De kater van Italië ïoch weer West-Duitsland Tsjechen: weer strafschoppen ■iliwf ■iiiiiMgSgK tft i MM Ook DETO bekert bij profs Europees kampioenschap krijgt in 1984 nieuwe opzet gië dicht bij verrassing in finale van Europees voetbalkampioenschap shandaal Spanje Strijd om derde en vierde plaats slaat ook niet aan Ooykaas winnaar alle toestelfinales DAG 23 JUNI 1980 SPORT TROUW/KWARTET atty Verkamman Nog voor het einde dn (t EK-toernooi, heeft de ;se voetbalunie (UEFA) rijf jimissie van wijze man- rtri noemd, die een alterna- °m) ipzet voor het vier jaar- I's evenement op papier etten. Al te druk zullen f B en het er niet mee krij- tS ant voorzitter Franchi «t machtige Westduitser Iv« rger hebben al een niet "Ite missen voorzet gege- te» ij zien veel in de vor- or4 jan acht poules, waar- l0(v winnaars later via het n™ i(de knock-out systeem Europa Cup, met uit- iswedstrijden, naar een le finale toewerken. had het. In zijn eigen land mislukte toernooi nauwe- •herper kunnen veroordelen it die openlijke gedachte. De n kregen de organisatie toe- n»É> na een concurrentiestrijd PVj en andere landen. Hun grote e lo Üjke invloed zal daarbij onge- eneen hoofdrol hebben ge- ju Maar officieel gaven de grote p„ hikte stadions in Rome. Na- m pels, Milaan en Turijn de doorslag, te meer daar de argeloze kandidaat deelnemers werd voorgehouden dat die arena's in doorsnee voor de helft gevuld zouden zijn. In werkelijkheid waren zij voor driekwart leeg. De 14 wedstrijden werden bekeken door in totaal 350.000 toeschouwers, wat een moyenne van 25.000 betekent. Dat is iets meer dan de helft van het voorge spiegelde gemiddelde. De heren officials zaten zaterdag dan ook met een flinke kater op het UE- FA-congres, waar met de oude Jaap van Praag ook KNVB-voorzitter Wim Meuleman trouwens nog een gevoell- ge nederlaag leed. toen het op stem men (voor een bestuurszetel) aan kwam. Financieel is het toernooi een flop geworden en dat is ook voor de nationale bonden een ongunstige zaak. De KNVB schiet er naar ver wachting een kleine ton bij in. Wan neer het sportieve verloop van het toernooi niet met voeten was getre den, dan had het verlies trouwens een nog ruimere omvang genomen. Tegen een royale vergoeding bracht de tele visie alle wedstrijden rechtstreeks op het scherm. Dat was leuk voor de kijkers zo leek althans vooraf maar slecht voor het toernooi. West- Duitsland wist na het gelijk spel van Nederland-Tsjechoslowakijke, dat het in de finale zat en kon 's avonds tegen de Orleken rustig met een fan- cy-opstelling aan de gang. Italië kreeg hetzelfde voordeel aangebo den, maar de omberekenbare Belgen zorgden met hun anti-voetbal geluk kig voor een leuke verrassing. Het blijft onbegrijpelijk dat de UEFA rus tig die blunder der verschillende aan vangstijden. van de deelnemende landen mocht maken. Louter op basis van een onzuivere, commerciële rede nering werd de FIFA-fout van het WK'78 herhaald, toen Argentinië via de beruchte en onbetrouwbare 6-0 tegen Peru het zwaar benadeelde, want enkele uren eerder spelende Brazilië, uit de finale hield. Op het sportieve vlak is dit EK-toer nooi een geweldige mislukking ge worden. Zwartkruis sprak na twee dagen al over het „toernooi van de armoede". Mede door zijn eigen falen de ploeg is dat beeld constant intact gebleven. Voetbal is in principe een mooi spel, maar ten dode opgeschre ven. wanneer het wordt stil gelegd en het initiatief op hoog bevel van de coach steeds maar aan de tegenstan der wordt overgelaten. Het is drama tisch en onheilspellend, dat de teams met die uitgangspunten in Italië tot de winnaars behoorden. West-Duits- land bereikte de eindstrijd met wel geteld één redelijke wedstrijd, die te gen Nederland. De andere partijen, tegen Tsjechoslowakije en Grieken land, waren van wege de opgedragen lafheid niet om aan te zien. Doodzon de, want toen waren er tegen aartsvij and Nederland enige ruimte voor de persoonlijke ontplooiing werd ge schapen, bleek een nieuweling als Schuster plotseling een klassespeler. De Belgen hanteerden ook een zeer voorzichtige speelwijze, die de vertra gende veteraan Van Moer op het lijf was geschreven. Hun libero Meeuws zei het zo: „Tegen Engeland op de counter, tegen Spanje creatief en te gen Italië negatief, zo zijn we in de finale gekomen". Zo was het maar net, hoe zeer de prestaties van de backs Gerets en Renquin ook tot de verbeelding spraken. Italië en Tsjechslowakijke waren voorts de armzalige ploegen, die el kaar het brons betwistten. Dat partij tje verliep geheel volgens verwach ting. Onmacht was troef. De Tsje chen liepen mogelijk met lood in de benen, omdat sommige routiniers er alles voor over hadden om derde te worden. Die prestatie is voor een en keling immers goed voor een transfer naar het buitenland. De Italianen hebben er heel weinig van terecht gebracht. Zonder de on betrouwbaar gebleken Rossi was het enige gevaar uit de aanval verdwe nen. Twee goals in zeseneenhalf uur voetbal zegt alles over hun dodelijke angst voor de aanval. Tegen Spanje en Engeland zat er nog een bescher mengel op de lat, maar tijdens de wedstrijd tegen België was er geen meevaller meer. De aanvallende ar moede is bij de Azzuri's zo groot, dat voortdurend falende voorwaartsen als Causio. Graziani en Bettega toch een heel toernooi in de opstelling worden gehandhaafd. Italië tekende met Nederland wel voor het grofste voetbal. De oranje-knokploeg maak te er tegen Tsjechoslowakijke een schandelijke vertoning van. maar eerder werd ook al behoorlijk tekeer gegaan tegen de verontwaardigde Duitsers. De piraten van Europa wer den in hun geschaaf evenwel over troffen door de Italianen in het crimi nele duel met België. De voetbal- gangsters van Europa, zo mag men louche types als Tardelli, Oriali, Ge ntile en BenetU naar aanleiding van die wedstrijd rustig noemen. De straf - commissie van de UEFA heeft Neder land voor het gemene spel tegen de Tsjechen een boete van 6000 gulden opgelegd. Op zich zelf is dat een goe de zaak, hoewel dergelijke maatrege len niet in de reglementen zijn vervat en de scheidsrechters al gauw desa voueren Als de UEFA op dit gebied consequent is. dan verdienen de Itali anen minstens een gelijkwaardige boete. En de Belg Vander Eijcken envenzeer voor zijn schandalige ac tie, die de superieure Italiaan Antog- noni uitschakelde. De scheidsrech ters traden in elk geval te zwak op tegen de algemene agressie, hetgeen de kater compleet maakte. Wurtz, Rainea (veel te tolerant bij Italië- Engeland, maar toch de finale toege wezen), OK en Garrido waren de zwakste mannen in het korps, dat de verloedering van het spel opnieuw in de hand werkte. Merkwaardig genoeg heeft Spanje ei genlijk nog de beste indruk gemaakt. Het zat de ploeg van Kubala niet mee, maar het spelconcept was in vergelijking met de andere landen opvallend positef. De combinatie van Basken Catalanen en een enkele Ma- drileen (Kubala creëerde in eigen land een rel door voor de eerste wed strijd geen enkele speler van Real op te stellen) draaide veelbelovend te gen Italië en Engeland, doch ging plotseling onderuit tegen België. Een puntje is de te magere beloning voor deze ploeg, die onder aanvoering van de begaafde Zamora over twee jaar in eigen land tot de WK-favorieten mag worden gerekend. Engeland heeft daarentegen enorm teleurgesteld. Alleen Wilkins bleef overeind. Keegan heeft amper iets laten zien en is wellicht toch een overschatte speler Hij gaf tenminste geen richting aan een team dat net zo weinig aanvallers telde als Notting ham Forest in de Europa-Cup-finale tegen HSV. De Engelsen blijven op hun best in de eigen competitie. Hatty Verkamman '«Jé Natuurlijk over 90 minuten gerekend, was West-Duitsland beter dan België, meer ;le klasse met spelers als Schuster, Kaltz en Rummenigge dan de energieke oetballers uit België. Maar toch, wat is de Belgische ploeg gisteravond dicht bij een verrassing geweest in zijn Europese campagne. Toen het eenmaal gelijk was geworden Ide de Manschaft van Jupp Derwall heel duidelijk. Duitsers strijden echter tot de minuut. Dat bracht letterlijk succes dank zij een van die geraffineerde hoekschoppen ffjfcarl Heinz Rummenlgge. Met een fraaie boog plofte de bal precies op het hoofd van Horst «sch. Hij scoorde voor de tweede keer: 2-1. Het betekende tevens de tweede Europese voor West-Duitsland. IRID De strafcommissle de Spaanse voetbalbond na een onderzoek van twee iden zes spelers geschorst, •van worden verdacht mani es te hebben verricht tij de wedstrijd tussen Malaga 1 .amanca. Mede door een [tilling van 3-0 bleef Sala de eerste divisie. Op alle geschorste spelers in de omstreden wed- lit voor Malaga. Miguel Mlgueli, Nicolas Araez, Diaz en Pedro Corral wer- voor één Jaar uitgesloten. *ozco kreeg twee jaar ig, evenals Raul Castro- i, een ex-Malaga en -Sala- i-speler, die ervan wordt Idigd de centrale figuur in schandaal te zijn geweest. commissie verklaarde het S ongeldig. Dit had verder invloed op de eindstand an in de eerste divisie. De :r van Salamanca, Felipe werd voor twee jaar iloten. De beslissing over 'voorzitter van Salamanca, Jo- Paniagua, moet worden ilaten aan het bestuur van Spaanse voetbalbond. De' afcommissie zal het bestuur orstellen hem voor het leven te sluiten van bestuursfunc- Paniagua maakte bekend hij tegen zo'n beslissing in roep zal gaan. 1US iTICAANSTAD Paus Jo- mes Paulus II heeft tijdens audiëntie van 200 officials de Europese voetbal unie IFA) in Vaticaanstad waar- inde woorden gesproken in de corruptie in de sportwe- i. Onder zijn gehoor bevon- zich onder meer Joao Have- ?e (voorzitter van de intema- aale voetbal federatie) en Ar- Bio Franchi (voorzitter van de !FA en de Italiaanse voetbal- hd). Franchi heeft zich sinds Guari bezig moeten houden het omkoopschandaal in Vgenwoordig zijn de verleidin- o om de sport voor andere deinden te gebruiken dan de hpronkelijke erg groot," al- de Paus. „Het kan zelfs zo gaan dat het juiste verloop wedstrijden wordt beln- id, waarbij het gevaar van Eruptie niet denkbeeldig is." NVB OME De Koninklijke Neder- ndse Voetbalbond heeft zater- 'i bij de Europese voetbal fe- tatie (UEFA) geprotesteerd te- jnde boete van 6000 gulden. De tFA had de geldstraf opgelegd ®wege „uiterst incorrect ge- *8 tijdens de wedstrijd tegen •lechoslowakije in Milaan". eyenoord OTTERDAM Feyenoord zaterdag de contractbe- Prtking met de laatste speler de selectie afgerond. Met "un van Til werd een contract jn één jaar afgesloten. Nadat "der in de week Ben Wijnste- «s, Jan van Deinsen en Sjaak £>03t hadden bijgetekend, is de JWerdamse eredivisionist rond 1 de gehele selectie De druiven waren zeer zuur voor de Belgen. De underdog reageerde zich. af met tal onverantwoorde charges, die constant te zien zijn geweest op dit zesde Europese titeltoernooi. De ondermaatse scheidsrechter Rainea trachtte met gele kaarten voor Mille- camps, Vandereyken, Van der Eist en de Duitser Förster orde op zaken te stellen. Dat lukte hem allerminst, daar hij anderzijds veel te laconiek reageerde op keiharde overtredingen. De finale was niettemin van een beter gehalte dan de eerder gespeelde wed strijden. De favoriete Duitsers con troleerden de zaken aanvankelijk re delijk met hun sterke middenveld Schuster-Müller-Riegel. In de tweede helft veranderde dat na een onterech te, maar benutte strafschop van de Belgen. Zij drongen zwaar aan, maar stranden uiteindelijk in het zicht van het „ongekende" succes. Wat hun resteerde was de weten schap van een verrassend sterk toer nooi en een redelijk boeiende finale, waarin het spel dit keer niet leed onder de druk van de financiële om standigheden die toch gewichtig waren. Voor de spelers van beide teams la gen in het geval van winst aantrekke lijke premies in het verschiet. De Duitsers konden boven het al bereik te bedrag van 20.000 mark nog een bonus van 10.000 mark in de wacht slepen. De Belgen waren een alles of niets-regeling overeengekomen. De zege zou elke speler 250.000 franc extra opleveren (circa 16.000 gulden). Bij verlies resteerde slechts het eer der bijelkaar gevoetbalde bedrag van 200.000 franc. Bedragen die overigens nog altijd niet konden wedijveren met de salarissen van de al lang en breed afgereisde Nederlanders, die voor hun wanprestatie per persoon 33.000 gulden in de schoot kregen geworpen. Dergelijke premiestelsels komen het voetbal al lang niet meer ten goede, want de spelers worden er wel dege lijk door geremd. De risico's om te verliezen worden vaak zoveel moge-» lijk uitgebannen. Wat dat betreft vormde de wedstrijd van gisteravond toch nog een vrij gunstige uitzonde ring. De Duitsers hadden hun meeste schroom algeworpen. Zij speelden in principe op de aanval met Hubesch in de spits. De bonkige Hamburger raakte echter al gauw geblesseerd aan het linker bovenbeen. Toen stond het overigens dank zij hem al 1-0, als gevolg van het Duitse openingsoffen sief, dat de Belgen naar adem deed happen. Uitblinker Schuster vond Hrubesch en deze haalde van buiten het strafschopgebied hard uit: 1-0. Door die tegenslag dienden de rode duivels meteen hun behoudende stel lingen enigszins te verlaten. Althans zo viel te verwachten. Het counter spelletje bleek door deze ploeg dus danig ontwikkeld, dat het moeilijk was om in dit noodgeval op een hoge re versnelling naar het vijandelijk doel te koersen. Wat niet wegnam, dat de beproefde tactiek de tegen stander enkele malen voor rust in verlegenheid bracht. Zeker toen laat ste man Stielike met zijn makkers een paar keer op de buitenspelval wilde spelen. Dat zijn Duitse voetbal lers in het geheel niet gewend. Het ging dan ook behoorlijk mis. Van der Helst kreeg er indirect een geweldige kans door aangeboden. De man van Cosmos zocht het doel echter veel te hoog. Jean Ceulemans in duel met de Westduitse verdediger Bernard Dietz. Snel combinerend vonden Cools en Van Moer nog enkele keren een gaat je in de niet altijd even nauwkeurige afweer. Ceulemans was met een half mislukte volley het dichtst in de buurt van de gelijkmaker. Voor het overige heersten de Duitsers. Op het middenveld wonnen zij de meeste du els. Briegel haalde Van Moer regelma tig uit zijn spel. Schuster overvleugel de Vandereycken en alleen Müller was niet altijd vinnig genoeg wanneer Cools als valse rechtsbuiten optrad. Het Duitse overwicht werd voor rust gestalte gegeven door een aantal flit sende doelpogingen. Müller, Schuster en Allofs namen Pfaff van afstand beurtelings op de korrel. De Belgi sche doelman sloeg de ballen hoog over de lat. Millecamps raakte niette min uit zijn doen van al die schoten. Toen Rummenigge zich van zijn op ponent Renquin had ontdaan, smeet hij hem brutaal tegen de grond wat Rainea met een gele kaart bestrafte. Die overtreding stond niet op zich zelf. Vandereijcken gooide er direct na rust een ordinaire trap op de be nen van Brieghel tegenaan. Het was, na zijn wandaad contra Antognoni, een bevestiging van zijn kwalijke re putatie als vuil speler. Ook nu diende het slachtoffer te worden vervangen, was de nieuwe man Cullmann Rai nea liet bij de grove tackle nog door spelen, maar trok later geel voor de Brugse schakelspeler, toen hij de lei ding bekritiseerde. Ook Van der Moer speelde trouwens herhaaldelijk irritant. Waar hij snel heid tekort kwam, probeerde hij met enkeltikjes op een vervelende manier NAPELS Evenals vier jaar geleden in Belgrado toen Tsjechoslowakije na het ne men van strafschoppen in de finale van West-Duitsland won, hebben de Tsjechen za terdagavond in Napels de der de plaats veroverd. De Tsje chen bleken ook dit keer weer over de sterkste zenuwen te beschikken. Na achttien strafschoppen versloeg Tsjechoslowakije gastland Italië. Na de reglementaire speeltijd was de stand 1-1. „Het is opnieuw gelukt", verklaarde Vaclav Jezek, de huidige trainer van Feyenoord maar vier jaar geleden in Joegoslavië, de man die Tsjechoslo wakije naar het Europees kampioen schap leidde. De Italianen, die in de 73ste minuut door een kopBal van Graziani naast de Tsjechen waren gekomen, die door Jurkemik in de 54ste minuut de leiding namen, ston den na de strafschoppen met lege handen. De grote boosdoener was voorstopper Collovati, die zijn straf schop in tweede instantie door doel man Netolicka zag gestopt. De Tsjechische spelers kregen voor de derde plaats een premie van ruim 8000 gulden. Voor een aantal oude getrawwen zal als dank voor het brons in Italië ongetwijfeld de grens naar het westen open gaan, waar zij dan nog enkele jaren kunnen spelen. Italië vond ook in het feit na 360 minuten voetbal ongeslagen te zijn waarin het in totaal twee doelpunten maakte geen troost. Tsjechoslowa kijke leed één nederlaag. In de gak De beslissende strafschop: Barmos schiet de bal langs doel man Zoff en bezorgt Tsjechoslowakije daarmee het brons van de EK 80. groepswedstrijden verloor het met 0- 1 van West-Duitsland. De kleine finale in Napels was een voortzetting van de tendens die zich het gehele toernooi om de Europese titel aftekende: zwak. Slechts 20.000 toeschouwers waren nog bereid om hun team aan te moedigen in de strijd om de derde plaats. Het was de rekening voor het zwakke spel in de voorgaande wedstrijden Italië was weliswaar van het begin van de door de Oostenrijker Line- mayr geleide wedstrijd iets sterker en kreeg door Al to belli, Graziani en Bet tega ook de beste kansen. Vooral in de eerste helft. De „8quadra Azzura" speelde echter te langzaam om het publiek tot geestdrift te brengen Daardoor gaf de defensief sterke ploeg Tsjechoslowakije ook steeds weer kansen om gevaarlijk te worden. Tsjechoslowakije, dat nog zes spelers telde van het elftal, dat vier jaar geleden de Europese titel veroverde, kreeg in feite maar twee kansen door Jurkemik en Visek. Vlak na de hervatting had de voor de eerste maal ingezette Al to belli na een fraaie solo voor 1-0 moeten zorgen. Zijn schot ging echter net naast. In de 54ste minuut kwam Tsjechoslowa kije, dat in 1934 in de finale van het toernooi om het wereldkampioen schap van Italië verloor, op 1-0. De maker van het doelpunt was Jurke mik, die uit een hoekschop met een afstandsschot de scheidende Itali aanse doelman Dino Zoff kansloos liet. De titelhouder hield de voor sprong negentien minuten vast. Toen scoorde de verguisde Graziani met het hoofd. Na die treffer kwam er sfeer in het stadion. Het werd een hard gevecht maar gescoord werd er niet. De strafschoppen brachten uiteinde lijk de beslissing. Na de eerste serie van vijf penalties was Collovati, die als negende Italiaan in actie kwam, de „ongelukkige", die zijn inzet ge stopt zag door de Tsjechische doel man Netolicka. De Tsjech pakte het schot en liet de bal vervolgens los. Met een bliksemreactie grabbelde de Tsjechoslowaakse doelman de bal op de lijn weg. Scheidsrechter Linne- mayr gaf eerst een doelpunt maar kwam direct op die beslissing terug. Barmos bracht Tsjechoslowakije daarop ten slotte het brons. TsjechMlowftklje-Italie 1-1 (0-0>, TsJerhMlowa- klje wist na straf schappen (9-8). M Jurkemik l-O. 73. Graziani 1-1. Scheidsrechter Linemayr (Ooa) Toeschouwers 20 000. Oele kaart Jurkemik (TsJ). TsJeckMlewakije: Netolicka; Ondrus. Barmos. Vojacek, Goegh; Kocak. Jurkemik. Panenka. Masny; Vtzek tOaJdusek). Nehoda Italic: Zoff; Sclrea. OentUe. Collovati. Cabrtnl. Baresi, Tardelli. Causio; Orazlanl. AltobeUi, Be ttega (Benetti). De Italiaanse strafschoppen werden genomen door; Causio. Altobelll. Bsresl. Cabrtnl. Benetti. Orazlanl. Sclrea. Tardelli en CollavaU. die zijn strafschop zag gestopt Voor Tsjechoslowakije schoten vanaf elf meter Masny. Nehoda. Ondrus. Jurkemik. Panenka, Goegh, Gajdusek. Kocak en Barmoa te corrigeren. De Duitsers ging dat op een gegeven moment irriteren. För ster leverde daar het sprekende voor beeld van met een felle overtreding tegen Ceulemans, die ook al met geel werd beloond. België trachtte in de tweede helft gaandeweg wat meer druk uit te oefe nen. Het was duidelijk dat de kracht van de ploeg niet in zo'n concept ligt verscholen. Echte voorzetten van de vleugels bleven uit, om de eenvoudi ge reden dat er geen bezetting aan de buitenkanten was. Mommens is meer een middenvelder en kwam zelden voorbij Kaltz en spannend werd het eigenlijk alleen wanneer Cools en Ceulemans zich af en toe in het volge propte centrum voor 1-2 combinaties aanboden. Op die manier kwam indi rect ook de gelijkmaker tot stand. Van der Eist spoot er met behulp van zijn collega's tussenuit Voor het zes tienmeter gebied werd hij door Fol- ster heel grof getorpedeerd Naar de aard van de charge was het een penal ty, maar volgens de regels dus niet. Rainea koos echter voor het eerste, zoals Würtz bij het vergelijkbare ge val Matthaus-Wijnstekers de Duit sers in Napels ook al benadeelde. Vandereijcken negeerde het gejoel vanaf de tribunes en schoot koel raak 1-1. Na die gelijkmaker kregen de vooraf zo favoriete Duitsers het zowaar heel erg moeilijk. Achterin werd het een paniekerige situatie, terwijl Rumme nigge en Allofs nauwelijks bespeelba re ballen kregen. Een wonderlijk beeld voor een ploeg die zo lang en nadrukkelijk had gedomineerd. Bel gië wilde kennelijk per se een beslis sing in deze finale, want centrum- verdediger Meeuws trok na de gelijk maker voortdurend mee naar voren. Die beslissing kwam er dus. maar voor de Belgen op zo'n akelige manier W'est-Duitsland-Belfi* l-l <l-0) 10. Hrubesch 1- 0. 71 Vandereyken 1-1 (strafschopi. 89 Hrubesch 2-1 Scheidsrechter Rainea (Roem) Toeschouwers 48 000 Oele kaarten voor Millecamps. Van der Eist. Vandereyken lallen Belgien Förster (WDld) West-Du it si and. Schumacher. Stielike. Kaltt. Förster. Dietz; Schuster. Bnegel. (Cullmann). Mal ler; Rummenlffe. Hrubesch. Allofs Belflé: Pfaff. Oerets. Millecamps. Meeuws. Ren quin; Cools. Van Moer, Van der Eist. Vanderey ken. Mommens. Ceulemans. Van een onzer verslaggevers VRIEZEVEEN De negen amateurclubs die komend sei zoen (even) hun intreden mo gen doen in het betaalde be- keravontuur, zijn bekend. Za terdag plaatsten DETO (via een 3-2 zege op Quick Boys) en bekerwinnaar Arnemuiden zich in de laatste amateuront moetingen van het seizoen in het met Noordwijk, ACV, Xer xes, Rohda, Ceasar, DESK en Rheden gevormde rijtje van gelukkigen. Met het vallen van die twee laatste beslissingen is dit weekeinde dan een einde gekomen aan een lang, erg lang voetbalseizoen. Een jaargang '79-'80 die voor de zaterdag-eersteklassers in augustus (het NCRV-toernooi) al een „prestatieve" start kende. Ruim tien voetbalmaanden dus, en ook secretaris Ouwehand van het za terdag in feite tevergeefs naar Vrie- zenveen gereisde Quick Boys beaamt dat het een erg lange rit is geweest. Vooral die laatste nacompetitie met de vijf overgebleven periodewinnaars vergde nogal het nodige van clubs en spelers. Maar echte problemen heb ben we, op wat vakantieperikkelen na, toch niet gekend. De spelers zelf hadden niet zoveel moeite met die nasleep van de competitie en als vere niging hebben we de consequenties van onze prestaties eenvoudigweg aanvaard. Niet juichend, maar zeker ook niet huilend." Ook Ouwehands zaterdag winnende collega Van der Veen van DETO, be zigt woorden van die strekking. Wijst eveneens op de consequenties die je als vereniging moet accepteren en voert daarbij de post financiën op. „DETO" heeft aardig verdiend aan die nacompetities en dat is natuurlijk een prettig aspect." Een redelijk uniek gegeven ook. Quick Boys, afge lopen seizoen toch gesteund door een forse supportersschare, speelde slechts quitte, terwijl de bijna tradi tioneel minder van supporters voor ziene zondagverenigingen een (klei ne) verliespost moesten inboeken. Nu DETO zaterdag met sterke zon dagploeg Rheden winnend uit de pe- riodestrijd is gestapt, wacht de Vrie- zeveense zaterdagclub komend sei zoen de betaalde bekercompetitie. DETO-secretaris Van der Veen: „Sportief gezien natuurlijk een resul taat waarvoor je graag wat langer doorvoetbalt. Alleen hopen we nu al wel op een aantrekkelijke tegenstan der, thuis. Anders kan je je toch nog gaan afvragen of het allemaal de moeite wel waard was." Ouwehand van Quick Boys, beamend: „Stel je voor dat we het wel zouden hebben gehaald en vervolgens in zo'n eerste ronde Veendam uit zouden hebben geloot, ik moet er niet aan denken." Van der Veen ook niet: „Het zou een goede zaak zijn als de KNVB de ama teurclubs in zo'n eerste ronde alle maal thuis zou laten spelen." Overigens boekte DETO zaterdag be slist geen simpele zege op een met vier invallers uitkomend Quick Boys. Een 2-0 voorsprong werd na rust door de sterkere Katwijkers ongedaan ge maakt en pas vlak voor tijd werd de bevrijdende 3-2 een feit. DETO-Quiek Bays 3-2 (2-0) 3 Schipper 1-0. 44 Becker 2-0. 85 Aandewiel 2-1. 75 Zuiderduin 2-2. 89 Kaper 3-2. Scheidsrechter Van der Velde. Toe schouwers 1800 DETO: Aman. R Schepers. Groot. H. Schepers Ekkei. Schipper. Webbink. Tttulaer; WOdvank (Mulder). Becker). Kuper Quick Boys: Guyt. W v d. Plas Den Hollander (Van Duyni. A Haasnoot. M Haasnoot. Aande wiel. De Waal. Rienks: Zuiderduin. M. v d Plas. T v.d. Plas Lotto De winnende cijfers van lotto nummer 25 zijn. 4 11 - 12 - 18 28 - 40 Reserve 32 33 Asntal deelnemers; 711 052 Inter ƒ3.123 582.00 Prijzenbedrac 1 483 701.45 Eerste pn;s 519 295.51 tweede prijs 148 370.15. derde prijs 222 555.22. vierde en vijfde pnjs 298 740.29 Westduitse lotto: Winnende nummers II - 20 - 25 - 29 41 47 Reservegetal 38 Spiel "77. Het winnende nummer Is 7587248 Belfisehe lotto: Winnende nummers 3 - 18 - 23 - 25 37 - 39 Bijkomend nummer 2. Globale inzet 180 000 Aantal deelnemers 2 000.000 Rheden DETO RKC DHC Quick Boys 4 2 2 0 6 4 2 2 0 6 4 12 14 4 0 2 2 2 4 10 3 2 6- 2 5- 3 3- 3 4- 6 9-12 WADDINXVEEN Dick Ooykaas. die onlangs in Utrecht Nederlands turnkampioen op de zeskamp werd. heeft zaterdag in Waddinxveen bij de toestelfinales, alle zes onderdelen ge wonnen. Vijf tweede plaatsen waren er voor Ron Lamboo. Alleen Cock Brandhorst doorbrak Lam boos reeks oij de ringen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7