Uit brieven van lezers 'Meerderheidskabinet door PvdA onmogelijk' VVD-programma Fractieleider D'66 bezorgd Steenkamp wil functie verdelen 'Zaak Menten niet langer uitstellen' Bijdrage voor huurgewenning wordt beperkt Tien Molukkers op oriëntatiereis naar Indonesië Bioscoop gekraakt voor meer cultuur in Groningen Nieuwe boeken Geneeskrachtige zoutoplossing in Nieuweschans FAMILIEBERICHTEN MAANDAG 2 JUNI 1980 TROUW/KWARTET 6 Van een onzer verslaggevers HILVERSUM Fractieleider Jan Terlouw van D'66 vindt het zorgelijk dat de PvdA het CDA begint uit te schakelen als eventuele coalitiegenoot in een nieuwe kabinet. Op deze manier wordt het onmogelijk, zo zei Terlouw zaterdag voor de radio, om een parlementair meerderheidskabinet tot stand te brengen. Bovendien wordt op deze manier de totstandkoming van een verkeerd meerderheidskabinet, dat wil zeggen een kabinet van CDA, WD en de kleine rechtse partijen, in de hand gewerkt. Volgens Terlouw gaat zijn persoonlijke voorkeur uit naar een kabinet met in ieder geval de PvdA. Omdat een combinatie van PvdA en D"86 echter geen meerderheid zou hebben, zal toch sterk gedacht moe- ten worden aan de combinatie CDA- PvdA-D'66 aldus Terlouw. 'Bedreiging' Ook het CD A-Kamerlid Jan Nico 8choIten waarschuwde voor de radio EINDHOVEN (ANP) De vooraitter van het CDA, prol. dr P. Steenkamp. wil na 11 oktober (de fusie van het CDA) zijn functie neerleggen als er geen goede verdeling komt aan het takenpakket van dat voorzitter schap. Hij denkt daarbij aan een aan tal vice-vooizitters dat een deel van de taken gaat overnemen, zodat de heer Steenkamp het voorzitterschap vah het CDA kan blijven combineren met zijn functie van hoogleraar aan de„ Technische Hogeschool in Eind hoven. Op 27 juni gaat het dagelijks bestuur van het CDA bezien hoe het voorzit terschap van het gefuseerde CDA er nu moet gaan uitzien. „Maar waar schijnlijk al binnen twee weken we ten we wat er gaat gebeuren, want dan buigt het presidium zich over deze zaak," aldus Steenkamp, eraan toevoegend dat hij liefst een ARP'er op zijn stoel zou zien indien hij zijn functie zou neerleggen „Maar daar over beslis ik niet," zei hij. de PvdA voor een aanmatigende hou ding jegens het CDA. „Niet het CDA vormt de grootste bedreiging voor een brede coalitie, maar de voorzitter van de PvdA," zo zei hij. Scholten, één van de dissidenten in het CDA- kamp, zei verder dat het zijn stellige verwachting is dat het kabinet dit najaar zal vallen. De begrotingsproblematiek van 1981 is zo immens groot," zo zei hij, „dat het kabinet daar niet uit zal kunnen komen." In dit verband pleitte Schol ten ervoor, in navolging van zijn frac tiegenoot Van Houwelingen, dat dit najaar vervroegde verkiezingen wor den gehouden. „Er is zo veel veran derd in de afgelopen jaren, dat het kabinet er beter aan doet eerst de kiezers te raadplegen. We staan voor een situatie waarin de politieke pro gramma's volledig zijn achterhaald, en waarin beslissingen moeten wor den genomen waarover de kiezer zich niet heeft kunnen uitspreken. Het lijkt me daarom beter dat CDA en WD tot de conclusie komen: Laten we eerst de kiezers raadplegen,'" al dus Scholten. AMSTERDAM (ANP) De werk groep recht en openheid in de zaak- Menten en de organisaties van veizet en vervolging 1940-1945 hebben zater dag tijdens een bijeenkomst in Am sterdam besloten de komende tijd acties te organiseren tegen „de nieu we dreiging van uitstel in de zaak- Menten". Dé werkgroep en de organisaties heb ben hierover telegrammen verzonden aan de voorzitter van de bijzondere strafkamer in Rotterdam en minister De Ruiter van justitie. Zij dringen erop aan dat het proces tegen Menten zonder onderbreking wordt voortge zet. „Het reeds aanwezige bewijsma- i leriaal is voldoende, en maakt nader archiefonderzoek overbodig", zo me nen zij. Vervolg van pagina 1 Deze zinsnede, ontleend aan wijlen mr. Stikker, werd door een geringe meerderheid dus toch uit het begin selprogramma gehouden. Dat de mens de mogelijkheid moet hebben zich te ontplooien naar eigen levensovertuiging werd toegevoegd aan het concept van de commissie- Geertsema. Eén van de sprekers meende dat het uit propagandistische overwegingen geen kwaad kom om ook de levens overtuiging in een bepaalde zinsnede op te nemen. Hoewel deze conclusie gehoor vond bij de vergadering, bleek men bij an dere artikelen minder happig op de levensovertuiging. Zo werd bij het paragraafje over onderwijs weer een onomwonden voorkeur die voor het openbaar onderwijs gegeven, terwijl de. commissie die voorkeur juist uit hét concept-programma had gelaten. een aanduiding van het liberale mensbeeld moesten humanisme en christendom het eveneens ontgelden. De afdeling Den Haag haalde een overwinning met haar wijziging, die het begrip naastenliefde niet langer een bodem geeft in humanisme of christendom. Enercijds hanteerde men daarvoor het argument dat Jo dendom, Islam en andere godsdien sten evenzeer de basis van naasten liefde kunnen zijn, en dat de commis sie derhalve selectief te werk was gegaan. Maar ook daartegen verhie ven minder principiële liberalen hun stem met: „Dit gaat ons kiezers kasten." 'Beladen begrip' Op een ander zwaarwichtig punt moest Geertsema evenzeer bakzeil halen. Bij de opsomming van punten waarop iemadn niet mag worden ge discrimineerd vermeldde het concept „seksuele geaardheidDe afdeling Den Haag meende dat men bij een opsomming altijd potentiële punten van discriminatie over het hoofd ziet. Belangrijker was echter het bezwaar dat het hier een „beladen begrip als homoseksualiteit" betrof. Daarop viel Geertsema ongemeen fel uit en beschuldigde „Den Haag" ervan de dingen niet bij de naam te durven Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859.1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. Van een onzer verslaggevers Haars (5) De 1 november-wet heeft als uiteinde lijk doel, zonder het met evenzoveel woorden te zeggen, alle vreemdelin gen uit met name Turkije en Marok ko want deze landen worden voor alsnog geen EEG-land uit ons land te verwijderen door hen middels een kontrakt aan één werkgever te kop pelen. Na afloop van dit contract wor den deze mensen automatisch ille gaal. Ze kunnen dan hier niet meer blijven. Waar kennelijk op gemikt wordt, valt af te lezen uit de pogingen van Hoogovens en de minister van sociale zaken om Joegoslaven op con tract voor 2 jaar naar Nederland te halen. Dit lijkt verdacht veel op het Zuidafrikaans systeem van kontrakt- arbeid. Op deze wijze zijn mannen als kostwinners voor langere tijd ver van huis om het geld te verdienen. Overi gens vraag ik me af hoe het CDA dit kan rijmen met haar beginsel dat het gezin hoeksteen van de samenleving is, als ze zo met de vaders van de gezinnen wil omspringen. Al met al betekent dit, dat de 1 november-wet verdwijnen moet voor een sociale en rechtvaardige wet, waarbij alle grote re partijen de hand in eigen boezem zullen moeten steken. Rotterdam L. Bohte Haars (6) SCHIPHOL (ANP) Tien Molukkers. zijn gisteren voor een oriëntatiereis naar Indonesië vertrokken. Het mi nisterie van CRM betaalt de oriënta tiereis, die al een tijd op stapel stond. De Indonesische autoriteiten gaan volledig akkoord met programma en gezelschap. Onder de reizigers twee vrouwen en acht mannen bevindt zich Etty Aponno. Hij speelde een leidende rol in de jongerenorganisatie van de RMS en trad als woordvoerder op van de Molukse jongeren tijdens de gijze ling bij Wijster. Verder zijn onder meer mee Eily Pessireron, oud-be stuurslid van de jongerenorganisatie Permuda Masjrakat RMS en Daan Hallatu, die werkzaam is bij de stich ting Tjandu. Deze stichting houdt zich bezig met het drugsprobleem on der Molukse jongeren. De leden van de groep willen zich een beeld vormen van de hedendaagse Indonesische samenleving en de be langrijkste Molukse gemeenschap pen Ze willen hun politieke idealen toetsen aan de staatkundige verhou dingen in het land van herkomst. Het gezelschap komt over een maand terug. In juli gaan nog eens acht Molukkers een oriëntatiereis maken. Het gaat hier om studenten, die hun aandacht zullen richten op de adat (het Molukse gewoonterecht), de po sitie van de Molukse vrouw, onder wijs, aangepaste technologie en ocea nografie. Het valt me erg tegen dat de „Van- daag"-kronikeur in uw blad van 28 mei meedoet met het éénzijdig becri- tiseren van de staatssecretaris Haars ten aanzien van door haar genomen beslissingen over de illegale werkne mers. Natuurlijk, als ik alleen te rade ga naar mijn gevoel, zou ook ik zeg gen: laat die 400 vreemdelingen in ons land toe. Maar naast gevoel heb ik ook verstand en dat dienen we ook te gebruiken. In uw blad van een dag eerder, dus 27 mei, staat dat het aan tal illegaal in ons land verblijvenden geschat wordt op 10.000 20.000. Dus je kunt er zeker van zijn dat als die 400 in ons land toegelaten worden en de kerken verlaten hebben, die ker ken binnen een week door andere honderdtallen bezet worden. En zo vervolgens. En als die 400 zijn toege laten. zullen velen van hen straks verlangen dat ook hun gezinsleden worden toegelaten. En dan zullen zij ook woonruimte vragen (eisen). En dan wij Nederlanders maar weer schelden op de regering, die het woonruimteprobleem niet oplost. Ik had tenminste van uw kronikeur ver wacht dat hij ook begrip zou hebben laten blijken voor al deze problemen die de regering in deze zaak ook te overwegen heeft. Amsterdam H. W. Meyer noemen. Een ijdele poging, zo bleek, want de vergadering schrapte het. Loon naar werk De paragraaf „loon naar werken" bleek zonder twijfel die van de groot ste emoties. De commissie is van me ning dat mensen die niet betaalde arbeid willen verrichten toch recht hebben op een boterham. De diepere achtergrond daarvan is dat in de ko mende tijd mensen een voorkeur zou den hebben voor een baan van maat schappelijk nut Maar algemeen vond men dat iemand die niet wil werken door anderen niet behoeft te worden onderhouden. Fractievoorzitter Riet kerk: „Mensen die aan de slootkant in de zon liggen en van-de maatschap pij parasiteren, die kun je niet gaan onderhouden. Dat is economisch trouwens volstrekt onmogelijk". Daartegenover Geertsema, die in de toekomst een arbeidsbureau ziet met twee afdelingen; één voor betaalde banen en één voor mensen die zich maatschappelijk dienstbaar willen maken. Een wijzigingsvoorstel, dat inderdaad aan die vorm van niet wil leb werken gestalte wilde geven, nam de vergadering met krappe meerder heid aan. Niet veel later echter ont krachtte dezelfde vergadering die mening, door de afdeling Den Haag zijn zin te geven, die vindt dat het toch moet worden geschrapt. Staatsvorm Tenslotte leverde de staatsvorm nog een verhitte discussie op. Zo rationeel en intellectualistisch als de discussie tot dan toe was geweest, zo emotio neel en primitief werd ze nu. Enerzijds waren er de liberalen, die hun dank betuigden aan wat de Oranjes de laatste jaren voor ons land hebben betekend, maar niette min meenden dat de monarchie on der Oranje niet bepaald in de grensoverschrijdende beginselen van het liberalisme thuishoort. Ter wijl anderzijds stemmen riepen: „Als het er maar in staat", zonder daarbij argumenten te geven. De commissie werd uiteindelijk toch opgezadeld met de opracht nog een artikel te schrijven, waarin wordt gesteld dat een monarchie onder de Oranjes voor Nederland in elk geval toch het beste Cultuurprotest loopt uit op veldslag in Zürich Van onze kunstredactie ZURICH Een actie van tegenstan ders van de stedelijke cultuurpolitiek in Zürich is uitgelopen in een onge meen fel treffen met de politie dat de stad sinds 1968 niet meer heeft ge kend. De voorlopige balans vermeldt de dood van een 51-jarige hogere poli tieman die aan een hartaanval stierf, tientallen gewonden aan beide zij den, beschadigde trams en auto's en geplunderde winkels. De problemen begonnen vrijdag avond met een protestdemonstratie van ongeveer 150 mensen tegen de voorgenomen verbouwing van het operagebouw. Operabezoekers wer den besmeurd met verf en de politie werd met tomaten en eieren be stookt. Toen kleine groepjes demon stranten de stad ingingen, werden vervolgens barricades opgeworpen, brandjes gesticht en auto's omverge worpen. Vier winkels werden volledig geplunderd. De straatgevechten die zaterdagmorgen eindigden, vlamden 's avonds weer op en duurden voort tot de vroege ochtend. Ook toen wer den winkels geplunderd. In sommige gevallen werd gebruik gemaakt van benzine- en rookbommen, terwijl de politie traangas en gummistokken hanteerde. Naar van politiezijde werd meege deeld, zouden de eigenlijke aanstich ters van de ongeregeldheden niet be kend zijn. Wel zou vaststaan dat een niet genoemde particuliere zender jeugdige luisteraars tot actie hebben opgeroepen. De politie noemde het plunderen van winkels „een volsla gen nieuw element" bij demonstra ties in Zürich. Van onze kunstredactie: GRONINGEN Leden van de Gro ningse actiegroep Ruimte voor cul tuur hebben afgelopen vrijdagnacht een sinds lang gesloten bioscoop op de Grote Markt in Groningen ge kraakt. Zaterdagmiddag werden de deuren van het theater voor het pu bliek geopend en gaven diverse mu ziek- en theatergroepen optredens. De actiegroep wil hiermee de aan dacht vestigen op het gebrek aan geschikte ruimte voor cultuur in Gro- ningen-stad. De bioscoop Grand theater staat sinds verscheidene jaren leeg. Er heb ben plannen bestaan voor sloop en nieuwbouw van woningen en kanto ren die tot op heden niet zijn uitge voerd. Heel Israël Ik ben nogal ongelukkig met de arti kelen van collega Tabaksblatt en me vrouw Stranders. Niet omdat ik hen niet begrijp: historisch hebben zij wel gelijk. De kerk heeft inderdaad ge tracht Joden hun Jood-zijn te ontne men in plaats van te erkennen, dat de apostelen de echte, tot volle ontplooi ing gekomen Joden zijn. Als dat ech ter zo is, moeten we dan ook niet zeggen, dat het volk dat zich rondom die apostelen in Jezus' naam verza melt, Israël is? En heeft inderdaad het nationale Israël met Pinksteren niet een vernieuwing, een wederge boorte beleefd, waardoor het de gren zen van het volk verbreekt, en tot een nieuw wereldvolk wordt? Mogen we dan dat wedergeboren, uit zijn be grenzingen gebroken Israël ook niet noemen: heilige katholieke kerk? En is dat ook niet de enige manier, waar op wij in die heilige katholieke kerk de psalmen kunnen zingen? Wij zin gen toch geen liederen van een ander volk? God is de bron, de klare wel, springader voor heel Israël, uit Hem vloeit louter zegen, zo zingen we met psalm 68. Ik ben zeker van plan, deze en nog veel andere psalmen nog vaak te zingen. Maar dan wil ik dat „heel Israël" wel verstaan als dat volk van Abraham, Isa&k en Jacob, door de Messias Jesus en het werk van de Geest oneindig verwijd en vernieuwd tot die gemeenschap, waar ik ook bij hoor. Nederhorst den Berg W. van Tricht Kerk en politiek In uw commentaar van 28 mei schrijft u, dat de maatschappijvisie van de kerken zoals in Melbourne verwoord, als consequentie heeft de ontkenning van politieke machtsvor ming op christelijke grondslag. Het komt mij voor, dat deze stelling on juist ls. Als de kerken tot bepaalde conclusies komen in politieke vragen als kernbewapening, multinationals, minderheden e.d. dan zullen de ker ken menen, dat die conclusies op het evangelie geënt zijn en in de praktijk behoren te worden verwezenlijkt. Welnu dat is exact het uitgangspunt van een zgn Christelijke partij. De kerken kunnen niet doen alsof zij wel. maar christelijke politieke partijen niet, over politiek kunnen praten vanuit het evangelie. Dit betekent niet dat. om in Nederland te blijven, het standpunt van het CDA even goed is als dat van de kerken. Even min is het omgekeerde van tevoren waar. Het zal er altijd om gaan elkaar te overtuigen en samen te zoeken naar de goede weg. Het kan ook zijn dat de kerken in een concrete zaak het CDA-standpunt radicaal afwijzen en omgekeerd. Maar het CDA mag niet zeggen: Jullie kerken hebben per definitie geen verstand van politiek en de kerken mogen niet zeggen: jul lie politici weten per definitie niet. wat christelijk is. Amsterdam D. W. O. A. Grosheide Voorzieningen In het artikel „Aangepast sanitair voor gehandicapten" (Trouw 22 mei) wordt gezegd, dat in gevallen, dat een gehandicapte thuis aangepast sani tair nodig heeft, de méér-kosten na goedkeuring geheel worden gefi nancierd uit de Algemene Arbeidson geschiktheids Wet (A.A.W.). Dit is niet Juist. Aangepast sanitair wordt, afhankelijk om wat voor sanitaire aanpassingen het gaat, hetzij geheel, hetzij alleen voor wat betreft de méér-kosten, gefinancierd door het ministerie volkshuisvesting en ruim telijke ordening, volgens de richtlij nen zoals beschreven in de „Beschik king Geldelijke Steun Huisvesting Gehandicapten", uitgegeven door ge noemd ministerie. Ook moge nog worden opgemerkt dat het bij ge noemde sanitaire voorzieningen gaat om „spijkervaste" voorzieningen, dat wil zeggen voorzieningen die van het huis een vast onderdeel uitmaken, zoals aan de muur bevestigde toilet- steunen, douche, verhoogd toilet en dergelijke Losse sanitaire voorzie ningen als een douchestoel, een ver rijdbare douche-brancard, een (los) overtoilet en dergelijke vallen inder daad wel onder de financiering uit de A.A.W. De betaling geschiedt door de bedrijfsverenigingen en ook hiervoor is weer de gemeenschappelijke medi sche dienst de adviserende instantie Voorzieningen die een klein basisbe drag (momenteel 250 gulden) niet te boven gaan. worden niet vergoed. Utrecht Dr C. A. Drogendijk hoofd Sociaal Medische Dienst Reuma/Revalidatie Duizenden Het artikel over Olympia's Tour (Trouw 28 mei) noopt mij tot een reactie. Nogal denigrerend vertelt u dat hooguit een bejaarde voorbijgan ger opkijkt en dat in de plaats van aankomst enkele tientallen belang stellenden aanwezig zijn. U was toen natuurlijk nog niet in Neede geweest, waar evenals vorig jaar weer enkele duizenden enthousiast de ka ravaan verwelkomden. Ook 's mid dags bij de tijdrit (toch niet het spec taculairste deel) bleef leder enthousi ast aanwezig. Als burgemeesters vrouw mocht ik dit parcours (22 km) in een volgauto meerijden en ik kon mij ervan overtuigen hoe ook langs dit parcours vele honderden zich er speciaal voor geïnstalleerd hadden. Inderdaad een beetje mini tour de France. Geen wonder dat een der organisatoren verzuchtte, dat de pers weieens wat positiever zou kunnen schrijven. Het was tenslotte toch een groot amateur-toernooi met ploegen uit vele landen, waaronder de Olym pische ploegen- uit Nederland en Rusland. Neede H. J. Veenvliet-v.d. Horst DEN HAAG Vanaf 1 juni kan men uitsluitend nog voor een huurgewen- ningsbijdrage in aanmerking komen indien het betalen van meer huur veroorzaakt wordt door stadsvernieu wingsactiviteiten. In dit kader past bijvoorbeeld het drastisch opknap pen van een huur-woning of het ver huizen van een huurder in verband met stadsvernieuwing naar een duur dere woning. Huurders die om andere redenen dan stadsvernieuwing een duurdere wo ning betrekken, kunnen in het ver volg niet meer rekenen op een derge lijke bijdrage, zo is door het ministe rie van volkshuisvesting en ruimtelij ke ordening bekend gemaakt. De maatregel houdt verband met de om buigingen van de begroting voor dit jaar. Sociale verdediging, theorieën over niet-militaire verdediging als alterna tief voor geweldpolitiek en nucleaire afschrikking, onder redactie van H. Tromp. Uitg. Xeno, Groningen. 258 blz. Geen prijsopgave. Bij uitgeverij Van Oorschot te Am sterdam zijn weer twee boeken ver schenen in de serie Russische minia turen: God in Sovjetrusland, vier ver halen van N. Jedokimov, L Slavin, V. Sjoeksjin en J. Kazakov. (178 blz. 18,90) en Sleutels tot het geluk van M. Zosjetsjenko (128 blz. 18,90) Bestuur en beleid, politiek en be stuur in de ogen van Kamerleden en hoge ambtenaren, met bijdragen van S. J. Eldersveld, J. Kooiman en Th. v.d. Tak. Uitg. Van Gorcum, Assen. 170 blz. 29,50. Leren vliegen, gedichten van D. Söl- le. Uitg. Ten Have, Baarn 94 blz. ƒ11,50. NIEUWESCHANS (ANP) De proef boring in Nieuweschans naar de aan wezigheid van geneeskrachtige zout oplossingen in de bodem is geslaagd. Uit een ruwe analyse van getrokken monsters is gebleken dat op een diep te van 550 tot 580 meter het water van fossiel zeewater verandert in pekel- water. De analyse werd uitgevoerd door de Rijksuniversiteit Utrecht. Het pekelwater, dat iets lager blijkt te zitten dan aanvankelijk was ge dacht, heeft een ruw chloridegehalte van ongeveer 70.000 milligram per liter. Volgens het gemeentebestuur van Nieuweschans is sprake van hoogwaardig water waarvan met ze kerheid gezegd kan worden dat hier mede een kuuroord kan worden opge bouwd". De bedoeling is om in samenwerking met de Westduitse buurgemeente Bunde een kuuroord in de vorm van een bronnenbadplaats te stichten kunnen van maandag lot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20 00 uur. Lieve opa en oma hartelijk gefeliciteerd met deze blijde dag. Marcel, Nancy en Esther Anker. Met blijdschap en dank aan God die haar zo lang nabij was, maken we kenbaar dat D.V. op 3 juni a.s. mevrouw J. T. Brug-ter Brugge haar 80ste verjaardag hoopt te vieren. Haar kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Apeldoorn, „Berkenrode". Koning Lodewijklaan 257. Dankbaar en blij gedenken wij dat onze ouders en grootouders Alb. Lamme en A. Lamme-Hogenbirk op 4 juni 1980 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Gelegenheid tot feliciteren op 4 juni tussen 16.30 en 18.00 uur in Paviljoen Wildschut, Vreelandseweg 50 in Hilversum. Kinderen en kleinkinderen Beverlaan 1, Hilversum. Bereid om haar Schepper te ontmoe ten ging van ons heen Elise Bongartz Haar eerlijke en op rechte houding, ge voed vanuit het Evan gelie, heeft ons niet onberoerd gelaten. Bestuur, leerlin gen en leerkrach ten van de Protes tants Christelijke Mavo-Noord Amsterdam, 28 mei 1980. Mark Johan Boeijinga Hij was slechts korte tijd bij ons. J. K. Boeijinga M. Boeijinga-Schenk Jeroen en Judith Papehof 22, Abcoude. God nam tot Zich onze lieve en zorgzame moeder, schoonmoeder en oma. Johanna Catharina de Mildt- van der Blonk in de ouderdom van 84 jaar. „Er ruist langs de wolken een lieflijke naam, die hemel en aarde verenigt tesaam, geen naam is er zoeter en beter voor 't hart, Hij balsemt de wonden en heelt alle smart Zeist: Lies de Mildt Zoetermeer: Gees Wessels-de Mildt Richard Wessels Rick en Karin Oranjestad, Aruba: Kees de Mildt Corry de Mildt-Hoogstraten Joke en Bert Marieke en Ton Hans Zeist: Jopie Ploeger-de Mildt Gerard Ploeger Kees Hans Ellen Zeist. 30 mei 1980. Kritzingerlaan 106. De begrafenis zal plaatsvinden te Zeist, op de Algemene Begraafplaats, dinsdag 3t juni a.s. Hieraan voorafgaande zal om 13 00 uur een rouwdienst gehouden worden in de aula van de begraafplaats. Gelegenheid tot condoleren aldaar na afloop van de plechtigheid. Vertrek van huis om 12.45 uur. Want ik ben verzekerd, dat noch dood noch leven, noch engelen noch machten, noch heden noch toekomst, noch krachten, noch hoogte noch diepte, noch enig ander schepsel ons zal kunnen scheiden van de liefde Gods, welke is in Christus Jezus, onze Here. Rom. 8:38, 39 Rustig en Veilig geborgen is mijn lieve man. onze zorgzame vader en opa Willem Jan Spoormaker op de leeftijd van 74 jaar in zijn Heer en Heiland ontslapen. J. Spoormaker-Klaassen Drachten, Jan en Adry Spoormaker van Ameijde Erik, Menno Puttershoek, Leen en Joyce de Bes- Spoormaker Jolanda, Liesbeth Bleiswijk, Jan en Ria Koopmans- Spoormaker Jose, Sytze Papendrecht, Ger en Willy van Dijk- Spoormaker Dyana, Christiaan Rhoon, Wim en Babs Spoormaker- Kraaijeveld Louise Nieuwpoort, Bob en Liesbeth Sterkenburg- Spoormaker Leonard Rotterdam, 30 mei 1980 Boergoensevliet 128 Geen bloemen Geen rouwbezoek De teraardebestelling in het familiegraf zal plaatsvinden woensdag 4 juni op de begraaf plaats Charlois van de Hervormde Gemeente Rotterdam-Zuid, Charloise Lagedijk 680, Rot terdam-Zuid om ongeveer 14.00 uur. Vooraf wordt een dienst gehouden in de Be- thelkerk, Boergoensevliet 24 om 13.00 uur. Gelegenheid voor condoleance in de aula van de begraafplaats na de begrafenis. Met verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van onze directeur en oprichter van onze bedrijven, de heer W. J. Spoormaker op de leeftijd van 74 jaar. Directie en gezamenlijk personeel van Automobielbedrijf W. J. Spoormaker B.V. Wolphaertsbocht 246, Rotterdam. Technische Handelsonderneming T.H.S. Van Eversdijckstraat 10, Rotterdam. Rotterdam, 30 mei 1980. Al zou mijn vlees en mijn hart bezwij ken, mijns harten rots en mijn erfdeel is God voor eeuwig. Psalm 73 26 Na veel lijden is ontslapen in rustig vertrou wen op God, mijn zorgzame vrouw en onze lieve moeder en oma Jantje Noorloos-de Wit in de ouderdom van 78 jaar. Wij zullen haar erg missen. Tiel: M. Noor loos Lelystad: Marius en Wil Noorloos- van Andel Janet Mariska Kim Tricht: Bets en Dik van Hattem- Noorloos Mark Diederik Han 4003 BG Tiel, 31 mei 1980 De Hennepe 493. Moe is opgebaard in het rouwcentrum van begrafenisonderneming Van Kampen, Kwel- kade 47, te Tiel, alwaar bezoek en gelegenheid tot condoleren dinsdag 3 juni van 19 30-20.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden woensdag 4 juni om 14.00 uur in de Geref. kerk aan de Dr Schaepmanstraat te Tiel, waarna om ca. 15.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Pape- steeg aldaar Tevens gelegenheid tot condoleren in de zaal bij de Geref. Kerk, na afloop van de begra fenis Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6