Haarlem schikt in een kleurloze Faalangst remt waterpoloteam Schutters bewaren lieve vrede Voorzitter Hut: geen schulden hebben spreekt niet aan Ook in Spanje geruchten over omkoping Weer verlies tegen Spanje tweede in Spanje Al dan niet waardevolle Olympische limieten zijn royaal overschreden FIFA in zorgen over deelneming aan de Spelen Nederlaag voor volleybalteam DONDERDAG 1 MEI 1980 TROUW/KWARTET PS 19 RH 21 door Johan Woldendorp HAARLEM Met nog twee wedstrijden voor de boeg en evenzovele punten achterstand op nummer 16, Vitesse, ziet de nabije sportieve toekomst van Haarlem er niet al te florissant uit. De thuiswedstrijd tegen NEC, ook al een strijder tegen de degradatie uit de hoogste voetbalklasse, kent zo op het oog de nodige perspectieven, maar de afsluitende ontmoeting met PSV ziet er op papier aanzienlijk minder kansrijk uit. Hoewel, in deze fase van de competitie weet niemand vooruit hoe het balletje rolt. Het verschil tussen geïnspireerd en plichtmatig voetballen bedraagt maar al te vaak twee punten. doorgaans slechte positie, die het eer ste elftal inneemt. Voor het overige is Haarlem met zijn 600 k 700 leden redelijk bloeiend. Er zijn allerlei din gen gebeurd, die buiten Haarlem niet zo aanspreken (Hut stipt in dit ver band de uitbreiding van de toeschou wersaccommodatie en de bouw van een zeven ton kostend clubhuis aan red.). Toen er vijftien jaar geleden een nieuw, jong bestuur kwam, was juist het sportpark aan de gemeente verkocht. Het daarvoor ontvangen geld was echter al op, zodat we in feite met niets begonnen. Daarom vind ik, dat we met zeer beperkte middelen toch nog redelijk wat stunts hebben kunnen organiseren. We hebben evenwel nooit veel weer stand aan grandioze aanbiedingen van andere clubs geboden." „Het afgelopen jaar waren we voor het eerst in de situatie, dat we tegen Barry Hughes konden zeggen: 'We hoeven niet te verkopen'. Dat deson danks Robbie de Kip naar RWDM verhuisde, had niets met onze finan ciële positie te maken. Wanneer ik dat alles plaats in het kader van het zieke betaalde voetbal, dan zeg ik, dat we het niet gek doen. Ook al gebeurt er op het veld weinig spekta- culairs en klinkt het Haarlem-verhaal kleurloos. Het spreekt de massa nu eenmaal niet aan, dat we een positief vermogen van enkele tonnen hebben. Ik besef me ook terdege, dat je daar geen punten mee haalt en dat je er evenmin geen extra publiek mee in het stadion krijgt" De prestatiedrang van Haarlem is derhalve betrekkelijk gering. Van binnen uit wordt het betaalde voet bal er op een recreatieve wijze bedre ven. Hut: „Zolang we betaalde voet bal In verenigingsvorm spelen (met ingang van het komende seizoen gaat Haarlem in dat opzicht als stichting door het leven red.), kunnen we ons niet te veel financiële gokken veroor loven. In het tegengestelde geval Haarlem herinnert het zich nog van twee jaar geleden. Het kort daarvoor ongeslagen kampioen geworden PSV leed in de Noordhollandse hoofdstad zijn eerste nederlaag en mede daar door kon de kansloos geachte equipe van de spraakmakende trainer Barry Hughes het vege lijf nog redden. Dat alles neemt niet weg, dat Haarlem anno 1980 probeert om amechtig hol lend de iets te snel wegrijdende laat ste trein te halen. De huidige positie van de Haarlemse eredivisionist steekt overigens niet schril af tegen de historische ontwikkelingen. Elk seizoen is het knokken geblazen. En, mocht Haarlem het toch redden, dan kan nu het koersverloop van de vol gende competitie al moeiteloos wor den voorspeld. In het voetbalwereld je geldt Haarlem als een kleurloze club. Niet alleen in het land, maar ook in de stad zelf, waar doorgaans niet meer dan zo'n vierduizend getrouwen te porren zijn voor een bezoekje aan de thuiswed strijden. Geld om het elftal krachtig te versterken, zit er niet in kas. Hoe oogt het eventuele (want beslist is er nog niets) toekomstbeeld van Haarlem in het gezelschap van kwak kelende buren als Telstar en FC Am sterdam? Vooropgesteld, dat voorzit ter Henk Hut de moed nog niet heeft opgegeven, zegt hij: „Ik zit al een hele tijd de toeschouwersaantallen van de wedstrijden in de eerste divisie te volgen. Mij valt daarbij op, dat er grote verschillen bestaan. FC Gronin gen trekt verschrikkelijk veel pu bliek, maar buiten het feit, dat dat elftal al het hele jaar aan de top staat, speelt ook de geïsoleerde positie van die club een rol. Hier heb je binnen een straal van enkele tientallen kilo meters diverse clubs zitten. De bevol king ls in theorie groot genoeg om die verenigingen hun levensvatbaarheid te laten behouden, maar dat de men sen in het westen hun vrije tijd an ders besteden, wordt bewezen door AJax. Die club draait het hele jaar op «en manier, die het bekijken alleszins 1Ij vaard is. Toch komen er veel te wei nig supporters op af. Hoe ik Haarlem In dat geheel zie, indien wij degrade ren? Ik dacht dat we ons hoger mo gen Inschatten dan Telstar en Am sterdam. Wanneer je het publiek de Indruk geeft, dat je meedoet en daarvoor bestaan ln de eerste divisie vijf mogelijkheden ben ik er van overtuigd, dat je geen mensen hoeft te verliezen. Wat je evenwel mist zijn de toppers tegen Ajax en AZ'67. MADRID Na Italië dreigt ook de Spaanse voetbalwereld verwikkeld te raken in een omkoopschandaal. Het han delt hierbij om de afgelopen zondag voor de eerste divisie gespeelde wedstrijd tussen het reeds gedegradeerde Malaga en degradatiekandidaat Sala manca. Laatstgenoemde club won gemakkelijk met 3-0. Tij dens het duel scandeerden de toeschouwers over de hoofden van de opvallend passieve Ma- laga-spelers: „verkocht, ver kocht". Een dag later besloot het club bestuur elke speler een boete op te leggen wegens gebrek aan inzet. Tevens werd echter bekend dat José Orozco, een aanvaller van Malaga, tegen zijn aanvoerder, Miguel Ra mos Migueli, gezegd zou heb ben telefonisch benaderd te zijn door een onbekende met een voorstel het resultaat van de wedstrijd te beïnvloeden. Beide spelers, die de naam van de chanteur niet bekend wil den maken, zijn inmiddels door een onderzoekcommissie van de Spaanse voetbal fede ratie gehoord. Volgens geruchten zou de on bekende de Argentijn Raoul Castronovo, oud-speler van Salamanca en tegenwoordig actief bij de tweede divisie club Algeciras, zijn. De com missie heeft Castronovo bena derd om zich te verant woorden. SOFIA Waarom kunnen Nederlandse sporters zich vaak niet waar maken op momenten, dat zoiets van hen wordt verwacht? Die intrigerende vraag is weer hoogst actueel geworden door de wijze waarop gisteren bij het Olympische kwalificatietoernooi in Sofia het favoriete Nederlandse water- polo-team zich de oren heeft laten wassen door Spanje, De lethargie, die twee perioden lang over het team lag, werd pas laat verbroken, te laat om een achterstand van 0-3 nog ongedaan te maken. Met 4-3 schiep Spanje, dat zich twee maanden lang in een trainingskamp voorbereidde, een uitste kende uitgangspositie voor de toernooi-zege. Of dat leidt tot deelnemen aan de Olympische Spelen is voor Spanje net zo onzeker als voor Nederland. Iedereen wacht op iedereen, terwijl de sluitingsdatum van 24 mei naderbij sluipt. „WIJ hebben te veel respect voor de tegenstander. Daardoor blokkeren de spelers zichzelf", probeerde coach Ivo Trumbic de opvallende faal-angst aan Nederlandse zijde te verklaren. „De conclusie is eenvoudig. Wij heb ben slecht gespeeld. Dus hebben wij verloren". Aanvoerder Jan Evert Veer: „De bal kwam steeds te laat. Als je een keer of drie een sprintje trekt en het blijkt voor niets, doe je de vierde keer wat rustiger aan We hebben ons het lang zame spel van de Spanjaarden laten opdringen. Dat heeft ons tempo ge broken". De man, die daar in eerste Instantie de verantwoordelijkheid voor droeg, was Nico Landeweerd. De Robben- speler is vedette met alle onvoorziene gedragingen vandien. Meestal bril jant", een enkele maal te zelfzuchtig. Tnhan van «lor Moor Nu sch00t hii 10 de beginperiode uUllall Ydil UCl iucCl tweemaal in posities, waarbij zijn me despelers lagen te schreeuwen om een voorzet. Prompt erop werd hij eruit gestuurd en scoorde Esteller met een man meer de openings treffer. HENK HUT: „We moeten als vereniging niet in de zorgen zitten, omdat het eerste elftal de kans loopt te degraderen." LOGRONO De Spanjaard Eulalio Garcia heeft de achtste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Gar cia legde de 160 kilometer van Monas- tere de Leyva naar Logrono af in 4 uur 24 minuten en 41 seconden. In de massasprint van het peloton versloeg Garcia Johan van der Meer, die als tweede eindigde. Jos Lammertink werd negende. In het algemeen klassement behield de Spanjaard Faustino Ruperez de leiding. speel je met het voortbestaan van de vereniging en dat is het profvoetbal niet waard. Wanneer je dat soort kre ten in het nabijzijn van de zogenaam de groten uit het betaalde voetbal uit, hoor je hen hard lachen. Maar het negatieve vermogen loopt zo onrust barend snel op, dat je je af kunt vragen: hoe lang gaat dat nog door?" Ook als stichting wil Haarlem „stun ten" naar vermogen. Hut: „De vereni ging Haarlem heeft er geen spijt van gehad, dat ze zich in 1954 in het betaalde voetbalavontuur stortte. Ook al hadden we indertijd geen keus. Haarlem had in die tijd één van de sterkste amateurelftallen van Ne derland. Desondanks waren we één van de laatsten, die tot dat semiprof- voetbal toetraden. We hebben op dat niveau plezierige ogenblikken be leefd, dat is zeker. Ik zou het echter irreëel vinden als we als vereniging in de zorgen zouden zitten, omdat het eerste elftal de kans loopt te degrade ren. Voor een amateurelftal is dat even erg." Die tegenvaller doorkruiste de tacti sche opzet van Ivo Trumbic. Dick Nieuwenhuizen, die in de basis-op- stelling was gekozen boven Erik Noordegraaf moest veel langer mee spelen dan hij gewend is. Hij liet zich verrassen door een snel genomen vrije worp en meteen was het 2-0. Nog voor het einde van de tweede periode was het 3-0, toen Hans van Zeeland zich aan een tegenstander vergreep en Estiarte de strafworp benutte. Achtse etappe: 1. Eulalio Garcia (Spa) 160 ln 4 uur 24 min 41 sec., 2. Johan van der Meer (Ned.), 3. Sean Kelly (Ier.), 4 Klaus-Peter Thaler (WDL), 5. Giuseppe Martinelll (Ita.). 6. Etlenne de Wilde (Bel.), 7. Su&rez Cuevas (8pa 8. Luis Alberto Ordiales (Spa.). 9. Jos Lammertlnlc (Ned 10. Javier Ellioraga (Spa.) en vervolgens het complete peloton ln dezelfde tijd als de winnaar. Die achterstand noopte Ivo Trumbic tot het nemen van noodmaatregelen. Ton Buunk, die door de fel dekkende Spanjaarden veelvuldig onder water werd geduwd, werd samen met Stan van Belkum gewisseld voor Noorde graaf en Aad van Mil. Jan Evert Veer Algemeen klassement: 1 Faustino Ruperez (Spa.) verscheen Op de midvoorplaats. Dat ,2 uur 2 sec..2. Pedro Torre, .Spa.) op 2.50. leverde dadelijlt een doelpunt Op. die door Van Zeeland werd benut. De ban leek gebroken. Vooral toen Erik Noordegraaf kort erop een goed lo pende aanval afrondde (3-2). 3. Roberto Visentlnl (Ita.) op 3.00. 4. Sean Kelly (Ier.) op 3.02, 5. Joseph Borguet (Belop 3.07, 6. Claude Criqulelion (Bel.) op 3 23, 7 Juan Pujol (Spa.) op 3.26, 8. Francisco Galdos (Spa.) z.t. 9. Guido van Calster (Bel.) op 3.27, 10. Jose-Luis Vlejo (Spa.) op 3.32. Nogmaals, de kleurloosheid van Haarlem. Het klinkt wrang: in het recente verleden geen opzienbarende verrichtingen, daarentegen wel een voortdurende afkalving van het eer ste elftal en geen geld om te investe ren. Er is één troost: de club mar cheert niet mee in de afschrikwek kende file betaald voetbalorganisa ties, die er gezamenlijk een negatief vermogen (bezit minus schuld) van rond de veertig miljoen op na hou den. Althans, volgens voorzitter Hut; „Dat etiket kleurloosheid wordt ons oDeeplakt naar aanleiding van de door Erik Oudshoorn ZORICH De Internationale voetbalfederatie FIFA maakt zich ernstige zorgen over de Olympische Spelen van Mos kou. Niet zo zeer over het al of niet doorgaan van het hele eve nement als wel over de deelne ming van alle landen die zich hebben gekwalificeerd voor het Olympisch voetbaltoernooi. In totaal hebben zestien landen zich geplaatst. De FIFA heeft nu een tussenstand opgemaakt die het volgende beeld geeft: In Moskou nemen niet deel: Egypte, Maleisië en de Verenig de Staten. Drie landen nemen alleen deel als hun nationaal Olympisch Comité besluit toch naar de Spelen te gaan: Joego slavië, Spanje en Noorwegen. Nog geen antwoord op vragen van de FIFA gaven twee lan den. Ghana en Iran. Blijven over de acht landen die zeker wel komen: Rusland, DDR (Olympisch kampioen 1976), Tsjechoslowaklje, Algerije. Koeweit, Argentinië, Colombia en Costa Rica. De FIFA heeft bepaald dat de landen die niet zullen gaan ver vangen worden door de landen die tijdens het kwalificatietoer nooi waar de afzeggers hun plaats veilig stelden, direct achter hen eindigden. Op 14 en 15 mei zal de FIFA tijdens een vergadering in Moskou de vier groepen van vier landen voor de Spelen door loting bekend maken. AMSTERDAM Mocht het NOC op 18 mei besluiten om te doen of er niets aan de hand is en toch deel te nemen aan de inmiddels sterk gedevalueerde Zomerspelen van Moskou, dan kunnen de Olympisch keuzeheren in Den Haag redenen op een lijvige voordracht uit de schuttershoek. De Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie gaf de laatste maanden de aanblik van een bedrijvige mierenhoop en dat heeft voor de limieten de nodige consequenties opgeleverd. Er zijn in totaal zes tickets te verdelen: twee op het onderdeel skeet (kleidui- venschieten dus), twee bij het onderdeel klein kaliber geweer liggend en twee bij het pistoolschieten. Wat dat laatste betreft bestaat er nog een onderscheid tussen snelvuur en vrijpistool. Het karakter van de limieten ls bij alle onderdelen van gelijke aard: het NOC vraagt van de schutters een bepaalde topscore (bij de kleiduiven gaat het bijvoorbeeld om het niet onoverkomelijke aantal van 194 tref fers, de limiet bij klein kaliber geweer is vastgesteld op 595 treffers) en een gemiddelde dat bijeen gesprokkeld moet worden in een lange reeks van selectiewedstrijden in binnen- en bui tenland. Enkelen hebben inmiddels al aan de toplimiet voldaan. Bij de kleiduiven- schutters zijn dat Eric Swinkels, Kiek van Ieperen en John Pierik. Zij zullen alleen hun gemiddelde nog moeten bijschaven. Technisch commissaris Stek Geerts hoopt eind mei, dus nog voor de Europese kampioenschappen in Zaragosa (3-8 juni) de definitieve voordracht te kunnen opstellen. Op het onderdeel snelvuurpistool heeft Wibout Jolles onlangs tijdens een in ternationaal toernooi ln Split voor de tweede keer aan de Olympsche nor men voldaan. Het NOC zal straks moeilijk meer om hem heen kunnen. Twijfels bestaan er daarentegen wel bij Rob Jansen, die in Joegoslavië op het onderdeel vrijpistool wel straks bij Rob Jansen, die in Joegoslavië op het onderdeel vrijpistool weliswaar het Nederlandse record (557) evenaar de, maar desondanks nog een eind verwijderd lijkt van de limiet, die is vastgesteld op 560 schoten in de roos. De geweerechutters ten slotte, zijn ook nog niet toegekomen aan de top van 595. Willy Hillen kwam met 593 treffers in Split echter wel aardig in de buurt Hoewel momenteel dus eigenlijk slechts Wibout Jolles zich verzekerd weet van een ticket, lijdt het geen twijfel dat de KNSA met een grotere equipe in Moskou zal deelnemen dan in Montreal het geval was (deze zin moet opnieuw onder het gebruikelij ke voorbehoud gelezen worden). Vier Jaar geleden kwamen alleen Eric Swinkels en Willy Hillen voor een Olympisch toegangsbewijs in aan merking. Hillen, de Win terswij kse ho- reca-exploitant, reikte toen niet ver der dan een erg tegenvallende 64ste plaats. David Zoetmulder, voormalig chef d'équipe van het schutterskorps: „Aan de limiet mankeerde toen niets. Ik heb onlangs de filmbeelden nog eens bekeken van die fatale wed strijd. Hillen lag geheel buiten de luwte van de muur die spéciaal was opgetrokken om de wind tegen te houden. De vlaggen van zijn schiet baan stonden ook strak in de masten. Met de lichte kogeltjes van het klein kaliber spelen dergelijke omstandig heden wel degelijk een rol. Op dezelf de baan gingen ook enkele topschut ters later de mist in. Nee, Hillen kan het best. dat heeft hij in München wel bewezen, waar hij als veertiende ein digde." De slechte prestatie van Hillen werd trouwens ruimschoots vergoed door Eric Swinkels die in de barrage op het onderdeel skeet tegen de Tsjech Pa- nachek op een haar na het goud mis te. De zilveren medaille kreeg echter al spoedig een gouden randje want voor het eerst sedert 1900, toen een Nederlandse equipe met brons naar huis kwam, werden de publicitaire schijnwerpers weer op de schutters- wereld gericht. Heeft de opmerkelijke prestatie van Swinkels ook bijgedra gen aan een verbreding van de schut- terstop? Technisch commissaris Stek Geerts, die straks waarschijnlijk als chef d'équipe naar Moskou zal afrei zen: „Nee, dat geloof ik niet. Het is volgens mij eerder te danken aan de gewijzigde trainingsopzet. Bij skeet bijvoorbeeld zijn de twee-honderd- ERIC SWINKELS: limietenjacht en onvrede. laatste Jaren hard gewerkt aan een gerichte opbouw van onderaf. De top groep wordt regelmatig in de gelegen heid gesteld om in het buitenland wedstrijden af te lopen. Het is ook niet zo dat het NOC zijn eisen heeft versoepeld. Ik kan me nog goed de hoera-stemming herinneren, waarin Wibout Jolles verkeerde toen hij vo rig jaar het limiet van Montreal be reikte. Jolles dacht dat hij er al was. De werkelijke limiet voor Moskou bleek later veel hoger te liggen. Het NOC heeft, moet ik zeggen, wel die per in de beurs getast om schutters in de gelegenheid te stellen zich interna tionaal te oriënteren." Deze subsidie zeventig duizend gulden leek vorig jaar nauwelijks besteed aan een bond die overliep van interne conflicten. Sommige die pe wonden vertonen hier en daar nog de littekens. Eric Swinkels heeft na het beruchte kort geding al lang weer een wapenstilstand afgesloten met de in de blauwe blazers gestoken heren van de KNSA. Bij de geweerschutters smeult echter nog een vuurtje. Het is zeer de vraag of de breuk, die tussen hen en bondstrainer Ad Smout ont- duiven-wedstrijden in zwang geko- stond, voor Moskou nog gelijmd kan men. In een betrekkelijk korte tijd moeten de schutters dan duizend keer de trekker overhalen. Ik kan je verzekeren: daar is veel ausdauer en concentratie voor nodig. Bij het on derdeel klein kaliber geweer is de worden. Voorlopig gaan Hillen en consorten geheel hun eigen weg, ove rigens met instemming van de schut- tersassoclatie. Hillen: „De gespannen situatie van het vorige Jaar drukte zwaar op onze prestaties. Je merkte dat de inzet zienderogen verminder de. Na het compromis met de KNSA zijn we tussen december en februari keihard aan de slag gegaan om het ontstane tekort aan trainingsarbeid weg te werken. Iedereen is nu op z'n eigen houtje bezig al helpen we el kaar natuurlijk wel. Met Smout wil len we niets meer te maken hebben. Het bevalt zo best." Op bestuurlijk niveau denkt men daar bij de KNSA heel anders over. Voorzitter mr IJspeert sluit de moge lijkheid niet uit dat als over enige weken de Olympische selectie vaste vormen heeft aangenomen, de cen trale trainingen weer in ere hersteld worden. LJspeert: „De schutters kun nen ons de wet niet voorschrijven. Swinkels heeft terecht dat kort ge ding vorig jaar verloren. Kijk, schut ters zijn superindividualisten. Liefst hebben ze met niemand iets te ma ken. De trainer is altijd de boeman, of hij nu Smout heet of Pietersen." De problemen met Smout liggen vooral op het persoonlijke vlak (ka rakters die met elkaar botsen en een stukje naijver ten aanzien van schut ters die het kansarme groot kaliber geweer verlieten om bij het KKG kans te maken op een Olympische ticket). IJspeert schijnt voor deze ar gumenten niet gevoelig te zijn. De schietgrage kleinkalibers zagen zich tot voor kort nog gesteund door technisch commissaris David Zoet mulder. De Leusdenaar over Smout: „Deze man ligt zeer slecht bij het NOC. De KNSA doet er verstandig aan om hem binnenshuis te houden Tijdens een college bij het NOC heeft hij zich ooit eens op zijn manier uitge laten. Prompt kwam Bram Leeuwen hoek naar me toe om onthutst te informeren wie 'dat mannetje' eigen lijk was". Zoetmulders opvolger Stek Geerts is echter een warme voorstander van een nieuwe hereniging tussen Smout en de schutters. Zelfs geeft hij te kennen dat sommigen al weer een beroep doen op de uit de gratie ge raakte coach. Wie het nu nog weet mag het zeggen. Zoetmulder stelde zijn portefeuille beschikbaar na een bewind van tien jaar. Twee keer trad hij op als chef d'équipe van de Olympische ploeg. Deelname aan Moskou wilde hij ech ter niet op zijn geweten hebben. Zoet mulder: „Ik ga graag als toerist naar de Sowjet Unie Dan kan ik voor mezelf uitmaken wat ik wel en niet moet geloven en wat ik wel en niet doe. Maar als representant van de Nederlandse sportwereld word Je ln die keuze niet geheel vrij gelaten. Je wordt in Je doen en laten beperkt door het organisatiecomité en indi rect dus ook door het aldaar heersen de politieke bewind. Overigens vond ik het tijd worden voor mijn aftreden. De rek was er uit." IVO TRUMBIC angst Maar het was typerend dat de faal angst net ze snel groeide als het per spectief op een redelijk resultaat. Dit maal kon Landeweerd er niets aan doen. Trumbic had hem uitgewisseld. Het was Jan Evert Veer, die bij het vullen van de vele gaten te laat over nam, waardoor Jorge Carmona 4-2 kon scoren. De Bulgaarse scheids rechter Gaidervo vond kennelijk dat Spanje de zege verdiende. Hij liet toe dat de wanhopig vechtende Ton Buunk onder water werd geduwd en stuurde er pas een Spanjaard uit, toen er nog maar weinig tijd over was. Wisselspeler Jan Jaap Korevaar be nutte de numerieke meerderheid. Maar daarmee was de nederlaag niet ongedaan gemaakt. De mysterieuze krachten in de sport hadden weer eens toegeslagen. En niet voor de eerste keer. Zowel in Drachten als ln Hvar verloor het Ne derlands team ook. Zij het dat toen minder sterke combinaties in het wa ter lagen. „Je zou bijna gaan denken, dat Spanje een angst-tegenstander voor ons is geworden. Vroeger had den ze toch ook aardige spelers, maar toen wonnen we altijd", realiseerde Jan Evert Veer zich. De gang van zaken was bijzonder sneu voor Woully de Bie, die zijn doel goed verdedigde. De 2.04 meter lange Robbenspeler lijkt het duel voor een lat onder de lat met de Hagenaar Ruud Misdorp definitief in zijn voor deel te hebben beslecht. Als mare chaussee had hij gisteren eigenlijk voor paleis Soestdijk behoren te staan: nu was hij met zijn ploeggeno ten gast bij de receptie, die de Neder landse ambassadeur ter gelegenheid van de nationale feestdag ln Sofia gaf. Na de voorronde ziet de stand in de finalepoule er als volgt uit: 1 1 0 0 2 8-4 1 1 0 0 2 4-3 10 10 14-4 10 10 14-4 1 0 0 1 0 3-4 1 0 0 1 0 4-8. Het speelprogramma voor Neder land luidt nu verder: vandaag: Ne derland-Griekenland, vrijdag: Ne- derland-Australiël, saterdag: Neder- land-Cuba en zondag: Nederland-Ca- NEU ISENBURG Het Nederlands volleybalteam (heren) zal ln het toer nooi om de Lentebeker niet verder komen dan ten hoogste de vijfde plaats. In de kruiswedstrijden voor de halve finales verloor het Neder lands team gisteren met 2-3 van Grie kenland. De setstanden waren 6-15, 15-11, 15-11. 9-15 en 10-15. Nederland speelt vandaag tegen Denemarken ln de groep die de plaatsen vijf tot en met acht moet verdelen. Voor promotie naar de eredivisie he ren heeft VC Heerlen met 3-1 (15-6, 6- 15,15-7.15-5) gewonnen van VC Maas tricht. Eerder verloor Heerlen al met 3-1 van Animo dat zaterdag tegen VC Maastricht moet uitkomen. VOETBAL In Koslce won Tsjechoslowakije «n vriendschappelijk duel tegen Hongarije met 1-0 door een doelpunt van Nehoda ln de 73ste minuut. Er waren 30.000 toeschouwer* VOETBAL Het Nederlands elftal van speten van 16 en 17 Jaar is ln Krimpen aan de IJssel op het verkeerde been gezet door de Noorse UEFA- Jeugd (tot 18 Jaar): 5-1. BIJ de rust leidde de Noorse ploeg al met 0-1. Het enige Nederlandse doelpunt kwam van Anton Heldenrijk (Eind hoven) KORFBAL Uitslag hoofdklasse: Archipel- BASKETBAL Nadat eerder met 63-62 van Canada was gewonnen heeft het nationale da mesteam een tweede oefenwedstrijd tegen het zelfde land met 40-63 verloren VOETBAL Nantes ls In de Franse competitie naast leider Sochaux gekomen door een over winning ln de Inhaalwedstrijd tegen Metz 4-1. SOFTBAL Uitslag hoofdklasse HHC-Bloe- mendaal 5-0. VOETBAL Uitslagen Engelse League Co ventry City-Aston Villa 1-2, Southampton-Bris tol City 5-2; Schotse League Hibemian-St. Mlr- ren 2-1, Dundee United-Aberdeen 1-1. TENNIS Ooldstar. Pellikaan. Leeuwenberg en Metselaars hebben zich geklasseerd voor de finalepoule om de nationale uteL

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 23