Vul deze bon in om uwboot te verkopen. Uit brieven van lezers HET PAROOL acquisiteur-buitendienst m/v ortho-didacticus (m/v) KOM, HOE HEET'IE NOU. ZATERDAG STOND ER NOG EEN HEEL VERHAAL OVER'M INDE KRANT. Of uw bandrecorder, uw antiek, uw brommer, uw auto, uw caravan, uw huis, of wat dan ook. Een MINI advertentie brengt u in kontakt met 1,2 miljoen koopkrachtige lezers in heel Nederland. Daaronder bijna de helft van alle Amster dammers. Schrijf hier uw tekst. i Wilt aTrotiwookop uw vakantie-adres bezorgd hebbe Bon toot bezorging Huaw tijdens vakantie WOENSDAG 28 MEI 1980 TROUW/KWARTET P8 R12 H14-$ Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden). De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Hierover of over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw, Postbus 859,1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. AR-lijst (10) We zijn zeer blij dat op democrati sche wijze de kiesverenigingen heb ben besloten de zgn. „loyalisten" la ger op de lijst te zetten. Heel goed! Deze Kamerleden hebben al jaren tegen het kabinet zitten werken. Van Houwelingen met de (onmisbare) kernenergie. De Boer tegen de onmis bare kernbewapening (denk aan de moderne Russische SS 20-raket!) enz., enz. In het land hebben de AR- leden dit, ondanks andersluidende voorlichting in pers, radio en tv ge lukkig scherp en juist aangevoeld. Zo gek zijn we dan toch nog niet. Nu kunnen wij (en velen) weer rustig CDA stemmen Dit zal het CDA zeker geen verlies geven. Kijkt u het maar achterop. Wie nu met kromme rede neringen het kiezen van de AR kies verenigingen gaat wegpraten zit wel in een zéér onjuiste hoek! Het enig luiste is dat de heren de stemming aanvaarden en er lering uit halen. Rotterdam C. van Baren Goudzwaard (4) Het is betreurenswaardig te moeten vaststellen dat zelfs binnen de ARP geen ruimte meer blijkt te bestaan voor een kritisch volgen van het kabi net. Er wordt telkens weer gesproken over de tien „dissidenten" die het kabinet Van Agt naar het leven zou den staan. Welnu, dit is shcromelijk overdreven. Alleen in de kernwapen zaak hebben deze mensen in eerste instantie een duidelijk (en terecht!) afwijzend standpunt ingenomen. Daarna zijn echter ook zij wederom gezwicht voor het machtsdenken bin nen het CDA. Verder zijn er geen zaken aan te wijzen waarin zij moed willig zouden hebben aangestuurd op «de val van het kabinet. De stap van Goudzwaard is een vergaande, maar mijns inziens wel een gerechtvaardig de. Ieder mens moet op een gegeven moment voor zichzelf aangeven tot welke grens hij nog bereid is te gaan. Deze grens heeft Goudzwaard voor zichzelf bereikt. Ik heb altijd in Goudzwaard de verpersoonlijking van het CDA-program gezien en ik heb altijd sympathieën gekoesterd voor de ARP als een kritische partij waarin altijd plaats was voor velerlei meningen. Nu het CDA er komt zon der Goudzwaard en met een kritiek loze en volgzame ARP kan ik niets anders dan vaststellen dat het CDA Opnieuw een grote stap naar rechts is Opgeschoven. Iedere CDA-kiezer zal uit de gang van zaken zijn eigen con sequenties moeten trekken. De kan op dit moment alleen stellen dat ik on mogelijk opnieuw mijn stem kan ge ven aan een partij waarin geen plaats meer is voor een verscheidenheid aan meningen. Enschede Jaap Schouten voor de politie duidelijk gemaakt heeft, dat kerken geen vrijplaats is voor illegale buitenlanders. Alleen een directe uitwijzing van alle illega len kan een eind maken aan die voortgaande toevloed naar Neder land. We hebben nu meer dan genoeg buitenlanders hier. Deventer K. van Triest Haars (4) Mevrouw Homma schrijft, dat me vrouw Haars wel een verzuurde schooljuffrouw lijkt. Nou is dat niet zo erg. Het komt meer voor, dat het kuiken meent wijzer te zijn dan de kloek. Andijk Jac. Bakker mening slechts bescheiden in afgelei de, betrekkelijke, intentionele en on dermaatse betekenis. Verder komen we niet op aarde helaas. 3. Gebruikt men, gaande in de lijn van onze be trekkelijkheid, toch ergens plotseling dit geweldige „radicaal evangelisch" om eigen standpunt te rechtvaardi gen of een grens aan te geven, dan pleegt men (onbedoeld) grootspraak, die we nergens in het leven waar maken, vanwege ons aller mens-zijn. 4. Tegelijkertijd diskwalificeert men zijn mede-christenen op een ontoe laatbare .radicale" manier; die bo vendien een broederlijke discussie vanuit nogmaals ons aller onder maatse betrekkelijkheid Lo.v. het evangelie botweg aftroeft met een ongepast alibi. Men herleze het uitne mende artikel van Dr A Veerman: „Geweten, beginsel, gebod en poli tiek" in Trouw van enige maanden geleden. Heerde ds C. de Ru Goudzwaard (7) Met teleurstelling hebben wij uw commentaar gelezen op de beslissing van prof. Goudzwaard niet met het CDA mee te gaan. Nu het op een keuze aankomt, houdt u zich op de vlakte. U zegt dat Goudzwaard voor barig is met zijn uitspraak, dat in het CDA de grondslag (het evangelie) niet meer tot gelding kan worden gebracht. De feiten, waarop hij doelt, zouden volgens u nog moeten blijken. Het komt ons voor dat die feiten reeds voldoende zijn gebleken; de uit slag van het kernwapendebat; het keiharde vreemdelingenbeleid van staatssecretaris Haars; het bij kabi net en fractie aanwezige geloof in het groei- en vooruitgangsdenken; het af wezig zijn van een werkelijk nivelle rende loon- en inkomenspolitiek. De Amsterdam Johan W. E. Riemens opstelling van het CDA in deze vraag stukken is geen voorbeeld van een beleid gericht op vrede en rechtvaar- Cluiie IA\ digheid. Goudzwaard komt hiertegen Van Qer OIUIJS y1*) o.i. terecht in opstand. Verder stelt u, dat Goudzwaard de strijd voor zo'n nfet'alleen^eerTgrore SJ^hel toch"wel dingen recht met aiieen een grove aanujgmg, net _Att.n riip 0nipt tuist ziin Van der Sluijs (3) Vanaf het moment dat Klaas van der Sluijs en enige anderen, door mij in december 1977 naar Utrecht werden uitgenodigd om te overleggen inzake oprichting van een Radicaal Evange lische Partij als alternatief voor het CDA, is helaas gebleken dat van der Sluijs ondemocratisch en zelfs tegen de gangbare fatsoensnormen in, lei ding tracht te geven aan organisaties Hij geeft dat zelf ook toe in zijn „Open Afscheidsbrief", wanneer hij erkent dat hij zich nooit heeft neerge legd bij het besluit om het partijpro gram democratisch van de basis uit te laten groeien. Daar de overgrote meerderheid van de EPV beseft dat radicale evangelische politiek niet anders vertaald kan worden dan met radicaal democratisch bestuur van een gemeenschap, dus vooral ook van een evangelische partij, moest de mentaliteit van van der Sluijs in bot sing komen met deze meerderheid. Dit te meer, toen hij zijn houding ook nog principieel ging bouwen, hetgeen blijkt uit de tegenstelling tussen wer ken en democratie die hij in zijn brief terzake van „Interne democratie" construeert. Als democratisch wer ken en besturen inderdaad niet mo gelijk zouden zijn waarom bestrijden wij dan nog fascisme, kapitalisme en communisme en waarom trachten wij dan nog een derde weg te banen waarachter van der Sluijs ook be weerd heeft te staan? Naar aanleiding van de brief van Elly As-Hilgeman, is het goed, menen Moon-beweging Het landelijk comité „Vraag en aan bod" uit Tilburg heeft gewaarschuwd voor rondtrekkende sekteleden van de Verenigingskerk uit Bergen aan Zee. Met een dialoog, wat begrip en piëteit, zijn deze kinderen Gods ech ter meer gebaat zou ik willen voor stellen. Dominees en pastores be schikken nu over een goed boek over „Jeugdsekten in Nederland", en kun nen hun hart ophalen aan de lezingen en voorspellingen van de Koreaanse messias. Wat de gevolgen van het volksoproer in Zuid Korea zullen zijn, dat deze week is uitgebroken, kan niemand voorspellen. Volgens News week van 19 mei zouden de generaals ook de Moon-sekte willen uitbannen, terwijl Moon's politieke vriend op 18 mei werd opgepakt wegens corruptie! In een laatste wanhoopsoffensief zou Moon zijn discipelen naar Korea kun nen sturen om zich in het strijdge woel te mengen en de studenten te bewapenen uit zijn eigen fabriek. Het wordt met de dag gekker in Korea. Henry van Engelen is volstrekt onjuist. Als iemand in de afgelopen jaren die strijd gevoerd heeft (o.a. via Trouw), is dat wel Goudzwaard. Niemand heeft ook va ker zijn neus gestoten tegen muren van onwil en onbegrip en wantrou wen. Hij mocht mooie dingen schrij ven. zoals het CDA-programma „Niet bij brood alleen". Dit programma bleek voor het CDA verder niet als richtsnoer voor politiek handelen te gelden en Goudzwaard zelf hoogstens als lastige querulant. Daarom heeft Goudzwaard bedankt voor de twijfel achtige eer in de CDA-fractie te kun nen worden gekozen. Groningen H. Cuperus B. Slaa Goudzwaard (5) Haars (1) Ik kan mij voorstellen dat het Goud zwaard teveel werd, steeds maar weer op te boksen tegen de als maar con servatiever wordende krachten bin nen het CDA. Ik denk dan ook dat hij 'een juiste stap gedaan heeft. Als dit het CDA, maar ook de ARP niet aan het denken zet, kunnen we het wel vergeten met het CDA. Ik hoop, dat er nu een beweging op gang komt om de echte progressieve christenen bij elkaar te brengen om een goed alter natief te bieden voor deze weinig in spirerende CDA-politiek. Delft Freerk Duindam Ik ben geen voorstander van dames in de politiek, maar het beleid van mevrouw Haars vervult mij. en naar een opinie-ondeizoekje van mij, heel veel Nederlanders toch met ontzag. Mevrouw Haars, houdt vast aan het geloof dat u het land met uw strijd ten dienste staat en al zijn niet allen uw politieke richting toegedaan, zij bewonderen u toch, en sta niet stil bij die paar mensen die, altijd zo nodig moeten demonstreren. Nederland hoopt dat u nog vele jaren het vader land mag dienen. te zetten die oi. niet geheel juist zijn. Ten eerste is het niet waar dat er „honderden bedankjes" zijn binnen gekomen er hebben wel leden be dankt, maar beslist geen honderden. Het is ook wel nuttig te vermelden dat ook nieuwe leden zich hebben aangemeld. Ten tweede is het feit, dat Klaas van der Sluijs uit de partij is gestapt voor ons geen reden om niet „gewoon" door te gaan en om dan te suggereren dat, nu Klaas van der Sluys uit de partij is gestapt, er geen politieke kwaliteiten meer in de partij aanwezig zijn is o.i. op z'n minst voorbarig. Met deze opmerking zei de briefschrijfster veel over zich zelf maar niets over het huidige H.B. Ten derde vinden we het erg vreemd, dat de politieke visie nu totaal veran derd zou zijn. Immers een politieke visie wordt verwoord in een program, hetzelfde program als dat ten tijde van Klaas v.d. Sluis. Zwolle Basisgroep Overijssel Noord EPV E. van Rijsbergen Texel Zandvoort Cosmetica Op 14 mei plaatste u een artikel on der de titel: Cosmetische industrie maakt zich ook graag op. Een me vrouw Kraal had een scriptie geschre ven waarin ze op een bepaalde ma nier inhakte op de cosmeticawereld. Haar aanbevelingen kwamen neer op alweer: voorlegging aan bevoegde instanties; het verbieden van pro- dukten. U suggereerde in uw com mentaar dat het nut van publikatie is dat de consument ook eens zijn ge dachten over dit onderwerp kan laten gaan. Hierbij de gedachten van een consument. 1. Cosmetica beschouw ik zo iets als een fijne jurk. Of anderen die fijn vinden is niet belangrijk. Ik voel mij een stuk beter in een jurk die ik fijn vind. Het gaat mij om mijn illusie. 2. De enig bevoegde instantie die over de al of niet misleidende bena mingen van cosmeticaprodukten kan oordelen acht ik mijzelf. Ik heb geen enkele behoefte aan een ambtenaar of de een of andere betuttelaarster die mij gaat zeggen wat ik fijn moet vinden. 3. Ik vind het heerlijk om door cos metica, mode, parfum en zo misleid te worden. 4. Wij weten allemaal dat tandpasta de tanden niet witter maakt, dat anti- rimpelcrème je niet jonger maakt en dat de werking van huidcrème wordt overdreven. Dat wisten onze moeders en grootmoeders ook al. Ik geloof niet dat mevrouw Kraal zo'n onnozel schaap is en dat ze hier pas achter kwam na het schrijven van een scrip tie. Ik heb haar opinie en verbod helemaal niet nodig en acht het bele digend. 5. Ik vind dat de zogenaamde bevoeg de instanties een veel grover en aan stootgevender vorm van misleiding zijn dan wat mevrouw Kraal toe schrijft aan de cosmetische industrie Hilversum Petra Cals Vuurwerk Je kunt geen krant opslaan, of men leest over bezuinigingen en terecht. Maar ik vraag mij af, door wie werd het vuurwerk betaald bij de inhuldi ging van onze prinses tot koningin? Zo ook wat gebeurde in Den Haag? Nu lees ik weer over het laatste défilé voor prinses Juliana, waar ook weer vuurwerk bij moet zijn. Wie betaalt dit alles? Ik wil geen zwartkijker zijn hoor, het is maar een vraag. G. Dros Goudzwaard (6) Amsterdam Haars (2) G. de Boer Prof. Goudzwaard en anderen be hoorden bescheidener en zorgvuldi ger om te gaan met termen als „radi caal Evangelisch" om daarmee eigen afwijkend standpunt te legitimeren. En wel om minstens de volgende re denen 1. De term „radicaal Evange lisch" past alleen bij Hem, die zelf het Evangelie gaf en is. 2 Verder waar het immers overal over (zondige) mensen gaat past het woord ,Evan- HddTS (3) gelisch" („radicaal" laat ik maar weg) in al onze handel en wandel, woord en Het is goed, dat mevrouw Haars het Dat de overgrote meerderheid van ons volk achter de illegalen staat, is maar gesuggereerd. Wij hebben in ons land voor al die mensen geen werk en geen woningen. Daarom hul de aan mevrouw Haars die voet bij stuk houdt. Amsterdam D. van Mourik De grootste krant van Amsterdam zoekt op korte termijn voor de stadsacquisitie van het advertentiebe drijf een Hij zal na een inwerkperiode, in een groep van jonge dynamische mensen, het contact onderhuuden met een deel van onze adverteer ders en reclame-adviesbureaus in en om Amsterdam. Voor deze functie wordt gedacht aan iemand met: een middelbare opleiding, bijv. MEAO bij voorkeur verkoopervaring rijbewijs B-E leeftijd 20-30 jaar Indien u geïnteresseerd bent in bovenstaande functie kunt u uw schnftelijke sollicitatie richten aan de personeelsafdeling van Het Parool B.V.. Wibautstraat 131, 1091 GL Amsterdam, t.a.v. mevr. L. v. Tellingen-Witmer onder vermelding van LT/086. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. F. Sas, telefoon 020- 914400, toestel 298. DE SCHOOLADVIES- EN BEGELEIDINGSDIENST DRENTHE is een samenwerkingsorgaan van de Drentse gemeentebesturen en de onderwijsorganisaties in Drenthe op grond van de Wet gemeenschappelijke regelingen. De dienst houdt zich onder meer bezig met advisering aan ouders en leerkrachten over het individuele schoolkind binnen zowel het kleuter- en lager onderwijs, als het individueel beroepsonderwijs en het buitengewoon onderwijs. Tevens worden adviezen en informatie verstrekt aan het onderwijs in zijn totaliteit. Het werkgebied van de dienst strekt zich uit over de gehele provincie Drenthe en het functioneren is gericht op zowel het openbaar als het bijzonder onderwijs. Ten behoeve van de reguliere dienstverlening zoekt de dienst een vac. nr. 80.04. Standplaats Emmen, vast dienstverband mogelijk. De taak omvat: ortho-didactische hulp aan leerlingen tn kleuter- en lager onderwijs met ernstige leerproblemen, •deskundigheidsverhoging van de leerkrach ten bij de behandeling van leerproblemen en daarvoor nodige organisatorische maat regelen, opstellen van behandelingsplannen. Vereist is: academische opleiding dan wel MO-B Peda gogiek met specialisatie ortho-pedagogiek, bereidheid om zich positief op te stellen met betrekking tot de eigen identiteit van de scholen, bereidheid tot het werken in interdiscipli nair verband, kennis van de organisatie van het onderwijs, kennis van het functioneren van scholen, bezit van het rijbewijs BE. Gewenst is: •ervaring met Remedial Teaching of andere vormen van individuele leerzorg. Geboden kan worden: •salaris volgens rijksregeling, •de bij de gemeenten geldende rechtsposi tieregelingen, alsmede enkele eigen bijzon dere regelingen, •ambtenaarschap ingevolge de Algemeen Burgerlijk Pensioenwet. Inlichtingen worden verstrekt door de heer drs. J.J.H. Oosterwijk, direkteur en door de heer drs. H.Ch. Meliëzer, adjunkt-direkteur, telefonisch op de dienst (05920) 1 16 66,of privé respectievelijk (05928) 24 03 en (05920) 1 41 04. Sollicitaties onder vermelding van het vaka- turenummer binnen 10 dagen na verschijning van dit blad richten aan het Algemeen Bestuur van de Schooladvies- en Begeleidings dienst Drenthe, Postbus 187, 9400 AD Assen. Diversen HET ONDERDELENHUIS heeft Alle onderd. voor uw wasmach., stofzuiger of koel kast. Tolstr. 186, bij Amstel, tel 020-739380. WEST B V. Verhuizingen, pianovervoer en meubelop slag ond. gar., door geheel Nederland. Tel. 020-844951. Zomerhuisje te huur incl. rij- pony, speeltuin, zwembad, at- trakties enz. Meer dan 800 pony's. Voor 28/6 en na 16/8 50% reduktie op het hoogsei zoentarief. Int. Shetland Po nypark Slagharen (O) Tel. 05231-1317 Of 1596. SLECHT PLAFOND? In 1 dag geh. mooi schrootjesplafond, ook verlagen en inbouwen v. spots. Vrijbl. prijsopg. Tel. 020-726563. Brieven waarbij ons antwoordnummer gebruikt wordt, hebben gemiddeld 3 dagen nodig om ons te bereiken. Wilt u bij het vaststellen van de plaatsingsdatum van uw advertentie hiermee rekening houden. Inopenenvelopzonderpostzegelopsturenaan:MINl advertenties. Antwoordno.2470,1000 PA Amsterdam. Aantal regels 1 letter per hokje. Cijfers, leestekens en woordtussenruimten tellen voor 1 tetter. Minstens 3 regels beschrijven. Voor brieven onder no.f 3.- extra. Prijs per plaatsing (excl.4% BTW) 2 3 19,74 4 26,32 5 32,90 6 39,48 7 46,06 8 52,64 9 59,22 10 65,80 Plaatsingsdatum(s)_ Naam Adres Plaats Telefoon Handtekening PONYPARK SLAGHAREN, voor 1980 entreeprijs met ver hoogd. nog steeds 7,50 p.p. incl. alle attracties. Maar één dag Ponypark is meestal niet genoeg. Daarom nu een TWEEDAAGSE WEEKEND KAART, geldig voor zaterdag en zondag voor slechts 10. Ponypark Slagharen. Een we reld van plezier. Zelf VERHUIZEN door geheel Nederland. G. Hulshoff Zn., B.V., Telf. 020-323630/369392. Besteldienst en kamerverhui zingen. Ook woning oprui- ming. Tel. 020-360370. Last van ONGEDIERTE zoals wespen, muizen, h worm, vlooien e.a. PREVENTA, 023-333467/02274-4044 DOE MEE MET DE Nationale Humanitas Loterij Loten zijn verkrijgbaar bij alle kantoren van Het Parool. KENNISGEVING bedoeld in artikel 79. lid 4. van de Ruilverkavelingswet 1954 GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZUID-HOLLAND brengen ter voldoening aan het bepaalde in artikel 79, lid 4. van de Ruilverkave lingswet 1954 ter openbare kennis, dat met ingang van 29 mei 1980 gedurende 14 dagen op de secretarieën van de gemeenten Goedereede en Dirksland ter koste loze inzage van een ieder liggen de volgende stukken: a. een kaart van het plan van wegen en waterlopen van de ruilverkaveling "De Stelle" met daarop aangegeven enige afwijkingen van het door hun college bij besluit van 18 mei 1977, no. B 9759/1, voorlopig vastgestelde plan van wegen en waterlopen; b. een fotocopie van de desbetreffende brief van de Centrale Cultuurtechnische Commissie te Utrecht d.d. 14 maart 1980. no. 1370. Belanghebbenden kunnen hun bezwaren tegen de vorenbedoelde afwijkingen van het voorlopig vastgestelde plan van wegen en waterlopen binnen 30 dagen na 28 mei 1980 schriftelijk bij hun college - Koningskade 1, 2596 AA 's-Gravenhage - indienen. 's-Gravenhage. 13 mei 1980 Gedeputeerde staten voornoemd. M. Vrolijk, voorzitter. J.de Vries, griffier Mei vakantie zijn en u tóch een beetje thuis voelen Omdal u het dagelijkse nieuws .gewoon" in Trouw kunt blijven lezen. Waarterwereld u ook mei vakantie bent.* bezorgen het dagblad waar u zo vertrouw d mee bent graag op uw vakantie-adres. De enige extra kosten zij de postzegels voor verzending Nederland en België i' gratis. Attentie: Wij maken u er nu reeds op attent dal de poslallevering van dagbladen in zuidelijke landen (Italië, Spanje, Joegoslavië enz.) over hët algemeen t wensen overlaat. Helaas kunnen w ij hierop geen enkele invloed uitoefenen. Zend de onderstaande bon uiterlijk drie weken voó uw eerste vakantiedag naarTrouw aid. Vakantieserv it Antwoordnummer 2792. 1000 PA Amsterdam. Er hoelt geen postzegel op de envelop. Naam abonnee: Adres: Postcode h Telefoon: plaats:. Vakantieperiode: vertrekdatum weer thuis op Vakantieverblijf Hotel/ penskm'camping e.d Adres: Plaats event, code): Land: l| I I Portokosten voor verzending Trouw binnen Europa: 11.75 per dag( luchtpost] i Verzending naar een vakaniie-adres in Nederland en Belgie is gratis, i Buiten Europa op aam raag (telefoon 020- 9I.V4.S6>. Betaling uitsluitend per acceptgirokaart die u wordt toegezonden

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14