laan, vedette zonder vrienden Xerxes: titelduel verplicht nummer Duitsers zijn zichzelf niet meer V oetbalsupporter in levensgevaar [andaag forgen lede-internationals zien Anderlecht-middenvelder als een intrigant Na gevechten op tribune oete voor Quick Fut bij amateurs is eruit Rummenigge gevaarlijke sprinter in treurig spelpatroon van Derwall Waterpolo-verlies Schutter Achilles niet naar Moskou Stöve haalt finale niet Jan Raas tweede - in Midi Libre (TERDAG 14 JUNI 1980 SPORT TROUW/KWARTET 27 IPELS De afspraak voor het interview is een dag tevoren gemaakt, ar als het uur daar is, valt het toch niet mee om Arie Haan te spreken te jgen. Hij wil wel, maar wordt van de ene camera naar de andere gesleept, ijdagmiddag, het Nederlands elftal bereidt zich voor op de cruciale partij en de Westduitsers. Een enkele speler wordt geïnterviewd, de rest zwemt, ert of speelt tafeltennis. Maar Arie Haan heeft een ander programma: een If uur BRT-radio, tv-interviews voor de Westduitse zenders ARD en ZD F, wijl de Britse zenders BBC en 1TV ook nog door hem worden bediend. (eindelijk zitten we toch rustig aan een tafeltje. Haan vindt het echt een velende situatie, want afspraak is afspraak. Tot overmaat van ramp keert Zwartkruis iti een wat zenuwachtige bui. Tijdens de maaltijden ren er al woorden gevallen over de pers-verplichtingen. René van de rkhof zat nog met een journalist te praten toen het dessert al werd rediend. De druk gebarende bondscoach zorgt voor een wat komische uatie wanneer hij in een persoonlijk gesprekje met juist een persverte- iwoordiger verward zegt: „Mijne heren, het is namelijk zo beren van de pers worden intussen tot spoed gemaand, want anders oen er echt problemen. Haasten, snel praten, de tijd dringt. geldt ook voor Zwartkruis. In het najaar van 1978 tartte hij de midden velder in Bern voor Zwitserland-Ne derland op een onbegrijpelijke wijze: onbegrijpelijk, omdat de keuzeheer in Jan Peters een bruikbaar alterna tief zag. Wel, dat was pas vreemd. Het is immers zo klaar als een klontje dat de voetballer Peters niet kan tippen aan Arie Haan. Geprojecteerd op de actuele situatie wil dat overigens niet zeggen dat Haan als Oranje-redder in de nood optreedt. Hij speelt goed noch slecht. Tegen de Grieken zag hij evenwel geen kans om het wankele team over de drempel te tillen. Haan over zich zelf: „Ik heb nog geen tevreden ge voel gehad". En over het team: „We kunnen meer dan we tegen de Grie ken hebben laten zien. Het was veel te gejaagd, te chaotisch en er was weinig overleg." Tot zo ver voorlopig het (teleurstel lende) Oranje-voetbal in Italië. Via de veel geprezen goede sfeer in de groep komen we al gauw over Haans aparte positie binnen de ploeg te spreken. Volgens Haan is die sfeer trouwens niet aangetast na de mislukking te gen de Grieken. „Het is een oud ge zegde in het voetbal: ook de slechte wedstrijden moet Je proberen te win nen. Nou, we hebben gewonnen. Dus zijn we op de goede weg. Het is verder heel rustig, alles verloopt eigenlijk zonder noemenswaardige Incidenten. Het gaat allemaal van een leien dakje." Misschien ook wel omdat de nieuwe generatie een andere en wellicht bete re groepsmentaliteit heeft Haan vindt dat maar een betrekkelijke vaststelling. „Ach, wat is beter en wat is slechter. Uiteindelijk gaat het toch om het winnen. Als je een aantal winnende rotzakken bij elkaar hebt, dan is dat altijd nog beter dan een groep lieve maar niet presterende jongetjes. De sfeer van nu is natuur lijk een positief gegeven, maar de prestatie blijft het belangrijkste." Zo'n stel rotzakken bij elkaar geeft wel problemen, zo blijkt. Haan: „Dat kan leiden tot problemen, maar op het veld toch niet zo gauw." Er zaten scherpe kantjes aan de te rugkeer van Haan. „Zwartkruis heeft me gezegd dat ik me rustig moest houden gezien de omstandigheden die er zijn geweest. Het zat er in dat er commentaar en scherpe kritiek in de >r Matty Verkamman Arie Haan, de vraag of hij ook in dit toernooi er de meeste buitenlandse inter- ure op zijn naam heeft staan: „Ik et het niet, ik let niet op de andere gens In Argentinië lag de gigan te belangstelling van de interna- nale voetbalpers voor de vlotte (belaar Haan een aantal vedetten aar op de maag. En ook nu wordt af en toe weer een snerende opmer- ae gemaakt. Haan: „Gisteren nog. en zei er eentje: kijk, hij heeft de (e pers weer om zich verzameld, r dat doe ik toch niet. Het is mijn niet." raten met Arie Haan leidt onvermij- tlijk tot een zekere discussie over karakter. Er is geen Nederlandse loetballer die zo vaak overhoop jft gelegen met een keur van inter- atlonals als deze 31-jarige Gronin- er, „Arie bombarie" is niet populair il) de vedetten. Ze zien in hem een ntrlgant, een slijmerd bij de persjon gens en een onmogelijk type nu hij na lijn bedankbrief aan Zwartkruis, via een Iireede (sollicitatie)brlef toch teer Is verschenen op een groot toer- TURIJN De 2G-jarige Italiaan Enrico Vincini isjiz de gevechten op de tribunes tijdens de wedstrijd België-Engelarid levensgevaarlijk gewond overgebracht naar een Turijns ziekenhuis. De Italiaan werd met een mes getroffen in een nier. De dader, een dronken Engelse supporter, werd in hechtenis genomen en zal op korte termijn voor de rechter moeten verschijnen. Zeven andere slachtoffers liggen met minder ernstige verwondingen in het ziekenhuis. Ron Greenwood, de coach van het Engelse voetbalelftal, heeft zich bijzonder verontwaardigd getoond over het gedrag van de Engelse supporters." De Italianen zullen wel denken, wat is dat voor een zooitje ongeregeld", verklaarde hij na afloop van de ontmoeting tegen de Belgen. „Ze moeten die idioten oppakken, in een boot laden en midden op de oceaan laten zinken." Diego Novel li, de burgemeester van Turijn, heeft de Engelse voetbal- aanhang betiteld als „een bende krankzinnige zuiplappen". De burge meester kondigde aan dat er een versterkte politiemacht op de been zal zijn, wanneer zondagavond het Engelse team moet aantreden tegen Italië. Arie Haan ligt moeilijk in de groep van het Nederlands elftal. heeft niet veel vrienden in zijn acte voetbalomgeving. Het lijkt zeker dat hem dat een groot aan- interlands heeft gekost. Happel het aanvankelijk helemaal niet In zitten toen het wereldkampioen- p in Argentinië er aan kwam en bel selecteerde hem vier Jaar ge- D niet eens voor het Europees pioenschap in Joegoslavië. Dat van alles te maken met de „Am- lamse kliek" die Haan niet lust en kliek waar Knobel meer naar erde dan verstandig was, want He discussies rond de lastige per van Arie Haan is natuurlijk veel makkelijk voorbij gegaan aan de bruikbare voetballer Haan. Dat - Napel?: 17.45 u. West-Duitsland-Ne- derland Jiorac 20.30 u. Tsjechoslowakije- 'Orieltenland. Televisie Nederland 1:17.40 u. West-Dultsland- lederland; 19.35 u. Nabeschouwing est-Duitsland-Nederland; 20.27 u. Jechoslowakije-Griekenland. «deriand 2: 23.05 u. Tussenbalans twee wedstrijden, stellingen (onder voorbehoud) st-Duitsland: Schumacher (1); llz (20), Karl-Heinz Förster (4), We (15). Dletz (5); Briegel (2). luster (6) Müller (10); Rummenigge Hrubesch (9) en Allofs (11). Ierland: Schrijvers (1); Wijnste- (2), Van de Korput (3), Krol (S), «nkamp (4); Stevens (15). Haan I. Willy van de Kerkhof (8); Rep '.Kist (9), Rene van de Kerkhof (7). eidsrechter: Würtz (Fra). fehoslowakije: Seman (21); Bar- (2), Ondrus (4), Jurkemik (3), gb (5); Kozak (7), Panenka (8), lier (18); Vizek (15) of Masny (10). oda (11), Licka (13). ekenland: Konstantinou (1), Ki tes (2). Kapsls (4), Flros (5). Iossifi- (3); Livathinos (6), Terzanidis (7), lis (16); Anastopoulos (20), Gala- (10), Mavros (10). Scheidsrechter: tridge (Eng.). ban: 17.45 u. Spanje-België. 'in: 20.30 u. Italië-Engeland. visie Nederland 2: 17.40 u. Span- tlgië; 19.35 u. Na en voorbeschou- fcn; 20.25 u. Italië-Engeland. stellingen (onder voorbehoud) fie: Arconada (1); Tendillo (20), •nco (2), Miguelli (3). Gordillo Zamora (21), Asensl (6), Quini Saura (18). Santillana (16). Juani- (12). '*3: Pfaff (1); Gerets (2). Mille- ps (3). Meeuws (4), Renquin (5);, (6). Van der Eycken (7), Van (8); Van der Eist (9), Vanden b (10). Ceulemans (11). Scheids- ter Corver (Ned). Zoff (1); Gentile (7). Orialo (14). wati (6). Cabrini (5); Sclrea (9). eelli (15), Antognoni (10), Causio Graziani (20). Bettega (18). eland: Clemence (1); Nesü (2). <npson (4), Watson (5), Sanson (3); Pell (8), WUkins (6), Brooking (10); fsan (7), Johnson (9), Woodcock Scheidsrechter: Rainea (Roe). STERDAM De Amersfoortse «bal-hoofdklasser Quick is door tonkbalbond gestraft met een te van 250 gulden. Quick kreeg waf, omdat het schuldig bevon- aan het «taken van het duel jn Neptunus. De scheidsrechters «ten zich dusdanig bedreigd door ^-spelers, dat het trio besloot de nol- staken- De stand was i in het voordeel van Neptu- ue overige 4innings zullen op nog nader te bepalen datum en worden afgewerkt. Zeker is Jijt restant niet in Amersfoort raid zal worden. De kosten die ih^7.igaan aan de voortzetting «et duel komen tevens op reke- Van Quick. pers zou komen. Ik moest geen enor me dingen in de pers gaan doen." Haan en Krol. Ze hebben om beurten lelijke dingen over elkaar gezegd. Een moeilijke zaak nu. „We zijn profs en goede collega's, we spelen gewoon. Je hoeft geen goede vrienden van elkaar te zijn. Kijk, jullie moeten allemaal wat schrijven, de ene keer wordt het zo gebracht en een volgende keer weer anders. Dat weten Ruud en ik toch ook. Als we bij elkaar zijn dan praten we daar niet eens over. Over bepaalde ernstige dingen, als het echt de spulgaten uitloopt, willen we het er nog wel eens over hebben. Maar ach. Jullie willen ook graag nog wel eens van die dingen horen, nou Ja, dan zeg je een paar van die dingen." Af en toe is het wel gênant, wat er zoal naar buiten komt. Over de Ren- senbrinks bijvoorbeeld, die bij Haan thuis komen om Sinterklaas te vie ren. Ze zijn niet welkom, maar Haan laat ze toch maar binnen. Ordinair, die van Haan afkomstige informatie. „Normaal gezien had ik toen gezegd: sorry, Jullie komen bij mij niet bin nen. Maar Ja dat wilde ik ook weer niet doen hè. Toen heb ik ze er maar ingelaten." Maar het is ordinair, dat het in de pers komt en precies, vla Haan. „Kijk, er zijn zo veel slechte dingen over mij verteld, dan wil je ook wel eens even iets naar voren brengen. Mag ik ook eens reageren? Het is altijd nog zo: ik heb niets gezegd hè. Van Hanegem is over mij begonnen, Neeskens is begonnen over mij. Ik zou tegen Neeskens ge zegd hebben: „Poepbak, blijf met je poen in Spanje, wat kom Je hier zoe ken joh". Maar ik heb helemaal niets gezegd. Nou, mag ik dan een keer een antwoord geven. In het begin heb ik ook niets gezegd over Robbie. Mag ik dan zeggen: zo is het helemaal niet?" Vanden Stock zegt: Haan zegt te ge makkelijk zijn gedachten. „Ja, ja, aan de ene kant wel. Ik kan gewoon veel hebben, ook in de pers. Maar als Iets maar blijft duren, als het te gek wordt, dan ga ik iets terug zeggen." Toch roept Haan het beeld van de intrigant op. En dat vindt hij mis schien niet eens vervelend. „Jawel, dat vind ik wel vervelend, want het is helemaal niet waar. De eerste woor den zijn namelijk nooit van mij ge weest over al die zaken. Die zaak met Johan Cruijff indertijd: Jaap van Praag heeft het toen zo gespeeld dat ik de schuldige zou zijn van Johans vertrek. De stemming over het aan voerderschap was 8-7 in het voordeel van Keizer en dan ben ik degene die de doorslag zou hebben gegeven. Wat is dat nou voor onzin. Ze hadden toch allemaal gestemd. Maar toch krijg ik de schuld. Neem deze groep, mij hoor je niet." Haan heeft tijdens dit Europees kam pioenschap een column in De Lim burger. Schrijft hij ook over de ver houdingen binnen de groep? .Nee. Ik noem geen namen, ik schrijf alleen over situaties. Over tactische dingen en zo. Maar niet op de manier van: zo en zo moet het of dit en dat denk ik er van." Het gesprek komt toch nog even op het voetballen. Haan straks weer libe ro in het Nederlands elftal? „Als ik in de club libero zou spelen, dan wel. Het hangt er een beetje van af of Anderlecht een dominante midden velder koopt. Als dat gebeurt dan kunnen ze mij eventueel van achter zetten. Maar lk voel me nu nog te goed om libero te spelen. Dat zie je ook aan Krol. Ruud is nog te jong, hij wil er te veel achter weg. Hij is nog te dynamisch." Dan weer de „zaken", Haan zou het Europees kampioenschap aangrijpen om een contract in Italië te verdie nen. Hij is er een beetje moe van geworden. „Iedere keer heb ik dat tegengesproken, echt, iedere keer weer. Maar daar heb je het weer, men gelooft gewoon niet wat ik zeg. Men gaat er gewoon vanuit dat ik in Italië wil gaan voetballen. Dat idee bestaat dan en wat ik er ook over zeg daar wordt gewoon aan voorbij gegaan. Niks mee te maken, Haan wil in Italië gaan spelen. Punt uit. Maar ik kan helemaal niet weg bij Anderlecht. So wieso héb ik nog een Jaar bij Ander lecht te gaan en daarna hebben ze ,nog een optie van twee jaar op mij. Echt, Italië dat is de grootste flauwe kul die er bestaat." door Peter Wilschut ROTTERDAM In de strijd om het algemeen amateurkam pioenschap voetbal van Nederland is nog maar één helft sprake geweest van een gevecht. Voor een goede voetbalwed strijd zijn twee ploegen nodig, maar Xerxes' spel was afgelo pen zaterdag meer een slaapmiddel dan een poging tot vermaak van het publiek. Wanneer de Rotterdammers er vanmiddag niet in mochten slagen zaterdagamateurkampi- oen Noordwijk te verslaan en aldus het uitzicht op een derde wedstrijd en de algehele amateurtitel in rook zien opgaan, kunnen zij de hand in eigen boezem steken. Dat wat als een hoogtepunt behoort te gelden in de Nederlandse amateur voetbalwereld, werd voorlopig een flop omdat Xerxes pas In de tweede helft tegen Noordwijk bereid bleek zich enige inspanning te getroosten. Daarvoor hadden zich de nodige vreemde toestanden in de voorberei ding van Xerxes afgespeeld: trainer Bep van der Heijden en rechterspits Peter Nlplus verkozen hun al bespro ken vakantie boven de titelstrijd, waardoor oud-trainer Hans Dorjee zichzelf met de begeleiding opza delde. Xerxes bewoog zich voor rust tegen Noordwijk bovendien volledig on geïnspireerd over het veld. Weliswaar waren Cock Hazebroek (schorsing) en Cor Huigen (achillespeesblessure, die hem mogelijk ook vandaag nog bul ten de lijnen houdt) niet in de basiself te vinden, maar dat raag bij een kam- pioensploeg zeker geen excuus vormen. Onderschatting lijkt dan ook de enig aannemelijke verklaring voor het zwakke spel van de Rotterdammers. Wanneer aanvoerder John van der Spek daarmee echter wordt gecon fronteerd, wijst hij die verklaring re soluut van de hand: „WIJ speelden met, een volledig andere voorhoede. Omdat bovendien de organisatie op het middenveld anders was dan nor maal, liep het gewoon niet goed." Hoewel onderschatting dus geen vat heeft gekregen op Xerxes, blijkt ver zadiging steeds vastere voet binnen de selectie te gaan zetten. Van der Spek: „Voor ons had de titel In onze afdeling de meeste waarde. Toen wij tegen ROHDA en Caesar om de zon- dagtitel moesten was dat al minder interessant, en die belangstelling is voor de wedstrijden tegen Noordwijk nog verder teruggelopen. En echt, dat geldt voor de hele selectie." Wie de nieuwe amateurkampioen ook wordt, het is duidelijk dat dat een gedevalueerde titelhouder gaat wor den, want een echte kampioen kan slechts bij twee geladen teams ko men bovendrijven. Xerxes is dat niet meer. Daarom ook kan worden ge twijfeld aan het nut van dergelijke titelduels aan het eind van een com petitie die al lang genoeg heeft geduurd. BOGLIASCO Het Nederlands he ren waterpoloteam heeft tijdens het vierlandentoernooi in Bogliasco ook zijn laatste wedstrijd verloren. Tegen de uiteindelijke toernooiwinnaar, de Sowjet-Unie, werd het 5-6. DEN HAAG Van de vijf voor Mos kou voorgedragen schutters blijft er één thuis. Het is de enige beroepsmili tair in het gezelschap, de 37 jarige sergeant van de mariniers uit Doorn Jack Achilles. Hij werd samen met Chris van Velsen geselecteerd voor het onderdeel klein kaliber geweer- schieten. Achilles heeft bedankt om principiële redenen, die hij echter niet nader wil toelichten. door Matty Verkamman NAPELS „Voetbal ls van en voor het publiek." Het Is een uitspraak van Karl-Heinz Rummenigge, de sluipschutter van het Westduitse voetbalelftal. De blonde atleet moet worden nagegeven dat hij ln de praktijk de toeschouwers op snelheid, techniek en schotvaardigheid trakteert, maar als Internatio nal is hij wat dat betreft zo langzamerhand enig ln zijn soort. West-Duitsland, vanavond ln het San Paolo-stadlon de twee de EK-tegenstander van Nederland, is afgegleden naar een saai, angstig maar wel doelmatig spelpatroon. De Duitsers, kortom, zijn zichzelf niet meer. maar West-Duitsland vertraagt, wacht af, speelt rond en demarreert bij balverlies van de opponent. Als die tegenpartij aan de bal is, wordt eenvoudigweg een schier onneem baar scherm van acht spelers voor doelman Schumacher opgetrokken. Voor de Tsjechen was het een frustre rende zaak om op die manier met 1-0 te verliezen. Dat is vreemd, want in de eigen com petitie wordt wel wekelijks volop amusement geboden. Binnen het ka der van veel tactische discipline wordt de Bundesliga gekenmerkt door voorwaarts gericht inzet-voet- bal. Niet voor niets waren de puur- Duitse UEFA Cup-finales tussen Ein- tracht Frankfurt en Borussia Mön- chengladbach veruit de leukste Euro pese bekerfinales van dit seizoen. Het onvoorstelbaar saaie voetbal van de nationale ploeg wordt op hoog bevel van bondscoach Jupp Derwall uitgevoerd. Nadat centrumspits Klaus Fischer met een beenbreuk was weggevallen oordeelde Derwall het verstandig om met een twee rn ansaanval verder te gaan. Fischers plaatsvervanger Horst Hrubesch (te gen Nederland wel van de partij) wordt er slechts ln noodsituaties nog bij gehaald. In de praktijk betekent het allemaal een afwachtende ploeg die op een misstap van de tegenpartij loert. Het huidige spel van de „National- mannschaft" mag een typisch pro- dukt van de internationaal al jaren voortvretende voetbalvervlakking worden genoemd. Coaches herinne ren, bij wijze van excuus, altijd gaar ne aan de „diepgaande" middenvel ders wanneer het in principe oninte ressante systeem met de twee aanval lers wordt gekritiseerd, maar in werk elijkheid verkrachten zij het spel. Zo was West-Duitsland-Tsjechoslowa- kije woensdag een hopeloos verve lend schuifpartijtje, omdat de Duit sers naar Italiaans model slechts oog hadden voor fouten van de tegen stander. Dan kwam er beweging op het volgestouwde middenveld, dan stonden Allofs en Rummenigge op scherp. Een misselijke vertoning. Voetbal is een spel om aan te vallen, Met een harde afweer, een begaafde spelverdeler (Hansi Müller was dat woensdag zeker niet) en een paar levensgevaarlijke sprinters voorin (zoals Rummenigge en Allofs) kan de door Derwall voorgeschreven tactiek best tot successen lelden. Wie weet zelfs tot een ereplaats op dit EK- toemooi, dat vooralsnog als het toer nooi van de armoede mag worden gekenschetst. Alleen ln het aparte karakter dat wedstrijden tussen West-Duitsland en Nederland meestal typeert, ligt misschien nog de enige kans opgeslo ten om vandaag tot een flitsend schouwspel te komen. Jan Zwartkruis zal er in elk geval zijn handen aan vol, hebben om een speel wijze voor te schrijven die enige kans van slagen heeft tegen deze Duitsers. Tot overmaat van ramp kan die ploeg zich nu de luxe van een gelijkspel permitteren. Omdat het commercieel zo interessant is, worden alle wed strijden rechtstreeks, dus steeds op een verschillend tijdstip door de tele visie uitgezonden. Voor West-Duitsland kan dit een groot voordeel betekenen daar dins dag de laatste wedstrijd tegen Grie kenland na Nederland-Tsjechoslowa- kije wordt afgewerkt. In theorie be staat de mogelijkheid dat men zich dan via de Grieken naar de finale kan Karl-Heinz Rummenigge: 'Onder Derwall zijn we een eenheid geworden'. toerekenen. Op het laatste wereld kampioenschap deed Argentinië dat (in de voorlaatste wedstrijd tegen Peru 6-0) tenslotte ook ten koste van Brazilië, dat na een ruime winst op Polen al zo zeker leek van een finale plaats. „Mijn goede prestaties ln het natio nale elftal heb ik aan Jupp Derwall te danken. Ik mag zwerven en vanuit het middenveld opkomen zonder dat ik mij met al te veel verdedigende taken moet bezig houden," meent de nieuwe Duitse vedette Rummenigge. De lichtvoetige aanvaller loopt in het treurige spelpatroon onnoemelijk vaak voor niets, maar heeft kennelijk vrede met die situatie daar hij beseft dat zijn specifieke kwaliteiten goed van pas komen in de counter-tactiek. Zijn doelpunt tegen Tsjechoslowa- kije was er een goed voorbeeld van. Bij een der spaarzame break-outs was Müller voor een keertje sterk aan de bal en plotseling was er het blonde hoofd van Rummenigge om de zaak af te maken. Rummenigge heeft twee jaar geleden de mislukking in Argentinië al mee gemaakt („Voor mij persoonlijk was het met drie doelpunten nog wel een leuk toernooi"), maar was op dat mo ment een nieuweling in een ploeg van afzwaaiers, die toen al een vervelend soort voetbal op de mat legde. „De sfeer was niet goed en Schön wisselde te veel. Zelf was ik al lang blij dat ik mocht spelen. We waren geen eenheid op dat toernooi. Onder Derwall zijn we dat wel geworden." De 24-jarige vleugelaanvaller van Bayern München (32 caps, 9 goals uit de laatste 9 interlands en dit seizoen met 26 treffers topscorer in de Bun desliga) wil intussen van geen kritiek horen op de leiding van de nationale ploeg. In cijfermatig ppzicht valt er ook weinig te klagen. Na de smadelij ke nederlaag in Argentinië tegen Oos tenrijk heeft men onder leiding van Derwall nog geen wedstrijd verloren. De magere winst op Tsjechoslowa- kije betekende de dertiende overwin ning in een serie van zestien duels. Rummenigge: „Engeland is voor mij de favoriet, maar van onze ploeg mag ook iets worden verwacht. Het zou voor mij een teleurstelling zijn wan neer we niet bij de eerste drie zouden eindigen." Een dusdanige beloning voor het wan-voetbal zit er voorlopig nog dik in. Tenzij Oranje de kommer en kwel van woensdagavond snel heeft ver werkt CHICHESTER Betty Stöve is er niet in geslaagd de eindstrijd te berei ken van het internationale tennis toernooi voor dames in Chichester. In de halve finales verloor Stöve zeer snel van de Australische Evonne Cawly: 6-1 en 6-4. De andere finalist is Chris Lloyd, die niet al te veel moeite had met haar landgenote Pam Shri- ver: 7-5. 6-2. ST. AFRIQUE De Spanjaard Ber nardo Alfonsel heeft na een solo over 120 kilometer de tweede etappe van de Midi Libre gewonnen. Alfonsel leg de de 176 kilometer van Mende naar St. Afrique af in 4 uur 57 minuten en 46 seconden. Jan Raas won de sprint van de achtervolgende groep en ein- diede op 5.45 als tweede. WETTINGEN - De Belg Daniël Wü- lems heeft de tweede etappe van de ronde van Zwitserland gewonnen. Het betekende de derde achtereen volgende overwinning van Willems in deze ronde. Hij legde de 191 kilometer van Widnau naar Wettingen af in 5 uur, 7 minuten en 34 seconden. Wil lems versloeg ln de eindsprint van een kopgroep van veertien renners de Westduitser Didi Thurau, die als tweede eindigde. De Zwitserse veld- ritspeclalist Albert Zweifel bezette de derde plaats. Joop Zoetemelk was met de zevende plaats de beste Ne derlander.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 37