Khomeini: meer nadruk op islam Vetoria demonstreert geloof in eigen kracht Weer executies in Kaboel Hoessein op bezoek bij Carter Verdeelde reactie op Venetië OLIEBOYCOT ZUID-AFRIKA NU Fransen boos op Britten Brief Carter aan Schmidt )oral 'Namibië' waarschuwing aan buitenwacht Hongerstaking van Uruguayanen tegen onderdrukking Ruzie in kabinet van premier Begin kNDAG 16 JUNI 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 (IJS. WASHINGTON Iter, AFP, AP) De ver- ig van de negen landen de Europese Gemeen- 4P over het Midden-Oos- heeft nogal uiteenlopende icties opgeroepen, varië- id van gematigd positief scherp veroordelend. Klio Moskou beschuldigde in zijn bische uitzending de Verenigde ten ervan harde druk op Europa lebben uitgeoefend om de verkla- van de EG-top over het Midden- ten tot een onbeduidend docu- t te maken. Volgens Moskou is de opese erkenning van het Pales- se recht op zelfbeschikking zon- betekenis. omdat er geen alterna- wordt geboden voor de akkoor- van Camp David. Nog maar en- dagen voor de top legden West- europese leiders een erklaring ai over de noodzaak de beginselen van Camp David te heroverwegen, aldus Mos kou, maar de vrijdag in Venetië uitge geven verklaring repte daarover met geen woord meer. Het Russische persbureau Tass was iets gematigder door enige nadruk te leggen op het feit dat Europa geen goed woord heeft gezegd in de verkla ring over de Israëlisch-Egyptische ak koorden. Anderzijds was Tass ook van oordeel dat de Europese leiders hun uiterste best hebben gedaan om de Amerikaanse president Carter niet te irriteren. Niet met PLO De Amerikaanse president Carter herhaalde de Amerikaanse weigering om met de Palestijnse Bevrijdingsor ganisatie PLO te praten, zolang deze organisatie het bestaansrecht van Is raël niet erkent. De Amerikaanse pre sident maakte zijn opmerking na het bekend worden can de Europese ver klaring tegenover Joodse journalis ten. Eerder had de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken Ed mund Muskie gezegd dat de Europe se verklaring geen doorkruising was van de in Camp David bereikte ak koorden. de Franse kranten betitelde Glscard als „de verliezer van Venetië". Offici eel zelden Franse regeringswoord voerders dat Europa met deze verkla ring weer een rol kan gaan spelen in het Midden-Oosten, maar de Franse minister van buitenlandse zaken Frangois-Poncet voegde daaraan toe dat het naief zou zijn om te veronder stellen dat de Verenigde Staten niet langer zouden meedoen. Ook de Franse president maakte duidelijk dat er aanzienlijke Amerikaanse druk op de Europese leiders was uit geoefend. In Parijs bestond de indruk dat Ame- Wcinhopig rikaanse druk er inderdaad voor ge- 6 zorgd had dat de Europese verklaring aanmerkelijk minder vergaand is dan aanvankelijk was voorzien. Een van De Westduitse oppositieleider Franz Josef Strauss veroordeelde de Euro pese verklaring gisteren als een wan hopige poging om zowel Arabieren als Amerikanen te vriend te houden. Er komt echter een dag waarop Euro pa echt zal moeten kiezen, aldus de kandidaat-bondskanselier en dan zal blijken dat de Europese leiders niet in een positie zijn hun beloften en verwachtingen waar te maken. Strauss htimerde op de gemeen schappelijke belangen van Europa en de Verenigde Staten. De Britse en Duitse kranten waren weinig enthou siast in him reacties op de Europese verklaring. De meeste reacties in de Arabische wereld waren gematigd van toon. „We hebben nog geen concrete daden gezien", aldus de rechts-Libanese lei der Gemayel. De Arablsche-Golfsta- ten wezen erop dat Europa zich niet van Camp David had weten los te maken en dat er dus weinig nieuws in de Europese verklaring zit. Syrië was wat scherper in zijn kritiek en wees op de paralellen tussen de akkoorden van Camp David en de Europese ver klaring. TEHERAN (AP, AFP, Reuter) De Iraanse ayatollah Kho meini heeft opgeroepen tot een culturele revolutie in zijn land. Alle „vijanden van God" moeten uitgeroeid worden. Een eerste maatregel betreft de zuivering van de Iraanse radio en televisie van niet-islamitische elementen. Khomeini had gisteren een ontmoe ting met vertegenwoordigers van ra dio en televisie en droeg hen op alle niet-moslems te ontslaan en ervoor te zorgen dat er toegewijde islamieten voor hen in de plaats komen. Op deze manier wil de geestelijk leider voor komen dat er nog anti-islamitische ideeën worden uitgezonden. Eerder gaf Khomeini ook opdracht om mos- m onze correspondent IHANNESBURG De blanke Zuidafrikaanse regering heeft met een serie van ijzeren ilitaire en politieke maatregelen de afgelopen dagen duidelijk gemaakt dat zij vastbesloten Zuid-Afrika en Namibië in haar greep te houden. bi uitdagende en zelfbewuste pre- ier Botha, die tevens minister van liensie is, heeft zowel de internatio- gle gemeenschap als de zwarte geriobeid in eigen land duidelijk evïaaischuwd dat hij niet bereid is et lort blank Zuid-Afrika over te even, De regering zal met alle enor- ne middelen die zij tot haar beschik king heeft hard terugslaan naar „vij anden" binnen en buiten de grenzen. ide eerste plaats voerde Zuid-Afri jen zeer doeltreffende bliksemac- uft in Zuid-Angola waarbij de troepenmacht werd ingezet de tweede wereldoorlog. Tij een hevig gevecht werd het vol- militaire hoofdkwartier van de weggevaagd, nog maar ruim jaar dat het belangrijkste kamp de Namibische nationalisten in was verwoest. Meer dan ehonderd strijders van de SWA- werden gedood en Zuid-Afrika tor zestien mannen, het grootste sinds veertien jaar geleden de eroorlog in Namibië begon. SOWETO (UPI) De Zuidafrikaan se oproerpolitie heeft gisteren een einde gemaakt aan een gebedsdienst van driehonderd studenten in de zwarte woonstad Soweto, waar in 1976 bij de opstand zeshonderd men sen omkwamen. De politie gebruikte traangas en honden en hanteerde de wapenstok. Ten tweede en het is opvallend dat het juist nu gebeurt, kreeg Namibië een eigen ministerraad en gaf Preto ria veel meer wetgevende bevoegd heid aan de nationale vergadering. De politieke basis van de pro-Zuid- afrikaanse en tegen de SWAPO strij dende DTA wordt hiermee aanzien lijk verstevigd. In de derde plaats verbood minister van justitie Alwyn Schlebusch vrij dagmiddag met een speciale afkondi ging alle soorten bijeenkomsten voor een periode van veertien dagen in 24 belangrijke stedelijke en plattelands gebieden. Hiermee wordt in feite een stokje gestoken voor de reeks dien sten die gisteren en vandaag in het hele land op het programma stonden 'OEOSQETOWN (Reuter, AP, AFP) Walter Rodney, eer, l de leiders van de oppositie in Guyana is zaterdagnacht let leven gekomen toen zijn auto door een bomexplosie I opgeblazen. i geestverwanten stellen dat om een aanslag ging, maar vol- b regeringsfunctionarissen is de positieleider het slachtoffer ge- ffden van een eigen bom, die af- I voordat hij door Rodney en een r van hem was geplaatst. Arbeidersalliantie, waarvan de arige Rodney de leider was zegt de bom in de auto is geplaatst een „moordbrigade" van pre- Bumhams Nationaal Volkscon- De afgelopen zeven maanden al twee partijgenoten van Rod- gewelddadig om het leven geko- Sinds het begin van deze md hebben de autoriteiten zeven- i leden van de alliantie aangehou- op beschuldiging van samenzwe ring tegen de regering. Bij invallen van de politie werd een hoeveelheid wapens in beslag genomen. Volgens een regeringswoordvoerder was de bom die in Rodneys auto ontplofte bedoeld om de gevangenis te bestoken waar de aangehouden leden van de Alliantie zitten. Op enkele honderden meters van het ge bouw ging hij in de handen van Rod ney af. Van dé twee broers van de oppositieleider die bij hem in de- auto zaten raakte een ernstig ge wond. De andere vluchtte van de auto weg en werd later gearresteerd. Tegen de verwachting van de autori teiten in is het na Rodneys dood niet tot onlusten gekomen in de Guyane se hoofdstad Georgetown. ter herinnering aan het feit dat vier jaar geleden de Jeugd van Soweto in opstand kwam. Groeiende steun Als symbool voor de groeiende blan ke steun aan de regering-Botha en het wegvallen van partijpolitieke grenzen in deze groep heeft de Zuid afrikaanse Partij, de SAP, die drie 'leden in het parlement heeft aange kondigd dat zij zich opheft en zich aansluit bij de Nationalisten. De SAP bestaat vooral uit Engelssprekende conservatieven. De Nationale Partij wordt de kampioen van de blanken en niet slechts verdediger van de be langen van de Afrikaners. De actie in Angola had een tweeledig doel. Zuid-Afrika wilde vooral de mankracht van de SWAPO zo hard mogelijk treffen en omdat de organi satie het afgelopen jaar al veel verlie zen geboekt heeft is het twijfelachtig of ze deze slag aankan. Maar belang rijker is misschien nog wel dat Preto ria hiermee druk wilde uitoefenen op de frontlijnstaten en vooral Angola - om de SWAPO te overreden een internationale regeling te aanvaar den op Zuidafrikaanse voorwaarden. Voortdurende acties in Angola en Zambia zijn vernederend voor de re geringen daar en tasten de binnen landse stabiliteit aan. Het aanstellen in Namibië van wat in wezen een interimregering is bete kent een waarschuwing aan het wes ten, Afrika, de SWAPO en de Verenig de Naties dat Zuid-Afrika in het uiter ste geval dat er geen aanvaardbare interne regeling valt te behalen zal kiezen voor een eenzijdige onafhan kelijkheidsverklaring. Het verbod op alle soorten bijeenkomsten kwam slechts enkele uren nadat Botha met een harde rede de zittingsperiode van het parlement had afgesloten. Hij gaf een „laatste waarschuwing" aan het adres van hen die de vastbesloten heid van de regering onderschatten om de orde en de rust te handhaven. De stelling dat de door hem voorge stelde binnenlandse sociale en poli tieke veranderingen tekenen van zwakte waren of dat de regering ge dwongen zou worden zich, net als gebeurde met Rhodesië, over te ge ven noemde hij gevaarlijk en onjuist. „Deze regering regeert niet vanuit zwakheid en bestaat niet uit zwakke lingen," aldus Botha. ADVERTENTIE Wij doen een dringend beroep op de Tweede Kamer om nu uit te spreken dat Nederland zich aan moet sluiten bij het bestaande Ihternationale olie- embargo tegen Zuid-Afrika. In november 1979 heeft de Tweede Kamer de regering gevraagd positief te reageren op de oproep van de Verenigde Naties om een olieboycot in te stellen. Daarnaast werd de regering verzocht binnen de EEG medestanders voor dit initiatief te vinden. Inmiddels is dit overleg binnen de EEG achter de rug. Positieve resultaten zijn uitgebleven. Minister van der Klaauw, die zelf weinig voor een olie boycot voelt, bleek niet in staat zijn EEG-collega's te overtuigen. Hoeveel Soweto's zijn nog nodig voordat het westen tot sancties tegen Zuid- Afrika overgaat? Duizenden scholieren in Zuid-Afrika hebben maandenlang de lessen geboycot uit protest tegen het apartheidsonderwijs. Vele zwarte arbeiders verzetten zich door stakingen tegen hongerlonen. Nooit eerder hebben Zuidafrikaanse kerkleiders zo scherp geprotesteerd tegen het onmenselijke apartheidsysteem. Blank Zuid-Afrika heeft zich tot de tanden toe bewapend. Een bloedige con frontatie lijkt bijna onvermijdelijk. Een olieboycot is het beste middel om druk uit te oefenen op het apartheidregiem. Daarom vragen wij de Tweede Kamer te kiezen: v66r solidariteit met de on derdrukten, vöör een OLIEBOYCOT NU. ?tet.v?!a' ahne frank stichting, anti-apartheids beweging nederland, bisschop- »iïïf.™stenaktie' betaald antwoord, boycot outspan actie, centraal missionair beraad vui JLN' c0muissie buitenland van de nederlandse missieraad, commissie werelodiaconaat de nederlands hervormde kerk, defence and aid fund-neoerland. eduardo monolane evert vermeer stichting, interkerkelijk vredesberaad. interkerkelijk vredesbe- rulijsïï? ontwikkelingssamenwerking. interkerkelijke coördinatie commissie ontwikkelings- ïwlf?°"'tee zuidelijk afrika, kerk en vrede, komitee zuidafrikaanse dienstweigeraars in (cosawr-n), kontaktgroep nederlandse vrijwilligers, landelijke vereniging van reffncow pax christi nederland. stichting h.i.v.o.s., tanzania komitee, vrouw. kerk, Weging^ verenigmg vah wetenschappelijke werkers, werkgroep kairos, x min y- De hongerstakers met hun familieleden op het Spui in Amsterdam. Foto: Er-win Verbeijen Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Vijftien n ons land in ballingschap wonende Uruguaya- nen hebben het afgelopen weekeinde en tweedaagse hongerstaking gehou den uit protest tegen de politieke onderdrukking in hun land. De actie, die werd georganiseerd door de vak organisatie CNT, viel samen met soortgelijke in twintig andere landen. De hongerstaking was vooral gericht tégen een nieuwe wet die de vak bondsrechten teniet wil doen. Con crete aanleiding tot de actie was het besluit van de Uruguayaanse rege ring 1 mei als vrije dag af te schaffen en in plaats daarvan op de vijfde mei een vrije dag te geven. Op 1 mei werden in Uruguay protestdemon straties gehouden tegen deze maatre gel, waarbij een dode viel. Ook werd een aantal arrestaties verricht. De hongerstaking, die werd geleid door de vakbondsleiders. Daniel Baldassa- ri en Ricardo Vilaro, werd zaterdag besloten met een manifestatie in Am sterdam. Verscheidene Nederlandse groeperingen, waaronder CNV en FNV, betuigden hun instemming. In de Uruguayaanse hoofdstad Mon tevideo zijn afgelopen zaterdag vijf oppositieleiders opgepakt, omdat zij zich openlijk hadden vereet tegen de voorgestelde nieuwe grondwet. On der hen bevond zich de vroegere pre sidentskandidaat Jorge Batlle. Vier van de vijf werden later vrijgelaten. Alleen Ramon Jude van de Colorado- partij werd nog vastgehouden. Alle politieke partijen zijn sedert 1973 ver boden in Uruguay. Het land telt zeker nog 3.000 politieke gevangenen. ISLAMABAD (Reuter, AFP) Drie ministers van de voormalige president Hafizullah Amin zijn geëxecuteerd. Dit meldt de Afghaanse radio. Het drietal werd veroordeeld door een revolutionaire rechtbank en de straffen werden onmiddellijk voltrokken. Het totale aantal politieke executies komt daarmee op dertien de afgelopen week. De drie oud-ministers, Mohammed Zarif van communicatie, Sahibjan Sahraee van grenszaken en Moham med Sediq Alemyar van planning, waren schuldig bevonden aan hoog verraad, zo werd meegedeeld. Inmiddels heeft de speciaal voor Af ghanistan gevormde commissie van de islamitische topconferentie, onder leiding van de Pakistaanse presiden tiële adviseur voor buitenlandse za ken, Agha Shahi, de regering van Babrak K arm al uitgenodigdd voor JERUZALEM (Reuter) In het Is raëlische kabinet is een conflict ont staan over de defensiebegroting, een kwestie waarom minister van defen sie Ezer Welzman drie weken geleden ontslag nam. Minister van financiën Yigael Horowitz wil dat de defensie begroting met vijftien procent wordt besnoeid, als tegenwicht voor de enorme inflatie, die in april weer met ruim tien procent is gestegen. een gesprek op neutraal terrein, dat een dergelijk gesprek bepaald waarschijnlijk in Genève. Agha Sha- nog geen erkenning inhoudt van het hi wees er daarbij overigens weer op huidige pro-Russische regime. PORT VILA (Reuter, AFP, AP) Frankrijk heeft een scherp protest ingediend bij Groot-Brittannië tegen het sturen van een contingent van tweehonderd Britse militairen naar de Nieuwe Hebriden. De militairen moeten de rust herstellen op het rijtje eilandjes, dat door Parijs en Londen samen wordt bestuurd. De onrust is ontstaan doordat een groep bewoners op het eiland Espiritu Santo zich wil afscheiden van het staatje dat eind deze maand na het afsluiten van de onafhankelijkheidsonderhandelingen moet ontstaan. Parijs, dat vorige week de 55 man oproerpolitie terugtrok, die het een etmaal daarvoor naar Port Vila had gestuurd, heeft de Britten gewaar schuwd dat iedere actie van de miltairen buiten Port Vila zal worden beschouwd als een inbreuk op het protocol van 1914, waarbij beide landen besloten de Nieuwe Hebriden samen te gaan besturen. Het Franse protest is afkomstig van minister van overzeese gebiedsdelen Dijoud. Zijn Britse ambtgenoot Peter Blaker zei niets te begrijpen van de Franse boosheid, te meer omdat men het enkele dagen geleden nog volkomen eens was over het sturen van een gezamenlijke troepenmacht. Blaker zal Dijoud om uitleg vragen. lems aan het hoofd van onderwijsin stellingen te plaatsen om te voorko men dat de leerlingen „vergiftigd worden met ideeën die strijdig zijn met de islam" Inmiddels is er een commissie van zeven man benoemd die toezicht moet houden op de ideeën die in het onderwijs verspreid worden. De afgelopen dagen heeft de zuive ring in Iran ook op andere plaatsen weer haar beslag gekregen door ten minste zestien executies. Acht man nen werden ter dood veroordeeld door scherprechter Khalkhali, omdat zij zich zouden hebben schuldig ge maakt aan handel in verdovende middelen. In Tabriz zouden nog vijf mensen zijn geëxecuteerd, onder wie een vrouw, die zich aan een aantal uiteenlopende misdrijven hadden schuldig gemaakt. In Sanandaj. de hoofdstad van de provincie Koerdis- tan werden drie mensen ter dood ge bracht, onder wie twee vrouwen. De laatste ontwikkelingen wekken de indruk dat de greep van de islamiti sche geestelijkheid op het land nog verder toeneemt. Ook de veldslag die eind vorige week in Teheran woedde tussen rechtse en linkse islamitische jongeren vormt een aanwijzing voor deze ontwikkeling. Daarbij vielen ze ker vijf doden en raakten driehon derd mensen gewond. Een van de groeperingen die strijden voor een autonoom Koerdistan heeft dit weekeinde opgeroepen tot bespre kingen met de autoriteiten in Tehe ran. De groepering, die een Koerdi- ische vleugel zou zijn van de ook el ders in het land opererende fedayien vreest dat voortzetting van de strijd veel slachtoffers zal vergen en dat door onderhandelingen in ieder gevaj een deel van de Koerdische wensen realiseerbaar is. Opstandige Koerden doodden dit weekeinde twee Iraanse legerleiders, nadat zij hen eerder de afgelopen week in de provincie West- Azerbeidjan hadden gevangen genomen. Inmiddels zijn er ook aanwijzingen dat er ook sprake is van meer verzet tegen het huidige bewind. Binnen de strijdkrachten zou een groeiende on vrede bestaan met de chaotische gang van zaken in het land, terwijl inmiddels een nieuwe Iraanse zender in de ether is verschenen, die zich presenteert als het orgaan van het bevrijdingsleger van Iran. BONN (AP, AFP) President Carter van de Verenigde Staten heeft de Westduitse bondskanselier Helmut Schmidt per brief „geïnstrueerd" - voor zijn bezoek van eind deze maand aan de leiders in het Kremlin. De Westduitse woordvoerder Bölling gaf gisteren toe dat de brief is geschreven maar weigerde inlichtingen te geven over de inhoud. Die is volgens het weekblad Stern „scherp". Carter waarschuwt Schmidt dat hij geen regelingen met de Russen moet treffen die zouden kunnen leiden tot I vertraging van het stationeren van middellange afstandsraketten met kernkoppen in West-Europa. Wash- - ington is bang dat Schmidt met het; oog op de verkiezingen van oktober in de bondsrepubliek onder druk van de Sowjet Unie daartoe bereid is. Volgens Stem heeft Carters adviseur voor veiligheidsvraagstukken Brze- zinski enkele dagen voor de brief is geschreven „een Westeuropese politi cus" verteld dat het noodzakelijk is duidelijk te maken dat de Amerika nen geërgerd zijn door de buitenland se politiek van de bondsrepubliek. •Het Witte Huis is ook zeer onthutst over het voornemen van Schmidt om later dit jaar een ontmoeting te heb ben met de Oostduitse partijleider Honecker. De VS zien daar geen en kel heil in. HELSINKI (DPA, AFP) - De 33- jarige Finse minister van buitenland se zaken Paavo Vaeyrynen is het af gelopen weekeinde gekozen tot leider van de Centrumpartij. Hij is daarmee de belangrijkste kandidaat voor het presidentschap, dat de huidige hoog ste leider vanFinland na 1984 niet wil voortzetten. Vaeyrynen geldt als ver trouweling van Kekkonen. Bijna tra ditioneel levert de Centrumpartij de president van Finland. WASHINGTON (Reuter, AFP) De Amerikaanse pre sident Carter ontvangt deze week de Jordaanse koning Hoessein en hij zal proberen de vorst te bewegen tot deel neming aan het vredesproces In het Midden-Oosten. De ko ning lijkt daartoe vooralsnog niet genegen. De weigering van Hoessein om deel te nemen aan de aan de gang zijnde vredesbesprekingen dateert nog uit de tijd van de Camp David-bespre- ltingen, waarover de vorst tot zijn woede niet vantevoren geconsulteerd was. Het is voor het eerst in twee jaar dat Hoessein weer een bezoek aan de Verenigde Staten brengt. Een beko mende moeilijkheid voor Hoessein is dat hij zich moeilijk nog kan opwer pen als onderhandelaar voor de Wes telijke Jordaanoever, aangezien hij de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie in 1974 erkende als de enige wettige vertegenwoordiger van het Palestijn se volk. Overigens zou de koning voor zijn vertrek naar de Verenigde Staten wel met de Palestijnse leider Jasser Ara fat overlegd hebben. Daarbij zouden beiden erin geslaagd zijn een redelij ke mate van overeenstemming te be reiken in hun standpuntbepaling ten opzichte van het aan de gang zijnde vredesproces. Een hoge functionaris van de PLO bevestigde dezer dagen nog eens dat het niet de bedoeling is dat Jordanië mettertijd weer het be-' heer krijgt over de Westelijke Jor daanoever, of het moest zijn in een overgangsperiode. Vooroverleg De Israëlische minister van binnen landse zaken Josef Burg heeft giste ren in Jeruzalem bevestigd dat het vooroverleg tussen Israël. Egypte en de Verenigde Staten over een hervat ting van de autonomie-onderhande- lingen op 2 en 3 juli in Washington zal plaats vinden. Burg zal de Israëlische delegatie leiden. De Egyptische dele gatie staat onder voorzitterschap van de Egyptische minister van buiten landse zaken, Kam al Hassan All. Twee leiders van de Israëlische Arbei derspartij, de huidige fractievoorait- ter Simon Peres en oud-premier Ra bin, zijn van oordeel dat het grootste deel van de Westelijke Jordaanoever in het kader van een vredesregeling moet worden teruggegeven aan Jor danië. Rabin en Peres zeiden dit in afzonderlijke interviews met het Franse dagblad Le Figaro. Rabin vindt overigens wel dat Israël een verdedigingslinie langs de Jordaan moet houden, terwijl Peres sprak van een Jordaans-Palestijns bestuur in het nu nog bezette gebied binnen het kader van het hasjemitische konink rijk. Beiden waren het erover eens dat een zelfstandige Palestijnse staat een veel te grote bedreiging voor het bestaan van de staat Israël zou vormen. Opiniepeilingen in Israël tonen aan dat de positie van Rabin momenteel steeds sterker wordt ten koste van die van Peres. Binnen de Arbeiders- partij zou 57 procent de voorkeur geven aan Rabin als partijleider, te- gen 38 procent aan Peres. Een en ander zou samenhangen met het feit dat Rabin een hardere houding te genover de Palestijnen wordt ver wacht Bezoek De Israëlische autoriteiten hebben verhinderd dat een aantal burge-1 meesters van de Westelijke Jordaan- - oever een bezoek zou brengen aan de gewonde burgemeester van Ramal- lah, Karim Khalaf, die onlangs een voet kwijt raakte bij een aanslag. De burgemeesters beklaagden zich giste ren dat er nog geen vordering is ge maakt bij het onderzoek naar de da ders van de aanslag die mogelijk ge zocht moet worden in rechtse Israëli sche kringen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 5