstap had. Nogmaals: ik vind het jammer dat hij vertrekt. Overigens ben ik er van overtuigd dat Beckenbauer in deze vorm nog steeds een aanwinst is voor de Bundesliga." Franz Beckenbauer zal met HSV een overeenkomst van twee jaar aangaan. Per jaar is hem een salaris gegarandeerd van een miljoen gulden. Van onze schaakmedewerker De vierde ronde van het Internationale schaaktoernooi in Amsterdam is de minst interessante tot nu toe geweest. In de kroongroep worden maar vier partijen afgewerkt en als er dan aan enkele borden niet al te veel strijd wordt gevoerd, blijft er niet zoveel bezienswaardigs over. Andrea Jaeger: via Virginia Wade bij de laatste acht alles nu tot in de kleinste details wordt uitgezocht en bekend wordt wie er gelijk heeft De MIPTC heeft het geluk dat de factor tijd in haar voordeel is. Over een aantal Jaren zullen Borg, McEnroe, Connors, Ge rulaitis en Vilas niet meer in de top vijf staan. De volgende generatie is dan wel lid van de ATP, zodat het probleem zich dan vanzelf heeft opge- LONDEN Andrea Jaeger, vijftien jaar jong, heeft een einde gemaakt aan de Britse hoop op een Wimble- don-titel. Virginia Wade, bijna twin tig jaar ouder dan haar Amerikaanse opponente, verloor in de achtste fina les met 6-2 en 7-6 van Jaeger, de jongste speelster ooit op Wimbledon geplaatst. Jaeger wordt door velen gezien als een groter talent dan haar twee jaar oudere landgenote Tracy Austin, de nummer twee op de wereldranglijst. Jaeger maakte korte metten met Wa de en heeft na vier ronden nog geen enkele set hoeven afstaan. In de kwartfinale komt Jaeger uit tegen haar landgenote Chris Lloyd-Evert. die met 6-3 en 6-2 won van Joanne Russel, eveneens uit de VS. Veel moeite om de kwartfinales te bereiken had Billy Jean King. De 36- jarige Amerikaanse won na drie sets van haar landgenote Pam Shriver, de dubbelspel-partner van Betty Stöve. Shriver stond in de tweede set op match-point, maar de enorme vecht lust van King leverde toch succes op: 5-7, 7-6 en 10-8. Titelverdedigster Mar tina Navratilova is de tegenstandster van King. De ex-Tsjechische had wei nig moeite met de Amerikaanse Ka- thy Jordan: 6-4 en 6-3. De twee overi ge kwartfinales gaan tussen Wendy Turnbull en Evonne Cawley-Goola- gong, beiden uit Australië en tussen Tracy Austin en de Zuidafrikaanse Oreer Stevens Bij de heren is een ongeplaatste spe ler er in geslaagd de laatste acht te bereiken. De Amerikaan Brian Gott fried versloeg met 6-1, 6-2 en 6-2 de eveneens niet geplaatste Australiër Phil Dent. (VS>-Pam Shriver (VS) 5-7. 7-6, 10-8: Andrea Jaeger (VSl-Virginla Wade (OBn 8-2, 7-8; Martina Navra tilova (Tsj). Ka thy Jordan (VS) 6-4, 6-2; Greer Stevens (Z-Afi-Dlanne Fromholtz (Aus) 6-2, 6-2, Wendy Turnbull (Aus)-Lele Forood (VS) 6-0. 6-2: Evonne Ooolagong (Aus)-Hana MandUkova (Tsj) 6-7. 6-3. 6-1; Chris Evert (VS)-Joanne Russell (VS> 6-3. 6-2; Tracy Austin (VSl-Terry Holladay (V8> 6 2, 6-3. Herenenkelspel: achtste finales: Itoscoe Tanner (VS)-Nick Savlano IVS) 7-6, 3-6, 6-3. 6-t; Brian Oottfried (VS)-Phll Dent (Aus) 6-1, 6-2. 6-2; Gene Mayer (Vst)-Colin Dlbley (Aus) 3-6.7-5.4-6. 6-1. (1-2 Damesdubbelspel: Barker/Kiyomura (GBr/VS)- Newton/Walker (NwZ/Aus) 7-5. 7-6, Reynolds' Smith iVS)-Buchanan/Sands (VS) 6-3. 6-4. Herendabbelspel Tweede ronde McNamara. McNamee (Ausi-Bühnlng/McNair (VS) 7-6. 6-4. 6-2; OilnthardtMcMillan (Zwit/ZA >-Edmondson/War- wlck (Aus) 1-6, 6-4, 6-4, 6-2. Frawley/Masters (Aus>- Lewls/D Lloyd (OBn 6-1. 6-4. 6-1; Gonzales/Pra- joux (VS/Chl>-Gardlner/Ouan (Aus) 3-6. 6-3, 6-7. 7- 6, 6-1. Gemengd dubbelspel: eerste ronde Marics.*Foma- nova (AusTsJI-Letcher/GrlfNths (Aus) 6-4. 7-5; Ruffelsteo (AusVDavles'Dmry (GBr) 7-5, 6-4; Jar- rebJevans (OBr) walk-over tegen KochGiscafre (Bra/Arg). Yulll/Falrbank (ZAT) walk-over tegen StoUe/Potter (Aus/VSi lost. Maar de situatie op dit moment is niet bevredigend." Optimistisch is Cliff Drysdale voor de toekomst overigens niet. „Er is nog veel werk te doen. Zolang de spelers de MIPTC niet vertrouwen, zolang de toernooien geen vertrouwen hebben in de supervissors, die hun eigen weg gaan, kan er niet gesproken worden van een hechte organisatie Maar we hopen dat er met de nieuwe, jonge generatie minder problemen zullen zijn en dat we eindelijk het goede pad opgaan." Tot slot wil Drysdale nog iets kwijt over de rumoerige situatie in zijn geboorteland Zuld-Afrika. „Ik ben er de laatste tien jaar slechts vijf weken geweest, zodat Ik niet erg goed op de hoogte ben. Mijn ouders en mijn twee broers wonen er nog en van hun hoor ik wel veel over al die problemen. Ik hoop dat er een oplossing gevonden wordt, die voor beide partijen bevre digend is, maar ik weet dat dat moei lijk te realiseren is. Het is eigenlijk net ais in de tennissport. De belangen liggen zo ver uit elkaar, dat het ver trouwen in elkaar vaak zoek ls. En dat maakt het vinden van een oplos sing zo meilijk." Het was wederom Larsen die deze ronde nog enig aanzien gaf. Hoewel hij voor een ereplaats kan worden afgeschreven zullen zijn partijen in teressant blijven. Van der Wiel speel de een zeer ambitieus systeem, nam een geruïneerde plonnenstelling op de koop toe en vertrouwde op de activiteit van zijn stukken. Maar Lar sen combineerde hem er volledig af. Met 16 Ld4: offert hij een kwaliteit en met 18 Pe5: steekt hij zelfs een hele toren in de affaire. Zwarts koning is machteloos en de partij had natuur lijk bekroond moeten worden met 23 Te5-e7 (ln plaats van 23 Df2:) waarna zwart kan opgeven. Zoals het gaat is het ook gewonnen maar wel moei lijker. Karpov en Hort zetten een zeer ge- kompllceerde stelling op met over wicht op de damevleugel voor Hort en dienovereenkomstig op de ko ningsvleugel voor Karpov. Maar toen alles nog beginnen moest, werd de vrede gesloten. Sosonko kreeg weer de koningspion- opening te bestrijden. Net als tegen Hort ln de tweede ronde koos hij voor de zogenaamde „Pils-variant", een in Nederland en Oostenrijk veel onder zochte opening. De partij verliep vol gens precies dezelfde banen als die tegen Hort. Timman deed tegen Ribli een uiterst riskante manoeuvre om het spel inge wikkeld te houden. Ook Timman lijkt dit toernooi in goede vorm en hij wist zijn stelling met uiterst originele mid delen Intact te houden zodat Ribli zonder al te veel mogelijkheden na 33 zetten in remise berustte. In de grootmeestergroep blijft Boëhm vriend en vijand verrassen. Wit: B. Larsen (Denemarken), zwart: J. v.d. Wiel (Nederland). 1. cZ-c4, PgS-f6; 2. Pbl-c3 c7-c5; 3. r2- g3 d7-d5; 4. c4xd5 Pf6xd5; 5. Lfl-g2 Pd5-c7; 6. Ddl-b3 PbS-e6; 7. Lg2xc6 b7xc6; 8. Db3-a4 Dd8-d7; 9. Pgl-f3 Pc7-b5; 10. d2-d3 f7-f6; 11. Lcl-e3 e7- e5; 12. Tal-cl Pb5-d4; 13. Pc3-e4 Ta8- b8; 14. Pe4xc5 Lf8xc5; 15. Tclxc5 Tb8xb2; 16. Le3xd4 Tb2-bl 17. Kel-d2 Tblxhl; 18. Pf3xe5 f6xe5; 19. Tc5xe5+ Ke8-d8; 20. Ld4-c5 Thlxh2; 21. Lc5-b4 LCS-b7; 22. Da4xa7 Th2xf2; 23. Dm7xf2 Th8-e8; 24. Te5xe8 Dd7xe8: 25. a2-a4 De8-g8; 26. Df2-b6 KdS-c8; 27. Lb4-d6 Dg8- d8; 28. Db6-c5 Kc8-d7; 29. Ld6-f4 Kd7- e6; 30. Dc5-b4 Dd8-e7; 31. Db4-c4 Ke6-f5; 32. f3-f4+ Kf5-f6; 33. a4-a5 De7-e€; 34. g4-f5 Kf6-f7; 35. Kd2-c3 c6-c5; 36. Dc4xe6+ Kf7xe6; 37. Kc3- c4 Lb7-g2; 38. a5-a6 Ke6-d7; 39. Kc4xc5. Zwart geeft het op. Zijn partijen zijn niet zozeer briljant, maar hij weet momenteel zijn tegen standers behoorlijk in de war te bren gen. Nu raakte Schnapik in zeer goe de stelling onder druk van de tijd het spoor bijster en gaf een hele toren weg. Kroongroep: Vierde ronde Hori (TsJ)-Karpov <Sov> Dolmatov (8ov)-Sosonko (Nedi Rlbll (Hon>-Tunman (Ned) "i-li. Larsen (Den>-Van der Wiel \Ned> 1-0 Stand 1 Kaïpov en Hort 2Vj punten. 3. Sosonko 2. 4. Dolmatov 1 2afgebroken 5 Timman l'i 1 afg. 6. Rlbll en Larsen 1 Va. 8. Van der Wiel 1 1 alg Orootmeestergroep. vierde ronde: Ree (Ned)-Van WIJgerden (Ned) W-v». Langeweg (Ned(-Uruicker iWDI) "j-»i. Llgterink (Nedi-Hofland 'Ned) 1-0. Böhm (Ned)-8znapik Pol) 1-0. Borm (Ned)-Panno (Arg) 1-0. Smejkal <Tsj)-Rogoff 'VSti 0-1. 8tand: 1 Böhm 3 2. Unzlcker. Langeweg, Ugeterink. Ree 2 17. 6 Rogoff en Van Wijgerden 2. 8 Borm. Snejkal. Panno en Hofland 1 12. Sznapik '7 AMSTERDAM De Nederland se afvaardiging naar de Olympi sche Spelen in Moskou zal niet deelnemen aan de openings- en sluitingsceremonie. Nederland is één van de dertien Westeuropese landen die daartoe tijdens een bijeenkomst in Parijs hebben besloten. Volgens Claude Collard zullen de Westeuropese olympische comi tés de organisatoren in de Sov jet-Unie verzoeken dragers van de Olympische vlag en het naambord van het land in de openings- en sluitingsceremonie beschikbaar te stellen. door Johan Woldendorp FRANCORCHAMPS Bij zijn afscheid als actief wielrenner twijfelde Walter Godefroot er aan of hij als ploegleider wel uit de verf zou komen. Hij verwachtte zo'n onbeduidend schakeltje in het geheel te worden, dat hij driftig naar andere bestemmingen in het leven zocht Het voorbeeld Eddy Merckx die het slechts één Jaar als directeur sportif uithield stond hem helder voor ogen. Twee mensen trokken hem ten slotte over de streep: de Belgische zakenman Staf Janssens en de Vlaamse wielerbelofte Daniël Willems. if 4% «Pfc* v op zomerreces Het volgen van de fietsende reclame karavaan is voor Godefroot nog geen onverdeeld genoegen. De gewezen coureur, zeven keer deelnemer aan de Tour, tweevoudig triomfator in de Ronde van Vlaanderen en Bordeaux- Parijs en eenmaal winnaar van Pa- rijs-Roubaix, was er snel achter, dat de taak van „sportbestuurder" schro melijk wordt overschat. Godefroot: „Dikwijls raak je ook ontmoedigd, omdat je machteloos bent. Rudi Pe- venage won zaterdag de etappe en kreeg een dag later de gele trui. Moet ik dan beweren, dat dat het resultaat van een taktisch plan was? In de Ronde van Zwitserland reed Peeters weg. Maar als je vTaagt wat ik daar mee te maken had, zeg ik: „Niets." Een ander voorbeeld: Gery Verlinden kwam onlangs bij mijn wagen om te informeren of hij kon aanvallen. Hij is 25 jaar, hij moet die verantwoorde lijkheid zelf kunnen nemen. Als ren ner heb je een veel beter zicht op het gebeuren dan in de auto. Ik heb ook wel eens meegemaakt, dat een ploeg leider tegen me zei: „Rijden." Colle ga's vroegen me. wat ze moesten doen. „Niets," zei ik. „Er is geen enke le aanleiding toe." Daarom hoeven ze me ook nooit proficiat te wensen. Ik rijd nooit. Ik win dus ook nooit. Wil lems won zes etappes in de Ronde van Zwitserland, Peeters één rit, ter wijl Jacobs kampioen van België werd. „Gefeliciteerd," riep er één. Waarop ik zei: „Misschien word ik nu ook nog wel een goede sportbe stuurder." Dat relativerende heeft Walter Go defroot ook als renner gekenmerkt. Moeiteloos keek hij een paar maan den niet om naar zijn fiets, wanneer het seizoen gesloten was „Men kan leven van. maar niet voor de fiets." luidde zijn motto. „In de laatste jaren als beroepsrenner heb ik drie keer mijn been gebroken. Dan ga je nog eens extra nadenken. Ik heb bij voor beeld vijf jaar een criterium in OVerij- se gereden. Vier keer dook ik pro bleemloos via de kasseien naar bene den. De vijfde maai zag ik de voor vork wiebelen. Bij iedere steen begon ik te denken: „Zou dat ding het wel houden?" „De eerste keer. dat ik echt met ver dwazing werd geconfronteerd." herin nert Godefroot zich. „was na de be klimming van mijn eerste col, de Bal lon d'Alsace in de Vogezen. Ik kwam als negende boven, maar was zo ka pot, dat ik niet wit. doch grijs zag. Na die etappe volgde een rustdag. Tot bezinning gekomen kreeg ik mijn be denkingen. Ik had gereden tot ik half dood was, maar niemand wist het. Niemand interesseerde het ook Waar was ik in vredesnaam mee bezig?" Toch zijn er ongelukken geweest, waarop Godefroot zich liet meesle pen door de roes van het gebeuren. Het „wereldje" isoleert zijn burgers kennelijk van het normale, aardse bestaan. Godefroot hekelde bij voor beeld de rennersstaking in Valence d'Agen, twee jaar geleden. Hij be schouwt ellenlange verplaatsingen en twee ritten op één dag dit ter meerdere eer en glorie van de opper god van de commercie als iets vanzelfsprekends. „Je hoort de ren ners wel klagen, maar dat is niet nieuw. Dat gebeurde in mijn tijd even goed. Eenmaal op de fiets, wil je toch bewijzen wat je kunt. Iedereen zaagt over die slechte dingen door. maar niemand doet er wat aan. Er wordt ook over twee etappes per dag ge sproken. Als zoiets echter in de Dau- phiné Libéré gebeurt, rept men er niet over. Ik vind, dat je nuchter moet blijven reageren. Wil je veranderin gen aanbrengen, dan kun je die voor de ronde bij de organisatoren aan zwengelen. Niet tijdens de wedstrijd. Daarom vond ik die staking ook niet juist." In de aanloop van de Tour de France heeft de ploeg Godefroot. zoals geme moreerd. aardige succesjes geboekt. Toch is het grootste Belgische talent van dit ogenblik. Daniël Willems, thuis gebleven. Evenzeer werd de snel doorbrekende Nederlandse neo-prof Theo de Rooy geen plaatsje in de Tour-equipe gegund. Beide renners zijn bewust gespaard. „Ik kan het Willems niet aandoen om hem in deze ronde voor de Belgische leeuwen te gooien," argumeert Godefroot zijn beslissing. „In elke wedstrijd wordt Daniël met Eddy Merckx vergeleken. Zes dagen op rij ln Zwitserland win nen is een stunt, maar aan de andere kant wist ik, dat hij in het echte hooggebergte kansloos zou zijn. Hij staat weer met beide benen op de grond. Hij wel, de rest van zijn landgenoten niet. Als Willems naar de Ronde van Frankrijk was gegaan, was hij uitgespeeld tegen Merckx. Ook al zou hij met twee ritoverwin- ningen en de groene trui thuis zijn gekomen, dan nog had hij in de ogen van het publiek geen goede Tour ge reden. De Belgen moeten er mee leren leven, dat er in hun land geen talen ten voor handen zijn. Nadat Gimondi er meer was opgehouden, hoorde je uit Italië ook niets nieuws. Nu begint het daar weer te komen In Frankrijk staart men zich blind op Hinauit. Buiten hem is niemand in staat grote wedstrijden te winnen. Nederland is momenteel het enige land. waar veel talent voor het oprapen ligt." Theo de Rooy bij voorbeeld. Gode froot: „Theo is de revelatie van het seizoen. Als renner en als mens. Hij is een geweldig offensief ingestelde cou- Joop Zoetemelk in actie tijdens de tijdrit op Francorchamps. reur en weet daarnaast precies wat hij wil. Hij gunt zich twee jaar de tijd om zijn plaats in het peloton te vin den. Geld is in die periode bijzaak. Pas als hij geslaagd is, wil hij over een echt contract praten. Lichamelijk zou Theo de Ronde van Frankrijk best kunnen voltooien, maar hij is te intelligent om dat in het eerste jaar te vragen. Ik bedoel dit: in de Dauphiné Libéré en de Ronde van Zwitserland heeft Theo uitstekend gereden. Ik ben echter bang, dat de kaars in de Tour na veertien dagen dooft. Als Theo de Rooy faalt. ligt hij er een nacht wakker van. Dan denkt hij er over na. Hij is te intelligent om dat zomaar terzijde te schuiven." Vierde etappe: 1 Bernard Hinauit (Fra-Guimard) 47 28,30. 2. Joop Zoetemelk (Ned-Post) 48 44.48. 3 Genie Knetemann (Ned-Post) 48.53.87. 4 Johan van de Velde (Ned-Poat) 49.15.31. 5 Johan de Muynck (Bel-De Klmpe) 49.16.66. 6 Michel Pollen- tier l Bel-De Kim pet 49.22,16. 7. Jean-Luc Vanden- broucke (Bel-Crepel) 49.27.83. a Paul Wellens (Bel- Post) 49.31.70. 9. Ronny Claes (Bel-Godetroot) 49 31,72, 10. Henk Lubberding (Ned Post) 49 34.00. 11. Joacquin Agoatinho (Por-Altig) 49.49.81, 12. Hennle Kuiper iNed-De Muer) 49.52.87. 13. Bert Oonterboach (Ned-Poat) 50.05,37. 14 Jean-Rene Bernaudeau (Fra-Guimard) 50 08.82. 15. Christian Semec (Fra-Dangulllaume) 50.16.37, 16. Raymond Martin (Fra-Danguiilaume) 50.19,02, 17. Lucien van Impe (Bel-Lefevre) 50.20.58. 18. Patrick Bon .net (Fra-Oulmard) 50.24,66, 19. Christian Lcvavas- seur (Fra-Danguiilaumei 50.28.36, 20 Rudy Peve- nage (Bel-Godetroot) 50.29.92. 21 Peeters (Bel- Godefrooti 50.34.97, 22 Martens (Bel-De Bruynei 50.35.69. 23 Vigneron (Fra-Lauwers) 50.36.60. 24. Jones (OBr-De Muen 50 36.71. 25 Altonsel 'Spa- Perurena) 50.45.86. 26. NUsaon (Zwe-DanguUlau- roe) 50.50.55. 27 Thurau (WDl-AlUg) 50.5625, 28. Criqulelion (Bel-De Kirnpe) 50.58.36. 29. Perret (Fra-De Muer) 51 09.16, 30. Jacobs iBel-Ooderrooti 51.10.77. 44. Jos Schipper (Lefevre) 51.57.20. 51. Jo MaasiDe Bruyaei 52 14.06. 63. Hans LangeriJs (De Bruyne) 52-33.51. 68 Jan Jonkers (Lauwers) 52.48 48. 71 Jan Raas (Post) 52.57.20. 88. Hennv Stamsnljder (De Bruyne) 53.39.08, 98. Leo van Vliet (Post) 54.09.08. 120. Cees Priem (Post) 54.46.62. Algetaeen klassement: 1. Rudy Pevenage (Bel- Godetroot) 19.56.32; 2. Pierre Bazzo (Ita-Crepel) op I.04; 3. Bernard Hinauit i Fra-Gulmardi op 5.41, 4. Gerrie Knetemann (Ned-Post) op 6.58. 5. Henk Lubberding (Ned-Post) op 7 06. 6 Joop Zoetemelk (Ned-Poat) op 7.11.7 Ronny Claes (Bel-Godetroot) op 7.20, 8. Jean-Luc VandenBroucke (Bel-Crepel i op 7.48. 9. Johan van de Velde (Ned-Post) op 7 48. 10. Jean-Rene Bernaudeau (tra-Gulmard) op 8.57, II. Kuiper (Ned-De Muer) op 9.00. 12. Bonnet (Fra- Ouimard) op 9.26. 13. De Muynck (Bel-De Klmpe) op 9.47. 14 Schepers (Bel-De Bruyne) op 9 48. 15 Peeters (Bel-Godefrooti op 9.50. 16 Agostlnho (Por-Altlg) op 9.58.17 Chassang (Fra-Oulmard) op 10.01. 18. PoUentler (Bel-De Kimpe i op 10 07. 19. Seznec Fra-Dangulllaume i op 10.14. 20. Martin (Fra-Danguülaume) op 10.15. 21. Martens 'Bel-De Bruyne) op 10 23. 22. Villemiane (Fra-Guimard) op 10.28.23 Perret (Fra-De Muer) op 10.31,24. Ooster bosch (Ned-Post) op 10.37. 25 Jacobs (Bel-Gode troot) op 10.40, 26. Wellens (Bel-Posti op 10 41. 27 NUsson (Zwe-Danguillaumei op 10 48, 28 Chas sang (Fra-Guimard) 50 56,29. 29. Cruqulelion (Bel- De Kimpe) 50.58.36. 30 Perret iFra-De Muer) 51.09,16 39. Maas op 12.02. 41. Schipper op 12.12, 70 Raas op 16.50. 79. LangeriJs op 18.10, 84 Van Vliet op 18.49. 86 Stamsnljder op 19.08. 88. Jonkers op 19.20. 110. Priem op 28.03 Ploegenklassei r etappe: 1 Ploeg Post FRANCORCHAMPS In één jaar is er niets veranderd. Evenals in 1979 eindigde Joop Zoetemelk in een indi viduele tijdrit van de Ronde van Frankrijk over zo'n dertig kilometer een minuut achter Bernard Hinauit als tweede. Op het autocircuit van Francorchamps was het onderscheid na 34 kilometer een minuut en zestien seconden. Voor de Nederlander was deze uitslag inzoverre geruststellend, dat hiermee bewezen werd dat hij toch weer dicht tegen zijn supervorm van vorig jaar aanleunt. Als lid van de sterkste ploeg mogen zijn kansen daarom hoger worden aangeslagen dan een jaar geleden. Zoetemelk wist dat gistermiddag zelf ook. Zelden maakte hij een monterder indruk en nimmer had hij na een dergelijk zwa re inspanning zoveel praatjes. „Ik ben gerust gesteld", zei Zoete- melk. „Hinauit is gewoon een beter tijdrijder dan ik. Dat is nu eenmaal een gegeven. Hij is de beste ter we reld" Waar Zoetemelk zich vooral over verheugde was het uitstekende optreden van Johan van de Velde «vierde» en Henk Lubberding «tiende) in de tijdrit. Beiden handhaafden ze hun uitstekende posities in het alge meen klassement. Van de Velde en Lubberding zijn ook uitstekende klimmers. Na de tijdrace in Francor champs stond de tactiek van de ploeg van Peter Post voor de komende da gen dan ook vast. Zoetemelk: „Het is nu zaak Hinauit en zijn knechten uit te putten. Lubberding en Van de Vel de gaan daarom in het offensief. Wan neer weten we natuurlijk nog niet. We moeten de momenten in de wedstrijd afwachten. Als Lubberding of Van de Velde er vandoor gaat. moet Hinauit reageren Daarna moet ik persoonlijk toeslaan". Joop Zoetemelk, die intussen de bru taliteit van z'n ploeggenoten Raas en Knetemann aardig heeft overgeno men. meende al te hebben geconsta teerd dat het met Hinaults knechten niet al te best gesteld is. „Hinauit zelf is nog fris. Om hem heen zitten ze er geloof ik behoorlijk door. Ik denk dat de Ronde van Italië zich wreekt". (Zoetemelk. Kr.fterr.Anr.. Van de Velde. Wellens) 3.16.23. 2 Ouimard (Hinauit. Bernaudeau. Bon net. Chassang) 3 18 56. Algemeen plaegenklassecaent: 1 Poeg Ouimard 84.50,09, 2. Post 84.50.20. 3. Godefroot 84 54.30. 4 Crepel 85.02.40. 5. De Muer 85.06.24. 6 De Bruyne Hannuit 6fuson-^^T (X] PommercBylqX^ Nqvel Baudóur

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 13