Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt. de rijksoverhad vraagt 0^ 1 Gevraagd: Nögeenjournalistdie de penkanvoeren over Geld, Macht en het Zand tussendeRadeien. /etter hou/e /etter lady drukkerij en uitgeverij de kennemerhu Technische Hogeschool Twente chief electronic technician adjunkt-verkoopmanager ZATERDAG 14 JUNI 1980 plv. inspecteur-generaal van. het onderwijs (mnl./vrl.) vac. nr. 0-6693/0156 voor het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen t b v. het Directoraat-Generaal voor de Diensten Onderwijs en Inspectie Functie-informatie: onder verantwoordelijkheid van de directeur-generaal, tevens inspecteur-generaal van het onderwijs mee leiding geven aan de Inspec tie van het Onderwijs; leveren van een bijdrage aan het formuleren van een integraal onderwijsbeleid; adviseren van bewindslieden. Vereist: voltooide universitaire opleiding of een com binatie van opleiding en ervaring die aansluit op ge noemd werkterrein; ervaring op onderwijsgebied b.v.k. in een leidinggevende functie. Bestuurlijke er varing strekt tot aanbeveling. Standplaats: 's-Gravenhage. Salaris: afhankelijk van ervaring max. 1 10.763,- per maand. In het kader van het streven van het Ministerie het aantal vrouwen m.n. in middelbare en hogere func ties te vergroten, wordt aan vrouwen, die menen aan de gestelde eisen te voldoen, uitdrukkelijk verzocht te soliciteren. Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectieprocedure. Sollicitaties inzenden vóór 11 juli 1980. inspectrice/inspecteur voor het voortgezet onderwijs vac. nr. 9-3453/0156 voor het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen t.b.v. de Inspectie van het Onderwijs Functie-informatie: de functionaris wordt belast met het toezicht op de dagscholen van het VWO, HAVO en MAVO in het ambtsgebied. Vereist: grondige kennis van het onderwijs in het al gemeen en van het VWO en MAVO in het bijzonder. Zij die eerstegraads bevoegdheid voor het vak Ne derlands of één der expressievakken (b.v.k. teke nen) en een leidinggevende functie binnen het On derwijs bekleden genieten de voorkeur. Leeftijd: 35-50 jaar. Standplaats: Leiden. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring max. f 7286,- per maand. In het kader van het streven van het Ministerie het aantal vrouwen m.n. in middelbare en hogere func ties te vergroten, wordt aan vrouwen, die menen aan de gestelde eisen te voldoen, uitdrukkelijk verzocht te solliciteren. Sollicitaties inzenden vóór 10 juli 1980. wetenschappelijk medewerker (mni./«ri.) vac. nr. 9-4079/0156 voor het Ministerie van Volksgezondheid en Milieu hygiëne t.b.v. de Stafafdeling Epidemiologie en Informatica. Sector Onderzoek, Analyse en Statistiek De Stafafdeling Epidemiologie en Informatica is on derdeel van het Directoraat-Generaal van de Volks gezondheid en bestaat uit de Sector Onderzoek, Analyse en Statistiek (OAS) en de Sector Informatica en Automatisering. In de Sector OAS wordt door het toegankelijk maken van bestaande (onderzoeks)gegevens en/of door het entameren c.q. het zonodig zelf verrichten van onderzoeksactiviteiten inzicht verkregen t.a.v. be leidsrelevante vragen en problemen Ondersteu- nend door het binnen de sector functionerende Bu reau Statistiek verrichten wetenschappelijke mede werkers van de OAS vanuit een brede opvatting van de epidemiologie studies en verstrekken adviezen m.b t ontwikkelingen op het terrein van de volksge zondheid. de gezondheidszorg en gezondheidszorg voorzieningen. Functie-informatie: verrichten en begeleiden van studies en onderzoek - binnen een epidemiologisch kader - inzake sociaal-wetenschappélijke variabelen m.b.t. gezondheid en ziekte, het gebruik van ge zondheidszorgvoorzieningen'en de organisatie van de gezondheidszorg; becommentariëren van c.q. adviseren over sociaal-wetenschappelijk onderzoek op het terrein van de volksgezondheidvanuit de ei gen deskundigheid adviseren rp.b.t. beleidsstukken en wetsontwerpen. Vereist: voltooide universitaire opleiding in de so ciale wetenschappen; kennis van methoden van on derzoek. B v.k. ervaring op het terrein van de volks gezondheid. Standplaats: Leidschendam. Salaris: afhankelijk van ervaring max. f 5277.- per maand. Tel. inlichtingen worden verstrekt door drs. P. van Son onder nr. (070)-209260. tst. 2813 Sollicitaties inzenden vóór 11 juli 1980 plv. directeur (mni./vri.> vac. nr. 0-6629/0156 voor het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen t.b.v. de Centrale Directie Voorlichting De Directie heeft tot taak de politieke en ambtelijke leiding van het Ministerie te adviseren over alle aspecten van de interne en externe voorlichting. Functie-informatie: hij/zij is mede belast met de lei ding van de Directie en mede verantwoordelijk voor de wijze waarop de voorlichting wordt gegeven zo wel in- als extern; initiëren en coördineren van nieuwe activiteiten op het gebied van de voorlichting en mee ontwikkelen van een evenwichtig beleid; pu blicitair begeleiden van de bewindslieden en hen be geleiden bij het optreden naar buiten; onderhouden van contacten met de publiciteitsmedia (pers en om roepen) Vereist: tenminste VWO of een hiermee vergelijk bare opleiding; journalistieke opleiding; bestuurspraktijk-ervaring; b.v.k. kennis van de over heidsvoorlichting. Leeftijd: ca. 35 tot 45 jaar. Standplaats: 's-Gravenhage. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring max. f 6734,- per maand. In het kader van het streven van het Ministerie het aantal vrouwen m.n. in de middelbare en hogere functies te vergroten, wordt aan vrouwen, die menen aan de gestelde eisen te voldoen, uitdrukkelijk ver zocht te solliciteren. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Sollicitaties inzenden vóór 5 juli 1980 plv. directeur (mni./vri.) Juridische en Personele Zaken vac. nr. 0-6694/0156 voor het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen t.b.v. het Directoraat-Generaal voor het Basisonder wijs, Directie Speciaal Onderwijs Functie-informatie: meedenken in de beleidsvor ming, opdat in een zo vroeg mogelijk stadium con frontatie van de-beleidsvoornemens met de juridi sche/personele consequenties kan plaatsvinden, hetgeen inhoudt een effectieve en hoogwaardige on dersteuning van de eigen directie inzake juridische en personele aspecten van het beleid; ontwerpen van 'kleine' wettelijke regelingen t.b.v. het speciaal onderwijs en het onderwijs aan bijzondere groepen en bijdragen aan het ontwerpen van 'grote' wettelijke regelingen terzake; ontwerpen van uitvoeringsvoor schriften. voorlichtings- en documentatiemateriaal; toezien op de uitvoering van het arbeidsvoorwaar denbeleid binnen de overeengekomen kaders; bij dragen aan het ontwikkelen van een arbeidsvoor waardenbeleid. Vereist: voltooide universitaire opleiding Nederlands recht; leidinggevende ervaring. B.v.k. (bestuurlijke) ervaring op bovengenoemd terrein. Standplaats: Rijswijk. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring max. f 6687,- per maand. In het kader van het streven van het Ministerie het aantal vrouwen m.n. in de middelbare en hogere functies te vergroten, wordt aan vrouwen, die menen aan de gestelde eisen te voldoen, uitdrukkelijk ver zocht te solliciteren. Sollcitaties inzenden vóór 11 juli 1980. medewerker (mni/vri.) On-line Literatuurinformatie Sociale Weten schappen deeltijdarbeid, 20 uur per week. ochtenduren vac. nr. 0-6624/0156 voor de Koninklijke Nederlandse Akadejnie van Wetenschappen t.b.v. het Sociaal-Wetenschappelijk Informatie- en Documentatiecentrum (SWIDÓC) Doelstelling van het SWIDOC is de bevordering van uitwisseling van wetenschappelijke informatie onder sociaal-wetenschappelijke onderzoekers. Dit doel wordt nagestreefd door een registratie van lopende onderzoekingen en proefschriften die in bewerking zijn, door documentatie en beschikbaarstelling van onderzoékrapporten en proefschriften; voorts door literatuurinformatie zowel op klassieke wijze als m.b.v. een terminal en door het verzamelen en docu menteren van het grondmateriaal van afgesloten on derzoekingen om secundaire analyse daarvan mo gelijk te maken. Functie-informatie: zoeken in internationale ge automatiseerde literatuurbestanden op het gebied van de sociale wetenschappen en voorlichting geven over de mogelijkheden van "on-line retrieval" Vereist: kandidaatsopleiding in een van de sociale wetenschappen, bibliotheekopleiding en goede ken nis van de Engelse taal. Standplaats: Amsterdam. Salaris afhankelijk van opleiding en ervaring max. f 1400.- per maand. Promotiemogelijkheid aanwezig. Sollicitaties inzenden vóór 5 juli 1980. beleidsmedewerker (mnl./vrl.) vac. nr. 0-5032/0156 voor het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk t.b.v. de Directie Sociaal-Cultureel Werk. Afdeling Bibliotheekwerk De afdeling is belast met de beleidsontwikkeling en de beleidsuitvoering voor het openbare bibliotheek werk. het blinden bibliotheekwerk en het biblio theekwerk voor bijzondere groepen, mede in hun relatie tot andere werksoorten en andere media op vooral informatief, educatief en sociaal-cultureel ter rein. Dit gebeurt door uitvoering, invulling en evalua tie van de Wet op het openbare bibliotheekwerk. Functie-informatie: meewerken aan de ontwikkeling en uitvoering van het bibliotheekbeleid door bestu dering. verwerking en toepassing van ontwikkelin gen op het terrein van de massacommunicatie en de informatica; mee opstellen van wettelijke regelingen, nota's en brieven; deelnemen aan commissies en werkgroepen. Vereist: voltooide universitaire opleiding of HBO- opleiding in de leer van de massacommunicatie of de informatica. Technische of sociaal-culturele be langstelling. Standplaats: Rijswijk. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring max. f 5277,- per maand. Sollicitaties inzenden vóór 11 juli 1980. middelbaar beleids medewerker (mnl./vrl.) vac. nr. 0-6716/0156 voor het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen t.b.v. het Directoraat-Generaal voor het Hoger On derwijs en Wetenschappelijk Onderzoek, Directie Natuur, Technische Levenswetenschappen De Directie is verantwoordelijk voor het voorberei den van het beleid betreffende het door het Ministe rie van Onderwijs en Wetenschappen gesubsi dieerde onderzoek op natuur, technisch en levens- wetenschappelijk terrein, alsmede voor een aantal gesubsidieerde onderzoekinstellingen op dit terrein. De Directie is tevens belast mét beleidsvoorberei ding op het gebied van de technologische innovatie voor zover dat betrekking heeft op genoemde ter reinen van onderzoek. Functie-informatie: verzamelen en bewerken van (kwantitatieve en kwalitatieve) informatie, en verle nen van assistentie bij de analyse daarvan (o.a. over onderzoekprogramma's); adviseren van beleidsme dewerkers op grond van zelfstandig verkregén en geanalyseerde gegevens; een bijdrage leveren aan ondersteunende activiteiten zoals verslaggeving, correspondentie, vervaardigen van overzichten, het bijhouden van door projectgroepen geplande en uit gevoerde activiteiten e.d. Vereist: HBO-opleiding of VWO met ervaring of bij scholing: goede schriftelijke uitdrukkingsvaardig heid en kennis van de Franse. Duitse en m.n. de En gelse taal; belangstelling voor de betreffende gebie den van wetenschapsbeoefening. B.v.k. enige jaren ervaring in een soortgelijke functie. Standplaats: 's-Gravenhage. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring max. f 3512,-per maand. Tel. inlichtingen worden verstrekt door de directeur of zijn plaatsvervanger onder nr. (070)-741336 of 741961. In het kader van het streven van het Ministerie het aantal vrouwen m.n. in de middelbare en hogere functies te vergroten, wordt aan vrouwen, die menen aan de gestelde eisen te voldoen, uitdrukkelijk ver zocht te solliciteren. Sollicitaties inzenden vóór 12 juli 1980. Inlichtingen Informatie over andere functies bij de Rijks overheid kan worden ingewonnen bij de permanente banenmarkt Rijks Psychologische Dienst, Eisenhowerlaan 132. Corr. adres: Postbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. Geopend maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Maandag en dinsdag ook van 16.30 tot 21.00 uur. Telefonische inlichtingen worden verstrekt onder nummer (070)- 501226 Bovengenoemde salarissen zijn exclusief 8% vakantie-uitkering en een toeslag van f 26,- per maand (bij volledige dagtaak). Schriftelijke sollicitaties, onder het bij de gewenste functie vermelde vacaturenummer (In linkerbovenhoek van brief en enveloppe en voor elke vacature een afzonderlijke brief) en uw huisadres met postcode, zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1. Corr. adres: Postbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzorgen van huisdieren heeft zijn leuke en lastige kanten. Voor inlichtingen: hel de Dierenbescherming. In elk telefoonboek vindt u het nummer. SIRE Publikatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame. In het kader van de Universitaire ontwikkelingssamenwerking loopt er een samenwerkingsproject tussen de afdelingen^latuurkunde van de Uni versiteit van Zambia en de Technische Hogeschool Twente. De technisch-wetenschappelijke bij drage bestaat uit het tijdelijk detache ren van een onderzoeker, een elektro technicus en twee studentassistenten in Lusaka. Binnen dit samenwerkingsverband is er een plaats vacant voor een in het Department of Physics van de UNZA. Taak: het leiding geven aan de elektronische werk plaats bestaande uit 2 opgeleide technici het ontwerpen van de in de laboratoria benodigde electronische apparatuur het opleiden van laboratoriumassistenten om apparatuur te kunnen bedienen en eenvoudig onderhoud c.q. reparaties te kunnen plegen samenwerking met de chief technician(s) van de andere werkplaatsen van de School of Nètural Sciences. De werkzaamheden worden verricht in overleg met het "Head of Physics". De gedachten gaan uit naar een electronicus op HTS-niveau met een ruime erva ring (circa 10 jaar) op het gebied van onderhoud, re paratie en ontwerp van laboratoriumapparatuur. Uitzending (met gezin) geschiedt voor een periode van minimaal twee jaren. Aanstelling zo mogelijk per 1 oktober 1980. Niveau: Het salaris zal, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring, liggen tussen f 3.177,- en 1 4.062,- bruto per maand. Opneming in het pensioenfonds ge schiedt direct op datum indiensttreding. Gegadigden aan wie, gedurende de uitzendperiode door de huidige werkgever, buitengewoon verlof kan worden verleend komen ook in aanmerking. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij dr.ir. G.J. Gerritsma, tel.: 053-893363 (overdag) en 053-359924 ('s avonds). Schriftelijke sollicitaties, vergezeld van een uitvoe rig curriculum vitae, binnen drie weken na het ver schijnen van deze advertentie te richten aan de Dienst Personeelszaken, Postbus 217, 7500 AE Enschede, onder vermelding van het vacaturenummer 0156/80/43. vraagt VERTEGENWOORDIGER DAMESMODE Wij zoeken op korte termijn een bekwame contactman Jn de buitendienst. Een man die kleinkonfektie - setmode (rokken-blouses-pantalons) presenteert aan de detailhandel. Het betreft het betere middengenre. Zijn werkterrein is Midden-Nederland. Het gebied is uitstekend bewerkt, de naam is bekend. Een gunstige start dus voor degene die als verkoper zijn bekwaamheid bewees maar daarbij (en vooral!) vertrouwensman en klant- betrokken adviseur is. Voor iemand buiten het modevak wordt het moeilijk. Vandaar onze sterke voorkeur voor een branche-ingewijde, niet ouder dan 35 jaar. Wij schetsen deze vacature als een levenspositie. Hopelijk denkt de man er ook zo over die uit deze oproep begrijpt dat wij i hém bedoelen. Wij rekenen op een snelle reactie en beloven binnen een week ant- yvoord. En discretie. Alleen schriftelijke sollicitaties, die zeer vertrouwelijk zullen worden behandeld, aan de Directie van Setter House B V Postbus 2, 3900 AA Veenendaal. Eentje die onze kijk op de zaak aanvoelt Die de kijk wil volgen, zij het natuurlijk met eigen inbreng. Eentje die, net als wij opereert vanuit de wetenschap dat de oeroude peilers van ons bestel weliswaar zijn aangetast maar nog niet wankelen. We zoeken iemand die daarover wil schrijven. Nuchter, zakelijk, met wat verwachting voor de toekomst. EW doet dat al enige tijd. Als apart verschijnsel in de kiosk van de Nederlandse opinie. Door slecht ingelichte lieden soms verward met 't kleurig Magazine. Door lieden van onbesproken reputatie gewaardeerd als een bron van belang, geciteerd en vaak geprezen. EW zoekt een journalist die de lezer op doeltreffende wijze kan voorzien van feiten en achtergrondinformatie. Een figuur met ruime ervaring in de journalistiek die in staat is zelfstandig èn in teamverband te garen, en van de resultaten op heldere wijze kond te doen. Iemand met een vooropleiding op middel baar niveau en een vanzelfsprekende betrokkenheid bij de maatschappelijke gang van zaken in Nederland. Laat de journalist die denkt aan onze eisen te voldoen, schriftelijk Contact opnemen met het Hoofd Personeelszaken, B.V. Uitgeversmaatschappij Bonaventura. Nieuwe Zijds Voorburgwal 116-118, 1012 SH AMSTERDAM, of telefonisch inlich tingen vragen bij hoofdredacteur Nic van Rossum, 020 24 49 50, toestel 115. Over Geld, Machten het Zand tussen deRaderea DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ DE KENNEMER B.V. Uitgeefster van een aantal huis-aan-huls verspreide Weekbladen in Noord-Holland wil graag zo spoedig mogelijk in kontakt komen met gegadigden voor de functie van leeftijd ca. 30 Jaar In aanmerking komen in de eerste plaats zij, die reeds jaren in het kranten-métier hun sporen hebben verdiend b v. als advertentie-verkoper. Naast uitstekende kontaktuele eigenschappen dient de kandidaat een middelbare schoolopleiding te hebben genotep en over de nodige vakdiploma's te beschikken, b.v. RPD.of SRM Hij zal rechtstreeks rapporteren aan de verkoopmanager en ondermeer worden belast met het starten van en uitvoering geven aan speciale acties. Naast een uitstekend salaris zijn ook de emolumenten voortreffelijk te noemen. Wanneer U de juiste man denkt te zijn, wacht dan niet en schrijf meteen een bondige brief met essentiële gegevens zoals leeftijd, opleiding en ervaring t.a.v. de heer B. L. Berger. U wordt dan zo snel mogelijk uitgenodigd, voor een gesprek. K Postbus 43 1940 AA Beverwijk Wijkermoerweg 41 - 1948 NT - Beverwijk" Telefoon 02510-29030

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 36