Pakistan draait om waterstofbom heen N-commissie eg uit Iran ongarije wacht met ontspanning op Moskou Twee blanken in nieuwe regering van Rhodesië Treumicht geeft toe: geen breuk Ipg geen rapport 'Voedselhulp onvoldoende' >1 t lers voorbereid, deel dat de Studenten zich laten beïn vloeden door op de 8owJet-Unle geo- lange strijd Land- onteigening bij Jeruzalem fJSDAG 12 MAART 1980 BUITENLAND TROUW/KWARTET HE (AP) Nieuwe internatio- t voedselhulp voor ontwikke- [slanden is welkom maar het (f te weinig. Dat is de mening i de directeur-generaal van de dsel- en landbouworganisatie de VN (FAO), Edouard Saou- Afgelopen week hebben de en tien andere landen 7,5 mil- l ton voedselhulp toegexegd, voor de helft zal worden opge- £ht door de Verenigde Staten. herinnerde eraan dat op de wereldvoedselconferentie in Rome in 1974 10 miljoen ton voed selhulp per jaar Is overeengeko men. Volgens de FAO zal de der de wereld in 1985 17 miljoen ton bitter nodig hebben. De voedsel- produktie in de ontwikkelings landen houdt bij lange na de groei van de bevolking niet bij. Nadeel van voedselhulp is overigens dat de prikkel voor ontwikkelings landen zelf de landbouwproduk- tie op te voeren, minder wordt. Sowjet-Unie De Sowjet-Unie is erin geslaagd graan dat de VS niet wil leveren vanwege de inval in Afghanistan, elders te kopen. Maar, aldus het Amerikaanse ministerie van landbouw, het graan komt te laat om de Russische veehouderij uit de problemen te houden. Er be staat groot tekort aan veevoer. Bij het opleggen van het embargo ging Washington ervan uit, dat Moskou van de 17 miljoen ton die de VS weigerden te leveren niet meer dan twee miljoen elders kon kopen. Het blijkt, so laten cijfers van het ministerie van landbouw zien, zeven miljoen ton te zijn, grotendeels uit Argentinië. door Johan tan Hove 5 IRAN, PARIJS (Reuter, AP, AFP) De commissie van au lenigde Naties die een onderzoek heelt Ingesteld in Iran, kt<jen rapport uitbrengen. Dit omdat de leden geen ontmoe- conden krijgen met de gijzelaars in de Amerikaanse ade in Teheran. derzocht. Voorts wezen ze erop dat ze de deur voor een mogelijke terugkeer naar Teheran, eventueel na de verkie zingen. hadden open gehouden. Ook secretaris-generaal Waldheim van de Verenigde Natie», die de commissie samenstelde, probeerde de moed er nog in te houden. Tijdens een pers conferentie, waarop hij meedeelde dat hij op korte termijn een gesprek met de delegatieleden zal hebben, zei hij van mening te zijn dat de gijzeling op een bevredigende wijze zal worden afgewikkeld. Tijdens het bezoek van de commissie aan Teheran dat drie weken heeft geduurd hebben de studenten in de ambassade de veiligheidsmaatrege len verscherpt. De gijzelaars hebben gedurende de afgelopen tijd geen post ontvangen en ook mochten ze niet hun gebruikelijke regelmatige li chaamsoefeningen doen. De afgelo pen dagen zouden de gijzelaars wel bezocht zijn door leden van de revolu tionaire raad en deze zouden hebben verklaard dat de Amerikanen nog in een goede toestand verkeren, zo maakte minister van buitenlandse zaken Ghotbzadeh bekend. igrc riin nmissie is onverrichterzake mis teruggekeerd. De kansen spoedige vrijlating van de lijken kleiner dan ooit. )ll leden van de commissie stel- d vorige week hun vertrek uit Dg enige dagen uit. toen de in zeiden bereid te zijn onder voorwaarden de Ameri- «i diplomaten uit te leveren aan ^«Jlutionaire raad. Bij aankomst irland verklaarden de leden commissie dat het him taak èn een onderzoek in te stellen (wandaden van de sjah èn een te brengen aan de gijzelaars lerlkaanse ambassade en dat elementen van hun op let te scheiden zijn. Ayatol- leini verklaarde eerder deze it de commissie slechts die zou mogen zien wier namen >n in de documenten van de ambassade en dat zij het uitbrengen van hun rap- an de publikatie in Tehe- moeten plaatsvinden, alle gij zouden mogen ontmoeten. 3 mislukt ns weigerden de leden van de sie hun missie naar Iran als te beschouwen. Ze zeiden in (val bewerkstelligd te hebben -"-"gijzelaars medisch waren on- Op nogal hooghartige wijze heeft de Pakistaanse presi dent, generaal Zia Oei Haq, Washington te verstaan gege ven de Amerikaanse economi sche en militaire hulp niet meer nodig te hebben. De Amerikanen vragen zich in tussen af hoe serieus de uit spraken van de tamelijk wis pelturige generaal genomen dienen te worden. Speelt Pakistan het spel gewoon hard om van de Verenigde Staten veel meer dan de aangekondigde 800 mil joen gulden los te krijgen of heeft Pakistan in Moskou de verzekering gekregen dat van die kant geen ge vaar dreigt? Of bestaat er een derde, veel gevaarlijker mogelijkheid, na melijk dat Pakistan zo gevorderd is met het ontwikkelen van een eigen machtsmiddel dat de generaal denkt Amerikaanse militaire steun niet meer nodig te hebben? Het tot stand brengen van een Pakistaanse kernex plosie zou in de Zuidaziatische regio veel meer indruk maken dan welke conventionele militaire macht ook. De twijfels van de Amerikanen over de Pakistaanse koers zijn begrijpe lijk. Kort na de Russische Ingreep in het buurland Afghanistan vond presi- dent Carter, en generaal Zia was het TdCtlGk geheel met hem eens, dat er wat ge daan moest worden aan de verster king en modernisering van de Pakis taanse strijdkrachten, omdat die geen enkel reéel antwoord zouden hebben op een Russische dreiging. huidige Pakistaanse president heeft echter, evenals zijn voorganger Zoel- fikar All Bhoetto, steeds volgehou den dat het kernprogramma vreed zaam is en dat het niet gestopt zal worden. Vorige week zei de Pakistaanse mi nister van buitenlandse zaken. Agha Sjahi dat als het Amerikaanse voor stel niet gewijzigd zou worden. Pakis tan er niet op in zou gaan. Volgens de minister zouden de voorwaarden bij het voorstel het Pakistaanse kernon derzoek te zeer aantasten. Kort daar op maakte de president bekend dat er met de Sowjet-Unie gepraat was en dat betere betrekkingen met Moskou best tot de mogelijkheden behoor den. Uitspraken die de dag daarop al weer voor een deel ontkracht werden door de opmerking van de generaal dat zoiets niet ten koste mocht gaan van de zeer vriendschappelijke rela ties met de Volksrepubliek China. De Jongste uitspraken van de gene raal luiden dat Pakistan de Ameri kaanse militaire hulp niet wil. niet omdat het te weinig is, maar omdat Pakistan een niet-gebonden koers wenst te volgen. Na enig rekenwerk was president Zia er achter gekomen dat behalve Turkije alle 42 moslem- landen die lid zijn van de Islamitische conferentie, tot de nlet-gebonden club behoren. len Isolement De Iraanse president Abolhassan Bani Sadr heeft laten weten de actie van de studenten begrijpelijk te vin den, maar hij achtte ze toch niet de juiste methode om het imperialisme te bestrijden. Bani Sadr is van oor- De VN-commissie keerde gisteren onverrichterzake uit Iran terug op het vliegveld Kloten bij Zürich. Het gezelschap leek enigszins ontmoedigd. Links de Syriër Adib Daoedy, vierde van links de Venezolaan Andres Aguilar, zevende en achtste van links Hector Jayewardene uit Ceylon en Luis- Edmond Petiti uit Frankrijk. De Algerijn Bedjaoui reisde direct door naar New York. door Hans Masselink SALISBURY De nieuwe premier van Zimbabwe, Robert Mugabe heeft een kabinet samengesteld, dat bestaat uit leden van de drie grootste partijen. Twee leden van het blanke Rhodesisch Front, de partij van ex-premier Ian Smith, maken deel uit van de nieuwe regering. Brzezinski Dat had in januari een reis naar Isla mabad tot gevolg van de Amerikaan se veiligheidsadviseur Zbigniew Brze zinski en de Amerikaanse ondermi nister van buitenlandse zaken. War ren Christopher. Zij boden, naar ach teraf bleek, economische en militaire hulp aan ter waarde van 800 miljoen gulden „Een fooitje," liet generaal Zia verongelijkt weten. Pakistan wil de meer en wilde het onvoorwaarde lijk. Over die voorwaarden rezen toen al moeilijkheden. Functionarissen in het gevolg van Brzezinski en Chris topher waarschuwden dat de militai re samenwerking onmiddellijk ge stopt zou worden als Pakistan een kernexplosie teweeg zou brengen. De i i te oestnjuen. cam saar is van oor- (AFP. Reuter) De Rode .«in Cambodja zijn voorbereid langdurige strijd tegen de ^fiese bezetters. riënteerde groepen zoals de commu nistische Tudeh-partlj, die op niets anders uit is dan Iran in de wereld te isoleren. Door zich tegen de commis sie van de VN op te stellen hebben de studenten ongewild de sjah ln de ig i oezettere. kaart gespeeld Bani Sadr Hlj se' ekeHne heeft de leider van de 2el Verwachten dat de gijzelaars 'k ^Chjeu Sajnphark Z zeker niet voor hall mei zullen vrijko- lo n '~ru mpn rtmriof wref don hpf. nsrlpmont. gegeven. Khieu houdt met ..«epen in afgelegen delen van -s dj a stand, nadat het moordda- dee j gesproken met premier Hua JOHANNESBURG (Reuter. UPI) mgk en_de invloedrijke vice-pre- De conservatieve Zuidafrikaanse mi nister Andries Treumicht heeft zich neergelegd bij druk van premier Pie- ter Botha de eenheid te bewaren. Daarmee is een dreigende scheuring binnen de regerende Nationale Partij, althans voorlopig, voorkomen. Xiaoping. Met zijn Chine- •ren heeft hij een veroorde- klinken van het „Russische nisme" in Afghanistan en (tnamese expansionisme" (ge- door de Sowjet-Unie) in Cam- hmer regime was verdreven V ipt.namp7.pri men, omdat eerst dan het parlement over hun lot zal kunnen beslissen. Wel beschuldigde de president de re volutionaire raad van zwakheid en besluiteloosheid ln de afhandeling van de gijzeling. Minister van handel en Industrie Da vid Smith behield de post die hij ln de regering van Muzorewa al bezette. De president van de Rhodesische land bouworganisatie. Dennis Norman, wordt minister van landbouw. De be noeming van deze twee blanke minis ters wordt gezien als een tegemoetko ming aan de blanke minderheid. In het nieuwe kabinet, dat 23 minis ters en 13 onder-ministers telt, heb ben vier ministers van Joshua Nko- mo'svleugel van het Patriottisch Front zitting. Nkomo krijgt zelf de leiding over het ministerie van bin nenlandse zaken en daarmee ook zeg genschap over de politie. Zapu-leden Msika, Muchachi en Silundika bezet ten respectievelijk de posten van na tionale hulpbronnen, publieke wer ken en post en telecommunicatie. Dat betekent dat de Zapu op Joshua Nkomo na geen zware ministeries heeft gekregen. De Zanu, die maar liefst 57 zetels in het nieuwe parlement gaat bezetten, heeft zich de sleutelposities in het kabinet toegeëigend. Premier Muga be. die gisteren officieel werd be noemd door de Britse gouverneur Lord Soames, is tevens minister van defensie. Minister van buitenlandse nphan is drie dagen in Pe peest, en heeft daar onder Khieu krijgen de Vietnamese het in Cambodja steeds ter, ondanks hun getalsmati- rmacht. Zo'n 25.000 Rode bestrijden, aldus zegslieden, Vietnamezen. De Khmers gesteund vanuit China en lus Khieu, aan de winnende (et regenseizoen betekent een it. Na afloop van een kabinetsvergade ring gaf Treumicht een verklaring uit, waarin hij er bij de leden van de Nationale Partij op aandrong zich aan de regeringpoiitiek te houden, „in het belang van allen in Zuid- Afrika". Het verschil van mening tussen Bo tha en Treumicht draait om gemeng de sportbeoefening in Zuid-Afrika. Treumicht steunt schoolbesturen die blanke leerlingen niet willen laten meedoen aan rugbywedstrijden, waaraan ook zwarte scholen deelne men. De politiek van het kabinet is dat sportorganisaties zelf maar moe ten uitmaken tegen wie ze willen spe len. De regering bemoeite zich daar niet mee. Door het aanblijven van Treumicht is voorkomen dat hij met ongeveer dertig medestanders uit Transvaal de Nationale Partij zou verlaten, tenein de een nieuwe politieke groepering te vormen. Plannen van premier Botha Zuidafri kaanse rassenwetgeving minder streng te maken en de kleine apart heid op te heffen, zijn al vaak op fel verzet van de rechtervleugel van de Nationale Partij gestuit. Waarnemers in Zuid-Afrika menen dat het bijleg gen van het verschil van mening tus sen Treumicht en Botha slechts tij delijk effect zal hebben, omdat de diepgaande tegenstellingen blijven bestaan. zaken en vice-premier wordt Simon Mzenda. een betrekkelijk onbekend Zanu-lid die de laatste jaren binnen de partij snel omhoog geschoten is. De radicalere leden van het centraal comité van de Zanu, Edgar Tekere en Enos Nkala, gaan respectievelijk de ministeries van planning en financiën bezetten. Mugabes persoonlijke woordvoerder sedert het begin van de conferentie ln het Lancasterhouse Eddison Zvobgo krijgt niet, zoals verwacht was, Justi tie maar huisvesting. Van de nieuwe zwarte meerderheidsregering van Zimbabwe maakt één vrouw deel uit: Teurai Nhongo gaat zich bemoeien met jeugd, recreatie en sport. De naam van de president van Zim babwe is nog niet bekend. Deze wordt benoemd door het hogerhuis en het lagerhuis gezamenlijk. Beroep De Tanzaniaanse president Julius Nyerere heeft een beroep gedaan op de westerse landen de frontlijnstaten in zuidelijk Afrika te helpen bij de wederopbouw van hun door de oorlog ontwrichte economieën. De frontlijn staten steunden de guerrillabeweging in Rhodesië en hadden te lijden van acties van militairen uit dat land. De schade ln Rhodesiës buurlanden is* mogelljk groter dan die ln het land zelf, aldus Nyerere. JERUZALEM (Reuter. AP) Is raël heeft 450 hectare grond ln de directe omgeving van Jeruzalem onteigend om daar een nieuwe Joodse voorstad te bouwen. Het land is voor 68 perocent ln han den van Arabieren, voor dertig procent ln bezit van Joden en de overige twee procent was al staatseigendom. Het is een van de grootste onteigeningen sedert het oostelijk deel van Jeruzalem in 1967 door Israël werd gean nexeerd. Hoewel het plan voor de onteigening, dat gisteren door minister van financiën Horowitz werd ondertekend, al anderhalf Jaar ln behandeling was, wordt de doorvoering ervan op dit mo ment gezien als een rechtstreek se reactie van de Israëlische re gering op de veroordeling van het nederzettlngenbeleid door de Veiligheidsraad van de Vere nigde Naties, anderhalve week terug. De nieuwe voorstad krijgt de naam Neve Jaficov en zal ver bonden zijn met de rest van de stad. Burgemeester Teddy Kol iek was weinig gelukkig met de onteigening, omdat er geen ex tra financiële middelen voor zijn uitgetrokken. Nog steeds zijn er Amerikanen die denken dat het gedraai van de Pakis taanse president niets meer is dan onderhandelingstactiek en dat hij, zodra Washington hem beduidend meer en moderner wapentuig aan biedt, wel zal toehappen. Anderen vragen zich af wat die contacten met Moskou voorstellen en wat het Krem lin de generaal heeft voorgehouden. Wijst Zia Amerikaanse steun af onder druk van Moskou of hebben de Russi sche leiders hem ervan overtuigd dat de Sowjet-strljdmacht ln Afghanis tan de Pakistaanse grens niet zal schenden? Weer anderen menen dat de nadruk op de niet-gebondenheid en Pakls- tans leunen op de islamitische wereld het belangrijkste is. Pakistan hoopt volgens deze lezing op stevige finan ciële steun uit de olierijke landen in dit gezelschap, waarmee het op de vrije markt wapens kan kopen en ontkomt aan de Amerikaanse voor waarden. Ongetwijfeld zal Frankrijk, dat weinig scrupules heeft als wapen handelaar. bereid zijn tegen goed geld modem wapentuig te leveren. Dat geld zou echter ook gebruikt kunnen worden voor een versnelde ontwikkeling van een Pakistaanse kernbom. Dat het land daarmee bezig Is wordt nauwelijks meer betwijfeld. Vorige maand lieten hoge militairen uitlekken dat Pakistan nog deze len te een waterstofbom tot ontploffing hoopt te brengen. Deze berichten ko men na de internationale onrust rondom de Pakistaanse weten schapsman Abel Qadar Khan, die drie Jaar lang werkzaam was op onder andere de uraniumverrijkingsfabriek van het ultracentrifuge-project in Al melo. Daar heeft de man inzage ge had in meer geheim materiaal dan de bedoeling was. Khan keerde ln 1975' terug naar Pakistan en sinds die tijd zijn er berichten over de bouw van een verrijklngsfabriek bij Kahota, ln de buurt van Islamabad. Ook is sinds die tijd Pakistan vla mantelorganisaties bezig met de aan koop van voor een verrijklngsfabriek benodigde apparatuur. Het noodza kelijke uranium zou Pakistan via Li bië uit het noorden van Nigeria heb ben gekregen, zodat volgens deskun digen niet meer de vraag is of Pakis tan technisch gezien een bom tot ontploffing kan brengen, maar hoe lang het nog duurt voordat dat ge beurt. Het Juiste moment moet poli tiek bepaald worden en in de huidige politieke situatie, waarin generaal Zia zit te springen om een machts middel dat voldoende dreiging in zich bergt, lijkt dat moment niet veraf meer. den Boef APEST Als de Hongaarse communistische partij over ander- veek haar congres houdt, zal zij niet met een voorstel komen voor landelingen tussen het Warschaupact en de NAVO over beperking irnwapens voor de middellange afstand in Europa, ook al staat |Hrije bekend als een warm voorstander van wat men „détente" ^■uïning) noemt. gesprek met J&nos Nagy, vice- van buitenlandse zaken wordt al •i^iidelijk dat Hongarije ook nu één met de Sowjet-Unie, wat zijn bui- politiek betreft. Pas als Moskou kinéoor een tegemoetkomende houding BrUQQGn (r de landen van de NAVO rijp acht. de regering in Boedapest een ande en afwijzende houding te verwach- GBJeanzien van het NAVO-aanbod om idelen over beperking van kem- in Europa. ie terr K tei Vi ie I den Nagy meent evenwel dat het streven naar ontspanning er niet door zal worden afge broken, omdat een echte terugkeer naar de koude oorlog niet meer mogelijk is. nlandse politiek van Hongarije is als die van de andere Oosteuropese aldus Nagy aan het begin van het ..Daardoor worden de beste condi- chapen voor de interne ontwikke- ons land". Voor de regering in ;t is détente een permanent pro- tljdelijke terugslagen kent, maar op rmijn nuttig kan zijn. Dit geldt ook slotakkoord van ..Helsinki 1975". igrijke voorwaarde is echter dat er erzijds voordeel" sprake moet zijn. de Hongaarse relaties met West- 1 goed zijn, schort er volgens de mi- og wel het één en ander aan dat dse voordeel De vice-minister lat hier nog meer de klad in kan gevolg van de westerse reactie op erussen in Afghanistan. Het Sow- stll den daar is volgens hem geprovo- rd Dor de Verenigde Staten en China. reH 0.15 „Er moeten geen stappen worden onderno men, die een terugkeer naar de principes van Helsinki verhinderen," aldus de vice- minister. Vanuit het raam van zijn kamer wijst hij naar de bruggen van Boedapest, die beide delen van de stad met elkaar verbinden. „Er was in de tweede wereldoor log maar één seconde nodig om ze te vernie tigen. maar het kostte jaren, voordat ze hersteld waren". In dit verband kritiseert Nagy het in december door de NAVO-lan- den genomen besluit om de kernbewape ning voor de middellange afstand in West- Europa te moderniseren. Het klinkt alsof er een directe relatie zou bestaan tussen dit voornemen en het optre den van de Sowjet-Unie in Afghanistan, hetgeen hij overigens niet beweert Onbe grijpelijk noemt hij het dat de Amerikaanse president tijdens zijn besprekingen met de Sowjetleider Leonid Breznjew in Wenen nog uitging van een militair evenwicht tus sen beide militaire blokken en dat Carter niet lang daarna sprak over een dreigend overwicht van de Sowjet-strijdkrachten, toen hij de nieuwe NAVO-plannen moest verdedigen. Over de ontwikkeling van de De Donau die dwars door Boedapest stroomt, met op de achtergrond het indrukwekkende parlementsgebouw. Russische meerkoppige atoomraket 88-20 spreekt hij liever niet Nagy die veronderstelt dat er ook na de verkiezingen in de Verenigde Staten niet veel ln de Amerikaanse politiek zal veran deren, ziet voorlopig nog mogelijkheden om de ontspanning levend te houden. Dit zou moeten gebeuren door middel van bilatera le contacten (tussen twee landen), omdat deze een positieve invloed op andere ont wikkelingen kunnen hebben. In feite zou de détente op deze contacten gebaseerd zijn. Hongarije hecht dan ook grote betekenis aan de in dit najaar in Madrid te houden Helsinki-vervolgconferentie (waarvan met zeker is of zij doorgang zal vinden). „Voorkomen moet worden." aldus de vice- minister. „dat 'Madrid' eenzelfde toekomst tegemoet gaat als de ln 1977 ln Belgrado begonnen eerste Helsinki-vervolgconferen- tie, die tot een verslechtering van de inter nationale betrekkingen leidde Ook de be sprekingen in Madrid zullen door de inter nationale situatie worden beheerst Het heeft echter geen zin om opnieuw ruzie te maken en vervolgens elkaar de schuld te geven. Er moet alleen worden gesproken over onderwerpen, waarvan verwacht mag worden dat een akkoord er over mogelijk is. Vooral op het gebied van de militaire déten te kan de rol van 'Madrid' belangrijk zijn." In antwoord op de vraag of ook Hongarije nadelige gevolgen zal ondervinden van de reactie van westelijke landen op het optre den van de Sowjet-Unie in Afghanistan, zegt Nagy dat er de afgelopen zes jaar al een duidelijke teruggang merkbaar was in de handelsmogelijkheden voor Hongarije Voor een deel door prijsexplosies (grond stoffen en energie). Hongarije moet nu al onder moeilijke omstandigheden werken; het moet ongeveer 20 procent meer exporte ren om eenzelfde resultaat te kunnen beha len als in 1971. „De condities op de internationale monetai re markt zijn moeilijker geworden. Het ren tepercentage ging omhoog en de kapitaal markt werd voorzichtiger. Toch zijn we ver plicht om door te gaan met het importeren van technologie, omdat de onze niet zo up to date is als die van de Westeuropese landen Volgens Nagy zal er geen sprake van zijn dat de 8owjet-Unle zal proberen om via de kleinere Oosteuropese landen technologie te Importeren, als zij die niet meer rechtstreeks uit het Westen zou kun nen betrekken De vice-minister, die terloops opmerkte dat de Verenigde 8taten geen aantrekkelijke handelspartner meer zijn, als akkoorden om binnenlands-politieke redenen niet meer worden nageleefd verklaarde tegen stander te zijn van het idee om de conferen tie van Madrid op het niveau van de minis ters van buitenlandse zaken te doen hou den. Bij het uitblijven van een gunstig resultaat zouden daar onnodig ernstige con sequenties aan verbonden kunnen worden. Daarom moet met een lager niveau worden volstaan. Volgens Nagy zou het niet ver standig zijn, daarover nu al een beslissing te nemen Afghanistan De suggestie van de EG-landen om Afgha nistan een gegarandeerde neutraliteit te geven, zodat de Sowjettroepen uit dat land teruggetrokken kunnen worden, kan vol gens de vice-minister verwezenlijkt worden door mee te werken aan een door Breznjew enkele weken geleden aangekondigde op lossing. Deze komt er op neer dat „wij de terugtocht van onze troepen zullen aankon digen als alle vormen van buitenlandse in terventie tegen regering en volk van Afgha nistan volledig zijn uitgeschakeld." Als de Verenigde Staten en de buurlanden van Afghanistan dit garanderen, vervalt volgens de Sowjetleider de noodzaak voor de militaire hulp aan Afghanistan „Als men uitsluitend over neutralisering spreekt," aldus Nagy, „moet men beginnen aich ai te vragen, naar welke situatie ln Afghanistan moet worden teruggekeerd Dit zou heel gecompliceerd worden Doet men wat Breznjew heeft voorgesteld, dan hoeft men zich ook geen zorgen meer te maken voor het gebied van de Perzische Golf Dit is het eerste artikel in een serie van vijf over Hongarije.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7