)ntslag ministers Suriname Carter kritiseert r"1tiïemocfin bondgenoten VS Af ghaans verzet vecht door Ook verenigd verzet Salvador is te zwak Israël: geen tanks VS aan Jordanië ugabe gaat opstand limbabwe neerslaan Handel bindt Joegoslavië aan Moskou )rie bewindslieden 'te veel' Senaat VS steunt stafchef van leger fÉRDAG 21 JUNI 1980 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 n onze correspondent ISTERDAM/PARAMARIBO Premier Chin A Sen van Suriname heeft drie van zijn nisters gevraagd op te stappen. In een televisietoespraak legde de premier uit dat hij zijn jinet van 19 personen te log vond om slagvaardig de problemen mee te lijf te kunnen gaan. slachtoffers van de kabinetsher- poten zetten van zijn ministerie en overleg, CONS, ging gebeuren. Daar- Het is waarschijnlijk dat het kabinet nlng zijn minister Abrahams van het uitstippelen van een beleid, aldus door en door zijn als arrogant om- binnenkort verder zal worden inge- lomische zaken, Wongsodikromo waarnemers. Zo was nog steeds niet schreven optreden hadden de mede- krompen. Met name enkele ondermi- alle terreinen gefaald", aldus een zegsman. Chin A Sen wilde daarom niet dat Zunder belangrijke onder handelingen met De Koning zou voeren. rdoc oerii sociale zaken en Zunder van jjüng en ontwikkelingsbeleid, rens Chin A Sen was het ontslag jzakelijk. omdat door de grote rang van het kabinet de besluit- ning herhaaldelijk stagneerde, loor ontstond het gevaar dat de ing van de regeringsverkla- en het urgentieprogramma in het rang zouden komen. formatie van de regering Chin A na de militaire staatsgreep bete de een flinke uitbreiding in verge- mg met de al forse samenstelling de afgezette regering Arron. Al leen werd toen aangenomen dat nateur Bruma in overleg met de [tairen en president Ferrier tot brede samenstelling had beslo- om zoveel mogelijk belangen- eperingen in de bevolking tevre- ite stellen. Het kabinet telt nu nog Eien leden. Onlangs werd minister Rey van defensie, een voormalig van de Nationale Militaire Raad, ren na een conflict met de le- ig. Hij is toen het land uitge- en zou nu op Curacao ver duidelijk wat er met de Surinaamse sectie van de Surinaams-Nederlands werkers van Zunder alle vertrouwen in hem verloren. „Zunder heeft op nisteries zouden op de nominatie staan om te worden opgeheven. (VP smier Chin A Sen zei in zijn televi- oespraak de ontslagen ministers n verwijten te maken. Hij merkte nooit aan de moed, durf en capaci- tp hebben getwijfeld. „Zij hebben bereid verklaard om hun land te dienen", aldus de premier. De krijgen waarschijnlijk leidsfunctie. itslag van minister Zunder voor het bezoek, dat minis- ioning van ontwikkelingssa- ng eind volgende week aan ie brengt. Zunder zou de Suri- gesprekspartner zijn in de kingen over verdere besteding iet Nederlandse ontwikkelings- 1 inder was, als voormalig direc- fvan het Planbureau, goed inge- id in de problematiek van de stag- jde ontwikkeling van Suriname. Idepartement zal vanaf nu onder jécte verantwoordelijkheid van de jnier vallen. Economische zaken Pit bij het ministerie van financiën, lale zaken zal voorlopig worden I «gevoegd aan het ministerie van I leid en volkshuisvesting. Uier heeft echter gefaald in het op BELGRADO De buiten landse politiek van Joegosla vië wordt al meer dan dertig jaar bepaald door de zorg voor het handhaven van de nationale onafhankelijkheid en territoriale integriteit. Deze politiek werd al aan het eind van de Tweede Wereld oorlog in gang gezet en kreeg in 1948 hoge prioriteit. De bezorgdheid die in Joegoslavië leeft voor een bedreiging van buiten af is niet nieuw, maar werd door de ziekte en het overlijden van president Tito tijdelijk sterk geaccentueerd De Sowjet-invasie in Afghanistan leidde enerzijds de aandacht van Joego slavië af, doch had ook tot gevolg dat het politiek bewuste deel van de 22 miljoen zielen tellende Joegoslavi sche bevolking nog eens met de neus op de feiten werd gedrukt. En die feiten liegen er in Afghanistan niet om. Het enige wat de bevolking kan doen, is de politieke wil te tonen om de Joegoslavische federatie, die zo ver schillend van samenstelling is, voor uiteenvallen te bewaren. Dit moet zich vooral uiten in economische sa menwerking, zonder welke de nog be staande noord-zuid-tegenstelling tus sen de meer en minder ontwikkelde republieken en provincies niet kan worden weggenomen. Zo alleen kan de eenheid in verscheidenheid wor den bewaard. Gevaar door J. van Boef betreft al meer dan dertig jaar op het vinkentouw. De betrekkingen tussen beide landen worden hier omschre ven als normaal en goed. Het onder linge verkeer functioneert inderdaad vrij goed, er worden delegaties uitge wisseld, want er is bij voorbeeld heel wat handel. De Sowjet-Unie is de belangrijkste handelspartner van Joegoslavië. Vorig jaar exporteerde Joegoslavië naar de Sowjet-Unie voor 3,4 miljard gulden (machines, werktuigen, tex tiel, schoenen en consumptiegoede ren). Het importeerde voor 4,8 miljard (olie, olieproduklen, aardgas, katoen, aluminium, hout en cement). Het voor Joegoslavië nadelige verschil wordt vooral veroorzaakt door de ge stegen olieprijzen. Het verdrag tussen beide landen voor de periode van 1976 tot 1980 voorzag in een uitwisseling van goederen tot een bedrag van 28 miljard gulden. Aan het eind van dit jaar komt het waarschijnlijk uit op 32 miljard. Over de periode 1981 tot 1985 wordt op het ogenblik nog onderhandeld. Aange nomen wordt, dat de handel dan 48 miljard zal belopen. Overeengeko men is, dat naar een verdere expansie zal worden gestreefd. Het gevaar van Sowjet-interventie in Joegoslavië bestaat echter niet alleen voor het geval in dit land middel puntvliedende krachten de eenheid op het spel zetten. Wanneer Moskou V6rSl6Cht6rd een militair ingrijpen in de zin zou hebben, kan het elk gewenst excuus gebruiken. De Sowjets zijn dan niet alleen maar aangewezen op de (vol gens hen niet bestaande) „Breznjew- doctrine", welke aan socialistische landen slechts een beperkte soeverei niteit toekent. Dat bleek in 1969 in Tsjechoslowakije. De Sowjet-Unie zit wat Joegoslavië Een aantal dingen kunnen de Sowjet- Unie en de andere Oosteuropese lan den niet of in onvoldoende mate leve ren, zoals technologie, grondstoffen, wol, katoen, leer, koffie, tarwe, soja en dergelijke. Daarvoor blijft Joego slavië aangewezen op de handel met niet-socialistische landen. Wol komt uit Australië en tarwe uit de Verenig de Staten. Speciaal wat de landbouw betreft, ontmoet Joegoslavië in West- Europa nogal wat barrières. Met de handelsbetrekkingen zijn er geen problemen tussen Joegoslavië en de Sowjet-Unie, omdat zij tot we derzijds voordeel zijn. Politiek en ideologisch gesproken is de relatie de laatste jaren echter duidelijk ver slechterd. Er is sprake van een inge wortelde situatie. Joegoslavië is ech ter op geen enkele wijze een bedrei ging voor de Sowjet-Unie. Wel hangt Joegoslavië als gevolg van de minder goede politieke verhouding met Mos kou wat meer naar het Westen, maar op een zeer gecontroleerde en beheer ste manier. Joegoslavië zorgt nog altijd nauwge zet voor een evenwicht en daarom gaat er van dit land voor de Sowjet- Unie geen bedreiging uit. Belgrado moet het trouwens toch niet van mili taire kracht hebben, maar van het opleggen van internationale verplich tingen aan de grote mogendheden. Niet alleen Joegoslavië heeft daar be lang bij, het geldt voor alle kleine landen. Niet-gebonden De Joegoslavische leiding hecht nog altijd waarde aan de invloed van de beweging der niet-gebonden landen. Deze vormen geen monolitisch ge heel, maar hebben alle belang bij vrede en veiligheid in de wereld. Zij maken een vuist, aldus Milos Melovski, onderminister van buiten landse zaken, om niet door de machtsblokken overheerst te wor den. Als zij toestaan dat een mogend heid een ander land iets oplegt, dan kan de beweging niet voortbestaan. Het is nonsens, aldus Melovski, om toe te geven aan de pogingen van Cuba (dat het voorzitterschap van de beweging zóu misbruiken) om de niet-gebonden landen voor het karre tje van de Sowjet-Unie te spannen. Als Cuba dat overigens al veel invloed zou hebben verloren op de ingeslagen weg zou voortgaan, kan dat volgens Melovski wel eens het einde betekenen van de samenwer king tussen de niet-gebonden landen. Voor Joegoslavië, dat deze beweging als een soort derde macht wilde zien tussen de twee militaire blokken, zou dat een enorme desillusie zijn. Vóór de besprekingen met pre mier Cossiga bracht de Ameri kaanse president Jimmy Carter een bezoek aan het Quirinaal 'voor een ontmoeting met de Ita liaanse president Pertini. GENEVE (Reuter, AFP) Leiders van het Afghaanse verzet tegen de Russische overheersing riepen gisteren op door te gaan met de strijd en af te zien van onderhandelingen met de Sowjet-Unie. Zij zeiden dat bij de strijd tegen het Russische leger al een half miljoen Afghanen is omgekomen. US (UPI) --Na afloop van het panse overleg over de gespan- |»atie op de Nieuwe Hebriden, rankrijk een compagnie para- Jen naar de Stille Oceaan heeft 1 om eventueel in te grijpen. pwerd meegedeeld na het twee m durende overleg van de Franse ter voor overzeese aangelegen- l, Paul Dijoud en de Britse ver- iènd minister van buitenlandse n, Peter Blaker. ROME (Reuter, AP, DPA) De bondgenoten van Amerika moet niet pas iets tegen agressie ondernemen als ze er zelf mee te maken krijgen. Dit heeft de president van de VS Jimmy Carter gisteravond gezegd tij dens het staatsdiner van zijn Itali aanse ambtgenoot Pertini. Carters opmerking betekent kritiek op de bondgenoten voor de beperkte wijze waarin zij de VS zijn gevolgd in de i.ISBURY (Reuter, AP, AFP) Premier Robert Mugabe v« it het leger naar het westen van Zimbabwe gestuurd om opstand te onderdrukken van aanhangers van (minister) M' hua Nkomo. Deze is het eens met de actie van het leger. zijn de afgelopen tien dagen in (bied een aantal doden geval- ,zei de premier, terwijl hij op reis bef naar Zaire voor topberaad met (residenten van Zaire, Zambia en ambique onder meer over een be- ibruik van de Mozambikaanse ibe zei dat de opstandelingen „gewone bandieten" zijn maar lenden van een duidelijk po- plan. Daar zal een einde aan ïn gemaakt en de premier voeg- grimmig aan toe: „We zullen de igen uitroeien, wat voor offers ons c zal kosten." 'r deze maand arresteerden le- van Nkomo's voormalige guerril- &er die nu in de geregelde Zim- Weaanse strijdkrachten zijn opge ien. oud-collega's die zich niet wil- neerleggen bij het einde van de ld in het land. De achterban van io verzet zich tegen de hogere e van de premier Nkomo is ter van binnenlandse zaken luldigt Mugabe's partij ervan ivalen uit het voormalige Patriot- 0 h Front naar het tweede plan te fn werken. Zimbabwe zal spoedig de diplomatie ke vertegenwoordiging van Zuid-Afri- ka in Salisbury sluiten maar de eco nomische banden blijven bestaan. Mugabe beschuldigde Pretoria er voor de tweede maal van dat het probeert de regering in Salisbury om ver te werpen. De premier zei dat men bezig is het onderzoek af te ronden en dat spoedig de bewijzen van een sa menzwering zullen worden getoond. sancties tegen de Sowjet-Unie na de inval in Afghanistan. Eerder op de dag waren Carter en de Italiaanse premier Cossiga het er over eens geworden dat het westen moet beschikken over een globale politieke strategie om de Sowjets er toe te brengen hun soldaten terug te trekken uit Afghanistan. Beide rege ringsleiders vinden de Russische aan wezigheid in Afghanistan een ernsti ge uitdaging aan het adres van het westen en een hinderpaal voor de ontspanning. Uit het communiqué was duidelijk af te lezen dat de VS en Italië niets voelen voor een verwatering van het westerse standpunt over Afghanis tan, dat concrete uitdrukking heeft gevonden in het bevriezen van nieu we handelskredieten aan de Sowjet- Unie door enkele westelijke landen en boycot van de Olympische Zomer spelen in Moskou. Sprekend over de Europese verdedi ging, verklaarden Carter en Cossiga: „Meer Europese aandacht van de vei ligheidseisen van het Navogebied is dringender geworden door het inzet ten van Amerikaanse potentieel ter verhoging van de veiligheid in het gebied van Zuidwest-Azië en de Per zische Golf." Onderdelen van de Amerikaanse Zesde Vloot die norma liter op de Middellandse Zee patrouil leren, zijn overgebracht naar de Indi sche oceaan in het kader van een nieuwe Amerikaanse strategie. Wat het Midden-Oosten betreft heeft de Amerikaanse president tegen Cos siga gezegd dat de akkoorden van Camp David ook verder het „bruik baarste instrument voor beslissende positieve ontwikkelingen" in de toe stand zijn. Premier Cossiga heeft vol gens het communiqué geantwoord dat voor het Midden-Oosten een glo bale en duurzame vrede gevonden moet worden die recht doet zowel aan Israël als aan de Palestijnen en de Arabische landen. De bevolking van Rome heeft zich weinig van de aanwezigheid in haar stad van de Amerikaanse president aangetrokken. Hij beweegt zich tus sen het ene palazzo en het andere per helikopter, maar maakte toch een autorit door de stad. Toen was het echter al siesta-tijd en lagen de stra ten er uitgestorven bij. Bij de krans- legging op het graf van de onbekende soldaat en de bezichtiging van het Colosseum was een handvol mensen op de been. De Italiaanse minister van buiten landse zaken, Emilio Colombo, heeft geprobeerd de bedenkingen weg te nemen die de Amerikanen hebben tegen de recente EG-verklaring over het Midden-Oosten en haar opvatting dat de Palestijnen met het vredes overleg „geassocieerd" moeten wor den. Volgens Colombo druist deze „uitgebalanceerde stellingname" niet in tegen de akkoorden van Camp David, noch doetzc concurrentie aan. De zes afgevaardigden van de Af ghaanse opstandelingen zijn in Zwit serland voor gesprekken met een aantal islamitische ministers van bui tenlandse zaken over de kwestie-Af- ghanistan. Het comité van ministers werd vorige maand op de islamitische topconferentie belast met het zoeken naar een politieke oplossing voor de Afghanistan-crisis. De delegatie van de rebellen zei voor aanvang van de gesprekken weinig te zien in een politieke oplossing en door te zullen vechten tot de eerste tekenen van een Russische terug tocht. De delegatie voegde daar aan toe altijd te hebben geweigerd aan één tafel te zitten met de Sowjet-Unie of „het marionettenregime" in Ka boel. Ze verklaarden zich echter nu wel bereid tot direct contact, als er gesproken zou worden over een terug trekking van de Russische troepen. Men verweet de Verenigde Staten en andere westerse landen gebrek aan krachtig optreden tegen Moskou. Volgens de Westerse diplomatieke bronnen in New Dehli versterkt de Sowjet-Unie de laatste weken haar leger in Afghanistan in hoog tempo. Dagelijks zouden er een tiental trans- sportvliegtuigen met manschappen WASHINGTON (UPI) De Ameri kaanse Senaat is akkoord gegaan met de benoeming van luchtmacht- generaal David Jones tot voorzitter van de chefs van staven, ook al vond men dat hij niet voldoende opgewas sen is tegen president Carter. Voor de tweede ambtstermijn van Jones op die post waren 66 afgevaardigden, terwijl 9 senatoren tegenstemden. en materieel landen op het vliegveld van Kaboel. Men schatte het aantal Russische soldaten in Afghanistan op 120.000. Met het aanvoeren van de versterkingen zou twee weken gele den zijn begonnen, na het begin van een rebellenoffensief. Zeven leden van het Afghaanse natio nale basketbalteam hebben politiek asiel gevraagd in Pakistan uit protest tegen het.Russische terreurbewind", aldus de aanvoerder van de ploeg. Het team zou de volgende maand deelnemen aan de Olympische Spe len in Moskou. De sportlieden waren over de weg naar Pakistan uitge weken. JERUZALEM (Reuter, AP, AFP) Israël heeft de Verenigde Staten zijn bezorgdheid kenbaar gemaakt over het Ameri kaanse plan om tweehonderd zeer moderne tanks te leveren aan Jordanië. De Israëlische minister van buiten landse zaken Sjamir heeft over deze aangelegenheid gesproken met de ambassadeur van de VS. De Israëliërs zijn van mening dat landen die zich openlijk tegen het vredesproces verzetten geen wapens meer mogen ontvangen. Het plan werd donderdag bekend gemaakt, na afloop van de besprekingen van de Jordaanse koning Hoessein met pre sident Carter van de VS. Aanvanke lijk voelden de Amerikanen er niet voor om de transactie ter waarde van ruim een half miljard gulden te begin nen maar Washington is van gedach ten veranderd. De Israëlische premier Menachem Begin heeft zijn landgenoten opge roepen een dag loon in de maand af te staan aan de staat om zo mee te helpen aan de verbetering van de economie en beleidsvoornemens mo gelijk te maken. Deze week besloot het kabinet maar de helft van de door minister Horowitz van financiën no dig geachte bezuinigingen op de de fensiebegroting aan te brengen en de regering breekt zich nu het hoofd hoe en waar die andere besnoeiingen aan te brengen. Eerder al heeft de staf chef an het Israëlische leger generaal Eytan zijn officieren en soldaten ge vraagd een dag soldij per maand in te leveren om de defensie-uitgaven te verminderen. Een jonge Arabische vrouw is levens gevaarlijk gewond geraakt toen in Bethlehem op de bezette westelijke Jordaanoever een Israëlische politie man per ongeluk zijn machinegeweer liet afgaan. Een Israëlische politie- vertegenwoordiger heeft zijn spijt be tuigd over het gebeurde. De bewoners van de Jordaanoever hebben kalm op het incident gereageerd. Van een medewerker SAN SALVADOR De guerrillabewegingen in de Midden-Amerikaanse republiek El Salvador hebben deze week een gezamenlijke generale staf gevormd om leiding te geven aan de gewapende strijd tegen de junta van militairen en burgers, die het land sinds de staatsgreep van 15 oktober regeert. Daarmee is een eind gekomen aan de meningsverschillen, die de afgelopen jaren de gewapende oppositie in het land verdeeld hielden. «5 78: GUATEMALA cetosal vlak voor (valling afgeraden NVER (AP) Tijdens de laatste :en van de zwangerschap kunnen Wen beter geen acetosal (Aspiri- tn soortgelijke pijnstillers) gebrui- Volgens een studie in twee zie- «tuizen in Denver, in de Ameri- *nse staat Colorado, verhoogt dit wns op hersenbloedingen van de die kunnen leiden tot beschadi- Het is niet de enige oorzaak, "tprof Carol Rumack, maar wij 'oen een duidelijke samenhang ge len in verband met de mogelijk- 'van te vroege geboorte adviseert Rumack vrouwen in de laatste maanden van van hun zwanger- JP geen acetosal te gebruiken. In neg met drogist, apotheek of arts «ien zij beter een in dit opzicht «er pijnstiller kiezen. Het is be- e dat acetosal de bloedstolling Eveneens kondigden de guerrillabewegingen aan op korte termijn „het laatste offensief" tegen de junta te zullen beginnen om in El Salvador een progressieve volksregering te installeren. Wanneer dit offensief begint werd daarbij niet gezegd. Volgens de minister van defensie van El Salvador, kolonel Guillermo Garcia, is het aangekondigde offensief „slechts een onder deel van de psychologische oorlog, die deze subversieve organisaties voeren tegen de jun ta om het evenwicht in het land te verstoren" In het hele land zijn echter de strijdkrachten in staat van paraatheid gebracht, en overal wordt gepatrouilleerd. Bij wegversperringen op de invalswegen naar de steden controleert het leger alle voertui gen op verboden wapens. In het noordelijke district Chalatenango reed donderdag een legerpatrouille in een hinderlaag, waarbij vier soldaten het leven verloren en acht ge wond raakten. De guerrilleros slaagden erin wapens buit te maken. Het was de eerste keer, dat de kranten in El Salvador melding maakten van een succesvolle actie van de guerrillabewegingen. Offensief Sinds de moord op aartsbisschop Amulfo Romero in maart van dit jaar is zowel de junta als de oppositie, verenigd in het Revo lutionair Democratisch Front, het FDR, een diplomatiek offensief begonnen om het ima go ir, het buitenland te verbeteren. Beide partijen hebben missies naar de Verenigde Staten, Europa en de andere Latijjas-Ameri- kaanse landen gezonden om meer buiten landse steun te verwerven. De junta hamert er daarbij op, dat zij „sinds maart een ingrij pende landhervorming heeft doorgevoerd en dat de banken en de buitenlandse handel door haar zijn genationaliseerd". Het FDR, waarin naast de sterke volksbewegingen ook de sociaaldemocratische partij, de progres sieve christendemocraten en vele vakbewe gingen en boerenorganisaties deelnemen, wijst erop, „dat de junta de hervormingen slechts gebruikt als dekmantel voor de mas sale onderdrukking van de bevolking". üsch juntalid Morales Ehrlich: „De doden in El Salvador zijn het gevolg van de oorlog tussen ultra rechts en ultra links, die met hun terreur dit land in een burgeroorlog willen storten". De gegevens van het aartsbisdom tonen ech ter aan, dat 75 procent van de slachtoffers vermoord zijn door het leger en paramilitaire organisaties. Van de overige 25 procent is de grote meerderheid het slachtoffer geworden van rechtse bendes als het „geheime Anti communistische Leger". de „Blanke Strijdersunie" en het „Doodseskader", aldus de gegevens van het aartsbisdom. De junta heeft tot nu toe niet opgetreden tegen deze organisaties. In juni is het gemiddeld aantal doden per dag gestegen tot veertig. In de hoofdstad houden zich op geheime plaatsen meer dan drieduizend vluchtelingen schuil. Zij hebben hun dorpen verlaten uit angst voor de terreur van het leger en de paramili taire organisaties. Volgens schattingen zijn nog eens tweeduizend boerer. met hun gezin nen naar het buurland Honduras gevlucht. Strategie Volgens het bureau voor rechtsbijstand van het aartsbisdom van San Salvador heeft deze repressie alleen dit jaar al meer dan 2500 slachtoffers geëist. Geconfronteerd met deze gegevens verklaart het christen-democra- Ondertussen hebben de volks- en guerrillabe wegingen de afgelopen weken hun militaire acties tegen het leger opgevoerd. Het zijn echter kleine acties, zoals overvallen op com mandoposten en legerkonvooien om wapens buit te maken. Dit overeenkomstig de in april aangekondigde stategie, „dat zij de zomer maanden voornamelijk zouden gebruiken voor het buitmaken van wapens om in een later stadium de bevolking te kunnen bewa penen". Ook uit het buitenland worden wa pens verkregen,, zoals begin deze week bleek toen een vliegtuig met wapens voor de guer rilla neerstortte bij de stad San Miguel, op 140 kilometer van de hoofdstad. Het vliegtuig was afkomstig uit Panama, maar de Paname se regering.ontkentelke betrokkenheid bij de wapenleverantie. Volgens het door het minis terie van defensie ingestelde onderzoek zijn de wapens naar alle waarschijnlijkheid af komstig van Middenamerikaanse wapenhan delaren". „Er zijn geen aanwijzingen, dat ei buitenlandse regeringen bij de wapenleve ranties aan de guerrilla betrokken zijn", al dus Guillermo Garcia, de minister van de fensie. In dit daglicht gezien lijkt de aankondiging van „het laatste offensief" ondanks de bereikte eenheid nogal voorbarig. Op dit moment beschikt Jiet verzet niet over vol doende militaire kracht om het goed getrain de leger van .dertigduizend man te kunnen verslaan. Noch heeft de oppositie, ondanks alle missies, voldoende buitenlandse steun kunnen verwérven. Dë Verenigde Staten blij ven onvoorwaardelijk de junta steunen, net als Venezuela, de andere landen van het Andes-pact en Costa Rica, die wel het sandi- nistisch bevrijdingsfront in Nicaragua onder steunden. Zolüng dfeze omstandigheden niet gewijzigd zijn, heeft een gewapende opstand in El Salvador weinig kans op slagen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7