'inale van de armoede ielrennen, een levensindeling Duitse officials wel naar Moskou René Koppert in leiderstrui Renners wandelen in Dauphiné Libéré [aktische zet van Nottingham beslist strijd tegen Hamburg fieuw talent Jacques Hanegraaf heeft zijn keuze gemaakt José Higueras snel uitgeschakeld Joke van Beusekom in kwartfinales Tsjech trainer van handbalteam Angst voor Alpen verlamt peloton WILSON Wereldrecord vijfkamp IERDAG 29 MEI 1980 SPORT TMXJW/KWARTET P 15 - RH 19 - S 17 r Matty Verkamman, kDRID De Europacup [or landskampioen blijft r het vierde achtereenvol- jde jaar in Engeland. Maar [ten de lokale fans zullen weinig Britten plezier jeven aan het succes dat ngham Forest gister fond ten koste van Hambur- (T Spiel Verein (1-0) continu- de. In de Spaanse hoofd lid beperkte Nottingham veelal tot een partijtje fvelen verdedigen. De ieg tot stand gekomen tref- f van de Schotse linksbui- i John Robertson werd op i welhaast misselijke ma- r gekoesterd. jntbrak Hamburg ten ene male intelligente patronen die de En- je muur zouden kunnen slechten. lordduitsers speelden meestal f het midden, vanaf de vleugel 1 amper een bruikbare bal ver- jen. Ook superstar Kevin Keegan pHSV bij zijn afscheid niet op j ideëen brengen. Vooral in de »de helft werd Nottingham in een jende greep gehouden. De sterke jipers Birtles en Lloyd, plus de be- iwbare doelman Shilton hielden l hoofd echter koel. Het enige Iele gevaar school in een afstands- Jot van vleugelverdediger Kaltz de paal raakte. iet lang niet uitverkochte Berna- tadion was het een finale tussen e teams, die op belangrijke posi- een bepalende speler misten. inghams ster aanvaller Trevor icis raakte enkele weken geleden s het competitieslot al onklaar, ïegd bij het discupabele aan- en iopbeleid van manager Brian "i kwam dat de Engelsen lang- erhand op een onvolwaardige se- e te staan. jgh deed ervaren krachten als |mmill. Hartford en George van de terwijl zijn aankoop Bowles jmen de kortste tijd met hem over- lag en zelfs weigerde om mee r Madrid te vliegen. De 19-jarige s kreeg zodoende een kans in de terwijl louter leeftijdgenoten bdez^ Mills de bank bevolkten. Het fysieke probleem van HSV betrof slechts één man, maar dan ook een gewichtige: aanvalsleider Hrubesch. De klassieke spits bleek niet tijdig hersteld van een enkelblessure en nam 'plaats op de dug-out. In de praktijk betekende de absentie van Francis en Hrubesch natuurlijk een danige knauw voor de wederzijd se aanvalskracht. Dat was van meet af aan duidelijk zichtbaar en speciaal aan de kant van Nottingham. De titelverdediger stelde zich wel zeer on-Engels op. Birtles was notabene vaak de enige aanvaller. HSV werd vrijwel voortdurend het genot van balbezit gegund. Clough's tactische antwoord was niet veel meer dan een compacte wal van verdedigers. De vleugelaanvallers Robertson en Mills, de middenvelders, het viertal McGo- vern, Bowyer, Birtles, blokkeerden elk aanspeelpunt. En mocht er nog eens een gaatje vallen dan waren er altijd nog Lloyd, Burns, Gray en An derson die er hun lichaamskracht te genaan gooiden. Burns kwam dat on middellijk al op een gele kaart te staan toen hij Keegan hard in de rug liep. HSV had het uiteraard wel moeilijk met de spelopvatting van de tegen stander. Niet altijd hadden de Duit sers afdoende middelen ter beschik king om de counter te bespelen. Want dat was bij vlagen toch ook de andere kant van Nottingham: eenmaal voor waarts gericht, bleek de ploeg zowel in de ruimte als op een klein veld balvaardig. De Duitsers die gewoon tegetrouw zworen bij een scherpe dekking, verloren de organisatie nog wel eens uit het oog wanneer Ander son met Birtles een-tweetjes opzetten en Robertson aan het soleren sloeg. De druiven waren voor HSV niette min heel zuur toen na 20 minuten de eerste echte aanval van Nottingham meteen succes opleverde. Robertson pikte de bal via een paar caramboles op en klopte doelman Kargus met een bekwame schuiver: 1-0. HSV mócht ook nadien het heft in handen houden, maar in concrete zin leverde dat tijdens de eerste helft nog niet meer dan een schot van invaller Milewski op die de sterke Shilton pareeerde. Tevoren had Reimann nog Nottinghmas verdediger Mills is Kevin Keegan te snel af geweest. Voor hem doemt nu Nogly op. raak geschoten, maar toen stond Keegan buitenspel. Het beeld van een constant tegen een levende muur opboksende Duitsers, werd na de rust nog aangescherpt. Hrubesch verscheen ten koste van Hiernoymus alsnog in de piste, maar kon zijn faam toch niet waarmaken. HSV drukte wel met elan. maar werd niet al te veel gevaarlijk. Keegan liet zich op den duur maar wat terugval len. Zijn pogingen om snelle combi naties aan te gaan vonden evenwel geen begrip of liepen vast in het En gelse collectief. Voor een Europese bekerfinale was het natuurlijk wel een erg armoedig gezicht, dat spelletje aanvallen en verdedigen. Een nieuwtje is dat ech ter allang niet meer. Het Engelse voetbal mag dan, in algemene zin ook terecht, een positief aanvallende naam hebben, een feit is dat ook de vorige finales Nottingham Forest- Malmö en Liverpool-FC Brugge een •teleurstellend spel lieten zien. Op het eigen eiland weten de Britse profs dat er spektakel wordt vereist. Eenmaal op het continent past men zich tegen woordig meer dan eens aan bij de heersende behoudende mo<Je. In Am sterdam speelde Nottingham tegen Ajax bij voorbeeld niet positiever dan gisteravond. Dit soort finales bewijst wel eens te meer dat voetbal aan de top gemak kelijk vermoord kan worden. Er zijn genoeg clubs die een wedstrijd kun nen neutraliseren. In resultaten ver taald kan dat successen tot gevolg hebben, maar het betekent tevens dat Europa-Cup voetbal een overleef de gebeurtenis is geworden. NOTTINGHAM FOREST-HAMBURG SV 1-0 (1-0)21. Robertson 10 Scheidsrechter: Garrido (Port). Toeschouwers: 60.000. NOTTINGHAM FOREST: Shilton; Anderson, Lloyd. Bums, Gray (Gunn). Mills (O'Hare); Birtles, McGovem, Bo'wyer, O'Neill; Robertson. HAMBURG SV: Kargus; Buljan. Kaltz. Jakobs, Nogly; Hieronymus (Hrubesch). ring. Milewski, Reimann. Keegan. or Erik Oudshoorn lAKSBERGEN Bondscoach Rini Wagtmans omschrijft m als koppig, eigenwijs en erg mondig. Kortom een type Eef taan, die nooit een blad voor de mond nam. Ook gaat de gelijking met Hennie Kuiper op, Want tijdens de koers is nog 19 jaar jonge coureur Jacques Hannegraaf even fel als ijdlustig als de oudwereldkampioen. Maar het liefst wordt zelfde Jacques Hanegraaf met niemand vergeleken. Wil hij h ontdoen van alle lastige etiketten. Hanegraaf: „Ik geloof t dat er een vergelijking mogelijk is. Ik ben gewoon cques Hanegraaf en niemand anders." ch kan de kersverse amateur uit sbergen hij bezit deze status drie maanden er moeilijk om- in dat hij door insiders wordt be- louwd als de ongeslepen parel van Nederlandse wielersport. Een ren- die straks met de eveneens ge- mde Ad Wijnands in de voetspo- i moet treden van de huidige Tour France-vedettes. ques Hanegraaf gaf zijn visite- trtje al af in de omloop van Zeeuws anderen en de Ronde van Midden- flerland. Twee amateurklassie- s, die hij beide won, Herman Krott tr de jongste telg uit zijn rijk geta- teerde wielerstal: „Hanegraaf is intelligent en leergierig. Volgens beschikt hij over capaciteiten die niet aan het licht zijn gekomen. orlopig kennen wij alleen de feiten die zijn dat hij altijd voorin zit en ak wint." igneur Cees Cekkers sluit zich aan de lange rij van kenners die vol tzag praten over Hanegraaf. Dek- rs: „Ik zeg niet gauw: dit wordt een tot coureur. Maar Hanegraaf een renner is in de laatste vijf jaar t meer opgestaan. Jacques rijdt t alleen erg goed hij heeft ook qua uw en uiterlijk alles mee. Ik be- el: hij is het prototype van een lette." tuurlijk ontgaat het Hanegraaf i dat hij zoveel lof krijgt toege- aaid. De jonge coureur: „Het eelt natuurlijk mijn ego, dat wel. ar de weg is nog lang. Ik zal nog ter een jaar in de rij der amateurs eten verblijven en pas dón wordt t tijd om aan een profcontract te nken. Overigens wil ik dolgraag oepsrenner worden. Ik heb zelf i schema in mijn hoofd. Geen jaar- leling, maar een levensindeling. De mende 10,15 jaar wil ik me volledig an toeleggen op de wielersport. En u zien we wel weer verder." ewel Hanegraaf door velen nu al hemel wordt ingeprezen kent hij I degelijk zijn zwakke kanten. Te nog, is de donkere coureur niet rt genoeg als er in het peloton angrijke ontsnappingen plaats ten Onwillekeurig kan dan toch 1 de vergelijking met Hennie Kui- worden doorgetrokken, want óók schittert vaak door afwezigheid hneer de grote slag valt. «egraaf over zijn tekortkomingen: ben mezelf ervan bewust dat ik belangrijke demarrages er vaak niet bij zit. Ik koers ook nog veel te onstuimig. Volgens mij komt dat door gebrek aan ervaring. Met Her man Krott en Rini Wagtmans praat ik vaak over dit soort technische mankementen. Ik ben misschien wel eigenwijs, maar dat houdt niet in dat ik niets van een deskundige zou aan nemen. Ik heb me voorgenomen om in de Olympia's Ronde veel aan mijn techniek te doen. Je kan me dan ook niet als een favoriet beschouwen voor de eindzege." Hanegraaf kan op dit moment moei lijk een verklaring vinden voor het feit dat hij er een gewoonte van maakt om tijdens de wedstrijd als een lefgosertje te keer tegaan. „Ik houd gewoon erg van deze sport." zegt hij. „Het is leuk om spectaculair te rijden. Wanneer ik eenmaal in een gezapig rijdend peloton zit, waarin niets gebeurt, kan ik het dikwijls niet laten om een ontsnappingspoging te wagen." D? Brabander heeft vanaf zijn der tiende jaar doelbewust voor de wie lersport geleefd. In Nederland gaat dat vaak ten koste van een maat schappelijke carrière. Zo ook bij Jac ques Hanegraaf. Op dè middelbare school werd hem het hek gewezen omdat de wielrennerij te veel tijd in beslag nam. Hanegraaf: „Soms bleef ik een paar weken weg voor lange etapfcewedstrijden. Op een gegeven moment zei de directeur: sorry jon gen, het kan zo niet meer. Ik heb gekozen voor de wielersport, maar nu al, zie ik dat je met een MAVO-diplo- ma weinig begint. En dat is zonde natuurlijk, want ik heb de kans wel gehad. Misschien dat ik in de toe- Jacques Hanegraaf: „De komende 10, 15 jaar wil ik me helemaal toeleggen op de wielersport". komst met een avondstudie nog wat kennis kan vergaren." Hanegraaf gaat momenteel als werk loze door leven. Hij werd onlangs bij zijn baas als administratief medewer ker weggesaneerd. Iets dat hem nog steeds danig dwars zit. „Je wordt er vaak op aangekeken. Hij wielrent al leen maar, zeggen de mensen dan. Maar dat is op dit moment helemaal niet mijn bedoeling Ik ben nu al bezig met de perioden na mijn prof periode." NEEDE In de 29ste aflevering van Olympia's Ronde wist René Koppert gisteren een einde te maken aan de Russiche suprematie. Door een ra- zensnel gereden tijdrit in Neede waar hij als tweede eindigde kwam Kop pert in het bezit van de oranje leiders trui. De winst in de tijdrit over 22 kilometer ging wel weer naar een Rus: Vladimir Koetznetsow. De Russen beheersen de ronde overi gens nog wel, met uitzondering dan van de eerste plaats, bepalen ze de top van het klassement. Aan Neder landse zijde valt alleen dan nog op dat Johnny Broers zich op de vijfde plaats toch aardig In de buurt van de leiders weet te handhaven. In de vroege uren van de middag bepaalden de Russen overigens ook het beeld van de ronde. Toen was het Stanislaw Logwin die de rit van Hoo geveen naar Neede won, voor de Ne derlander Ad Wijnands. Logwin nam bij die gelegenheid voor even de eer ste plaats in het algemeen klasse ment van zijn landgenoot Joeri Kats- jirin over. Tweede etappe: I. Oleg Logyin (Sow). 122 km tn 2.39.20 (met tljdvergoedlng: 2.39.05); 2. Wijnands z.t. (met tljdvergoedlng; 2.39.10): 3. Jac van Meer z.t. (met tljdvergoedlng: 2.39.1S); 4. Henk van Weers 2.39,20. 5. Plm Boch; 6. Aavo Plkkoes iSow); 7. Tirü van RIJabergen; 8. Joeri Katsjarln (Sow); 9. PARIJS Op de derde dag van de strijd om de open Franse tenniskam pioenschappen in Parijs is de eerste geplaatste speler in het heren enkel spel uitgeschakeld. De Spanjaard José Higueras, getipt als elfde, ver loor van de Amerikaan Peter McNa- mara in drie sets: 2-6, 4-6, 4-6. Deze partij gold nog de eerste rond van het toernooi. De als vijfde geplaatste Amerikaan Vitas Gerulaitis stond zijn tegenstan der uit de tweede ronde, zijn landge noot Fritz Bühnig, slechts vier games toe. Gerulaitis was met 6-1,6-2,6-1 de meerdere. De Nederlandse speelster Nanette Schutte, die zich via de kwalificatie had geplaatst voor het hoofdtoer nooi, won in de eerste ronde met 6-4, 6-2 van de Argentijnse Claudia Casa- bianca. JAKARTA Joke van Beusekom heeft zich geplaatst voor de kwartfi nales van het wereldkampioenschap badminton in Jakarta. Bij een tempe ratuur van 39 graden celsius versloeg zij de Britse Karin Bridge met 11-4,2- 11, 11-7. De Britse, die als zevende was geplaatst, eiste tijdens de partij zoveel van zichzelf, dat zij na afloop flauw viel en bij moest worden ge bracht Joke van Beusekom, die zich voor het eerst in haar carrière bij de acht sterkste speelsters ter wereld schaarde, komt in de kwartfinales uit tegen de nummer twee van de wereld, de Indonesische Verawaty. Deze ver sloeg de Japanse Furniko Tookaido met 11-2, 11-0. AMSTERDAM De Tsjechische handbal trainer Jan Kecsemethy heeft een contract gesloten met het Nederlands Handbal Verbond voor een periode van drie jaar. De Tsjech zal zijn taak beginnen na de Olympi sche Spelen van Moskou. DAMMEN Twee ronden voor het einde van het westeuropees zone toe mooi In Ai la Terme (It) lelden vier Nederlanders: Van der Wal (20 pnt), Clerc en Jansen (18) en Drost (17). VOETBAL Door een doelpunt van Boniek (67e min.) won Polen in Poznan een vriend schappelijk duel tegen Schotland. VOETBAL Beveren (0-0 en 1-0 tegen Stan dard Luik) en Waterschei (0-0 en 2-1 tegen Kortrijk) spelen in de finale om de Belgische beker. VOETBAL Jeunisse d'Esch is voor de zeven tiende keer kampioen van Luxemburg ge worden. VOETBAL Uitslagen beker, amateurs. West II Nieuwenhoom-Vertourch 3-0. Papendrecht- DVC 3-1. Xerxes-Hlllegom 0-0 (Xerxes wns). VOETBAL Uitslagen laatste speeldag Frankrijk: Angers-Valenciennes 2-1. Sochaux- Monaco l-O, Best-Marseille 7-2. Paris SG-Lyon 21. Lens-Metz 4-1. Nancy-Roubaix 2-0. St. Etienne-Bastia 2-0, Straatsburg-Bordeaux 4-0. Nlce-Nlmes 1-0. Nantes-Laval 4-1. Nantes was al kampioen. FRANKFURT Westduitse sporters niet, officials wel naar Moskou. Dat is in het kort de uitkomst van het beraad tussen de voorzitter van de Westduitse sportfederatie, Willi Weyer, en de vertegenwoordigers van de nationale sportbonden in Frankfurt. Om zoals het heet „de Duitse belangen te behartigen" gaan hoogstwaarschijnlijk zes West duitse kamprechters en 31 gedelegeerden voor de 21 congressen van de Olympische takken van sport naar Moskou. Weyer verklaarde na de rustig verlopen bijeenkomst: „De Olympische Spelen zijn op 3 augus tus geëindigd. De sport daarentegen gaat verder Na de sluiting van de inschrijvingsdatum voor de Spelen van Moskou lijkt de onzekerheid rond het precieze aantal deelnemers nog even groot als tevoren. De minister van jeugd en sport van de Afrikaanse staat Gabon verklaarde woensdag in Libreville, dat zijn land ten onrechte voorkomt op de lijst van deelnemende landen. Zonder Gabon zouden nog 84 landen naar Moskou gaan. Intussen heeft het Moskouse organisatiecomité bekend gemaakt, dat Kenia het besluit om af te zien van de Olympische Spelen in herover weging wil nemen. Kenia was een van de allereerste landen, die zich aan de zijde van de boycotters schaarde. Nu wordt het wellicht het eerste land, dat zich na de sluiting van de inschrijvingstermijn van 24 mei meldt. De overkoepelende Franse sportraad heeft besloten niet bij de ope ningsceremonie in Moskou aanwezig te zijn. Achter het bordje „C.N.O.S.F." zal alleen een vlaggedrager lopen, die niet de Franse driekleur zal mogen torsen. Mocht een Franse deelnemer of deelneem ster winnen, dan wordt alleen de Olympische vlag met de vijf ringen gehesen. Het begrip „Frankrijk" zal op de officiële kleding niet worden gebruikt. De Fransen hopen tijden de bijeenkomst met de nationale Westeuropese Olympische comités op 7 juni in Parijs te komen tot één lijn wat betreft het Olympische protocol. In Italië wil het nationale Olympische comité de militaire sporters niet thuislaten. Dit was door regering en parlement geëist. Volgens de voorzitter van het Italiaans Olympisch Comité, Franco Carraro, gaan er 200 atleten naar Moskou, onder wie 50 tot 70 militairen en politiebe ambten. De Ierse Transport and Gereral Workers Union, de grootste vakbond van het land, heeft besloten geld bijeen te brengen voor de Moskou- gangers. Deze verspeelden hun subsidie van 80.000 pond sterling door tegen de wens van de regering in te gaan. De Australische hockeyploeg (heren) zal niet deelnemen aan de Olym pische Spelen. Dit is in Melbourne bekend gemaakt. Eerder besloot Australië geen afvaardiging te sturen naar de Olympische zeilwed strijden, hippische sportevenementen en het volleybaltoernooi. Ook de hockeyploeg (dames) had zich al teruggetrokken. Tevens hebben drie atleten en twee officials besloten niet naar Moskou te gaan. Een official van de Australische hockeybond verklaarde dat de beslis sing was genomen nadat bekend was geworden dat slechts vier van de twaalf geplaatste landen aan het hockeytoernooi zullen meedoen. De Australische zwemster Tracey Wickham zal ook niet deelnemen aan de Olympische Spelen. De zeventienjarige veelvoudige wereldre cordhoudster en belangrijke kanshebster op eremetaal, heeft zich om „persoonlijke redenen" teruggetrokken. Peter Bow^n, de leider van de Australische zwemploeg, verklaarde dat de afwezigheid van Wickham niets te maken heeft met een boycot van de Spelen. „Tracey staat onder geweldige druk. Er wordt van haar een topprestatie verwacht, dat wil zeggen goud. Die druk heeft haar gesloopt. Ik ben teleurgesteld over deze beslissing, maar ik kan haar besluit wel begrijpen," aldus Bowen. ST. ETIENNE Een sprintzege van de Belg Guido van Calster en een eenzame vlucht van de Fransman Pascal Simon over 23 kilometer wa ren de enige wapenfeiten in de twee de lange etappe van het criteri um Dauphiné Libéré. Na de dubbele etappe van dinsdag, een rit in lijn en daaropvolgend een ploegentijdrit, volgde gisteren een rit over 253 kilo meter van Macon naar St. Etienne. Het peloton vond het kennelijk teveel van het goede. Het overbrugde de afstand in ruim zeven uur, bijna wan delend. Met de zware Alpenetappes nog voor de boeg een logische hou ding, maar een niet al te slimme zet van de organisatoren, die op deze manier de levendigheid uit de koers haalden. De enige ploeg die wel wilde werken was de Franse formatie van Hennie Kuiper en Michel Laurent. Kuiper, die een matig voorseizoen wil goed maken door in de „kleine Ronde van Frankrijk" een goede prestatie te le veren, heeft tot nu toe niets laten zien. Beurtelings demarreerden Kui per en Laurent, maar ver kwamen zij niet. Zodoende kwam, na een korte solo van Simon, het complete peloton aan de finale die vrij verrassend ein dige in een overwinning van Guido van Calster. Verrassend, omdat zijn ploeggenoot Sean Kelly dit seizoen verscheidene keren sneller was ge weest. Voor de tweede achtereenvol gende keer moest de enige Ier van het peloton genoegen nemen met de tweede plaats. In Macon was dat dinsdag ook het geval. Vandaag wordt het peloton weer ge trakteerd op een dubbele etappe. Eerst een rit in lijn van St. Etienne naar Vienne en vervolgens een indivi- duele tijdrit Vienne Lyon over 35 kilometer. Daar heeft Joop Zoete melk de kans de leiding in algemeen klassement te heroveren op de Frans man Christian Seznec. (Fra). 8. Van de Velde (Ned). 9. Friou (Fra). 10. Zoetemelk (Ned). 20. Kuiper (Ned). 23. Stamsnlj- der (Ned), 24. Verbrugge (Ned). 27. Langerijs <Ned> allen in dezelfde tijd als Van Calster. Algemeen klassement: 1. Seznec (Fra) 12 uur 44 min 44 sec., 2. Martin (Fra) op 2 sec.. 3. Van Calster (Bel) op 10 sec.. 4. Mathis (Fra) op 14 sec.. .V Levavasseur (Fra) op 16sec., 6. Lebaud (Fra) op 18 sec.. 7. Zoetemelk (Ned) op 23 sec.. 8 Nllsson (Zwe) op 25 sec 9. De Muynck (Bel) op 29 sec.. 10 Criquieüon (Bel) z.t.. 11. Lubberding (Ned) op 34 sec.. 14. Van de Velde (Ned) op 39 sec.. 21. Kuiper (Ned) op 53 sec. t 07.39). 2 Kelly Uer) z.t. (7.07.49). 3. Sherwen lObr). 4. Thurau (WD1), 5. Legeay (Fra), 6. Seznec (Fra). 7. Oallopin ADVERTENTIE Ron Snijders; 10. Peter Steljnlnlc. Tijdrit: 1 Wladimir Koetsnetsow (Sow) 22 km In 29 rain 2 sec. (met bonificatie 28.47); 2. René Koppert 29.07 (28.57); 3. Aavo Pikoes (Sow) 29.15 (29.10): 4. John Broers 29.21; 5. Hans Vonk 29 28: 6. Gerard Veldscholten 29 29; 7. MarUn de Vos en Ivano Maffei (Ita) 29.34; V. 8ergeJ Tsjelpakow (Sow) en Derek Hunt 29.36; 11. Jannes Slende- broek 29.37; 12. Oleg Logwin (Sow) 29.40; 13. Henk Mutsaars 29.43: 14. Jacques Hanegraaf 29.44. Algemeen klassement: 1. René Koppert 7.40.11; 2. Wladimir Koetsnetsow (Sow) op 2 sec.; 3. Aavo Pikoes (Sow) op 5 sec.; 4. Oleg Logwin (Sow) op 20 sec.. 5. John Broers op 24 sec 6. Watjeslaw Dedenow (Sow) op 39 sec.; 7. Derek Hunt op 50 sec 8 8ergeJ Tsjélpakov (Sow) op 51 sec 9. Ivano Maffei (Ita) z.t.; 10. Jacques Hanegraaf op 52 sec.; 11. Jannes Slendebroek op 53 sec 12. Joeri Katsji- rtn (Sow) op 54 sec.. 13. Hans Vonk op 1.01; 14. Henk Mutsaars op 1.06; 15. Alberto Mlnetti (Ita) op 1.07. Als er Wilson Glennv in uw pak staat, weet u dat u goed zit Een kostuum dat de merk naam Wilson Glenny voert is uw geld dubbel en dwars waard. Zuiver Schotse scheerwol. Perfecte snit. Soepel dragend. Getemperd modieus. Kortom, hèt kostuum voor iedere man die geen com promis wil tussen prijs en kwaliteiL Informeer: tel 020-151255 RONDE VAN ITALIË De Fransman Yvon Bertin. een knecht van Bernard Hinault, heeft de twaalfde etappe in de Giro gewon nen, maar belangrijker was dat Silva- no Contini door pech 22 seconden verloor. Op de laatste 1200 meter voor de aankomst in Lecco kwam de num mer twee van het algemeen klasse ment ten val en verloor daarmee kostbare seconden. Nog groter was het verlies voor de winnaar van het afgelopen jaar, de Italiaan Guiseppe Saronni. Op het moment dat de be slissende ontsnapping tot stand kwam. met in de groep van 23 renners de favorieten, kreeg Saronni een lek ke band. Het lukte hem niet meer met de steun van enkele ploegmakkers het gat te dichten. Het resultaat: een achterstand van 1.16 op zijn rivalen, waardoor hij in de algemene rang schikking nu 6.12 achterstand heeft op leider Roberto Visentini. Het gat met zijn voornaamste tegenstrever. Bernard Hinault, groeide tot 3.14. Zijn rol in deze editie van de Giro lijkt te zijn uitgespeeld. Voor het ove rige veranderde er niet veel in de top van het klassement. Moser en Hi nault hadden in de kopgroep, die 25 kilometer voor de aankomst tot stand was gekomen, de steun van vier ploeggenoten Ondanks zijn val be hield Contini de tweede plaats. Zijn achterstand op de tijdrijder Visentini bedraagt nu echter 1.06. De overwinning van Bertin beteken de de eerste van de Franse formatie rond Hinault in de Ronde van Italié. Eerder reikte Hinault in de tijdrit tot de tweede plaats achter de Deen Mar- cussen. Twaalfde etappe: 1 Bertin (Fra) 5 40 29 (gem. 35.772 kmu), 2. Moser (It). 3. Mantovani (It). 4. MartineUl (H). 5. Morandi dt). 8. Hinault (Fra). Algemeen klassement: 1. Visentini (Ita) 56 uur 33 min 20 sec. 2. Contini (Ita) op 1.06,3 Kuperez Spa i op 1.22. 4 Panizza (Ita) op 1.53. 5. Baltaglin (Ita) op 2.13. 6. Schmutz (Zwi) op 2.56. 7 Hinault (Fra) op 2.58. 8. Knudsen (Noot op 3.13. 9. Oibi Baron- chelli (Ita) op 3.46. 10. Moser (Ita) op 3.47. 11. Chinettl (Ita) op 4.27. 12. Beccla (Ita) op 5 02. 13. Prim (Zwe) op 5.26.. 14 Santoni (Ita) op 5.55. 15. Saronni (Ita) op 6.12 DONETZK De Russin Nadesja Tkatsjenko heeft in Donetzk het we reldrecord vijf kamp verbeterd en ge bracht op een totaal van 4880 punten. Het oude Wereldrecord stond sedert 18 september 1977 met 4839 punten reeds op haar naam. Hadesja Tkatsjenko leverde die pres tatie destijds in Lille tijdens de finale van de strijd om de Europese beker vijf- en tienkamp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 19