Winterstop van vijf weken Schipper: erkenning in Tour Lubberdink gezicht van redt Post Roeisters trekken zich terug och weer lbsidie bor NEC ipetitie betaald voetbal begint met Sparta-Feyenoord PSV-Den Haag en Go Ahead-Ajax Els; Lammers weer aan de start Debuut in circus-Levitan op 29-jarige leeftijd Idelburg maar Assen Etappezege in Luik Joke Dierdorp en Jacqueline Stefels niet naar Moskou TOUR IN CIJFERS VANDAAG Burgemeester van Montreal niet naar Moskou O Gijs van Heumen coach hockey-dames SAG 30 JUNI 1980 SPORT TROUW/KWARTET 9 st get* optr >ogg« Soci rtEGEN De Nijmeegse Ivisieclub NEC kan het ko- rsenst, de seizoen rekenen op een igie van 438.000 gulden, toe heeft de gemeenteraad Kljmegen besloten. Het toe nwen bedrag zal NEC niet in teer, maar steeds per kwar- i worden uitbetaald. In okto- van dit jaar wil de commissie financiën de situatie van nader gaan bekijken. Daar- pillen B en W van Nijmegen concretere voorstellen neboer Rolf Veneboer, de tsbuiten van ACV, zal het end seizoen uitkomen voor lóun. Veneboer, die bij de pk zaterdagclub ook op het lenveld werd ingezet, speel- j het Nederlandse Amateu- ssi RENCE De Italiaanse e^llvisieclub AC Fiorentina [Voor een bedrag van onge- vijf miljoen gulden de 23- j Paolo Rossi van Lanerossi nza gekocht. Rossi is voor jaar geschorst in verband zijn aandeel in het recente opsehandaal, maar het be- van AC Fiorentina hoopt lak in een nieuwe be- van de zaak. hta Maria Jose San tam aria is e trainer van het Spaan- inale voetbalteam. De in fïn Montevideo geboren San- iria volgt de na elf jaar te- iden Ladislao Kubala neige tijd werd de naam in tam aria genoemd als de oefenmeester. Kubala t volgende seizoen als trai ls de eerste-divisieclub FC werken. San tam aria voorlopig de verantwoor- i over de samenstelling ït nationale elftal gekregen 1 met het toernooi om de Ititel van 1982. I viel Middelburg voor enthousiaste toeschouwers (aar gehandicapt als hij is hij bij de start matig weg. Jmaanden lang was de rijder uit k' ersdijk vorig jaar door een ge- pp ceerde dubbele beenbreuk uit- keld. De als wonderdokter in ringen bekend staande Belgi- hirurg Derweduwen kalefater- 6 ddelburg zoveel mogelijk op, iet leverde weinig op. Middel- ilst bij de start bij voorbeeld de kracht om de zware ma li één keer lopend aan de praat jen. Hl ral ui STELLET Jan Lammers financieel dan op vooruit zijn met zijn overstap naar een •rmule 1-team, sportief (voor aar althans bij autoracen van [den gesproken) is hij weer op le niveau: kansloos zelfs voor liflcatie van een Grand Prix- it weekeinde keek hij bij de Frankrijk na zijn 24ste trai- d dan ook weer vanuit de pits e Alan Jones zegevierde en de leiding in de strijd om de «ker overnam. «tellet wordt vandaag overi- er gesproken tussen vertegen- ars van de FIA (internationa- 9>ortfederatie) en de FOCA constructeurs) om hun or- >rische en technische proble- kler te bespreken. DEN HAAG In het eerste competitieweekeinde van het betaald voetbal, op 23 en 24 augustus, spelen de beide Rotterdamse eredivisieclubs Sparta en Feyenoord op het Kasteel tegen elkaar. Lands kampioen Ajax begint met een uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles en PSV ont vangt FC Den Haag. Van de promovendi moet FC Gronin gen het in de eerste wedstrijd in Rot terdam opnemen tegen Excelsior en krijgt Wageningen PEC Zwolle op bezoek. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, zijn er twee woensdagen in gelast voor de afwerking van het program ma, te weten 27 augustus en 3 sep tember. Competitieleider Jan Hulj- bregts heeft in het begin van het programma geen normale volgorde van wedstrijden aangehouden. De re den is dat hij heeft willen voorkomen dat op de twee achtereenvolgende woensdagen dezelfde clubs thuis en uit zouden komen te spelen. Dit is grotendeels gelukt. Het aanvangsuur van de midweekse wedstrijden is be paald op 19.30 uur voor clubs, die over een lichtinstallatie beschikken, terwijl de overige wedstrijden om 18.30 uur zullen aanvangen. De eerste bekerronde, zonder eredivi sieclubs en met negen amateurclubs (Caesar, DESK, Rheden, Rohda, Xer xes, ACV, Arnemuiden, DETO en Noord wijk), zal worden gespeeld in het weekeinde van 6 en 7 september. De loting hiervoor zal begin augustus plaatsvinden. In verband met de deelneming van het Nederlands elftal aan het toer nooi om deCopa de Oro in Uruguay (de mini-WK) zal de winterstop voor de clubs uit de eredivisie ongeveer vijf weken bedragen. Het laatste pro gramma van de eerste helft is in het weekeinde van 20 en 21 december, de tweede helft start in het weekeinde van 24 en 25 Januari 1981. De clubs uit de eerste divisie hebben een kortere win terpauze en beginnen weer op 10 en 11 januari 1981. Op zaterdag 21 en zondag 22 februari 1981 zullen zo veel mogelijk achter stallige competitie en bekerduels van eredivisieclubs worden ingehaald. Op die zondag speelt het Nederlands elf tal een kwalificatiewedstrijd voor het toernooi om de wereldtitel tegen Cyprus. Het weekeinde van 21 en 22 maart 1981 zal ln principe voor zowel ere- als eerstedivisie als inhaalweek- einde worden benut. Als voorbereiding op de WK-kwallfi- catiewedstrljd van Nederland tegen Frankrijk zal de bondscoach de na tionale selectie op dat weekeinde in Zeist bijeenroepen. Gedurende Pa sen, 18-20 april 1981, wordt er in de eerste divisie zowel op zaterdag als op tweede paasdag gespeeld. In de eredi visie zal er met Pasen een „enkelvou dig" programma worden afgewerkt en wel op keuzedagen van de thuis spelende clubs, waarbij rekening wordt gehouden met de halve finales voor de toernooien om de Europese bekers op 22 april 1981. Het progrsmma van de eredivisie voor het seizoen 1980 1981 ziet er voor wat betreft de eerste weken als volgt uit: 83/81 aagastas: Excelslor-FC Oronlngen. PSVFC Den Haag. NAC-AZ'67. Wagenlngen-PEC Zwolle. Roda JC-NEC, Oo Ahead Eagles-AJax. FC Utrecht-MVV, Willem Il-FC Twente. Sparta-Feye noord. Woensdag 87 aagastas: FC Oronlngen-Sparta. FC Den Haag-Excelslor. AZ67-P8V. PEC Zwolle- NAC, NEC-Wagenlngen. AJax-Roda JC, MW-Oo Ahead Eagles, FC Twente-FC Utrecht. Feyen- oord-Willem II. 38/31 aagastas: Willem H-Sparta. Feyenoord-FC Utrecht. FC Twente-Oo Ahead Eagles. MVV-Roda JC. AJax-Wageningen. NEC-NAC. PEC Zwolle- PSV. AZ'67-Excelsior. FC Den Haag-FC Oro- Woensdag 3 september: FC Utrecht-Willem n. Oo Ahead Eagtes-Feyenoord, Roda JC-FC Twente. Wagenlngen-MW. NAC-AJax. P8V-NEC. Excel- sior-PEC Zwolle. FC Oronlngen-AZ'67. Sparta-FC Den Haag. Het programma van de eerste weken van de eerste divisie in het seizoen I980'1981 is 83/84 aagastas: SC Cambuur-Fortuna 8. DS"79- FC Vlaardingen. Heracles-SC Amersfoort. FC Am- sterdam-Vitesse. Haarlem-Telstar. De Oraaf- schap-FC Den Bosch. Volendam-Eindhoven. FC WV-Helmond Sport. SW-Heerenveen. Veendam vrij Woensdag 87 aagastas: FC Vlaardingen-SC Cam- buur. SC Amenfoort-D8'79. Vltesse-Heracles. Tel star-FC Amsterdam, FC Den Bosch-Haarlem. Eindhoven-De Graafschap, Helmond 8port-Vo- lendam. Heerenveen-FC VW. Veendam-SW. Fortuna S. vrjj. 30/31 aagastas: Veendam-FC VW, Heerenveen- Volendam. Helmond Sport-De Qraafschap Eind hoven-Haarlem. FC Den Bosch-FC Amsterdam Telstar-Heracles. Vitesse-DS'79, SC Amersfoort SC Cambuur. FC Vlaardlngen-Fortuna S. SW vrij Woensdag 3 september FC WV-SW, Volendam Veendam. De Oraafschap-Heerenveen. Haarlem Helmond Sport. FC Amsterdam-Eindhoven. He- racles-FC Den Bosch. DS79-TeUtar. SC Cam buur-Vltesse. Fortuna B-8C Amersfoort. FC Vlaardingen vrij. door Johan Woldendorp LUIK Hoewel reeds 29 jaar oud, is Jos Schipper on het bonte Tour de France-peloton nog maar een groentje. Zes jaar lang aasde de beroepsfietser van Utrechtse komaf in Belgi sche ploegen op een plaatsje ln de piste van het circus- Levitan, maar even vaak werd het maken van bochtjes rond de kerktorens zijn tamelijk eerloze lot. Toen hij het gezel schap van de Belgische ploegleider Patrick Lefevre zocht, kon hij de jongensdroom eindelijk ln vervulling zien gaan. onzer verslaggevers Voor de tweede keer in jaren is een Nederlander win- van het hoofdnummer TT-motorraces in Assen. Na irtog zegevierde zaterdag Jack in de 500 cc-klasse. Een „onmogelijke" zege van een oureur, die de sporen van zwa- irtijen nog altijd met zich mee zoen was de handicap duide- aarneembaar. De resultaten uit. Een nieuwe schuiver in |k zorgde voor verdere aan- van het zelfvertrouwen. Mid- worstelde zich evenwel op itorflets, bleef rijden en reali- ln Assen vrijdag niet alleen de trainingstijd, maar zegevierde g ook nog eens met ruime ting. Zijn slotronde was een 7- ter lange ereronde, waarbij hij permitteren hier en daar t publiek te zwaaien. Drie jaar Hartog (nu hopeloos laatste. Wd hij de tweede TT-winnaar ML in waren zaterdag wel enkele ijen (o.m. de Venezulaan Pa ir maar persoonlijke schade daarbij niet voor. Kessel (Ned). Stand wereldtitel: I. (Ital. 4. Vaa Kessel. 6. Timmer. 9. cc l Nieto (8pa). 8 Van Kessel. 10 'ereWtltel. 1 Bianchi (Ital. 13. Looijes- Van Kessel 830 ee: 1 Lavado (yent, n Wereldtitel- 1 Mang <Wdld). 350 ee: 1 Z*'>. 17 Hemamdt Wereldtitel 1 Eke- w: 1 Middelburg. 4. Van Duimen 9 De Hartog Wereldtitel: 1 Roberts <VS>. 8 t. 11 Van Duimen. 17 De Vries. Zijs- Taylor.Johansson (Obr). 4 Streuer/Van 1.14. Smit/Brouwer Wereldtitel: 1 Tay- ton. 4. Streuer/Van der Knaap. Schipper heeft het in de Ronde van Frankrijk niet gemakkelijk. In de vrij zwakke ploeg Lefevre moet hij in de bergen voor Lucien van Impe de kronkelige paadjes opwaarts veran deren in brede asfalstroken. De tour winnaar van vier jaar geleden heeft zijn beste wielertijd achter de rug en kampt bij deze gelegenheid boven dien nog met een hardnekkige ver koudheid. Van Impe's knecht lijdt al een jaar aan bloedvaatvernauwlng in het been. Volgens de patiënt komt dat door het regelmatig plaats moe ten nemen op een andere fiets. De spuit moet er aan te pas komen om niet overgeleverd te zijn aan de con troleurs van de ziektewet. „Ik kan heel goed een pijngrens doorstaan", weet Schipper van zichzelf. Jos Schipper valt in Nederland eigen lijk onder de categorie miskend ta lent. De in Zeeland wonende prof heeft uiteraard zijn beperkingen de sprint is zwak. terwijl hij zich ln het peloton nooit als een echte leider zal ontpoppen maar dat neemt niet weg, dat hij aan de noordelijke zijde van de zuidgrens meer aandacht ver dient dan er wel eens aan hem wordt geschonken. Tussen de knechten in de ploeg Post zou hij zeker niet mis staan. Tijdens het Nederlands kampi oenschap, overigens vaker een kari katuur van een wedstrijd dan een flitsende koers, weerstond hij de „strijd" van de ploeg Post tegen de rest het best. Aan de wijze, waarop de ploeg voor het wereldkampioenschap op de weg altijd wordt samengesteld, kan Schipper merken dat hij een on dergeschoven kind is. „Jarenlang heb ik mijn werk goed gedaan," herinnert hij zich, „maar toen de titelstrijd in eigen huis werd gehouden (vorig jaar - red.) kon ik thuis blijven. Terwijl ik toch een goed voorseizoen had. Het jaar er voor was ik wel geselecteerd, doch toen moest ik een dag voor de wedstrijd naar huis." Dat gebrek aan erkenning wordt uiteraard in de hand gewerkt door het feit, dat Belgische sponsors Ne derland niet to hun afzetgebied heb ben verklaard. Daardoor is niet alleen de interesse om in te schrijven voor criteria niet bijster groot, maar zien andere renners vaak geen commer ciële redenen om Schipper in eigen' land overwinningskansen te gunnen. Overwinningen in plaatselijke rondes worden steevast in België geregis treerd. Het moet gezegd, dat Schipper er mee heeft Ieren leven. Hij is helemaal ln trance geraakt van de Ronde van Frankrijk. „Ik zou natuurlijk best een rit willen winnen", zegt hij. „In de criteria kan ik dan meer verdienen, maar ook al zou dat niet het geval zijn, dan ben ik toch tevreden. Het hele gebeuren spreekt me erg aan. Aan de andere kant kan zo'n droom na vijf dagen helemaal uiteen spat ten. Ik vind dat ik het zeker een keer moet hebben meegemaakt. Welis waar merk ik weinig van de karavaan voor en achter de wedstrijd, maar toch heeft de koers iets aparts. De belangstelling van radio en tv is veel groter dan in andere rondes, terwijl ik het me een hele gewaarwording lijkt om, met de camera's op me gericht, van voren te rijden. Door die facetten groei ik, in vorm." „Maar," voegt hij er aan toe, „ik besef ook wel, dat ik een onderdeel van een circus ben. Met commerciële teksten op de borst, de pet en de broek ben je echt een reclame-object. Na al zeven Jaar in het wereldje van de beroeps renners te hebben vertoefd, maak ik daar echter geen punt van. Ik vind het eerder Jammer, dat ik nu pas mijn debuut op dit niveau vier." Wat kan Jos Schipper zoal? „Ik ben een goede ronderenner", vindt hij. „En Ik kan klimmen. Dat laatste had ik aanvankelijk nooit achter me ge zocht. Alu amateur werd ik in de Ronde van Belgisch Limburg vierde in de eindstand. En dat, terwijl ik nog nooit een berg had gezien. Vandaar, dat ik binnen de ploeg de man ben, die Van Impe door de eerste moeilijke dagen heen moest helpen en hem ln de bergen tereijde zal staan." Jos Schipper is ook reëel genoeg om zwakke punten bij zichzelf te ontdek ken. Tekortkomingen met een curieu ze achtergrond trouwens. „De sprint heeft bij mij een hele merkwaardige ontwikkeling doorgemaakt. Als nieu weling was ik een van de rapste men sen in Nederland. In mijn amateurpe riode bleef er van die reputatie niets Henk Lubberding op weg naar de zege in Luik. Hier nog in gezelschap van Guido van Calster (voorop) en Ronnie Claes. Vandenbroucke heeft moeten afhaken. over, terwijl ik die feeling bij de profs weer wat terug kreeg. Niet helemaal, want in een peloton durf ik niet te sprinten. Een probleem voor mij is ook Parijs-Roubaix. Die klassieker ligt me niet. Ik kan maar niet over die kasseien heen komen. Ik heb aan het idee proberen te wennen door ln de winter veel crosses te rijden te veel zelfs maar toch ik zit al dagen aan de etappe Lille-compiegne (het omge keerde van Parijs-Roubaix, zij het, dat het gevoel in een betonmortelwa- gen te worden vervoerd, maar 21 kilo meter lang leeft red) te denken." De Ronde van Frankrijk is voor Schipper tevens een leerschool. Wan neer hij als referenties bescheiden heid en nervositeit bij het docenten korps aanbeveelt, daagt hij vooral de man met de hamer uit. „Met name in klassiekers ben ik vaak te nerveus. Als ik een paar mannen zie springen, ga ik vaak mee. Zo verspeel ik mijn krachten voor de laatste dertig kilo meter. Wat ik verder mis, is, dat ik niet kan kankeren. Et ben er de man niet naar om de ploeg op z'n donder te geven. Als een Jongen het moeilijk heeft, kan ik het niet over mijn hart verkrijgen hem voor mij te laten rij den, als dat voor de ploeg het beste is." AMSTERDAM - Joke Dier dorp en Jacqueline Stefels hebben besloten niet deel te nemen aan de Olympische Spelen van Moskou. Veertien dagen geleden, na de Rotsee- regatta van Luzern, liet de Neureus-twee zonder stuur- vrouw weten niet aan de Spe len te zullen deelnemen. Voor namelijk omdat de vorm van de roeisters allerminst garan deert dat een medaille tot de mogelijkheden behoort. Na aandringen van het bestuur van de roeibond had het tweetal besloten een definitieve uitspraak uit te stel len. Na de wedstrijden van dit week einde op de Bosbaan heeft de Nereus- twee het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Roeibond laten weten dat er geen wijziging in de sportieve omstandigheden zijn gekomen. De roeibond heeft inmiddels het NOC van de stap van de Neureus-roeisters op de hoogte gebracht. Al geruime tijd had de Nereus-equipe haar twijfels. Coach Willem Boescho- ten, voorstander van een boycot van de Spelen van Moskou, was er aller minst voor geporteerd om naar de Sovjet-Unie te reizen. Voor Joke Dier dorp, die vorig jaar in Bied met Lies- beth Vosmaer vierde werd en eerder zilver en brons won, telde in eerste instantie het sportieve succes. Dit te meer omdat waarschijnlijk voor de race van de tweeën zonder stuur- vrouw in de Russische hoofdstad slechts zes ploegen zullen starten zo dat direct een finale wordt gevaren. „Wat heb ik aan een vierde of vijfde plaats," waren haar woorden. ,,Ik was goed voor een zilveren en een bronzen plak. Als ik nu voor de tweede maal er niet in zou slagen op het ereschavot te komen is dat opnieuw een enorme teleurstelling." Jacqueline Stefels tenslotte had graag aan de Spelen van Moskou deelgenomen ook als direct succes was uitgebleven. Het drietal heeft daarop besloten tot een gezamenlijk standpunt te komen aan de hand van de te behalen resultaten. Ontmoetin gen met topploegen leverden zeer matige resultaten op. In Luzern tij dens de Rotseeregatta kwam de Ne- reus-twee op beide dagen niet verder dan een vijfde plaats. De hoop dat sterke ploegen in Amsterdam zouden worden verslagen bleek ij del. Op de Bosbaan bleek zaterdag de Ameri kaanse ploeg aanmerkelijk sneller. Daags daarop moesten Joke Dier dorp en Jacqueline Stefels Canada lengten voorsprong toestaan. De Olympische roeiploeg deed op de Bosbaan als geheel zijn laatste tenta men. En de resultaten waren, een maand voor de Spelen van Moskou, allerminst indrukwekkend. Slechts de dames dubbel vier Willem 3-De Hunze-De Laak-Okeanos kwam tot een ruime voldoende. Zaterdag werd de combinatie tweede achter de ster ke Amerikaanse ploeg, die voor drie kwart gelijk was aan de equipe die tijdens de wereldkampioenschappen 1979 in Bied zesde werd. Het verschil bedroeg slechts 0,3 seconde. Op detoen zijn formatie na de ploegentijd- Post moet het tafereel met voldoe ning hebben gadegeslagen. De krachtexplosie van Lubberding ver doezelde immers enigszins het taxa tiefoutje van zaterdag toen een vier tal roekeloze renners (Pevenage, Ber- tin, Bazxo, Bosisis) er voor zorgde, dat Gerrie Knetemann uit de financieel lucratieve gele leiderstrui werd gere den. Mede dank zij het passieve op treden van de Nederlandse equipe kon het kwartet tijdens de rit een voorsprong opbouwen van bijna vijf tien minuten. Pevenage schreef ten slotte de etappe op zijn naam en de Fransman Yvon Bertin uit de stal van Bernard Hinault mocht zich in het geel hullen. Gisteren, na een barbaarse etappe die deels over het traject van de klas sieker Luik-Bastenaken-Luik voerde, ontstond er in de kop van het alge meen klassement weer een ingrijpen de verschuiving. Bertin kwam in de Ardennen krachten te kort om de leiderstrui te verdedigen en moest hem dan ook af staan aan de Belg Rudy Pevenage. De beste Nederlan der is nu Henk Lubberding met een derde positie op ruim acht minuten achterstand. Ongetwijfeld had Post een ander draaiboek ln zijn hoofd, tweede dag was de winst voor de Nederlanders. Uiterst triest wordt de situatie inmid dels voor Hette Borrias. De Utrechtse won in Bied als enige voor Nederland een medaille. Dat gaf haar zoveel krediet dat zij in feite zonder meer in de Olympische ploeg werd opgeno men. „Hette Borrias is voor mij een raadsel", aldus roeibondsvoorzitter Paul Schuckink Kool. „We hebben haar voorgesteld omdat wij vertrou wen in haar hebben. Ze wordt niet uitgezonden op geleverde prestaties in dit seizoen, die zijn er eenvoudig niet." De wedstrijden van het afgelopen weekeinde met zijn grillige weer doen denken dat de Utrechtse aanmerke lijk te veel krediet is verleend. Zater dag werd zij vierde, ver achter de Hongaarse Ambrus. Zondag werd Hette Borriers in de series uitgeschakeld. rit in Frankfort zo oppermachtig alle ereprijzen in de wacht sleepte. Post: „Het is inderdaad slordig dat we za terdag de zaak zo uit de hand hebben laten lopen, op het moment dat de ontsnapping ontstond (ruim honderd kilometer voor de aankomst, red.) was het nog erg vroeg. Ik heb die vluchtpoging dan ook niet serieus genomen. Vervolgens vond ik dat de mannen van Hinault het werk moes ten doen. Wij mikken nog steeds op Joop Zoetemelk en in dat kader past het niet om achter een stel renners aan te gaan jagen, die straks toch kansloos zijn voor de eindzege. He laas voor de Kneet en helaas voor de gele trui." Henk Lubberding zei na de triomf in Luik nog wel eens met enige spijt terugblikken naar de ploegentijdrit, toen hij door een lekke band werd gelost. De langharige renner uit Voorst miste daardoor de 2,15 minu ten bonificatie die hem thans een nog riantere uitgangspositie had kunnen Tweede etappe 1. RueB Pevenage (Oodefrooti de 778 km van Frankfort naar Metz ln 7 38,18, 3. Pierro Bano (Crepel). 3. Yvon Bertin (Gulmard). 4 Jan Raas (Poat) 7.46.11. 5. Leo van VUet (Porti. 6. Sean Kelly (De Klmpe). 7 Benny Vermeulen (Lau were). 8. Ludo Peetere (Oodefroot). 9. Jacquet Osmont (Lauwere), 10. Dirk Helweg (De Bruyne). 11. Christian 8eenec (Dangulllaumei. 13. Joa Schipper (Lefevre). 13 Jean-René Bemaudeau (Gulmard). 14 Paul de Keyaer (Lauwere). 15. Jean Luc Vandenbroucke (Crepel). 16. Philippe Durel (Lauwere), 17 Oerard Schonbacker (Lefevre). 18. William Tackaert (De Bruyne). 19. Herman Beys- sen (De Klmpe), 20 Jan Jonkers (Lauwere), 21 Pol Verechuere (Oodefrooti. 23 Roger Legeay (De Muer). 23. Pascal Sunon (De Muer). 34. Jean-Marte Michel (Crepel). 25. Klaus-Peter Thaler (Perure- Van onze speciale verslaggever LUIK Het was Henk Lubberding die gisteren het gezicht van Peter Post min of meer redde. Na een korte maar wel gedurfde solo schoof de knecht van Joop Zoetemelk in Luik zijn voorwiel als eerste over de finishlijn van de derde etappe. Crepel (Bar Vandenbroucke en Michel) 30.54.51. 2 Oodefroot (Pevenage. Peetere. Verechuere. en Wayenberg) 3. Gulmard (Bertin. Bemaudeau. Hinault en Be- caas). 4. Lauwere (Vermeulen. Osmont. De Keyser, Durel) 31.04.44. 5. Poet (Raas. Van VUet. Lubber ding. Oosterbosch). 6. De Bruyne (Heirweg. Tac kaert. Langerijs. Maas). Derde etappe: 1. Henk Lubberding (Post) de 282.5 km. van Mekt naar Luik ln 7 uur 58 minuten en 37 seconden. 2. Ronny Claes (Oodefroot) 8.00.08. 3. Ouldo van Calster (De Klmpe). 4. Jean-Luc Van den Broucke (Crepel). 5 Eddy Schepgre (de Bruy ne) z.t.. 6. Jos Jacobs (Oodefroot) 8.01.44. 7. 3can Kelly (De Klmpe). 8. Bernard Hinault (Oulmard). 9. Patrick Pevenage (de Bruyne). 10. Johan v de Velde (Port) z.t. II. Bert Oosterbosch (Post). 12. Ferdl van den Haute (Crepel). 13. Patrick Frtou (DangulUaume), 14. Didier Vanovereehelde (Cre pel). 15. Regis Ovlon (Altig). 16. Ludo Peetere (Oodefroot 17. Dirk Wayenberg (Oodefroot). 18 Ludwlg Wijnanta (Oodefroot». 19 Pierre Bazzo (Crepel). 20 Rudy Pevenage (Oodefroot). 31 Pier re-Raymond VlUemlane (Oulmard). 22. Patrick Bonnet (Oulmard), 23. Christian Seznec (DanguU- laume), 24. Paul Verechuere (Oodefroot). 25. Ouy Nulens (de Bruyne). 44. Hennie Kuiper (De Muer). 50. Joop Zoetemelk (Post). 53. Jo Maas (De Bruynei. 60. Oerrte Knete mann (Post). 61 Jos Schipper (Lefevre). 72 Hennie Stamsnljder (De Bruyne) 8.05.39. 74. Cees Priem. 86. Leo van VUet (Post) 8.07 20. 90. Jan Jonkera (Lauwere). 92. Jan Raas (Post). 93. Hans Langerijs (De Bruyne) De doorkomsten op de heuvels, die in de derde etappe meetelden voor het bergklassement zijn Cote de Brley (4e categorie): 1 Oauthier (Fra- Danguillaumei 4 pnt.. 2 Tackaert (Bei-De Bruyne» 2 pnt.. 3. Jones (OB-De Muer) 1 pnt. Falaise de Grenglay (4e categorie) 1. Jones 4 pnt 2 Schepers iBel-De Bruyne) 2 pnt.. 3 Claes (Bel- Oodefroot) 1 pnt Cote de Wanne (3e categorie): I. Vandenbroucke (Bel-Crepeli 8 pnt2 Jones 6 pnt.. 3. Vsn Impe (Bel-Lelevrei 4 pnt.. 4. Poilentier (Bel-De Klmpei 3 pnt 5 Van de Velde (Ned-Post) 2 pnt.. 6 Jacobs (Bel-Godefroot) 1 pnt Cote de la Haute Levee (4e categorie» 1 Vanden broucke 4 pnt.. 2. Van Impe 2 pnt.. 3. Poilentier I pnt Cote des Rostere (3e categorie» 1 Vandenbroucke 8 pnt.. 2. Van Impe 6 pnt., 3 Poilentier 4 pnt4 Schepers 3 pnt., 5. Nilsson (Zwe-DanguUlaume» 2 pnt., 6. Hinault (Fra-Oulmard) 1 pnt. Cote de Mont Theux (4e categorie»: 1 Vanden broucke 4 pnt., 2. Schepers 2 pnt. 3. Van impe 1 pnt. Cote des Forges (4e categorie». 1. Claes 4 pnt2. Lubberding (Ned-Post) 2 pnt. 3. Van Calster (Bel- De Klmpe) l pnt. Ploegenklassement: 1. De Bruyne (Schepers. Pa trick Pevenage. Nulens en Maas) 32 uur 3 minuten en 44 seconden. 2 Post (Lubberding. Van de Velde. Oosterbosch en Wellens» 32.03 49. 3 Oode froot (Claes. Jacobs. Peetere en Wayenberg» 32 05 20. 4. Crepel. 5. De Klmpe. 6 Oulmard 32.06 56 1. Rudy Pevenage (Bel-Oodefroot) 19 uur 6 minu ten en 3 seconden 2. Pierre Bazso (Fra-Crepelt op 18 sec 3 Henk Lubberding (Ned-Post) op 8 min 1 sec 4 Ronny Claes (B«!-Oodefroot) op 8 18.. 5 Oerrte Knetemann (Ned-Post) op 8.34.. 6. Bernard Hinault (Fra-Oulmard) op 8.42.. 7 Jean-Luc Van denbroucke (Bel-Crrpel) op 8.50., 8 Joop Zoete melk (Ned-Post) op 8.56., 9. Eddy Schepers (Bel-De Bruyne) op 8.58., 10. Johan van Develde (Ned- Post) op 9.02.. 11. Jean-Rene Bemaudeau (Fra- Oulmard) op 9 18., 12. Pierre-Raymond VlUemlane (Fra-Oulmard) op 9.26 13. Patrick Bonnet (Fra- Oulmard) op 9.31.. 14. Jean Chaasang (Fra-Oul mard) op 9.34.. 15. Hennie Kuiper (Ned-De Muer) op 9.37 16. Gilbert Duclos-LassaUe (Fra-De Muer) op 9.39.. 17. Ludo Peetere (Bel-Oodelroot) op 9 45 18. Patrick Perret (Fra-De Muer) op 9.51.. 19. Oerry Vertinden (Bel-Oodefroot) op 9.57.. 20. Jos Jacobs (Bel-Oodefroot) op 9.59.. 21. Bert Oosterbosch (Ned-Post) op 10 01. 22. Pascal Simon (Fra-De Muer) op 10.06.. 23 Dirk Wayenberg (Bel-Oode lroot) op 10.10.. 24. Ouy Nulens (Bel-De Bruyne) op 10.13 25. Jo Maas (Ned-De Bruyne) op 10.17 48. Schipper op 11 14. 50. Pnem op 11.46, 70. Raas op 14.22. 72. Van VUet op 15.09. 78. 8tamsnl)der op 15.58. 79 Langerijs op 16.06, 94. Jonkers op 17.01. Manuel Esparaa en Paulino Martinez belden Spanje-Perurena) hebben de strijd gestaakt. Phi lippe Tesriere (Fra-Lauwers) kwam binnen na het sluiten van de tijdscontrole. Algemeen ploegenklassement: 1 Oulmard 81 uur 31 minuten en 13 seconden. 2 Oodefroot op 1 minuut en 33 seconden. 3. Post op 2.46, 4 Crepel op 6.04.5. De Muer op 12.19,6. De Bruyne op 14.41 Puntenklassement: 1. Bazzo 102 pnt.. 2 Bertln 91 pnt. 3 Rudi Pevenage 86 pnt. 4. Raas 78 pnt. 5 Kelly 47 pnt.. 6. Hinault 44 pnt. De commissarissen in de ronde hebben Cees Priem twintig seconden straftijd opgelegd omdat hij op de heuvels in de Ardennen geduwd la. opleveren. Onder het finlshdoek klonken er fisteren echter geen ver wijten richting zijn ploegmakkers. „Ik heb gezien dat ze even aarzel den," aldus Lubberding. „Maar men riep op een gegeven moment: we gaan door. Achteraf zeg ik nog steeds: terecht. De ervaring van vorig jaar heeft uitgewezen dat je door te wachten op een ploegleiderswagen teveel tijd verliest." Lubberding sprong in de derde etap pe juist op tijd weg uit een kopgroep- je dat bestond uit nog vier Belgen, te weten Ronny Claes. Guido van Cal ster, Jean-Luc Vandenbroucke en Ed dy Schepers. Het was ook zijn enige kans want in de eindsprint had hij het tegen dit gezelschap moeten af leggen. MONTREAL Burgemeester Jean Drapeau van Montreal zal niet naar Moskou gaan. Volgens de Olympi sche traditie overhandigt de burge meester van de stad, waar de Olympi sche Spelen gehouden zijn, vier jaar later in het land waar dan de Spelen plaatsvinden, de Olympische vlag aan het Internationale Olympisch Comité. Drapeau breekt met deze tra ditie omdat Canada de Olympische Spelen in Moskou boycot. Drapeau verklaarde in Montreal dat hij het risico wil vermijden, niet al leen in Canada maar ook daarbuiten, dat men denkt dat de stad Montreal het oneens is met de Olympische boycot. De Amerikaanse televisiemaatschap pij NBC, die de rechten van de Olym pische Spelen in Moskou heeft ge kocht zal in de Verenigde Staten slechts tien procent van het oor spronkelijke aantal zenduren benut ten. NBC, dat reeds 67 miljoen dollar aan de organisatoren in Moskou had betaald, krijgt dit bedrag van de ver zekering terug. 30 6.80 4'RIT 33,4 km oSart Spa^Nivèze Mikkampil Francorchamps<^\, FRANCORCHAMPSH Omloop W 1 Lotto De winnende getallen zijn 4-8-12-16-25-29 Reservegetallen 9 en 40 Er was in lotto 26 een inleg van ruim 3.1 miljoen gulden door 703 661 deelnemers Het prijzenbe- drag ia 1.475.419 gulden plus een jackpot van ruim 104 000 gulden voor de eerste prijs. De prijzenpot wordt als volgt verdeeld eerste prijs inclusief Jackpot» ƒ602.659. tweede prijs: 147.541. derde prijs: 221 312. vierde- en vijfde prijs ƒ295 084 BELGISCHE LOTTO De winnende getallen in de Belgische lotto zijn 7-10-14-33-39-40 Het bijkomende nummer Is 1) De inzet was ruim 220 miljoen franken, iets meer dan vijftien mitoen gulden WESTDl'ITSE LOTTO Prijswinnend in de Weatdultse lotto waren de volgende getallen 3-5-10-13-24-44 Het reservegetal is 19 Het getrokken getal voor „Splel-77" is* 7297869 DEN HAAG Het Bondsbestuur van de Koninklijke Nederlandse Hoc key Bond heeft Gijs van Heumen benoemd tot trainer/coach van het Nederlands dames hockey-elftal. Gijs van Heumen, een zoon van Wim van Heumen die de heren selectie onder zijn hoede heeft, wordt de opvolger van Huib Timmermans.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 9