antal gedwongen verkopen n woningen neemt toe aanse olie 2 >llar duurder Ahold moet groei halen uit groter marktaandeel 21° P Te veel oud papier niet goed Bestuur Schokbeton draagt bewind over L Columbus amro bank VOORTAAN KAN NEDERLAND LEKKERGOEDKOPER ROKEN. Lloyd: o.a. door meer echtscheidingen Oproer, rellen en schade prijsdaling op vrije markt lar hoger, ld lager L aandeel in lie Naarden In 1980 meer prijsstijgingen dan laatste jaren 20 VOOR 28 MAART 1980 FINANCIEN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET P 19 RHS 21 n onzer verslaggevers ERDAM Het aantal executies (gedwongen verkopen van met hypotheek gefinancier- |len) beweegt zich in stijgende lijn. Niet alleen kan een toenemend aantal mensen door e rente niet meer aan zijn betalingsverplichtingen voldoen, ook het stijgende aantal leidingen in ons land speelt een rol. Vaak hebben mensen samen een huis met eek gekocht. Komt er een echtscheiding, dan is het voor degene, die alleen in het huis >lijft, vaak niet mogelijk de financieringslasten op te brengen. Er blijft dan niets anders pi tot executie over te gaan. raad van bestuur van het pgsconcern Delta Lloyd bij Itatie van het verslag over leden jaar had Delta Lloyd 22 executies, waarop per |n verlies werd geleden. Ge- iras het aantal executies per dusverre 8 9. Voor 1980 wacht dat het aantal execu- el zeker hoger zal liggen dan evenals het daarmede ge- ferlies. In de eerste drie van dit jaar waren er al 6 terwijl een aantal zaken (handeling was. )elta Lloyd is het niet uitge- |t bij sommige andere verze- fcatschappijen het aantal nog hoger ligt. Delta Lloyd nelijk bij het afsluiten van en altijd nog al een conser- leid gevoerd. Zo heeft men edaan in de zogenaamde itheken (een hypotheek- t in het begin zeer lage las- s men ook voorzichtig ge it de beoordeling van ge- iranties in het algemeen. In Igevallen koopt Delta Lloyd en executie. Daarna wordt ikken pand verhuurd of la- een hogere prijs mogelijk (-kocht. I gaat de verkoop van hui- Delta Lloyd heeft laten bou- steeds door. In de eerste inden van dit jaar werden er er verkocht dan verleden n speelde de strenge winter echter ook een rol. Dit jaar lagen in de maanden januari/februari de hy potheekverstrekkingen dan ook on geveer op het peil van 1978. Door de hoge rentestand van dit mo ment is Delta Lloyd in de gelegenheid om middelen, die ter beschikking ko men. tegen een hogere rente dan voorheen te beleggen. Hiertegenover staat echter, dat de geneigdheid om hypotheken (al dan niet met een le vensverzekering) te sluiten afneemt. Voor de levenssector is de hoge rente in zoverre ook niet gunstig dat bedrij ven, die al veel rente moeten betalen, zich nu wel tweemaal bedenken alvo rens zij besluiten om iets extra's voor hun (collectieve) pensioenen te doen. Bij de particuliere levensverzekerin gen is merkbaar, dat het vrij te beste den gedeelte van het inkomen minder in levensverzekeringen wordt ge stoken. Delta Lloyd zit slechts op een be scheiden manier in vastgoed in het buitenland. „Wij voelen dit niet als een gemis", aldus de raad van be stuur, „omdat wij destijds door het opgaan in het Britse concern Com mercial Union bewust hebben ge kozen voor een structurele plaats in een internationaal concern, dat op diverse plaatsen in de wereld werkt. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De recente gebeur tenissen bij het kraakpand in de Von delstraat in Amsterdam hebben bij velen de vraag doen rijzen: „hoe zit het met mijn verzekeringsdekking als door dit soort gebeurtenissen mijn eigendommen nu eens zouden wor den beschadigd". Volgens Delta Lloyd is het zo, dat oproer wel onder het op de polis uit gesloten molestrisico valt. doch rel len niet. Anders gezegd, schade aan eigendommen als gevolg van rellen komt indien de polis althans daar in voorziet wèl voor vergoeding in aanmerking. Een in de buurt van de rellen gepar keerde auto echter, die slechts tegen wettelijke aansprakelijkheid (WA) is verzekerd en die ernstig wordt be schadigd. komt nimmer voor vergoe ding in aanmerking. Dit zou anders zijn als hij all risks verzekerd was. „Overigens," zegt Delta Lloys, „zul len wij ons als verzekeraars in dit soort gevallen zo soepel mogelijk op stellen. Zeker indien het om echt ge lokaliseerde gebeurtenissen gaat en derhalve niet om een algemeen op- Op deze wijze zitten wij toch in een internationaal circuit." Het verzekeringswezen en dus ook Delta Lloyd heeft zonder twijfel te lijden van de zogeheten „direct wri ters" (verzekeringsmaatschappijen, die zonder tussenpersonen werken). Het marktaandeel van deze groep is stijgende. In de schadesector be draagt het thans zo'n 20 procent, bij leven ongeveer 5 procent. De tijd zal moeten leren, hoe deze ontwikkeling verder gaat. „Als een tussenpersoon echter niet die service geeft, waar de klant recht op meent te hebben en op zijn stoel blijft zitten, zal hij het zeker verliezen," aldus Delta Lloyd. De resultaten van Delta Lloyd over 1979 zijn bevredigend geweest. De winst steeg van 69,0 miljoen tot 77,7 miljoen, of met 12'/> procent. De omzet groeide met bijna 8 procent tot 1.777 miljoen. Provisie en kosten stegen met 4 procent tot ƒ413 mil joen. De schade, uitgedrukt in een percentage van de verdiende premie, nam toe van 64,2 tot 64,9 procent. De verslechtering was te wijten aan de gang van zaken bij de ziektekos ten- en de arbeidsongeschiktheids verzekering. In de sector ziektekos tenverzekering was de premieverho ging van 1979 onvoldoende om de nog steeds stijgende kosten van medische hulp op te vangen. Voor 1980 is een wat grotere premie-aanpassing toege staan dank zij een „wat realistischer opstelling van de overheid ten aan zien van het prijsbeleid". Voor de arbeidsongeschiktheidsver zekering is de landelijke toeneming van het aantal arbeidsongeschikten zorgwekkend. In de autoportefeuille deed zich een stijging van het aantal grote letselschaden voor, die ten op zichte van 1979 ruim verdubbelden. Voor 1980 als geheel wordt verwacht dat Delta Lloyd het resultaat van 1979 zal kunnen handhaven. AN (Reuter Iran heeft plotseling zijn olieprijs met twee dollar per vat van 159 liter. In de praktijk liter Iraanse olie nu 34,50 dollar kosten, wat aanzien- !en het gemiddelde van de OPEC-landen ligt. f (Reuter) Het anti-infla- imma van president Carter ge rentestand in de Verenig en leggen de dollar op de onale valutamarkten nog bepaald geen windeieren, at tegenover dat de goud- Ier terrein moest prijsgeven. rdam ging het de dollar don- ik voor de wind. De notering i 2,0985, tegen woensdag Dollars in bankpapier klom- 2,05-2,15, tegen woensdag Markt De prijsverhoging komt op een ogen blik dat de prijzen op de Rotterdam se en andere vrije oliemarkten dalen. De Iraanse minister van oliezaken, Ali Akbar Moinfar, heeft de prijsver hoging van twee dollar bekendge maakt maar niet gezegd hoeveel het nu zou worden. De officiële prijs van Iran was sinds begin februari 31 dol lar, maar door extra premies kwam er gemiddeld 1,50 dollar bij zodat de afnemers ongeveer 32,50 dollar moes ten betalen. Nieuwe klanten zouden misschien wel meer dan de nieuwe officieuze prijs van 34,50 dollar moe ten betalen, want volgens onbevestig de berichten zouden de nieuwe afne mers een premie van 4,25 dollar moe ten neertellen op de officiële prijs van naar schatting 33 dollar. larts ging het met de goud- Tokio en Hongkong werd ig nog een slotprijs van 494 |r ounce (31,1 gram) opge- naar in Londen en Zürich prijs verder, 's Morgens werd n de prijs officieel vastge- 486 dollar, ofschoon vlak „fixing" bij koortsachtige tog een prijs van „maar" Har gold. Het slot in Londen ren 485.25 dollar. erdam noteerde het goud 3.300 per kilo. Woensdag f 33.920-34.620 per kilo. t op 18 januari Jl. in Londen 49 dollar per ounce werd doet nu nog slechts 13,75 !N (ANP) De staat krijgt van tien procent in het ipitaal van de Chemische aarden (smaak- en reuk- Het staatsaandeel krijgt Ir een plaatsing van 266.667 I bij de financieringsmaat- Industrieel Garantiefonds tage. De Nederlandse Par- aatschappij krijgt eerizelf- in Chemie Naarden. taeming krijgt verder van 18 miljoen door middel van fcrige onderhandse leningen, h hebben daarvoor zekerhe- jgen. Deels door onderpand Ijfsactiva bij enkele werk- Ippijen, deels door over- fessie) van vorderingen op h- Een Frans concern zal fderheidsbelang krijgen in h Marokkaanse eigendom- fchemie Naarden. [jf behaalde vorig jaar een Jt van ƒ2,7 miljoen nadat 24.4 miljoen was verloren, fcrlies waren buitengewone fj 20,4 miljoen inbegrepen, iwil voor de tweede achter- Ide maal het dividend pas- I omzet bedroeg vorig jaar D miljoen Deskundigen vragen zich af of andere OPEC-landen het voorbeeld van Iran zullen volgen. De Iraanse prijsverho ging komt kort nadat Koeweit, Libië en Venezuela hun produktie hebben beperkt, omdat het aanbod van olie de vraag overtrof. De geringe vraag is vermoedelijk een gevolg van het hamsteren door de industrielanden, eind vorig Jaar toen een forse prijs stijging door alle OPEC-landen werd verwacht. Ook de zachte winter in Europa en verschillende delen van Noord-Amerika zal de vraag naar olie de laatste maanden niet hebben ge stimuleerd. De prijzen op de vrije markt dalen, maar toen dat ver schijnsel aan minister Moinfar werd voorgelegd, was zijn reactie: „Maakt u zich geen zorgen over de markt". Moinfar zegt dat Iran zich aan zijn produktie houdt van 2,7 miljoen va ten per dag. Maar diplomaten bewe ren dat de produktie op het ogenblik hooguit twee miljoen ton is. Iran heeft leveringscontracten met 43 olie maatschappijen. Volgens ingewijden is de jongste prijsverhoging in Iran een politieke beslissing. De directie van de natio nale Iraanse oliemaatschappij zou te gen de verhoging zijn geweest. ADVERTENTIE In de op 26 maart 1980 gehouden laarlijkse Algemene Vergadering van Aandeel houders is het dividend over het boekiaar 1979 bepaald op 15.00 per gewoon aandeel van 120.- heigeen. na hel reeds per 22 augustus 1979 betaalbaar gestelde halljaar- dividend ad 12.40 per aandeel, een slotdividend betekent van (2.60 per aandeel Dit slotdividend kan. naar keuze van de aandeelhouders geheel in contanten worden ontvangen dan wel voor 11.35 in contanten en voor nominaal 10.50 in nieuwe gewone aandelen ten laste van de agioreserve welke aandelen gerechtigd zijn tot het dividend over het boekiaar 1980 en volgende boekiaren De uitkering in aandelen is niet onderworpen aan Nederlandse inkomsten- ot dividend belasting Het slotdividend wordt met ingang van 8 april 1980 betaalbaar gesteld bij In Duitsland: De hoofdvestigingen van de Deutsche Bank AG. Commerzbank AG. Dresdner Bank AG. Westdeutsche Landesbank Girozentrale. te Frankfurt (Main). Dusseldorf en Hamburg, voor zovei aldaar gevestigd In Zwitserland: De Schweizerische Kreditanstalt. Schweizerischer Bankverein. Schweizerische Bank- geselischaft. MM Pictet Cie In verband hiermede zal worden uitgekeerd op dividendbewijs nr. 45 van de bewijzen van gewone aandelen (1.35 in contanten per gewoon aandeel van nom (20,- uit makende - onder attrek van 25% Nederlandse dividendbelasting per bewijs van 50 gewone aandelen: 150.625 bewijs van 10 gewone aandelen: f 10,125 bewijs van 1 gewoon aandeel f 1,0125 Voor zover aandeelhouders opteren voor een uitkering in aandelen ten laste van de agioreserve als hierboven vermeld, zal tegen inlevering van dividendbewiizen nr 46 van telkens 40 gewone aandelen worden uitgereikt een gewoon aandeel, gerechtigd tot het dividend over het boekiaar 1980 en volgende boekiaren Voor zover na 1 augustus 1980 nog dividendbewiizen nr 46 uitstaan, zullen de daar tegen validerende met opgevraagde aandelen worden verkocht en zal de opbrengst pro rata parte ter beschikking worden gehouden van de houders van alsdan nog met aangeboden dividendbewiizen Aan de bedrijfsleden van de Vereniging voor de Effectenhandel zal terzake van de om wisseling van dividendbewijs nr 46 in nieuwe aandelen de reglementaire provisie worden vergoed, zodat bedoelde omwisseling voorde houders vrij van de in artikel 2 lid III van het Provisiereglement van de Vereniging voor de Effectenhandel genoemde provisie zal kunnen geschieden Aan degenen die terzake van de verwisseling hun bankinstelling om verzending ot uit levering van waarden verzoeken, zal overeenkomstig de reglementen van de Neder landse Bankiersvereniging uitlevenngsprovisie m rekening worden gebracht In verband met bovenvermelde uitkering in aandelen zijn de benodigde aandelen tot en met 1 augustus 1980 ten kantore van de vennootschap onherroepeli|k gedeponeerd, voor zover daarover door aandeelhouders met is beschikt Indien aandeelhouders opteren voor een uitkering in contanten zal worden uitgekeerd op dividendbewiis nr 46 van de bewiizen van gewoon aandeel f 1.25 in contanten per gewoon aandeel van 120.- uitmakende - onder aftrek van 25% Nederlandse dividend belasting - per bewijs van 50 gewone aandelen: 146.875 bewijs van 10 gewone aandelen: t 9,375 bewijs van 1 gewoon aandeel f 0,9375 Bij inlevering van de dividendbewijzen door een bank o( commissionair dienen deze aan de achterziide te ziin voorzien van een firmastempel. Aan de houders van CF-stukken zullen het dividend in contanten en hun rechten op uitkering m gewone aandelen ter beschikking worden gesteld door tussenkomst van de instellingen alwaar de dividendbladen van hun stukken zich op 26 maart 1980 bij kantoorsluiting in bewaring bevonden Amsterdam. 27 maart 1980 Amsterdam-Rotterdam Bank N.V ZUTPHEN (ANP) De Vereniging Fabrieksleveranciers Oud Papier heeft er kritiek op dat plotseling veel leken zich uit ethische motieven met de oud papierbranche bemoeien. Volgens voorzitter B. van der Weer den vergeten deze leken dat inzame len van oud papier waarvoor wegens het ontstane overschot geen bestem ming bestaat, een zinloze bezigheid is. Bovendien kan schade worden toegebracht aan de rest van de inza melingen omdat de opbrengsten te veel dalen. Van die lage opbrengst is op het ogenblik na vier jaar misère geen sprake meer. Het huidige prijs peil stelt de handel in staat een goe de vergoeding aan inzamelaars te betalen: zeven tot acht cent per kilo, afhankelijk van hoeveelheid en soort. De branche beoordeelt de markt thans in evenwicht, aldus voorzitter B. van der Weerden op de in Zutphen gehouden jaarvergade ring. Over de invloed die de landelijke en gemeentelijke overheden op de inza meling willen uitoefenen zei de heer Van der Weerden dat het ministerie van volksgezondheid en milieuhy giëne het gescheiden inzamelen van oud papier wil bevorderen uit een oogpunt van afvalverwerking. Maar volgens hem schijnt het ministerie zich niet te bekommeren om de eco nomische gevolgen voor de gehele 6000 i 7000 werknemers tellende oud Eind dit jaar hoopt Ahold in de Verenigde Staten te beschikken over 123 Bi-Lo supermarkten. Van onze redactie economie ZAANDAM Ahold verwacht dit jaar in haar winkels (Albert Heijn, Simon, Miro, Alberto, Etos) meer prijsstijgingen dan in de afgelopen paar jaar. De prijzen kunnen een procent of 4 a 5 omhoog gaan als gevolg van de duurdere grondstoffen, zo bleek bij de presentatie van het jaarverslag. Inflatie zal op het Nederlandse aan deel in de omzetgroei een grotere rol spelen, aldus het verslag. Dit in te genstelling tot 1979. Want van de met 5,9 procent gestegen omzet in Neder land was 4,9 procent te danken aan grotere hoeveelheden en slechts 1 procent aan prijsstijgingen. Wil het omzetvolume nog verder groeien dan zal dat moeten komen van een groter marktaandeel, zo meent het bestuur. Meerjarenprognoses voor de particu liere consumptie geven de detailhan del in zijn geheel namelijk nauwelijks ruimte voor expansie. Het bestuur ziet wel mogelijkheden om het marktaandeel te vergroten, hoewel dat aldus het bestuur niet ge makkelijk zal zijn. Van de totale Ne derlandse detailhandel neemt Ahold momenteel vijf procent voor haar re kening, 'beperken we ons tot de le vensmiddelendetailhandel, dan is het aandeel 17 18 procent. De pogingen om in Nederland de po sitie verder te versterken (vorig Jaar werd in winkels en andere bedrijfsin- s tall a ties 75 miljoen geïnvesteerd, dit jaar wordt het 70 miljoen) ne men niet weg dat de buitenlandse omzet harder groeit dan de Neder landse. Van de concemomzet van 5,32 miljard (in 1978 4,94 miljard) werd 21 procent in het buitenland gerealiseerd tegen 19 procent in 1978. Ook aan het bedrijfsresultaat was de bijdrage van de buitenlandse activi teiten groter dan in 1978: 28 tegen 22 procent. De belangrijkste buitenlandse activi teit blijft de supermarktketen Bi-Lo. Deze is gevestigd in de zuidoostelijke staten Noord-Carolina, Zuid-Carolina en Georgia, welke regio minder door de economische recessie binnen de VS werd getroffen dan de rest van het land. Eind 1980 zal Ahold In de VS over 123 Bi-Lo-filialen beschikken, veertien meer dan aan het begin van dit jaar. Sterk ondanks de 20 procent infla tie is de groei in Spanje waar de omzet verdubbelde van ca 11 tot on geveer 23 miljoen. Het aantal super markten steeg van drie naar acht en zal dit Jaar tot veertien toenemen. Tegen de jaarwisseling hoopt Ahold bovendien 12 „Superdescuentos" te hebben, een soort discountwinkels. Van een Spaans concern worden nog acht supermarkten overgenomen. Ai deze winkels zijn gevestigd in Madrid en zeer wijde omgeving, niet in de bij Nederlanders meer bekende kust streken. Eveneens in Spanje heeft Ahold een sherryproducent (Bodega) gekocht Met deze verwerving zal Ahold in de eigen sherry behoefte kunnen voor zien maar niet genoeg overhouden voor levering aan derden. Wat Nederland verder betreft, Albert Heijn liep goed 2,82 miljard omzet), Simon had nog last van de omschake ling naar gezelliger buurtwlnkels ter wijl zegt het verslag de Miro- formule nog lang niet is uitgekristalli seerd. Het twaalfde Mlro-warenhuis zal in 1981 gereedkomen (Lelystad). BIJ de Miro's vertoont de levensmid delensector een gestadige groei maar buiten de voedingsmiddelensfeer valt het niet mee. Een zekere onwennig heid In de zeer veel omvattende non- foodsector heeft hier zeker een rol gespeeld bij het van oorsprong le vensmiddelenconcern. De Ahold-levensmiddelenlndustrie die de omzet met bijna 1 procent tot ƒ382 min zag dalen heeft een moei lijk Jaar achter de rug. Door de stag nerende afzet is op de Nederlandse levensmiddelen markt een felle con currentie ontbrand. Voor 1980 moet zeker nog op een moeilijk jaar wor den gerekend met onzekere vooruit zichten over de resultaten. De bakke rij in Zwanenburg wordt omgescha keld van landelijke leverancier van verpakt brood tot regionale leveran cier van vers onverpakt en verpakt brood. De divisie restaurants en recreatie behaalde een omzet van bijna 10 miljoen wat 28 procent meer Is dan in 1978. Voor 1980 wordt een verdere stijging van de resultaten verwacht, indien althans de wegrestaurants geen terugslag ervaren van de ener giesituatie. Cijfers ZWIJNDRECHT (ANP) De leden van de raad van bestuur van Schokbeton (52 procent belang van OGEM) hebben hun bevoegdheden overgedragen aan de heer H. B. Hensel die al enige tijd optreedt als adviseur van de raad van commissa rissen. Bij het Aholdconcern werkten op 31 december 1979 37.851 mensen tegen 35.478 een Jaar eerder. Omdat er ln de winkels veel part-timers werken ls het personeelsbestand teruggere kend naar „full-tlme equivalenten", veertlg-urige werkweken dus. Naar die maatstaf werkten er bij Ahold eind vorig Jaar 22.189 (21.056) mensen. Van iedere honderd gulden die klan ten besteden gaat 84.09 naar leve ranciers van goederen, transportkos ten en omzetbelasting. Naar lonen gaat ƒ13,11, naar belasting op de winst 0,75. De aandeelhouders krij gen 30 cent van iedere honderd gul den en Ahold houdt zelf 1,70 in het bedrijf voor investeringen etc. Ahold verwacht voor 1980 een resultaat dat niet ver van dat van 1979 50,9 mil joen) afwlikt. papierbranche. Het ministerie houdt zich in zijn beleid niet aan de geza menlijk vastgestelde conclusies. Een te grote inzameling zal de markt als in de voorbije jaren weer doen in storten, daarmee meer kwaad doen de aan de structuur van de inzame ling van oud papier dan nuttig effect te sorteren, aldus de VFO-voorzitter. De VFO is niet tegen overheidsacti viteiten op het gebied van de inza meling van oud papier. De vereni ging wil echter dat deze activiteiten uitsluitend worden uitgevoerd in overleg met de oud papierbranche en dat iedere activiteit gestaakt moet worden als de markt van oud papier wordt overvoerd. Het in januari begonnen onderzoek naar de levensvatbaarheid van Schokbeton heeft aan het licht ge bracht dat de continuïteit van het bedrijf zodanig in gevaar is dat ingrij pende maatregelen op korte termijn nodig zijn. Een oplossing, die een organisatiebureau heeft gegeven, is besproken door de raad van bestuur, de commissarissen, de centrale on dernemingsraad en de betrokken per- soneelskernen. Deze hebben het plan onder voorwaarden in principe aan vaard. Schokbeton schatte eerder dit Jaar het verlies over 1979 op 5.8 min (1978: 5.4 min winst). Er zijn bij het bedrijf rond de 850 mensen in dienst De FNV beschuldigde OGEM er al van, de schuld te dragen voor de slechte situatie bij het bedrijf. GAMMA HOLDING verhoogt het dividend van 12 naar 13 procent. Om zet 1979: 496 miljoen 506 miljoen). Winst: 5,7 miljoen (5,3). Winst per gewoon aandeel: 5,79 5,34). ASSELBERGS HOLLAND be haalde ook in februari een positieve kasstroom. Asselberg kreeg 1,5 mil joen subsidie van de overheid op voorwaarde dat het bedrijf voor 1 april bewijst op eigen kracht te kun nen doorgaan Het personeel van de TILBURG- SE WATERLEIDING wil dat direc teur ir. L. C. W. Wentzel aanblijft als „dlrecteur-nleuwe-stljl". Een verzoek hiertoe wordt aanstaande vrijdag in gediend bij de aandeelhouders. Til- burgse Waterleiding heeft een bod gekregen op de aandelen, van de ge meente Tilburg. Besprekingen hier over moeten nog plaatsvinden HOOGOVENS gaat Ijzerhandel Hollandia overnemen. De Europese commissie heeft hier toestemming voor gegeven. Hoogovens heeft nu ruim de helft van de Nederlandse schrootmarkt ln handen en kan zich meten met grote staalproducenten in de EG op Kolen en Staal op schroot- gebied ADVERTENTIE Columbus is gewoon een lekkere sigaret. En hij hoeft niet meer te kosten dan nodig is. Geen cent te veel dus. Ontdek Columbus. Plain, filter of extra light. Dan ontdekt u meteen dat een lekkere sigaret niet duur hoeft te zijn. FCTC* ?OClOAH£TT£S COLUMBUS. Dl SIGARET VOOR NUCHTERE NEDERLANDERS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 21