)uitsers raim achter boycot [icols mist ervaring 1 Verliezers s\)l Jk' mensen in de sport jrter reageert met instemming ïheim boekt belangrijke zege op stadgenoot >2 Timman Moser vóór concurrentie in proloog Graham Rix Winst amateurs in Indonesië JDAG MEI 1980 TROUW/KWARTET 23 tt onze sportredactie ISELDORP Met een toch nog opvallend ruime meer- teid (59-40) sprak het Duits Olympisch comité zich giste- uit voor een boycot van de Olympische Spelen. De jopen weken werd de uitslag van de stemming door NOK- gltter Willi Daume nog geschat op iifty-fifty. In totaal Ben tot nu toe tien Europese landen die niet tot de sische invloedssfeer behoren besloten wèl naar De Spelen aan. Die tien zijn: Groot-Brittannië, Frankrijk, Zweden, and, Denemarken (onder voorbehoud van de regering), kenland. Oostenrijk, Cyprus, Zwitserland en San Marino. definitief „nee" kwam pas van vier landen: Noorwegen, 4 aco, Liechtenstein en West-Duitsland. Maar in de komen- peek wordt van meer landen nog een besluit verwacht. gelding tussen boycot en deel- ig loopt nu opzichtig dwars de NAVO. de westerse dam te- iet rode gevaar' heen. Vast staat dels dat België, Frankrijk, laijjenland, Groot-Brittannië en ieder geval wel een afvaardi- naar Moskou zullen zenden, andere NAVO-partners zoals Noorwegen. Verenigde Sta- Duitsland gaan zeker niet, een landen waarbij Nederland zich chijnlijk maandag beslist het ids Olympisch Comité zal Iten. eerste reactie op het besluit op ijsluit in West-Duitsland zei de ider van deze boycot, de Ameri- president Jimmy Carter dit jnoegen te hebben vernomen, lympisch comité, de Westduit- «ring en het Westduitse volk ïen bewondering van allen die ln vrede en vrijheid, en die ïen dat moeilijke inspanningen d moeten worden om die doe- bereiken". had de nieuwe Amerikaanse fin buitenlandse zaken, Ed- skie. die voor overleg in zijn ongenoegen geuit over besluit wel deel te nemen, noemde de Franse beslissing grijpelijk". Hij voegde daar wel e niet zo zeer als minister te n als wel als zoon van een die aan het einde van de vorige werd geboren in een door Rus- lezet stuk van Polen. De Ameri- rxfvas vooral teleurgesteld over de atu lng van de Franse regering am landpunt over een boycot naar bulten te brengen. Muskle beschul digde het Frans Olympisch Comité ervan mee te helpen aan de Russi sche rechtvaardiging van de bezet ting van Afghanistan. Het Duitse NOK vergaderde gisteren' vier uur lang over de kwestie. De televisie zond de vergadering recht streeks uit Voor het hotel in Dilssel- dorf werden pro en contra boycot demonstraties gehouden. Tot moei lijkheden kwam het daarbij niet. In de zaal hadden zich 24 sprekers ge meld. Van hen spraken zich uit voor een boycot: Willi Daume, voorzitter van het NOK, zijn plaatsvervanger Claus Hess, August Krich van de atle- tiekbond, Harm Beyer (zwemmen), Bemhard Thiele (handbal) en Wolf gang Peter (gewichtheffen). Tegen de boycot waren de voorzitter van de Westduitse sportbond, Willi Weyer, zijn plaatsvervanger en voorzitter van de hippische sportband Graf Landsberg-Velen, de voorzitter van de Berlijnse sportbond, Horst Kor- ber, schermbond-voorzitter Klaus- Dieter Güse, hockeypresident Jürg Sch&fer, Anton Kartak (basketbal) en namens de wielrenners Hans Joa chim Hangs te in. In een rede die meer dan 38 minuten duurde waarschuwde Willy Daume voor de gevolgen van een boycot en een isoleren van de sport voor West- Duitsland: Een Olympisch comité moet ln de eerste plaats in de toe komst kijken. De aanbevelingen van de Westduitse bondsregering en par lement voor een boycot vond hij over wegend een doel voor de naaste toe komst. De sport wordt als een heil zaam pressiemiddel beschouwd, Willi Daume bespreekt kort voor de stemming over de boycot van Moskou, de situatie met Willi Weyer van de Duitse Sportbond. vond hij. Daume zei verder nog „dat het voordeel van de vrede zijn. Sport hij de laatste weken onder sterke beoefenen in een vrij land onder druk had gestaan. Er was mij gezegd scheidt zich namelijk totaal van ge- dat ik vrij zou kunnen beslissen over commandeerde, sport", voegde hij Ja of nee. Nee tegen de boycot zou eraan toe. Maar ondanks een klem weinig schade berokkenen maar in mend beroep van Daume kon hij geen meerderheid voor zijn stand punt krijgen. De Duitse regering van Helmut Schmidt ziet het besluit van het Olympisch Comité als een ondersteu ning van de gevoerde politiek. In Moskou werd door Radio Moskou ge sproken van een 'afschuwelijk' be sluit. Commentator Igor Dlmitriew zei dat de beslissing was genomen tegen 'de wens van de Westduitse atleten, die volstrekt duidelijk heb ben gemaakt dat zij het lot van de Amerikaanse atleten niet willen de lennadat het Amerikaans Olym pisch Comité eerder dit jaar bezweek voor de druk en afpersing van de regering." Dlmitriew vervolgde met: „Hoe meer men spreekt over druk, hoe duidelij ker het wordt dat onafhankelijkheid van de regering, zelfs in zaken als sport, in zogenaamde westerse demo- cratiën een holle betekenis heeft." Minder gelukkig met het besluit van de Duitsers toonde zich ook het Deens Olympisch Comité. De rege ring van Denemarken heeft een af wachtende houding aangenomen en zal pas in een laat stadium aan de hand van de besluiten van andere Westeuropese landen zelf een beslis sing over een boycot nemen. Het Olympisch Comité van Denemarken 'vermoedt dat het besluit van West- Duitsland om niet te gaan grote in vloed zal hebben op de Deense rege ring. In de Britse hoofdstad Londen toon den zegslieden van de regering zich bijzonder gelukkig met de beslissing van Düsseldorf. Er is nu sprake van „een effectieve boycot", aldus een van de zegslieden. De Britse regering van mevrouw Margaret Thatcher heeft zich uitgesproken voor een boy cot, maar het Olympisch Comité be sloot toch een ploeg te zenden hoewel met enig voorbehoud. Namens het Olympisch Comité van Groot-Brittannië werd in een verkla ring gesteld dat de boycot nu effect droeg. „De competitie in Moskou zal nu van tweede garnituur zijn." De Britse regering hoopt dat het Duitse boycotbesluit tot gevolg zal hebben dat sportorganisaties en individuele sportlieden hun standpunt zullen herzien. El inze honkbalmedewerker RLEM De derby tussen de Haarlem Nicols en Kinhelm was weer eens een voorbeeld de juistheid van het honkbalcliché: „een honkbalwedstrijd is niet afgelopen voordat de le bal is gegooid." Met een 3-0 voorsprong en twee nullen op zak, leek Nicols in een bloedende wedstrijd ogenschijnlijk rustig in de achtste inning op het einde af te koersen. lap van Kinhelm Unksvelder Schildmeyer was op het eerste n makkelijke prooi voor Jersey )3Q oomspeek. Maar in plaats van en simpele vangbal een einde voorlaatste Kinhelmslagbeurt '«ten, miste de Nicols-midvelder oos. Die betrekkelijke blunder Doorspeek keek tegen de zon m voor Kinhelm het sein toch ins driftig tot de aanval over te Voor Nicols-werper Stephan met name, kwam die offensie- iosle zeer ongewenst. igdige Koops (0-4-11 in zeven :rde inning) raakte zijn contro- tomen kwijt, na aanvankelijk inhelm-ploeg redelijk in be te hebben gehouden, maar loor zijn coach Huub Kohl veel van de heuvel afgehaald. fing daartoe pas over toen zijn de honken vol had laten lopen tiieimslagman Robert Knol op )d en een slag had gezet. Koops er Haitze de Vries restte toen iinig benijdenswaardige taak die situatie te redden wat er te Ull> viel. Dat was uitermate wei- ant toen Nicols de laatste nul in sastreuze inning in de boeken waren er liefst vijf Kinheim- tocfs over de thuisplaat gesneld. h -3 behaalde Kinheim daardoor #elangrijke zege op stadgenoot na een voor het overige wat j wedstrijd, die aanvallend sterk beïnvloed door een sterke oosten wind. De sombere be lingen over de kansen van Kin- Z In deze competitie kunnen daar- ™weer even worden vergeten, de ploeg gisteren speelde mag st aanspraak worden gemaakt o plaats in de middenmoot. Een ie(i Ik betrouwbare verdediging en 'lide aanval, met in beide geval- ilpt'Ch van de rest van de ploeg inl scheidende Amerikaanse Tig. Jp Donovan van Kinheim is een ""frlijke werper, mits hij niet door veel tegenslagen wordt ge- Me: ^ijfers 7-2-5 leverde 1. 'la-grijku ijdragc in d" tot omirg van C'- ^verw'.nnirT, 1 nog opgemerkt uk -.' te wor- dat de Nicolspunten voor de Amerikaan wat ongelukkig vielen. Aanvallend viel de prestatie van de Kinheimspeler/coach Ed Picor, ook al een Amerikaan, nog wat meer op. Met vier honkslagen uit vijf beurten was Picor veruit de beste aanvaller. Nicols deed het zonder Amerikanen. Morton, die door de honkbalbond overigens als Nederlander wordt be schouwd, bleef als werper aan de kant, en Bill Nardi komt pas later dit seizoen over. De huidige ploeg is sa mengesteld uit routiniers zoals Ro bert Maat, Henny Jenken en Leo Naaktgeboren, aangevuld met veel belovende jeugdspelers, die voor het overgrote deel zijn opgeleid door ex- international en jarenlang voor Ni cols spelende Herman Beidschat. Eerste honkman Bill Groot (18 jaar) is aan het uitgroeien tot een uitste kende opvolger van Boudewijn Maat, die die positie jarenlang op voortref felijke wijze bij dezelfde club voor zijn rekening nam. Marcel Joost is een andere naam om te onthouden. Als aangewezen slagman imponeerde Joost door met een driehonkslag de basis voor de eerste Nicolspunten te leggen. Al met al lijkt in het Pim Mulierstadlon de kampioen van 1985 te spelen, ten minste als de Haarlem mers erin zouden slagen de zaak bij elkaar te houden. Het huidige Nicols mist voor een landstitel toch nog er varing. Vijf punten die de ploeg in een inning van stadgenoot Kinheim om de oren kreeg leverde daarvoor het overtuigende bewijd. Overige uitslagen hoofdklasse: ADO-UW 10-3, y - —v - In een wolk van stof haalt Arnold Smith van Amstel Tijgers het derde honk. Giants' Van Beest is net te laat. Neptunes-Feyenoord 10-0. HCAW-Quick 1-6. Am- stel TIJgers-Glants 3-4 Stand: ADO 7-12, Olants 7-12. Nicols 7-0. Neptu- nus 7-9. Amstel tijgers 7-8, HCAW 7-6, Kinhelm 7-8, Quick 7-4. Feyenoord 7-2 en UW 7-2. ADVERTENTIE - £je Nederlandse groot- fci Jan TJnmar; heeft zijn afr tegen u Joegcclaai Gligon. 'fit Ue -J-> ronde J'tei internationale schaaktoer- an Bugojno gewonnen. Jnan klom daarmee ln de rang- Ijan het toernooi op naar een tweede plaats. En'V?r ronden: 1. Bent Larsen (Den) 3 J>n Timman (Ned) en LJubomlr Lju- 'ïkm Z'/J. 4/8- Anatoly Karpov (Rusl). KJ™*!). UK Andersson, (Zwe), Lubomir r' en Le-Tjewski (Rusl). 9/ '«l (Rusl). Vlastin. T; (Joeg) eu Svetozar Oligoric 1L. GENUA De Italiaan Francesco Moser heeft de proloog van de Ronde van Italië, een individuele tijdrit over 7,5 kilometer, gewonnen. De Italiaan se kampioen legde het parkoers in de straten van Genua af in 9 minuten en 13 seconden. De Noorse tijdritspecia list Knut Knudsen eindigde met een achterstand van vier seconden als tweede. Moser zette zijn voornaamste concurrenten, de Fransman Bernard Hinault en Giuseppe Saronni, op ach terstand. Hinault, die geen specialist is in de korte tijdritten, verloor echter slechts zes seconden en eindigde daarmee als derde. Saronni werd op achttien se conden vierde. Roy Schuiten bezette de gedeelde zevende plaats op 25 se conden. Uitslag proloog: 1. Francesco Moser (ïta) 7,5 km ln 9 min 13 sec., 2. Knut Knudsen (Noo) op 4 sec., 3. Bernard Hinault (Fra) op 6 sec.. 4. Oluseppe Saronni (Ïta) op 18 sec., 5. Giovanni Battaglin (Ita) op 22 sec.. 8. Tom Prtm (Zwe) op 24 sec., 7 Ex aequo: Gregor Braun (Wdl), Gtovanbattlsta Ba- ronchelll (Ita) en Roy Schuiten (Ned) allen op 25 sec.. 10. Claudlo Torelli (Ita) op 28 sec.. 11. Roberto Vlsentlnl (Ita) op 28 sec., 11. Roberto Visentlnl (Ita) op 29 sec., 12. Carmelo Barone (Ita) op 31 sec. 13. Bemt Johansson (Zwe) op 32 sec.. 14. SUvano ConUnl (Ita) op 34 sec.. 15. ex aequo: Bruno Leall (Ita) en Bert 8cheunemann (Ned) belden op 35 sec., 17. Alfredo Chlnettl (Ita) op 36 sec., 18. ex aequo: Jean-Rene Bemaudeau (Fra) en Marlo Beccla (ïta) belden op 37 sec.. 20. Sergio Parsanl (Ita) op 38 sec. CHANTELOUP De Fransman Raymond Martin heeft de zesde „Kllmmerstrofee" gewonnen. Martin legde het parkoers af in 3 uur 22 minuten en 12 seconden. Hij had een voorsprong van tien seconden op zijn landgenoot Regis Ovion. die tweede werd. Joop Zoetemelk, vorig jaar win naar in Chanteloup, kwam ditmaal niet verder dan de elfde plaats met een achterstand van 3.01 op Martin, zijn vroegere ploeggenoot. Uitslag: 1. Raymond Martin (fra.) 10S km In 3 uur 22 min. en 12 sec.. 2. Regis OvIon (Fra.) op 10 sec.. 3. Robert Millar (OBr) op 1.12. 4 René Blttlnger (Fra) op 1.18. 5. Sven-Ake Nllsson (Zwe) op 2.55. 11. Joop Zoetemelk (Ned) op 3.01. IJSSELSTEIN Bert Oosterbosch van de formatie van Peter Post heeft de profronde van IJsselstein gewon nen. Oosterbosch legde de 100 kilo meter af in 2 uur 10 minuten en 24 seconden. HIJ versloeg ln de eind sprint Johan van der Meer, die twee de werd. Uitslag: 1. Bert Oosterbosch 100 km In 2 uur 10 min. en 24 sec., 2. Johan van der Meer z t.. 3 Aard van den Hoek op 12 sec., 4. Jacques Verbrugge, 5. Jos Lammertlnk. 6. Cees Priem. 7. Leo van Vliet, 8. Hans Langertjs, 9. Jan Allng. 10. Peter Oodde. HANNOVER René Kos heeft na de eerste dag de leiding in de amateur- wielerronde van Nedersaksen, die uit vier etappes bestaat. De proloog over 4,8 kilometer werd gewonnen door Liepintsje uit de Sowjet-Unie in een tijd van 5 minuten en 50 seconden. De eerste etappe leverde een overwin ning op voor Kos, die de sprint won van een kopgroep van twaalf renners, onder wie Geert Schipper. LUXEMBURG Johan Kuiken is winnaar geworden van de tweede etappe van de Pijl van het Zuiden. Hij reed de afstand van 80 kilometer van d'Esch Sur Alzette naar Ettel- brück in drie uur, 22 minuten en 31 seconden en had een voorsprong van bijna vier minuten op nummer twee, de Zwitser Jean-Louis Schneiter. Kuiken is door deze overwinning lei der geworden in het algemeen klasse ment In het Amerikaanse football, die échte mannelijke sport dus, die nauwelijks door drie dozijn Neder landers begrepen wordt, is een coach geweest die Vince Lombar- di heette. Een, naar ik gelezen en gehoord heb, formidabele man die sport beleed op een manier die anderen het hoofd deed schudden. Lombardl coachte de Green Bay Packers naar een aantal kampi oenschappen, maar verloor ook wel eens wat wedstrijden. En dat laatste kon volgens hem niet. Want de gulden regel van Lombar dl was: „Winning is not every thing, it's the only thing". Per jaar komt dat gezegde ongeveer in drieduizendvoud in Amerikaanse sportcommentaren terug. Winnen is niet alles, het is het enige dat telt. Eergisteravond liep Arsenal-spe- ler Graham Rix op de bal af. De beslissing van de voetbal Europa Cup Il-finale zat er aan te komen. Rix mocht niet missen en moest vanaf elf meter gewoon die bal er in lellen. Dan was er voor hem niets aan de hand, dan bleef hij ook winnen. De Engelsman liep toe en maakte vlak bij de bal gekomen een soort schijnbewe- ginkje. Een uiterst guitig trekje, eigenlijk zeer Brits, voor een der gelijk belangrijk moment. Het ging immers om winst of verlies. Daarna volgde het echte schot en de Valencia-doelman Pereira viel goed en van voetballer werd Rix ineens verliezer. En dat kwam aan. Het zal wel een vreemde kronkel ln mijn gedachten of zelfs in mijn karakter zijn maar ik zie veel lie ver verliezers dan winnaars. Een beetje macaber misschien maar het medelijden is lekkerder dan het vaak zo verschrikkelijk cliché matige gejuich van de overwin naars. Blijheid, zeker ook om te zien, is erg leuk maar het gezicht van een sportman die zojuist ver loren heeft draagt veel meer spo ren van menselijke waarden. Televisieregisseurs, waar ook ter wereld, hebben ook oog voor dra ma, maar kunnen dat niet altijd verkopen omdat het volk jubel wil. Toch deed de vaak slordige waalse Belg woensdagavond erg zijn best na afloop. Die bank van Arsenalspelers, die drie kerels die daar, nadat Rix die penalty ge mist had, met volslagen lege kop pen zaten. Met ogen waaruit vol slagen niets straalde, hoewel stra len eufemistisch klinkt. Verlies te kent, neen snijdt. Verlies doet pijn tot in de diepste vezels 'van jé lijf, verlies is wurgend. Want je zal maar ArSenal-speler zijii. Zater dag tegen Westham afgetroefd en ln het overvolle Wembley-stadion als verliezer die trap op moeten klimmen. Niets is zo vernederend als dat medailletje van de tweede plaats. Zeker in de Cup Final. En dan sta je een paar dagen later voor je goeie fatsoen in Brussel en weer moet je als tweede ploeg die trap op. Het gejuich is voor een ander, jij loopt slechts in een soort van cocon naar boven. Een cocon waarin pijn overheerst. Je voelt je verkrampte spieren en je blessures vaag op de achter grond, er suist iets door je hoofd, meer is er niet. Met moeite pers je een vage imitatie van een glim lach uit je kaken als iemand je iets geeft en dan loop je verder, ge woon achter je voorganger aan. Naar de kleedkamer. En daar heerst een volslagen morbide stemming. Twee bestuursleden slaan je op de schouders en probe ren iets te zxeggen van „goed ge speeld" of „volgende keer beter". Dat alles hoor je nauwelijks, je zoekt een plaatsje en je gaat zit ten. Rond je heen heerst stilte, overheersende stilte. Al je maatjes zitten te zitten en meer ook niet. Zo verging het Arsenal en zo ver ging het ook de spelers van het Nederlands basketbalteam dat af gelopen zaterdag in de namiddag uitgeschakeld werd door West- Duitsland in een poging om de finale-pool van het pre-olympisch basketbaltoernooi in Zwitserland te halen. De wedstrijd liep naar zijn eind, de Duitsers gingen win nen en aan de laatste acties van de Nederlandse spelers was te zien hoe hard de klap wel aan kwam. Men holde wat verwilderd achter de Duitsers aan, en toen ging de toeter. Wedstrijd gespeeld, Neder land uitgeschakeld. Wat toen nog restte was een leegte, die de Arse- nal-spelers ook voelden woens dagavond. Die iedere verliezer in een belangrijke sportwedstrijd te genkomt. De hoofden zakten «n en masse zocht men de spelers- bank op. En daar zaten ze dan. Handen onder het hoofd en ge dachten heel erg ver weg. Nie mand zei wat, iedereen bleef zitten en keek met duffe ogen de wijde wereld in. Verlies dus, het ergste dat er zo ongeveer bestaat. Ik herinner me een uitwedstrijd yan mijn oude basketbalclub Fla mingo's, negen jaar geleden nu, in Madrid tegen het toen wereldbe roemde Real. De thuiswedstrijd was met twee punten verloren ge gaan en wij presteerden in Madrid vrijwel het onmogelijke door de wedstrijd daar te winnen. Maar het saldo was na veertig minuten basketbal slechts één punt en de totaalzege ging dus naar de zeer verheugde Spanjaarden. De mo menten van na die wedstrijd krijg ik nog immer voor op het netvlies als lk de tijdmachine indruk. Die grote kleedkamer, wit gekalkt met lage banken die langzaam volliep. Met al mijn vriendjes, balend en kapot. Gewonnen en toch verlo ren, het allerergste dus. Het gevoel van toen was onvoorstelbaar. Eén puntje verschil, meer niet. En iedereen zweeg. De coaches ble ven een tijdje buiten de deur en binnenin was het stil. En het bleef ook stil. Sommige spelers pakten een sigaret, anderen knipten zwachtels rond hun enkels weg. Ik had een dikke keel en ik weet nog dat ik tegen tranen moest vech ten, later, na wat gesprekken bleek dat anderen dat ook had- door Mart Smeets den. Er werd zo binnensmonds ge vloekt en langzaam schoof ie mand de beroemde cocon weg. De eerste stapte op voor een douche. .Gesproken werd er nog niet. De deur ging vervolgens open en in het kielzog van onze toenmalige voorzitter kwam een keurig in zijn eerste grijs uitgedoste heer binnen. De Nederlandse ambassadeur in Spanje. En wist die man veeL Hij koos zijn woorden met zorg, ging iedereen langs en maakte zijn complimenten voor de inzet. Het was een volslagen idiote situatie, waar ook nog om gelachen werd. Maar dat pas na afloop. De mees ten van ons stonden naakt en Frank Kales, onze aanvoerder die als eerste werd voorgesteld aan de ambassadeur, zie nog zo iets van „Sorry, dat ik u zo wijzend op zijn blote lijf tegemoet treedt". Maar die ambassadeur zei toen ook iets over winst en verlies, dat me altijd bij zal blijven. De naam van de man is mij nooit geworden, wel zijn woorden die hij tegen mij zei: „In iedere nederlaag zit een overwinning, denk daaraan voor later." Die avond, maar wel veel later, werden we stevig door Koning Al cohol in de armen genomen en deed Jeroen Bosch ook nog zijn best om allerlei vreemde figuren rondom ons te formeren. Verlies komt in de late avonduren hele maal aan. Je verliest jezelf gewoon even, heel anders dan wanneer dat gebeurt na een overwinning. Die spelers van Arsenal, die heren van het Nederlands basketbalteam, en al die andere duizenden die de afgelopen dagen verloren, het kwam allemaal op vrijwel dezelfde manier aan. Alleen bij sommigen staat er een televisiecamera bij of zijn er journalisten die het verta len. Verlies doet pijn en niemand vindt pijn echt leuk. Henk Wul- lems niet, de trainer van Vitesse die erg reël voor de tv-camera uit legt waarom hij verloren heeft. Barry Hughes niet, die met bijna omfloerste stem melding maakte van het feit, dat hij misschien nog wel een aardige ploeg heeft, maar dat er toch verloren werd en dat degradatie het gevolg moest zijn. En al die andere sporters die niet voor de buis kwamen, en toch ver loren, zij allen haten het begrip verlies. Russische ijshockeyspelers wer den eens na een verlieswedstrijd voor een straftraining van ander half uur op het ijs gehouden. Tot dat zij kotsend en met kapotte lijven naar de douche toe moch ten. Wielrenners zoeken na verlies in de tas van de excuses, aflopen de achterbanden of de verkeerde waaier gekozen. Andere sporters roepen dat zij de vorm van de dag _ven niet hebben. En Vince Lom- oardi? Die Amerikaanse Godfa ther van het football? Die kwam na een verlieswedstrijd in de spe ersbus binnen en zei gedurende ae eerste uren helemaal niets. Hij blikte naar buiten, blikte dus in het duister en zag niets, hij was niets en wilde niets zijn, de wereld bestond voor hem niet meer. En pas een dag later was hij aan spreekbaar. In zijn coach-kamer- *.je waar met;grote letters op de deur stond: „Winning is not every thing,, it's the only thing!" MEDAN Het Nederlandse amateurelftal heeft het internationa le Maran-Halimtoernooi gewonnen. In Medan versloeg de Nederlandse voetbalploeg Birma in de finale met 4-2. Gienus Meyerink (Emmen) en Piet Scheeper (Geldrop) maakten ie der twee doelpunten. De wedstrijd werd bijgewoond door 40.000 toe schouwers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 23