■legering schrapt centrales De tekening van een lezer •ouw commentaar een zakje blauwsel in je haar Vrijplaats MfcOlAVdE NOC 8 Nachts vissen oept protest op Hyderabad Filmster (1) tiN vRijPtAATs IN ONZE RECHTSSTAAT?! ONZIN! FümsterJ2^__^ Agenda Zij gelukbrenger nogmaals tegenstrijdig IAG 20 MEI 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET Kerken zijn rechtens geen vrijplaatsen. In een pluri forme samenleving zijn er geen plaatsen heilig of jjtzonderlijk, ook niet als ze eigendom zijn van kerkgenootschappen. Het is een vorm van onterechte j exclusiviteit als kerken menen dat de gebouwen voor hun bijeenkomsten erkende oases zijn waar het 'i Recht van een andere Orde geldt Tot zover is het beleid van staatssecretaris Haars wel volgen. Het verdient zelfs respect dat een in J ueerderheid christelijk kabinet erkent dat in Neder land het christendom geen extraprivileges geniet. laar het afschaffen van privileges is nog niet het c» «rschaffen van meer recht. In een waarlijke rechts- staat moet het besef leven dat het recht op onvolko- id tnen wijze wordt verwerkelijkt. De rechtsstaat moet to niet zelf de grenzen willen aangeven waar en wanneer die onvolkomenheid blijkt. De rechtsstaat moet met indere woorden niet zijn eigen.geweten willen zijn. ne n ianvulling en correctie op de rechtsbedeling komt elders, bij voorbeeld van mensen die een veilige ijkplaats verschaffen aan bedreigde minderbedeel- Niet de gebouwen geven die veiligheid, niet de trkgenootschappcn of hun ambtsdragers, maar :nsen. burgers die willen aanvullen wat de rechts- lat nog niet of niet meer aan kan dit een vrijbrief om iedere overheidsmaatregel te rustreren en iedere wetsovertreder en iedere illegali- tit te dekken, omdat altijd wel een paar mensen rgens niet mee eens zijn? Praktisch gaat het in feite ti leeds om concrete groepen minder bedeelden, n reemdelingen. woningzoekenden, weggelopen min- brjarigen. werklozen, gedetineerden overheid en de volksvertegenwoordiging worden ouwens niet van hun rechten en verplichtingen uitheven. In die zin is „het geweten" nooit een uper-instantie die ongrijpbaar en ongecontroleerd een eigen beleid afdwingt. Zoiets zou een vorm van terreur worden. Maar de rechtsstaat zal niet lijden onder een extragevoeligheid voor de stemmen en gebaren van dat geweten. Zelfs als een rechtsgang naar het Europese Hof ter toetsing van de gewraakte overgangsregeling niets oplevert, dan blijven er nog mensen die vinden dat hier aan anderen onrecht wordt gedaan en die zich daar niet bij neer willen leggen. De overheid moet hier des te meer acht op slaan omdat er geen sprake is van geweld of dreiging daarmee. Een overheid die zich niet op de knieën laat dwingen door geweld, moet tonen gevoelig te zijn voor de dreiging van geweldloosheid. De raad van kerken heeft zich. zij het wat morrend, neergelegd bij de beslissing en ziet geen ruimte voor burgerlijke ongehoorzaamheid. De vraag lijkt ge rechtvaardigd of de raad niet een beetje voor zijn beurt sprak, toch weer als het officiële overkoepelen de spreekorgaan van het geweten. De bescherming van de zogenoemde illegalen ligt nu in handen van enkele kerkelijke gemeenten, in de handen van mensen die zich hebben laten aansporen om aan groepen bedreigde mensen een veilig dak te bieden. Deze mensen hebben de verantwoordelijk heid op zich genomen en alleen zij kunnen uitmaken hoe lang zij hun steun kunnen of willen blijven geven. Aan bevoogding hebben zij vermoedelijk weinig behoefte. Wel aan verbreding van de steun, ook van niet-kerkelijke zijde. Het is immers opvallend dat in deze pluriforme maatschappij de steun voor de illegalen verbaal van veel kanten komt. maar metter daad en in feite in kerken plaatsvindt. Kerkgebou wen hebben geen voorrechten meer. maar het kan van veel betekenis zijn dat kerken weer iets laten zien van de samenleving die voor onze rechtsstaat nog onbereikbaar lijkt. fan onze Haagse redactie IEN HAAG De regering eeft een lijst gemaakt van laatsen waar nieuwe electri- teitscentrales kunnen ko- •n. Een aantal eerder ge- oemde maar omstreden ves- gingsplaatsen is geschrapt, ooral dank zij de (verwach- lagere groei van het ener- everbruik is de lijst terugge- acht tot een kleine dertig laatsen die overigens lang it allemaal aan bod zullen omen. ünister Van Aardenne (economische ton) zijn collega Beelaerts van llokland (volkshuisvesting en ruim- ilijke ordening) hebben gisteren het atste deel van het zogeheten Struc- lurschema Electriciteitsvoorzienin- n (SEV) uitgebracht Vijf jaar gele- n presenteerde het toenmalige ka- net het eerste deel. dat een opsom- ing gaf van mogelijke vestigings itsen voor grote electriciteitscen- ïs. Een inspraakronde toonde in, dat er nogal wat bezwaren be- onden tegen een aantal vestigings- aatsen. Enkele daarvan (waaronder lolen, St. Philipsland, rand Veluwe- eer) komen niet meer op de lijst verdere beperking ligt in het ver- chiet. Op de genoemde plaatsen kan aldus het SEV een electriciteits ntrale worden gebouwd van 1000 egawatt of meer. „als daaraan be- oefte bestaat". Iet zwaartepunt van de bouw ligt in e jaren negentig. In de visie van de betrokken ministers kan de grootste centrale op de Maasvlakte verrijzen. In net SEV wordt niet aangegeven welke brandstof de nieuwe centrales zullen gebruiken. In theorie kan een aantal ervan als kerncentrale ge bouwd worden. „Speciale eisen" voor zulke centrales zullen genoemd wor den in het derde en laatste deel van de energienota. Minister Van Aarden ne hoopt nog steeds dit werkstuk voor het zomerreces vakantie i van de Tweede Kamer uit te brengen. In het gisteren verschenen regerings tuk wordt ook de lijn uitgezet, dat hoogspanningskabels bij voorkeur niet door dichtgebouwde gebieden of waardevolle natuurgebieden zullen lopen. In die gevallen zal gekozen worden voor, overigens veel duurde re. ondergrondse kabels. Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859. 1000 AW, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden Voor geplaatste prenten is er een boekenbom HAAG (ANP) Enkele natuur- eschermingsorganisaties hebben de ute amercommissie voor de visse- i gevraagd minister Braks ertoe te Wegen dat hij zijn besluit intrekt fflgelaars met ingang van 1 juni ook nachts te laten vissen. De organisa- ts vrezen ernstige schade aan de Kuur en het milieu. PARLEMENTPARLEMENTAIRPARLEMENTARIËRSPARLEMENTARISMEPARLEME redactie: Hans Goslinga; bijdrage: Jan Bezemer Een woord om even te noteren in uw agenda voor 1981, ergens in de buurt van eind augustus. Let maar op: rond om die tijd duikt dat vreemde woord ineens op, in de nieuwsstroom over de zich voortslepende kabinetsformatie Van Agt is er niet in geslaagd een kabinet te vormen, de drie maan den waarin hij premier- en fractie- voorzitterschap mag combineren zijn om. Van Agt dus terug naar het Catshuis. Lubbers onderhan delt verder, het eerst met de PvdA. En dan is daar plotseling dat woord hyderabad. In de kranten verschijnen artikelen onder kop pen als „Van Kalimantan tot Hy derabad" en „Terug naar Hydera bad". Het is maar dat u voorbereid bent. Hyderabad. Het is de naam van een plaats in India. Op donderdag 5 juni arriveert hier een delegatie van Nederlandse Kamerleden Het comité van ontvangst ziet achtereenvolgens uit het vliegtuig stappen: de heren Aarts (CDA), delegatievoorzitter, Waalkens en Hermans (WD), Van Rossum (SGP) en de dames Langedijk (PvdA) en Bischoff (D'66). Een kleine delegatie, denkt het comité, maar daar komen nog twee heren de vliegtuigtrap af. druk met elkaar in gesprek. Het zijn Den Uyl en Lubbers Ja, dat heeft in politiek Den Haag de tongen in beweging gezet. Dat Den Uyl en Lubbers van de dele gatie deel uitmaken. Toeval? Of zagen de leiders van de grootste oppositie- en grootste regerings partij een mooie gelegenheid om eens uitvoerig en ver van huis met elkaar over een aantal zaken te praten? „Voor het verhaal moet u bij het CDA zijn," zegt de voorlichter van de PvdA-fractie, „want van Den Uyl stond het zo'n zes weken gele den vast dat ie mee zou gaan. Hij wil graag naar India, is benieuwd naar de jongste ontwikkelingen nu Indira Gandhi weer aan het roer zit. vooral ook in verband met de situatie in Afghanistan Naar de fractievoorlichter van het CDA? „Nee hoor." zegt die. „Lub bers heeft die data al zo'n acht weken geleden genoteerd, nadat Mommersteeg. die de reizen bij ons verdeelt, hem had gevraagd mee te gaan. Het is ook voor een fractievoorzitter noodzakelijk zich van tijd tot tijd buiten de grenzen op de hoogte te stellen." Toeval dus? Maar wat dan nog. laat dat woord maar in uw agenda staan. Hyderabad. we zullen er nog meer van horen. Het leek zo'n rustig jaar te worden op het volkshuisvestingsfront. Per traditie wordt op dit beleidster rein slag geleverd door alle grote politieke partijen, ieder met een eigen invalshoek Bij de laatste begrotingsbehandeling vorig na jaar echter had de oppositie de grootste moeite om de vinger op de zere plek te leggen. Het was moeilijk om een probleem te vin den waarmee de bewindslieden Brokx en Beelaerts met in hun kielzog 'de regeringspartijen uit oppositionele overwegingen in de beklaagdenbank konden worden gezet. De PvdA mopperde wel. omdat Brokx te veel koopwoningen op het programma had gezet. Het programma werd daarmee in de ogen van de socialisten „niet rea listisch". De vrees vond echter bij de regeringspartijen geen weer klank. Het was nog te vroeg voor dergelijke sombere voorspellin gen. Door pal te staan achter de bewindslieden voorkwamen de re geringspartijen dat de Partij van de Arbeid een nummer kon maken en de begrotingsbehandeling ver liep voor het eerst in jaren uiterst rustig Hoe anders liggen de kaarten nu De woningnood groeit en het bouwprogramma zal voor het tweede achtereenvolgende jaar niet worden gehaald. Was het vo rig jaar de langdurige vorst, dit jaar heeft het instorten van de koopwoningenmarkt rampzalige gevolgen voor het aantal wonin gen dat kan worden gebouwd. Nu al is het oorspronkelijk geplande aantal van 106.000 woningen voor het ministerie en de regeringspar tijen niet heilig meer. Men is al blij als de honderdduizend dit jaar kan worden gehaald. Merkwaardig bij dit alles is. dat de verantwoordelijke staatssecreta ris van volkshuisvesting. Brokx zelf, de tamtam niet schuwt, om aan te geven dat het ernstig mis gaat in de woningbouw. Op de bouwbeurs in Utrecht voorspelde hij uiterst somber, dat de terug gang in de woningbouw weieens vijftigduizend banen in de bouw kan kosten. Een merkwaardige uitlating van een bewindsman van een ministerie, dat alles doet om het tekort aan vaklieden in de bouw op te heffen en jonge men sen enthousiast te maken voor het beroep bouwvakker Marcel van Dam van de PvdA was er als de kippen bij om in een interview met een vakbondsblad die uitlating chantage te noemen Brokx zou ten koste van de werk gelegenheid in de bouw zijn colle ga's in het kabinet onder druk willen zetten om van hen geld los te krijgen voor het redden van zijn bouwprogramma. Van Dam vrees de dat door dat soort uitlatingen de aantrekkingskracht van het bouwvak schade zou oplopen. Brokx en Van Dam zijn de smaak makers in de media als het om woningen gaat en vooralsnog lij ken de twee althans bij het roeren van de trom aan elkaar gewaagd Vanmiddag zullen zij weer in het strijdperk treden bij een debat gewijd aan de steunmaatregelen van Brokx ter redding van het bouwprogramma Intussen is het merkwaardig rus tig rondom de eerste verantwoor delijke op het departement, de minister zelf. Beelaerts van Blok land houdt regelmatig spreek beurten. waarvan de teksten trouw door het ministerie op de redacties worden afgeleverd, maar waarvan door journalisten nog nauwelijks een zin aan de lezers is doorgegeven. De nietszeggend heid is zelfs in politiek Den Haag opvallend Een gemeenplaats noteerden we afgelopen vrijdag. Beelaerts wilde Europese aannemers in de Ridder zaal in Den Haag een uitspraak meegeven in een moeilijke tijd: „Als men niet kan wat men wil moet men willen wat men kan" De afdeling voorlichting van het departement heeft de grootste moeite om „de onbekendste mi nister uit dit kabinet" in de pu blieke belangstelling te krijgen. Onlangs was daar een goede gele genheid voor. Er werd een film gemaakt over de verstedelijking van het platteland, bij uitstek het terrein, dat met de stadsver nieuwing onder verantwoorde lijkheid van Beelaerts valt. De maker van de film „Neder stad". Jan Wiegel, bezorgde de top van het ministerie echter een ui terst onaangename verrassing. Bij de voorvertoning op het ministe rie verscheen wel Jan Schaefer op het doek. evenals Brokx, die de sleutel uitreikt voor de driemii- joenste naoorlogse woning. Echter Beelaerts kwam in het hele ver haal niet voor. De verlegenheid op het ministerie was groot. Met de filmmaker werd overeengekomen dat de minister een inleiding van twintig secon den bij de film mocht inspreken, zodat studenten en gemeentebe stuurders zouden weten, dat Beel aers de scepter over de ruimtelijke ordening in Nederland zwaait Om wat zout in deze gevoelige wonde te strooien heeft PvdA-Ka- merlid Duinker het ministerie schriftelijk gevraagd of deze wijzi ging in de film veel geld kost en of de roulatie er door vertraagd is. Trouwe voorlichters op het minis terie ontkennen dat. De film zou zonder de inleiding van Beelaerts onduidelijk zijn. Om te voorko men dat Jan Wiegel zijn film nog eens moest verknippen, is voor het toespraakje vooraf van Beelaerts gekozen. Op de vraag waarom het rondom Beelaerts toch zo stil is. volgt het antwoord, dat de proble men van dit moment voorname lijk op het terrein van Brokx lig gen. zodat de staatssecretaris zich in het zonnetje van de publieke belangstelling mag verheugen lute aantallen bekeken, als volgt uit: 1 PvdA met 9 vrouwen 2 CDA met 6 3. WD met 5 4. D'66 met 3 5. PPR met 1 Vrouwloos zijn de fracties van CPN. PSP. SGP. GPV DS'70 en Boerenpartij De conclusie trekken, dal de vrouw de meeste kans krijgt in de PvdA. is voorbarig, want relatief bezien ziet de volgorde er heel anders uit: 1. D'66 (1 vrouw op 2. 6 fractie leden) 2. PPR (1 op 3) 3. WD (1 op 5.61 4. PvdA (1 op 6) 5. CDA (1 op 8.1) Een opmerkelijk beeld geeft ook een geografische indeling Meer dan de helft van de 24 vrouwen woont in de randstad Hier komt het rijtje: 1. Zuid-Holland met 10 vrouwen 2. Noord-Holland met 5 vrouwen Daarna komen Noord-Brabant. Overijssel en Groningen met elk 2 vrouwen, gevolgd door Friesland. Limburg en Gelderland met elk 1 vrouw. Provincies die geen vrouw in de Kamer hebben zijn Utrecht. Zeeland en Drente De gemiddelde leeftijd van de vrouwelijke Kamerleden is 47 jaar. Nog een opvallend gegeven: 7 van 24 volksvertegenwoordigsters wa ren lerares i f De grootste meerderheid in de Tweede Kamer die van de man nen. slinkt geleidelijk. Het aantal vrouwen in de volksvertegenwoor diging kwam dezer dagen op 24 Een nieuw record. Ter vergelijking: in 1955 zater er 9 vrouwen in de Kamer, in 1966 va ren het er 12. Het inlopen van dc achterstand gaat dus steeds sneller Verdeeld naar partijpolitieke kleur ziet de volgorde er. in abso De Tweede Kamer begint vanmid dag met een debat over het wo ningbouwprogramma. waarbij het naar verwachting heet zal toe gaan. Daarna een debatje over het militaire oefenterrein in het Lau wersmeer Morgen zal minister Albeda (soci ale zaken) verdedigen waarom hij Hoogovens toestemming wil ge ven voor het werven van 50 Joe- goslaven. PvdA en vermoedelijk ook de WD zijn tegen. Vervolgens een debat over de belastingschuld van de casino's en hoe dat te regelen In het vragenuurtje donderdag ochtend stelt CDA'er Scholten ge heimzinnige olieleveranties aan Zuid-AIrika aan de orde Verder het vervolg van een „spoeddebat" over mogelijke Nederlandse be trokkenheid bij de opbouw van een kernmacht in Zuid-Afrika In de Eerste Kamer wordt van daag de begroting van financiën behandeld. De behandeling van de begroting sociale zaken wordt afgemaakt PARLEMENTPARLEMENTAIRPARLEMENTARIËRSPARLEMENTARISMEPARLEME „Lieve oma Ik heb erg veel gehad aan uw tips! Maar ik heb toch één ding gemist: als ik ver velende visite heb. hoe kom ik daar dan van af? (Misschien kunt u dat bij de herdruk opnemen in het hoofdstuk over ongedierte). Vriendelijke groeten van Niet zo'n aardig begin, maar dit „briefje" staat aan het eind van een boek dat wel vol aardige tips en raadgevingen van oma's van vijftig tot tachtig staat. Over het bewaren en bereiden van eten. over gezondheid, kleding, het ui terlijk. het verwijderen van vlek ken en ongedierte, de verzorging van bloemen, planten en huisdie ren. Gewone, alledaagse zaken met oplossingen voor mensen die niet direct naar allerlei kunstma tige middelen en flitspuiten wil len grijpen. Geertje Gort zette oma's adviezen overzichtelijk en beknopt op een rijtje, ingedeeld naar onderwerp en bovendien al fabetisch gerangschikt. Al met al is het een behoorlijk dik boekje geworden, zo'n 225 bladzijden, met leuke tekeningen. Elsevier heeft het uitgegeven onder de titel „Oma's huis-, tuin- en keu kenboek" 29.50). Natuurlijk zitten er tussen die honderden tips heel wat die de lezer bekend zullen voorkomen. maar er zijn er zeker veel meer die alleen de oma's nog weten. Of misschien zijn die er zelfs niet altijd van op de hoogte dat ze hun grijze haar een mooie, diepe kleur (grijs nog altijd) kunnen geven door gewoon wat blauwsel (voor de witte was) te gebruiken Bruin en rood haar wordt dieper van tint met zwarte koffie en droog, slap haar kan met mayo naise behandeld worden. En nu we toch met het uiterlijk bezig zijn: tanden moeten na een be handeling met bakpoeder stra lend wit worden, een glimmende neus glimt niet meer als je er een rauwe aardappel over wrijft en wie langer mooi bruin wil blijven moet zich dagelijks met verse melk en wortelsap besmeren. Een paar kilo zout in het badwater is goed voor de bloedsomloop en een puik zonnebrandmiddel kun je zelf maken van olijfolie en ge droogde kruiden. Kriebeltruien kriebelen niet meer als ze een etmaal in het vriesvak gelegen hebben en ny lons gaan na zo'n vriespartijtje langer mee. Een suikerklontje in kaasstolp of gesloten pan houdt kaas die gauw uitslaat, mooi droog en een halve citroen blijft lekker sappig en geel als je 'm omgekeerd op een schoteltje met suiker of azijn legt. Wie door een wesp gestoken is doet er goed aan na verwijdering van de angel onmiddellijk een in jonge jenever gedrenkt watje tegen de steek- plek te houden; pijn en zwelling zijn dan zó weg. Citroensap is niet gezond, maar helpt ook als iemand een graat in z'n keel heeft; na een paar slokjes zal de graat meespoelen. Ook koorts verdwijnt als de zieke driemaals daags zwarte koffie met citroen sap drinkt. Hoe gek het ook klinkt, sinaasap pelsap dat wrang smaakt, wordt zoeter als je er een beetje zout door doet. Zout is bovendien een goed middel om het spatten van vet, olie en boter in de pan tegen te gaan. Kaarsen druipen niet als ze eerst in zout water hebben gelegen, en wie van spruitjes en bloemkool houdt maar niet van de stank moet eenvoudig een korst brood mee laten koken. Zo zijn er nog honderden tips die allemaal even simpel toe te pas sen zijn. Tegen krakende schoe nen. gladde zolen, het beslaan van de badkamerspiegel, vliegen en nog veel meer Ook wel eens iets dat minder geschikt lijkt: heb je last van duizendpoten bij planten en bloemen, dan moet je alle aarde aanvegen, wat in een tuin ondoenlijk lijkt. En strepen Automonteurs zullen er nauwe lijks meer van opkijken als ze alweer een vogelnest onder de motorkap vinden, maar Bert Struyk die dit beroep in Zalt- bommel uitoefent (en waar schijnlijk bekender is als motor coureur) keek wél gek op toen hij een merelnest ontdekte achter het rechtervoorwiel van de auto van een klant. Het zat zo stevig tussen twee stangen vastge klemd, dat de hele garage niet anders dacht dan dat de auto minstens een paar dagen stilge staan moest hebben, maar dat zat anders: de eigenares was er dagelijks mee van Zaltbommel naar Den Bosch en terug mee gereden zonder iets van vogels of nesten gemerkt te hebben. Van merels en eieren is overi gens geen spoor meer te beken nen; misschien vonden ze hun nieuwe onderkomen toch wat te wiebelig. Honderdvierendertig jaar is hij geworden. Zaterdag stierf hij, de oudste van de bedoeïnen van de Sinaï. Ayid el Djabali is ook een van de weinigen, van wie de onge looflijk hoge leeftijd controleer baar is: papieren in het bezit van zijn stam tonen aan dat. hij in 1846 geboren is. Hij kende de hele Sinaï op zijn duimpje; al vóór de eerste wereldoorlog stond Ayid el Djabali bekend als de beste gids in dat gebied en tal van weten schapsmensen hebben in de loop van vele tientallen jaren van zijn kennis gebruik gemaakt. Zijn stam beschouwde de oude man als gelukbrenger: zo lang hij er was zou het de zijnen goed gaan. Volgens het Israëlische dagblad Maariv zijn honderden bedoe ïnen naar de woonplaats van de overledene gestroomd, naar Ne- vioth bij de Rode Zee. in een nog door Israël gecontroleerd gebied op pas gewassen ramen zouden prachtig weggaan met een prop krantenpapier, wat nogal vies lijkt en wellicht beter vervangen kan worden door papier van de keukenrol. Het zijn „tips en raadgevingen voor de huisvrouw van vandaag". schrijft Geertje Gort in de inlei ding. Daar had ze. gezien de ver anderende verhoudingen en ma nieren van samenwonen, beter „voor het huishouden van van daag" van kunnen maken; mis schien iets voor een eventueel volgende druk Een 29-jarige vrachtwagenchaul leur uit de Engelse stad Bristol heeft voor de tweede maal een niertransplantatie kunnen on dergaan dank zij de bereidwillig heid van zijn familie. Negen jaar geleden was zijn moeder de do nor. Na de transplantatie knapte chauffeur Brian Horner vader van twee kinderen zo goed op dat tuj zijn werk de afgelopen jaren weer gewoon kon doen Maar omstreeks de kerstdagen vorig jaar ging het mis; zijn li chaam bleek de gekregen nier alsnog af te stoten en de hele familie bood zich aan om Brian een nieuwe nier te bezorgen. Zijn 24-jarige zuster Imelda bleek de geschikste donor voor haar broer Ook deze laatste ingreep is nu zo goed geslaagd, dat zowel Imelda als Brian alweer uit het zieken huis zijn ontslagen Jeroen Krabbe. 35 jaar. roept blijkbaar nogal tegenstrijdige ge voelens op. Vooral vrouwen schij nen vaak op zijn uiterlijk te val len. anderen vinden de acteur maar arrogant Wat hij daar zelf van vindt9 „Ik was vroeger een lelijk, dik monster." zegt hij in de Varagids. „En ik heb nooit beseft dat ik een bepaalde aantrek kingskracht zou hebben die me wordt aangemeten Fantastisch is het wel Ik krijg in elke schouw burg bloemen En ook brieven en cadeaus. Dat vind ik enig. En als ze zeggen: die arrogante jongen dan begrijp ik dat ook best Maar ik ben die ik ben. en ik probeer daar zelf mee rond te komen Maar ik ben heel aardig

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 5