Jeen schot in autonomiegesprek NH HEBT U. JA KUNT U KRIJGEN. Libiërs willen Amerika niet uit kinFROAG 8 MËI 1980 TROUW/KWARTET P 6 R 13 HS 15 ËRZLXYA, NEW YORK euter, AFP) - De bespre- «en tussen Israël, Egypte de Verenigde Staten over autonome status van de or Israël bezette gebieden gisteren geëindigd zonder er veel Kijlc op een spoedi- doorbraak was. De bespre ken zullen volgende week de Egyptische hoofdstad ro worden voortgezet. IsraêUsche en Egyptische delega- rtaan nog steeds lijnrecht tegen- elkaar met betrekking tot de •having van de veiligheid op de elijke Jordaanoever en in de Ga- zastrook. Egypte wil slechts een be perkte Israëlische militaire aanwezig heid toestaan, terwijl Israël met het oog op de eigen veiligheid aan een vrije toegang van de militairen tot het gehele gebied vast houdt. On danks de overheersende indruk dat de besprekingen volstrekt vastzitten, gewaagden beide partijen nog van enige vooruitgang. Zowel de Israëli sche minister Burg als de Egyptische premier Khalil zei nog hoop te heb ben dat er voor 26 mei, de datum waarop de besprekingen eigenlijk moeten zijn afgerond, nog concrete stappen voor een regeling kunnen worden gezet. De Amerikaanse delegatieleider Sol Linowitz zei ook dat er voor 26 mei aanzienlijke vooruitgang zou kunnen worden geboekt, maar dat op deze datum in ieder geval geen volledig akkoord zal zijn bereikt. Linowitz bleek wel duidelijk teleurgesteld over het gebrek aan vooruitgang. Hij deel de mee dat de Amerikaanse president Carter niet erg tevreden was met het verloop. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties treft voorbereidingen voor een uitspraak over de uitwijzing van drie hoge Palestijnse functionarissen eind vorige week door Israël na de aanslag op een joods gebouw in het centrum van Hebron. De verwachting is dat er een vrijwel unanieme veroordeling van Israël uit de bus zal komen, ge zien het feit dat de Verenigde Staten inmiddels al openlijk hun veroorde ling over de Israëlische maatregel hebben uitgesproken. Een opiniepeiling in Israël leverde op dat 45,3 procent van de Israëliërs van oordeel is dat de nederzettingen in bezet gebied een hinderpaal vormen voor de autonomiebesprekingen met Egypte, terwijl dertig procent van oordeel is dat dit niet het geval is. De opiniepeiling werd uitgevoerd door de Israëlische krant Ha&retz. De Palestijnse bevrijdingsorganisa tie El Fatach heeft een beroep op secretaris-generaal Waldheim van de Verenigde Naties gedaan om alle or ganen van de Verenigde Naties te attenderen op het feit dat de Israëli sche autoriteiten vooraanstaande Pa lestijnse functionarissen hebben uit gewezen. De organisatie deed verder een beroep op „alle vrienden in de wereld" om de Palestijnen op de Wes telijke Jordaanoever te steunen. KOEWEIT (AP) De Iraakse vice- president Nairn Haddad beschuldigt zowel de Verenigde Staten als de Sowjet-Unie ervan ieder op eigen ma nier te proberen de olievelden in het Midden-Oosten in handen te krijgen. In een interview met een krant in Koeweit zei de vice-president dat de bedoelingen van de Sowjet-Unie niet beperkt zijn tot het bezetten van Af ghanistan. maar dat Moskou ook an dere landen wil bezetten onder het voorwendsel ze te beschermen tegen aanvallen van de Verenigde Staten. WASHINGTON. LONDEN (Reu ter, AFP) Vier leden van de Libische ambassade in de Ameri kaanse hoofdstad Washington weigeren het gebouw te verlaten, ondanks het feit dat zij door de Amerikaanse regering uitgewezen zijn. Het viertal is van oordeel dat de regering van de Verenigde Sta ten onvoldoende bewijzen heeft aangedragen voor de beschuldi ging dat zij zich zouden hebben schuldig gemaakt aan intimidatie van Libische tegenstanders van kolonel Khaddaffi die in de Vere nigde Staten wonen. Groot-Brittannië heeft de Libi sche regering gewaarschuwd dat het geen enkele vorm van terroris me op zijn grondgebied zal toe staan. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenland se zaken deelde mee dat de rege ring een heroverweging van de re laties met Libië overweegt na twee onlangs in Londen gepleegde moorden op tegenstanders van de Libische leider. Een hoge Britse diplomaat, sir An tony Acland, is onlangs naar de Libische hoofdstad Tripoli afge reisd voor besprekingen met Khaddaffi. Deze verklaarde enige tijd geleden dat al zijn tegenstan ders in het buitenland, voor zover ze niet bereid zijn om naar Libië terug te keren, ten dode zijn opge schreven. VRAGEN SIKJE VRU TOT 31 HE Daag uw Ford Dealer uit! Vraag hem het hemd van het lijf. Hij heeft deze maand de ruimte om flink wat te doen. Kleed uw nieuwe Ford Taunus, Capri of Granada extra aan. Of verklein het verschil dat u moet bijbetalen. In ieder geval valt er nu voordeel te halen. Veel voordeel! Dus als u over 'n nieuwe auto denkt, ga dan deze maand naar uw Ford Dealer en haal eruit wat erin zit. Een aantal ideeën hebben we al voor u op 'n rijtje gezet, maar er zijn nog veel meer mogelijkheden. Vraag ernaar, want vragen staat vrij. Taunus 2000 GL Taunus 1600 Ghia Lichtmetalen velgen en brede banden Stereo radio /cassetterecorder, kokosmatten Taunus 1600 GLS 4 Deuren voor de prijs van 2? Taunus1600 L Verstralers, bumperrozetten, sportwielen met sierringen, 4-spakig stuurwiel? Taunus 1300 Custom Middenconsole, FM radio, kokosmatten, metallic lak? Taunus 2000 L V6 4 Deuren voor de prijs van 2, kokosmatten, EHBOset? Taunus 2000 GL V6 Vinyl dak, stereo radio? Taunus 2000 GL Station Wagon Vinyl dak, bumperrozetten en verstralers? Taunus 2300 Ghia Cruise control, verstralers? Taunus 2300 GLS Station Wagon Lichtmetalen velgen? Taunus 2000 GLV6 Vinyl dak, mistlampen? Taunus 2300 GLS Bumperrozetten met koplampwasinstallatie, hoofdsteunkussens, metallic lak. Taunus 2300 Ghia Stereo radio/cassetterecorder, elektrische antenne? Taunus 2300 GLS Station Wagon Taunus 1600 L Station Wagon Radio/cassetterecorder, veiligheidsgordels Trekhaak, verlichtingsaansluiting, hondenrek, (zelf oprollend) achter? stoelhoezen? Taunus 1300 Custom Stalen sportvelgen, wielsierringen, vinyl dak? Taunus 1600 L 4-deurs i.p.v. 2-deurs? Taunus 1600 LS Lichtmetalen velgen, metallic lak Taunus 2000 GL Station Wagon Metallic lak, hoofsteunkussens. FM radio? Taunus 1600 L Vinyl dak, verstralers, stoelhoezen? Taunus 2300 GLS Station Wagon Vinyl dak, cruise control? Granada 2300 GL Verstralers, vinyl dak, FM radio? Granada 2000 L Metallic lak, vinyl dak, wielsierringen? Granada 2800 Ghia Cruise control, verstralers? Granada 2300 L Station Wagon Granada 2000 Custom Station Wagon Stereo radio, mistlampen? Trekhaak, verlichtingsaansluiting, loadadjusters? Granada 2800 GL Granada 2800i GLS Granada 2800i Ghia Granada 2000 Custom Lichtmetalen velgen, metallic lak, vinyl dakRadio/cassetterecorder, cruise control? Daar zit alles al in. Maar toch valt er te praten. Veiligheidsriemen achter, hoofdsteunen, metallic lak? Capri 2000 GL Stereo radio, spoiler achter? Capri 2300 Ghia Capri 3000 S Stereo radio/cassetterecorder, elektrische Cruise control, koplampwasinstallatie? antenne? Capri 1600 GL Vinyl dak, metallic lak Capri 2000 S Capn 1600 L Radio/cassetterecorder, kokosmatten? Ruitewisser/sproeier achter, mistlampen?

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 15