Milan terug naar tweede divisie Eindelijk weer feest bij Feyenoord 'Veertig' van Zwartkruis Caesar raakt achterop Spannende finale in Duitse competitie Schorsingen voor internationals Paolo Rossi en Bruno Giordano Kampioen Ajax in te harde eindstrijd te licht voor Rotterdammers ROHDA speelt Limburgers overtuigend naar nederlaag MAANDAG 19 MEI 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 11 rh MüNCHEN De finale om de Duitse voetbaltitel en de strijd tegen degra datie zit vol spanning. In het duel tussen titelverdediger HSV en herfst- kampioen FC Bayern München gaat het ernaar uitzien dat een finishfoto de beslissing moet brengen Met nog twee ronden te spelen is het doelpun ten verschil zelfs gelijk Alleen doordat HSV twee doelpunten meer heeft gescoord is oorzaak dat de Hamburgers nog aan de leiding gaan Vrijdagavond konden de Hambur gers met de grootste moeite slechts met 2-0 winnen van het reeds gede gradeerde Eintracht Braunschweig terwijl Bayern München bekerhouder Fortuna Düsseldorp verpulverde: 6-0. Met één doelpunt erbij hadden de Beieren de kop overgenomen De voorsprong van de twee leiders werd vergroot, omdat Stuttgart tegen Borussia Münchengladbach een ge lijk spel (1-1) moest toestaan. Kal- serslautern. de nummer vier van de ranglijst, triomfeerde met 4-0 over Bayern Uerdingen Beide ploegen zijn reeds zeker van UEFA-Cup-voet- bal in het volgend seizoen, maar Kai- serlautern kan ook een rol vervullen voor het kampioenschap. Kaiserslau- tern ontmoet zaterdag Bayern Mün chen. terwijl HSV aantreedt tegen nieuweling Leverkusen. Hamburger SV-Einlracht Braunschweig 2-0. Her tha BSC Berlin Borussia Dortmund 3-2. FC Kai- serlautem Bayer Uerdingen 4-0. Eintracht Frank- furt-Werder Bremen 3-2. VFL Bochum-FC Köln 2 0 Borussia Münchengladbach-VFB Stuttgart 11, Bayern München Fortuna Düsseldorp 6-0. MSV Duisburg I860 München 1-0, Bayer Leverkusen- FC Srhnlke 04 2-0 Stand I Hamburger SV 46 I Bayem München 46 3 VFB Stuttgart 41 4 FC Katserslautern 40 5 FC Koln 33 6 Borussia Münchengladbach 32 8 Eln tracht Frankfurt 31 9 FC Schalke 04 31 10 VFL Borhum 30 11 Bayer Leverkusen 30 12 MSV Duisburg 29 13 Fortuna Düsseldorp 28 14 I860 München 27 IS Bayer Uerdingen 27 16 Hertha BSC Berlin 27 17 Werder Bremen 25 18 Eintracht Braunschweig 20 ENGELAND WREXHAM In de strijd om het Britse voetbalkampioenschap heeft Wales in Wrexham een sensationele 4-1 overwinning behaald op Enge land Het was de eerste thuiszege van Wales op Engeland sinds 25 jaar. Bij rust leidde Wales met 2-1. Engeland nam in de 15de minuut een voor sprong door een treffer van Paul Ma riner. Wales sloeg echter terug via Mickey Thomas (20ste minuut). Ian Walsh (31ste minuut). Leighton Ja mes (60ste minuut) en een eigen doel punt van de Engelsman Phil Thomp son (66ste minuut) De zege van Wales, was een persoon lijke triomf voor Mike England, die voor het eerst optrad als manager van de nationale ploeg. Het was de grootste Engelse nederlaag sinds 16 jaar en de grootste ooit geleden tegen Wales, dat voordien slechts 12 van 92 duels tegen Engeland met winst afsloot. Noord-Ierland is het toernooi om het Britse voetbalkampioenschap begon nen met een overwinning op Schot land De 20 000 toeschouwers is het Windsorpark van Belfast zagen Billy Havilton negen minuten voor rust het enige doelpunt maken. Ierland, in de voorronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap 1982 tegenstander van Nederland, heeft in Dublin met 0-1 verloren van de regerend wereldkampioen Argen tinië Valencia maakte na een half uur het doelpunt Er waren 35.000 toeschouwers. In de eerste divisie van de Engelse League won Arsenal met 2-1 bij Wol verhampton. Arsenal behoudt daar mee de kans op een plaats in het toernooi om de UEFA-beker van vol gend seizoen. FRANKRIJK PARIJS FC Nantes is Frans voet balkampioen geworden. Nantes won van Olympique Marseille met 1-0 en kwam op een totaal aantal punten van 55 Er moet nog één wedstrijd in de hoogste divisie van de Franse voetbalcompetitie worden gespeeld. St. Etienne de enige overgebleven concurrent van Nantes verspeelde za terdag de kansen door met 1-5 te verhezen van Bordeaux. Sochaux-Laval 2-0. Valenciennes -Monaco 0-0. Ly on Brest 3-0, Metz-Paris SG 5-2. Lille-Lens 0-0. Bastia Nancy 2-2. Bordcaux-St Etienne 5-1. Nice- Strasbourg 61, Nimcs-Angers 1-0. Marsellle-Nan- les 0 -1 Brest en Marseilles zijn gedegradeerd in de eerste divisie, waarvan de stand aan de kop is: 1 Nantes 37 55.2 Sochaux 37-52 i7fl-36i 3 Sl Etienne 37 52 i71-50> 4 Monaco 37-50. 19 Marseille 37-24 20 Brest 37 13 ITALIË ROME AS Roma heeft voor de derde keer de Italiaanse voetbalbe ker gewonnen. In de finale versloeg AS Roma op eigen veld voor 65.000 toeschouwers AC Torino na het ne men van strafschoppen: (6-5). In de normale speeltijd en de verlenging werd niet gescoord As Roma won de beker eerder in 1965 en 1969. DDR OOST BERLIJN - Carl Zeiss Jena is in Oost-Berlijn winnaar geworden van de Oostduitse voetbalbeker. Het won na verlenging, met 3-1 van Rot Weiss Erfurt. Spanje MADRID De ..Baskische combine" heeft Real Madrid niet van het Spaanse voetbalkampioenschap kunnen afhouden. Op de laatste wed strijddag versloeg Real Madrid in eigen huis Atletico Bilbao (3-1). waar door het de voorsprong van één punt op Real Sociedad gehandhaafd bleef. De club uit San Sebastian sloot de competitie af met een overwinning van 2-0 op Atletico Madrid. Eindstand I Real Madrid 53 pnt. 2. Real Socle- dad 52. 3 Gijon 39. 4 Barcelona 38. 5 Bells en Valanrlo 36. 7 Athletic» Bilbao 35. 8 Sevilla en Salamanca 34. 10 Almertn en Zaragoza 33 MILAAN De disciplinaire commissie van de Italiaanse voetbalbond heeft AC Milan teruggezet naar de tweede divisie van de nationale competitie. De tienvoudige Italiaanse kampioen en vier voudige winnaar van een Eu ropa Cup kreeg deze stral in verband met de rol die de club heeft gespeeld in het omkoopschandaal in Italië. De commissie, die zondagmorgen tot een eerste uitspraak kwam. schorste voorts dr. Felice Colombo, president van AC Milan. Enrique Albertosi, de gewezen doelman van het nationale team die voor Milan uitkomt, en Massimo Caceiatori van Lazio. Voor vijf jaar werden geschorst: Mauro della Martira (Perugia) en Stefano Pellegrini (Avellino). Voor drie jaar: Paolo Rossi (Perugia) en Luciano Zecchini (Perugia). Tot 31 december 1981: Bruno Giordano (Lazio) en Lionello Manfredonia (Lazio). Tot 31 maart 1981: Giorgio Morini (AC Milan). Tot 30 septem ber 1980: Maurizio Montesi (Lazio). Zeven spelers werden vrijgespro ken. De disciplinaire commissie zal Paolo Rossi. de behandeling van het omkoop schandaal in Italië, waarbij de uit slagen van de wedstrijden Avellino- Perugia (20 december 1979) en AC Milan-Lazio (6 januari 1970) werden beïnvloed, vrijdag voortzetten. Perugia en Avellino hebben voor het komende seizoen een straf van vijf verliespunten gekregen. Lazio en Rome kregen een boete van tien miljoen lire (ongeveer 25.000 gulden). De nu dus voor drie jaar uitgesloten Paolo Rossi, de aanvalsleider ook van het Italiaanse elftal, hing een levenslange schorsing boven het hoofd. De commissie van onderzoek had van Rossi de uitsluiting voor het leven gevraagd, evenals van Fe lice Colombo, de voorzitter van AC Milan, de spelers Enrique Albertosi. Giorgio Morini. Massimo Caceiato ri. Bruno Giordano en Lionello Manfredonia De juryleden van de tuchtcommissie oordeelden even wel In een viertal gevallen milder. Enzo Beaizot, de bondscoach van het Italiaanse elftal, maakte eerder op de zaterdagavond zijn voorlopi ge selectie voor het eindtournooi om het Europees kampioenschap bekend. Paolo Rossi en Bruno Gior dano maakten deel uit van die se lectie. Paolo Rossi heeft vol bitter heid gereageerd op ?ijn schorsing. Vanuit Australië, waar hij met AC Milan een aantal vriendschappelij ke wedstrijden speelt, zei Rossi: „Ik kan het oordeel dat over mij geveld is niet accepteren. Mijn schorsing van drie jaar is een aanklacht tegen de waarheid. De getuigen die ge hoord zijn en mij veroordeelden zijn de grootste schuldigen. Juist zij hadden veroordeeld moeten wor den Ik zal als ik terug ben in Italië alle mogelijke stappen ondernemen om mijn onschuld te bewijzen Ik heb mij niet aan fraude schuldig gemaakt." Evenals Rossi, die nu niet zal aan treden in de eindronden van het toernooi om het Europees kampi oenschap voor landenteams, dat in juni in Italië wordt gehouden, rea geerde ook dr. Colombo, de voorzit ter van AC Milan, furieus. „De ge tuigen Cruciani en Trinca zijn de grootste leugenaars die ik ken. Te gen de terugzetting van onze club naar de tweede divisie zal ik mij heftig verzetten. Ik ben er zeker van dat we deze zaak in hoger beroep gaan winnen, want leugenaars zijn geen geloofwaardige getuigen", al dus de voorzitter van AC Milan, die dus levenslang werd geschorst. West-Duitsland DüSSELDORF De in Spaanse dienst voetballende spelers Rainer Bonhof en Uli Stieleke behoren tot de selectie voor het Westduitse team, dat volgende maand in Italië zal deelnemen aan de eindronde om het Europees kampioenschap. Bondscoach Jupp Derwall maakte in Düsseldorf de namen van de veertig geselecteerden bekend. Met 51 interlandwedstrijden is Bonhof de meest ervaren speler van het gezelschap. Hij is de enige die ook deel uit maakte van de ploeg die in 1974 wereldkampioen werd. De selectie bestaat uit: Doel: Dieter Budenski, Eike Immei Walter Junghans, Rudi Kargm Norbert Nigbur. Harald Schi cher; Verdediging: Klaus Aughenthale Rolf Blau. Hans-Peter Brieg» Bernd Cullman. Bernard Die; Karl-Heinz Förster. Wilfried Ha* nes. Manfred Kaltz. Karl-Heir; 3n Körbel. Bernd Martin. Uli Stieleki p Herbert Zimmermann; Middenveld: Rainer Bonhof. Berm n Förster. Jïlrgen Groh. Ditmar Ji cobs, Felix Magath, Lothar thaeus. Caspar Memering, Hat; Müller, Kurt Niedermayer, Bern Schuster, Franz-Josef Tenhage: n5 Miroslav Votava; Aanval: Rüdiger Abramczik. Kla-j Allofs, Ronald Borchers. Calle E 'Haye. Dieter Hoeness. Horst H besch. Walter Kelsch, Dieter Müller Harald Nickel, Karl-Heinz Rummt n nige. door Matty Verkamman ROTTERDAM Topvoetbal in Nederland kan toch nog leuk zijn. Nu er voor de spelers van Feyenoord en Ajax alleen nog een premie van een duizendje of vijf op het spel stond de kaarten voor het Europese bekervoetbal waren al lang geschud ontbrak zaterdagavond tijdens de bekerfinale de vaak zo speldodende angst der berekening en de van hogerhand verordonneerde plicht om niet te verliezen. Voetbal op dit niveau, naar slecht Hollands gebruik overigens weer overdreven hard uitgevoerd, was voor het eerst sinds lange tijd weer een zaak voor het publiek; voor de massa in het vrijwel uitverkochte Kuip en voor de miljoenen KRO-klanten, die de katholieke zuil dankbaar zullen zijn, dat op het laatste moment nog 60.000 voor een direct tv-verslag werd neergeteld. den alleen in het Olympische Stadion noord zaterdagavond opnieuw veel een gelijkspelletje (2-2) kunnen boe- voordeliger. De thuisclub gebruikte ken tegen de aartsvijand. In Rotter- de vleugels aanzienlijk beter, prak- dam werd het eerder in Feyenoords tisch elke aanval hield onmiddellijke Rotterdam viert uiteindelijk feest. De verdiende 3-1 overwinning bracht Feyenoord voor het eerst sinds 1974 (kampioenschap onder Wiel Coerver) een nationale trofee. De bij loting aangewezen plaats van handeling heeft de Rotterdammers daarbij na tuurlijk in de kaart gespeeld, maar het neemt niet weg dat Feyenoord zich als een sterke winnaar manifes teerde. De even collectieve als aan vallende aanpak was Ajax bepaald te veel. De magere kampioen van een mieze rig seizoen, was best bereid om het dubbelsucces van vorig jaar te herha len. De ploeg gooide er zowaar een maximale inspanning tegen aan, maar was zoals verwacht, gewoonweg te licht voor dit Feyenoord. Dat maakt het kampioenschap van Ajax er trouwens nog vlakker op Als Feye noord in de competitie niet zo'n waar deloze instelling had geëtaleerd toen Ajax op een zeker moment ze ven punten voor stond, gooide de equipe van trainer Jezek de hand doek in de ring had het de landsti tel met enige inspanning kunnen ver overen. Gelet op de aanwezige kwali teit had Feyenoord in elk geval een doelgerichter eindspel kunnen spelen dan de simpele verliezers uit Alkmaar. Feyenoord wordt voor Ajax intussen min of meer een obsessie. Dit seizoen heeft de kampioen in drie wedstrij- beste wedstrijd van dit seizoen maar liefst 4-0. zodat de doelcijfers over drie wedstrijden nu op 9-3 kwamen te staan. Ajax moet terug naar het sei zoen 1976/77 om de laatste overwin ning op Feyenoord (2-1 in Amster dam) tegen te komen. Anders dan gebruikelijk is de actuele Rotterdamse heerschappij over Ajax gebaseerd op het in deze wedstrijden optredende verschil in aanval en ver dediging van beide teams. De slag op het middenveld is van minder door slaggevende aard. Het Is daar meest al een compacte aangelegenheid, waar niet of nauwelijks beslissende zaken worden gedaan; zo was het ook zaterdag weer. Notten en Lerby ge bruikten vele kilo's kracht tegen el kaar, maar lagen beurtelings onder en boven. Stafleu hield Amesen rede lijk voor zich behalve dan bij het fraaie openingsdoelpunt, dat een rechtstreeks gevolg was van een spaarzame bevlieging van La Ling (splijtpass op Arnesen). De lopers Van Deinsen en Schoenaker deden voorts ook niet voor elkaar onder. Terwijl Ajax met Bonsink, La Ling en Tahamata op papier meer kwaliteit dreiging in. Tahamata heeft daaren tegen nog nooit een goede wedstrijd gespeeld tegen de meedogenloze en nu ook als opkomende verdediger sterk acterende Wijnstekers. Bonsink was op rechts minstens zo kansloos tegenover Brard en La Ling kwam niet los van de klasserijke Van de Korput. Dan de aanval van Feyenoord: links buiten De Leeuw bewees andermaal zijn klasse en vond zijn beloning in een uitgekiend tweede doelpunt. Meer dan eens had Wijnberg een du bieuze tackel nodig om dit talent te stoppen. Waar bondscoach Zwart kruis voor het naderende Europese kampioenschap nog altijd hoopt op een vormverbetering van Tahamata. is de eigenaardige werkelijkheid dat een nieuweling bij Feyenoord zo maar stukken beter speelt dan de mentaal vastzittende Zuidmolukker. Gelet op de kwaliteiten van De Leeuw is het trouwens een onbegrij pelijke zaak dat Feyenoord de wan kelmoedige Limburger Vermeulen voor de positie op de linkerflank heeft aangetrokken. In de aanval van Feyenoord etaleerde Petursson zich verder weer als een koele schutter. Hij had eerst succes met een straf- Carlo de Leeuw heeft een verdedigingsfout van Ajax afgestraft en 2-1 gescoord. Schrijvers ligt verslagen in het doel. in de aanval heeft verenigd dan Feye- schop en bracht in de tweede helft de noord met Peters. Peturson en De beslissing, toen hij er na een blunder Leeuw, was de uitkomst voor Feye- van j^erijy, samen met Peters van AMSTERDAM Bondscoach Jan Zwartkruis hee.'t de veertig namen van spelers prijs gegeven, die in aan merking komen om deel te nemen aan de finales van het toernooi om het Europees kampioenschap van landenteams, dat in Italië wordt ge houden Tien dagen voor het begin van de eerste wedstrijd (op 11 juni speelt Nederland in Napels tegen Griekenland) moet Zwartkruis de lijst van 22 spelers aan het organisa tiecomité opgeven. De bondscoach zal de 22 eerder prijs geven. Na afloop van het trainingskamp in Zeist (van 28 tot en met 30 mei) maakt Zwart kruis zijn definitieve selectie bekend. Ajax: Schrijvers. Krol. Schoenaker en Tahamata. PSV: Brandts, Poortvliet, Stevens, Willy en René van de Kerkhof. Valke, Koster en Wildschut. AZ: Kist, Metgod, Hovenkamp, Spel- bos en Treytel. Feyenoord Van de Korput. Van Deinsen, Wijnstekers. Vermeulen. Roda JC: Nanninga. FC Utrecht: Van Breukelen. FC Twente: Kila, Zondervan. Bos. Jol. Otto. Sparta: Doesburg en Balkestein. Anderlecht: Dusbaba en Haan Ipswich Town: Thijssen. MW; Schapendonk en Van Marwijk. NAC: Vreyssen. NEC: Marijnissen en Schellekens. Saint Etienne: Rep. Club Brugge: Barth. Arnold Mühren, die aanvankelijk ook geselecteerd was heeft om privé rede nen afgezegd. Piet Hamberg die voor het Zwitserse Servette uitkomt kreeg geen vrij van zijn werkgever. Op 2 juni vertrekt het Nederlands elftal naar Oostenrijk. In de omgeving van Klagenfurt gaat de selectie in trai ningskamp. Op 2 juni wordt gespeeld tegen Graz, op 6 juni tegen een selec tie uit Klagenfurt/Villach en op 8 juni in Italië tegen Udine. Op 9 juni is het vertrek naar Napels. door ging. Petursson heeft na de win terstop geruime tijd met zijn vorm getobd, maar als centrale spits be leefde hij de laatste tijd een opleving. Die positie-wisseling van Petursson heeft Peters meer naar rechts gediri geerd. Ook daar moet hij het voorna melijk van zijn inzet hebben Na een niet zo beheerste actie van directe tegenstander Boeve. die hem op een knieverwonding kwam te staan, ver loor Peters aan scherpte, maar noch tans niet zoveel dat Boeve een een voudige avond kreeg Het grappige van de boeiende finale was dat Ajax ondanks alles toch had kunnen winnen. Toen Bonsink bij een 0-1 stand een strafschop mocht nemen (Nielsen pakte La Ling) leek de wedstrijd voor het ook daarvoor al heersende Feyenoord verloren. Doel man Hièle keerde het onzuivere schot echter met een reflex van zijn linker voet. Dit hield Feyenoord uiteinde lijk in de race en het verwonderde in feite niemand dat die daarna win nend werd afgesloten door de Zuid hollanders. Eer prins Claus de cup aan de al dan niet vertrekkende aanvoerder Notten overhandigde (voorzitter Kouwen- berg verdenkt de aanvoerder er van dat hij 30.000 van derden heeft aan genomen en blokkeerde een nieuw contract) werd er door vele betrokke nen overigens nog aardig pijn gele den. De zeis werd herhaaldelijk ge hanteerd. waarbij scheidsrechter Corver ondanks gele kaarten voor La Ling. Boeve. Lerby. De Leeuw en Van Deinsen niet altijd correct optrad Vooral Lerby was door het dolle heen. Hij zocht herhaaldelijk de benen van Notten en liep voorts scheldend en vloekend over het veld Boeve begaf zich in zijn spoor van vernieling. Toen hij Peters in de tweede helft ruwweg neertrapte verdiende hij minstens een tweede gele kaart, maar daar Corver besefte dat zoiets automa tisch rood betekende, beoerkte hij zich tot lachwekkend gesus. Coi het is al eerder gesteld, is lang soevereine arbiter van weleer meer. La Ling en Boeve krijgen nietU een pijnlijke rekening voor hun kaart gepresenteerd KNVB-o Huijbregts bevestigde dat de staande schorsingen hen straks sluit voor de competitiestart of] Feyenoord-Ajax 3-1 (1-1). 19 Arnesen 0-1 tursson 1-1 71 De Leeuw 12. 75 Peterssoa Scheidsrechter: Corver Toeschouwers, (uitverkocht). Ajax: Schrijvers; Wijnberg. Krol. Janssen, 8 Schoenaker, Lerby. Arnesen; Bonsink (Peni, (Van Geel). Tahamata. Feyenoord: Hiele: Wijnstekers, Nielsen, M Korput, Brard; Notten. Stafleu. Van D PeterS. Petursson (Bouwens), De Leeuw Gele kaarten. Lerby. Boeve en Ling tallen A De Leeuw en Van Deinsen t belden Feyenoa Eerste divisie SVV-Veendam 2-4, Amersfoort-Cam- buur 0-0, Amsterdam-Den Bosch 2-3, Wageningen-Eindhoven 4-2, Telstar- Helmond Sport 4-5, Volendam-For- Evers (DST9>. Molenaar iVolendam) er Bosch (FC Den Boschi 15. 10 Jacobs (De CA schap) en Ruys iFortuna Sittard) 14. 12 Pf iCambuur) 13. 13 Bakker (Oroningeni Lalt (Heracles). Wiggemansen (FC Amsterdam! dersma (Fortuna Sittard), Van der Meer iTrt en Van Rosmalen (VVV) 12 Sporttoto door Dick Bosscher BEEK Caesar heeft de gun stige positie in de strijd om het kampioenschap van Ne derland bij de zondagama teurs gisteren moeiteloos uit handen gegeven. Nadat het als favoriet gedoodverfde Xerxes op Hemelvaartsdag op een doelpuntloos gelijk spel werd gehouden, verloren de Limburgers gisteren op overtuigende wijze van titel verdediger ROHDA met 0-2. De kampioen van de hoofdklasse C heeft door deze nederlaag een achter stand opgelopen op de concurrenten Xerxes en ROHDA die weliswaar niet direct een uitschakeling betekent, maar met de uit-wedstrijd tegen ROHDA (aanstaande zaterdag) voor de boeg staat Caesar er nauwelijks rooskleurig voor De ploeg van Bèr Beckers heeft dit grotendeels aan zichzelf te wijten. Op eigen terrein had de ploeg Uit Raalte, die eerder met 2-3 van het Rotter damse Xerxes verloor, met man én macht bestreden moeten worden. De Limburgers namen echter een ongsti- ge, afwachtende houding aan, zodat ROHDA alle tijd kreeg om in het eigen ritme té komen. En wanneer dat eenmaal het geval is. dan blijkt de ploeg uit Raalte een goed draaien de voetbalmachine. Verbaasd door de geringe tegenstand nam ROHDA het intiatief over. combineerde goed en kwam een aantal keren gevaarlijk dicht bij het doel van Eddy Kempe ners. De counters van Caesar, met name van de ondanks zijn blessure toch spelende Jonkie Fransiscus en Jack Linders, stichtten wel onrust maar konden dopr de onzuiverheid geen werkelijk gevaar opleveren Het was dan ook niet verwonderlijk, dat ROHDA dè eerste treffer .voor zijn rekening zou nemen. Louis Timi- sela. die volgend seizoen voor de nieu we ere-divisionist Groningen uit komt, kopte de vrije schop van Mar tin Berends (de uitblinker bij ROH DA) feilloos in: 0-1. Voor Caesar bete kende dit doelpunt nog niet het sein om ten aanval te trekken, zodat ROHDA de voorsprong op slag van rust kon uitbreiden. Gerard Velder- man tikte de bal in het doel nadat doelman Kempeners in eerste instan tie de inzet van Martin Berends had gestopt: 0-2. Bij ROHDA was de aanwezigheid van laatste man Gerard Marsman duidelijk merkbaar. Deze had tijdens de ontmoeting met Xerxes verstek moeten laten gaan wegens verplich tingen jegens het nationale amateur- team en zijn afwezigheid werd in Raaltese kringen als oorzaak van de nederlaag aangemerkt. Marsman is zeker een rustgevende factor in de ROHDA-defensie. maar de vergoelij king voor de nederlaag zou slechts een triest beeld voor de toekomst opleveren. Marsman vertrekt dit sei zoen namelijk naar de eerste divisie club Heerenveen. zodat ROHDA naarstig mag gaan speuren naar een waardige opvolger. De overgang naar Heerenveen is ove rigens niet vreemd. Een viertal maan den geleden verruilde ROHDA-coach Henk van Brussel van werkkring en werd trainer van Heerenveen. Hij liet de technische leiding over aan ene Henk Schuiten, een soort managers type dat over geen enkel trainers diploma beschikt. Onder het mom van „we hebben nu eenmaal niemand anders" kreeg Schuiten toestemming om de club tot het eind van dit sei zoen onder zijn hoede te nemen. Daarna vertrekt ook hij richting Hee renveen om daar een mangersfunctie te vervullen. Ook ROHDA profiteer de eens van de magnetische werking van Henk van Brussel. Vlak nadat de ex-jeugdtrainer van Go Ahead naar ROHDA vertrok, volgden spoedig jeugdige talenten van de Deventer club. waarvan Timisela er één is. Ook die toevoer van spepers is nu echter stopgezet, omdat Henk van Brussel een samenwerkingsverbond tussen Heerenveen en Go Ahead tot stand wist te brengen. Voor ROHDA valt te hopen, dat de leegloop richting Hee renveen beperkt zal blijven, want tij dens de tweede helft van de ontmoe ting met Caesar werd duidelijk waar de zwakte van ROHDA schuilt. Door een gebrek aan conditie en een duide lijke leider (ook oud-Spartaan en Go Ahead-speler Stef Walbeek kan deze taak niet meer op zich nemen) blijkt de ploeg nauwelijks meer in staat nog verantwoord tegenstand te bieden. ROHDA had echter het geluk, dat Caesar met nog grotere problemen kampte. Zelfs een slotoffensief wisten de Limburgers er niet meer uit te persen, zodat de ploeg uit Raalte moeiteloos naar de eerste overwin ning in deze nacompetitie wandelde. Caesar-ROIIDA 0-2 (0-21 39 Timisela 0 145 Velderman 0-2 Scheidsrechter- De Wit Toe schouwers 3500 Caesar: Kempeners, Hnns Linders. Smeets. Maas (Wolfsi. Van Muiken. Hendriks. Barneveld Bec kers rJanssen): Fransiscus. Linders. Gelisscn KOIIDA Janssen; Van Dulssenburg. Marsman. Walbeek, Herder: Oosterwijk. Schutten iLigten- bergi, Berends: Leushuis iHutteni. Timisela, Vel derman. Groningen-Heracles 5-2. DS79- Vlaardingen 2-2. Groningen 36 25 7 4 57 79-21 Volendam 36 23 5 8 51 76-33 Wageningen 36 19 13 4 51 68-40 Den Bosch 36 22 6 8 50 66-36 Cambuur 36 19 4 13 42 64-41 Graafschap 36 18 6 12 42 43-31 Fortuna S 36 14 11 11 39 60-42 DS79 36 14 11 11 39 68-52 Amsterdam 36 14 10 12 38 64-55 Heracles 36 14 11 11 39 65-51 Heerenveen 36 13 10 13 36 42-52 VVV 36 13 9 14 35 55-68 Telstar 36 10 11 15 31 50-58 Eindhoven 36 11 8 17 30 44-61 Helmond Sp. 36 10 7 19 27 50-80 Veendam 36 7 8 21 22 44-47 SVV 36 7 8 21 22 51-90 Vlaardingen 36 6 9 21 21 36-66 Amersfoort 36 4 6 26 14 34-99 D« juist ingevulde kolom van Sporttot- 21 2-3 2-1-2 2 313131 1 Aantal deelnemers: 100.525. Inleg: 314 636,50 Prijzenbedrag. 149 452.34 Eerste prijs: 59 780 94 Tweede prijs: 37 31 Derde prijs: 52:308.32 De juiste getallen van Toto Gelijk 20 zijn I 16 - 30 -32 Toegevoegd 20 Aantal deelnemers 12 505 Inleg 41 467 00 zenbedrag: 19.696,83 Eerste prijs: 6 401.47 T de prijs 984,84 Derde prijs 3 446.95. Vierdtl 4 924.21 Vijfde prijs; 3 937.37 Lotto- Groningen kampioen De Graafschap, Cambuur, Volendam en Wageningen periodekampioenen. Topscorers De winnende getallen van Lotto 20 zijn: 3 H .21 - 39 - 41 Reserve- 20 en 25 Aantal deelnemers 728 068 Inleg- 3 09601 Prijzenbedrag 1 470.610.69 Eerste I 514 713.74 Tweede prijs. 147 061.07. Derde I 220 591.60 Vierde en vijfde prijs 294 122 14 Westduitse lotto De winnende getallen zijn 2 16 21 - 26 33 36 Reserve. 43 Spiel '77. De winnende getallen 0 6 3 0 7 1 9 Belgische lotto, De winnende getallen zijn: .1 - 15 27 - 28 31 - 39. Bijkomend: 3 U ongeveer 130.000 gulden Aantal deelnemers ge veer 1.850 000. Eerste divisie Gerdo Hazelhekke en Peter Houtman, die de laatste compctitleronde begonnen als gedeeld topscorer in de eerste divisie, zijn In die positie gebleven Zowel Hazelhakke als Houtman maakte in de laatste minuut een doelpunt en zij kwamen daardoor op een totaal van 23 treffers in 36 wedstrijden De sprong van de week werd ge maakt door Veendammer Koolhof die voor de tweede keer du seizoen in een wedstrijd drie doelpunten maakte Koolhof kwam uit op zestien treffers en steeg van de tiende naar de vijfde plaats op de lijst I .Hazelhekke (Wageningen) en Houtman (Oronin- gen) 23. 3. Van der Ham en 8meets iD8'79i 18. 5, Koolhof (Veendami en Romljn (Den Bosch) 16. 7 Amateurvoetbal Zondag Kampioenschap van Nederland Caesar-Rohda 0-2 Xerxes 2 1 I 0 3 Rohda 2 10 12' Caesar 2 0 111'

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 12