ie droom is uit voor Australië's aborigines Ihili mag weer taken, maar ucces uitgesloten 1NNEMEE BV E i i i i i i B 1 I i I i 1 I I I Tramlij [eereveen speurt naar aten gif op boerenerf Vtelstandscommissie n Medicijnen kunnen invloed hebben op 'doorliggen' TEL. 070/60.39.05 Vakantiebezorgers/sters tijdelijke bezorgers/sters Wacht niet te lang! een flinke 65-plusser YAMAHA V' I I I 1 I Gemeente^ 's-Gravenhage GOK** ziekenverzorgenden Gemeente 's-Gravenhage ÜAG 20 JUNI 1980 TROUW/KWARTET H 15 gr Aldert Schipper «i th staat er bij als een vreem et zijn grote zwarte ogen, zwarte glimmende huid van een neger en zijn haar stierlijke golven. Hij is net jg jaar oud. Hij krijgt al buikje. Dat komt van het drinken. Dan komt de jm nog even terug. Maar in Fitzroy, de smerigste Lrt van Melbourne valt niet .gÜ te dromen. Er is alleen rot eid De bierglazen zijn a piastic. Dan kun je er niet ®»el kwaad mee. Hij staat er bij als een vreemde met zijn grote lijf in de knellende Europe se kleren. Het overhemd hangt open, want het is warm in de pub in Fitzroy. De manager zal dadelijk zeggen dat het tien uur is. de hoogste tijd. En als je dan niet gaat. komt de politie. Hij praat een plat aboriginal lingo door spekt met veel ..bloody" en „fuck- ng". Maar hij blijft je „mate" noe men, ook al ben je misschien iets te nieuwsgierig. De statistieken wijzen uit dat de „aborigines", de oorspronkelijke in woners van Australië, niet van plan zijn uit te sterven. Jarenlang heeft men gedacht dat zij geheel zouden uitsterven. Toen Captain Cook twee honderd jaar geleden in Australië aankwam waren er ongeveer 300.000 aborigines in het reusachtige land. Eind vorige eeuw waren er nog ruim honderdduizend over, maar nu zijn er circa 160.000 (één procent van de be- ineen medewerker ÏmANTIAGO Na zes jaar fifrbod laat de dictatuur van iet in Chili stakingen toe. Maar de voorwaar- en die eraan zijn verbonden taiea staken in de praktijk JJUodipmogelijk. [irtafcs mogen zich niet organise- i/l«j voorbeeld met meer onder in één produktiesector lenen. Een staking mag ;r duren dan 59 dagen en de staking heeft de werkgever recht om vervangend personeel te stellen. Als het arbeidsconflict langer duurt, mag de onderne- zonder vorm van proces zijn linemers naar huis sturen. Voor arbeiders zit er daarom weinig as op dan na 59 dagen staken het ÊI| te hervatten onder de voorwaar- die de baas heeft gesteld. Dit oen in principe zelfs nog slechtere raarden zijn dan vóór de werkloosheidscijfer in Chili ocfcimelt rond de twintig procent n 1 edrijven kunnen voorraden aan- ni en van hun produkten, zodat ten 1 ®evan stakingen de afzet normaal doorgaan. Als men daarmee re ling houdt wordt het wel duidelijk M recht om te staken één grote RisSr zijn zelfs al enkele gevallen Italian werkgevers die hun/ sta tos ertoe aanzetten om te gaan sta lboom hen daarna te kunnen ont- lente vervangen door goedkope-, Khten. ™.Carvajal, de voorzitter van de M'elbond Matessa in Santiago, ver over de ervaringen van arbeiders talrijke fabrieken en onderne- - mingen gedurende de laatste maan den. In de parochie St Albert in een arme wijk van de Chileense hoofd stad zitten op 200 meter afstand van de fabriek enige stakers te eten. Ze nuttigen een „volkssoepje", bekos tigd door de parochieleden. „We zullen de door de wet toegestane 59 dagen staken en weten precies dat we niet meer gaan verdienen en zelfs enkele winstpunten uit het verleden weer zullen verliezen. Onze baas heeft al drie tot zes procent van ons win staandeel verminderd." Op de vraag wat ze na die 59 dagen gaan doen, antwoordt een staker: „Weer aan 't werk. Wat kun je anders doen? Terug met de staart tussen de benen na twee maanden zonder loon en met volkssoep." Is het dan niet logischer om direct het werk te hervatten, zodat u tenminste nog wat geld krijgt, is de volgende vraag. „Luister eens goed. Het is een kwestie van trots. Zeker, de beslis sing van onze bond maakt de econo mische problemen voor ons alleen maar groter. Het had ons enkele stui vers gescheeld als we eerder aan het werk zouden zijn gegaan. Dat was dan van direct nut geweest, maar de jongens van de bond willen er niet aan. Zij houden zich aan de 59 dagen en zouden zelfs doorgaan als het was toegestaan. „We kunnen geen uitzon deringsgeval zijn en onze hoofden buigen als makke schapen. We weten dat de staking ons ernstige schade berokkent. Bij hervatting van het werk zullen de bazen niet nalaten strafmaatregelen te nemen: de sta kingsleiders worden ontslagen, het aantal personeelsleden verminderd. Maar wij hebben in ieder geval kun nen tonen dat we ons niet hebben laten vertrappen zonder een woord te zeggen." een onzer verslaggevers UWEHORNE Vier va- met aromatische koolwa- toffen waaronder in ieder al het giftige syleen is tot toe de buit die een groot- eps onderzoek op het erf een boerderijtje in Nieu- orne (gemeente Heeren- i) heeft opgeleverd. Het is hts een fractie van de gif stoffen die daar negen geleden, al dan niet ver- t, de grond zijn ingegaan, f zijn degenen die bij het eizoek zijn betrokken het ïiem over eens. ak kwam begin deze week aan ollen toen een paar ambtenaren t raadhuis van Heerenveen zich nerden dat zij in mei 1971 de «er van het schilderachtig gele- boerderijtje op de vingers had- getikt omdat hij er rond zijn huis roep van had gemaakt. Het leek 'een vuilnisbelt. Vooral een groot el vaten ontsierde het land- De man kreeg opdracht er fe zorgen dat aan die onhoudba- titautie snel een einde werd lakt. een abmtenaar in oktober 1971 op inspectie ging was het erf 'B opgeruimd. Waar de troep was ■ven en wat de inmoud van de was geweest daar informeerde is nietmand naar. De man ver- Jte die vaten met inhoud uite- tegen een flinke vergoeding derden. nu. wakker geschud door ervarin- Lekkerkerk en elders is de aap fle mouw gekomen. In de vaten prtig afval, die de betrokkene in Bevallen maar in de sloot bij zijn Jertj leegkieperde. De leegge- «te vaten zaagde hij door en ver- de helften als specietonnen aan winebbers. Zo sneed het mes aan kanten maar een „overdreven gedoe" te vin den." De gemeente heeft zeker geld te veel", bekritiseerde hij het onder zoek. Fotografen die op zijn terrein opnamen wilden maken wilde hij slechts toelaten na betaling van een fikse entreeprijs. Bij het onderzoek zijn grondmonsters genomen. Die zullen moeten uitwij zen om welke giftige stoffen het gaat. Daar de herkomst van de vaten niet bekend is, is daar momenteel geen zinnig woord over te zeggen. Alleen xyleen is vastgesteld. De bewoner heeft tegenover buurtbewoners ver teld, dat hij de laatste tijd gemerkt had dat het water in de sloot bij zijn huis soms vreemd borrelde. verdreven" die nog steeds het boerderij- "j^oont lijdt nu aan „geheugen- wat het opruimen van die ®JBetreft. Hoewel er gisteren bij «zoekingen met detectors en graafpartijen vier vaten te- kwamen vertelde hij in wtzending van Radio Noord het DEN HAAG (ANP) Er zijn aanwij zingen dat het gebruik van medicij nen invloed kan hebben op het ont staan en de genezing van decubitus („doorliggen"). Medici namen tot nog toe aan dat de hoofdoorzaak van deze huidbeschadiging bij voortdurend liggende of zittende veelal oudere patiënten, mechanisch is. De bloedvaten in de huid en onderliggen de weefsels worden te lang dichtge- drukt, als gevolg waarvan het huid weefsel afsterft. De behandeling wordt dan ook op het tegengaan van continue druk op be perkte plaatsen gericht. Maar het be staan van een veelheid aan methoden en verpleegkundige handigheidjes wijst er al op dat de successen van deze aanpak beperkt zijn. Doorliggen verlengt de opnametijd van bejaarde patiënten in een zieknhuis of ver pleeghuis met gemiddeld drie maanden. De staf van de geriatrische kliniek Asserweg in Rotterdam heeft nu uit vergelijkend onderzoek opgemaakt dat medicijnen die de bejaarden voor andere ziekten gebruiken, duidelijk invloed kunnen hebben op ontstaan, omvang en behandelingsduur van. de cubitus. Men verwacht de komende drie jaar nodig te hebben om deze verbanden systematisch uit te zoeken. volking) en ze hebben weer zin in het leven. Dat optimisme gaat samen met een stijgend gevoel van eigenwaarde en strijdvaardigheid. Vooral dat laatste zorgt er voor dat sommige mijnmaat- schappijen in hun arbeid belemmerd worden door aborigines, die hun tra ditionele grond niet willen laten om ploegen om er bauxiet of uranium uit te halen. Het groeiend zelfbewustzijn draagt er toe bij dat ook Australiërs die gedeel telijk aboriginal bloed bezitten, zich hun vroeger identiteit herinneren en proberen hun aboriginaliteit vorm te geven. Dat gaat gepaard met moei lijkheden. Heel vaak zijn de stedelijke aborigi nals, van wie er enkele tienduizenden in Sydney en ongeveer zevenduizend in Melbourne leven, sterk vervreemd van hun oorsprong. Ze hangen er tus sen, en dat leidt er toe dat zij veelvul dig in conflict komen met de blanke samenleving In de Australische gevangenissen de tuchthuizen, de tehuizen voor daklo zen en onder de mislukkingen in deze harde maatschappij zijn de aborigi nes oververtegenwoordigd. Als ge volg van slechte behuizing, onvol doende voeding en medische verzor ging bevinden de aborigines zich in de onderste lagen van de bevolking. Honden „We worden behandeld als honden", vat Kelvin Onus, een eenentwintigja rige medische assistent in een eigen aboriginal gezondheidscentrum de positie van zijn mensen in Australië samen. Er moge dan sprake zijn van een groeiend zelfbewustzijn, volgens Onus bevinden de aborigines zich nog beneden de laagste categorie im migranten, die uit Turkije komen. Ik bezoek hem en zijn vrouw Kay bij hen thuis in een klein flatje in een van Melboumes armeluisbuurten. Onus vertelde dat hij geboren is uit een kortstondig contact tussen een blan ke man en een-aboriginal moeder. Omdat hij er nogal blank uitzag, werd hij bij zijn moeder weggehaald en opgevoed in een kinderhuis. Hij ontving op Europese leest ge schoeid onderwijs, maar mislukte. Vervolgens raakte hij in moeilijkhe den, ging aan de drank en de drugs en kwam in de gevangenis. Hij wilde zelfmoord plegen. Toen realiseerde hij zich hoe het kwam dat hij bezig was te mislukken. „In de westerse samenleving krijg je geld voor goed doen. maar je krijgt geen geld voor goed zijn", probeert Onus zijn „beke ring" uit te leggen. Zijn vrouw Kay vertelt dat ook zij tien jaar lang als een „blanke" door het leven ging. „Toen dacht ik: wat ben ik toch dom. Op school werd ik geslagen. Ik wilde weglopen, totdat ik ontdekte dat ik eigenlijk aboriginal was. Ik besloot terug te keren tot mijn aboriginaliteit". Terugkeer naar de oorspronkelijke identiteit is niet zo eenvoudig, voegt Keivin er aan toe, want onze hele cultuur is ons afgenomen. „Ik kan niet meer onze vroegere taal praten en ik ben onze oude godsdienst kwijt". Kay vertelt hoe zij werd behandeld, toen zij meedeed aan een demonstra tie om de rechten op hun vroegere land terug te krijgen. „Ik was vijf maanden zwanger. Het was duidelijk te zien en ik riep dat ik zwanger was. Maar ze gooiden me op een vrachtwa gen. Het kind werd te vroeg geboren en was dood." Keivin vertelt dat het café, waar zijn vrienden 's avonds een glas bier drin ken bijna elke avond om tien uur door de politie wordt ontruimd. Maar dat is nog maar het minste, zegt hij. „Ik praat niet over onze moeders die werden verkracht en over onze kinde ren, die dood gaan van de honger. Australië is niet het gelukkige land dat de buitenwereld denkt dat het is. De blanken zijn gewend de natuur als hun slaaf te gebruiken, maar wij heb ben geleerd dat je met de natuur als je vriend moet omgaan. De haat de ontwaken. Het is echter bijzonder moeilijk organiseren in een land ter grootte van Europa. Kelvin Onus vertelt dat onder de aborigines van zijn generatie steeds meer mensen bereid zijn geweld te gebruiken om daarmee hun aanwe zigheid in Australië duidelijk te ma ken en om ernstig genomen te wor den door de blanke maatschappij. „Je leven offeren voor je volk? Ik offer mijn leven al." zegt Onus. Boycot Kelvin en Kay Onus: „We worden behandeld als honden". blanken niet, als ze maar eens de moeite namen naar ons te luisteren." Afkoop De vrij grootscheepse tegemoetko mingen die de Australische regering aan de aboriginals doet, stelt hen niet tevreden. In hun ogen zijn het af koopsommen. Zij worden als onmon dige kinderen behandeld. De laatste jaren hebben de aboriginals zich vele malen in demonstraties tegen het pa ternalisme gekeerd. In sommige ge vallen heeft het succes opgeleverd. In enkele staten is de discriminerende wetgeving verdwenen, maar andere staten kennen nog wetten die eerder aan Zuid-Afrika dan aan een demo cratisch land doen denken. In Victoria leiden de aborigines eigen medische centra. De reservaten in Queensland hebben echter een blan ke aan het hoofd, aan wie de bewoner toestemming moet vragen, als hij een werkkring wil aanvaarden. De inwo ners van zo'n reservaat hebben het recht twee leden te kiezen in de raad van het reservaat, maar de directeur kiest zelf drie raadsleden. Een man die geprotesteerd had tegen dit sys teem vertelde mij dat hij uit het re servaat werd gedeporteerd. In de reservaten gelden opmerkelijke wettelijke voorschriften. Zo is het verboden over iemand te roddelen. Er is het voorschrift dat iemand die een hek opent het ook weer moet sluiten, tenzij hij van een bevoegd persoon toestemming heeft het open te laten. Wie wil zwemmen moet dat doen in een kledingstuk dat door de manager van het reservaat is goedgekeurd. Voor het gebruik van een elektrische waterverhitter, een radio, een strijkij zer of een elektrisch scheerapparaat moet toestemming worden gevraagd. In het reservaat kan niemand eige naar van zijn eigen huisje worden. Het komt in Queensland voor dat mensen gewapenderhand van hun land gezet worden. Dat is gebeurd in Mapoon, in het uiterste noorden van Australië, waar in de grond van alles blijkt te zitten zoals bauxiet en urani um. Later kwamen de mensen in Ma- poon terug om hun land weer op te eisen, een teken dat ook de aborigi nes op het uitgestrekte platteland De aboriginals hebben nu en dat. contact met regeringsautoriteiten in Canberra. Een van de vertegenwoor digers bij deze gesprekken is de direc teur van het gezondheidscentrum in Melbourne, Gary Foley. Foley vertelt dat de kerken liever niet hadden dat de radicale aboriginals zich presen teerden op de conferentie van de zen ding, „omdat zij zichschuldig voelen over wat ze ons hebben aangedaan. De kerk heeft een grote rol gespeeld in de vernietiging van onze cultuur, maar zij begint die fout nu in te zien," aldus Foley. Hij voelt er voor in het buitenland een boycot van Australische produk ten te organiseren, om de Australi sche regering en vooral die in Queens land te dwingen om de rechten van de aboriginals te erkennen. De suikerin dustrie zou zich daar bijzonder goed voor lenen, omdat deze voor de oorlog onder druk van de blanke vakbewe ging vrijwel gezuiverd is van aborigi nal werkers. Foley was al eens in Europa om daar de kansen voor boycot te bespreken. Als dat niet vanuit het buitenland zou lukken denken de radicalere abo rigines aan economische sabotage. Hij vertelde dat de aborigines streven naar een communistische maat schappij. met als kern de uitgebreide familie zoals de aborigines die tien duizenden jaren hebben gekend. Fo ley kijkt er bij alsof dit de eerste aboriginal droom zal zijn die uitkomt. BEGRAFENIS-EN CREMATIEVERZORGING - alle formaliteiten - verz. advertenties - eigen rouwkamers - eigen rouwdrukkerij - eigen rouw/volgauto's dag en nacht HOOIKADE 43-46 OEN HAAG Te huur in rustiek gelegen dorp Enter voor de maand juli 2 prachtig gelegen bungalows. Tel. 05478-1960/1388. GEMEENTE DELFT OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Delft brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 23 juni 1980. gedurende een termijn van veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecre- tane van Delft, afdeling stadsontwikkeling en openbare wer ken. Oude Delft 116 (kamer 6), alhier, de volgende bouwplan nen ter inzage liggen. A. voor het verbouwen van de winkel met dienstwoning aan de Parallelweg 1/Raamstraat 1. tot twee woningen, inge diend door A. Smeuiders: B. voor het maken van een dakopbouw voor een kamer op de achterzijde van de woning Van Bleyswijckstraat 45. inge diend door Y. de Kousemaker: C. voor het maken van een dakkapel op de woning Poolstraat 117. ingediend door G. Glas. D. voor het verbouwen van een gedeelte van de 1e verdie ping van de woning Tuinstraat 1ingediend door H. J. van der Graaf. De panden zijn gelegen in een gebied waarvoor de gemeen teraad op 30 augustus 1979 een voorbereidingsbesluil heeft vastgesteld. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunningen te verlenen met toepassing van het bepaalde bij artikel 50. lid 8. van de Woningwet, zulks met gebruikmaking van de daartoe door gedeputeerde staten van de provincie Zuid-Holland verleende algemene verklaring van geen bezwaar. Een ieder is bevoegd om gedurende de termijn van de tervisieligging tegen elk der bouwplannen afzonderlijk bij het college van burgemeester en wethouders schnftelijk bezwa ren in te dienen. Delft, 20 jum 1980 Burgemeester en wethouders voornoemd, R. M. Gallas. burgemeester G. P. van Cranenburgh. secretaris Nog even en de vakantietijd breekt weer aan. Onze bezorgers/sters gaan dan weer van een welver diende rust genieten, maar de bezorging van het Ochtendblad Trouw moet dan wel doorgaan. Wij vragen daarom Ben je 15 jaar of ouder en wil je wat extra vakantiegeld verdienen, bel dan even ons kantoor te Den Haag, te bereiken onder nummer 070-46 94 45 of schrijf een briefje aan Ochtendblad Trouw Parkstraat 22 2514 JK Den Haag. Wij willen dan weten: naam. adres en woonplaats leeftijd periode waarin je beschikbaar bent T- Boekhandel Jongbloed Laan van Meerdervoort 45 Den Haag vraagt voor spoedige in diensttreding voor halve dagen voor vakkundig inpakken en bezorgen. Bestelauto aanwezig. Ervaren inpakkers genie ten de voorkeur. ZAKENFLITSEN Antiek boerderij DE NOOTEDOP Dr. van Noortstraat 19 Stompwijk Tel. 01715-2303 heeft grote keuze eiken, ma honie en grenen meubelen. Nu ook Perzische tapijten te gen scherpe prijzen. JACHTWERF DANIEL heeft 40 gebruikte MOTORKRUISERS in alle prijsklassen, met garantie. Koperweg 7. Alphen a/d Rijn. Tel. 01720-22219 Mercury-Honda b.b. motoren NIEUW EN GEBRUIKT. 7 DAGEN GEOPEND. 'an der Wansem Marine B.V. PONT KAAGDORP TEL 02524-4254. De Welstandscommissie vergadert op donderdag 26 juni 1980 om 13.30 uur, kamer 102 in het ge bouw van Bouw- en Woningtoezicht. Mauritskade 9 (bereikbaar met de tramlijnen 7 en 8 en buslijnen 4.5 en 22). De agenda vermeldt: Gelegenheid tot gebruik maken van spreekrecht. Notulen vergadering d.d. 19 juni 198Ö. Uitbreiding van het Provinciehuis aan de Zuid- Hollandlaan 3. en verder plannen voor de percelen: Passage 36-38, Venestraat 20, Prinsestraat 63, Lange Poten 1, Prinsegracht 41, Prinsegracht 39, Alexanderstraat 23. Spuistraat 20-22/Achterom 53, Hoogstraat 28, Denneweg 136 t/m 142, Scheve- ningselaan 150, Dr. Lelykade 68-70, Dr. Lelykade 38, Jan ten Brinkstraat 104, Thomsonlaan 42, Laan van Meerdervoort 196-196A, Papegaaienlaan 34, Fahrenheitstraat 442, Willem de Zwijgerlaan 33, Spotvogellaan 25, Mezenlaan 44-42B, Valkenbos- kade 330, Adelheidstraat 7, Beresteinlaan beho rend bij nr. 110, Abrikozenstraat 233/239/241 /243 Douwes Dekkerstraat 51 t/m 89 - Max Havelaar- straat 4 t/m 60, Binckhorstlaan 36, Schlegelstraat 118. De ontwerpen liggen ter inzage bij de secretaris (Mauritskade 9, kamer 109) van maandag t/m woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekrecht De behandeling van de bouwplannen geschiedt niet in het openbaar. Wanneer U echter iets wilt zeggen naar aanleiding van een van de onderwer pen bestaat hiervoor gelegenheid in het openbare gedeelte van de vergadering, tussen 13.30 en 14.00 uur. U kunt zich daarvoor opgeven tot uiterlijk donder dag 26 juni 1980. 10.30 uur, bij de secretaris, tel. 469590, toestel 217, b.g.g. toestel 145, onder ver melding van Uw naam en instelling namens welke U spreekt. Uw adres en het agendapunt. Het aantal personen dat hiervan gebruik kan ma ken bedraagt maximaal 6. De spreektijd bedraagt maximaal 5 minuten. Het verslag ligt vanaf maandag 7 juli 1980 ter inzage pm mei verslag ngt vanai maanaag/juinaou ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiecentrum. Dit jaar wordt begonnen met de aanleg van een tramlijn tussen het stadscentrum en de wijk Kraayenstein: lijn 2. Tege lijk met de aanleg van deze tramlijn worden ook de wegen waar langs de lijn komt te lopen -Loosduinsekade, Loosduinseweg en Oude Haagweg- opnieuw ingericht. Wat betreft de herinrichting is er gelegenheid tot inspraak. Het totale plan is hiervoor op gesplitst in een aantal deelplannen, die apart aan de bewoners worden voorgelegd. Herinrichtingsplan voor de Loosduinse kade en de Loosduinseweg tussen de Zuiderparklaan en de Regentesselaan. Voor dit herinrichtingsplan wordt dinsdag 24 juni aanstaande een inspraakavond gehouden in de Valkenboskerk, Zuiderpark laan 2. Belangstellenden zijn welkom vanaf 20.00 uur. Informatie Voor informatie over de aanleg van tramlijn 2 en de herinrichting van wegen kunt u terecht in het Gemeentelijk Informatiecentrum aan de Groenmarkt. Het informatiecentrum is geopend op maandag van 11.00 tot 17.00 uur, van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. DE GEMEENTELIJKE DIENST VERPLEGING EN VERZORGING De Gemeentelijke Dienst Verpleging en Verzorging zoekt die voorshands zullen worden geplaatst in de verpleeg huizen: Zwedenburg (Mariahoeve) Cromvliiet (Rijswijk) Helena (Scheveningen) De psycho-geriatrische patiënten worden begeleid door een team, bestaande uit artsen, verpleegkundi gen, ziekenverzorgenden, bejaardenverzorgenden, bejaardenhelpenden, verzorgenden, bezigheidsthera peuten, diëtist, fysiotherapeut. Een goede samenwer king tussen alle medewerkers is een voorwaarde voor een optimale zorg aan de patiënten. Wij besteden ook veel aandacht aan hun sociale begeleiding. Kandida ten dienen bereid te zijn full-time diensten te verrich ten. Vereisten: - het staatsdiploma Ziekenverzorgende; - ervaring/belangstelling in het werk met boven genoemde patiënten; - maximale leeftijd 45 jaar. Voor de funktie geldt: - een salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, maxi maal f 2.337,- bruto per maand; - rechtspositieregelingen die van toepassing zijn oij de gemeente 's-Gravenhage. Nadere informatie: De heer C. Vallenduuk, directeur van genoemde verpleeghuizen, Zwedenburg 99 te 's-Gravenhage. Tel. 070-83.87.07. Schriftelijke sollicitaties - binnen 14 dagen na het verschijnen van deze advertentie, onder vermelding van GDW nr 016 - te richten aan de Directeur van de Gemeentelijke Dienst Verpleging en Verzorging, Hengelolaan 179,2545 JG 's-Gravenhage.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15