legradatiewedstrijd voor badmintonteam ekerstrijd: iige succes or Sparta 'West-Duitsland volgt boycot van de Spelen' Hockeysters niet zeker van Moskou (n verjongingsplannen van bondscoach Sörensen nog niets terecht gekomen ie ard van der Lem: weer plezier in voetballen I werd er echter voor "üj niet Niet tegen advies van regering ingaan Restant van NAC-Feyenoord op 23 april Blessures voor Keulen Verlies voor amateurelftal Zevende partij van tweekamp is uitgesteld Clerc alleen aan de leiding Sidorov sneller dan Eric Heiden - RUSDAG 16 APRIL 1980 SPORT TROUW/KWARTET P 15 - RHS 17 B ■IINGEN Het Neder- badmintonteam heeft n tijdens de Europese rijd in Groningen ook rde wedstrijd in de A- verloren. Ondanks op- sterk spel van Joke van kom zij won haar en- lpartij tegen Anette son met 5-11,11-0 en 11- zegevierde ook samen ;3tlarjan Ridder in het :3 lspel bleek Zweden -2 te sterk. De Neder- ploeg moet vandaag nen in een degradatie- djd tegen de Sowjet ampil' ÏOSKn foke van Beusekom slaagde d erin tot een internationaal Ibaar niveau te komen. Rob 'erd weggespeeld door Sture (1-15 en 7-15) en ook de Herman Leidelmeijer/Guus Vlugt en Marjan en Rob Ridder kwamen niet tot winst. Lei- delmeijer en Van der Vlugt wonnen nog wel de eerste game tegen Börjes Karlsson en Sture Nordin (15-5) maar kregen daarna geen voet meer aan de grond (3-15 en 6-15). Marjan en Rob Ridder hadden meer kansen tegen Anette Börjesson en Thomas Kihl- ström, maar kwamen op het beslis sende moment ook juist tekort: 4-15, 15-8 en 17-18. Het is een betrekkelijk „oud" team, dat de Nederlandse kleuren in dit Europese kampioenschap in gronin- gen verdedigt. Op het cruciale mo ment koos de Deen Steen Sörensen toch weer voor de routine. Toen hij ruim vier jaar geleden in dienst trad van de Nederlandse badmintonbond hij was de eerste full-time-trainer— orakelde hij na enige weken rondkij ken. dat in 1981 de Nederlandse jeugd de hoogste titel in Europa zou grij pen. Binnen afzienbare tijd zou de leidende groep in Nederland worden afgelost door de jeugd. Een enorme optimist die Sörensen, werd toen al lerwegen gedacht, en hier en daar ook gezegd. De onverstoorbare Deen trok zich er niets van aan en ontwikkelde een ambitieus plan Kort voor de Eu ropese titelstrijd in Groningen zag Steen Sörensen in, dat hij met zijn jonge pupillen te hoog had gegrepen. Noodgedwongen viel hij terug op de ervaren spelers. De ploeg die gisteren in Groningen het brons miste heeft een gemiddelde leeftijd van 28 jaar Het missen van dat brons is toch een lichte teleurstel ling voor de coach. Te meer daar de junioren zich niet hoger klasseerden dan een bescheiden zevende positie. Het zijn zaken die niet geheel stroken met zijn gedachtengang en instelling. „Een van de dingen waarmee ik steeds weer geconfronteerd word, is het ontbreken van een goede training voor junioren bij de verenigingen. Daardoor moeten wij bij centrale dis trictstrainingen telkens een trap la ger beginnen dan eigenlijk de bedoe ling is. Omdat wij oefenstof moeten doceren die eigenlijk al in de vereni gingen had moeten worden gegeven", aldus Sörensen! Toch bespeurt hij vooruitgang, en wel ontmoet hij lang zamerhand veel meer begrip voor zijn plannen. Toen de Deen zijn opwach ting in de,-NBB maakte, waren er ongeveer vijftig trainers, nu loopt het aantal reeds naar de vijfhonderd. „En dat zijn dan allemaal A-trainers", zegt hij toch voldaan. „Wij hebben daarnaast nog ruim honderd B-trai- ners en vijfentwintig C-trainers. Posi tieve punten dus, maar er wordt niet altijd optimaal gebruik gemaakt van deze mensen. Er zijn verenigingen die niet over een jeugdtrainer beschik ken. Het komt voor dat de jeugd slechts een half uurtje of zelfs minder per week kan trainen." Sörensen be treurt dit in hoge mate. Tevens is hij teleurgesteld omdat er naar zijn me ning te veel recreatief te werk wordt gegaan. „Je kunt onmogelijk als je een groep van veertig man hebt, vol doende aandacht aan hen besteden." De Deen, die kort na zijn start een vijfjarenplan ontvouwde, waarin juist de opleiding een belangrijk punt vormde, ziet weliswaar niet alles, maar toch veel daarvan verwezen lijkt. Hij is blij met wat bereikt is. In een eventuele nieuwe periode van vijf jaar wil hij de clubs duidelijk maken, dat men moet kiezen tussen topbad- minton en plezierbadminton. Een moeilijke opgave, omdat de meeste verenigingen niet zo op prestaties ge richt zijn Sörensen wil dat doorbre ken. Hij denkt daarbij aan de moge lijkheid dat jeugdspelers die talent hebben en topsport willen beoefenen zich bij clubs aansluiten, waar de prestatie primair is. „Dat zou een ideale situatie scheppen", zegt hij. Typisch professioneel denken, het geen nog veel weerstanden zal ople veren. Steen Sörensen is zich daarvan bewust. Daarom benadert hij deze materie uiterst behoedzaam. „De jeugd zal meer wedstrijden moeten spelen. Met alleen de competitie, dis tricts- en centrale trainingen komen wij er niet. In Denemarken wordt er door de jeugd gedurende acht maan den gespeeld. Twee zware toernooien per maand. Dat is in Nederland niet het geval. We zijn dit seizoen voor zichtig begonnen. In die richting te werken met de zogenaamde „upgra- dedtoemooien". De geselecteerde Jeugd moet aan die toernooien mee doen. Dat is een eis die ik heb gesteld. Het gaat goed. Soms zijn die toer nooien internationaal van karakter, maar dat is niet het voornaamste. Belangrijker ls dat voor de senioren, vooral omdat de top daar erg smal ls" Sörensen tilt niet zo zwaar aan de nederlaag die de Nederlandse jeugd - ploeg tegen de Engelsen leed Het verschil achtte hij niet zo groot als de cijfers (16-0) laten uitkomen. „Ik heb me verkeken op de termijn waarin de Nederlandse jeugd gelijk zou kunnen komen met landen als Denemarken. Ik was vier jaar geleden erg optimis tisch. dat is een misrekening ge weest". bekent hij eerlijk. Daardoor moest hij in Groningen teruggrijpen op zijn oudere spelers. „Het is tenslot- te een Europees kampioenschap, dan mag je niet gaan gokken. Zeker niet als Je voor eigen publiek speelt. Een afgang kun je je niet veroorloven. Na de zomer gaan we weer met volle ambitie werken aan de Jeugd. Want de Nederlandse ploeg moet toch wel een verjongingskuur ondergaan. Lex Koene en Paula Kloet beschouw lk als grote talenten." Eerste divisie Herenveen-Eindhoven I-S <#-01 48 Van Vleut ictgcn doeli Scheidsrechter Van der Laar. Toeschouwers 3000 Groningen 30 19 7 4 45 60-14 Den Bosch 30 18 6 6 42 51-27 Volendam 28 18 4 6 40 62-24 Wageningen 28 15 10 3 40 52-2» Graafschap 31 15 5 11 35 31-26 DS '79 31 12 10 9 34 55-40 Cantbuur 28 15 2 11 32 54-36 Amsterdam 30 12 8 10 32 46-39 Heracles 30 12 7 11 31 38-35 Heerenveen 30 10 9 10 31 35-37 VVV 30 12 7 11 31 40-52 Fortuna 28 11 8 9 30 43-32 Eindhoven 30 9 7 14 25 30-45 Telstar 28 7 10 11 24 35-41 Vlaardingen 30 6 8 16 20 31-52 Veendam 29 6 7 16 19 35-58 SVV 29 6 7 16 19 43-67 Helmond Sp. 29 7 5 17 19 29-63 Amersfoort 29 2 5 22 9 24-77 De Graafschap en Cambuur periodekampioenen. Ichard Matthijsse RDAM Sparta had zich vorige week met de illusie dat na de competitiewedstrijd tegen FC den Haag de atieperikelen grotendeels zouden zijn verdwenen. werkelijkheid staan de Rotterdammers er, na de 2-0 iag in het Zuiderpark, haast even slecht voor als ten an het bewind-Petescu. Ofschoon Haarlem tot voor al met één been in de eerste divisie bungelde, levert de im de twee degradatieplaatsen nog een interessant slot een competitie die in jaren niet zo boeiend is geweest. end een andere begrip is dan behoeft geen betoog. Met ^rlandse voetbal gaat het nog ergafwaarts. De dalende pu- ^langstelling geeft schrijnend aan hoe droevig het is ge- et het vaderlandse voetbal- De toeschouwers lopen al maar warm voor een hand- appers omschreven kracht en laten het voor de rest bekerduel (halve finale) tus- en Feyenoord dat van- 'ordt afgewikkeld niettemin oop op de kassa's heeft ikt, vloeit uiteraard voort sentimenten waarmee de lelijke broederstrijd nog al- It omgeven. Het is de enige voor Sparta, dat de afgelo- den al zijn financiële reser- intstaan waren door de lucra- insfer van Michel Valke naar fft moeten aanboren om zijn ïlectie, die bovendien nog ■offen door langdurig gebles- (Geels, Jansen, Verbeek, burg, Holverda) van nieuw voorzien. Zo werd Calder- uurd van Birmingham City, frt Meijer tegen een stevige Bristol City gekocht en trio versterkingen gecom- met huurling Gerard van der Feyenoord. ■taalde club blikte vol jalou- Sparta, dat met een frontli- itaande uit Van der Lem, Meijer toch met een paar uit de misère moest raken. ;ien van het uitschakelen '67 in de kwartfinales van de leker, is het kwalitatief ge- steeds sukkelen met Sparta. heeft in competitieverband gescoord en Geels heeft te tenspel gestaan om van hem n verwachten. Alleen Ge- I der Lem (en niet te vergeten '■yyyyy 'elder Calderwood) is tot nu echte versterking gebleken, eelde hij dan zaterdagavond den Haag in de algehele Lem (27), die bij Feyenoord fóstfbeer uit de gratie was geraakt. j zijn (tijdelijke) werkgever v/f/t ekende werklust. Hij heeft •sJb/Rc weer plezier in het voetbal- Feyenoord was de verstand- met de leiding niet om over OMt is te schrijven. Ik ben, vraag maar aan Bert Jacobs, de 'an Roda JC. altijd een lastig geweest. Met Jezek had ik orden. Meestal had hij gelijk. tJj) Het heeft me ook hoog geze ik*pnen mij, achter mijn rug om, heeft aangeboden. Ik was I Ik vond het bovendien on- en stom om midden in het zoveel onrust te zaaien. Ik f genoeg om te beseffen of al dan niet wil houden. Zo ga lk weg en hoeven er nijn rug om geen kwalijke en te gebeuren. Dat ls een redenen geweest dat ik ja )arta heb gezegd. Ik ga weer Her naar de training en wil er s aan doen om Sparta in de ie te houden". erard van der Lem (27) bijna r geleden Roda JC verwissel- Feyenoord hoopt hij via de amse topclub door te kunnen naar het Nederlands elftal. Dat liep echter op een desillusie uit. „Het eerste seizoen onder Boskov was ik weinig geblesseerd, maar on der Jezek werd lk gekweld door een golf van blessures. Ik was nog niet hersteld van de ene of er deed zich weer een andere blessure voor. Dat drukte natuurlijk mijn prestaties. Ik werd er soms ook prikkelbaar door Ik ben het type dat geen blad voor de mond neemt, maar naarmate je ou der wordt, word Je toch wel wijzer. Onlangs liep ik Bert Jacobs tegen het lijf. Trainer, heb ik gezegd, het spijt me dat ik soms zo te keer gegaan ben tegen je." „Jezek heeft erg veel clementie met me gehad. Bij een andere trainer zou ik al lang een schop onder mijn kont hebben gehad. In het begin heb ik me nogal eens geërgerd aan het fluitje van Jezek. Als er bij een combinatie- oefening wat fout ging dan deed Je- Gerard van der Lem teleurgesteld uit de Kuip; terug met Sparta zek tuut en dan moest je weer op nieuw beginnen. Ik heb één keer een boete gehad. Dat was in de periode dat ik last had van mijn achillespees en met een paar andere .geblesseer den een aangepaste training volgde. We moesten een schema afwerken dat de fysiotherapeut had opgegeven. Toen ik klaar was ben ik naar binnen gegaan zonder me af te melden." „Jezek is een groot psycholoog. In de persoonlijke gesprekken richt hij zich naar het karakter van de jongen, die tegenover hem zit. Als je geblesseerd bent, dan hang Je er gewoonlijk maar een beetje bij". Van der Lem zegt het te betreuren dat hij niet tien jaar eerder is geboren. „Tegenwoordig kun je geen bal meer aannemen of je wordt onderuit geschopt. Ik mag graag met mijn tegenstander dollen, maar de meeste verdedigers dekken kort en scherp en dan levert een artis tieke actie geen rendement op. Twee van de drie verdedigers zijn schop- pers. Vraag het maar eens aan Ling, Thoresen of Petursson. Ik zou ook niet meer weten in welk land ik het best tot mijn recht zou komen. Als je AMSTERDAM De voorzit ter van de Westduitse Sport bond Willy Weyer heeft in een tv-uitzending verklaard niet te geloven dat West-Duits- land bij de Olympische Spe len van Moskou aanwezig zal zijn. Hij zei er rekening mee te houden, dat de Westduitse re gering met een boycot-advies zal komen. De Olympische chef-de-mission, Heinz Fallak zei, dat hij zich nauwe lijks zou kunnen voorstellen, dat het Westduitse Olympische comité tegen een advies van de regering in toch naar Moskou zal reizen. Dennis Follows, voorzitter van het Britse Olympische comité, laat zich niet beïnvloeden door de berichten dat naar alle waarschijnlijkheid nu dus ook de Westduitse regering zich voor een boycot van de Spelen zal uitspreken. „Wij hebben besloten wel een ploeg voor Moskou samen te stel len en dat zullen we ook doen, onge acht de beslissingen van het West duitse comité of dat van andere lan den", aldus Follows. Op 21 april zullen de Olympische kandidaten van West-Duitsland in Dortmund onder het motto „Olympla leeft" samenkomen om te demonstre ren voor afvaardiging naar Moskou. Het initiatief is uitgegaan van de zwemmers Gerald Mörken, Jürgen Bruhn en de atleet Willi Wübeck. De Japanse worstelfederatie wil een ploeg naar de Spelen zenden, zelfs als het nationale Olympische Comité be sluit tot een boycot. De federatie be roept zich op artikel 35 van het regle ment van het IOC, waarin staat dat nationale sportbonden tegen een be slissing van een Olympisch Comité in het geweer kunnen komen bij de in ternationale sportfederaties. Het Ja panse Olympische comité zal overi gens pas op 21 mei tijdens een buiten gewone ledenvergadering een besluit nemen. Maleisië gaat niet naar de Spelen van Moskou. Maar dit heeft niets te ma ken met de boycot-oproep van presi dent Carter, zo verklaarde de Maleisi sche minister van buitenlandse zaken Datuk Mokhtar Hashim in de senaat van zijn land. Volgens hem heeft Ma leisië zelfstandig het besluit genomen en zich daarbij laten leiden door re gionale belangen en de relaties met de andere Islamitische landen. De Sowjet invasie in Afghanistan bete kent volgens de Maleisische minister van buitenlandse zaken een schen ding van de soevereiniteit van een Islamitisch en niet-gebonden land. De Canadese sportfunctionarissen hebben voorlopig de Zwarte Piet van een standpuntbepaling pro of contra een boycot toegeschoven aan de en kele weken geleden tot stand gekb- men regering van minister-president Pierre Trudeau. Nadat het Canadese Olympische comité vorige week tij dens een geheime marathon-zitting vóór de reis naar Moskou had ge stemd, heet het thans „dat men ver moedelijk niet tegen de wil van de Canadese regering zal ingaan." Nu is het standpunt van de Canadese rege ring verre van duidelijk. Trudeau, die bij de verkiezingscampagne nog een uitgesproken tegenstander van een boycot was. heeft nadien laten weten eventueel voor een boycot te zijn. als maar voldoende landen meedoen. De afwachtende houding van het Cana dese olympische comité is te verkla ren uit de precaire financiële situatie, waarin het verkeert. Het „Olympi sche fonds," een conglomeraat van zakenlui en gemeentelijke functiona rissen. heeft namelijk laten weten voor Moskou geen geld beschikbaar te zullen stellen. Het fonds had zich aanvankelijk verplicht 90 procent van de geraamde kosten (1,7 miljoen dollar) voor zijn rekening te zullen nemen. De voorzitter van het Italiaanse Olympische comité, Franco Carraro, heeft een oproep gedaan aan zijn collega's van de Westeuropese comi tés om te komen tot een gezamenlijk standpunt inzake een eventueel weg blijven bij de Olympische Spelen van Moskou. Volgens Carraro is het boy cot-besluit van het Amerikaans Olympisch comité een ernstige be dreiging voor de toekomt van de Olympische Spelen en voor de inter nationale sportbetrekkingen. De Ita lianen zelf willen pas op 20 mei een definitief standpunt innemen. De Amerikaanse vice-president Walter Mondale heeft in Washington ver klaard, dat president Carter en zijn regering schatten dat meer dan vijf tig landen de Olympische Spelen van Moskou zullen boycotten. Volgens Douglas F. Roby, een van de twee Amerikaanse leden van het In ternationale Olympische Comité, zou het IOC moeten overwegen de zomer spelen te annuleren. Roby meent dat het IOC de Spelen niet meer door kan laten gaan als een aantal andere lan den zich aansluit bij het besluit van het Amerikaans Olympisch Comité „Als president Carter de belangrijk ste landen kan overtuigen kan het IOC de Spelen beter niet laten hou den," aldus Roby. „Als Groot-Brit- tannië, Frankrijk, West-Duitsland, Australië, Nieuw-Zeeland en Canada niet gaan zal het IOC niet anders kunnen We willen toch geen halve Spelen?" bijvoorbeeld ziet wat er in België ge beurt. De meeste scheidsrechters daar zijn allemaal thuisfluiters. Je bent als aanvaller vogelvrij." Gevoelsmens Gerard van der Lem vindt dat hij als profvoetballer tot de bevoorrechten in de maatschappij behoort „Is het niet prettig om van het voetballen te kunnen leven? Wat zie je in die positie niet van de we reld? Ik heb sinds kort een kind. Een ander ziet het, als het nog baby is, alleen als hij 's avonds thuis komt. Ik ben in de gelegenheid om het overdag te zien opgroeien. Dat geeft me een gelukkig gevoel, zoals ik me nu ook happy bij Sparta voel. Ze moeten daar wel aan mijn (Amsterdamse) hu mor wennen en aan mijn bijzondere manier van voorbereiding op de wed strijd. De meeste Spartanen zijn on der druk van de omstandigheden erg gespannen. Ik zing graag een liedje voordat we beginnen, de anderen be reiden zich liever rustig voor. Dan ga ik maar naar de massageruimte. „Ja, ik wil voorlopig nog wel in de voetballerij blijven en als dat niet zou gaan, zou ik sportjournalist willen worden. Ik sta soms verbaasd wat er soms over een en dezelfde wedstrijd wordt geschreven. Sommige Journa listen hebben de neiging iemand na één goede wedstrijd omhoog te schrijven. Neem René van der Gijp. Die jongen wordt na een paar wed strijden al afgeschilderd als een groot talent. Maar twee demarrages ln één wedstrijd, hoe fraai ook, stempelen je nog niet tot een groot voetballer Hij moet nog veel leren. Daar moet Je zo'n Jongen bij helpen". ROTTERDAM Het restant van de eredivisiewedstrijd NAC- Feyenoord zal op woensdag 23 april, om 16 uur, in Breda wor den uitgespeeld. Het duel werd op 6 oktober bij de stand 2-2 gestaakt. Er moeten nog 27 mi nuten worden gespeeld. De Am sterdamse rechtbank heeft vori ge week donderdag ln hoger be roep beslist dat er geen publiek bij het uitspelen van het restant aanwezig mag zijn. Ipswich Town LONDEN Ipswich Town, mo menteel derde in de eerste divi sie van de Engelse League, wil Arnold Mühren erg graag nog een seizoen onder contract heb ben. Bobby Robson, de manager van Ipswich, heeft de Nederlan der namens de club een huis aangeboden. Mocht Mühren er de voorkeur aan geven zich weer in Nederland te vestigen, dan ls Ipswich bereid voor elke wed strijd de kosten van een vliegre- tourtje te vergoeden. Vandaag zal de oud-Ajacied beslissen of hij dit aanbod aanvaardt. „Ik voel me zeer vereerd. Ik had ei genlijk al voor Club Brugge ge kozen," aldus Mühren wiens ver bintenis met Ipswich aan het einde van dit seizoen afloopt. Barcelona BARCELONA Helleni Herre- ra. die sinds enige weken als trai ner in dienst is bij Barcelona, zal met ingang van het komende seizoen een andere functie bij de Catalaanse club krijgen. De di rectie van Barcelona heeft hem de functie van technisch advi seur in het vooruitzicht gesteld. Maandag zal Barcelona de naam prijs geven van man die de club gaat trainen. De club dubt nog tussen de Joegoslaaf Miljan Miljanic (momenteel bonds coach in Joegoslavië) en de ma nager van Ipswich Town. Bobby Robson. In de korte tijd dat Her- rera bij Barcelona in dienst was heeft hij de Catalanen niet kun nen overtuigen van zijn kwalitei ten. Een woordvoerder van Bar celona zei over deze functlewijzi- ging: „Gezien de ervaring die Herrera heeft willen we hem ook in het komende seizoen niet mis sen. We willen echter een Jongere trainer aantrekken, die de jeugd van tegenwoordig beter aan voelt." Vlaardingen VLAARDINGEN Martin van Vianen wordt met Ingang van het nieuwe seizoen trainer van de eerste-divisieclub FC Vlaar dingen Van Vianen. die voor twee jaar heeft getekend, wordt ln Vlaardingen de opvolger van Hans Dor jee. die naar de eredivi sieclub Excelsior gaat. Van Via nen is momenteel werkzaam bij Telstar. HIJ wordt daar opge volgd door 8parta's Interim trai ner Joop Brand, die overigens liever bij Sparta zou blijven. DEN HAAG Bondscoach Hulb Timmermans kan voor het vierlan- dentoemooi voor dameshockeyte ams. dat van 25 tot en met 27 april ln Keulen wordt gehouden, niet be schikken over Marjolein Blanchl. De 28-jarige speelster van Amsterdam ondervindt nog veel hinder van een enkelblessure, die zij op Tweede Paasdag ln Rotterdam tijdens de wedstrijd tegen de Verenigde Staten opliep Het ls nog onzeker of Fieke Boekhorst wel speelklaar zal zijn voor Keulen. Ook zij raakte gebles seerd tijdens het met Pasen gehou den vierlandentoemooi in Rotter dam. De knieblessure van de 28-jari- ge speelster van EMHC wordt nog nader bekeken „Daarna nemen we ook pas de beslissing of Fieke in de selectie voor Keulen wordt opgeno men." aldus Timmermans De ver vangsters van Marjolein Bianchi en Programma eventueel Fieke Boekhorst zullen la ter worden aangewezen. Langzamerhand begint men in da- meshockeykringen overigens te twij felen aan de zin van het deelnemen aan een sterk gedevalueerd Olym pisch toernooi'. Van de zes aangewe zen landen zullen zeer waarschijnlijk de Verenigde Staten. Groot-Brittan- nië en ook West-Duitsland afvallen. Er zijn door de internationale hockey federatie zes reservelanden aangewe zen. waarvan ook een aantal zal af zeggen: vermoedelijk Australië, Ja pan en Canada). „Ik ben zelf altijd de meeste pessimistische over deze zaak geweest binnen de groep." aldus Tim mermans. „Niettemin willen we niet vooruitlopen op de dingen die gaan gebeuren Wij zullen normaal door blijven gaan met de voorberei dingen." Vanavond: SC Combuur-Volendam. SC Amm foort-SW. Wagenlngen-Veendam. FC Qroningriv Helmond Sport KNVB beker halve finales PSV-AJax. Sparta Feyenoord OOST-BERIJN Het Nederlandse amateurelftaJ heeft gisteravond in Oost-Berlijn een interland tegen de Olympische selectie van Oost-Duits- land met 2-1 verloren. In de tweede helft zorgden Llebers en Uhllg voor een 2-0 voorsprong. In de 60e minuut- scoorde Hakkens (Hapert) tegen. In_ de slotfase van deze door 5000 toe^~ schouwer bijgewoonde wedstrijd kreeg Nederland nog enige kansen. Vier minuten voor tijd schoot Schuurmans tégen de lat. Aan Neder-, landse zijde waren Krul. De Haas en Meyerink de beste speler. CITY De zevende partij van de schaaktweekamp tussen Spasski en Portisch in Mexico City, is uitgesteld. In deze tweekamp, die geldt voor de kwartfinales van het kandidaten toernooi, leidt Portisch met S'/rA'/t. In de zesde partij tussen beide groot meesters slaagde de Hongaarse Por tisch er met wit niet in zijn positione le voordeel, dat hij bij het afbreken had. in winst om te zetten. In tweede zitting pareerde Spasski alle dreigin gen, waarna op de 54ste zet op voor stel van Portisch tot remise werd besloten. Zesde partij Wit Portisch Zwart Spasski 1. Pgl-f3, Pg8-f6; 2. c2-c4, b7-b6; 3. g2- g3, Lc8-b7; 4. Lfl-g2, e7-e6; 5. 0-0, Lf8- e7; 6. Pbl-c3, 0-0; 7. Tfl-el, d7-d5; 8. c4xd5, e6xd5; 9. d2-d4, Pb8-a6; 10. Lcl-g5, c7-c6; II. Ddl-a4, Pa6-c7; 12. Pf3-e5, b6-b5; 13. Da4-b3, Pc7-eS; 14. Pe5-f3, c6-c5; 15. Lg5xf6. Le7xf6; 16. d4xc5, Ta8-b8; 17. Tal-dl, d5-d4; 18. e2-e3, Pe6xc5; 19. Db3-b4, Pc5-a6; 20. Db4-b3, d4-d3; 21. Pf3-d2, Lb7xg2; 22. Kglxg2, Pa6-c5; 23. Db3-b4, Dd8-d6. 24. Pd2-b3, Dd6-c6 schaak; 25. e3-e4, Pc5xb3; 26. Db4xb3, Lf6xc3; 27. Db3xc3, Dc6-c4; 28. Tdlxd3, Dc4xa2; 29. Dc3-a3, Da2xa3; 30. Td3xa3, Tb8- b7; 31. Tel-al, Tb7-e7; 32. Kg2-f3, f7- f5; 33. Ta3xa7, f5xe4 schaak; 34. Kf3- e2, Te7xa7; 35. Talxa7, Tf8-c8; 36. Ta7-d7, Tc8-c4; 37. Ke2-d2, Tc4-b4; 38. Kd2-c3, Tb4-c4 schaak; 39. Kc3-b3. g7-g6; 40. Td7-d5, Tc4-cl. Afgebroken stand: Wit: Kb3, Td5, pionnen a2. f2. g3. h2. Zwart: Kg8, Tel, pionnen b5, e4, g6, h7. 41. Td5-d2 (afgegeven zet), g6-g5; 42. Td2-e2, Tcl-hl; 43. Kb3-c3, Thlxh2; 44. Kc3-d4, Kg8-f7; 45. Kd4xe4, Kf7- e6;46. Te2-c2, b5-b4; 47. Tc2-c6 schaak. Ke6-d7; 48. Tc6-f6, Kd7-e7;49. Tf6-f5, Ke7-«6; 50. Tf5-e5 schaak. Ke6-f6; 51. Te5-f5 schaak. Kf6-e6; 52, Tf5-f8, Ke6-c7; 53. Tf8-f3. Ke7-«6; 54 Tf3-f8, Ke6-e7; 55. Tf8-f3, Ke7-e6 Remise. j BEDUM Rob Clerc weer alleen aan de leiding. Dat was het resultaat van de ronde ln het toernooi om het per soonlijke damkampioenschap van Nederland 1980 De Internationale grootmeester won overtuigend van Jos Stokkel. terwijl Van de Wal en Evert Bronstring puntendellngen moesten toestaan. Debutant René BoulonoLs leverde de prestatie van de dag door de nationale kampioen Hans Jansen te verslaan waardoor deze prolongatie van zijn titel wel kan vergeten. Zevende ronde Bronstring Wlrrsma 1-1, Clerc j Stokkel 2-0, Beerepoot Bies I I, HooIJberg-Van Harten I I. BoulonoLs-Jansen 2-4 Stand na zeven ronden 1 Clerc 10 pnt 2 Van der Wal en Bronstring belden B punten. 4 Wlersma en Boulonota belden 8 pnt8 Bic* en Jansen belden 7 punten 8 Basuaannet en Stokkel belden 8 punten. 10 Van Harten en HooIJberg belden S punten. 12 Beerepoot 4 punten ALMA ATA De Rus Vladimir Sldo- 1 rov heeft op de hoogiandbaan van Alma Ata het wereldrecord van de 1500 meter verbeterd. Het wereldre- cord was met 1.54.79 tn handen van de Amerikaan Eric Heiden Sidorov deed er 0.21 seconden korter over. 1 54.58 Het ls echter niet aanneme- lijk dat zijn prestatie voor erkenning in aanmerking komt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 17