'.21% Uit brieven van lezers Pandbriefbiljetten (2 jaar) Pandbriefbiljetten (5jaar) Spaarpandbiljetten *0* Westland/Utrecht Hypotheekbank FAMILIEBERICHTEN MAANDAG 19 MEI 1980 TROUW/KWARTET Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze-krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover ol over hel niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas met corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859.1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. kiezers bepalen. Die hebben zich nog niet uitgesproken. Het is jammer dat ds van der Sluijs nu de moed heeft laten zakken en zich niet meer voor de evangelisch linkse politiek wil in zetten. De keus voor de PvdA lijkt mij een slecht alternatief voor de EPV. Meppei Harm Scholtens Van der Sluijs Dat in de politiek niet alles gaat zoals e het-'graag wilt, is een bekend ver schijnsel. Maar daar moet je rekening mee houden als je idealen verwezen- ijkt wil zien. Daar moet je niet direct moedeloos van worden. Ds van der Sluijs over naar de Partij van de Arbeid. Hoe is het mogelijk, als je een radicaal evangelische politiek hebt voorgestaan, je daarbij zo hebt inge zet voor een politiek die vrede en gerechtigheid voor ogen stond en die duidelijkheid erg belangrijk vond. De problemen binnen de EPV gingen niet om verschil van inzicht omtrent de inhoud van het partijprogramma. Zij gingen over de manier waarop dit naar buiten kwam en later inderdaad ook over de partijopstelling. Die dis cussie is pas afgerond als het pro gramma door het congres is aangeno men. Dat de politieke koers van de EPV zou zijn verlegd door het kiezen van andere mensen in het bestuur, is voorbarig. Dat de EPV geen be staansrecht zou hebben, is iets wat de Van der Sluijs (2) Als lid van het voormalige hoofdbe stuur van de EPV (secretaris intern) was ik nauw betrokken bij het jong ste conflict binnen de EPV. De nieu we vice-voorzitter Tas geeft via de parlementaire rubriek in „Trouw" van 13 mei '80 (pindanootje) een bij zonder scheve voorstelling van zaken. Het congres van de EPV van 26 april nam wel degelijk een beslissing over de politieke koers van de partij (met 59 van de 110 stemmen). Het goedko pe verhaal van Tas verdoezelt de principiële problematiek, door de man te spelen in plaats van de bal. Binnen het eigen EPV-huis werden vrede en verzoening niet in praktijk gebracht. De man die onze christen- radicale visie zo helder en bezielend verwoordde, werd ijlings opzij ge drongen toen in december '79 het ledental omhoog sprong en de kansen op een kabinetscrisis en vervroegde verkiezingen niet denkbeeldig waren. Wie de oud-voorzitter persoonlijke ambities toedicht, keert de zaken vol ledig om en projecteert zijn eigen manier van doen op de ander. Helaas heeft de EPV zichzelf als evangeli sche beweging gediskwalificeerd door machtsstreven te verheffen bo ven dienstbaarheid, door zich druk te maken om het „hoe" en het „wat" uit het oog te verliezen en door zodoende zélf te verzanden in de vaagheid en dubbelzinnigheid die men het CDA verwijt. In zijn open brief (bij z'n afscheid) stelt ds. Van der Sluijs de kernvraag aan de orde, die een her nieuwde en diepgaande discussie waard is: leidt confessionele partij vorming per definitie tot onbetrouw baarheid? De EPV is ook voor mij mislukt. Het is niet waar dat de partij „gewoon" doorgaat. Mèt ds. Van der Sluijs bedankten honderden leden, het volledige bestuur en vrijwel de gehele afdeling waartoe ik behoor. De rest-EPV is een andere partij, onge veer van de omvang en de politieke kwaliteit van de vroegere ESP. Was de EPV in de lijn „Van der Sluijs" bedreigend voor de AR-dissidenten. de nieuwe koers impliceert steun voor hen. Dat kan beter in „Niet bij brood alleen". Papendrecht Elly van As-Hilgeman Passende arbeid Bij uw commentaar van 8 mei mis ik toch wel de kanttekening, die de kern van de zaak raakt. Het criterium „Passende arbeid" kan niet anders dan als een relatief begrip worden beschouwd. Het is ontstaan in een periode, die werd gekenmerkt door een overgrote mate van werkgelegen heid. Ieder die werken wilde of niet zo graag werken wilde, kon of moest kiezen uit een reeks van mogelijkhe den. Dit uitgangspunt was toenter tijd gemakkelijk te hanteren. Een be zwaar was evenwel, dat het de onge lijkmatigheden eerder versterkte dan verzwakte, maar daarover maakte niemand zich zo heel erg druk. Deze opvatting is een luxe, die zich thans niet meer laat veroorloven. De om standigheden hebben zich binnen een luttel aantal jaren grondig gewijzigd. Het aanbod is veel groter dan de vraag, de perspectieven zijn somber. maar de ongelijkmatigheden in de arbeidsmarktverhoudingen hebben zich gehandhaafd en zijn voorts ook duidelijker zichtbaar geworden. Door het nemen van bepaalde maatregelen zal toch aan de vloeibaarheid van de arbeidsmarkt moeten worden ge werkt. Een strenge toepassing van het begrip „passende arbeid" vormt een rem op een aanpassingsproces, dat eigenlijk een natuurlijk gegeven is. Dat de vakverenigingen zich daar tegen verzetten, is op zichzelf niet zo verwonderlijk. Voor het algemeen welzijn mag toch de aanbieding van werk niet primair worden gezien als een inbreuk op het recht op uitkering. Iets anders aan te pakken dan waar voor men geleerd heeft, heeft meer goeds dan kwaads teweeggebracht. Rotterdam J. E. van de Burg Vredesopvoeding In het artikel over vredesopvoeding (Trouw 8 mei) werd de opmerking van prof. Röling vermeld over het slechte voorbeeld dat de supermachten ons geven. Hij zei (nogmaals) dat een der de wereldoorlog onvermijdelijk is als op deze weg wordt vo< van de twee supermachten")! christelijke natie, met aan t een christen-president, die y in zijn ambtswoning een i, schoolklasje leidt. Zou hij 4 eens ter sprake brengen wat( gezegd heeft over „de minaB zijn"? Wanneer deze preside naar Teheran zou zijn gegaanI zonder dat er doden vielen, 1 gijzelaars waarschijnlijk mt* nen bereiken dan met een m I actie. Zelf zegt hij nooit wy I liggen van wat er in de wtrt 1 beurt; zouden die acht vert* chamen hem ook niet eventjii slaap hebben gehouden? De - ke supermacht heeft altijd dt j, dere willen zijn van de teger. Wanneer het westen nu eena. iets minder aan bewapening" gen zou nemen dan de ander, bewapeningsspiraal kunnen doorbroken. Mogen we nog afwachten of de ónchristelijke macht het voorbeeld wil gevea minste wil zijn? w A. P. <kl bi kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur ELISABETH JACOBIEN Amsterdam, 16 mei Herculesstraat 26 II 1076 SM B. A. Stoker-Klein W. Stoker Goede morgen oma hartelijk gefeliciteerd met uw verjaardag van Thijs-Bart, Arend-Jan, Jantine, Matijs en Bouke Oma Verhoef hartelijk gefeliciteerd met uw 78ste verjaardag. Henk, Sjanie, Marleen, Joke Met veel verdriet geven wij kennis van het plotseling overlijden, op 69-jarige leeftijd, van onze vader en grootvader Theodorus Hendrik van Andel sinds 17 oktober 1964 weduwnaar van Margaretha Johanna de Bel, emeritus-predikant van de Gereformeerde Kerk te Amsterdam. Hij is gestorven, zoals hij geleefd heeft, in de hoop op de Heer Jezus Christus en op het komende Rijk Alkmaar: Kant van Andel Linde, Auke en Theo Hilversum: Joke Ubbink-van Andel J. A. Ubbink Mark en Marcellus Amsterdam. Annet van Andel Jouke van den Bout Jitte Amsterdam. Jasper van Andel Amsterdam, 16 mei 1980 Correspondentie-adres: Graaf Florislaan 28 1217 KL Hilversum Geen bezoek. Geen bloemen. Een rouwdienst, geleid door Ds. S. J. Ridder bos, zal gehouden worden woensdag 21 mei om 13.45 uur in de „Waalkerk", IJsselstraat 32 te Amsterdam-Zuid. De begrafenis zal plaatsvinden om 15.00 uur op de begraafplaats „Zorgvlied", Amsteldijk 273 te Amsterdam. De Kerkeraad van de kerk te Amsterdam en de wijkraad van de Waalkerkgemeente geven met diepe ontroering kennis van het plotseling overlijden van hun emeritus-predikant Ds. Th. H. van Andel Van 1953 tot 1975 diende hij de kerk te Amster dam als predikant, in het bijzonder in de wijkgemeente rondom de Waalkerk, en van 1975 tot heden als bijstand in het pastoraat. Gedurende de 27 jaren van zijn ambtelijk werk te Amsterdam nam ds. van Andel een zeer grote plaats in ons midden in. Met name door zijn bekwaamheid en trouw in het pastoraat verwierf hij zich de achting en genegenheid van heel de gemeente. Voor tallozen onder ons was hij een gids en toeverlaat. Deze dienaar van God en Zijn ge meente gedenken wij met diepe dankbaarheid. Namens de K.A.Z. J. van Tuinen, praeses A. J. Lenstra-Douwes, scriba Namens de Waalkerkgemeente D. W O. A. Grosheide D. N. Wouters Amsterdam, 17 mei 1980 Met leedwezen namen wij kennis van het over lijden van Ds. Th. H. van Andel emeritus-predikant te Amsterdam. Wij gedenken met dankbaarheid de wijze waarop hij van 1946 tot 1953 de Geref. Kerk van Vlaardingen als predikant heeft gediend. Namens de K.A.Z.: P. van Driel, voorzitter D. Doorduin, scriba Met diep leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van Ds. Th. H. van Andel emeritus-predikant te Amsterdam. Gedurende 21 jaar heeft hij, als lid en secreta ris van het bestuur, met volledige toewijding belangeloos ons ziekenhuis willen dienen in zijn bewogenheid met het lot van zijn mede mens. Zijn inzet en zijn hartelijke vriendschap ge denken wij dankbaar. Bennebroek, 16 mei 1980 Bestuur en directie Psychiatrisch ziekenhuis „Vogelenzang" Bennebroek Met ontroering vernamen wij het plotseling overlijden van onze voorzitter Ds. Th. H. van Andel Wij denken met dankbaarheid aan de fijne en deskundige leiding die hij vele jaren aan ons deputaatschap heeft gegeven. Generale Deputaten Geestelijke Verzorging ziekenhuizen. P. J. Veldhuizen, secretaris. Op Zijn tijd heeft de Here tot Zich genomen, mijn geliefde man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa, onze schoonzoon, broer, zwager en oom Hendrik Gerardus de Jong op de leeftijd van 60 jaar. E. E. de Jong-Bobeldijk Hardinxveld-Giessendam: J. de Jong I. de Jong-van Schelven Enrico, Jeroen en Reinier Dordrecht: N. de Jong M. J. de Jong-Zevenbergen en verdere familie Ridderkerk, 16 mei 1980 Kamperfoeliestraat 1 Geen bezoek, geen bloemen De rouwdienst, geleid door de Weleerwaarde Heer Ds. L. J. Bouma, zal gehouden worden woensdag 21 mei in de „Pelgrimskerk" Kerk- weg 11, Ridderkerk, aanvang 13.00 uur, waar na de begrafenis aansluitend zal plaatsvinden op de nieuwe begraafplaats „Vredehof", ca. 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in de kapel van de begraafplaats, na afloop van de plechtigheid. „Neem mij. Heer God het roer dan maar uit handen, En laat mij zingend op de voorplecht staan. Met u, mijn God. ga ik dan door de branding. Door U alleen kom ik behouden aan". Met dankbaarheid aan God voor de tijd, die Hij ons met elkaar gegeven heeft, is na een kortstondig ziekbed van ons heengegaan mijn lieve, zorgzame vrouw, onze lieve moeder en oma Martina de Haas-Hendrikse op de leeftijd van 80 jaar Een moedige, opofferingsgezinde vrouw, die veel voor ons betekend heeft. Amsterdam, B. de Haas Heemstede, R. Staller-de Haas H. A. J. Staller Amsterdam, J. Teunisse-de Haas Amsterdam, J. H. de Haas M. H. De Haas-Stel Brisbane, C. C. Slager-de Haas B J. Slager klein- en achterkleinkinderen 16 mei 1980,Olympiakade 60 I 1076 XZ Amsterdam De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van de Protestantse Coöperatieve Begra fenisvereniging P.C.B. u.a., Vondelstraat 101, Amsterdam. Gelegenheid tot condoleren en afscheidnemen maandagavond 19 mei van 7-7.30 uur. De rouwdienst, welke zal worden geleid door •Ds. E. H. Nagel, vindt plaats woensdag 21 mei te 12 uur in de aula van de Nieuwe Oosterbe graafplaats. Kruislaan 126 te Amsterdam, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats vinden. Tevens na de begrafenis gelegenheid tot con doleren in de ontvangkamer van de begraaf plaats. Geen bloemen. Geen bezoek aan huis Ik zie een poort wijd open staan. Dankbaar dat zij zolang in ons midden mocht zijn, geven wij U kennis dat God tot zich heeft genomen onze lieve moeder, groot- en over grootmoeder Clazina Neeltje Struijk-van Woerden weduwe van Leendert Johannes Struijk, in de gezegende ouderdom van 92 jaar. Nootdorp: L. J. Struijk R. H. Struijk-van der Valk Delfgauw: A. Lugtigheid-Struijk Ph. Lugtigheid Pijnacker: M. Braat-Struijk Delft: H. IJ. Struijk Nootdorp: N. Struijk M. A. Struijk-van den Berg klein- en achterkleinkinderen Nootdorp, 16 mei 1980 Huize „Veenhage", Dorpsstraat 65 Corr.adres: Dwarskade 25, 2631 NA Nootdorp. Moeder is opgebaard in de rouwkamer van Huize „Veenhage", alwaar gelegenheid is tot condoleren maandag- en dinsdagavond van 7.00-8.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk, Dorpsstraat te Nootdorp, woens dag 21 mei a.s. om 14.30 uur waarna de bijzet ting in het familiegraf zal plaatshebben op de begraafplaats aldaar. Geen bloemen In haar Heer en Heiland ontslapen, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Christina Ros sinds 1968 weduwe van Hendricus Waanders in de ouderdom van 85 jaar Apeldoorn: J. Waanders A. Waanders-de Ronde Kampen: H. J. Docter T. Docter-Tolen Scherpenzeel: J. E. Jonker -Waanders Klerksdorp (Zuid-Afrika) R. J. Jansen-Waanders Ph. Jansen Enschede: Ch. Waanders Heerde: H. Waanders J. M. W. Waarders-van Dalfsen A. Waanders H. M. Waanders-Buitenkamp J. H. Waanders A. Waanders-Hengelaar kleinkinderen en achterkleinkinderen Heerde, 16 mei 1980. Bejaardencentrum „Brinkhoven" correspon dentieadres: H. Waanders, Julianalaan 12,8181 AS Heerde. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op 20 mei om 12.45 uur in de Gereformeerde Kerk, Kanaalstraat te Heerde, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aan de Meester Nijhoffstraat te Heerde. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „Het Trefpunt" achter de Gereformeerde Kerk. 0 V zij de glorie, opgestane Heer U zij de victorie nu en immer meer Na een langdurig, moedig, soms smarttfl gedragen lijden is van ons heengegaan op leeftijd van 78 jaar Hillegonda van Oostveen-Luitiof Ze wist zich in veilige handen Uit aller naam: C. A. Luiting 14 mei 1980 Niftrikhof 1 1106 SE Amsterdam WÊHjlpji De rouwdienst zal worden gehouden dmsdj 20 mei te 9 45 in Huize „De Schutse", Hemsti huisstraat 123 te Amsterdam, waarna del grafenis te 11 uur zal plaatsvinden op de b graafplaats Zorgvlied aan de Amsteldijk Amsterdam. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren de ontvangkamer van de begraafplaats. Na een ernstige ziekte nam de Here tot Zk onze broer, zwager en oom Johannes van der Schaar oud 87 jaar. Dunedm (Nieuw Zeel.) P. van der Schaar Hilversum: A. van der Schaar-Bomas neven en nichten Edge Hill (Australië), 11 mei 1980 j De begrafenis heeft plaatsgehad in Austra op 12 mei 1980. Correspondentie-adres: Albertus Perkstr 41, 1217 NL Hilversum. God heb ik lief, want die getrouwe Heer hot mijne stem, mijn smekingen, mijn klagen. 1 neigt zijn oor. 'k roep tot Hem al mijn dagt Hij schenkt mij hulp. Hij redt mij keer keer. Psalm 116 In Jezus ontslapen onze lieve moeder. I huwd-, groot- en overgrootmoeder Johanna Hendrika van Huizen-Baljet in de ouderdom van 84 jaar. Zij zal in onze herinnering blijven als liefdevolle, zorgzame en wijze moeder. Kinderen, klein- en achterkleinkinder Rotterdam. 17 mei 1980 Huize „Waelestein", Schulpplein 50 Corr.adres A. C. Blom. West Pietermanstraat 38. 3073 LP Rotterdai Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkara van „Waelestein" (zij-ingang Schulpplein 46' Bezoek en gelegenheid tot condoleren dinsdl avond van 19.00-19.30 uur. De dienst van Woord en Gebed zal gehoud worden woensdag 21 mei a.s. in de aula vani Zuiderbegraafplaats, Slinge 50, Rotterda Zuid, om 11.45 uur. waarna de begrafenis plaatsvinden. Vertrek vanaf de rouwkamer van „Wael stein" om 11.15 uur. Hoge Rentes! 10 i Pandbnefbiljetten, looptijd 2 jaar. Het huidige rentepercentage is 10% (effectief rendement 10.00%). In coupures" van f 1,000,- en f 10.000,-. Aan toonder. Groeit in een vaste looptijd van 2 jaar naar f 1.210,- en f 12100,-. Rente ingaande- de le of 16e van de maand. t Pandbnefbiljetten, looptijd 5 jaar. \9/ Het huidige rentepercentage is 10%% rg±(effectief rendement 10.25%). In coupu- W res van f 1.000,- en f 10.000,-. Aan toonder. Groeit in 5 jaar naar resp. f 1.629,- en f 16.290,-. Na twee jaar reeds inwissel baar tegen rente-aanpassing. Rente ingaande de le ot 16e van de maand. 10 Spaarpandbiljetten, looptijd 5 jaar. Het huidige rente percentage is 10.2%. Groeit in een vaste looptijd van 5 jaar naar f 1.000,-, resp. f 5.000,-. Aan toonder. Het huidige aankoopbedrag is f 615,- resp. f 3.075,-. (door afronding op f 5,- resp.f 25,- naar beneden wordt het effec tief rendement 10.21%). Dagelijks ingaande rente. Verkrijgbaar bij: kantoren van Westland/Utrecht Hypotheekbank, uw assurantie-adviseur of makelaar Hoofdkantoor: Amsterdam, Sarpharistniat 1,020-26 51 51

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6