Weer twee vrije reisdagen met de 60V65* kaart. Vit brieven van lezer Personalia bejaardenverzorgster jonge mensen Duingebied behouden dank zij waterwinning FAMILIEBERICHTEN De Wit bij presentatie boek: DONDERDAG 17 APRIL 1980 TROUW/KWARTET P 6/RHS ERD Houders van een 65+ kaart of 60+ dameskaart: u bent weer twee dagen gast van NS. Eén dag in mei en één in juni, of alle twee in mei. Bijna elke dinsdag, woens dag, donderdag en zaterdag in mei en juni staat de trein weer gastvrij voor u open. mei '8o juni'80 maandag maandag dinsdag 13 20 dinsdag 3 10 17 24 woensdag 7 14 21 28 woensdag 4 11 18 25 donderdag 18 22 29 donderdag 5 12 19 26 vrijdag vrijdag zaterdag 3 10 17 zaterdag 7 14 21 28 zondag zondag Waar u ook naar toe wilt. Op de kalender kunt u zien wanneer de vrije reisdagen precies vallen. Hebt u nog geen 60+/65+ kaart? En reist u dus ook niet met 50% korting op enkele reizen of 40% korting op retours? Koop dan snel zo'n kaart. Dat kan op ieder station. Breng wel even uw pasfoto, legitimatiebewijs en eventueel uw trouwboekje mee. Dan weten we zeker dat we u niet te jong schatten. Alle details staan in een uitgebreide folder. Vraag ernaar op het station. Daarin kunt u bijvoorbeeld lezen dat nu ook twee personen, die duurzaam samenwonen, voor de 65+ echtparenkaart in aanmerking komen. Twee vrije reisdagen in mei. Of één in mei en één in juni. kunnen van maandag tol en met vri|dag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur Soli deo Gloria Op donderdag 24 april a.s. hopen onze ouders en grootouders H. Snijders en J. Snijders-van Eersel de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden in de echt werden verbonden. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en verdere familie. Gelegenheid tot feliciteren op donderdag 24 april van 18.30 tot 19.30 uur in Cultureel Centrum „Zidewinde" te Sprang-Capelle Thuisadres: Burg. Meijerstraat 60 Sprang-Capelle. Zo blijven dan: geloof, hoop en liefde, deze drie. maar de meeste van deze is de liefde. 1 Cor. 13:3 Heden is in alle rust naar zijn Heer gegaan mijn lieve man. onze vader en grootvader, in de leeftijd van 62 jaar Bernard Beukema Burgemeester van de gemeente 's-Gravenmoer 's-Gravenmoer: Annie Beukema-Blom Amsterdam: Marijke. Ari. Bernard Utrecht: Hans. Marjo, Elske Grootebroek: Addy. Frans. Floortje, Titia Utrecht: Titia en Wout Leni en Piet 's-Gravenmoer. 14 april 1980 Kerkdijk 17 De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden D.V. vrijdag 18 april a.s. s middags om 14.00 uur in de Nederlands Hervormde Kerk te 's-Gravenmoer. waarna de teraarde bestelling zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te 's-Gravenmoer. De overledene ligt opgebaard in het mortuari um van het St. Josephziekenhuis te Ooster hout Gelegenheid tot bezoek aldaar donder dag 17 april van 18.00 tot 19.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het gemeenschapshuis ..De Geubel." Geen bloemen Liever geen bezoek aan huis. Met ontsteltenis vernamen wij dat toch nog onverwacht in de leeftijd van 62 jaar. is overle den onze burgemeester, tevens secretaris, de Edelachtbare Heer B. Beukema Elf jaar lang heeft hij op integere wijze en met toewijding het bestuur van de gemeente geleid. Zijn beminnelijke persoonlijkheid en de vrien delijkheid voor zijn medewerkers zullen nog lang in herinnering blijven Namens het gemeentebestuur en het personeel. Burgemeester en Wethouders van 's-Gravenmoer. De l.secretaris J. van Rijswijk de 1. burgemeester A. de Geus Met ontroering hebben wij kennis genomen van het overlijden van ons onlangs afgetreden bestuurslid, de heer B. Beukema te s'-Gravenmoer. Met dankbaarheid gedenken wij hoe hij trouw en bekwaam heeft meegewerkt aan de vervul ling van de opdracht van onze stichting. Namens de Stichting Steun Kerkbouw: C. P. T. Rijper, voorzitter F. L. van der Bom. secretaris Leusden. 16 april 1980. In de verwachting van de opstanding uit de doden en het eeuwig leven, overleed op 14 april j.l Johanna Petronella Tamminga-Lukey weduwe van onze neef Lieu we Tamminga op de leeftijd van 71 jaar Uit aller naam: D. Kooistra-Tamminga C. Franckstraat 1 Leeuwarden. Jezus zei: Ik ben de Weg. Dankbaar voor haar leven dat op die Weg georiënteerd was delen wij mede dat mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma Jetske de Vries-Jukema geboren 22 april 1916. vandaag ontslapen is Hilversum. S W de Vries Marum. Walle en Tineke Sijbren Geldrop, Annemarie en Guus Mare Chantal Hilversum, Hans en Brigitte Utrecht, Gerard 15 april 1980 Gomarushof 50 1216 HN Hilversum De begrafenis zal aanstaande zaterdag 19 april 1980 in stilte plaatsvinden. De rouwdienst zal daarna gehouden worden om 12.00 uur in de „De Goede Herder" kerk. Simon Stevinweg 146 te Hilversum. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond 18 april van 19.00 - 19.30 uur in de ontmoetings ruimte van genoemde kerk en na de rouw dienst. Thuis liever geen bezoek. Jezus Uw verzoenend sterven is het rustpunt van mijn hart. In Jezus ontslapen onze lieve man, vader, grootvader en overgrootvader Wiecher de Boer in de leeftijd van 88 jaar 15 april 1980, Huize „Goede Ree", Bernhardplein 36, Den Helder. Correspondentieadres: F. A. de Boer. Het Zicht 67. 2543 AK Den Haag Den Helder: N. de Boer-Teerink Den Haag: F. A. de Boer J. W. de Boer-Kruithof Maasland: M. E. Vroegop-de Boer J. Vroegop Marieke Zoetermeer: J. C. Boot-de Boer L. A. Boot Judith Joke Frank Gelegenheid tot condoleren zaterdagmorgen 19 april om 10.00 uur in de tuinzaal van „Goede Ree", aansluitend de rouwdienst om 10.45 uur in de kerkzaal aldaar, waarna de ter aarde bestelling om 11.30 uur zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Huisduinen (gem. Den Helder). Geen toespraken - Geen bloemen Heer. herinner U de namen van hen, die gestorven zijn. en vergeet niet, dat zij kwamen langs de straten van de pijn, langs de wegen van het lijden, door het woud der eenzaamheid, naar het dag en nacht verbeide Vaderhuis, hun toebereid. Ons ontvallen onze zoon, broer, zwager en oom Gerben Meijer echtgenoot van M. G. Bakker en vader van Hans, Rob en Irma. op 47-jarige leeftijd Amersfoort. T. Meijer-Kraan Harderwijk. P. Meijer C. M. Meijer-Rakers Hattum. C. Meijer G. Meijer-Van Dijken Zaandam D Meijer C. Meijer-Flens Koog aan de Zaan E. IJskes-Meijer G. IJskes hzn Leusden-C S. Meijer Doorn. H. Meijer R. Meijer-Willigenburg Kerkwijk A. van Loon-Meijer J van Loon neven en nichten 1541 TE Koog aan de Zaan. 15 april 1980 Slijpakker 8 De dienst van woord en gebed zal worden gehouden vrijdag 18 april om 12.00 uur in de Gereformeerde Kerk. Parklaan te Zaandijk waarna de begrafenis is bepaald om 13.00 uur op de algemene begraafplaats aan de Zuiddijk 421 te Zaandam Geen bloemen Na een intens beleefd aards bestaan is door een ongeval van ons heengegaan onze lieve Joke bijna 20 jaar oud, studente biologie te Leiden. „O hoogt' en diepte, looft nu God, aanbidt zijn heiligheid! Zijn woord werd nimmer nog gepeild. Zijn weg is veiligheid." Liedboek voor de kerken 461 7 Rotterdam: P. J. Los G. W. J. Los-Verlinde Bruchem: Peter en Annette Alrik en Crispijn IJzendoorn: Lia en Arnold Joris en Roeland Haarlem: Johan en Emmy Zwijndrecht: Wilma en Arno Martin en Suzanne Delft: Anneke en Ger Rotterdam: Trudie en Fred Kees Lidy Alette 3069 HP Rotterdam, 15 april 1980 Koningsvaren 63 De dienst van Woord en Gebed, geleid door ds E. J. Duursema, zal gehouden worden zaterdag 19 april in de Open Hofkerk. Hesseplaats 221, Rotterdam-Ommoord, om 11.00 uur. Voor deze dienst is er van 10.15 tot 10.45 uur gelegenheid tot afscheid nemen. Na de kerkdienst vindt de teraardebestelling plaats omstreeks 12.00 uur op de begraafplaats „Oud-Kralingen", Kralingseweg 340. Daarna is er gelegenheid tot condoleren in de kapel van de begraafplaats. Tot onze diepe droefheid werd, ten gevolge van een ongeval, uit onze familiekring wegge nomen onze lieve nicht Joke Los op de leeftijd van 19 jaar Wil, o Heer van leven en dood. deze zwaar getroffen ouders met hun kinderen uw troostende nabijheid doen ervaren. Middelburg: B. C. Los J. M. J. Los-Timmermans Zeist: W. M. Haverkamp-Los A. P. Vonk-Los Brielle: C. Middelhoek-Los M. L. Middelhoek Arnhem: B. E. Caspers-Los J. M. Caspers Wassenaar: W. P. Los-Luiks Ermelo: A. A. Los A. Los-van Noort Putten: A. R. Los A. M. Los-Korteweg 15 april 1980 KENNISGEVING De Burgemeester van Am sterdam brengt ter algemene kennis: dat door de Stichting tot in standhouding van het Cen trale Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst een bouwplan is ingediend tot het veranderen en vergroten van het gebouw Plesmanlaan 125, bestemd voor trafogebouw; dat het bouwplan in strijd is met het ter plaatse vigerende bestemmingsplan; dat voor genoemd een voor- bereidingsbesluit is ge nomen: dat Burgemeester en Wethou ders voornemens zijn. gelet op het bepaalde in art. 50 lid 8 van de Woningwet en art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten, de gevraagde bouwvergunning te verlenen; dat in verband hiermede de bouwtekeningen van het on derhavige bouwplan voor een ieder ter inzage zullen liggen van 18 april tot en met 18 mei 1980. ten Stadhuize kamer 318, op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uür dat gedurende bovengenoemde termijn be zwaren schriftelijk en gemo tiveerd bij het Gemeentebe stuur kunnen worden inge diend. Amsterdam, 17 april 1980 De Burgemeester van Amsterdam, W. Polak Bejaardencentrum 'DE OPEN HOF' (bij Amstelstation) te Amsterdam vraagt voor haar tehuis met 80 bewoners: wegens verhuizing van één van onze bejaar denverzorgsters. Tevens is er een plaatsingsmogelijkheid voor: die na gebleken geschiktheid in de gelegenheid gesteld worden de opleiding tot bejaarden- verzorger(ster) te volgen. Indien gewenst is interne huisvesting mogelijk. Salaris volgens de C.A.O. Bejaardentehuizen. Uw sollicitatie en/of verzoek om verdere inlich tingen kunt u richten aan: de Directrice van 'De Open Hof', Fahrenheitstraat 115, 1097 PP Amsterdam, telefoon 020-920622. n jaai ir ni jkbe wel i hij o kom; de teur< na v( spc ider\ oefer 'brui te gi Wat grote mensen niet vertellen lees ik toch wel in de krant. De Heer is mijn Herder Psalm 23 Dankbaar voor alles wat wij in en van hem ontvingen, geven wij u bedroefd kennis van het overlijden van mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader en opa Pieter Buitendijk op de leeftijd van 74 jaar. G. J. Buitendijk-Staat A. Buitendijk D. Buitendijk-Klerk Gerda, Piet en Carla J. Buitendijk G. P. Buitendijk-Vlieg Peter, Anneke en Wim 3336 LE Zwijndrecht, 15 april 1980 Lindtsedijk 78A Geen bloemen, geen toespraken. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 18 april van 19.00-20.00 uur in het „Rouwcentrum" van de Algemene Begraafplaats, ingang Uranus- straat 25 te Zwijndrecht. De rouwdienst zal worden geleid door de wel eerwaarde heer ds. G. J. Martens zaterdag 19 april om 11.00 uur in aula van de Algemene Begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan waar na de begrafenis zal plaatsvinden. Indien u de begrafenis wilt bijwonen wordt u verzocht om 10.45 uur in het „Rouwcentrum" aanwezig te zijn. Wentel Uwen weg op den Heere en vertrouw op Hem, Hij zal het maken. Heden heeft de Here tot Zich genomen mij| lieve man, onze zorgzame vader, groot overgrootvader, broer, zwager en oom Dirk Hendrik Sieveking op de leeftijd van 78 jaar. Heerhugowaard W. J. Sieveking-Verbeek Waalwijk: N. C. Smits-Sieveking J. C. W. Smits Arda en Anton Ilona en Ron Desirée Heerhugowaard: W. J. Börger-Sieveking D. Borger Ewald 1701 AZ Heerhugowaard, 16 april 1980 Raaphorstsingel 16 De uitvaartdienst zal worden gehouden zateil dag 19 april 1980 om 11.00 uur in de Gerefon meerde Kerk, Stationsweg te Heerhugowaarci waarna de begrafenis zal plaatsvinden op dfl Algemene Begraafplaats, Krusemanlaant^I Heerhugowaard. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren id het jeugdgebouw achter de kerk aan de Stag-^ tionsweg. Na het overlijden van mijn innig geliefde vrouw, lieve zorgzame mams en oma Pieternella Leenheer-Berkman hebben wij zeer vele bewijzen van hartelijk meel^ ontvangen. Met ontroering hebben wij hiervan kennis genod Graag willen wij u danken voor uw aanwezig zij| de moeilijke dagen die wij doormaakten. U hebt ons getroost en bemoedigd. Wij weten ons gesteund door uw verder meelevl C. N. Leenheer Kinderen en kleinderen. Barendrecht, Singel 23 april 1980 Van een onzer versalggevers HAARLEM Dankzij de waterwinning zijn grote delen van het duingebied behouden gebleven. Zonder activiteiten van de drinkwatervoorziening zouden grote delen van de Noord- pollandse duinen waarschijnlijk zijn aangetast door bijvoor beeld woningbouw. Dit zei de commissaris van de konin gin in Noord-Holland, drs. R. J. de Wit. gisteren in Haarlem tijdens de presentatie van het boek „Ontdek de duinen". Drs. De Wit wees erop dat pas de laatste twintig jaar woning bouw in natuurgebieden planolo gisch wordt tegengegaan. Vijftig tot zestig jaar terug gebeurde dat echter niet, zodat het zeer aannemelijk is dat er in de duinen zou zijn gebouwd, wanneer niet in het begin van deze eeuw de provincie grote duingebie den had aangekocht voor de water winning. Wat de infiltratie van rivierwater in de duinen betreft, zei drs. De Wit dat de overheid tegenwoordig niet meer over één nacht ijs gaat en dat er uitvoerige onderzoekingen plaatsvin den voordat beslissingen worden ge nomen. Hij verwacht dat het tech nisch mogelijk zal zijn om de infiltra tie op zondanige wijze uit te voeren dat het effect van het te infiltreren verontreinigde rivierwater uitermate beperkt zal blijven. Het boek „Ontdek de duinen" is het derde deel in de serie Nederlandse landschappen, waarin eerder delen over de Veluwe en het Mergelland verschenen. De twee volgende delen zullen gaan over het Overijssels laag- veengebied en de Twents-Gelderse Achterhoek. „Ontdek de duinen" is niet alleen, zoals de voorgaande de len, uitgegeven door het Instituut voor natuurbeschermingseducatie en de VARA, maar ook door het provin ciaal waterleidingbedrijf van Noord- Holland, dat dit jaar zestig jaar be staat. Sinds het begin van deze eeuw heeft het waterleidingbedrijf grote delen van de duinen aangekocht en bezit nu het Noordhollands Duinre servaat en duinen en landgoederen in Zuid-Kennemerland. Kamerlid Tot nieuw lid van de Twee de Kamer werd gistermiddag beëdigd drs. A. W B. van Baars, docent aan de lerarenopleiding in Eindhoven. Hij volgt in de Kamer ir. G. J. M. Braks op, die werd benoemd tot minister van landbouw. Van Baars was lid van de CDA-fractie in de raad van Eind hoven en was ook lid van de agglome- ratieraad. Tv-film H^t is onvoorstelbaar wat sommige mensen zoal niet willen doen om in een goed blaadje te komen bij onze Arabische olieleveranciers. Zelfs de Nederlandse ministerraad werpt zich tegenwoordig op als verdediger van de islamitische godsdienst. Men stelt al het mogelijke in het werk om te voorkomen dat een op waarheid berustende! film op de t.v. ver toond zal worden waarin wat kritiek geuit wordt op de islamitische gods dienst. Op hun knieën willen ze des noods, als 't autootje maar kan blij ven rijden. Christenen worden op de Nederlandse t.v. en radio al jarenlang gekwetst. Zal er een christelijke olie sjeik aan te pas moeten komen, voor dat ook hun klachten serieus zullen worden genomen? Hoogeveen G. Boxem TV-film (2) Berichten over recente voltrekking van doodstraf in de Moslimwereld als door Allah gewilde straf op gepleegd overspel hebben onder ons bij menig een verontwaardiging gewekt. Daar bij bleek weer eens hoe in christelijke kringen men steeds meer er toe neigt overspel te bagatelliseren, soms met verwijzing naar het verhaal over de overspelige vrouw in Johannes 8:3-11. Het zou voor christenen goed zijn het volgende te bedenken: (1) Een verbod van overspel vinden wij in de Bijbel het eerst bij Israël, namelijk in de tien geboden. De re den was niet slechts de volksgenoot te beschermen tegen diefstal, maar ook en vooral om het geslacht van de gelovige man zuiver d.i. heilig te hou den. zoals de band van het uitverko ren volk met God zuiver moest wor den gehouden. Men denke maai de strijd tegen de afgoderij. Zo n een ook het huwelijk als kleinere gen schap heilig worden gehouden. (2) In Christus, Gods Zoon, heeft FEE zijn geboden en verboden nie.j. ruggenomen doch de beperking van tot Israël opgeheven. In de p van de zuivering door werelc oorl straf heeft God vergeving en heil en mogelijk gemaakt door zijn da mens geworden Zoon de kruisdo doen sterven en uit diens mei^CR bloed een bron te doen ontstaan üefd vergeving, reiniging en heiliginj juj; wie een nieuwe, een geheiligde w verwachten. Vergeving en heil v. zijn nu mogelijk geworden, zelfs ei~tlS overspelers. ij er Baarn H. J. Zi;jjn 30 April (3) Lr, Het naderen van koninginneda £stei zorgt vele Nederlandsers jaarlij stuipen op het lijf. Door de aang p d<; digde troonswisseling lijkt de ei tie in de Oranjeverering dit jaa °p dl kans onstuitbaar. Alhoewel dil fervJ. in strijd met tweede gebod misg p niemand het plezier zich te lavei m€ deze franje van onze staatsinricl Maar wanneer sommigen vin de r voor deze voorstelling desnooi^1™5 vrijheid van meningsuiting (tijc £ond moet worden ingeperkt gaat m 'pf22 veel te ver. Juist in het niet ra "de van moeilijkheden en het toe ^e, p van demonstraties toont een sys °eor: zijn grote kracht. Hopelijk is dl ;?or^ tigste april maar wel snel voorl kan Nederland zich volledig ri op de vele grote vraagstukke 'g ro' vandaag de dag om een opl( a,n 1 schreeuwen. Een volwassen den 'l de tie waardig! ":ven Wateringen L. Di °e n

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14