Onderwijs moet 339 miljoen bezuinigen Oud-hoofdcommissaris H. Staal (84) overledefe FAMILIEBERICHTEN Studenten bezetten landhuis in De Bilt ri DINSDAG 11 MAART 1980 TROUW/KWARTET PR 12- kunnen van maandag lot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Dan ga ik op tot Gods altaren, rot God, mijn God, de bron van vreugd; dan zal ik juichend stem en snaren ten roem van Zijn goedheid paren, die na kortstondig ongeneugd mij eindeloos verheugd. Psalm 43 4. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor allen heeft betekend, berichten wij u dat heden zacht en kalm is overleden, onze lieve vader, opa. broer, zwager en oom Klaas 't Hart weduwnaar van Maria Voogt, op de leeftijd van 76 jaar. M t Hart A. 't Hart-van der Ende P. van Buuren-'t Hart J M. van Buuren K. H. Spaans-t Hart A. Spaans K. t Hart J. A. 't Hart-Cats M. Wierdsma-'t Hart A. Wierdsma H. t Hart D. C. 't Hart-Noordzij T. 't Hart J. 't Hart-van der Gaag C. 't Hart A. 't Hart-Gladpootjes N. 't Hart-Y Boonstoppel kleinkinderen en verdere familie. Maassluis, 7 maart 1980. Corr. adres: K. H. Spaans-'t Hart Noorddijk 37, 3142 EB Maassluis. Onze vader en opa ligt opgebaard in de aula van de Immanuel Kerk, Lange Boonestraat Maassluis. Gelegenheid tot condoleren aldaar dinsdag a.s. van 19.00 tot 20.00 uur. De dienst van woord en gebed zal D.V. gehou den worden woensdag 12 maart 1980 om 14.00 uur in bovengenoemde aula, waarna de begra fenis zal plaats hebben op de algemene be graafplaats, Willem de Zwijgerstraat te Maas sluis. Tevens gelegenheid tot condoleren na de be grafenis in de aula van de begraafplaats. en bad Hem, dat Hij in zijn huis wilde komen Lucas 8:41 Dankbaar voor alle liefde die ze ons heeft gegeven, doch bedroefd om haar heengaan, heeft God op de dag des Heren plotseling tot Zich genomen, mijn lieve Vrouw, onze Moeder en Oma Neeltje Noordam-Noordam op de leeftijd van 74 jaar. Maasland: J. Noordam Maasland: A. Noordam J. J. Noordam-Keyzer Middelie: N. Dijkshoorn-Noordam N. Dijkshoorn Maasland: L. Noordam M. Noordam-Vellekoop Leidschendam: J. H. Hoogendoorn-Noordam A. J. Hoogendoorn Vlaardingen: i J. N. van Staalduijnen-Noordam J. C. van Staalduynen en kleinkinderen 3155 RA Maasland. 9 maart 1980. Burgerdijkseweg 16 Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren: aan huis, maan dag, dinsdag en woensdag a.s. van 19.30 tot 21.00 uur en na de teraardebestelling in ge bouw „De Rank", van Weelystraat 2 te De Lier. De rouwdienst zal worden gehouden, donder dag 13 maart a.s. in de Ned. Herv. Kerk te De Lier. Aanvang van de dienst om 13.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Alg. Begraafplaats te De Lier om ca. 14.15 uur. Wie in de schuilplaats des Allerhoog- sten is gezeten, vernacht in de schaduw des Almachtigen. Psalm 91:1 Diep bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons is geweest en heeft betekend, delen wij u mede. dat na een ernstige ziekte, vertrou wend op Gods Genade, is overleden mijn lieve man. onze zorgzame vader en opa Joost van Etuwijk geboren 7 april 1905 Zeist: A van Eeuwijk-de Ridder W. van den Berg-van Eeuwijk J R. van.den Berg Hans Jos Judith Jolanda 3705 BL Zeist. 8 maart 1980 Bilderdijklaau 13. Geen bloemen Geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in „Rouwccntnim Van Tellingen". Jufferstraat 1 te Zeist. Bezoek aldaar op woensdag 12 maart a.s. van 19.00- 20.00 uur De begrafenis zal plaatshebben te Zeist op de Algemene Begraafplaats, donderdag 13 maart a s Hieraan voorafgaand zal om 1300 uur een rouwdienst worden gehouden in de aula van de begraafplaats. Vertrek van het rouwcentrum om 12.45 uur Het heeft God behaagd na een kortstondige ziekte onverwacht van ons weg te nemen onze onvergetelijke broer, zwager en oom Tjerk Post in leven Luitenant-Kolonel der Infanterie (gsb) b.d., in de leeftijd van 64 jaar. Voor alles wat hij voor ons heeft betekend zijn wij dankbaar. 27 februari 1980. 17, Millfield Drive. Cowbridge, South-Glamorgan, Wales, Great Britain. Den Haag J. Post A. Post-Hania De Zilk (Z.H.) C. A. de Jong-Post S. de Jong Kraainem (België) J. Hazeloop-Post Mr. A. L. H. Hazeloop Neven en nichten. De crematie heeft inmiddels plaatsgehad. Heden is van ons heengegaan mijn beste Man. onze Zwager en Oom Gerhard Nijhoff, Architect B.N.A., op de leeftijd van 85 jaar. Zijn geloven is overgegaan in aanschouwen. Uit aller naam, J. G. A. Nijhoff-Lürsen. 's-Gravenhage, 8 maart 1980. Willem de Zwijgerlaan 137. De teraardebestelling zal plaatsvinden op „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoeliestraat, donderdag 13 maart om 3 uur. Vertrek van de rouwkamer Fred. Hendriklaan 7 om 2.30 uur. Bezoek rouwkamer woensdag van 4-5 uur. Thuis liever geen bezoek. k-~i Geen toespraken. Geen bloemen. Hetzij wij leven, hetzij wij sterven wij zijn des Heren. Vandaag is in Christus ontslapen mijn man, onze vader en grootvader Johannes Jacobus Buskes geboren 16 september 1899. S. Buskes-Scheltema J. J. Buskes L. Buskes-van Bruggen R. Witkamp M. Witkamp-Ockels en kleinkinderen Amsterdam, 9 maart 1980 Rooseveltlaan 228 1078 NX Amsterdam Thuis geen bezoek Geen bloemen De dankdienst zal gehouden worden donder dag 13 maart a.s. om 12.00 uur in de Wester- kerk. Prinsengracht 281 te Amsterdam waarna de begrafenis in stilte zal plaatsvindeh. Gelegenheid tot condoleren na de dienst in de kerk. Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden van Ds. J. J. Buskes Hij verzorgde meer dan 20 jaar een vaste rodio-rubriek op zondagmorgen en werkte vele malen mee aan onze programma's. Met grote dankbaarheid gedenken wij zijn inbreng waarin persoonlijk geloof en kritische instelling zo nauw op elkaar betrokken waren. Bestuur en medewerkers IKON Met diepe verslagenheid geven wij u kennis van het plotseling overlijden van onze direc teur, de heer Ir. S. J. Burema Wij verliezen in hem een man, die met zeer veel toewijding en met inzet van zijn totale persoon leiding heeft gegeven aan onze dienst. Wij. die hem meegemaakt hebben in zijn dage lijks werk. hebben groot respect voor zijn buitengewone plichtsbetrachting. De integere en vriendelijke wijze, waarop hij met een ieder omging, hebben een diepe indruk achter gelaten. Wij zijn bedroefd over zijn heengaan, maar tegelijkertijd ook dankbaar voor de intensiteit en de wijze waarop hij voor ieders belang in de Keuringsdienst is opgekomen. Mogen zijn vrouw en kinderen de kracht vinden om dit zo smartelijke verlies te dragen. Buitenpost. 9 maart 1980 Bestuur, directie en personeel Stichting Keuringsdienst Friesland-Groningen van de N.A.K. Ps. 103 3 (berijmd) Heden overleed mijn lieve zorgzame man, broeder, zwager, oom en oudoom Arie Jacobus Gerritsen op de leeftijd van 81 jaar. Uit aller naam: G. E. Gerritsen-van der Beek Zijn stoffelijk overschot is ter beschikking gesteld voor de medische wetenschap. Later zal de begrafenis in alle stilte plaats hebben. 5427 EJ Boekei. 9 maart 1980. Br. Hogardstraat 18. Drie CDA-ministers geen kandidaat voor Kamerverkiezingen Van onze parlementsredactle DEN HAAG Zeker drie CDA-mi nisters en staatssecretarissen zullen voor de komende Kamerverkiezingen niet kandidaat zijn. Een eventuele kandidatuur van minister Albeda van sociale zaken en staatssecretaris De Jong van onderwijs beiden ARP wordt pas morgen bekend, als de anti-revolutionaire partij haar „gros-lijst" publiceert. Minister Van de Stee, die juist van Landbouw en Visserij is overgestapt naar financiën, en zijn collega Van Trier van wetenschapsbeleid komen niet voor op de kandidatenlijst van de KVP. Minister Scholten van defen sie (CHU) ziet ook af van een Kamer lidmaatschap. De Juist afgetreden minister van fi nanciën Andriessen heeft nog niet beslist over het al dan niet beschik baar zijn voor een zetel. Staatssecretaris Van Lent van defen sie (KVP), Hazekamp van economi sche zaken (KVP) en mevrouw Haars van Justitie (CHU) willen niet naar de Kamer. Verder keren de huidige Ka merleden Bremen (KVP). Schakel en Veerman (ARP) en de CHU'er Wisse- link straks in ieder geval niet meer terug. Het partijbestuur van de ARP zal aanstaande vrijdag beslissen over de mogelijke kandidatuur van de vroegere Kamerleden mevrouw Van Leeuwen. Boersma (beiden werk zaam bij de OGEM) en Aantjes. UTRECHT (ANP) Een groep Utrechtse studenten is gisteren in het reeds 17 jaar leegstaande landhuis „Sandwijck" ln De Bilt gaan wonen. Het uit 1750 daterende pand staat op het landgoed dat in 1963 door de Rijksuniversiteit van Utrecht werd aangekocht. Volgens een woordvoer der van de universiteit had de aan koop destijds vooral doel het totale landgoed te verwerven, mede omdat het aan het universiteitscentrum De Uithof grenst. Het landgoed is be stemd voor botanische tuinen, maar voor het huis had men niet direct een doel. - JAC it bi Van onze parlementsredactle DEN HAAG Het ministerie van onderwijs en wetenschappen zal dit jaar 339 miljoen gu moeten bijdragen in de extra bezuinigingsronde van het kabinet. Een deel van dit be moet uit de prijscompensatie komen, en de rest uit de zuivere begrotingsmiddelen. Bi tingsgelden die naar verwachting niet zullen worden uitgegeven en aan het eind vai begrotingsjaar terugvloeien naar de algemene middelen hoeven niet te worden aangebihn Bij andere departementen is dat wel het geval. Met de overige grote ministeries van verkeer en waterstaat, volkshuisves ting, defensie, en sociale zaken heeft onderwijs het grootste aandeel in de bezuinigingsoperatie. Van het totale Marokkaans comité veroordeelt verstoren Polisario-bijeenkomst AMSTERDAM - Het Komitee Ma rokkaanse Arbeiders in Nederland (KMAN) veroordeelt het optreden van de als „Amlcales" aangeduide Marokkanen, die zaterdag een solida- riteitsbijeenkomst voor het Front Po- lisario in het Amsterdamse jongeren centrum Paradiso verstoorden en zondagavond de Mozes en Aëronkerk in de hoofdstad binnendrongen. Volgens het comité zijn de Amlca les door koning Hassan II van Marok ko naar Europa gestuurd om alle or ganisaties die zich tegen zijn regime verzetten de mond te snoeren. Vol gens het comité zou de bus, waarmee de „fascistische" Marokkanen naar Amsterdam waren gekomen, betaald zijn door de Rotterdamse stichting Welzijn Buitenlanders. De gewelddadige verstoring van de bijeenkomst in Paradiso en de inval in de kerk waarin een honderdtal illegale buitenlanders is gevlucht, is een zorgvuldig beraamde actie ge weest, meent het comité. In verschil lende moskeeën zou zijn opgeroepen in de hoofdstad te demonstreren. Naast de Amicales zou ook de on langs opgerichte „Democratische Unie van Marokkaanse arbeiders in Nederland" Marokkanen hebben op getrommeld om mee te doen met de actie. ombuigingsbedrag van 3,1 miljard, moet 1,6 miljard door de gezamenlij ke departementen worden opgehoest. Met welke maatregelen onderwijs en wetenschappen het bedrag van 339 miljoen gaat invullen, is nog onduide lijk. Daarover wordt op het ministerie nog nagedacht. Het is in elk geval wel zeker dat ze niet zullen leiden tot de forse aantasting van de werkgelegen heid die het Nederlands genootschap van leraren voor ogen staat. Verlies De voorzitter van het genootschap, TE drs. J. Roefs, sprak vorige wee een verlies van rond 16.000 ar Af? plaatsen. Volgens de voorzltti lliji dat het gevolg zijn van planne \Z'l minister Pais om de lestijden m |raj minuten te bekorten, en het lesuren per week terug te bi van 30 naar 28. Op het ministerie wordt deze tie als „onzinnig" van de handfere zen. Het zou volstrekt onlogist ge' om aan de ene kant met actiepl i*ie voor de werkgelegenheid te k »al en aan de andere kant maatregi W* treffen die arbeidsplaatsen i kosten, zo wordt daar gezegd. rke APELDOORN— In zijn huidige woonplaats Apeldoorn I 84-jarige leeftijd overleden de oud-hoofdcommissaris vafde Rotterdamse politie H. Staal. Henri Marie Conrad Staal werd op 30 november 1895 in Sint Pieter bij Maastricht geboren. Hij trad in 1917 toe tot het Rotterdamse politiekorps. In november 1941 werd Staal uit het korps ontslagen, omdat hij weigerde een receptie bij te wonen van de toenmalige burgemeester van Rotter dam die lid was van de NSB. Een jaar later werd hij geïnterneerd als gijzelaar in St. Michielsgestel. Uit het gijzelaarskamp komend sloot Staal zich bij het verzet aan. Ma Bui oüei past Jd. Na de bevrijding werd Staal ben tot waarnemend hoofdcomnii iwi van de Rotterdamse politie en tijd later tót hoofdcommissaJ die functie heeft hij onder m( proef opgezet met het ongi surveilleren van politie-a| Deze proef stuitte op veel vi werd uiteindelijk niet doorgi In november 1960 ging Staal n sioen. Hij vestigde zich in Ap< waar hij dit weekeinde overig een hartinfarct. Maar na den dood is 't leven hem bereid God nam hem op in Zijne heerlijkheid. Na een ernstige ziekte heeft het de Here be haagd van ons te nemen, mijn innig geliefde man en onze lieve zorgzame vader Jan Vermeulen op de leeftijd van 59 jaar J. Vermeulen-van Bentum Gerda en Peter Ineke Renswoude, 7 maart 1980 Barneveldsestraat 12 Geen bloemen Dinsdag 11 maart zal om 12.30 uur een dienst van Woord en Gebed worden gehouden in de Geref. Kerk, Dorpsstraat 88 waarna aanslui tend de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Algemene begraafplaats te Renswoude. „Tel uw zegeningen, tel ze een voor een. Heden heeft de Here nog geheel onverwachts uit ons midden weggenomen, mijn innig gelief de dochter, onze nicht en tante Elizabeth Hopman op de leeftijd van 63 jaar. Uit aller naam L. A. Hopman-van Pelt 3134 CA Vlaardingen, 8 maart 1980 Arnold Hoogvlietstraat 29. Gelegenheid tot condoleren, dinsdag en woens dag van 19.00 tot 20.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 13 maart a.s. om 11.00 uur op de Alg. Begraaf plaats „Emous" te Vlaardingen. In haar Heer en Heiland is ontslapen onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Teuna Bovenberg- van der Kruk sinds 21 december 1940 weduwe van Arij Lans Bovenberg op de leeftijd van 90 jaar. Geloofd zij de God en Vader van onze Here Jezus Christus, de Vader der barmhartigheden en de God aller ver troosting. (2 Cor. 1 3) Zwijndrecht: A. Bovenberg Oosterbeek: C. Bovenberg A. M. Bovenberg-Veldhuizen Utrecht: J. Bovenberg J. Bovenberg-Swart Huttonville (Canada): A. L. Bovenberg J. Bovenberg-de Smit Zwijndrecht: F. Bovenberg J. Bovenberg-van Hoogdalem klein- en achterkleinkinderen Zwijndrecht, 9 maart 1980 Corr. adres: A. Bovenberg, H. Kamerlingh On nesstraat 46. Zwijndrecht Geen bezoek Geen bloemen De rouwdienst wordt gehouden op donderdag 13 maart om 13.00 uur in de aula van de algemene begraafplaats. Laan van Spierings- hoek te Schiedam, waarna de begrafenis za! plaatsvinden. Na de begrafenis is er gelegen heid tot condoleren in de aula. De Here nam plotseling tot Zich Zijn dienst knecht, mijn lieve man Gerard Sikko Oegema Hij mocht 72 jaar worden. Mijn genade is u genoeg G. L. Oegema-Dekker Lippenhuizen-Hemrik, 9 maart 1980 Correspondentieadres: Binnenweg 40,>Hemrik (Fr.) De rouwdienst zal D.V. worden gehouden op donderdag 13 maart 's middags om 2.00 uur in de Gereformeerde kerk te Smilde waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Hierna is er gelegenheid tot condoleren. Thuis liever geen bezoek. De raad van de Geref. kerk te Smilde geeft met leedwezen kennis van het plotseling overlijden van zijn oud-predikant Ds. G. S. Oegema Van 1957 tot 1963 heeft hij in Smilde met veel enthousiasme zijn arbeid verricht in dienst van zijn .Heer. Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw, wie we Gods troost en nabijheid toe- bidden. Nam'ens de Kerkeraad: D. J. Suurmons, praeses W. Witvoet-Wapenaar, scriba Smilde, 9 maart 1980. Met grote ontroering vernam de kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Zutphcn, dat op zon dagavond 9 maart jl. plotseling is overleden zijn vroegere predikant Ds. G. S. Oegema Met dankbaarheid herinneren we ons de grote toewijding en trouw waarmee Dsi Oegema hier werkte in de moeilijke na-oorlogse periode van 1947 tot 1957. De Here trooste zijn vrouw Voor de kerkeraad: Ds. M. J. Vos. praeses M. van Osnabrugge. scriba. Op zondag 9 maart is overleden onze vriendin en moeder Jo Misdom-Buising op de leeftijd van 63 jaar. Amstelveen: Dol en Max Dwingeloo: Jan Dag lieve Oma Jo-Jo Mara Erik Amsterdam, maart 1980 Esmoreitstraat 93 Correspondentie-adres: M. W. Smit Graaf Willemlaan 21 1181 EE Amstelveen Thuis geen bezoek Gelegenheid tot afscheid nemen in het uit vaartcentrum van de Coöperatie PC. Ook- meerweg 273. Amsterdam-Osdorp, woensdag van 14.30-15.30 en 18.00-20.00 uur. De crematie zal plaatshebben donderdag 13 maart a s tegen 10.30 uur in het gemeentelijk crematorium Westgaarde. Ookmeerweg 275, Amsterdam (bereikbaar met bus 23). Ik heb den goeden strijd gestreden. ik heb mijn loop ten einde gebracht.* ik heb het geloof behouden: 2 Timotheus Na lang ziek zijn, is toch nog onverwacht P11 haar Heer en Heiland ontslapen mijn dochti °j onze zuster, schoonzuster, tante en oudtantfl Gelske Wezeman op de leeftijd^yïfn 65 jaar Vë"' Uit aller naam: H. Wezeman Amsterdam, 9 maart 1980. Corr.adres: H. de Vries-Wezeman, Hugo Tii ig< orj tb Vrieslaan 37 I, 1097 EE Amsterdam. oeilr u Gelegenheid tot condoleantiebezoek dagavond van 8-8.30 uur in het gebouw van Protestantse Coöperatieve Begrafenisverei gel ging P.C.B. u.a., Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaats vinden donderdag maart om 12.00 uur op de begraafplaats We gaarde, Ookmeerweg 275, einde Osdorperb ng te Amsterdam, bereikbaar met bus 23 Na de begrafenis gelegenheid tot condolerende! de ontvangkamer van de begraafplaats. lui! Met Zijn vlerken beschermt Hij u. rü] onder Zijn vleugelen vindt gij een t. vlucht; Psalm 91: Voor ons nog onverwacht is naar haar Hem ircj se Vader gegaan mijn lieve vrouw, onze doe jt ter, zuster, schoonzuster en tante Wietske Kunst echtgenote van Gerrit Groot Nibbelink op de leeftijd van 48 jaar. Uit aller naam: G. Groot Nibbelink 9 maart 1980 G. Groot Nibbelink. Haspelsstraat 19 hs. 1063 TD Amsterdam. di ip< de eat ter tel" .,C Gelegenheid tot afscheid nemen in het gebou van de Protestantse Coöperatieve Begrafen vereniging P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101 te Al sterdam, op woensdagavond van 7-7.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdl 13 maart om 13.00 uur op de begraafplas „h Westgaarde. Ookmeerweg 275, einde Osd perban te Amsterdam, bereikbaar met bus Vertrek van Haspelsstraat 19 om 12.15 uur V dé begrafenis gelegenheid tot condoleren in ontvangkamer van de begraafplaats. Bij het terugzien naar de laatste maanden va ziek-zijn en de weken sinds het overlijden van lieve vrouw, onze liefhebbende moeder en moeder Anna van der Linde-Hoogstrate komen ons telkens weer in gedachten de z> blijken van uw hartelijk en warm medelever haar en ons. Graag hadden wij in een persoonlijk schrijvei aie ieder laten weten hoezeer wij het waarderen met ons meeleefde en meedroeg, maar vanwi veelheid is het ons onmogelijk. Daarom willen wij via dit bericht u dank br4tg. voor alles wat u in haar en onze spanning) verdriet voor ons gedaan hebt. Namens allen L. v. d. Linde 8 maart 1980. Drie Zalmen 25. 4284 EN Rijswijk (NB). s Overstelpend was uw meeleven tijdens de z'e' na het overlijden van onze lieve man, vadf>' grootvader Jacobus Engelsmanus Mebius Het is mij onmogelijk u allen hiervoor persoon bedanken. Uw gebeden, brieven, woorden en» reacties hebben ons zeer getroost en gesterkt W. Mebius-Kooi in s ij üs >6 I Di) vri et toe de rui rie

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 14