Graafschap produktief Cambuur weer terug in race Waterschei: Belgische beker Subsidiebeleid BBI aan de kaak stellen Na vier duels nog altijd topspanning in nacompetitie Kamerlid Joop Worrell: Succes voor oud-Ajax-trainer Cor Brom Verlies en winst voor Jong Oranje Grote winst voor Feyenoord Bestuurscrisis NEC over Pim Doesburg voor twee jaar bij PSV Verlies Xerxes Lammers valt uit Verrassend verlies van Rood en Wit MAANDAG 2 JUNI 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 9 - RH 11 DEN HAAG Het PvdA- Kamerlid Joop Worrell wil in de commissievergadering van het parlement, die woensdag wordt gehouden, het subsidiebeleid van het budget bewakingsinstituut (BBI) aan de kaak stellen. Het BBI regelt de subsidie verdeling in het betaalde voetbal. In het radioprogramma In de Rooie Haan van de Vara verkondigde Worrel niet te kunnen begrijpen dat, terwijl het betaalde voetbal ge subsidieerd wordt, de tekorten bij de clubs alleen maar groter worden. „De tekorten over het seizoen 1979/ 80 belopen 35 miljoen gulden, ter wijl er subsidies worden uitgegeven Het jaar daarvoor bedroeg het te kort nog 12 miljoen gulden. Ik snap eenvoudigweg niet hoe dat moge lijk is. Volgens mij is de controle van het parlement op het BBI te klein," aldus Worrell. Als voorbeeld voor het onbegrijpe lijke beleid voerde Worrell de Rot terdamse club Sparta aan. Sparta heeft destijds gepleit voor de invoe ring van een dergelijk instituut. .Sparta heeft volgens de meest re cente cijfers een tekort over het seizoen 1979/80 van 1,2 miljoen gul den. Van de beschikbare acht mil joen gulden subsidie ontvangt die club een half miljoen gulden. Dat is het meest van alle clubs. Er zijn 37 betaalde voetbalverenigingen. Het is dan makkelijk uit te rekenen wat er voor de overige 36 verenigingen overblijft. En dat terwijl de trainer van Sparta (Petescu) midden in het seizoen met een gouden handdruk de laan werd uitgestuurd. De logica ontbreekt volkomen," betoogde de PvdA-politicus. Op de vraag of het betaalde voetbal het niet zonder de subsidie van het BBI kan stellen, wanneer er uit de toto- en lottogelden veel grotere be dragen naar het betaalde voetbal zouden vloeien, antwoordde Wor rell: „Men kan niet zomaar extra geld uit die pot beschikbaar stellen voor het betaalde voetbal. Dat zou ten koste gaan van een groot aantal amateurclubs en dat is niet de be doeling." door Dlck Bosscher Doelman Johan Tukker van Cambuur grijpt in voordat Dick Helling van Voiendam gevaarlijk kan worden. door Mike Mulder VOLENDAM Cambuur is weer terug in de race. Door Voiendam dit weekeinde hetzelfde aan te doen wat de dorpe lingen hen afgelopen dinsdag hadden aangedaan: een gelijk spel afdwingen op eigen terrein, zijn de partijen weer in evenwicht gekomen. Voiendam jferspeelde zaterdagavond met dit tweede gelijkspel tegen Cambuur (0-0) weer het kostbare punt dat hen dinsdag van de vier periodekampioe nen nog de beste perspectieven op promotie leek te bieden. De onzekerheid is hiermee weer helemaal terug in de tot nu toe spannende nacompetitie. DOETINCHEM De Graafschap heeft de 2-1 nederlaag in Wageningen van vorige week ruimschoots teniet gedaan. Met een overduidelijke 4-1 overwinning revancheerden de Doetin- Opnleuw een hoofdrol voor de 27- jarige doelman derhalve, die tijdens de eerste ontmoeting tussen Wage ningen en De Graafschap de belang stelling naar zich toetrok door Henk Pleneman met een genadeloze trap van de gelijkmaker af te houden. De actie leverde Suvee zijn derde gele kaart op en over het algemeen bete kent dat een schorsing van enkele wedstrijden. De tuchtcommlssie be handelt deze zaak pas deze week, zodat de ln Doetinchem verguisde doelman zaterdag toch aantrad. Su vee merkte veelvuldig dat hij ln Doe tinchem niet bepaald welkom ls. De achter zijn doel verzamelde Graaf schap-aanhang bestookte hem her haaldelijk met vuurwerk, reden voor scheidsrechter Geurds om de wed strijd gedurende enkele minuten te staken. Inmidddels moest Suvee wor den opgelapt nadat een rotje vlak naast hem tot ontploffing was geko men. Enkele minuten later verwerkte hij een afstandsschot van Johnny Trentelman verkeerd, zodat de aan stormende Henk Pieneman van dichtbij kon scoren: 1-0. Volgens Su vee zijn deze twee gebeurtenissen met elkaar ln verband te brengen. „Mijn oren suisden nadat dat rotje naast me ontplofte", zei hij later. „Dat heeft zeker gevolgen gehad want direct daarop viel het eerste doelpunt." Geen onredelijk excuus want in de 56 minuten daarvoor had Suvee blijk gegeven zelfverzekerd tussen de pa len te staan. Echt moeilijk had-hij het in die periode niet gehad want tijdens de uiterst matige eerste helft blonk De Graafschap uit ln onzuiver spel. De equipe van Frans Körver was naar de Vijverberg gekomen om met een gelijk spel op zak weer ln de bus te stappen, zodat het initiatief geheel aan De Graafschap werd overgelaten. De krampachtige acties van Piene man, Jacobs en Polko hadden echter geen succes en het uitblijven van een treffer deed de onrust ln de Doetin- chemse gelederen toenemen. Pim van de Meent later: „De blessu res van Trentelman, Pleneman en Ja cobs en het drukke programma heb ben ervoor gezorgd dat we moeizaam begonnen. Onze verdienste was ech ter dat we niet doldriest ln de aanval gingen maar geduldig hebben afge wacht." De counters van Wageningen stelden weinig voor omdat Gerdo Ha- zelhekke en Jaap van Pelt, de twee aanvallers van wie het een en ander mag worden verwacht, volkomen ge ïsoleerd in de frontlinies rond doolden. chemmers zich zaterdagavond en zijn zij weer volop in de strijd om een plaats in de eredivisie. Een prestatie die niet volledig aan de keurploeg van Pim van de Meent toe te schrijven is, want Wageningen-doelman Harry Suvee moest eerst hopeloos in de fout gaan om De Graafschap uiteindelijk aan de puntjes te helpen. Wageningen-doelman Harry Suvee mist, waardoor Cees Cornells voor De Graafschap een kans op een treffer krijgt. Hij zal naast schieten. In de tweede helft stelde Wageningen Een thuisoverwinning van Voiendam op SC Cambuur, hetgeen toch in de lijn der verwachtingen lag, zou einde lijk een zekere richting kunnen geven aan de speculaties omtrent de toe komstige promovendus. Voiendam, en met name de frontlinie van deze club, verslikte zich echter in het hals starrige veizet van de Friezen, die geenszins van plan waren om Voien dam de favorieten-rol cadeau te doen. De ploeg die zich met 76 gescoorde doelpunten een van de schotvaardig- ste van de eerste divisie mag noemen, kwam in vier nacompetitie-duels slechts twee keer tot een treffer. Net genoeg om nog mee te mogen dingen naar een eredivisie-plaats, maar ze ker te weinig om zich in positieve zin van de andere drie kandidaten te onderscheiden. Wat dat betreft lijkt het krachtvoetbal van De Graaf schap meer succesvol. De creativiteit, waar de Volendam- mers het toch voor een groot deel van moeten hebben, was volledig zoek zaterdagavond. Eigenlijk is dat al tij dens de hele nacompetitie het geval, maar kwam dat tegen Cambuur eerst pas goed tot uiting. De vleugelverde digers van Cambuur, Erkelens en Van Wens veen, bleken haast onneembare hindernissen voor de twee Volendam- talenten Kwakman en Tol, waardoor een groot deel van het gevaar voor de Mezen al was bezworen. Alleen Keje Molenaar, de enige Volendammer die al zo goed als zeker is van eredivisie voetbal volgend seizoen, mits hij zich enminste een plaats weet te verwer ven in de basis van zijn toekomstige werkgever Ajax, kon nog voor enige levaar zorgen. Wel ging dat ten koste tan z'n verdedigende taak, dus cat Held de rechtsachter nog een beetje n toom. Te meer daar de razendsnel le Gerrie de Jonge en de handige Jos Peltzer zich er niet voor leenden al leen gelaten te worden. Een aantal keren was Cambuur door de ruimte die het kreeg daarom ook dicht bij een treffer. Die onverdiende deceptie bleef Voiendam bespaard. Er heeft zich dus tot nu toe nog «eeds geen ploeg aangediend die *lch kan beroemen op de beste uit riten op een plaats in de eredivisie. Ef is zelfs nog geen elftal aan te "JTjzen waarvan gezegd kan worden dat deze in geen geval in staat kan worden geacht om te promoveren, zoals vorig seizoen al snel het geval was met Telstar. Na het eerste gelijkspel tegen Cam buur was ook trainer Ellens overtuigd van de waarde van het behaalde punt. Nu was het woord aan Nol de Ruiter, trainer van SC Cambuur: „Henk Ellens zei dinsdag nog: wan neer je een punt pakt in een uitwed strijd, dan ben je er bijna. Nu hebben wij hetzelfde gedaan. Dan gaat het zeker nu dus tussen Voiendam en Cambuur." De Cambuur-oefenmees- ter weet echter goed dat dat natuur lijk niet het geval is. Net zo goed als ook Henk Ellens weer wat bescheide ner is geworden: „Er is nog steeds geen verschil tussen de ploegen. Vraag niet aan mij wie de beste kan sen heeft, want ik zou het beslist niet weten." Aan deze bescheidenheid ligt ongetwijfeld de grote overwinning van De Graafschap tegen Wagenin gen ten grondslag. De monsterover winning van de Doetinchemmers, als wraak op de nipte en onverdiende nederlaag op de Wageningse Berg, heeft indruk gemaakt onder de deel nemers van de nacompetitie. Voiendam moet zich echter niet spie gelen aan clubs als De Graafschap en Cambuur. De technici uit het paling dorp moeten blijven voetballen en dienen zich niet te verliezen in hoge ballen voor het doel zoals zaterdag avond, want daar staat nu eenmaal geen Jaap Jacobs of een Hans Polko zoals bij De Graafschap, die hoe dan ook de bal er wel een keer in krijgen. Over snelle jongens zoals De Jonge of Peltzer en ook Groot van Cambuur beschikt Volgendam evenmin, dus de counter biedt ook geen uitkomst. Kortom, met paniekvoetbal halen de Volendammers nooit de eredivisie. Het is zelfs beschamend om te zien hoe voetballers als Gerrie Mühren zinloze overtredingen maken en de bal doelloos naar voren sturen. rc V«leadam-SC Cambuur: »-0. Scheidsrechter: Mulder. TOESCHOUWERS: 13.000. Oele kaart voor Jonk (Voiendam) en Hoekema (Cambuur). Nacompetitie Volendam-Cambuur 0-0 De Graafschap-Wagenlngen 4-1 De Graafschap 4 2 0 2 4 8-6 Cambuur 4 12 14 6-5 Voiendam 4 12 14 2-2 Wageningen 4 2 0 2 4 5-8 zich opnieuw defensief op en dat kwam het kijkplezier zeker niet ten goede. Het doelpunt van Pleneman betekende echter een keerpunt in de wedstrijd. Het enthousiasme van De 3raafschap, gesteund door een bom volle Vijverberg, nam weer toe. John rrentelman en Hans Wanders durf den weer op te komen en de lange passes op Jaap Jacobs en Henk Ple neman waren weer zuiver gericht. Toch zou Harry Suvee weer een hand je moeten helpen. Nog geen tien mi nuten na zijn eerste blunder ging hij opnieuw in de fout. De doelman sprong onder de voorzet van Hans Polko door zodat Jaap Jacobs onge hinderd mocht inkoppen: 2-0. De organisatie in de Wageningse de fensie was zoek en De Graafschap profiteerde daar handig van. Vallend probeerde Jaap Jacobs de bal in de richting van het Wageningse doel te tikken. Hoewel hij de bal maar half raakte stuiterde de knikker tergend langzaam langs de grabbelende han den van Suvee over de doellijn: 3-0. Het pleit voor De Graafschap dat met deze stand geen genoegen werd geno men. Pleneman zorgde ervoor dat de fans voor de derde keer in negen minuten konden juichen. De op maat aangegeven voorzet van Wanders ver werkte hij doeltreffend: 4-0. Het van richting veranderde af standsschot van Cees van de Berg (4- 1) mocht de feestvreugde op de Vij verberg niet meer bederven. Het gro te aantal doelpunten en het gelijke spel van Voiendam tegen Cambuur had De Graafschap weer in kansrijke positie gemanoeuvreerd, hoewel Van de Meent een Volendamse overwin ning eerder op prijs had gesteld. De volgend seizoen weer bij FC Amster dam actieve coach (hij illustreerde zijn dalend enthousiastme voor De Graafschap met de woorden: „Blij? Meer voor De Graafschap dan voor mezelf!") voorziet weinig problemen tegen Cambuur en had de beslissende partij tegen Voiendam graag op de Vijverberg gespeeld. „Nu kan er nog van alles gebeuren," stelde hij. „Ter wijl een beslissingswedstrijd op eigen terrein financieel gezien aantrekkelij ker is". Een stelling waar penning meester Lieber minder moeite mee zal hebben. Zaterdagavond werd al in het aan 12.950 toeschouwers plaats- biedende stadion bewezen dat de be langstelling voor de nacompetitie niet gering is. De Graafschap-Wtjenlnjen 4-1 (0-0) 57. Plene man l-O, 66. Jacobs 2-0, 68. Jacobs 3-0, 75. Plene man 4-0. 81 Van der Berg 4-1 Toeschouwers 11.000. Scheidsrechter Geurds. Gele kaart: Hazel- hekke (Wageningen). De Graafschap: Doornebosch; Brinks. Komells, Trentelman. Schreur; Wanders. Mlntjes, Kelder man; Pleneman (Hiddlnk), Jacobs en Polko. Wageaingen: Suvee; Braam. Van der Kllft. (Haze- leger). Van der Ley. Tollenaar; Van der Berg. Leushuls. (Van der Sluis), Van Osenbmggen. Van Vijleyken, Van Pelt en Hazelhekke Sporttoto VFL Bochum-W. Bremen 5-2, M'Oladb.-Leverkus- sen 4-2. B Mdnchen-Elntracht Braunschw 3-1, Hertha BSC-VFB Stuttgart 4-2. MSV Duisburg- Fortuna Dusscldorl 0-2. FC Kaiserslauterr.-Borus- sla Dortmund 2-2. Elntraeht Frankfurt-MQnchen 1860 1-1. 1 FC Köln-Bayer oderdingen 1-0, Ham burger SV-Schalke 04 4-0. Fortuna Köln-Viktorla Köln 2-2, Essen-Wanne Eickel 3-1. Solingen-Armi- nia Bielefeld 1-3 vrijdag gespeeld vervangende uitslag ook een 2. Armlnia Hannover-Alemanrua Aachen 1-2 Juist Ingevuld ziet het formulier van Sporttoto 22 er als volgt uit: 1-1-1-1-2-3-3-1-1-3-1-2-2 Aantal deelnemers 67 606. Inleg 215 944.00. PrU- zenbedrag 102.573.40. Eerste prijs ƒ41.029.38. Tweede prijs 25.643.35. Derde prijs 35900.66 Lotto De winnende getallen van Lotto nr 22 aljn: 1-3-13 16 - 18 - 34 De reservegetallen zijn: 7 en 12. Aantal deelnemers: 720.473. Inleg: ƒ3.123.769.50 Prijzenbedrag 1.483.790,51. Eerste prijs ƒ519 328.68 Tweede prijs: ƒ148.379.05. Derde prijs: 222 568.58 Vierde prijs: 296.758.10. Vijfde prijs: ƒ296.758.10. WESTDUITSE LOTTO: De winnende getallen zijn: 2 - 3 - 17 - 25 - 33 - 48. Reservegetal 38. 8plel "77: de winnende getallen Zijn: 0-4-0-8-8-0-5. BELGISCHE LOTTO: De winnende getallen zijn: 4-13-14-18-20-31. Reservegetal 27. Hoek; Molenaar. Ouyt. Schokker. De Boer Tulp. Mühren, Jonk; Tol. Helling. Kwak man (Kees Molenaar). SC Cambaar: Tukker Erkelens. Schouwenaar. Oroote. Van Wensveen; K. Roosenburg. Hoeke ma. Ferwerda; Peltzer. De Jonge. O root BRUSSEL Oefenmeester Cor Brom heeft voor het tweede achter eenvolgende seizoen de nationale be ker gewonnen. Vorig seizoen deed hij dat met Ajax, gisteren mocht hij met zijn nieuwe club Waterschei de Belgi sche beker in ontvangst nemen. In het Brusselse Heizelstadion wonnen de Limburgers met 2-1 van het favo riete Beveren. Waterschei opende de score in de 24ste minuut, toen Pierre Janssens uit een vrije trap van Gun- del kon inkoppen: 1-0. Pal na rust haalde Swinnen in de gevarenrecht- hoek Jaspers onderuit, waarna Erwin Albert de toegekende strafschop be nutte (1-1). Waterschei bleef iets meer in de aanval en zeven minuten voor tijd maakte Heyligen het winnende doelpunt. WEST-DUITSLAND DUS8ELDORP Het spannend ver lopen 17e seizoen van de Bundesliga is geëindigd met het zesde kampioen schap van Bayem München. De Beierse ploeg, die met 2-1 won van het tot degradatie gedoemde Eln traeht Braunschweig ging met een voorsprong van twee punten voor ti telhouder Hamburger S.V door de finish. HSV sloot het seizoen na de 0-1 nederlaag ln de Europa Cup-finale tegen Nottingham af met een zege van 4-0 op Schalke 04 en speelt in het komende seizoen evenals VFB Stutt gart, FC Kaiserslautern en Eintracht Frankfurt als bekerhouder in het toernooi om de UEFA-Cup. De vijfde plaats in het UEFA Cup-toernooi is voor FC Köln, die de komende woens dag ln de finale in Gelschenkirchen tegen bekerhouder Fortuna Dussel- dorp ook nog de Westduitse beker kan winnen. Wordt Köln bekerwin naar, dan plaatst Borussia Dortmund zich voor de UEFA Cup. De derde degradant na Braun schweig en Wcrder Bremen is Hertha BSC. De Berlijners, die al van 1965 tot 1968 in de tweede liga speelden, wonnen weliswaar in de laatste wed strijd met 4-2 van Stuttgart, maar de nederlaag van Bayer Urdingen bleef in Keulen beperkt tot 1-0. Daardoor had deze Bundesliga-debutant iets betere doelcijfers. Overigens eindig de MSV Duisburg door de nederlaag met 2-0 tegen Dusseldorp eveneens gelijk met Hertha en Bayer, maar had van dit drietal de betere doelcijfers. Arminia Bielefeld en FC Nürnberg komen in het achttiende seizoen, dat op 16 augustus begint, in de plaats van Braunschweig Bremen en Ber lijn. De derde promovendus wordt de winnaar van de duels op 6 en 13 juni tussen Karlsruher SC en Rot Weiss Essen. Opvallend was dat alle vorig jaar gepromoveerde clubs zich hand haafden. Dat gebeurde voor het twee de achtereenvolgende jaar. Nieuwe ling Leverkusen legde beslag op de twaalfde plaats voor 1860 München en Bayer urdingen. Bayem Mdnchen-Elntracht Braunsc.twelg 2-1. FC Köln-Bayer ordlngen l-O. Borussia Mönchenflad- bach-Bayer Leverkusen 4-2. FC KaUerilautem- Borussia Dortmund 2-2. MSV Dulsburf-Fortuna Düsseldorf 0-2. Hamburger SV-Schalke '04 4-0. VFL Bochum-Werder Bremen 5-2. Eintracht Frankfurt-München 1860 1-1. Hertha BSC-VFB Stuttgart 4-2. Eindstand aan kop: 1. Bayem MQnchen 50,2. H8V Hamburg 48. 3. VFB Stuttgart 41. 4. Kaiserslau tern 41. 5. FC Köln 37, 8. Bor. Durtmund 36. 7 Bor M. Oladbach 36 FRANSE BEKER PARIJS In de Franse bekercompe titie zijn de eerste twee wedstrijden in de halve finale gespeeld. Orleans (tweede divisie) won met 3-1 van Pa ris FC (eveneens tweede divisie). De enige eerste-divisieclub, Monaco, kwam tegen tweede-divisionist Mont- pellier tot een krappe zege van 2-1 op eigen veld. De returns worden mor gen gespeeld. GRIEKENLAND TURIJN De Griekse voetbalselec tie bevindt zich al in Italië voor de eindronden van het toernooi om het Europees kampioenschap, waarin op 11 juni Nederland de eerste tegen stander is. Als voorbereiding speelde Griekenland een oefenwedstrijd in Asti bij Turijn tegen een elftal plaat selijke amateurs. Het werd een bla merende nederlaag voor de Grieken: 0-1 PROTEST UDINESE UDINE Udlnese heeft bij de Itali aanse voetbalbond protest aangete kend tegen de degradatie naar de tweede divisie. De club eindigde in de kortgeleden geëindigde competitie op de voorlaatste plaats in de eerste divisie, hetgeen degradatie Inhoudt. TOULON Het Nederlands voetbal elftal van spelers tot 21 jaar is het internationale toernooi in het Franse Toulon begonnen met een 1-0 neder laag tegen de Tsjechische jeugd en een 4-0 overwinning op China. De ontmoeting tegen China werd gehou den onder moeilijke weersomstandig heden. Het was zonnig, maar de be kende Mistral-wind gierde over het veld. Nederland moest na het 0-1 verlies tegen Tsjechoslowakije van China winnen om de kansen op kwalificatie voor de halve finales te behouden. Dat was geen moeilijke opgave. De Chinezen, die de eerste wedstrijd met 0-8 van Brazilië hadden verloren, toonden zich een gewillig slachtoffer. Reeds na drie minuten zorgde FC Utrecht-speler Willy Car bo voor 1-0. Ruim een half uur later liet dezelfde spelers 2-0 aantekenen. Carbo, die als rechtsbuiten opereerde, was in zijn aanvalsdrift niet te stuiten. Vijf mi nuten na rust completeerde hij de hattrick, waarna Sjaak Troost (Feyenoord) in de 70e minuut de eind stand op 4-0 bepaalde. Desondanks kon Oranje tegen de zwakke Chine zen niet overtuigen. In de groep rest nog de wedstrijd tegen Brazilië. WILLEMSTAD Feyenoord heeft in Willemstad met 5-1 gewonnen van de Curagaose club Jong Holland. Bij de rust leidden de Rotterdammers met 2-1. Reeds na tien minuten nam Feye noord de leiding door een doelpunt van Iwan Nielsen. Doelman Kiki Sta- tia ging bij de treffer niet vrijuit. Jong Holland kwam tien minuten later nog wel op gelijke hoogte door Ballena Clemencia (1-1), maar André Stafleu bezorgde de Nederlandse bekerwin naar nog voor rust een voorsprong: 2- 1. In de tweede helft kwam de thuisclub er niet meer aan de pas. Luuk Balken- stein, pas overgenomen van Sparta, nogmaals Stafleu en Karei Bouwens bepaalden de eindstand op 5-1. Er waren 12.000 toeschouwers in het nieuwe stadion van Willemstad. Udinese acht zich echter benadeeld door het corrupte verloop van enkele wedstrijden (het omkoopschandaal) en heeft bij de bond het dringende verzoek neergelegd de degradatie on gedaan te maken. De vereniging meent, dat de in het omkoopschan daal betrokken clubs als AC Milan, Perugia, Avellino en Fiorentina eer der in aanmerking dienen te komen een divisie lager uit te komen. PORTUGAL LISSABON Sporting Lissabon is voor de vijftiende maal kampioen van Portugal geworden. Op de laatste speeldag won Sporting met 3-0 van Union de Leira en dat was voldoende om na zes jaar de kampioensvlag uit de kast te halen. Porto verspeelde de kans om op gelijke hoogte met Spor ting te blijven. Porto verloor verras send met 2-0 van Espinho. Benfica en Porto ontmoeten elkaar zondag in de finale van de Portugese beker. De winnaar mag volgend seizoen uitko men in de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars. De verliezer speelt met Boavista in de UEFA Cup. In het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen komt uiter aard Sporting Lissabon uit. FC Belenenses-Estorll Praia 12, Sporting Lisa» bon-Un. Leirl» 3-0. SC Vamm-Vlt. Oulmaraes 1-1. Boavtsta-Belra Mar 1-0. SC Eiplnho-FC Porto 2 0. Sporting Braga-RIo Ave 2-3, SC Portlmonenae- Vil. Setubal 1-0. Marltlmo Funcfaal-Benlica 1-1 Eindstand: l. Sporting Lissabon 52. 2 FC Porto 50. 3. Benfica 45. 4 BoavUta Porto 37. Un Lelrta. Eatortl Praia. Beira Mar en Rlo Ave degraderen NIJMEGEN De bestuurscrisis bij NEC is voorbij. Om de continuïteit van de vereniging te waarborgen is er een tijdelijk bestuur gevormd. Als voorzitter zal voorlopig fungeren mr H. Bergamin, ex-wethouder van Nij megen en lid van Gedeputeerde Sta ten in de provincie Gelderland. Secre taris blijft H. Bouwman en J. van Wijk neemt de financiën voor zijn rekening. J. Massink en de laatste algemene voorzitter drs H. Willemsen zijn aangesteld als commissaris. EINDHOVEN Nadat eerder deze week overeenstemming was bereikt tussen de besturen van Sparta en PSV heeft Pim Doesburg in Eindho ven een tweejarig contract met PSV getekend. De Eindhovense vereni ging was genoodzaakt een nieuwe doelverdediger aan te trekken, omdat Jan van Beveren zijn verbintenis met PSV niet wenste voort te zetten in verband met zijn bedoeling in het buitenland te gaan spelen. Pim Does burg is 36 Jaar. Hij speelde drie jaar bij PSV en negen Jaar bij Sparta. BEEK Xerxes uit Rotterdam, dat vorige week reeds kampioen werd bij de zondagamateurs, heeft zondag in de laatste wedstrijd van deze compe titie tegen Caesar gefaald. De Lim burgse ploeg speelde strijdlustig en won verdiend met 4-1. Een uitslag die slechts van belang was voor de statis tiek. Voor rust scoorden Hartjens en Maas. na de hervatting verhoogde invaller Wolfs de produktie met twee doel punten. Pas vlak voor tijd kon Xer xes via De Vries iets terug doen. 1-4. Er waren 200 toeschouwers. Van Niet fungeerde als scheidsrechter. In de 'geïntegreerde' nacompetitie van de periodekampioenen (drie zon dag-hoofdklassen en twee zaterdag- eerste klassen) heeft DHC ook de tweede wedstrijd gelijkgespeeld Na de 0-0 score bij Heer werd het nu thuis tegen RKC opnieuw 0-0. Voor twee van de vijf ploegen zijn er uitein delijk deelnemers be wijzen voor het „grote" KNVB-bekertoernooi te ver dienen. JARAMA De grote prijs van Span je formule 1 is gewonnen door de Australiër Alan Jones. De Westduit ser Jochen Mass eindigde op de twee de plaats en derde werd de Italiaan Elio de Angelis. De kans is groot dat deze grand prix niet meetelt voor het wereldkampioenschap door een con flict tussen de internationale auto sportbond en de bond van construc teurs. In totaal bereikten slechts zes van de 22 gestarte coureurs de eindstreep. Onder de uitvallers bevond zich ook Jan Lammers, die na de vijftiende ronde de pits inreed. DEN HAAG De grootste verras sing in de cricketcompetitie in de hoofdklasse van het afgelopen week einde was ongetwijfeld het verlies van het Haarlemse Rood en Wit tegen het onderstaande Quick uit Den Haag. Quick won met acht runs. Rood en Wit-Qulck (H> 105-113 (Quick wint met 8 runs); VRA-Kon UD 204-79 voor 4 (VRA wint met 4-21; HBS-HCC 183-95 'HB8 wint met 88 runsi; voc BtoemendMl 125-128 voor 8 (Bloemendaal wint met 2 wicket»).

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 11