iHonderden vaten gif gevonden Betere bescherming honden door tatoeage gereformeerde wijkpredikant(e) Het spijt ons... de bijbels zijn op! Rechter niet bevoegd in geding om kerncentrale Op terrein van Moerdijks bedrijf GA MEE OP WEG MET DE EPV cWord lid van de bijbel per^Maand-Club Onkruit besmeurt Indonesisch korvet Man bekent politie doden echtgenote en bouwvakker Geen uitspraak over Dodewaard Centrum Partij niet welkom in Jaarbeurs Rita HET WEER Weerrapporten Pinksterweer niet zo denderend Demonstratie voor illegalen JfipDAG 24 MEt 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET H S an een onzer verslaggevers Het bedrijf heeft onmiddellijk na het IOERDIJK/LEKKERKERK Grootscheeps milieuonderzoek op het terrein van het ontdekken van het lek de ecmeenu-. loerdijkse bedrijf Uniser heeft tot nu toe enkele honderden vaten met chemische afvalstoffen milieu inspectie en de omliggende be in het licht gebracht, waarvoor het bedrijf geen hinderwetvergunning heeft. Verder zijn het ind en grondwater op het bedrijfsterrein volgens justitie van 'zeer slechte kwaliteit' Deze gonnen met het oppompen van ombinatie roept grote vraagtekens op, aldus de officier van justitie in Breda. directie van het afvalverwerkings- Jdrijf meent dat deze combinatie ieel normaal" is, omdat het indus- eterrein pas opgespoten is. Volgens liser is er geen sprake van giflozin- n geweest De directie is .blij" met t milieu-onderzoek, omdat het be- iif daardoor van alle blaam gezui- rd kan worden. Het bedrijf erkent erigens dat een aantal van zijn tiviteiten niet gedekt is door een nderwetvergunning, maar dat is lgens directeur F. B. M. van Driel e schuld van de overheid, die zo iag is met het afgeven van* een nderwetvergunning. jt bedrijf is in 1975 begonnen als islagbedrijf. Later wilde het ook lemische rest- en afvalstoffen gaan werken. Een uitbreiding van de nderwetvergunning om dat moge- ic te maken laat al ruim twee jaar zich wachten. uit: Recycling Terminal Moerdijk. Drisoico Chemie en de Exploitatie Maatschappij Krimpen aan de IJssel (EM-K), die al vaker in het nieuws is gekomen wegens illegale lozingen (ondermeer arsenicum in Paperi- drecht). De vaten die tot nu toe opgespoord zijn zullen voorlopig in het depot van Drisoico moeten blijven, omdat de officier van justitie in Breda niet weet waar hij ze moet laten opslaan. Met behulp van metaaldetectoren is ook een ondergronds leidingenstelsen aangetroffen dat niet voorkomt op de tekeningen die het bedrijf heeft inge diend om de nodige milieuvergunnin gen te verkrijgen. rergunmngen Volgens Remy Poppe van het milieu- actiecentrum Nederland is dit het overduidelijke bewijs „dat zijn be schuldigingen aan het adres van Uni ser juist zijn". Volgens Poppe loost Uniser op grote schaal gevaarlijk che misch afval in het Hollands Diep via et bedrijf zegt dat de chemische ondergrondse, niet in kaart gebrach- deling van de afval verwerking te leidihgen. ijnmond bij lange na niet in staat is 1 et chemische afvalprobleem op te Li6kk6rk6rk Daarom is Uniser maar vast inder hinderwetvergunning aan de gegaan. an Uniser maken drie bedrijven deel Het gemeentebestuur van Lekker kerk heeft het vuils tortbedrijf Wijn stekers uit Rotterdan inmiddels aan- ADVERTENTIES STICHTING Signaalkampen der C.S.B. W ER IS N06 PLAATS I in ons fietskamp van 5-12 juli en in enkele zeil- en zeiizomerkampen in de periode 12-26 juli en 2-9 augustus. Vraag gratis affiche aan mèl alle informatie over onze chr vakantiekampen voor middelbare scholieren. Postbus 5349 Amsterdam. Telefoon 020-120374. De samenwerkende kerken In de Rotterdam se wijk Ommoord-Zevenkamp Het werkterrein van de te benoemen predikant(e) is gelegen in Om moord-West. Deze nieuwe wijk is in de tweede fase van ontwikkeling. De kerkdiensten vinden plaats onder gezamenlijke verantwoordelijkheid van de hervormde en gereformeerde kerkeraden. Ook met de rooms- katholieke kerk bestaan nauwe samenwerkingsbanden. Voor inlichtingen kunnen belangstellenden zich wenden tot de voorzit ter van de beroepingscommissie, de heer M. Zorgetelefoon 010- 216185. SchrifteH/ke reacties gaarne binnen twee weken na publikatie in dit blad nchten aan het secretanaal van de commissiemevr. A. JL van Grondel. Jolioipiaais 450. 3069 TM Rotterdam. De EPV is een basisbeweging die radikaal-evangelische politiek voorstaat. Vrede door gerechtigheid - gerechtigheid vóór alles! Vanuit deze gedachte zullen wij over enkele weken (21 juni, Rothaan- huis, Amsterdam) ons eerste programcongres houden. Om de hoofdlij nen vast te stellen betreffende: evangelie en politiek, vreedzame wereldpolitiek, kernenergie, inkomensbeleid, grondpolltiek, defensie en abortus. DOE MEE AAN DE OPBOUW VAN DIT PROGRESSIEVE ALTERNA TIEF! Voor aanmeldingen en inlichtingen: Evangelische Progressieve Volkspartij, postbus 1098. S001 BB Zwolle. Voor financiële steun: postgiro 3892447 t.n.v. Papendrecht. penn.mr. EPV te Pit is een hardvochtig antwoord op de vraag van duizenden Christe nen om een bijbel in hun eigen taal. Maar de bijbelgenootschappen kunnen-het niet meer bijhouden Verleden jaar verspreidden ze meer dan 300 miljoen bijbels of bijbelgedeëlten .Dit jaar is de lijst met aan vragen nog langer. Daarvoor is veel gèid nodig Anders blijven vele handen leeg. Laat het zover niet komen. Help ons. Als iedereen die blij,is met de bijbel fleze ook graag aan anderen wil doorgeven, dan kan er iets groots ontstaan. Herbegin is er al. We heb ben nu ruim 12.000 leden. Maar dat aantal moet minstens verdubbeld worden. Doe mee. Dat kost f 5.- per maand (meei mag natuurlijk ook). Me: cut bedrag steur.i u elke maand een bijbelproject ergens in de Wereid. Waar de nood het hoogst is. Wacht geen dag Vu) nu de bon in en word lid. Dan kunnen wij uit uw naam iedere maand den mede- ■christen blij maken met een bijbel in zijn eigen taal. 35-C Ötvdèfgolekenffo getifl zich öp dis lid var. de Bijbel per Maand -Club. Mijri maandelijkse bijdrage is. f keuzo invullen, minimaal f 5. j«ader benen! Deze bor zenden aan: BIJDEL PER MAAND-CLUB Norlands Bijbelgenootschap, Antwoordnummer 86, Haarlem, Postgiro 343808 sprakelijk gesteld voor de vervuiling van de bodem in Lekkerkerk West. Het gemeentebestuur heeft gisteren bij de Rotterdamse rechtbank een verzoek ingediend om getuigen onder ede te mogen horen. Aan de hand van hun verklaringen zal een proces-ver baal worden opgemaakt. Vervolgens zullen juristen in overleg met de landsadvocaat beoordelen of een schadeprocedure tegen Wijnstekers zin heeft. Strafrechtelijk is niets meer te doen tegen Wijnstekers, omdat het gaat om een overtreding die al lang is verjaard. Alleen via een civielrechte lijke procedure kan er wellicht nog wat te ondernemen zijn tegen het vuilstortbedrijf. Gisteren is bekend gemaakt dat met de aankoop van de vervangende huis vesting voor de bevolking van Lek-* kerkerk West en het inrichten van de tijdelijke kampeerterreinen 10.570.000 gulden is gemoeid. De ver- huisoperatie kost zelf een miljoen. Tot nu toe zijn 177 van de 265 gezin nen verhuisd. Volgende week worden de laatste gezinnen overgebracht Acht gezinnen, wier stacaravan niet op tijd zal arriveren zullen tijdelijk elders worden gehuisvest. Op 2 juni zal de wijk worden afgesloten. grondwater. Volgens metingen zou al leen water onder het bedrijfsterrein verontreinigd zijn. De'vlakbij gelegen fabriek van de Unilever Vleeswaren groep heeft destijds uit voorzorg toch drie waterputten gesloten. Overigens pompt Thomassen en Drijver Verbli- fa nog steeds grondwater op. Dat gebeurt, aldus een woordvoerder van het bedrijf, voor alle zekerheid. Aan de kwestie is volgens hem des tijds door het bedrijf geen ruchtbaar heid gegeven omdat men vond dat dit het beste door de gemeente Oss kon gebeuren. De gemeente heeft dit ech ter nooit gedaan. Het huidige college van B. en W. is inmiddels aan het uitzoeken waarom dat toen is nage laten. Overigens gebruikt Thomassen en Drijver Verblifa het bewuste schoon maakmiddel nog steeds. De restan ten ervan worden via de riolering geloosd op de Maas. Daarvoor heeft het bedrijf toestemming in het kader van de hinderwet. Minister Pais (onderwijs) nam gisteren van studenten van pe dagogische academies in totaal tien zwartboeken over de slechte werkverschaffingsomstandighe den in het onderwijs in ont vangst. De aanbieding gebeurde op de slotdag van een landelijke actie van studenten en pas afge studeerden van pedagogische academies en opleidingsscholen voor kleuterleidsters. Uit het zesde prognoserapport van de commissie kleuter- en basison- dersijs van oktober 1979 blijkt dat van de kleuterleidsters die dit jaar afstuderen (2370) onge veer veertig procent binnen vier jaar geen baan in het onderwijs zal vinden. Voor de studenten aan de pedagogische academies ligt dit percentage op 35 procent. Grondverzet Bij de afgraving van Lekkerkerk West komt zo'n honderdduizend ku bieke meter grond vrij. Ongeveer de helft hiervan is vrij van gif, maar Lekkerkerk wil om psychologische redenen deze grond niet binnen de gemeentegrenzen hebben. Het recre atieschap Rottemeren is gevraagd Zich over deze gifvrije grond te ontfer men. De verontreinigde grond wordt verbrand bij de afvalverwerking Rijnmond. De regionale raad voor het milieube heer in de Rijnmond vindt dat de overheid meer mankracht moet inzet ten bij de uivoering van en de contro le op de naleving van wettelijke maatregelen voor de berging van che misch afval. Dat kan met de huidige wetgeving al een belangrijke verbete ring betekenen. Verder moeten er meer gecontroleerde stortings- en verwerkingsmogelijkheden van de grond komen, vindt de raad. Volgens de raad wordt in Lekkerkerk onvoldoende beseft dat de gevolgen van een eventueel contact met ben zeen één van de in de bodem van Lekkerkerk aangetroffen stoffen pas over enkele jaren te zien zullen zijn. Op dit punt mag begeleiding van de bewoners niet gemist worden, meent de raad voor het milieubeheer. Gif in Oss In de Brabantse gemeente/ Oss is op nieuw een gifschandaal bekend ge worden. Op het terrein van de ver pakkingsindustrie Thomassen en Drijver Verblifa is in 1974 veertig ton trichloorethyleen in de grond terecht gekomen. Deze vloeistof wordt ge bruikt als schoonmaakmiddel. De verontreiniging ontstond toen bij graafwerkzaamheden een leiding werd vernield. ROTTERDAMDEN HAAG (ANP) Leden van de anti-militaristische ac tiegroep „Onkruit" hebben gepro beerd de proefvaart van een Indone sisch oorlogsschip te beletten. Daar toe Is de korvet op de werf Wilton Fijenoord in Schiedam met verf be smeurd. Volgens het bedrijf is het enige schip gisterochtend volgens plan uitgevaren. Door een doelmatige afzetting zou er maar weinig verf op het schip zijn terecht gekomen. Van een onzer verslaggevers LELYSTAD Een 41-jarige man uit Lelystad heeft in de nacht van don derdag op vrijdag zijn 22-jarige echtgenote S. O. en een 24-Jarige bouwvakker uit dezelfde plaats om het leven gebracht. De man heeft zichzelf gisterochtend bij de politie aangegeven, kort nadat in de nieuw bouwwijk Tjalk het lichaam van C. was gevonden. Op zijn aanwijzingen vond de politie later het lichaam van de vrouw bij een fietspad tussen de wijken Schouw en Kempenaar. De slachtoffers waren met messteken en/ pistoolschoten vermoord. Over het motief konden gisteren nog geen me dedelingen worden gedaan. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Honden die in dierenwinkels, pensions of asielen verblijven, zullen straks beter worden beschermd. Tegen het eind van dit jaar komt er een nieuw honden- een kattenbesluit, waarin strengere regels zullen zijn opgenomen voor de verzorging en behandeling van de viervoeters. Honden die bedrijfsmatig worden verhandeld of in pensions of asielen in bewaring worden genomen, zullen getatoueerd moeten zijn. Bovendien moeten die honden een zogeheten dierenpaspoort hebben, waarin be halve het signalement van het dier den geregistreerd, aldus de woord voerder van CRM Vakbekwaamheid Het nieuwe honden- en kattenbesluit schrijft verder voor dat dierenhande- ook de personalia van de eigenaar jaren en anderen die bedrijfsmatig vermeld staan. honden en katten houden, een bewijs van vakbekwaamheid moeten heb- In het dierenpaspoort zal ook het Tot nu toe is er alleen sprake van zogeheten entbewijs worden opgeno men. waaruit blijkt dat het dier tegen hondenziekte en hondsdolheid is in geënt. Zo'n paspoort komt er ook voor katten, aldus een woordvoerder van het ministerie van CRM. Door deze wijze van registratie kan de eigenaar van het dier gemakkelij ker worden achterhaald en, eventu eel, aangesproken. De bedoeling is dat ook de dierenhandelaars, pen sion- en asielhouders binnenkort wor- ARNHEM (ANP) De president van de rechtbank, mr. J. Schaafsma, heeft geen uitspraak gedaan in het kort geding, waarin om sluiting werd gevraagd van de kerncentrale in Dodewaard. Mr. Schaafsma acht zich in deze niet bevoegd. Hij meent, dat in dit geval de Raad van State een uitspraak moet doen. Het geding was aangespannen door de actiegroep ,,Stop Dodewaard", de Gelderse Milieufederatie en drie om wonenden. Belangrijkste reden voor hen om sluiting te vragen was dat de centrale meer splijtstofelementen heeft opgeslagen, dan volgens de ver gunningen is toegestaan. De veilig heid van de omwonenden zou daar door extra in gevaar zijn gekomen. De eigenaresse van de centrale, de Gemeenschappelijke Kernenergie centrale Nederland (OKN), had al be toogd dat mr. Schaafsma onbevoegd is. De Arnhemse rechtbankpresident wees erop dat de eisers toch al be zwaar hebben aangetekend bij de Kroon, tegen de wijze waarop de cen trale wordt beheerd. Mr. Schaafsma acht dat de enige juiste weg, die ook in de kernenergiewet staat om schreven. De president merkte ook op dat de OKN tijdens de behandeling van het kort geding niet heeft tegengespro ken, dat vorig jaar inderdaad niet de hand is gehouden aan de bestaande vergunningen. Ook is niet weerspro ken, aldus mr. Schaafsma, dat er on danks dringende verzoeken onvol doende openheid van zaken is gege ven. De president veroordeelde de eisende partijen tot betaling van de kosten van het geding (1500 gulden». Kamp De Gelderse sfroomgroepen Stop Kernenergie en de energiecomité's uit die provincie beleggen dit pink- sterweekeinde een anti-kern-tenten- kamp in de buurt van de centrale in Dodewaard. Er worden duizenden te genstanders van kernenergie ver wacht. De eerste kampeerders arri veerden gisteren. Het is de bedoeling dat de deelne mers aan deze manifestatie stemmen over een voorstel om de regering het ultimatum te stellen, dat Dodewaard eind december van dit jaar dicht moet. Legt de regering deze eis naast zich neer, dan worden de terreinen naast de centrale bezet, aldus een woordvoerder van de organisatoren van het tentenkamp. Dit kamp wordt opgeslagen rond een recreatiepias op enige kilometers van de centrale. een vergunning, die wordt verstrekt door het college van burgemeester en wethouders. Cursussen voor die vak bekwaamheid worden gedeeltelijk al gegeven bij instellingen voor schrifte lijk onderwijs. De woordvoerder van CRM liet giste ren weten dat de desbetreffende hon den getatoueerd zullen worden in het oor. Daarin komt dan een soort code te staan. Bij de katten gebeurt dat niet, omdat dat volgens de woord voerder uit praktische overwegingen vrijwel ondoenlijk is. De ministerraad ging gisteren ak koord met het ontwerp van het nieu we honden- en kattenbesluit. Het moet nu nog naar de Raad van State. Dat is een van de redenen waarom het besluit naar verwachting niet voor november in werking, zal treden. Detailhandel soms onder minimumloon Van onze soc.-econ. redactie AMSTERDAM Bij 2.4 procent van de kleinere detailhandelsbedrijven is vorig jaar minder dan het wettelijk minimumloon uitbetaald. De Loon- technische dienst heeft daarover ge rapporteerd in een vertrouwelijk en voorlopig rapport. De gegevens zijn te vinden in „Ondernemersvisie", het blad van het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond. Volgens het verbond bleek uit het onderzoek van de Loontechnische dienst, dat de onderbetaling vaak plaats vond doordat de werkgever niet genoeg met de Wet op de hoogte was. De overtredingen hadden ook te ma ken met de nogal in zwang zijnde gewoonte bij de detailhandel, loonaf- spraken te maken op netto-basis („schoon in het handje"). Wanneer het bedrag later wordt omgerekend van netto naar bruto, blijkt men vaak onder het door de wet voorgeschre ven minimum-brutosalaris te komen. In gevallen waar de Loontechnische dienst onderbetaling constateerd. waren de meeste werkgevers volgens het Ondernemersverbond bereid als nog bij te passen. UTRECHT (ANP) De partijvoor lichtingsavond van de Centrum Par tij in het congrescentrum van de Utrechtse jaarbeurs gisteravond is niet doorgegaan. De jaarbeurs liet gistermiddag weten dat de Centrum Partij niet welkom was. In een advertentie in enkele dagbla den van donderdag zei de partij dat er maandelijks duizend buitenlan ders legaal of illegaal ons land binnen komen. Op de voorlichtingsavond had de partij bij monde van de politi coloog drs. J. Janmaat dat „taboe- vraagstuk" willen bespreken. Op de bijeenkomst zou ook nog wor den gesproken over de woningnood en het misbruik van sociale voorzie ningen. maar de controversiële bena dering van dergelijke problemen door de Centrum Partij leidde tot weer standen. De jaarbeurs besloot daarop de reservering van de zaal ongegaan te maken. Een woordvoerder van de Centrum Partij toonde zich verbolgen over het besluit. „Er bestaat in Nederland een democratisch recht op vergaderen. We laten het er niet bij zitten", zo zei hij. Ook een uitwijkmogelijkheid van de partij, een hotel in Utrecht was niet mogelijk. Ook daar had de partij een zaal besproken, maar in navolging van de jaarbeurs wilde dat hotel evenmin herrie hebben. De Centrum Partij is op 11 maart van dit jaar opgericht en telt volgens ei gen zeggen nu een paar honderd leden. „Ik mag ermee spelen van de buur man tot u zijn boor terugbrengt door Hans de Jong Het pinksterweer zal matig zijn. In de eerste plaats werkt de temperatuur niet mee. en vérder is het volstrekt nog niet zeker of het overal droog zal blijven. Het behoeft geen betoog, dat bij een weertype met zulke bewolkte kantjes de zón het pleit moet verlie zen. Er zal met name in het binnen land denkelijk weieens wat zon ko men maar dan uitsluitend tussen de bedrijven door. wanneer er een of ander minuscuul ruggetje van hoge- druk passeert. Voor de rest is het uitkijken geblazen met storingen uit het IJslandse, die best eens gebruik zouden kunnen ma ken van de strakke noordelijke hoog testroming als glijbaan. Als ze de trein naar onze omgeving nemen de computers tekenen een koufront met golfringen langs de Noorse west kust naar het zuiden en dan via de Duitse Bocht naar Noord-Duitsland betekent dit periodiek kans op wat regen of een bui. Ja. u hoort het goed we zullen vermoedelijk Pinksteren niet helemaal droog doorkomen. Ik hoop voor de horeca en al die andere naar zonneschijn hunkerende mensen, dat het meevalt, maar hele maal gerust ben ik er niet over. Het lijkt wél zo dat het noordoosten een wat grotere kans op een regenbui of motregen heeft dan elders in Neder land. Voor de rest blijven de wolken velden erg hinderlijk én bovendien geven ze een ongezellige sfeer. Wan neer die bewolking namelijk wat dik ker is. kan de temperatuur zich on mogelijk handhaven op een niveau van 14 tot 16 graden maar zakt onder uit tot een graad of 12. Vrijdagmid dag was het in het Noorden zelfs niet warmer dan 10 graden. In de ochtend waren er al buitjes voorgekomen bij .Leeuwarden, de stad Groningen er Delfzijl, 's middags volgde daar wat motregen op en verscheidene menser vonden het koud, onder wie onderge tekende. Het ziet er naar uit dat ook in de eerste helft van volgende week de vervelende luchtdrukverdeling met uitgebreid hogedrukgebied van oost- Groenland via IJsland naar het zee gebied ten westen van de Britse eilan den. en lagedrukgebieden bij Spits bergen en over Finland tot Noord west-Rusland zich vrijwel onwrik baar zullen handhaven. De zon is plotseling weer bijzonder actief geworden. Gisteren werden er met telescopen maar liefst 375 zonne vlekken vastgesteld. De eerste uit barsting op de zon deed zich woens dag jl. al voor. De heliospecialisten overal ter wereld hebben nu de slaap er weer helemaal uit en turen, tu ren naar de verwachte erupties, zonnefakkels en-vlammen. Het is mij allemaal wel best als die vlekken ons maar een mooi en warm zomertje bezorgen. Sommige vlekken zijn zo groot, dat Je ze met het blote oog kunt waarnemen (vooropgesteld dat er geen bewolking hangt). Maar ver geet dan nooit de ogen de bescher men met een zwart gemaakt glaasje of een serie zwaar gesluierde fotone gatief jes op elkaar. Ook een bril, die bij het lassen gebruikt wordt, kan zeer nuttig zijn. Nooit en te nimmer koud zomaar in de zon kijken, het kan je het (gezichts)vermogen kosten. Nog even de meidroogte bij de kop genomen. De Bilt kreeg tot gisteren niet meer dan 0.6 mm regen. Dat is nu nog de kleinste meihoeveelheid se dert het begin van de waarnemingen in 1849. Laagste van deze eeuw is mei 1922 met 10 mm. en van de laatste 100 jaar mei 1896 met 7 mm. Het absolute droogterecord staat op naam van mei 1857 met 6 mm. Dank zij het station Zwanenburg kunnen we nog verder terugkijken. Zo blijken de meimaan den van 1848. 1833 en 1829 slechts 8 mm te hebben opgeleverd, mei 1819 4 mm en mei 1759 7 mm. En dan heb ben we alle extreem droge bloei maanden gehad sedert 1735. Van nog vroegere waaraemingsreeksen komt er in geen enkel geval een meimaand geheel zonder regen naar voren. AMSTERDAM Op de avond van de laatste dag dat illegale buiten landse werknemers zich kunnen mel den bij de Vreemdelingenpolitie, dinsdag 27 mei. wordt er in Amster dam een demonstratie gehouden te gen de zogeheten „overgangsrege ling" voor illegalen. Om 19.30 uur vertrekt een demonstratieve optocht van het Museumplein naar het Water- looplein waar een manifestatie wordt gehouden, met onder anderen als sprekers Fiolet (Raad van Kerken». Buurmeijer (Tweede Kamer. PvdA». Beckers (Tweede Kamer. PPR) en een nog onbejeend CD A-Kamerlid. Die avond zal een brochure verschij nen met de eerste gevolgen van over gangsregeling. weerrapporten v gistermiddag 17 Amsterdam Dt au Deelen Helde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vltssingen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Beriijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve HNslnk: Innsbruck Klagenfnrt Kopenhagen Luxemburg Madrid Ma'lorca Müncnen geheel beu- half beu licht beu- zwaar beu- onbewolkt zwaar, beu- licht beu- geheel beu- onbewolkt licht beu- l beu- licht bew zwaar beu- regen Nice Oslo Zurich Casablanca Istanbul Tunis HOOGWATER zondag 25 mei Vlissingen 12 10. HanngvlIetslulzen 52 OS Rotterdam 143 13 56. Schevenmgen 0 39-12.57 IJmuider. 1 21-13 43 Den Helder 5.00-17.17 Harlir.gen 7.19-19.37 Deltziji 9.38-2150 HOOGWATER maanaag 26 met. VUssingen 0 34- 13 01 Haiingvtietslwzen 0.46-13 02 Rotterdam 2.36-1451. Schevenmgen 1 32-13 50 IJmuiden 2.12-14.37 Den Helder 6 08-18.19. Harllngen 825- 20.37. Delfzijl 10.37-22 44 HOOGWATER dmsdae 27 mei Vllssingen I 20- 13 44 Haringvlietaluizen 1.30-13.48. Rotterdam 3.21-15.39 Schevenmgen 2 16-14 38. IJmuiden 2.58-15.25 Den Helder 7 04-19.12. Harhnger. 9 20 21.28. Delfzijl 11.25-23.32

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 3