ABN Bank Meer kleur moet vlucht uit werksfeer' compenseren yjÜCL Trouw -> Brink/Molyn gaat voort met internationalisatie FAMILIEBERICHTEN leraressen of leraren jADKRTBmËsJ Anne de Vriesschool Leraren/leraressen LERAAR A.V.O. Dordrecht -13 uur Tekenen -9 uur Handenarbeidli - 2 uur Godsdienst V Algemene Bank Nederland N.V. Uitgifte IOV4 pet. obligaties 1980 per 1984/1987 400.000.000,- Algemene Bank Nederland N.V. WiltuTrouwookoptiw vakantie-adres bezorgd hebb Bon voor bezorging Trouw tijdens vakantie WOENSDAG 18 JUNI 1980 TROUW/KWARTET Van onze redactie economie AMSTERDAM De doe het-zelf markt werd vorig jaar gekenmerkt door een verschuiving in het beste dingspakket van de consu ment als gevolg van con juncturele invloeden. Hier door was enig uitstel van onderhoud waarneembaar, constateert de raad van be stuur van Brink/Molyn Be heer (verven) in het jaarver slag 1979 Desondanks slaagde het bedrijf erin in de doevet-zelf sector een aanzienlijke omzetvergroting te behalen. De directie brengt deze ontwikkeling in verband met het feit. dat verf niet alleen conser veert (beschermt) maar ook ver fraait. Naar zij meent, zijn de consumen ten vermoedelijk bezig voor een ..vlucht uit de werksfeer" compen satie te zoeken in de leefsfeer. Een en ander komt tot uiting in het geven van een vrolijk, kleurig ac cent aan de woonomgeving. Daar bij speelt uiteraard, volgens de directie, ook een rol dat verf goed koper is voor dat doel dan de aanschaf van bij voorbeeld nieuw meubilair. Het toenemend gebruik van kleu ren, meent de directie, houdt mo gelijk ook verband met de kleu rentelevisie. Daardoor zouden de mensen belangrijk kleurgevoeli- ger zijn geworden. Saoedi-Arabië Brink/Moljm Beheer zet het stre ven naar internationalisatie met kracht voort. In Saoedi-Arabië waar in november 1978 met een inmiddels zeer goed draaiende verffabriek werd begonnen, wordt nu al de bouw van een tweede verffabriek overwogen. Een en an der wederom te zamen met Arabi sche partners. ..We kunnen in Saoedi-Arabië net zoveel werk krijgen als we willen", aldus directeur W. Brink tijdens een toelichting op het jaarverslag, „als we maar voldoende mensen hadden." Het laatste hangt samen met het aantal visa dat het bedrijf van Saoedi-Arabië kan loskrijgen. ..We werken daar nu met 250 man, ,maar zouden er wel 350 kunnen gebruiken." In het „schildersbe drijf" (afbouwwerk) in Saoedi- Arabië wordt vooral met arbeids krachten uit Thailand gewerkt. „Prima vaklui", aldus directeur Brink, die kwaliteit en produktie maken en die ik graag mee naar Nederland zou willen nemen. Met 'name het eerste kwaliteit is wat de regering van Saoedi-Arabië wil zien. De kwaliteitseisen liggen daar in tegenstelling tot vroeger duidelijk hoger dan in Neder land, waar door mentaliteit en prijzen kwaliteit vaak op het twee de plan komt. Kwaliteit en dan in de vorm van winst eist de Arabische over heid ook van de bedrijven. Er wordt nauwlettend op toegezien, dat de bedrijven in dat land met goede winsten voor de dag komen. ..Reden, waarom onze verffabriek op last van de regering haar prij zen moest verhogen", aldus de heer Brink. Wat eventuele uitbreiding van de buitenlandse activiteiten betreft wordt vooral gekeken naar Zuid- Amerika. Mexico en Venezuela. Derhalve rond het Caribisch ge bied, waar men al zit. Ook in ande re gebieden, in het Midden-Oos ten, zoals Koeweit, Egypte en de Emiraten, worden echter vestigin gen voorbereid Naar de beurs Brink/Molyn Beheer, die in de ja ren tachtig met haar aandelen naar de beurs hoopt te gaan, kijkt ook naar een overneming van c.q. deelneming in Amerikaanse be drijven. Dit met het oog op het verkrijgen van de nodige kennis voor de vervaardiging van (verf- produkten, die men zelf nog niet in het pakket heeft Met drie be drijven in de VS wordt momenteel gesproken. Vooral dank zij de aanzienlijk ho gere resultaten van de buitenland se deelnemingen kon de vennoot schap 1979 afsluiten met een net toresultaat van 1.479.000. tegen ƒ944.000 in 1978. De resultaten voor het lopende jaar worden met vertrouwen tegemoet gezien. Veel zal afhangen van de ontwikkeling van de grondstoffenprijzen, met name van het aardoliegebeuren. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur. Den Haag 18 juni 1980 Lieve papa en mama A. P. Willemse- A. Willemse-Boing Gefeliciteerd met uw 12'/. jarig huwelijksfeest. Pieter Geert. Petra. Gijsbert. Na een werkzaam en rijk gezegend leven is heden in volle vrede van ons heengegaan, mijn lieve man. onze vader en opa Marten Wiegeraadt Oud-wethouder van de gemeente Ede Ridder in de Orde van Oranje Nassau Drager van de King's Medal for Courage op de leeftijd van 79 jaar. Ede: N. Ph. Wiegeraadt-Lam Bosch en Duin: Miep Benard-Wiegeraadt Pim Benard Ron, Yvette Ede: Ger Elbertsen-Wiegeraadt Mies Elbertsen Marien, Nanne. Henk Wijnand Leidschendam: Wijnand Wiegeraadt Els Wiegeraadt-van Houwelingen Marten, Jeroen, Linda 6711 KC Ede. 16 juni 1980 Burg. Prinslaan 55 Geen bloemen Liever geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in het Alg. Rouw- centrum van de Weerd, Schaapsweg 77, Ede. Bezoek en gelegenheid tot condoleren aldaar donderdag a.s. van 19.00-21.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 21 juni a.s. om 12.00 uur in de Oude Ned. Herv. Kerk aan de Grotestraat te Ede. De begrafenis zal hierna aansluitend plaats vinden om plm. 13.30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Asakkerweg te Ede. Degenen die de rouwdienst wensen bij te wo nen worden verzocht tijdig in de kerk aanwe zig te zijn. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de aula van de begraafplaats. ..Ik sla mijn ogen op en zie; Mijn hulp is van mijn Here." Geheel onverwacht ging van ons heen mijn lieve man, onze zorgzame vader, grootvader, broer, zwager en oom Jacobus Bernardus de Groot op de leeftijd van 75 jaar l Voorschoten'. W. F. de Groot-Scheen Hillegom. J. de Groot S. G. de Groot-van der Werff Voorschoten: Ph de Groot M. K. de Groot-Saris Boscoop: J W. van Leeuwen-de Groot J. van Leeuwen Alphen aan den Rijn: T. de Groot W. de Groot-Bakker Maastricht: J. A. de Groot Voorschoten: V. M. de Groot-Ober Leusden. M. W. F. van Doornik-de Groot W. van Doornik kleinkinderen en verdere familie 2251 TD Voorschoten. 17 juni 1980 Stadwijkstraat 5 De overledene is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren aldaar donderdagavond van 7-8 uur. De rouwdienst is bepaald op vrijdag 20 juni a.s. om 1.30 uur in de aula van de begraafplaats „Rosenburgh" te Voorschoten, waarna de be grafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Op 14 juni is in Voorburg overleden onze geliefde broer en zwager Arij Verseveldt echtgenoot van E. M. Verseveldt-van der List op de leeftijd van 75 jaar. Rijswijk: C. M. Verseveldt-van der List Den Haag: C. A. Verseveldt-Hoogstraten A. J Sjouke Ant. Verseveldt P. H. Verseveldt J. Verseveldt-Mulder Zwolle: J. Verseveldt Wij zien het maar doorgronden 't niet Na een moedige strijd heeft de Here van ons weggenomen onze lieve neef Willem Gerardus van Heeringen op de leeftijd van 37 jaar. Door een nacht hoe zwart hoe dicht Bracht Hij hem naar 't eeuwig licht Ooms en tantes neven en nichten van Heeringen Abcoude, 16 juni 1980. Wanneer Gij zult gaan door het'water, ik zal bij U zijn, en door de rivieren, zij zullen u niet overstromen. Jesaja 43 2 Vandaag overleed Cees van der Paauw Tot in de laatste dagen van zijn ziek zijn behield hij zijn grote belangstelling voor alles wat er in de wereld gebeurt, leefde en dacht hij met anderen mee. Moge de Heer zijn vrouw en kinderen in deze dagen heel nabij zijn. Utrecht. 16 juni 1980 M. J. Smoren burg Gesa Margreet Op 16 juni overleed onze geliefde schoonzuster Aaltje P. Naaktgeboren Wed. van L. de Jong op de leeftijd van 80 jaar. Willemstad Fam. Stehouwer-de Jong Huizen: Fam. Vermaas-de Jong Mijnsherenland: Fam. de Jong-van Kempen Nu kan ik rustig slapen gaan en wachten op de morgen. Heden is zacht en kalm in geslapen onze lieve Moeder en Oma Anna Stolk, sinds 28 januari 1950 weduwe van Pleun Cornelis Zonneveld. Zij mocht 91 jaar worden. Leusden: Mevrouw H. C. J. Zonneveld Tervuren (België): G. J. Zonneveld E. I. Zonneveld-Groenenboom Pieter Gert Cedar Rapids, U.S.A.. J. J. Zonneveld I. Zonneveld-Dick Christine Danny Ernie Dick Winnipeg. Canada: J. A. Zonneveld Rotterdam, 16 juni 1980 „Borgsate" Meidoornsingel 181 Correspondentieadres: Rietgors 26 3831 HL Leusden De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op donderdag 19 juni a.s. in „Borg sate", ingang Meidoornsingel 183. Aanvang 14.15 uur. Om 14.45 uur zal Moeder op de algemene begraafplaats „Crooswijk", Kerkhoflaan 1 worden toevertrouwd aan de aarde om te wachten op de jongste dag. Wij geloven dat zij op ,die dag, op het woord van haar Heer, weer zal opstaan. Gelegenheid tot condoleren voor de rouw dienst. Gevestigd te Eindhoven P. J. Boerrigter vrouwenarts in samenwerking met: Dr. H. B. Smalbraak en Dr. A. IJzerman Spreekuren volgens afspraak in het Diaconessenhuis te Eindhoven. Tel. 040-433043. P.C. Mavo „Hoogvliet" Foeliestraat 16 3193 TE HOOGVLIET RT. SPOED Gevraagd voor: Engels circa 26 uur Nederlands circa 12 uur Wiskunde circa 15 uur Bevoegdheid en ervaring vereist, combinatie met andere vakken is mo gelijk. Van sollicitanten wordt verwacht dat ze kerkelijk meelevend zijn. Inlichtingen telefonisch nr. 010-165588 of bij de adj.dir. J. v.d. Spek 010-167449 of bij de dir G. J. Leentvaar 01880-16070 Sollicitaties aan het adres der school liefst voor 24 juni a.s Heden behaagde het de Heere voor ons nog vrij onverwacht uit ons midden weg te nemen onze lieve, zorgzame moeder en oma Aaltje Pietertje Naaktgeboren weduwe van L. de Jong in de ouderdom van 80 jaar. Mijnsheerenland: L. J. de Jong A. P. de Jong-Scherpenisse Willemstad. I. T. A. Dane-de Jong A. J. Dane Klaaswaal: T. A. de Koning-de Jong P. de Koning en kleinkinderen 16 juni 1980 Wilhelminastraat 43. 3271 BX Mijnsheerenland Gelegenheid tot condoleren op donderdag 19 juni a.s. na 19.00 uur in het woonhuis. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op vrij dag 20 juni a.s. vanuit het woonhuis om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Mijnshee renland. Geen bloemen. U bereikt méér met een MINI Bel 020-936868 Het bestuur van de Chr. L.E.A.O.school te Dordrecht, van Godewijckstraat 7 vraagt per 1-8-80 Duits Kantoorpraktijk Winkelpraktijk Muziek Studielessen voor 15 jen Ook niet bevoegden die studf kunnen solliciteren. Wij starten in een nieuw gebo EF De direkteur P. C. Tybout is g^cor ne bereid inlichtingen te schaffen. Tel. school: 078-137848 of tlfet 01621-14399 él. Van sollicitanten wordt verwa dat zij bewust voor het Prot onderwijs kiezen Sollicitatiebrieven kunt u richten aan bestuur, Postbus 151- 3300 AD Dordref^ Enige spoed is gewenst. EMMELOORD Lagere Agrarische School De Balkan 9-11 ren: heb Wie komt ons team versterken met ing '5 van 1 augustus a.s. als Md tr.aa en i uide: voor plm. 14 uur Ook afgestudeerden van de PA solliciteren Van de sollicitanten wordt verwacht q kerkelijk meelevend zijn Inl. over deze functie worden u gaarne verstreL de directeur A. C. van Winden. Oosterom 2 83( Emmeloord. tel 05270-2439 (school) 3089 waar ook uw sollicitatie wordt verwacht binnt week na het verschijnen van dit blad oe ■en Roodermont Chr. School voor Indlvldueel- Lager- en Middelbaar beroepsonderwijs. I Prof. Kohnstammlaan 6, 3312 KL Dordrc Tel. 078-144130 Graag zouden wij voor de zomef kantie nog een kollega(s) benoi voor- (3 uur MHNO en 10 uur LHNO) Christelijke levensovertuiging. In verband met de korte tijd gaarne telefc sollicitaties, die eventueel later schriftehji vestigd kunnen worden, aan de directeur I Borst WINKELEN begint bij ELKE OCHTEND gevestigd te Amsterdam in de vorm van CF-stukken van 1000.- en K-stukken van 10 x 1000.- aan toonder Jaarcoupons per 15 juli In aansluiting op het prospectus d.d 12 juni 1980 inzake de uitgifte van nominaal 350.000.000.- lO'/a pet. obligaties 1980 per 1984/1987 wordt medegedeeld, dat het bedrag van de lening is verhoogd tot Koers van uitgifte: 99,50 pet. Effectief rendement: 10,37 pet. Inschrijving: Storting: woensdag 18 juni 1980. dinsdag 15 juli 1980. Amsterdam. 17 juni 1980 N h Mei vakamie zijn en u (óch een heeije (huis voeli Omdal u hel dagelijkse nieuws „gewoon" in Trouw km blijven lezen.Waarierwereld u ook mei vakantie benl bezorgen hei dagblad waar u zo vertrouwd mee lienl \j graag op uw vakanlie-adnes. De enige extra kosien i de poslzegels voorverzending. Nederland en België gratis. Attentie: Wij maken u er nu reeds op anenl dal de post aflevering van dagbladen in zuidelijke landen (Italië.Spanje. Joegoslavië enz.) over hei algemeen wensen overlaal. Helaas kunnen wij hierop geen enkele invloed uitoefenen. Zend de onderstaande bon uiterlijk dne weken vot uw eerste vakantiedag naarlrouw al'd. Vakamiesen Antwoordnummer 2792. 1000 PA Amsterdam Er hoeft geen postzegel op de envelop. Naam abonnee Adres: Postcode plaais: Telefoon! Vakantieperiode: vertrekdatum weer thuis op Vakantieverblijf i iotei/pension 'camping e.d.: Adres: Plaats event- code»: Laud; Ponokosien ux»r verzending Trouw binnen Lui opa. I 1.75 per dagllMChU*' Verzending naar een Nakantie-adres 111 Nederland en Belgie is gratis Builen Europa op aanvraag telefoon 020-91345b) Betaling Uitsluitend lier acceptgirokaart die u wordi nagezonden

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 8