Waar m'n salaris naar toe moet...? Ik zeg, naar de bank in de buurt natuurlijk. Rabobank Eindelijk akkoord over restauratie Clingendael Meer ruimte voor het openbaar vervoer tussen Leiden en Den Haag Ministerie gaat landhuis huren Bordewijk (PvdA) nieuwe Leidse wethouder KORT KORT NIEUWS Prins Claus: afwachten onaanvaardbaar Minister stemt toe in spoorverdubbeiing Veel steun voor stakers Mobil Oil Geen onderzoek naar betrokkenheid BVD bij inbraak Hij komt de bank binnenlopen en zegt: op m'n werk vragen ze waar ik m'n eerste salaris wil ontvangen. Op de bank die we thuis allemaal hebben, zeg ik... Kan een jongen zoals eigenlijk zelf een rekening hebben? Natuurlijk, zeiden wij. Je krijgt gewoon een eigen Privé-rekening. Daar heeft ieder mens recht op. Prima, zegt hij, ik krijg wel een seintje wanneer m'n salaris binnen is. 'n Privé-rekening voor je eigen geldzak ;en. OINSDAG 13 MEI 1980 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET DEN HAAG Het landhuis Clingendael op het gelijknamige Haagse landgoed wordt gerestaureerd Wethouder Nyqvist heeft in de gemeenteraad van Den Haag gezegd, dat daarover in het afgelopen weekeinde overeenstemming is bereikt met het ministerie van CRM Het ministerie van buitenlandse zaken gaat het landhuis van de gemeente Den Haag huren Het sterk verpauperde Huize Clin gendael heeft een jaar of vijftien leeg gestaan. Op de afdeling Monumen tenzorg van de gemeente Den Haag heerste de afgelopen tijd de overtui ging dat als het, landhuis niet binnen een jaar gerestaureerd zou worden, men net zo goed voor altijd van plan nen in die richting zou kunnen afzien en dat de gemeente Den Haag dan beter de sloper kon bellen. Formeel was er al lang overeenstemming tus sen Den Haag en de rijksoverheid over de restauratie. Het was alleen nog niet duidelijk, hoe de financiële lasten precies zouden worden ver deeld, bovendien werden de kosten van restauratie hoger naarmate de LEIDEN Het PvdA-raadslid P. Bordewijk is gisteravond gekozen als opvolger van wethouder Verboom in het college van b en w van Leiden. Bordewijk neemt niet de portefeuille volkshuisvesting van zijn voorganger over maar krijgt hoogstwaarschijn lijk de verantwoordelijkheid voor de post financiën Een door de college-partij, de PvdA, voorgestelde herverdeling van de wethoudersportefeuilles wordt van daag nog besproken binnen het colle ge. Het ziet er echter naar uit. dat de uitkomst van dit beraad niet zal af wijken van het PvdA-voorstel. De kaarten zijn in het overleg tussen de PvdA en haar coalitegenoot de WD al geschud. De nieuwe Leidse wethouder Borde wijk TONEEL I De Theaterunie speelt vanavond in de Stads Doelen in Delft .Venus en Adonis" van Sha kespeare. Muzikale verzorging: Thea Loevendie Toegang: 12.50. DKS-. CJP en 65 - -pas 8.- en scholieren via school 4 - Aanvang: 10.15 uur TONEEL U ..De huisbewaar der" van Harold Pinter wordt van avond en morgenavond in het Waag- theator in Delft opgevoerd door To neelgroep De Spiegel Toegang ƒ6,- en CJP 5,-. Aanvang: 20.30 uur. JAZZ In „D'Ouwe Droog" aan de Dijkweg 7 in Naaldwijk wordt ..Jazz op dinsdag" vanavond ver zorgd door het kwartet van Albert Beltman Toegang gratis en het con cert begint om 21 uur GITAARMUZIEK - Het kaars lichtconcert in kasteel Hofwijck. Westeinde 2 in Voorburg, wordt van avond verzorgd door het gitaartrio Dick Visser. Toegang: ƒ9.- Aanvang 20.15 uur. Anders wonen DEN HAAG - De belangenorganisa tie ..Anders Wonen" houdt vanaf deze week tot 15 juni een enquête om de belangstelling te peilen van Hage naars die groepsgewijze panden wil len bewonen. Men wil de uitslag van de enquête aanbieden aan het ge meentebestuur en de woningbouwverenigingen, die vol gens Anders wonen vrijwel niets doen voor woningzoekenden die in een groep willen wonen Met de enquête wil de belangengroep duidelijk maken dat de behoefte aan groepswonen bestaat en aan kunnen geven wat voor wensen deze catego rie woningzoekenden heeft. ST GALLEN -Zwitserland) (ANP) Het is in het belang van de rijke landen, dat in de betrekkingen tussen Noord en Zuid energiek wordt ge streefd naar het opstellen van een nieuwe ontwikkelingsstrategie voor de jaren tachtig en dat er in een nieuwe wereldwijde onderhande lingsronde getracht wordt concrete oplossingen te vinden voor een aantal dringende vraagstukken op het ge bied van de ontwikkelingssamenwer king Prins Claus heeft dit gezegd in een toespraak over de Noord-Zuidproble- matiek op het tiende internationaal managementsymposium in het Zwit serse Sankt Gallen. De prins zei on der meer dat het politiek, sociaal en economisch riskant is met de oplos sing van de ontwikkelingsproblema tiek te wachten tot de economische situatie in de rijke landen weer beter zal zijn geworden Een dergelijke pas sieve houding is. meende prins Claus, politiek en menselijk onaanvaard baar en houdt bovendien geen reke ning met de rol. die de ontwikkelings landen bij de sanering van de wereld economie kunnen spelen. Het wordt namelijk steeds duidelijker, dat de economie van de rijke landen belang heeft bij een toeneming van de koop kracht van de ontwikkelingslanden Zo hebben de ontwikkelingslanden tijdens de recessie in de tweede helft van de jaren zeventig door een onver minderde vraag naar fabrieksproduk- u-n uit de rijke landen een belangrij ke rol gespeeld. Deze arme landen zijn daardoor sterk in de schulden geraakt, maar zouden zij dit niet heb ben gedaan, dan zouden er thans al leen al in Europa drie miljoen meer werklozen zijn dan nu het geval is Ook in de toekomst kunnen de we reldeconomie spelen TILBURG -ANP» - In een ziekenhuis in Tilburg is gisterochtend G van Geffen -24) uit Boxtel overleden aan de verwondingen die hij zondag avond door een motorongeval in zijn woonplaats had opgelopen. Hij reed als duopassagier op zijn eigen motor, die werd bestuurd door de zeventien v.nge ,t Baavens die door een bof sing op slag werd gedood tijd verstreek. De restauratieplannen zijn nu einde lijk financieel onderbouwd, omdat niet alleen het ministerie van CRM subsidie wil verlenen, maar ook het ministerie van buitenlandse zaken akkoord is gegaan met een fikse huurprijs (605.000 gulden per jaar) om de gemeente Den Haag als restaura teur uit de onkosten te halen. 'Onder een borrel' WD-wethouder Nyqvist. die verant woordelijk is voor het monumenten beleid. liet gisteravond blijken, dat hij de zaak min of meer „onder een borrel" heeft weten te regelen met zijn partijgenoot Wallis de Vries, de staatssecretaris op CRM die enkele jaren geleden in het Haagse college van b en w dezelfde portefeuille be heerde als Nyqvist nu. „Het overleg lag volledig op zijn gat", zei Nyqvist. „ik ben toen maar eens via de infor mele weg met partijgenoten op CRM en buitenlandse zaken gaan praten." De wethouder zei ervan uit te gaan, dat het voorstel om Clingendael te restaureren nog vóór het zomerreces in de raad komt. Als dat lukt kan in januari 1981 met het werk worden begonnen. TENTOONSTELLING - In de Haagse Kunstkring aan de Derrne- weg is t'm 31 mei een tentoonstelling te zien van Paul Bakker, Nic. Blans sr.. André van Lier. Wim Sinemus en Kees Wattjes. Geopend: ma. t/m za van 10-16 uur. en na telefonische af spraak. MICKERY Ping Chong The Fiji Company is vanavond en mor genavond te zien in het HOT-Thea- ter. Oranjebuitensingel 20 in Den Haag. Aanvang: 20.30 uur. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/LEIDEN De Nederlandse Spoorwegen kunnen de kwaliteit van het openbaar vervoer tussen Leiden en Den Haag sterk gaan verbeteren, nu minister Tuijnman (verkeer en water staat) toestemming heeft ge geven voor een verdubbeling van de spoorbaan op dit traject. De aanleg van twee extra sporen tussen het centraal station in Lei den en het Haagse station Maria- hoeve stelt de N8 in staat: Een nieuw voorstadstation te bouwen nabij de toekomstige Leid se woonwijk in de Stevenshofjes- polder (Station „De Vink"). De frequenties van stop- en snel treinen op het druk bereden baan vak te verhogen. In de spitsuren meer treinen te laten rijden. De stoptreinen een hogere snel heid te geven. Meer ruimte te geven aan inter nationaal treinverkeer en Eventuele vertragingen op de lijn op te heffen. Minister Tuijnmann liet vorige week weten meer ruimte op de be groting van verkeer en waterstaat vrij te willen maken voor de aanpak van een aantal knelpunten in het Nederlandse spoornet, waaronder het traject Leiden-Den Haag. Tuijn man kwam hiermee tegemoet aan de PvdA'CDA-meerderheid in de Tweede Kamer, die meer aandacht voor het openbaar vervoer heeft geëist. De Vink Het baanvak tussen Leiden en Den Haag-Mariahoeve. dat deel uitr maakt van de drukst bereden lijn, van Europa (Amsterdam-Dor drecht). zit aan de top van zijn capa- De spoorbaan Leiden-Den Haag, nabij de plaats waar het nieuwe station De Vink gebouwd gaat worden. citeit. De kleinste verstoring in de treinenloop ontregelt de dienstrege ling volkomen. Met de aanleg van de Schiphollijn is het baanvak tussen Warmond en Leiden en tussen Den Haag-Maria- hoeve en Den Haag-Centraal Sta tion al viersporig gemaakt. De NS nam tot voor kort aan dat de dub- belsporige lijn tussen Leiden en Den Haag-Mariahoeve net voldoen de zou zijn om de extra treinen van de Schiphollijn op te vangen. De onverwachte forse groei van het ge bruik van de trein noodzaakt de NS echter dit standpunt te herzien. Voor de bouw van het voorstadsta tion De Vink is het nodig dat het baanvak Leiden-Den Haag-Maria hoeve viersporig wordt. Het is in de huidige dienstregeling voor deze lijn niet mogelijk een extra station in te passen. Het station De Vink komt. behalve de toekomstige Leid se woonwijk in de Stevenshofjes- polder, ook de Leidse wijk Zuid- West en de Voorschotense wijk Noord-Hofland ten goede. Een NS-woordvoerder zei gisteren te hopen dat binnen vijf jaar met de spoorverdubbeiing kan worden be gonnen. Met minister Tuijnman zal op korte termijn het overleg geo pend worden over welk van de knel punten in het Nederlandse spoornet het eerst moet worden aangepakt In ieder geval kan nu al begonnen worden met de onderhandelingen over de noodzakelijke grondaanko pen langs de spoorlijn Leiden-Den Haag. In combinatie met het viersporig maken van dit baanvak wordt de spoorbaan ter plaatse van de krui sing met de Oude Rijn (de Vink- brug) omhoog gebracht. De weg tus sen Leiden en Voorschoten kan de spoorlijn dan ongelijkvloers krui sen. De werkzaamheden van de spoorlijn zullen tien jaar in beslag nemen en kosten 85 miljoen gulden. ADVERTENTIE. Invullers van het enquêteformulier moeten niet denken dat zij daardoor woonruimte krijgen aangeboden. An ders wonen hoopt wei te bereiken dat de gemeente en de bouwverenigingen voor deze groepen woonruimte vrij gaat maken en bouwen. De individue- Fe gegevens worden geheim gehou den. alleen het totaal resultaat van het opinie-ondeizoek wordt gebruikt, Enquêteformulieren kunnen onder meer worden afgehaald bij het MAIC aan de Gedempte Burgwal 12 en bij het gemeentelijk informatiecentrum aan de Groenmarkt. Verkeersslachtoffer LEIDERDORP De 20-jarige S. G J. van der Hoeven uit Leiderdorp is gisterochtend vroeg om het leven ge komen door een verkeersongeval in zijn woonplaats. Volgens de politie is de man met zijn auto uit de bocht gevlogen door te hoge snelheid. AMSTERDAM (ANP) De actie die een aantal artsen, maatschappelijk werkers en wetenschappelijke onder zoekers vorige week is begonnen ter ondersteuning van de stakers bij Mo bil Oil. heeft bijval uit het hele land gekregen De solidariteitsverklaring van de initiatiefnemers is tot dusver ondertekend door ongeveer negen honderd mensen. Onder hen bevin den zich circa 200 wetenschappelijke medewerkers. 150 huisartsen. 150 ver pleegkundigen. 70 maatschappelijke werkers en veertig fysiotherapeuten. Ook een aantal wetenschappelijke in stituten dat zich met onderzoek van de ploegendienst bezig houdt, heeft zich achter de verklaring gesteld, al dus de initiatiefnemers gisteren op een persconferentie. In de verklaring wordt erop gewezen dat continu-arbeid een grote bedrei ging voor de gezondheid en het wel zijn van de arbeiders en hun gezinnen vormt. Dit geldt dan vooral voor de vier-ploegen-volcontinudienst. De president van de rechtbank in Amsterdam doet vanmiddag uit spraak in het korte geding, dat de directie van Mobil Oil tegen de indu striebond FNV heeft aangespannen De directie eist een gerechtelijk bevel aan het personeel om het werk te hervatten op straffe van een dwang som van één miljoen gulden per dag DEN HAAG (ANP) - Minister Wiegel 'binnenlandse zaken) ziet geen aan leiding een diepgaand onderzoek in te stellen naar de eventuele betrok kfnheid van veiligheidsdiensten bij de inbraak van het huis van de secre taris van de PSP-afdeling-Amster dam-Jordaan op 24 april. Bij die in braak werden het adressenbestand van die afdeling en enkele ordners gestolen i1 I Privé-rekening: om ie inkomsten en I I uitgaven overzichtelijk uit elkaar te houden. I I Ga naar de dichtstbijziinde Rabobank of vul I I de bon in voor meer informatie. I Adres: Centrale Rabobank, Antwoord I nummer 700, 5600 VB Eindhoven. I Naam: I Adres: j Postcode:j Woonplaats: j

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 6