Buitenlandse studenten klem in Londen en Parijs Agmda I I I 1 I I l| s Victor Nekipelow voor de rechter 9 9 9 9 V\felstandscommissie Politie houdt Z.-Amerikanen aan Oeververbinding Westerschelde kan goedkoper wijzen opvangbeleid Vietnamezen af landarts-assistente Deze advertentie is geld waard Rumo dubbelglas B.V. Rumo Dubbelglas b.v. I Openingstijden Gemeentelijk Informatiecentrum Gemeente 's-Gravenhage YAMAHA ADVIES COMMISSIE KABELTELEVISIE VRIJDAG 30 MEI 1980 door Hans Massellnk Voor studenten uit de derde wereld is het steeds moeilij ker om in Europa te gaan stu deren. Frankrijk heeft maat regelen genomen om het aan tal buitenlandse studenten te beperken en Groot-Brittannië weigert de studie aan de Brit se universiteiten te subsi diëren. Aan de Franse universiteiten broeit het al bijna drie maanden. Er wordt gestaakt uit protest tegen deze vorm van racisme. Twee weken geleden veranderde het Parijse Quartier La- tin in een waar slagveld waarbij een demonstrant om het leven kwam. Bij deze Parijse reilën hadden „autono men" het heft in handen genomen. Na de rellen ontstond er onenigheid tussen de autonomen en de studen ten. De eersten wilden een opstand zoals in mei 1968, de meest studenten pleitten voor voortzetting van een doelgerichte actie om de beperking van de toelating van buitenlandse studenten tegen te gaan. De buiten landers zelf houden zich het liefst buiten schot, omdat tussen mei en augustus hun verblijfsvergunning af loopt. Op enkele universiteiten wordt nog gestaakt. Vandaag wordt een ac tiedag georganiseerd onder het motto „Universiteit en buitenlanders". Liberaal Frankrijk telt ruim 108.000 buiten landse studenten, dat is negen pro cent van het totaal. Ongeveer 86.000 studenten komen uit de derde wereld, meestal uit Franstalige landen. Frankrijk heeft altijd een liberaal be leid gevoerd ten aanzien van buiten landse studenten en heeft het hoog ste percentage studenten uit andere landen. Blijkbaar is het de Fransen ROTTERDAM De Rotterdamse politie heeft in samenwerking met Amsterdamse collega's elf Zuidame rikanen aangehouden op verdenking van diefstal. De vijf mannen en zes vrouwen werden in een hotel in Am sterdam aangetroffen. In de gehuur de kamers werd een grote hoeveel heid sieraden gevonden en tal van andere goederen. Het gezelschap liep tegen de lamp nadat twee mannen in een woning aan het Willemsplein in Rotterdam hadden ingebroken. De door hen gehuurde auto bracht de politie naar Amsterdam. In het gezel schap werden nog twee kinderen aan getroffen die voorlopig bij de Kinder politie zijn ondergebracht. De recher che in Rotterdam is bezig na te gaan in hoeverre zij zich aan misdrijf heb ben schuldig gemaakt. allemaal een beetje te veel geworden. „De tijden zijn veranderd. Vroeger kwamen hier buitenlanders studeren' met een mooi pak aan, die wekelijks bij de bank de cheque van hun vader .gingen ophalen. Tegenwoordig zijn het ongeschoren Jongelui die profite ren van anderen en in de universi teitszaal slapen", zo zegt een ontevre den Fransman. Inderdaad, steeds meer studenten uit armere landen, die net het Franss kolonialisme van zich hebben afgeschud, gaan in Frankrijk studeren om daar een hoog aangeschreven graad te behalem Selectie De protesten aan de Franse universi teiten zijn gericht tegen de sterke selectie die de Franse regering maakt Wil een niet-Fransman in Frankrijk gaan studeren, dan moet hij eerst door een kritische ambtelij ke molen. In eigen land moet hij een onderhoud hebben met een Franse ambtenaar en een dicteetje maken. Op grond" daarvan wordt uitgemaakt of hij aan de verdere procedure mag meedoen. Heeft hij voldoende geld, een bedrag gelijk aan de Franse beurs van 1500 francs per maand, is hij gezond genoeg? Kan hij wel in aanmerking komen voor een visum? Is hij door deze selectie heen, dan beoordeelt een Nationale Commissie de buitenlanders nog eens en wijst de plaats aan waar hij mag studeren. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De vaste oeververbin ding over de Westerschelde kan goed koper worden uitgevoerd dan oor spronkelijk voorzien. Ambtenaren van het ministerie van verkeer en waterstaat en financiën studeren op het ogenblik op de mogelijkheid de aan te leggen brug en tunnel smaller uit te voeren. In plaats van vier rijstroken, zouden er twee moeten komen. Daarbij wordt uitgegaan van een lager ver keersaanbod, dat in de toekomst van de verbinding tussen Zeeuwsch- Vlaanderen en Zuid-Beveland ge bruik gaat maken. In dit plan zullen vluchtstroken zodanig worden uitge voerd dat de weg in de toekomst is aan te passen op grotere verkeers drukte. Deze brug-tunnel verbinding maakt deel uit van een aantal varianten en is het goedkoopste plan. Omdat het eenvoudiger is, kan ook de bouwtijd worden verkort. Het werk staat oor spronkelijk voor '81 op de lijst De voltooiing wordt in 1987 of later ver wacht. Vrije keuze van universiteitsstad zoals voorheen is er niet meer bij. Elk jaar moet de buitenlander een nieuw visum aanvragen. Binnen drie jaar moet hij een soort kandidaats (DEUG) halen waar de Fransen zelf langer over mogen doen. Zoniet, dan mag hij naar zijn land terug. De liefde voor vreemdelingen in Frankrijk wordt er niet groter op. Dit is niet alleen te zien aan leuzen op Parijse muren „buitenlanders moe ten hun bek houden maar ook aan uitspraken van gerenommeerde poli tici. Premier Barre zei onlangs nog: „Wij willen geen universiteiten die opslagplaatsen zijn." En minister van binnenlandse zaken Bonnet zei dat ze naar Frankrijk komen om „politieke syfilis" te krijgen. Bovendien meent hij dat „dertig procent van hen niet eens Frans kan schrijven" en dat de buitenlanders niet bijdragen tot de Franse cultuur. Eenmaal afgestu deerd hebben ze recht op een ver blijfsvergunning en „pikken ze het werk in dat voor jonge Fransen is bestemd", aldus Christian Bonnet Minister van universiteitszaken, me vrouw Saunier-Sélté geeft min of meer toe dat er niet aan een vorm van discriminatie te ontkomen is met de nieuwe regeringsmaatregelen. Zij noemt het racisme de „achilleshiel" van de plannen. „Maar wij tellen naar verhouding vijfmaal zoveel studen ten als de Verenigde Staten en zelfs tienmaal zoveel als de Sowjet-Unie. Omdat in Parijs alleen al vijftigdui zend buitenlanders studeren is er vaak geen plaats meer voor onze ei gen mensen uit de provincie", zo zegt mevrouw Saunier-Séïté. Tegenstanders van de maatregelen verwijten de regering vreemdelingen haat en vrezen voor een „elltarisme" aan de universiteiten. Een Franse hoogleraar schreef in het dagblad Le Monde dat veel studenten uit de vroe gere Franse koloniën de Franse taal tegenwoordig niet zo goed machtig zijn. Het gebruik van de Franse taal in deze landen verdwijnt daar langza merhand. Het vlot beheersen van de Franse taal als selectiemaatregel vindt hij niet een directe vereiste. De taal leren ze binnen enkele Jaren goed. Deze hoogleraar had zeer goede ervaringen met buitenlandse studen ten die volgens hem zeer gemotiveerd waren en hem zelfs aan uitstekende ideeën hielpen. De Westduitse socioloog en oud-com missaris van de Europese Gedmeen schap Ralf Dahrendorf onderstreept dit standpunt. „Ondanks de moeilijk heden die er ontstaan bij het interna tionaal onderwijs is het nog steeds belangrijk dat we kennismaken met het gezichtspunt van andere culturen in de wereld. Dit is een noodzaak, als de internationale kwaliteit van het politieke en economische leven wil doorgaan." Zijn kritiek is vooral gericht op de onderwij s-politiek van de Britse pre mier Thatcher. Buitenlanders moe ten voortaan 12.000 gulden "betalen als ze bijvoorbeeld aan de hoogaan- geschreven London School of Econo mics willen studeren. Dit bedrag kan vrijwel niemand uit de derde wereld opbrengen, als ze van hun eigen land geen behoorlijke beurs krijgen. „Me vrouw Thatcher heeft het vreemde idee dat studenten uit het buitenland als een bron van inkomsten moeten worden gezien", vindt Dahrendorf. „Als mevrouw Thatchers politiek nog lang doorgaat dan zal het resultaat Veldslag in Parijs tussen politie en demonstranten die het opne men voor de buitenlandse stu denten. zijn dat alleen maar rijke studenten, of zij die steun krijgen van hun rege ring aan een Britse universiteit of hoge school kunnen studeren," zegt Dahrendorf, die zelf in Londen heeft gestudeerd en die na zijn werk in Brussel aan de London School of Eco nomics werd verbonden. In West-Duitsland staat het er beter voor. In tien jaar is het aantal buiten landse studenten daar verdubbeld en er zijn geen aanwijzingen dat er be perkende maatregelen komen voor buitenlandse studenten. Een pro bleem is wel dat de Duitse taal voor veel studenten uit de derde wereld een te grote barrière vormt, in tegen stelling tot de Franse en Engelse taal. EINDHOVEN (ANP) Het coUege van B. en W. van Eindhoven heeft bij het ministerie van CRM schriftelijk geprotesteerd tegen het rijksbeleid ten aanzien van de opvang van boot vluchtelingen in Eindhoven. Het mi nisterie wil tussen 2 juni en half au gustus in het als' opvangcentrum in gerichte hotel „De Wildeman" in Eindhoven tijdelijk ongeveer drie honderd bootvluchtelingen opnemen. Die groepen van zestig personen zul len gedurende maximaal zes dagen in „De Wildeman" verblijven. Na een medisch onderzoek worden vluchtelingen verenigd met fa den die al elders in Nederland Nu verblijven ongeveer vluchtelingen min of meer nent in het opvangcentrum. De vrijwilligers die hen begeli vrezen dat het gebruiken van hotel als doorgangshuis tot groti blemen zal leiden. Zij zijn met i bang dat er onrust onder de hu bewoners zal ontstaan als gevolg de onvermijdelijke vermenging geheel verschillend geaarde etnii groepen. Bovendien denken dei willigers dat het gewenningspio dat bij de vaste bewoners inmidi op gang is gekomen door dit a verstoord zal worden. In de brie! I het ministerie van CRM stelt heti lege van B. en W. dat het geen ver S woordelijkheid wil dragen voor dc verwachten problemen. door Henk Wolzak In het district Vladimir, tweehonderd kilometer ten noordoos ten van Moskou,' begint een dezer dagen het proces tegen Vietor Nekipelow, een apotheker en voormalig politiek gevan gene. Op 7 december van het vorige jaar werd hij in Kamesj- kowo gearresteerd. Victor Nekipelow, een van de leiden de figuren in de Helsinkibeweging, pleitte onlangs voor meer aandacht voor de onbekende dissidenten. Tal loze „kleintjes" halen echter nimmer de wereldpers, aldus Nekipelow, en dat is voor hen tragisch, aangezien publiciteit een belangrijk reddings middel kan zijn. In hoeverre de we reldpers voor hem zelf een bescher mende publiciteit is, zal binnenkort blijken. Victor Alexandrowitsj Nekipelow werd in 1928 geboren. Hij heeft een graad in de farmacie en voltooide ook een studie aan het Gorki Literatuur Instituut. Hij publiceerde proza en ander werk in Russische kranten en tijdschriften. In 1960 verscheen van zijn hand een gedichtenbundel: Tus sen Mars en Venus, in de traditie van Jsjechow. Nekipelow werd actief in de dissiden te beweging en hij publiceerde in de samizdat (ongecensureerde eigen uit geverij). Voor deze activiteiten werd hij in 1973 tot twee jaar werkkamp veroordeeld. Maar eerst werd hij naar het beruchte Serbski-instituut voor forensische psychiatrie in Moskou ge stuurd. Hier verbleef hij twee maan den waarna hij werd ontslagen van wege krachtige protesten uit het wes ten tegen de KGB-psychiatrie. Door zijn boek „Instituut van Gekken" is Nekipelow een van de beste getuigen op het gebied van de misbruik van psychiatrie voor politieke doel einden. Vlag Nekipelow schreef tientallen verkla ringen, oproepen en open brieven ten behoeve van gearresteerde dissiden ten en gelovigen. Toen in november vorig jaar de Sowjet-autoriteiten de grote zuivering in een hogere versnel ling zetteN, was zijn commentaar: „Dit is de vlag waarmee de Sowjet- staat het olympisch jaar binnen treedt". Voor zijn an-estatle schreef Nekipe low een brief „Als ik niet terugkom",» waarin hij zegt: „Ik ben niet bang. voor een nieuwe gevangenisstraf, ik krijg alleen een gevoel van grenzeloze walging en puur lichamelijke weer zien als ik me die gemene taal indenk. Victor Nekipelow. de aanraking van handen die schaamteloos je lichaam betasten, Je zakken omkeren en kleren scheuren. Ik heb me voorgenomen vanaf de eerste dag niet met mijn medegevan genen te praten en geen papieren te ondertekenen. „Ik heb geen misdaad tegen de mens of tegen de maatschappij begaan. Ik heb me nooit beziggehouden met po litieke activiteiten. Ik zal al het moge lijke doen om mijn vrienden, ook indirect, niet te schaden. Van mijn kant vraag ik mijn vrienden in het buitenland mijn vrouw en mijn min derjarige kinderen te helpen te emi greren uit dit land, waar je recht geen waarheid is. Ik vraag dit alleen terwil- le van mijn kinderen". Als bijkomstige pesterij heeft de KGB de Russische geheime dienst de bril van Nekipelow aan zijn vrouw teruggegeven met als cynisch commentaar dat hij die in de gevan genis niet nodig heeft. GEMEENTERAAD De gemeenteraad vergadert op maandag, 2 juni om 19.00 uur, voort te zetten op maan dag 9 juni om 19.00 uur, in de raadzaal aan de Groenmarkt over o.a. de volgende ponten: benoeming leden Commissie Openbare Bibliotheek 's-Gravenhage vaststelling 1e herindelingsplan voor een deel van het Schipperskwartier motie Verduyn Lunel e.a. inzake concreet aktieplan beëindiging, resp. vermindering huursub sidies Nederlandse Operastichting en Stich ting Nederlands Letterkundig Museum en Documentatiecentrum t.b.v. te bouwen huis vesting Nederlands Dans Theater exploitatie Theater aan de Haven door de Nieuwe Komedie, gedurende de seizoenen 1980/1981 t.e.m. 1982/1983 vaste bespeling Koninklijke Schouwburg voor de periode 1 september 1980/1 september 1981 wegsleepregeling aanschaf en plaatsing van roodlichtcamera- palen met toebehoren en van verlichte ver keersborden verstrekken van een geldlening aan de Stichting Burgerzin-aktie verhoging krediet t.b.v. inrichting panden Weteringplein 18 t/m 21 voor de huisvesting van alleenstaanden en tweepersoonshuishou dens huur drie winkelruimten» in gebouwencom plex Drie Hoekjes restauratie muur rond terrein Nieuwe Kerk garantie geldleningen voor de bouw van een verzorgingstehuis van de Stichting Loos- duinse Hof aan de Lisztstraat wijziging Verordening rechten G.G. en G.D. financiële afwikkeling bouwplan Westen bergstraat/Wellingtonstraat instellen van beroep in cassatie wijzigingen bedrijfs- (en fondsen) begro tingen 1978 slotwijziging gemeentebegroting 1978 en vaststelling slot van de Dienst 1977 wijziging gemeentebegroting voor 1980 n.a.v. genomen raadsbesluiten tijdens de sa menstelling van de gemeentebegroting voor 1980 aanvullend krediet t.b.v. modernisering gymnastieklokaal c.a. en brandveiligheids voorzieningen van de openbare lagere school Capadosestraat 11 Nota „Eerste stap structuurplan 's-Graven hage met preadvies terzake (aan de orde op 9 juni) verheffng Nota „Eerste stap structuurplan 's-Gravenhage" met toebehoren tot Structuur plan 1980 (aan de orde op 9 juni). Wanneer u over een of meer agendapunten meer wilt weten, kunt u de tekst van de stuk ken die worden behandeld, inzien in het Ge meentelijk Informatiecentrum aan de Groen markt (geopend op maandag tot en met vrij dag van 09.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur). (Per 1 juni 1980 zal het Informatiecentrum, 's maandags vanaf 11.00 uur geopend zijn). Deze stukken zijn bovendien tegen betaling van de kosten ver krijgbaar in het Stadhuis. Burgemeester De Monchypleln 14, bij de afdeling Interne Zaken, kamer 2023, telefoon 624121, toestel 2198. Spreekrecht Wanneer U iets wilt zeggen naar aanleiding van een van de agendapunten (met uitzonde ring van de Lijst van ingekomen stukken en voorstellen van de Raadsberoepscommissie). Is hiertoe gelegenheid gedurende een half uur na de aanvang van de vergadering. Voor de laatste twee agendapunten bestaat hiertoe gelegenheid een half uur na de aanvang van de voortgezette vergadering op 9 juni. U kunt zich daarvoor tot uiterlijk drie uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de voorzitter van de gemeenteraad, Burgemees ter De Monchyplein 14, telefoon 624121, toe stel 2044. onder vermelding van Uw naam. adres en het onderwerp. De spreektijd is maximaal 5 minuten. Gevraagd in praktijk te Rijswijk ervaring strekt tot aanbeveling eventueel ook als part-time. Brieven onder nr. 50044 bur. dagblad Trouw A dam. Is Rapid-pane isolerend glas duur? bewijst u het tegendeel!!! Wij bieden u namelijk Rapid-Pane Isolerend glas met Komokeur kompleet volgens officiële voor schriften geplaatst. {incl. meranli glaslatten) per m2210.— rijkssubsidie 30%63,- incl. 10 jaar garantie B.T.W. 147,- Voorkom lange wachttijden in het na|aar, bestel nu! Wij geven op alle orders boven 500,— afgesloten tussen 1 april 1980 en 31 augustus 1980 een extra zomerkortlng van 100,—. Dealer RaDid-Pane kunn«n «m tegon concurrerende Postbus 41 Voorstraat 59a Poeldijk Telefoon 01749-46121 prijzen hardhouten deuren en kozijnen leveren. uezoek vrijblijvend onze show room waar de nieuwste collectie CHATEAU CARAVANS en VOCA TOUR VOUWWAGENS te bezichtigen zijn. BERGMAN CARAVANS LEIDSEVAART 189, NOORD- WIJKERHOUT, TEL C2523-2649 Bij Hotel Piet Gijs. 500 m. langs water richting Nöordwijk. Antiek boerderij DE NOOTEDOP Dr. van Noortstraat 19 Stompwijk Tel. 01715-2303 heeft grote keuze eiken, ma honie en grenen meubelen. Nu ook Perzische tapijten te gen scherpe prijzen. m De Welstandscommissie vergadert op donderdag R 5 juni 1980 om 13.30 uur, kamer 102 in het gebouw van Bouw- en Woningtoezicht, Mauritskade 9 (bereikbaar met de tramlijnen 7 en 8 en buslijnen 4,5 en 22). De agenda vermeldt: Gelegenheid totigebruik maken van spreekrecht. Notulen vergadering d.d. 29 rrtei 1980. Uitbreiding van een winkelpand aan de Keizer- straat 32 en van een bedrijfsgebouw aan de Juno- straat 12. en verdere plannen voor de percelen Van der Burchlaan, Molenstraat 9A-11, Plaats 14- 16, Hofweg 15/Spuistraat 72, Parkweg 9, Jacob Catslaan 12, Van Zeggelenlaan 145, Stamkart- g straat 2-4, Frederik Hendriklaan 256.258 en 258A, I Scheveningseweg 112, Beeklaan 157-159, Me- zenlaan 44-42B, Van Bylandtstraat 135, Meloen- straat 56, Wormen/eerstraat 203, Trekweg 51, E Pieter Meinersstraat 104, Badhuiskade 1B, ,De| Moucheronstraat 92. a De ontwerpen liggen ter inzage bij de secretaris H (Mauritskade 9, kamer 109) van maandag t/m 1 woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekrecht De behandeling van de bouwplannen geschiedtg niet in het openbaar. Wanneer U echter iets wilt zeggen naar aanleiding van een van de onder- E werpen bestaat hiervoor gelegenheid in het open- U bare gedeelte van de vergadering, tussen 13.30 en H 14.00 uur. U kunt zich daarvoor opgeven tot uiter- lijk donderdag 5 juni 1980.10.30 uur, bij de secre-E taris, tel. 469590, toestel 217, b.g.g. toestel 145,1 onder vermelding van Uw naam en instelling na- mens welke U spreekt, Uw adres en het agenda- punt. Het aantal personen dat hiervan gebruik kan 1 maken bedraagt maximaal 6. De spreektijd be- I draagt maximaal 5 minuten. Het verslag ligt vanaf maandag 16 juni 1980 ter - inzage bij het Gemeentelijk Informatiecentrum. Met ingang van 2 juni 1980 is het Gemeentelijk Informatiecentrum aan de Groenmarkt 's-maandags gesloten van 9.00 tot 11.00 uur. De nieuwe openingstijden zijn: maandag 11.00 -17.00 uur dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur zaterdag 10.00 -16.00 uur et JACHTWERF DANIËL heeft 40 gebruikte MOTORKRUISERS in alle prijsklassen, Koperweg 7, Alphen a/d Rijn. Tal. 01720-22219 Mercury-Honda b.b. motoren NIEUW EN GEBRUIKT 7 DAGEN GEOPEND Van der Wansem Marine B.V. BU PONT KAAGDORP TEL 02524-4264. Kunsthandel Krol Den Haag schilderijen en grafiek. Welmarstraat 252. Tel. 070-464552. BRIEVEN OP ADVEI TIES onder nummer, die gens ons oordeel niet fide reageren op de inh van advertenties worden doorgezonden Wij, Kantonrechter te Leiden; Wederom gezien het op 21 fe bruari 1980 ter griffie ingeko men verzoekschrift van JA COB CORNELIS VIANEN, wonende te Rijnsburg, Val- kenburgerweg 1; Gelet op het geboorte-extract, waaruit blijkt, dat verzoeker is geboren op 22 februari 1960 te Oegstgeest en derhalve de leeftijd van achttien jaren heeft bereikt; Gelet op de in deze zaak gegeven voorlopige beschikking dd. 17 maart 1980, waarna ter dienende te rechtzitting van heden zijn verschenen: 1. verzoeker voornoemd, die verklaarde bij het verzoek te persisteren, 2. verzoekers ouders, Jacob Vianen en Aletta van der Burg, beiden wonende te Rijnsburg, Valkenburgerweg 1, die verklaarden in te stem men met het verzoek, vermits zij verzoeker volkomen staat.achten de ten requeste verzochte rechten van meer derjarigheid uit te oefenen; Overwegende, dat het ver zoek voor toewijzing vatbaar is; Gelet op artikel 235 Boek I van het Burgerlijk Wetboek; BESCHIKKENDE: Verlenen Jacob Cornells Vianen. gebo ren te Oegstgeest op 22 febru ari 1960, wonende te Rijns burg, Valkenburgerweg 1, handlichting tot: de gehele ontvangst van zijn inkomsten en de beschikking daarover, alsmede het aan gaan van een vennootschap onder ftrma tezamen met zijn vader Jacob Vianen, welke vennootschap ten doel zal hebben de handel in bloemen en planten alsmede aanver wante produkten en tevens het kweken van en de groot- en kleinhandel in landbouw-, tuin- en bloemzaden, vrucht bomen, sierbloemen en bloembollen, een en ander in de ruimste zin des woords, doctt met inachtneming van het bepaalde bij gemeld arti kel 235 Boek I van het Bur gerlijk Wetboek. Wijzen als dagbladen waarin deze be schikking naast publicatie ervan m de NEDERLANDSE STAATSCOURANT - moet worden bekend gemaakt aan, het LEIDSCH DAGBLAD en TROUW. Gegeven op 9 april door mr mr D. W. C. van der Velde, Kantonrechter-plaats- vervanger voornoemd, in te genwoordigheid van W. Bezemer, waarnemend-griffier. De Adviescommissie Kabeltelevisie ver gadert op woensdag 4 juni 1980, aanvang 14.00 uur, in de Raadzaal aan de Groen markt over de volgende punten: Adres van de Vereniging van leraren in levende talen met het verzoek te onder zoeken of de uitzendingen door de satel liet OTS 2 van de Franse televisiezender Antenne 2 via het kabeltelevisienet kunnen worden doorgegeven. Adres van de heer C. van der Vliet m.b.t. de aanleg van kabeltelevisie in de wijken rond het centrum. Raadsadres van de Stichting Bewoners overleg Kraayenstein m.b.t. het tijdstip van aansluiting op het kabeltelevisienet. Raadsadres van de Vereniging van eige naars Groen van Prinstererlaan II omtrent vergoeding van door de aanleg van kabel televisie veroorzaakte schade. Adres van de Ratcommissie Lindoduin m.b.t. de ontvangstkwaliteit van een aantal buitenlandse televisiezenders. Adres van de directie van Centraal Make laars Beheer B.V. m.b.t. uitbreiding van het programmapakket van de CAI-'s-Graven- hage. Adres van de heer A. Jansen omtrent de ontvangstkwaliteit en de programmakeuze. Korte notitie waarin het oordeel van de com missie wordt gevraagd omtrent de wense lijkheid voor gezicht gestoorden een gereduceerd tarief vast te stellen. Indien u over een of meer agendapunten meer wilt weten, kunt u de volledige tekst van de te behandelen stukken inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum aan de Groenmarkt (geopend maandag tot en met vrijdag van 09.00 uur - f7.00 uur en op zaterdag van 10.00 -16.00 uur). De stukken zijn bovendien verkrijgbaar in het Stadhuis, Burgemeester De Monchy plein 14, bij de afdeling Interne Zaken, kamer 2023, telefoon 624121toestel 2198. Desgewenst kunt u over een agendapunt het woord voeren gedurende in principe ten hoogste vijf minuten. U dient dit dan direct vóór de aanvang van de vergade ring kenbaar te maken aan de secretaris van de commissie of het telefonisch uiter lijk een dag voor de vergadering bij het secretariaat te melden (telefoon 624121, toestel 3045). U krijgt de gelegenheid tot inspreken in beginsel direct voordat het desbetreffende agendapunt door de voor zitter aan de orde wordt gesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14