!DA beraadt :ich over fgevolg debat Oud-KNIL-militairen bereid tot acties Zes weken lang een ander Veere Plaatsing kruisraketten VU-hoogleraar neemt teleurgesteld ontslag 'Leerkracht met gezag wordt uitstervend ras' ISÈsyiStlr dfJteenkamp wellicht oorzitter nieuw f ureau van CDA WEG IN EIGEN LAND Van Agt niet eens net EG-plafond ONKYO Staking Goodyear krijgt vervolg na de vakantie Haags meisje dood gevonden 'Onderzoek naar KLM-chef onbevredigend' Scholten: 'Mijn vertrek roept problemen op' 'Heksenjacht op medewerker' Lichaam vermiste wadloper gevonden Veel motorrijders op weg naar TT geverbaliseerd 'Eenmalige uitkering van 7500 gulden is een aalmoes' loden in verkeer effiriënta magnetische 7 planborden 0251025645" Rita - lAANDAG 30 JUNI 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Het gedrag van leerlingen en de be moeienissen van hun ou ders ondermijnen de gezagspositie van veel leer- t grachten op basisscholen. De „charismatische" on- i derwijzer, de man of vrouw I die zich gemakkelijk staan- t de houdt, respect afdwingt en aan wie door de ouders gemakkelijk vertrouwen wordt geschonken, lijkt een uitstervend ras te worden. Tot die conclusie komt de Nij meegse sociaal-psycholoog dr R. Lamberigts, die vrijdag aan de Katholieke Universiteit van Nij megen promoveerde op een proef schrift over dit onderwerp. Uit drukkingen als „wie maakt hier de dienst uit?" en „wie heeft het hier eigenlijk voor het zeggen" zijn vol gens dr. Lamberigts typerend voor het zich bedreigd voelen van de leerkrachten. Een training in so ciale vaardigheden voor aanstaan de leerkrachten zou volgens hem dan ook geen overbodige luxe zijn. Interactie Strafmaatregelen hebben volgens hem meestal weinig effect. Som mige leerkrachten blijken tegen de spanningen niet opgewassen te zijn en ruimen voortijdig het veld, anderen vluchten in hun hobby's om zo hun gezag op basis van deskundigheid te handhaven. Een gevaarlijke ontwikkeling, zo voegt de promovendus eraan toe. Op grond van zijn onderzoek, dat ver richt werd onder aspirant-leer krachten op pedagogische acade mies in Venlo en Nijmegen, meent hij dat onderwijzers moeten leren „interacteren". Zij moeten zich bewust worden van zowel hun ei gen gedrag als dat van hun leerlin gen. Ze moeten leren afstand te nemen van hun eigen rol en zich in te leven en om te gaan met ande ren, aldus dr. Lamberigts. Belang rijk Is volgens hem verder dat op niet-autoritalre wijze getracht moet worden informatie van de leerlingen te krijgen. Als voor beeld geeft hij twee reacties van een leerkracht op het te laat ko men van een scholier: „Smoesjes. Je weet toch dat Je op tijd moet zijn, waarom kom Je dan te laat?" en „Waarom kom je te laat, is er misschien iets gebeurd?" of „Ga maar zitten, straks na schooltijd praten we verder". ijn onze parlementsredactie okh )EN HAAG Het CDA-bestuur zal zich de komende dagen 5kffl beraden over de mogelijke consequenties van het Kamerde bat vorige week over een eventuele olieboycot tegen Zuid- Ika. voorzitter van hget CDA, prof. jnkamp, bleek zich nogal bezorgd maken over met name de aan- j-cht, van fractievoorzitter Lubbers. *)e' dat de contacten tussen kabinet en ;ekei parlement de laatste tijd wat stroef ®nv rerlopen. Overigens had Steenkamp geen inhoudelijk oordeel over het ^berloop van het Kamerdebat omdat jan Nico Scholten bleek daar anders "v lij de afgelopen dagen vrijwel onaf althans voor het CDA geen enkel probleem heeft opgeleverd aldus Steenkamp. Splijtzwam De voornaamste woordvoerder van het CDA tijdens het Kamerdebat. lw^tebr°ken is beziggeweest met één ran de laatste stappen op weg naar CDA namelijk de vaststelling zwe; ran het program van uitgangs- gen wnten. 'ggr. E| Uit het verloop van de discussie over dit program meende de partij voorzit- Ier wel af te mogen leiden dat de «0( tkomst van het Kamerdebat voor alsnog geen enkele invloed heeft op t totstandkoming van het CDA. Hij jemde de sfeer voortreffelijk en irak zelfs van een unanieme vastbe- denheid om tot oplossingen te gera- in die er uiteindelijk ook zijn geko- ïlq_ en. Ik kan niet anders zeggen dan it de uitkomst van het Kamerdebat itd e let an onze parlementsredactie OORDWIJKERHOUT CDA- Jft oorzitter Steenkamp wordt waar- pra jhijnlijk voorzitter van het nieuwe iej4retenschappelijke bureau van het IDA. idens een CDA-bijeenkomst van afgelopen weekeinde in Noordwij- lout werd bekend dat de bestuur- van de nu nog afzonderlijke we- ihappelijke bureaus, de Savor- Lohman Stichting van de CHU, Kuyperstichting van de ARP en let wetenschappelijk bureau van de KVP unaniem de heer Steenkamp hadden voorgedragen. 121 Steenkamp zelf aarzelt nog of hij deze benoeming tezijnertijd zal aan- ift taarden. Ondermeer omdat hij nog wil weten hoe de medewerkers van de bureaus zelf over zijn benoeming den- Maar hij bleek er wel oren naar hebben aan de toekomst van het jUftüA te werken. m, bekend za Steenkamp als o,, ïoorzitter van het CDA worden opge- - tolgd door de anti-revolutionair drs Piet Bukman, voorzitter van de itelijke Boeren- en Tuinders- De huidige KVP-partijvoorzit- er Piet van Zeyl wordt vice-vooizit- van het CDA. Beide heren zullen ^loog een taakafbakening overeen ko- imen, maar duidelijk is in ieder geval vel dat Bukman primair de politieke itwoordelijkheid voor zijn reke- ig zal krijgen. over te denken. Hij zei zondag voor de IKON-radio dat premier Van Agt als een splijtzwam werkt. „Aan de ene kant leidt het door zijn onvoorstelbare populariteit tot het aantrekken van enorm veel kiezers, maar aan de andere kant verlaten steeds meer principiële mensen die op evangelische wijze met politiek bezig willen zijn, dat CDA," aldus Scholten. De parlementaire basis lijkt voor het kabinet door het debat wel te zijn aangetast maar niet te zijn weggeval len. Zo wees met name partijvoorzit ter Hans de Boer erop dat de motie van afkeuring sloeg op het Zuid-Afri- ka-beleid van het kabinet. Overigens herinnerde hij er nog eens aan dat een zevental ARP-Kamerleden en het KVP-Kamerlid Dijkman van meet af aan grote bezwaren hebben gehad tegen het regeringsprogramma van het kabinet. Het PvdA-Kamerlid Van Thijn vindt wel dat de parlementaire basis van het kabinet is weggevallen. Volgens hem impliceert de motie van afkeu ring wel degelijk een afkeuring van het kabinet als geheel en niet alleen van het Zuid-Afrika-beleid. Premier Van Agt ten slotte houdt het erop dat de afkeuring zich tot het beleid ten aanzien van Zuid-Afrika heeft beperkt. ADVERTENTIES Het Zeeuwse stadje Veere houdt van 2 juli tot en met 6 augustus op zes achtereenvolgende woensda gen toeristendagen. Elke week met een ander thema. Woensdag 2 juli is er een rondwandeling door het stadje met als afsluiting orgel spel in de Hervormde kerk. 'sA- vonds onder meer een brandweer demonstratie bij de toren wal en een demonstratie met politiebon den onder de wal. In het kader van de Schotse week treedt vanavond in Vlissingen de ook in Nederland bekende Schotr se folkclub Battlefield op. Hoewel de groep van samenstelling is ver anderd, is het repertoire nog steeds traditioneel Schots: jigs, reels, strathspeys, marsen en bal laden. Het optreden heeft plaats in de feesttent op de Zetlmarkt. Voor wie meer wil weten over de wijze, waarop de Romeinen de ge neeskunst beoefenden, wordt tot en met 3 augustus in het stedelijk Waagmuseum in Enkhuizen de expositie „Valetudinarium een Romeins legerhospitaal" gehou den. De tentoonstelling bestaat voor een belangrijk deel uit de vorige eeuw in het Westduitse Neuss gedane vondsten. De Nederlandse Smalspoorweg Stichting maakt dit jaar weer rondritten met haar historische stoomtrein door het duingebied ten zuiden van Katwijk. Begin punt is het einde van de zuidbou levard in Katwijk. De stoomtrein rijdt op de zaterdagen 12, 19 en 26 juli en op 23 augustus. Vanaf 10 uur rijdt elk uur een trein. Op zaterdag 5 en zondag 6 juli doet de volksdansgroep Brabants Bont Oisterwijk aan. Zaterdag wordt avonds opgetreden, zon dag 's morgens om 11 uur, beide keren in en om de muziekkiosk op de Lind. Zwolle gaat nog steeds door met de viering van zijn 750-jarig be staan Woensdag is er in de bin nenstad een grote braderie en s avonds in de Grote kerk een orgelconcert. De afgelopen tachtig jaar hebben vier sleepboten van Smit Interna tional de naam ..Zwarte Zee" ge voerd. Ze zijn tot 12 september het onderwerp van een tentoonstel ling in het Nederlandse sleep- vaartmuseum in Maassluis. Men ziet er onder meer scheepsmodel len, originele uitrustingsstukken en foto's. Valkenswaard was vele jaren lang de bakermat van de valkeniers omdat het dorp in de trekroute van de slechtvalk lag. Het mu seum Valkenswaard wijdt nu tot en met 13 juli een tentoonstelling aan „vier eeuwen valkerij in Val kenswaard en de Kempen". Na afloop van de vergadering stonden de voorzitters de pers te woord. Van links naar rechts: Van Zeil (KVP), De Boer (ARP), Steenkamp (CDA) en Van Leeuwen (CHU). Vervolg van pagina 1 'eie ïerant •Ut #L. )U «1 KOTENHOVEN (ANP) - Premier Van Agt is het niet eens met de West- ütse bondskanselier Helmut khmidt die een „EG-plafond" wil ta de inkomsten van de Beneluxlan- n. Volgens Schmidt betaalt West- luitsland te veel EG-contributie in De aankoop van HiFi-apparatuur is een zaak van vergelijken en dan beslissen. Ontdek daarom eerst wat Onkyo verstaat onder: Quartz Lock, Accu-Bias en Super Servo 2 Jaar garantie O BON U gelieve mij te zenden documentatie over de ONKYO apparaten Naam Adres Woonplaats - U kunt deze bon opsturen in een enveloppe zonder postzegel aan Acoustical Antwoordnr 93 1200 VK 's-Graveland Overigens was KVP-voorzitter Van Zeil het eens met de uitleg, dat op grond van het dit weekeinde bereikte akkoord Nederland zich in de NAVO eenzijdig kan en mag opstellen. „Die ruimte was er bij het stationeringsbe- sluit van de NAVO in december en die is er dus ook in de toekomst: ook al zal dat telkens opnieuw tegen onze geloofwaardigheid van het NAVO-lid- maatschap moeten worden afgewo gen." Belangrijk voor de overige par tijvoorzitters was tenslotte dat met TILBURG (ANP) De staking bij de vestiging van Goodyear in Tilburg, die drie dagen heeft geduurd, is be ëindigd. Deze week gaan de veertig stakers weer aan het werk. De meeste dagen zullen dan nodig zijn voor het „opstarten" en weer „afbouwen" van de produktie. want op 4 juli begint de vakantie die drie weken duurt. Na de vakantie gaan de werknemers op nieuw en dan voor onbepaalde tijd in staking. De werknemers van Goodyear zijn afgelopen woensdag in staking ge gaan omdat de directie niet tegemoet wilde komen aan verschillende ver langens voor de nieuwe CAO. DEN HAAG Het zevenjarig meisje Maitrie Koeldiep uit Den Haag, dat zaterdag levenloos werd aangetroffen in de Haagse Westduinen, is door messteken en wurging om het leven gekomen. In het onder- en bovenli chaam liep zij ongeveer tien messte ken op. Het meisje raakte vrijdag zoek in de duinen toen zij met haar klas spelle tjes deed. Na een intensieve speurac tie, die aanvankelijk niets opleverde, vond de politie het slachtoffertje za terdag verborgen onder dicht struik gewas. name de NAVO heel nadrukkelijk als hoofdinstrument wordt aangewezen om tot een vermindering van de rol van de kernwapens te komen. De vaststelling van de rest van het program van uitgangspunten leverde weinig problemen op. Wel bleek op de persconferentie, dat de partijen het weliswaar eens konden worden over de tekst van de uitgangspunten, maar soms niet over de uitleg daar van. Zo stond voor partijvoorzitter Van Leeuwen (CHU) de gelijkwaar digheid van homofiele samenlevings vormen, met name als het gaat om de verzorging van de kinderen, nog aller minst vast. Uiteindelijk erkende hij wel, dat die gelijkwaardigheid er is, maar dat voor het CDA huwelijk en gezin toch voorop staan. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Staatssecretaris Smit- Kroes van verkeer en waterstaat acht de uitkomst van een onderzoek naar het optreden van de voormalige chef van de KLM in de Verenigde Staten. Kielman onbevredigend. De staatsse cretaris heeft een accountantsrap port over het onderzoek naar de Ka mer gezonden. De onderzoekers schrijven in het rap port dat hun onderzoek danig be moeilijkt is doordat de administratie, die men had willen raadplegen, in middels vernietigd is. De accoun tants hebben op basis van de wel beschikbare gegevens niet kunnen vaststellen dat Kielman onjuist heeft gehandeld. Smit-Kroes in een begeleidende brief aan de Kamer: „Het was beter ge weest als onomstotelijk was komen vast te staan, dat hem niets verweten kan worden. Uit het ingestelde onder zoek, waarbij naar mijn overtuiging door de accountants het maximaal 'mogelijke gedaan is om inzicht in deze materie te verschaffen, is het tegendeel evenmin gebleken." De affaire is in het nieuws gekomen na beschuldigingen van de voormali ge KLM-accountant Jos de Wit. dat K. persoonlijke belangen en belangen van de KLM op onverenigbare wijze verstrengelde. DEN HAAG (ANP) Minister Schol ten van defensie zegt zich te resaltse- ren dat zijn vertrek problemen op roept. „Die problemen - voor de staatssecretarissen, het militaire en civiele deel van het defensie-appa raat vind ik persoonlijk een nega tief punt in het geheel." Dat zegt de bewindsman, die per 1 oktober vice- president wordt van de Raad van State, in de defensiekrant, het blad voor het defensiepersoneel. AMSTERDAM (ANP) De Britse hoogleraar prof. dr M. J. S. Rudwick heeft per 1 Januari 1981 ontslag gevraagd bij de Vrije Universiteit. In een Ingezonden brief in het VU-weekblad Ad Valvas zegt hij zijn vak geschiedenis en maatschappelijke aspecten van de natuurwetenschappen niet meer ..naar behoren en op fundamenteel-wetenschappelijke wijze" te kunnen uitoefenen. De minister merkt op dat hij de nade len heeft moeten afwegen tegen het belang, dat verbonden is aan het ver vullen van een nieuwe functie op de lange termijn. „Die afweging heeft per saldo geleid tot een positieve be slissing", aldus de minister. De bewindsman lijkt tevreden te zijn met het functioneren van het militai re apparaat op dit moment. „Ik ge loof, dat ik de Nederlandse defensie kan karakteriseren als een goede en positieve bijdrage aan het bondge- Ethiek nootschap." Rudwick zegt Nederland „diep te leurgesteld te verlaten na een van de ongelukkigste en meest frustrerende periodes in mijn leven". De Brit is zes jaar aan de VU verbonden geweest Hij gaat werkloos terug naar Enge land waar hij geen zekerheid over een nieuwe baan denkt te hebben. Rudwick noemt verscheidene rede nen voor zijn ontslag maar de druppel die de emmer deed overlopen was de „onwaardige wijze" waarop 2ijn medewerker dr. Brookman is overgeleverd aan „een heksenjacht omwille van zijn politieke ideeën". Rudwick heeft de zes jaar nauw sa mengewerkt met Brookman. Maar boven alles had de „democrati sering" niet geleid tot de gewenste inspraak van alle groepen die belang hebben bij degelijk universitair on derwijs en onderzoek, maar tot „ti rannie van een kleine, niet represent tatieve en ondemocratische minder heid van studenten". Naar de mening van prof. Rudwick zijn deze studenten er met behulp van enkele „nützlische idioten" onder de wetenschappelijke staf openlijk op uit de universiteiten als weten schappelijke instellingen te vernieti-, gen, onderweg op hun „lange mars door de instituties". GRONINGEN (ANP) Ongeveer vijfhonderd meter van de haven van Lauwersoog is gisteren door een wan delaar bij de dijk het lichaam gevon den van de sinds 20 juni vermiste 23- jarige Irakese wadloper M. M. A. Has in De man maakte deel uit van een groep van zeventien wadlopers die onder leiding van een Nederlandse gids een tocht maakten, maar ten zuidoosten van Ameland door de vloed werden verrast. Zestien van hen kon toen nog juist worden gered en aan land gebracht, maar voor een van hen, de 42-jarige Chinees dr. Tang, kwam de hulp al te laat. Hij werd door de koude bevangen en overleed kort na aankomst in een ziekenhuis. De heer Hasin studeerde aan de Technische Hogeschool in Enschede. Van de kant van de wadloopcentra is kritiek geuit op het houden van deze tocht op 20 juni, omdat de weersom standigheden zich daartoe niet zou den hebben geleend. „De christelijk ethiek, die eens de grondslag vormde van de VU is onder sommige leden van de VU-gemeen- schap verwereldlijkt tot een wel zeer onaantrekkelijke vorm van schijnhei ligheid," schrijft Rudwick. Zijn me dewerker dr. Borkman was aldus Ad Valvas. mede-oprichter van de ex treem-rechtse Nationale Centrum Partij, die enige tijd geleden werd opgeheven en opgevolgd door de soortgelijke Centrum Partij met Brookman als medewerker aan het partijblad „Middenweg". Volgens prof. Rudwick kunnen alleen naïeve lingen concluderen dat Brookmans politieke standpunten („die ik overi gens geenszins deel") fascistisch zijn". Democratisering Prof. Rudwick heeft verder de indruk dat de wetenschappelijke staf zijn bestuurlijke lasten niet zelden ge bruikt als een uitvlucht voor zijn ge brek aan onderzoeksprestaties. Vol gens hem heeft de zogenaamde de mocratisering niet alleen geleid tot een rampzalige uitzaai van bureau cratie en paperassen, maar ook be lemmerend gewerkt op doeltreffende besluitvorming door hen die „op grond van hun ervaring gerechtigd zijn tot het nemen van initatieven". Van een onzer verslaggevers STAPHORST - Tijdens een verkeerscontrole onder motor rijders op weg naar de TT-races in Assen heeft de rijkspolitie Overijssel in samenwerking met de algemene verkeers dienst Driebergen zaterdag ochtend 127 processen-verbaal gemaakt. In totaal werden 250 motorrijders aangehouden. In veel gevallen bleken zij valse en ongeldige kentekenplaten te hebben, met de bedoeling wegenbelasting te ontduiken, aldus een politiewoordvoerder. Ook waren er veel snelheids overtredingen. De politie zal In de toekomst meer van dergelij ke controles gaan houden. ADVERTENTIE engs ten ontvangt. Van Agt zei dit ngn hengsten w_. _w stermiddag na zijn aankomst uit amburg, waar hij met de bondskan- elier heeft gesproken. Binnenkort riten West-Duitsland en Nederland wer een grondige herziening van het Europese landbouwbeleid. ROZENBURG De 32-jarige P. Be- Met uit Rozenburg kwam gisteren 'IJ een verkeersongeval in de ge- oeente Ouderkerk om het leven toen "j met zijn auto door te hoge snel- *id van de weg raakte. Twee inzit- "nden raakten gewond. IZER8WOUDE Bij een fteersongeval in Hazerswoude rim zaterdag de 2-jarige Bozenka wdowski om het leven. De auto rihn zij meereed raakte betrokken jj een botsing tussen vier auto's, anderen raakten gewond. AlTEM In Hattem kwam zater- de 22-jarige Martina Bokeloh uit toiedam om het leven toen de be urder van een motor waarop zij Meed tegen een personenauto toreed. Het slachtoffer werd van de jotor geworpen en overleed ter Matse. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG „De ex-KNIL-militairen moeten zich niet laten afkopen met een aalmoes van 7500 gulden per man. Want deze eenmalige uitkering, opgediend op een blinkend opgepoetst partijpolitiek dienblaadje, zal ons alle recht op de geëiste 16.000 gulden doen verspelen. Wij moeten doorknokken, desnoods met keiharde acties, tot het doel is bereikt." Dit zei de heer R. P. P. Wester ling zaterdag op de manifesta tie van de landelijke Actie Or ganisatie van ex-KNIL-krijgs- gevangenen in het Congresge bouw in Den Haag. De ex-KNIL-militairen moe ten namelijk, aldus Wester ling, achterstallig loon nu in de vorm van een fooi uit eigen zak betalen door middel van de eenmalige belasting heffing. „Deze vindingrijk heid van het superbrein Wie gel kent geen grenzen, daar om moeten wij er geen genoe gen mee nemen." De heer Westerling verwacht geen direct antwoord van de leden. Door middel van een schriftelijk referendum zal worden uitgemaakt of doorge gaan moet worden met actie voeren of dat men de 7500 gulden accepteert In dat ge val betekent het dat de zaak is afgedaan, dan kunt u nooit meer op méér rekenen, riep de heer Westerling de manifes tanten toe. Onzekere periode Hij kon niets anders als men besluit tot doorgaan beloven dan een harde onze kere periode. Maar met een dracht. solidariteit en vastbe radenheid kan volgens Wes terling veel worden bereikt. Westerling vroeg, als het zover zou komen, daadwerkelijke steun aan acties door gehoor zaamheid. discipline en be reidheid. Hij bestreed de opvatting dat ouderdom en invaliditeit een rol zouden spelen bij het al of niet slagen van acties. Ver deeldheid, intriges, besluite loosheid en laksheid zijn vol gens Westerling de oorzaken van het uitblijven van resulta ten. Hij noemde het kwalijk dat een kleine minderheid voor de lakse massa moest opdraaien. Alleen door samen de handen ineen te slaan is het succes verzekerd. Op naar de 16.000. riep hij de geestdrif tige zaal toe. Een woord van lof had Wester ling voor de JOVD, de jonge ren-organisatie van de VVD. „die, in tegenstelling tot hun voorman, steeds op de bres heeft gestaan voor de 16.000 gulden". „Misschien was de uitlating van de voormalige premier Drees, dat Indische Nederlan ders geen echte Nederlanders waren, de inspiratie voor het beleid van de regeringen na de oorlog," aidus de heer G. M. Linkenhoff, voorzitter van de organisatie. „Als nu een werknemer een dag geen loon uitbetaald krijgt, wordt er luid geprotesteerd, maar de KNIL-militairen hebben 41 maanden geen soldij ont vangen." Rechthebbenden Linkenhoff noemde verder de rechthebbenden op achter stallig loon op: 1.) De KNIL- militairen in Japanse krijgs gevangenschap: 2.) de burgers die hetzelfde lot hebben on dergaan; 3.) de weduwen van categorie 1 en 2; 4.) bij overlij den van de weduwe de kinde ren; 5.) de ouders, broers of zusters van categorie 1 en 2; 6.) de ongehuwde vrouwen van achttien jaar en ouder die in interneringskampen heb ben gezeten en 7.) de naaste bloedverwanten van deze groep. De voorgestelde uitkering van 7500 gulden die de belas tingbetaler moet neertellen dus ook de ex-KNIL-militai- ren zelf kan efficiënter ver wezenlijkt worden als de rege ring in plaats van een belas tingheffing een obligatiele ning uitschreef, bij voorbeeld voor tien jaar De driehonderd miljoen gulden zou dan met dertig miljoen per jaar kun nen worden betaald. Secretaris N. W. J. Burger noemde de uitspraak van de Tweede Kamer op 19 juni een vernietigend oordeel op het terugbetalingsbeleid van Luns c.s. „Onder het kabinet- Van Agt zijn de deuren weer opengegaan, die zolang geslo ten waren. Wij zijn dus op de goede weg. Maar de 16.000 gul den is nog niet bereikt. De scheidsrechter heeft het einde van de eerste helft In de KNIL-strijd gefloten," aldus Burger. brengen rust èn dynamiek in uw organisatie OVlNO iÜSA „En hier zijn we dan. tante, van top tot teen op afbetaling in onze nieuwe kleren

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 3