an Zwartkruis heeft het moeilijk sjechen via naar iet buitenland Geen winst in Italië Mentaliteit bezorgt Noordwijk landstitel Nijmegen betaalt niet andaag "n kant van spelers en begeleiders kritiek op werk van 'verliezende' bondscoach -eiken van 'troostfinale' ten koste van Nederland méér dan sportieve roem alleen Op Spelen geen paarden uit 't Westen Xerxes mist motivatie |prk Neeleman it bij brons Toeschouwers blijven thuis DETO: kans op bekertoernooi Peeters winnaar Ronde van Europa Schuld v; NEC 470.000 gulden JUN! 1980 SPORT TROUW/KWARTET 13 i Matty Verkamman jW Een winnnende js (meestal) een goede en diens verliezende a niet. Dat onredelijke en Is vaak gemeengoed 5 (voetbal)sport. Als het er "un komt, is een coach lis overgeleverd aan gheden In het veld, de van de dag bij voor- of de instelling van zijn Jfs. HU kan hooguit een »£he correctie toepassen iveld of een speler wisse- {aar voor de rest zit hij ulpeloos langs de kant. J3< f: ook bij het Nederlands elf- a' j jn Italië falende Nederlands ttarvan de verliezende coach Iwart kruis momenteel zijn Ondanks alle kritiek trainde Zwartkruis gisteren normaal met de selectie in het Meazza-stadion van Milaan. Op de foto neemt hij doelman Schrijvers onder schot. zwaarste dagen als bondscoach be- leeft. Het gekonkel is begonnen, de kritiek op hem neemt toe en de falen de spelers denken hun handen ln on schuld te kunnen wassen. Het is voor iedereen duidelijk dat de vertwijfelde Zwartkruis een aange slagen indruk maakt. Na het smade lijke verlies tegen de Westduitsers lijkt hij Jaren ouder geworden. Hij straalt geen rust uit. Vlak voor de derde EK-wedstrlJd tegen Tsjecho- slowaklje heeft hij het ongemeen moeilijk tijdens de gebruikelijke persconferentie, wanneer de vinnige vragen loskomen. Ook hij moet heb ben opgemerkt, dat er in zijn directe omgeving aan zijn kwaliteiten wordt getwijfeld. Het staat vast dat Zwart kruis als zelfstandig bondscoach de tactische plank wel eens heeft mis geslagen, maar het blijft een treurige z^ak, dat dit bij echte tegenslag pas een rol gaat spelen. Zwartkruis is dan plotseling weer de man die te weinig voetbalachter grond zou hebben, wat op de keper beschouwd ook Juist is. maar het is nog steeds geen uitgemaakte zaak of dat wel of niet van doorslaggevend belang is. Een praktijkman als Hap- pel maakte er' in Argentinië met Oranje tenslotte ook regelmatig een potje van. Nota bene vanuit het begeleidingste am zou de afgelopen dagen het ver wijt zijn opgeklonken, dat Zwart kruis zijn selectie ter voorbereiding op het Europees kampioenschap te hard heeft laten trainen. Zwartkruis: ..Als dat waar is dan zou dat een vreselijke breuk betekenen en een enorme achterklap zijn." De spelers morren voorts, dat het concept tegen de Duitsers niet klop te. Te behoudend en dan vooral op het middenveld. Het klinkt goed koop, want het middenveld met Ste vens als trouwe page voor de opschui vende Krol, plus Willy van de Kerk hof en Haan, paste aanvankelijk pre cies in het straatje van KroL De bondscoach over dit probleem: „Ik heb de spelers voor de wedstrijd één voor één op mijn kamer gehad. Nie mand had kritiek, ze waren het alle maal voor honderd procent met de tactiek eens." Aanvoerder Krol heeft verder uitge roepen dat dit Nederlands elftal niet voldoende kwaliteit heeft. Zwart kruis: „Dat slaat nergens op." Intussen heeft in elk geval één reser vespeler van Zwartkruis te horen ge kregen. dat hij vanavond tegen Tsje- choslowakije in de basis mag begin nen: Frans Thijssen. De spelverdeler van Ipswich Town gaat er zelf min of meer van uit dat hij de plaats in neemt van Arte Haan, maar Zwart kruis wilde gisteren geen enkele in formatie kwijt over het team. Het is ook goed mogelijk, dat Stevens uit de opstelling wordt geschrapt en Kist tevens als spits verdwijnt. Het mid denveld kan dan worden gevormd door Poortvliet, Willy van de Kerk hof, Haan en Thijssen. Een dergelijke opstelling (dus ook met twee spitsen) ligt voor de hand tegen de zich onge twijfeld behoudend opstellende Tsje chen. Dat team is gebrand op een plaats in de kleine finale en heeft genoeg aan een gelijkspel. STOCKHOLM Het hippische onderdeel van de Olympische Spelen wordt nog sterker gede valueerd. Woensdag gaat de Zweedse hippische sportbond voor een boycot stemmen. Alle Zweedse spring- en militaryrui- ters zijn voor. Hierdoor wordt de paardesport op de Olympische Spelen een volledige Oosteuro- pese aangelegenheid. Alle voor name paardesportbonden uit de Westerse wereld besloten al veel eerder thuis te blijven. De organisatoren van de interna tionale atletiekwedstrijden op 22 en 23 Juli zijn vastbesloten door te gaan. Zij hebben al vele uitno digingen voor alternatieve Olympische atletiekwedstrijden doen uitgaan. De IAAF heeft gis teren bij monde van Ad Paulen nogmaals een ernstige waar schuwing aan de Amerikanen gestuurd. Volgens de IAAF is het verboden in de periode van 19 juli en 3 augustus (Olympische Spelen in Moskou) internationa le wedstrijden te houden. De IAAF zond ook een waarschu wing naar de atletiekbonden van de landen, die van pian zijn aan de wedstrijden in Philadelphia deel te nemen. rJolun Woldendorp 1 Ook in Oost-Europa loopt sportieve roem aan het It van de munten. Hoewel topsporters achter het ijzeren pjn officieel als amateurs staan geregistreerd, looft de iche voetbalbond enkele bescheiden premies uit, als htionale elftal op het toernooi het Europees kampioen- p opzienbarende resultaten zou boeken: duizend gulden ten overwinning en het drievoudige voor een triomf in de strijd. «ik iets anders dan de maximaal ^"[pilden, die de heren van het e team nog voor hun kunnen declareren. Ook ;che vedette schokschou- de geste van zijn bond. In- geld »n westerse valuta e*' 1 \)Bgekeerd in plaats van in «toeden. staat de leverancier a\uxe pederen la minute voor deur. maar dat is het enige directe Kdeel. De blikken zijn vooral *op itiere contracten bij Italiaanse Westduitse clubs gericht. Het oud- «IftaJ op het toernooi valt hoe dan uiteen. Anton Ondrus, Koloman tKatol Dobias, Jaroslav Pollak, bn Masny, Zdenek Nehoda en Ét Gajdusek zullen er over jaar in Spanje (wereldtitelstrijd) neer bij zijn. De Tsjechoslo- roetbalbond heeft het trou- tot traditie verheven om oud- Dden nog een plezierige „levens- T in het westen te gunnen. fijn de routiniers nog niet voor urnen geslaagd De bond zal de soo,Jin (17.45 uur): Tsjechoslowakije- rland (20.30 uur): West-Duitsland- Wüand isie rland 1: 17.40 uur: Tsjechoslo- f-Nederland. 19.40 uur: voor- en chouwingen. 22.45 uur: nabe- fing West-Duitsland-Grieken- flbgen (onder voorbehoud) Mtlowakije: Seman (21); Bar- D, Jurkemik (3), Ondrus (4). K5); Stambacher (6). Panenka tty (10); Vizek (15), Gajdusek tok (7). land: bondscoach Zwartkruis ,a Pen enkele mededeling over «matie doen. x «rechter: Ok (Turkije). Duitsland: 8chumacher (1); (20). Cullmann (3), Förster (4), 15); 8tielike (15). Schuster (6), (14); Rummenigge (8), Hru- (8). Allots Hl). «land: Konstantiniou (1); Ki- (2). Kapsis (4). Firos (5). Iosofi- Livathinos (6), Tercanidis (7). v opoulos (20); Kouis (16), Mavros i wstikos (19). •"echter: McGinlay (Schot- grenzen pas opnenen, indien aan twee harde voorwaarden is voldaan: de betrokkene moet minimaal 45 in terlands op zijn naam hebben staan (dat is geen probleem), terwijl het sportieve rendement van het titelge vecht op zijn minst een flonkerende medaille dient te zijn. Dat laatste ligt gecompliceerde*, ofschoon een gelijk spel tegen Nederland (vanavond in Milaan) voldoende is om de tweede plaats in de poule veilig te stellen. Op papier was deze participatie in de verliezersfinale niet weggelegd voor de regerend Europees kampioen. Het winnen van de eindstrijd in 1976 (ten koste van West-Duitsland) garan deerde Tsjechoslowakije niet zonder meer een plaatsing als sterk elftal in een van de poules. Niet zozeer de voetbalcapaciteiten als wel commer ciële motieven kwamen daarvoor om de hoek kijken. Het Oosteuropese land kon slechts een handjevol sup porters meenemen: iets dat in het niet zou zinken bij de gigantische luchtbruggen, die vanuit West-Duits- land en Nederland moesten worden aangelegd. Dat laatste ls een enorme misrekening gebleken. Sportlef ge zien leek de openingswedstrijd (Tsje- choslowakijke-West-Duitsland) de or ganisatoren in het gelijk te stellen. door Peter Wildschut KATWIJK Het wilskrachtige Noordwijk heeft uiteindelijk beslag gelegd op de titel voor voetbalamateurs. De ploeg heeft daarmee vooral de scheidende trainer John Eelman, maar verder het hele zaterdagvoetbal, dat toch altijd uit is prestige winsten ten koste van de zondagcollega's, een groot plezier gedaan. De 3-2 winst van de Zeeknaters, na de eerste 3-2-zege en het 1-2 verlies, werd zuiver verworven op basis van mentali teit. Frans van der Veen vertoonde die mentaliteit nog het beste: met een gat in eht hoofd speelde hij. Het doelpunt, dat Tsjechoslowakije zaterdag in de gunstige uitgangspositie bracht ten opzichte van Nederland. Nehoda scoort 3-1 tegen Griekenland. maar in het toernooi van de armoede waren de pupillen van trainer Joser Venglos niet bij voorbaat onderge dompeld. Vanavond zal blijken hoe zwaar het extra doelpunt telt, dat de Tsjechen zaterdag ten opzichte van het zinkende Oranjeschip tegen Grie kenland fabriceerden. Zoals bekend is bij een gelijk puntentotaal het doelsaldo beslissend voor de bezet ting van de eerste en tweede plaats in de groep. „Natuurlijk is Nederland veel ster ker," zegt Venglos zo ernstig, dat deze acteerprestatie onmiddellijk in aan merking behoort te komen voor de Bouwmeesterring. Want hoewel ook de doctor in de psychologie weet, dat de bal rond is en in Italië af en toe nog merkwaardig stuitert ook, moet hij in gedachten rollebollend van het la chen over de vloer zijn gegaan. Daar komt bij. dat Venglos de kern van het elftal dolgraag naar het buitenland wil vergezellen. Het liefst zou hij in de voetsporen van zijn vriend Vaclav Jezek treden. De beminnelijke oefen- meester van Feyenoord was werk zaam bij FC Den Haag. toen hij in 1972 werd terug geroepen om het na tionale elftal uit de vergetelheid van het oog van de wereld te rukken. Dat lukte vier jaar later verrassend goed. Als beloning mocht Jezek weer uit wijken naar het westen, de sportieve inboedel van de bond in handen van zijn assistent Venglos gevend. De al even vriendelijke coach haalt zijn neus bepaald niet op voor het grote geld, dat hij ooit in Australië naar binnen snoof. Alleen, hij mag het niet hardop zeggen en volstaat daarom met het Oosteuropese understate- mend: „Ik kan bij de opbouw van een nieuw team nog niet worden gemist. Ik bestrijd, dat we te oud en te snel vermoeid zijn om hier volwaardig mee te draaien, maar aan de andere kant is het een gegeven, dat er in Spanje voor het geval we ons kwa lificeren een heel ander elftal op het veld zal staan. Panenka (de mees ter van de vrije schop, die officieel 8INK1 Mark Neeleman is in de k!P Voorlaatste race in de strijd open Europese kampioen- Zeilen in de Flnnjollen op de e plaats geëindigd. De Wad- X|*ner moest voor de kust van inki alleen de Zweed Guy Lilje- *°or laten gaan. Martin van |**n kwam als twintigste door de j*^gemene rangschikking be- Christopher Law ondanks een wde plaats de leiding De Brit gevolgd door de Amerikaan Bertrand, die op grond van zijn j^opese nationaliteit niet in ■"fnclng komt voor een medaille. derde plaats komt de Rus JJjov en vierde (goed dus voor staat Mark Neeleman. ROME Met grote trots zei dr. Artemio Franchi het op een persbij eenkomst een week voor het begin van het toernooi om de Europese voetbaltitel; ,Jk reken op een ge middeld bezoekersaantal van 50.000 per wedstrijd. Dat getal gal eerder boven de 50.000 liggen dan er be neden." De grijze eminentie van het Itali aanse voetbal verklaarde dat toen al de ontmoetingen van het natio nale team, alsmede de wedstrijd Nederland-West-Duitsland de strijd om de derde plaats en de finale waren uitverkocht. Die uitspraken worden door de feiten geloochen- straft. En het trieste voor Artemio Franchi, president van de UEFA en voorzitter van de Italiaanse voet balbond, is dat naarmate het toer nooi vordert die aantallen zelfs te ruglopen. Nu acht van de twaalf wedstrijden voor de eerste eindron den zijn gespeeld bedraagt het ge middelde bezoekersaantal per wed strijd 24.453. Ook de recettes vallen sterk tegen omdat de kaarten die verkocht werden grotendeels van. de goedkoopste categorie zijn. De zittribunes in de lengterichting van het veld 65 gulden per plaats blijven vaak vrijwel leeg. Aan recet tes werd tot hu toe 1,7 miljard lire geïnd, nog geen 4,5 miljoen gulden. Door de onrustbarend slechte op komst van het publiek zullen de deelnemende landen dan ook niet met het door de Italianen voorgere kende aantrekkelijke winstsaldo naar huis gaan. Herman Neuberger. de voorzitter van de Westduitse voetbalbond, verwacht zelfs een fi nanciële catastrofe. „Op grond van de door de organs a tie toegezegde bezettingsgraad van 50 procent, zijn wij uitgegaan van een batig saldo van ongeveer 500.000 mark. Zoals het er nu in werkelijkheid uitziet, moeten wij beslist rekening houden met een verlies. Hoe groot dat zal zijn, is niet te voorspellen. Maar winst zie ik niet meer zitten Neuberger bepleit dan ook een nieu we opzet van het toernooi om het Europees kampioenschap. „De Eu ropese titelstrijd brengt niets op. Dat is een gegeven. In België, acht jaar geleden en vier jaar daarna in Joegoslavië eindigden de toernooi en in de rode cijfers. In Italië gaat het weer die richting op. Het pu bliek komt niet naar wedstrijden waarin de eigen spelers niet op draven". De Westduitser is voorstander van een systeem zoals dat nu in het UEFA-bekertoernooi wordt gehan teerd: een knock-outcomptetite met vanaf de eerste tot de laatste ronde (inclusief de finale) uit- en thuiswedstrijden. „Door de jaren heen is bewezen dat deze modus het meest aanslaat bij de mensen. Een uit- en thuisfinalewedstrijd wordt uitstekend bezocht. Dat levert winst op. Voor finales zoals nu in het Europa Cup I en Il-toernooi, die gehouden worden in landen waar van de deelnemende club in 99 van de 100 gevallen al is uitgeschakeld, lopen de supporters niet warm. Zij hebben niets in het stadion te zoe ken en kijken thuis wel naar de tv". Neuberger verwacht in 1982 bij het WK in Spanje eenzelfde tendens als nu in Italië wordt gesignaleerd. „In Spanje mogen 24 landen meedoen. Zes meer dan voorheen. Dat komt het niveau van het spel niet ten goede. Daardoor bestaat het gevaar dat de Spanjaarden zich uitsluitend zullen concentreren op de presta ties van het eigen elftal. Dat is zeker niet denkbeeldig. In dat geval spe len de overige 22 elftallen voor vij- wel lege of slecht gevulde stadions. Al in een eerder stadium heb ik gewaarschuuwd voor al te optimis tische prognoses op dit gebied. Maar men schijnt hardleers te zijn". Neuberger zei verder pogingen in het werk te stellen de EK in 1984 in West-Duitsland onder te brengen. Hij zal daarbij de concurrentie on dervinden van Frankrijk en Enge land, die zich ook kandidaat stellen voor de organisatie. De Italiaanse pers staat bij deze problematiek ln het geheel niet stil. Er wordt niet teruggeblikt en nau welijks vooruitgekeken. Slechts de zege van 1-0 van Italië op Engeland telt* Zelfs het stadion in Turijn 59.649 betalende bezoekers op een totaal aantal aanwezigen van 65.000 in een accommodatie die 71.000 plaatsen telt was nïet uitver kocht. Het sportdagblad „Corriere dello Sport" maakt van dat laatste geen melding. Belangrijker wordt geacht dat de 59.649 toeschouwers voor een nieuw recette-record voor het ge meentelijk stadion zorgden door 581.798.148 lire in te brengen. Een ruime verbetering van het oude re cord dat stond op 428 miljoen lire. Overzicht bezoekersaantallen en re cettes van dit toernooi: Tsjechoslowakijke-West-Duits- land: recette: 124.000.000 lire, toe schouwersaantal: 10.500; Neder land-Griekenland: recette: 102.605.140 lire, toeschouwersaan tal: 14.990; Engeland-België: recet te: 127.680.640 lire. toeschouwers aantal: 15.185; Italië-Spanje: recet te: 432.105.500 lire. toeschouwers aantal: 48.367; West-Duitsland-Ne- derland: recette: 263.136.929 lire. toeschouwersaantal: 29.889; Tsje- choslowakije-Griekenland: recet te: 48.575.000 lire. toeschouwersaan tal: 7.614; Spanje-België: recette: 83.257.000 lire. toeschouwersaantal: 11.430; Italië-Engeland: recette: 581.798.148 lire, toeschouwersaan tal: 59.649. niet naar het westen mag, omdat hij nog geen 45-voudig international is, red), Pollak en Dobias (geblesseerd in Tsjechoslowakije achter gebleven; hij is in geval van nood oproepbaar - red) stoppen zeker. Ik moet de nieuwe talenten inpassen. Tijdens dit toer nooi staat mijn positie niet ter dis cussie." Jezek noemde onlangs enkele punten op, die niet in het voordeel van het Tsjechoslowaakse voetbal pleiten. De ridder in de orde van de arbeid en de orde van de republiek vindt zijn landgenoten te lui en derhalve condl- toneel niet sterk genoeg om in een toernooi van drie vier wedstrijden een onverzadigbare werklust te etale ren. Het toernooi in Joegoslavië, vier jaar geleden, was een kolfje naar de hand van zijn toenmalige pupillen: twee wedstrijden en strafschoppen, waaraan Jezek urenlange trainings sessies had gewijd. Venglos strijdt vrolijk mee in de kou de oorlog. „Jezek heeft gelijk," vindt hij. „Het toernooi in deze opzet is slopend. Aan de andere kant: voor wie niet? Ik mag dan de trainer van het oudste elftal zijn, ik ben toch van mening, dat ik een mixture van oude en Jonge spelers en mensen daar tus senin heb vonden. Het is normaal, dat een elftal langs de weg van de geleide lijkheid verjongd wordt. Dat doet mijn collega Zwartkruis toch ook? En heeft hij geen spelers in het elftal staan, die in 1974 in West-Duitsland ook acte de présence gaven?" Zeker is wel. dat Venglos als peda goog en psycholoog handig zal inspe len op de faam. die het Nederlands elftal eigenlijk ten onrechte met zich meetorst. In de wedstrijd tegen West- Duitsland gaf hij daarvan al een staaltje ten beste. „Ik zei woensdag tegen Ondrus, dat hij een vet con tract bij een Westduitse club uit zijn hoofd kon zetten. Rummenigge maakt je zo gek. dat heel Italië je uitlacht, voegde Ik er nog aan toe. Het is een van mijn manieren om spelers te prikkelen. In het geval On drus vind ik. dat het geholpen heeft,"' aldus Venglos. De uiteindelijke titelhouder is er heel duidelijk niet een geworden op basis van kwaliteit Vooral Xerxes heeft duidelijk gemaakt dat het het spel niet kan maken. Betreurenswaardig bij de Rotterdammers is ook nog dat zij geen interesse meer toonden voor de zege. Noordwijk had nog wel de goede wil, en beloofde zelf het spel te zullen maken. Nadat ln voorgaande duels al was gebleken dat dat de ploeg niet erg ligt, was het bewonde renswaardig dat de Eelman-formatie toch kans zag een 2-O-achterstand weg te werken. Het toonde echter voornamelijk het totale onvermogen bij Xerxes aan. Bekend is immers dat Noordwijk in ventiviteit mist Linkerspits Jan Wil lem Bogers staat alom bekend achter de variaties in de Noord wij k-patp- nen. De komst van Ruud Bröring en Rob Suttorp voor dit „kapitale, maar vols lagen oninteressante sluitstuk van de competitie betekende toch een nieu we impuls voor de Zeekanters. Op het allerlaatste moment van het zolang gerekte seizoen had de scheidende trainer Eelman gekozen voor de rou tine. Sjaak 81uijs en Timo Gerlof, de jeugdige kern in het Noordwijkteam, en zaterdag beiden al naar de kant gehaald, vanwege hun zwakke spel hadden plaats gemaakt Routinier Bröring had zaterdag via een belangrijke treffer al voor een spannend laatste kwartier gezorgd. Rob 8uttorp was het nu die de gelijk maker inluidde. Xerxes had binnen vijf minuten voor rust afstand geno men tot 2-0 via treffers van Cor Hui gen en John van den Spek. maar de aansluitingstreffer van Jan Willem Bogers, direct volgend op de goal van Van der Spek, luidde grote spanning in. Meest opvallend was dat alleen het laatste doelpunt tot stand kwam uit een fraaie aanval. Verder gingen altijd persoonlijke fouten vooraf. Het duel was dan ook meer spannend of vaak ook te hard (notities voor Spaanderman en De Winter), dan fraai. Het wegsturen van Sjoerd Boot en Wim Kievit bleek een triest diepte punt op het gebied van hardheid. Al drie wedstrijden was Boot bezig ge weest te bakeleien, dus zo vreemd is het nu ook weer niet. Het past alle maal in de overbodige titelwedstrijd, evenals de fraaie laatste goal van John van Dijk. NOORDWUK-XERXES 3-2 <1-21 - 34 Huigen 0- 1. 37 Van der-Spek 0-2.38. Bogers i-2.62. Boot 2-2. 86 Van Dijk 2-3. Toeschouwers: 4500. Scheids rechter De Schepper Xerxes Van Eljsden; De Winter. Meijer. Vink en De Vnes; Kievit. Relnders en Ton RijsdIJk. Van der Spek. Hazebroek en Huigen (Joop Rijsdijki Noordwijk: Dortmundt Westgeest. Spaander man. Van Be veren en Van der Veen. Manuputty. Boot en Van Dijk; Suttorp. Brönr.g en Bogers AMSTERDAM - DETO heeft de kans op deelname aan het betaalde bekertoernooi zien stijgen door een verrassende winst (1-2) bij DHC. De andere vertegenwoordiger uit het za terdagvoetbal, Quick Boys. deed het slechter. Voor de tweede keer leden de Katwijkers een nederlaag: 1-2 te gen RKC. Rheden 4 2 2 0 6 6-2 DETO 3 1 2 0 4 2-1 RKC 4 12 14 3-3 Quick Boys 3 1 0 2 2 7-9 DHC 4 0 2 2 2 4-6 Rheden heeft zich reeds geplaatst Zaterdag: DETO-Qulck Boys. METZ De Nederlandse amateur wielrenner Peeters heeft de derde Ronde van Europa gewonnen. In de zesde en laatste etappe, die leidde over 152 kilometer van Saverne naar Metz, behield hij zijn voorsprong in het eindklassement van 2 minuten en 27 seconden op de Fransman Zabee. Winnaar van de laatste rit was de Belg Van Brabant Zesde en laatste etappe I Van Brabant «Bel) 152 km in 3 52.04. 2 Gallopin «Frai. 3 Echlvard <Frai. 4. Zabee (Fral. 5 Ankudowick (Pol). 6. De Voa (Ned), a Moons (Ned) Eindstand 1 Peeters <Ned) 24 33.32 2 Zabee iFrai op 2 27 3 Cuypers'Bel'op 2.31. 4 Mannheim<FTa>op3 2!.5. Winnen«Nediop 3 20. 10 Moons (Ned) op 11.08 NARBONNE Bernard Hinault heeft de proloog van de Ronde van de Aude op zijn naam geschreven. De Fransman legde de 2400 meter tegen de klok af in 2 minuten en 51 secon den. Ruim drie seconden langzamer was Jean-Luc Vandenbroucke. De Belg legde daarmee beslag op de tweede plaats voor de Fransman Du- clos-Lassalle en Roger de Vlaeminck. Proloor 1. Hinault (Fra) 2400 meter In 2.51.0. 2. Vandenbroucke (Bel) 2.54.8, 3 Duclos-Lassale (Fra) 2.57 1. 4 De Vlaeminck (Bel) 2.59.0. 5 Bertln (Fra) 2.59.2. 6 Legeay (Fra) 3.01.1, 8. Van den Haute (Bel) 3 01.2. 9 VUIemiane (Fra) 3 02 3. 10. Bonnet (Fra) 3 02 8. 31 Kuiper (Ned) 3.06.8. 35. Lange rijs (Ned) 3.07.3, 46 Van Oerwen (Ned) 3 08.4. NIJMEGEN De gemeente Nijmegen is niet bereid de schuld van 470.000 gulden van NEC over te nemen. Het college van burgemeester en wethouders voelt er niets voor meer geld te spenderen aan de eredivisieclub dan de reeds toegekende Jaarlijkse subsidie. Een adviescommissie, die de laatste maanden de financiële positie van NEC heeft doorgelicht, had de gemeente verzocht de restant-leningen ten behoeve van het betaalde voetbal, een bedrag van 470.000 gulden, over te nemen. Of NEC in de komende jaren wel op gemeente subsidie kan rekenen, moet nog afgewacht worden. B en W van Nijmegen willen in leder geval voor 1 Januari 1981 beslissen of het verantwoord is geld in de Nijmeegse club te blijven pompen. En zo ja, ln welke mate. Voorlopig zal de financiële kraan als een soort overgangsregeling niet dicht gedraaid worden. Op basis van afspraken op langere termijn bestaat de kans dat de penningmeester van NEC het komende seizoen een bedrag van 438.000 gulden kan bijschrijven. Wethouder Aelberts van educatie is overigens geen voorstander van subsidie verlening. Hij is de mening toegedaan dat verschillende andere maatschappe lijke activiteiten eerder in aanmerking komen voor gemeentelijke steun. De wethouder weet zich gesteund door twee van zijn collega s. Drie andere wethouders huldigen een andere opvatting. Zij vinden dat NEC wel degelijk ln aanmerking dient te komen voor subsidie. De raad van Nijmegen zal aan het einde van deze maand een beslissing nemen over het subsidiebeleid ten aanzien van NEC. SPIEZ De Belgische wielrennt. Oscar Dierickx heeft de zesde etappe van de ronde van Zwitserland gewon nen. Terwijl de leiders in het klasse ment zich in alle rust voorbereiden op de zware bergetappes va vandaag en morgen, mochten Dierickx en de Zwitser Thierry Bolle in de 223 kilo meter lange rit van Basel naar Spiez het initiatief nemen. Na 91 kilometer verlieten de twee het peloton en bouwden zij een voorsprong op. die op dertig kilometer van de eindstreep tot twintig minuten was opgelopen. Met nog twintig kilometer te gaan. schudde Dierickx de Zwitser tijdens een kleine klim van zich af. om 2.37 minuten voor Bolle te eindigen. Het was de eerste rit die gewonnen weré door een ander dan Daniël Wil lems. die als zesde over de meet kwam. maar zijn leiderspositie in de algemene rangschikking behield, waarin de eerste tien plaatsen overi gens «ongewijzigd bleven. Algemeen klassement I Willem» (BH) 28.47.11. 2. Zoetemelk (Ned), op 47 teconden. 3. Thurau (Wdl) op 1.38. 4. Beccia(lU). op 1.38. 5. De RoojriNediop 1.45. 8 Van Impe (Bel), op 1.52. 7 Schmutt (Zwik op I 55. Fuchs (Zvl). op 2 12 9. Otatger (ZwD op 2 32. 10. Zwellel tZwl). op 2.37. 18. Pronk (Ned), op 3.39.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 13