Drukke eiermarkt FAMILIEBERICHTEN Militairen wegens schietpartij in Libanon gestraft Putten fel tegen ereburgerschap oorlogsmisdadiger VRUDAG 4 APRIL 1900 kunnen van maandag tot en met vri|dag telefo nisch van 9 00 -19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeii|k van 18 00-20 00 uur Hartelijk gefeliciteerd Pappa en Mamma Frans Leiderdorp. 4 april 1980 Hoofdstraat 141. '930 Soli Deo Gloria 1980 17 april a.s. hopen wij samen D.V met de kinderen en kleinkinderen ons 50-jang huwelijksfeest te vieren. W. Aardema A. Aardema-Wagenaar U kunt ons feliciteren op 19 april vanaf 4 uur 's middags tot half 6 in ..de Nadorst", te Blokker. Joh Poststraat 27 1624 CA Hoorn, april 1980. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons ts geweest, geven wij u kennis van het zeer onverwachte heengaan van mijn lieve man, onze goede en zorgzame vader en gTootvader. Cornells Jacob Hospers Geliefde echtgenoot van Aly Kalteren op de leeftijd van 60 jaar. Hoewel voor ons moeilijk aanvaardbaar weten wij dat door de dood heen een nieuw leven begint „Hij zal alle tranen van hun ogen afwisten en de dood zal er niet meer zijn, noch rouu>, noch ge klaag, noch moeite zal er meer zijn. En Hij zei de: Zie, Ik maak alle dingen nieuw." Openb. 21 4 en 5 Emmercompascuum: A. Hospers-Kalteren Hoogeveen: H. T. Hospers C. Hospers-den Hoed Mark Hoogeveen: J. J. R. Hospers J. A. P. Hospers-van den Berg 7881 CT Emmercompascuum. 2 april 1980 Oosterdiep o/z 28 De rouwdienst zal worden gehouden op dins dag 8 april a.s. in de Gereformeerde Kerk te Emmercompascuum. U wordt daar vanaf 12.45 uur verwacht Aanvang dienst 13.15 uur. Daarna vindt de begrafenis plaats om 14.00 uur op de algemene begraafplaats. Na afloop hiervan kunt u ons condoleren in het Jeugdge- bouw achter de kerk. Liever geen bloemen. „Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn" Na een ernstig ongeluk is plotseling uit onze familiekring weggenomen, onze lieve schoon zoon en zwager Cornells Jacob Hospers geliefde echtgenoot van Aly Kalteren. Geve de Here troost en bijstand aan onze lieve dochter en zus en haar kinderen. Dwingeloo: Vader J. Kalteren Eemster: T Kok-Kal te ren W Kok Hoogeveen: T. Mulder-Kalteren A. C. Mulder Eemster 5. Gem. Dwingeloo, 2 april 1980 Op woensdag 2 april is onverwachts uit onze kennissenkring weggenomen de heer C. J. Hospers te Emmercompascuum moge het leven van de opgestane Heer tot steun zijn voor mevrouw Hospers en haar kinderen. 9419 TD Drijber 50. P. van den Berg A. van den Berg-Feyen Hennie en Jan Lammie en Klaas Gini en Henk Kor en Hetty Heden nam God, voor ons onverwacht, tot Zich onze lieve zus ter, tante, oud-tante en vriendin Johanna Alberta van Dorssen „Bij de Heer zijn uit komsten tegen de dood. Uit aller naam: Apeldoorn: J. H. van Dorssen Amerongen: 2 april 1980 Prinses Beatrixlaan 39 De overledene is op gebaard in „Rouw centrum van Tellin gen". Jufferstraat 1 te Zeist De begrafenis zal plaatshebben te Zeist, op de Algeme ne Begraafplaats, dinsdag 8 april as. Hieraan voorafgaan de zal om 1100 uur een rouwdienst ge houden worden in de aula van de begraaf plaats Gelegenheid tot condoleren aldaar na afloop van de plechtigheid „De Here ia bij mij" Na een geduldig gedragen lijden, nam de Here tot Zich. mijn lieve en zorpzame man, onze vader en grootvader Cornells Hennipman echtgenoot van Trijntje Kruiswijk op de leeftijd van 68 jaar Breukelen: T. Hennipman-Kruiswijk Hardinxveld-Giessendam: J. de Jong-Henmpman L. C de Jong Kees, Gerard, Tineke Genderen: M. van Wijk-Hennipman C. J. van Wijk Trudy, Carolien Breukelen: C. Hennipman Jr W. G. Hennipman-v.d. Hoeven Nicolette, Monique 3621 CH Breukelen. 3 april 1980 J. E. Boudstraat 23 Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen en geen toespraken De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden D.V. dinsdag 8 april a.s. om 13.30 uur in de Gereformeerde Kerk. Straatweg te Breu kelen, waarna de begrafenisplechtigheid zal plaatsvinden om 14.30 uur op de Nieuwe Alge mene Begraafplaats aan het Zandpad te Breu kelen. Gelegenheid tot condoleren maandagavond a s. van 19.30-20.30 uur in de Consistoriekamer van de Gereformeerde Kerk ingang Willink van Collenstraat; en na afloop van de begrafe nisplechtigheid in de aula van de begraaf plaats. „Vrees niet, want Ik heb u verlost, Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn". Jesaja 43:1 In deze zekerheid overleed op 91-jarige leeftijd onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Dieuwke Koolstra weduwe van Johannes Plantinga Amstelveen: T. Plantinga D. Plantinga-de Haan Den Haag: J. Plantinga Klein- en achterkleinkinderen. 1 april 1980, Huize De Kimme. Beemsterstraat 546, 1024 BV Amsterdam. Correspondentieadres Prins Mauritslaan 152, 2582 LZ Den Haag. Geen bloemen. De rouwdienst, die geleid zal worden door ds. G. Brouwer, zal gehouden worden op dinsdag 8 april om 13.30 uur in de Ned. Herv. kerk te Lekkum (Fr.), waarna de begrafenis zal plaats vinden op de begraafplaats aldaar. „De Heer is mijn Herder" Heden nam de Heere. na een kortstondig ziek bed. nog vrij plotseling van onze zijde weg. mijn geliefde vrouw, onze zorgzame moeder, grootmoeder, overgrootmoeder en zuster Cornelia Jacoba van Tongen Echtgenote van Gerrit Johannes Knaap Op de gezegende leeftijd van bijna 85 jaar. Uit aller naam: Raamsdonksveer: G. J. Knaap 4941 GM Raamsdonksveer, 3 april 1980. Corr.-adres: Antonetta Hoeve 19 De rouwdienst zal plaatsvinden op dinsdag 8 april a.s. om 14.00 uur in de Ned.-Herv. Kerk te Raamsdonk-Dorp. Daarna zal moeder worden begraven op de hervormde begraafplaats al daar. Ieder die de overledene de laatste eer wil bewijzen wordt op dinsdag a.s. om 13.30 uur in gebouw „Rehoboth", Julianalaan 57 te Raams donksveer verwacht. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in gebouw „Reho both". Moeder ligt opgebaard in het Mortua rium van het Diaconessenhuis te Breda. Be zoekuur maandag (2e paasdag) van 16.00-17.00 uur. Jezus, Uw verzoenend sterven blijft het rustpunt van ons hart. Vandaag is onze lieve moeder en oma Elina Jantina de Haan-van Oord in vol vertrouwen op de genade van haar Heer tot het volmaakte leven overgegaan. Zij werd 93 jaar. J. I. de Haan K. R. de Haan-Mathé I. F. de Haan F. de Haan-Winkels Kleinkinderen en achterkleinkinderen Rotterdam, 2 april 1980. Correspondentie adres: Ireneslraat 18, 4811 SC Breda. De rouwdienst wordt D.V. gehouden op dins dag 8 apnl om 11.30 uur in het Bejaardencen trum „De Wilgenpias". Hamakerstraat 4 te Rotterdam-Schiebroek. Daarop aansluitend volgt de terrustelegging op de begraafplaats „Crooswijk" te Rotterdam om circa 12.30 uur, waar ook gelegenheid zal zijn tot condoleantie. Familie en vrienden die de rouwdienst wensen bij te wonen wordt verzocht dit even te laten weten via tel. 076-14 15 38 of 65 23 13. Op woensdag 2 april is, nog plotseling de laatste van mijn zusters Elina Jantina de Haan-van Oord na ruim 93 jaar in de eeuwige rust ingegaan. Zij is verlost. God heeft haar welgedaan. H. M. van Oord Udoomlaan 373, Amsterdam-N. ARNHEM (ANP) De krijgsraad in Arnhem heeft gisteren een tweede luitenant uit Den Haag en een ser geant uit Assen conform de eis ver oordeeld tot respectievelijk zes en drie weken militaire gevangenisstraf wegens hun poging een schietpartij onder Nederlandse militairen in Liba non te verdoezelen. Belden hadden de leiding over een afgelegen Neder landse Unifll-waamemlngspost ln het gebied van de christen-militie van majoor Haddad nabij Shama. Deze waarnemingspost werd bemand door ongeveer 20 Nederlandse militairen. De meesten van hen hielden medio Januari van dit Jaar een feestje ln het dichtbij gelegen huis van een Libane se winkelier. Veertien feestgangers dronken ln korte tijd tenminste vijf tien pilsjes per man. Tegen midder nacht keerden zij terug naar hun post en losten daar zo'n twintig schoten, onder andere in de richting van het Libanese huls, waar zij vandaan kwamen. De luitenant (op eigen verzoek ln Libanon) en de sergeant (een beroeps militair) dronken en schoten ook mee. Door de radio deden zij het voorkomen alsof de Nederlandse post was beschoten, waarna de Nederland se militairen het vuur met schoten ln de lucht zouden hebben beantwoord. De werkelijke gang van zaken kwam pas twee dagen later aan het licht, toen de auto van de Libanees door nog steeds onbekende oorzaak ln de lucht vloog. Een Unlfll-commlssle stelde een onderzoek ln naar de ex plosie. Zowel de tweede luitenant, de 23-Jarige A. H., als de even oude ser geant F. van O., betuigden gisteren hun spijt over het gebeurde. Belde officieren waren al vijf maanden in Libanon, na het voorval werden zij direct teruggestuurd naar Nederland, volgens de auditeur-militair mr. R. Daveschot, een Juiste maatregel. De auditeur vond dat de Nederlandse Unifll-milltairen ln Libanon een goe de naam hebben. Voor de handelaren is de grote eierverkoop al weer voorbij, nu we vlak voor de Paasdagen staan. O] eierveiling in Barneveld werden de laatste paaseieren verhandeld. PUTTEN (ANP) De gemeenteraad van het Gelderse Putten heeft gister avond ln een motie scherp geprotes teerd tegen het door het Duitse plaatsje Wyk verleende ereburger- schap aan de oorlogsmisdadiger Frle- drich Christiansen. In zijn functie als Wehrmachtsbefehl- maatregelen tegen Putten, waarbij haber gaf Christiansen ln oktober de mannelijke bevolking van de 1944 opdracht tot de vergeldlngs- plaats werd gedood. In 1948 ls Christi- ansen ln Nederland als oorlogsmi dlger veroordeeld. Het Duitse plaatsje Wyk op tu£f™ land Foehr benoemde Christia tot ereburger en op 20 maart be de gemeenteraad van Wyk tot 1: having van dit ereburgerschap, besloot de raad dat de hoofdstf.. van Wyk „Frledrich Christiaiif^f: strasze" zou blijven heten. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van de heer W. de Koning in leven adjunct-directeur van onze vennoot schap. Wij verliezen in hem een vriend en collega die gedurende meer dan 25 jaar zijn beste krach ten aan onze onderneming heeft gegeven. Directie van Visser Smit Leidingen B.V. Papendrecht, 1 april 1980. Met ontsteltenis namen wij kennis van het overlijden van onze adjunct-directeur de heer W. de Koning. Zijn plotseling verscheiden heeft bij ons grote verslagenheid teweeggebracht Medewerkers Visser St Smit Leidingen B.V. Papendrecht, 1 april 1980. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het overlijden door een noodlotig ongeval van Wim de Koning Wij verliezen in hem een gewaardeerd en trouw lid van onze vereniging. Onze oprechte deelneming gaat uit naar de familie De Koning. Personeelsvereniging Visser St Smit Papendrecht, 1 april 1980. „Afijn genade is u genoeg" Dankbaar voor alles wat de Here ons in hem heeft geschonken, geven wij u kennis, dat God op Zijn tijd tot Zich heeft genomen mijn innig geliefde man. onze zorgzame vader en opa Abram van Veen op de leeftijd van 72 jaar J. van Veen-Kempen kinderen en kleinkinderen 1427 AL Amstelhoek, 2 april 1980 Amstelkade 1 De rouwdienst zal gehouden worden in de Thamerkerk te Uithoorn zaterdag 5 april a.s. om 13.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de nieuwe algemene begraaf plaats aan de Noordammerweg te Uithoorn. Thuis liever geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. „Ik ga heen om u plaats te bereiden" Joh. 14:2 B In vrede ontslapen onze geliefde tante en nicht Barbara Willemina van Es geb. 28 oktober 1892. Namens de familie: D. J. van Herwaarden. Heemstede 2 april 1980. Huize „Kennemerduin Correspondentieadres: Rembrandtweg 40 - 2202 AZ Noordwijk. De overledene is opgebaard in het mortuarium van het Diaconessenhuis, H&ndellaan 2 te Heemstede. Bezoektijd aldaar op vrijdag 4 april 1980 van 14.00 uur-15.00 uur. De begrafenis is bepaald op zaterdag 5 april 1980 om 9.30 uur op de begraafplaats bij de Ned. Hervormde Kerk te Bennebroek. Na af loop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren. In het Huis Mijns Vaders zijn vele wo ningen" Joh. 14:2 A De Heer heeft heden van ons weggeno men mijn innig geliefde man, mijn on vergetelijke en zorgzame vader en mijn lieve broer Jan Laurens Feijten oud-leraar Mamix-College in de ouderdom van 72 jaar. A. J. Feijten-Kolkert Elburg: Ankie Feijten Utrecht: A. J. Feijten 2023 LC Haarlem, 2 april 1980 Delftlaan 39 De rouwdienst zal worden gehouden op zater dag 5 april om 11.45 uur in de Immanuëlkerk, van Egm o nd straat 5 te Haarlem-Noord, waar na de begrafenis zal plaatshebben om 13.00 uur op de begraafplaats „Westerveld" te Drie- huis-Velsen. Vertrek van huis omstreeks 11.15 Zoals een vader liefdevol zijn armen slaat om Zijn Kind, omringt ons met erbarmen God, onze Vader, want wij zijn van Hem." Heden is vredig heengegaan onze goede Bien Margaretha Reijenga weduwe van Johannes Bottema op de leeftijd van 82 jaar. 's Gravenhage: M. J. Bottema T. S. Bottema-Heerema Toronto: J. Reijenga-Walker Bussum: A. C. Reijinga C. M. Reijinga-Schut Amersfoort: R. R. de Maar-Reijenga Heerenveen: AE. Bottema-Wijbenga neven en nichten Heerenveen, 2 april 1980. Serviceflat Oranjewoud 404. De crematie zal plaatsvinden zaterdag 5 april te 10 uur in het crematorium te Goutum bij Leeuwarden. Geen bezoek Geen Bloemen. Eventuele giften op giro 2280 tn.v. S.O.S. Kinderdorpen te Abcoude. „de Trooster en Behouder staat voor uw aangezicht". Heden ontsliep, zacht en kalm, onze lieve moe der en grootmoeder, Clara Margaretha de Niet-Pronk weduwe van Hendrik de Niet, op de leeftijd van 87 jaar. Rie en Dick Margreet, Henk en Irene Ab en Koka Petra, Ab, Steven Dieneke en Carel Hennie. Jasper, Gertie Kerkrade, 2 april 1980. Correspondentie-adres: Breitnerlaan 67, 's-Gravenhage. Geen bezoek aan huis. Gelegenheid tot condoleren in Rouwcentrum ,,'t Statenhuys", Statenlaan 78, 's-Gravenhage, vrijdagavond van 7-9 uur, alsmede na afloop van de eredienst in de kerk en na de begrafenis in de ontvangkamer van de begraafplaats. De eredienst zal worden gehouden zaterdag middag 5 april om 1 30 uur in de Oude Kerk, Keizerstraat 8 te Scheveningen. De begrafenis zal aansluitend plaatshebben om 3 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan te 's-Gravenhage. De Here onze God nam in Zijn Heerlijkheid op mijn innig geliefde man, onze dierbare vader en grootvader Ary Johannes Oosterbroek op de leeftijd van 66 jaar. Rhoon: N. Oosterbroek-Bakker Vierpolders: J. Oosterbroek S. Oosterbroek-van Haperen Wieringerwerf: K. Groeneweg-Oosterbroek J. Groeneweg Hellevoetsluis: B. Oosterbroek G. Frijters en kleinkinderen 2 april 1980 Waalstraat 15 3161 XM Rhoon. Geen bloemen geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren vrijdag van 16.0C tot 16.30 uur in de rouwkamer van het Clar; ziekenhuis, Olympiaweg 340 te Rotterdam erfc» na afloop van de begrafenis in de Maranatha kerk. De rouwdienst wordt gehouden D.V. zaterdai 5 april om 14.00 uur in de Maranathakerk Kleidijk 2 te Rhoon, waarna de begrafenis za plaatsvinden omstreeks 15.00 uur op de Alge mene begraafplaats te Rhoon. „Ik stel mijn vertrouwen op den Heei mijn God" Ruud Wijnhout ging ons voor naar zijn Heer, de Heer voor wi^ hij zich inzette. We zullen hem en zijn enthousi-i asme heel erg missen. Wij vragen God meneer en mevrouw Wijnhout^ zijn zusjes, zwagers en Anneke te troosten f Zijn vriendenen vriendinnen van B de Jongeren Bijbelgespreksgroepen en koffiebar „De Wegwijzer" Nieuw-Vennep, 3 april 1980 IS IT t de ■het In plaats van kaarten ,Le Ji lelukk ijk Diep onder de indruk van de overweldige belangSg0er ling, getoond in welke vorm dan ook, na het ploLerha ling overlijden van mijn lieve man, onze zeer zor^n £ja me vader en opa, zoon, broer, zwager en oom mc Gerrit van den Burg «e Joi is het ons helaas onmogelijk U allen hiervoor soonlijk te bedanken. Daarom betuigen wij U langs deze weg onze opret dank. I De belangstelling heeft ons in de eerste moeit dagen bijzonder gesterkt en getroost. D. van den Burg-Zeelenberg Willem Liesbeth en Jan Judith-Wendy Jos en Martin Man en verdere familie 's-Gravenzande, april 1980 Noord wind 22 Voor de vele blijken van medeleven ondervonc het overlijden van onze geliefde zuster Niesje Verdoes betuigen wij allen onze oprechte dank. In het bijzonder dank aan Ds A. Vink en ouderlit voor de geestelijke bijstand, de huisarts en dokti en verplegend personeel van het Diaconessen dank voor de liefderijke medische verzorging er slot dank aan begrafenisonderneming D. C. Vi Zoon voor de goede verzorging van de begrafei P. Verdoes B. Verdoes Katwijk aan Zee, april 1980. Louwestraat 10.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 16