doorlichting kritisch belicht Segin van warme politieke zomer deTijd Reclamewereld bedreigt de persvrijheid Bedrijven gebruiken geboden hulp nauwelijks Illegalen niet geholpen met overgangsregeling da^e sfStea -ilm van cineaste Nouchka van Brakel C. H. D. Steinmetz, werker illegale Trouw, overleden UIT DE WEEKBLADEN weekblad BON voor Overal te koop: f3,- Voor advies bij innovatie Comité wil regering met cijfers overtuigen Geen staatslening voor zwart geld •Vtioov ■OoVilWf* - iQNDERDAG 29 MEI 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET P 11 - RHS 13 foor Cisca Dresselhuys )EN HAAG Ook al is er mder de voorlichters van ver- chillende Haagse departe- jenten nogal wat veront- raardiging ontstaan over de ilm „Het verschil", waarin iun werk kritisch bekeken (ordt op het punt van discri- nlnatie van de vrouw, toch al de film eind deze week ngewijzigd in roulatie gaan. Het verschil" is door cineaste louchka van Brakel gemaakt in op- nicht van de Voorlichtingsraad, het ollege, waarin alle hoofden van de- ,artementale voorlichtingsdiensten Itting hebben. De film is een logisch vervolg op een inderzoek, dat enige tijd geleden »erd gehouden naar het onderwerp: hoe komt de vrouw er in de overheids- oorlichting af? De uitslag van dit nderzoek was heel somber: de vrouw iwam er namelijk heel bekaaid af in -De collega's van sociale zaken heb- Ie mogelijke officiële folders, spots, wat bezwaar^tegen het feit, mpjes en boekjes van de overheid. arheidsbureau niet gunstig «1 van dit voorUchtingsmateriaa^t de film naar voren komt. Maar ik >ek alleen maar voor en door man- V°i?,5h£W jen geschreven te zijn. Vrouwen le- zelfkritiek moeten hebben, om kriti- fn er in deze overheidswereld nau- fche kanttekeningen bij ons werk te F kunnen accepteren. Wat er ook ge beurt, de film gaat gewoon in de roulatie, er wordt heus niks in veran derd", aldus CRM-voorlichter Nol Westendorp, voorzitter van de Voor lichtingsraad. lelijks te bestaan. Over de uitslag van dit onderzoek is idertijd ook al wat heisa ontstaan mder de voorlichters. Maar dat rep ort lag er nu eenmaal, tot stand ekomen onder het onverdachte oorzitterschap van mevrouw dr. Hil- a Verwey-Jonker. Roepen, dat het iet deugde, kon dus nauwelijks. Bo- endien werden de voorbeelden in iet rapport met naam en toenaam enoemd. !en film, die als voorlichtlngsmateri- al gebruikt zou kunnen worden, leek Ie Voorlichtingsraad toen een goed ervolg op het rapport. Die film is er lan nu, maar de inhoud is sommige oorlichters in het verkeerde keelgat eschoten. Met name die van het mi- listerie van sociale zaken zouden logal ongelukkig zijn met de voor telling van zaken wat betreft het rbeidsbureau, zoals die in de film Baar voren komt. Cineaste Nouchka van Brakel (links) tijdens opnames in een opera tiezaal voor de film „Het verschil". Informatief is ook het gesprekje met psychologe Mary Zeldenrust-Noorda- nus die zegt, dat de mensen langza merhand wel weten dat je reclame niet helemaal serieus moeten nemen, dus ook niet het beeld, dat de reclame geeft van de vrouw (altijd mooi, jong, fris en knap of altijd moederend, druk in de weer met wasmiddelen en stofzuigers). Heel anders ligt dat, meent zij, met de voorlichting, vooral die van de over heid. Het beeld, dat het publiek hier voorgeschoteld krijgt, neemt men wél serieus, het gaat immers om officiële voorlichting, dus daaraan twijfelt het publiek niet. En daarom is het des te gevaarlijker wanneer die zogenaam de objectieve voorlichting de vrouw negeert en het publiek een wereld laat zien, waarin vrouwen niet of nau welijks voorkomen. De film „Het verschil", die speciaal bedoeld is om gedraaid te worden voor voorlichters, journalisten en der gelijke, is aan te vragen bij de Rijks voorlichtingsdienst in Den Haag. Tegelijk met de film is een brochure uitgekomen, waarin voorlichters dui delijk gemaakt wordt dat het anders In „Het verschil" wordt een meisje getoond dat zich tegenover een jour- nalist beklaagt, dat er van het beeld van de vrouw in de reclame, maar ook in de voorlichting niet veel deugt. De journalist, een tamelijk volgzaam ty petje, wil best naar het meisje luiste ren en lijkt aan het eind van de film overtuigd van haar standpunten (een snelle bekering, zou Je kunnen zeg gen). Dit wat zendingsachtige ver haaltje wordt afgewisseld met een aantal heel aardige portretten van vrouwen, die werkzaam zijn in zoge naamde mannenberoepen: een vrou welijke scheidsrechter, een boerin, een vormgeefster/planologe en een vrouwelijke gynaecoloog. moet en anders kan in het voorlich- tingswerk. Deze brochure vind ik ei genlijk veel informatiever dan de film; er staan series voorbeelden in hoe bijvoorbeeld voor de vrouw dis criminerend taalgebruik makkelijk kan worden vervangen en hoe vrou wen in films, affiches en illustraties nu eens anders uitgebeeld kunnen worden, waardoor duidelijk wordt dat vrouwen wel iets meer kunnen dan afwassen en koken. Eerst een paar voorbeelden over het taalgebruik: gebruik bij beschrijving van vrouwen geen andere termen dan bij de beschrijving van mannen (niet de „charmante Neelie Smit" en ge woon „de heer Lubbers"); noem vrou wen niet te gemakkelijk bij de voor naam en doe het zeker niet als het bij mannen ook niet gedaan wordt; stel in een interview met een vrouw geen onzinnige vragen en noem geen privé- zaken of bezigheden, die zich in de huiselijke sfeer afspelen, als dat niet nodig is voor de boodschap; gebruik in plaats van termen als manuren het begrip arbeidsuren, in plaats van mankracht arbeidskracht, in plaats van zakenmannen zakenmensen, in plaats van reclameman reclame maker. Wat betreft het beeldend materiaal: zorg ervoor dat in de getoonde situa ties het aantal mannen en vrouwen evenwichtig verdeeld is; meisjes en vrouwen worden vaak in een pastel- kleurige met bloemen versierde om geving gesitueerd, terwijl jongens en mannen in een sportieve en zakelijke context worden geplaatst, daar mag best eens van worden afgeweken; vrouwen hoeven niet altijd mooi te zijn net zomin als mannen wilskrach tig; kies ook eens voor zachte, vrien delijke mannen en forse, flinke vrou wen; laat vrouwen eens zien terwijl ze autorijden, de krant lezen, timmeren, of werkend als arts, advocaat of bezig in de politiek en laat mannen eens zien in een verzorgend beroep; breng mannen en vrouwen op leeftijd niet altijd als opa's en oma's in beeld, maar laat ze ook eens in andere rollen zien; laat ook eens werkende moeders zien, bijvoorbeeld met een kind aan de ene en een aktentas aan de andere hand; schakel bij films ook vrouwelij ke commentators in en gebruik vrou wen niet als rekwisieten, uitsluitend ter versiering van het beeld of als achtergrondvulling. Van een onzer verslaggevers DELFT - Op 63-jarige leeftijd is in Delft overleden professor drs. C. H. D. Steinmetz, wetenschappelijk hoofd medewerker aan de technische hoge school in Delft en oud-hoogleraar aan de medische faculteit in Medan, Indo nesië. De heer Steinmetz is onder de verzetsman „Kal" betrokken geweest bij het werk voor het ondergrondse Trouw in de jaren '4Q-'45. Hij was een sleutelfiguur in de zogeheten lood- ploeg, die verantwoordelijk was voor het vervoer van het lood dat gebruikt moest worden voor het drukken van de krant in verschillende delen van het land. Daarnaast vervoerde hij ook kranten en wapens en deed hij mee aan overvallen. „Als ik niet mee deed dekte ik de groep," vertelde hij na de oorlog. De heer Steinmetz raakte bij het werk voor Trouw betrokken nadat hij als student in Leiden had moeten onderduiken. Tijdens zijn onderduik tijd verbleef hij onder meer in Arn hem en Breda; in laatstgenoemde plaats zat hij enige tijd gevangen in de „Koepel", waaruit hij echter wist te ontsnappen. Nog tijdens de bezet ting wist hij naar Engeland te ontko men, uit welk land hij met de invasie troepen terugkeerde. In de gevechten bij Arnhem en Nijmegen liep hij ver wondingen op. Direct na de oorlog vertrok hij naar Indonesië; in 1957 was hij de laatste Nederlander die onder Soekarno tot hoogleraar benoemd werd. Na zijn terugkeer werd hij benoemd als we tenschappelijk hoofdmedewerker in de praktische natuurkunde in Delft. ADVERTENTIE Hans de Boer is van zijn duikeling op de AR-kandidatenlijst geenszins ondersteboven. 'Goudzwaard volgen, berusten? Nóóit.' Gesprek van Frénk van der Linden met een dissidente partijvoorzitter die teveel van zijn kiezers vroeg. Graham Greene uitvoerig ondervraagd door Leo Rijkens. 'Ik ben geen katholiek schrijver, ik ben een schrijver die toevallig katholiek is.' Een 'dubbelspion in de kerk' over hemel en hel. condooms en depressies, schrijverschap en zieleheil. Verder: Illegalen, het verraad der kerken? Hoogste tijd voor Groene Partij Olie embargo: laatste beroep op Shell Mishandeling van bejaarden: 'Haal het verpleeghuis uit zijn isolement' Arie Kuiper: Strauss en de kernbom proefabonnement 6 weken de Tijd voor 7</i gulden Naam Adres Plaats Tel Zonder postzegel zenden aan de Tijd Antwoordnummer 6, 1000 PA Amsterdam. Betaling na ontvangst acceptgiro. Abonnementen (dag en nacht, ook in het weekend): 020-462062 door Bert de Jong Kolommen en kolommen deze week over Hans de Boer, Jan van Houwelingen, Bob Goudzwaard en anderen, die bij de kandidaatstelling van de Tweede Kamer door de ei gen achterban van de ARP zijn afgestraft. Afgaande op het groot aantal regels, dat aan deze zaak wordt besteed, zou je haast aan een kabinets crisis denken. Geen verstandige commentator, die dit nu als gevolg van de democrati sche vrijmoedigheid van de ar-kiesve- renigingen direct durft te voorspel len. Wél is het vele geschrijf in de weekbladen over het CDA en de voor spelde „verrechtsing" van deze partij een duidelijke aanwijzing van een warme politieke zomer. Jan van Houwelingen heeft knap de publiciteit aangetrokken door zater dag voor de VARA-microfoon te roe pen, dat vervroegde verkiezingen niet zo onverstandig zouden zijn. In de Haagse Post legt hij nog eens uit, waarom het kabinet er bij een con flict over de begroting mee moet op houden. Elseviers Magazine ziet achter deze wens van Van Houwelingen deze op zet: er wordt een poging ondernomen het kabinet Van Agt te laten vallen. Lubbers kan dan als lijsttrekker van CDA naar voren worden geschoven. Hij is een mooie compromis-figuur voor het vormen van het tweede kabi net-Den Uyl. Verder vindt Elsevier het verdacht, dat het concept-verkie zingsprogramma, waaraan het CDA werkt, een handreiking is naar de PvdA. Ook dat zou in de boze opzet passen. Zo wordt in de weekbladen in de koffiedik gekeken en allerlei nieuwe regeringscombinaties uit de hoge hoed getoverd met een D'66, die naar believen meer rechts, meer links of helemaal midden-partij is. voerd, wordt een gebied half zo groot als Nederland overdekt met 200 race banen, waarover tot de jongste dag zonder ophouden een reusachtige ra ket wordt vervoerd. Emma Brunt en Michel Korees spra ken met degenen die in de jaren zes tig vooraan stonden in de studenten revolutie. Alles zou goed en nieuw worden. Maar met de uitvoering van de ideeën is het misgegaan. De belof te ging verloren. Hoe kwam dat? Deze vraag wordt niet beantwoord. De Tijd Hans de Boer, in kleur op de omslag van De Tijd prijkend, wordt op wat Bibeb-achtige manier geïnterviewd om te laten uitkomen hoe verslagen hij is. Hij geeft toe, dat de links georiënteerde club uit de ARP uit het lood geslagen is en moedeloos. Het interview gaat dan verder: „Flauw tjes: Maar onze strijd gaat door." Zo flauw is overigens de inhoud niet van wat De Boer zegt: „Van Agt wordt levensgevaarlijk vereerd, min of meer als een heilige. Bij de PvdA is dat met Den Uyl net zo. Haat of verering, een tussenweg schijnt er niet te zijn." De Boer maakt zich kwaad als gezegd wordt, dat Goudzwaard niet tegen zijn verlies kan: „De echte oorzaken, de ontstellende gewetensnood, waar in hij verkeert, krijgen geen aan dacht." De Tijd heeft gesprekken met Gree- ham Greene en Fiolet, de secretaris van de Raad van kerken. Het zijn onderwerpen, die vorige week al in andere bladen stonden. Fiolet ont kent, dat de Raad van kerken zich voor het karretje van justitie heeft laten spannen. Om de politieke kaart nog wat inge wikkelder te maken pleit milieu-spe cialist Vic Langenhoff voor de oprich ting van een Groene Partij inNeder- land. „Hoogste tijd, lijkt mij," schrijft hij. Nieuwsnet Drinkwaterdeskundigen vrezen nog meer dan het zout de meestal onbekende chemische stoffen, die in de Rijn worden geloosd. Aldus een zin in een somber Nieuwsnet-verhaal over „het riool van Europa. Er is maar een conclusie mogelijk: de zaak is uitzichtloos. Nieuwsnet biedt uitvoe rige informatie over het Festival of Fools, dat zich afspeelt op een voor de sloop bestemde scheepswerf en het Holland Festival, dat veel kritiek ontmoet in Nederland. Maar het grootste enthousiasme ontmoet dit kunstfeest buiten de grenzen. Elsevier In Elseviers Magazine wordt onthuld hoe fout parkeren in Amsterdam voordelig kan zijn. Een paar cijfers: Van de 300.000 uitgedeelde bonnen zijn er vorig jaar slechts 123.048 door gestuurd naar justitie. Veertig pro cent van de 300.000 bekeurden hoor den niets meer over en boete. Deze cijfers helderen veel op voor automo bilisten, die Amsterdam bezoeken. Elsevier laat de Verkeersdeskundige van de CD A-fractie, drs. H. Eversdijk, de oplossing aandragen: „De over heid dient veel strenger te gaan op treden tegen foutparkeren." Haagse Post Jan van Houwelingen gaat er in het interview met de Haagse Post flink tegenaan. Zijn standpunt is, dat als een minderheid van de CD A-fractie het kabinet naar huis stuurt, deze minderheid de partij moet verlaten. Dat betekent tevens, dat deze de par tij verlatende Kamerleden met een eigen lijst uitkomen bij de volgende verkiezingen. Maar Jan van Houwe lingen hoopt niet op de breuk in het CDA. Brugsma (in Vrij Nederland reeds aangeduid met de voorletters Wee, Wee) heeft het over „pleefigu ren" als hij zijn visie geeft op de dissidenten in het CDA. De Haagse Post heeft nog een verklaring waar om de dissidenten in de partij zijn gebleven en Goudzwaard niet zijn* gevolgd: het spookbeeld van Ad Schouten. Nadat dit Kamerlid de partij en Kamer verliet, heeft nie mand meer van hem gehoord. In de Haagse Post verder een verhaal over het krankzinnige besluit van president Carter de MX-raket te ont wikkelen. Als het plan wordt uitge- Deze week in Hervormd Nederland: Verder; Oostenrijkse atoomlobby valt de democratie in de rug aan Er wordt met de pet gegooid naar het onderwijsbeleid in het ontwikkelingsplan van Pais en De Jong Internationale wapenbeurs in Rotterdam: het topje van een ijsberg Hoe de Sowjet-Unie met haar dissidenten omgaat: kamptransporten doen denken aan de oorlogsjaren Interview met Lois Fisher: Het meest gebruikte woord in China is rust Vrouwelijke artsen en de gezondheidszorg Nieuw boek van Philo Bregstein De reformatorische maatschappijkritiek. En: De koers van het CDA De zee als vuilnisvat. O Ik neem een proefabonnement van twee maanden voor 6,- O Ik weet al voldoende van HN. Ik abonneer me 36,50 per half jaar Naam Adres Code/plaats Bon sturen naar Antwoordnr. 1776, 2500 XJ Den Haag (in open envelop, geen postzegel). Of bel: 070-512111. Overal in de losse verkoop 1,85 i Van onze redactie economie ALKMAAR De overheid vindt dat innovatie (vernieu wing) belangrijk is voor het midden- en kleinbedrijf. Maar het is symptomatisch dat de kleinere bedrijven nauwelijks gebruik maken van de speci aal opgerichte instituten die ondernemers moeten voor lichten over en adviseren bij innovatie. soms met af. Aan de andere kant is het instrumentarium vaak te weinig overzichtelijk. Het is te veel in of rond Den Haag geconcentreerd. De kosten van raadpleging zijn te hoog en de benadering is te wetenschappelijk, men spreekt de taal van de onderne mer niet. Een van de instituten is TNO. In 1978 werkte TNO voor 6000 bedrijven. Haar sterkste punt is het fundamenteel onderzoek. Er is echter nogal wat kritiek op de snelheid van werken en op de bruikbaarheid van de adviezen, merkte Ter Steeg op. Hij vroeg zich ook af of TNO wel voldoen de toegankelijk is voor kleine en mid delgrote bedrijven. Dat is de ervaring van de Nederland- se Middenstandsbank, zei drs. P. ter Waardering Steeg, directeur district Noord-west Nederland van de bank. Hij sprak op een bijeenkomst in Alkmaar die han delde over het midden- en kleinbe drijf in Noord-Holland gedurende de jaren tachtig. Ter Steeg vindt het jammer dat van die instituten zo wei nig gebruik wordt gemaakt want vele ondernemers zouden bij de ontwikke len van nieuwe produkten of produk- tietechnieken van de aanwezige ken nis een nuttig gebruik kunnen maken. Voorzitter H. Pors van het Hoofdbe drijfschap ambachten acht het wel slagen van het politieke en sociaal- economische klimaat. Succesvolle in novatie is onlosmakelijk verbonden met de waardering die de gemeen schap opbrengt voor het bedrijfsle ven. meent Pors. Daaraan heeft het zijns Inziens te veel gemankeerd. Volgens marktonderzoeken van de Middenstandsbank liggen de oorza ken zowel bij de ondernemers als bij het ter beschikking staande instru mentarium. De ondernemers zeggen dat ze geen tijd hebben. Ze zijn bezig met het werk van alledag en ze weten van het bestaan van de instellingen In de praktijk wil Pors lastenverlich ting voor het bedrijfsleven en een financiële innovatiesteun die deze steun vanzelf overbodig maakt door dat de bedrijven beter renderen. Op het verlanglijstje van Pors staan ver der ondermeer: een toeneming van het risicodragend vermogen ten bate van de innovatie en een pool van managers waarvan de kleine onder nemingen gebruik kunnen maken voor vernieuwende activiteiten. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Het „landelijk actiecomité wet arbeid buiten landse werknemers" zal alsnog proberen de regering met harde cijfers ervan te overtuigen dat de overgangsregeling voor illegaal in ons land verblijvende buitenlanders, die afgelopen dinsdag afliep, geen oplossing heeft geboden voor' de moeilijkheden die door de uitvoering van de 1-november- wet zijn ontstaan. Elseviers Weekblad voorspelt na een rondreis van drie weken in Zuid-Afri- ka dat het apartheidsbeleid zal be zwijken onder de economische druk. De politiek zal de economie volgen. De zwarte bevolking, aldus dit ver haal, moet goed geschoold en betaald bijdragen tot de zo noodzakelijke groei van de economie. De Groene De radicalen in de ARP zullen voorlo pig niet meer in staat zijn hun politie ke wil aan het CDA op te leggen. Dat is de simpele conclusie van De Groe ne in een verhaal over de AR-dissi- denten. Maar er is toch nog een werk groep „Niet bij brood alleen"? De kandidaatstelling in de ARP heeft echter bewezen, dat het hier gaat om officieren zonder leger. Over de ge strafte Kamerleden, schrijft De Groe ne, dat zij nooit tot de grenzen van him politieke mogelijkheden hebben durven gaan. Zij waren slechts papie ren tijgers. Het weekblad De Groene besteedt de laatste tijd meer zorg aan zijn eerste pagina: minder tekst en foto's, die nieuwgierig maken. De tekening van Opland is deze week treffend: een angstige gastarbeider, die beschut- ting zoekt onder een avondmaals tafel. In dit linkse weekblad kunnen we verder een verhaal lezen over „vader tje staat als suikeroompje". De Ne derlandse overheid verleent het be drijfsleven jaarlijks 23 miljard gulden steun. Voor „links" is het grote pro bleem hoe deze grote geldstroom te kunnen controleren. Hervormd Nederland Het CDA wordt een Westduitse CDU. Na het uittreden van Goudzwaard is de kans daarop aanzienlijk vergroot, meent Hervormd Nederland. Volgens dit blad ontbreekt het aan een inspi rerende leiding, die met kracht van overtuiging „de politieke inhoud van de bijbelse boodschap in aanspreken de vorm op de mensen overbrengt en hen meevoert op dat snelle pad naar meer recht en gerechtigheid in de samenleving." Ton Elias schrijft over het verwerpen van het ontwikkelingsplan voor het voortgezet onderwijs en rekent aldus met staatssecretaris De Jong af: „Wie de zaken luchtig wil opvatten, mag hem de kampioenstitel in het natio naal kletsmajoorschap toekennen. Wie hem tracht te volgen, moet met zorg constateren, dat hij zich niet alleen van de ene dag op de ander, maar soms zelfs van de ene minuut op de andere laat winnen voor ideeën, die afwijken van wat hij tevoren be toogde Waarschijnlijk zou het voor ieders gemoedsrust het beste zijn De Jong maar te laten praten, maar men heeft nu eenmaal de nei ging aan wat zo'n staatssecretaris schrijft en zegt wel aandacht te schenken. „Elias verwerpt de sugges tie het ontwikkelingsplan aan een staatscommissie voor te leggen en doet het niet zo gelukkige voorstel het probleem verder door te schuiven naar een volgend kabinet. En de ou ders, die je in zulke verhalen nooit tegenkomt, maar laten wachten op een betere opvang van de kinderen in het voortgezet onderwijs. Uit een steekproef bij een viertal hulpinstanties in Amsterdam, Rot terdam en Utrecht is de afgelopen dagen gebleken dat hoogstens één procent van de illegaal in ons land verblijvende buitenlanders onder deze overgangsregeling valt. Zoals bekend schrijft deze regeling voor dat een illegale buitenlander moet aanto nen dat hij 20 maanden ononderbro- ken bij een Nederlandse werkgever in dienst is geweest Maar het probleem doet zich daarbij voor dat veel buitenlandse werkne mers twee maanden per jaar naar hun vaderland op vakantie gaan en daarvan één maand met onbetaald verlof zijn. Zij vallen dan niet onder de regeling, evenmin als werknemers die een WAO-uitkering genieten of die het slachtoffer zijn geworden van een faillissement van hun werkgever. Illegalen, die de vereiste 20 maanden voor hetzelfde uitzendbureau hebben gewerkt, vallen eveneens buiten de regeling, die daarom nauwelijks een versoepeling is te noemen, aldus het comité. In de hoop de gewraakte 1 november- wet alsnog terug te draaien zal het comité trachten in een gesprek met de regering te komen om te voorko men dat de naar schatting vierdui zend illegale buitenlandse werkne mers op korte termijn over de grens worden gezet. Ook zal op politiek, maatschappelijk en kerkelijk niveau een gesprek op gang worden gebracht met het doel tot een bevredigende oplossing voor het probleem te komen. Training Intussen, werd gisteren meegedeeld, zullen de ongeveer 350 illegalen in de vier „asielkerken" worden getraind in geweldloze weerbaarheid, voor het geval het tot politionele acties komt. Het feit dat staatssecretaris Haars inmiddels heeft verklaard dat er van grootscheepse razzia's in kerken voorlopig geen sprake zal zijn. heeft niet de vrees weggenomen dat er wel degelijk rekening moet worden ge houden met individuele acties, aldus een woordvoerder van het comité. „Maar geen enkele buitenlandse werknemer zal toestaan dat er zo maar twee of drie mensen uit zijn midden worden opgepakt", voegde hij er aan toe. AMSTERDAM De minister van financiën is niet van plan met een staatslening te komen van een zoda nige vorm, dat de indruk zou worden gewekt dat belastingontduiking of het hieruit resulterende zwarte cir cuit zou worden aanvaard. Dit heeft minister Van der Stee geantwoord op vragen, gesteld door de Tweede Ka merleden Van Rooijen en Van Dijk. ADVERTENTIE Dc laVct ■tide VOO* saJVfï^VIV lSse^ ^oot'

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 13