lussisch offensief op omst in Afghanistan Moskou zet Carter en Schmidt op een lijn Rey: 'Als militair moet je rechtlijnig zijn' 3s sraël protesteert |ij Bonn en Londen Moskou ruziet met 'marionet' Mugabe panningen Tanzania en Oeganda Gijzelaars praten mogelijk morgen met commissie rtsen: kernoorlog iet» te overleven Syrisch leger verlaat enkele wijken Beiroet oepen worden versneld teruggetrokken NICARAGUA [ERDAG 8 MAART 1980 BUFTENLAND TROUW/KWARTET BOEL. ISLAMABAD (Reuter, AFP, AP) De Sowjet-Unie bereidt zich voor op een aal offensief om de komende lente de opstandige islamitische bewegingen in Afghanl- üit te schakelen. Gigantische hoeveelheden wapens en militair materieel worden via een brug naar Kaboel en met kolonnes vrachtwagens over de weg het land binnen gebracht. uigen bij het vliegveld van de 1 Kaboel melden dat grote _|n-26 transportvliegtuigen af in vliegen en dat honderden Rus- j» soldaten druk bezig zijn de toestellen te lossen. Vanaf het vlieg veld worden de goederen per vracht auto en per helicopter verder het land in gebracht. Russische Mig-gevechts vliegtuigen scheerden gisteren laag ZALEM. AMMAN (Reuter, AFP, AP) Israël heeft en officieel geprotesteerd bij de Britse en Westduitse ng in verband met hun steun aan een Palestijns zelfbe- dngsrecht, zo heeft een woorvoerder van het ministerie buitenlandse zaken meegedeeld. J de Westduitse ambassadeur Schutz als de Britse zaakgelas- Ttfichael Pike, werden daartoe digd naar het ministerie in tem. Israël heeft zich kwaad ikt op Londen en Bonn omdat jen Westduitse regering eer- week lieten weten achter de p van de Franse president Valé- scard d'Estaing te staan. Gis- i die een toer maakt langs een li Arabische landen zei in Bah- Ifchet Palestijnse zelfbeschikkings- Titte ondersteunen. In Israël is dat tGTON (AP» Een groep londerd artsen, onder wie vijf Iprijswinnaars. heeft bezorgd- uitgesproken over toenemend ■aat over de ..overleefbaarheid" [een oorlog met kernwapens. In immen die op het Witte Huis en sische ambassade in Washing- rden aangeboden, dringt de aan op een verbod op het ge- van kernwapens. stuk worden medische ram- len voor een kernoorlog zin- loemd. „De meeste ziekenhui- len verwoest zijn, het meeste e personeel dood of gewond. io üjaTmeeste materiaal niet beschik- ,<e meeste overlevenden zouden Drukgolf, warmtestraling en iviteit zouden zelfs de men- ihuilkelders doden, en de ra ve neerslag zou de geëvacu- bereiken". aldus de artsen. actie vloeit voort uit een twee- Gtrise conferentie die vorige maand dreK k Harvard-universiteit werd ge- over de medische gevolgen ten kernoorlog. opgevat als een ondersteuning aan het idee van een zelfstandige Pales tijnse staat, waar de Israëlische rege ring niets van wil weten. Giscard, die momenteel de gast is van de Jordaanse koning Hoessein, heeft volgens Arabische kranten op nieuw uitspraken gedaan die in Israël slecht zullen vallen. In Koeweit zei de president volgens het dagblad Al-Siy- assah, dat hij de Palestijnse bevrij dingsbeweging PLO volledig zou er kennen en de leider ervan, Jasser Arafat, zou uitnodigen naar Parijs. Het bezoek van Arafat zou onderdeel moeten zijn van een brede politieke actie, die gevolgen zou moeten heb ben voor de Palestijnse kwestie. Volgens het Franse persbureau AFP heeft Giscard echter gezegd een be zoek van Arafat in de huidige om standigheden „prematuur'" te vinden en ook Franse funtionarissen in het gevolg van Giscard haasten zich te ontkennen dat zo'n bezoek op stapel stond. Volgens het Koeweitse blad is Gis card bezig met het voorbereiden van een internationale top over de we reldproblemen, inclusief die in het Midden-Oosten, en daar zouden de Amerikaanse president Jimmy Car ter, de Westduitse bondskanselier Helmut Schmidt en de Russische pre sident en partijleider Leonid Brezn- jew ook aan mee doen. De Jordaanse hoofdstad Amman is gisteren opgesierd voor het bezoek van Giscard, die daar binnengehaald zal worden als een „vriend van de Arabische wereld". Ook in Amman deden geruchten de ronde dat Gis card een ontmoeting zou hebben met PLO-leider Arafat. Franse funtiona rissen ontkenden de geruchten niet, maar bevestigden ze evenmin. over de stad en het vliegveld ter be veiliging van de luchtbrug. Buitenlandse journalisten, die tot op veertig kilometer van de Afghaans- Russische grens wisten door te drin gen, zeiden dat de hoofdweg van Ka boel naar het noorden vol stond met Russische militaire vrachtwagens, geladen met proviand, benzine en munitie. De konvooien werden bege leid door tanks en pantservoertuigen. Bruggen, tunnels en nauwe doorgan gen werden zwaar bewaakt door Rus sische militairen. De journalisten za gen een zestal uitgebrande vrachtwa gens, een kapotte tank en een neerge haalde helikopter langs de hoofdweg. Sommige vrachtwagens in de kolon nes vertoonden kogelgaten. Hoeksteen De Pakistaanse president, generaal Zia Oei Haq, die eerder uitspraken deed om de Sowjet-Unie te paaien, liet gisteren weten dat zijn regering wel betere betrekkingen met Moskou wil, maar dat dit niet ten koste mag gaan van de Pakistaanse relaties met de Chinese Volksrepubliek. Volgens de generaal zijn de goede betrekkin gen met China de hoeksteen van de buitenlandse politiek van Pakistan. Zia zei dat hij in april of mei een bezoek zou brengen aan China en dat de komende dagen een Chinese mili taire delegatie in Islamabad wordt verwacht. De generaal zei verder dat ook op het gebied van de binnenlandse politiek veranderingen op til zijn. De censuur op de pers zal worden afgeschaft, maar een datum waarop dat zou ge beuren werd niet genoemd. Volgens Zia kan een militair bewind het land niet blijvend besturen en daarom wil hij in Pakistan een democratisch sys teem invoeren dat een voorbeeld zal zijn voor alle islamitische landen. Hoe dat allemaal moet gebeuren zei de generaal er niet bij en buitenland se diplomaten merkten op dat Zia wel vaker dergelijke uitspraken deed zon der dat er concrete maatregelen volg den. Zo heeft de generaal sinds hij in Pakistan de dienst uitmaakt meer malen verkiezingen aangekondigd die echter steeds weer werden uitge steld. Volgens vertegenwoordigers van het Hoge Commissariaat voor de Vluch telingen van de Verenigde Naties ver blijven er in Pakistan momenteel ruim een half miljoen vluchtelingen uit Pakistan. Ruim vierhonderddui zend vluchtelingen bevinden zich in kampen in de buurt van Pesjawar, in het noord-westen van Pakisten, ter wijl er ongeveer honderdduizend in het zuidelijke Baloechistan verblij ven. Het Hoge Commissariaat heeft ruim 50 miljoen gulden beschikbaar gesteld aan de Pakistaanse regering om de vluchtelingen te hulp te komen. m k 'wBÊT f Van onze correspondent JOHANNESBURG De Zuidafrikaanse omroep SABC en de meeste Zuidafrikaanse kranten hebben Robert Mugabe, de grote winnaar van de verkiezingen in Zimbabwe, altijd afge schilderd als een marionet en willoos instrument van Moskou. Een klein, maar niettemin veelzeggend incident in de Mozam- bikaanse hoofdstad Maputo werpt daar echter een heel ander licht op. In de ochtend van zondag 27 januari vertrok Mugabe van het vliegveld van Maputo voor zijn terugkeer in Zimbabwe. Bij het vertrek van presi dent Machel of van zeer belangrijke gasten zoals Mugabe is het gebruike lijk dat alle ambassadeurs naar het vliegveld komen, of die nu landen in het westen, het oosten of de derde wereld vertegenwoordigen. Ook voor dit geval waren alle ambassades ge waarschuwd. Maar de ambassadeurs van de Sowjet-Unie, Oost-Duitsland. Polen. Bulgarije en Tsjecholsowakije schitterden door afwezigheid; Juist de landen van de harde lijn. Wel aanwezig waren de ambassa deurs uit het Westen en de derde wereld, alsmede hun collega's uit Joe goslavië en Roemenië. De Cubanen hadden de tweede secretaris afge vaardigd. Kennelijk wilde Havana president Samora Machel niet voor het hoofd stoten, aangezien hij een van de belangrijkste ondersteuners van Mugabe's guerrillaleger was. Een hoge diplomaat vertelde me dat het Oostblok Mugabe's vertrek had geboycot om hem betaald te zetten dat hij had geweigerd de banden met China te verbreken. Eerder al had de Sowjet-Unie Mugabe „gestraft" voor zijn onafhankelijke opstelling door zijn Zanu veel minder materiële steun te verlenen dan de Zapu van Joshua Nkomo. Tot de dag van de verkiezingen aan toe was Nkomo de kandidaat van Moskou. Zijn guerril lastrijders kregen bijvoorbeeld veel meer en veel betere wapens dan hun collega's van Mugabe's Zanla-leger (terwijl die laatsten de strijd moesten opknappen). Ook is het een fabeltje dat Mugabe zwemt in de roebels, zoals in Zuld- Afrika wordt gesuggereerd. De hon derden vrachtwagens die Mozambi que hem schonk voor de verkiezings campagne. zijn al die tijd aan de grens blijven staan omdat de Zanu de 2.4 miljoen aan invoerrechten niet kon betalen aan de Rhodesische douane. Tekenend is ook, dat de Zuidafri kaanse communistische partij, een hechte bondgenoot van het Kremlin, altijd de zijde heeft gekozen van Jo shua Nkomo. En dat is wel de laatste politicus in Afrika die ervan kan wor den beschuldigd een doorgewinterd marxist-leninist te zijn. De Oostenrijkse ambassadeur in Co lombia, Selzet, heeft gezegd dat de gijzelaars waaronder twaalf van zijn collega's in de Dominicaanse ambassade in de hoofdstad Bogota in goede conditie zijn. Naar zijn zeg gen zullen de gijzelhouders van de beweging M-19 alleen tot harde actie overgaan, als de Colombiaanse rege ring tot een gewelddadige oplossing besluit. Selzer kwam gisteren aan op het vliegveld van Wenen, nadat hij door de guerrillastrijders was vrij gelaten in verband met de ernstige ziekte van zijn vrouw. Achtergronden van de gijzeling op pag. 27. BEIROET (Reuter. AFP. AP) Syri sche troepen van het Arabische vre- desleger zijn gisteren begonnen met hun terugtocht uit delen van de Liba nese hoofdstad Beiroet. Hun posten werden overgenomen door eenheden van het geregelde Libanese regerings leger. De Syriërs blijven voorlopig nog in de westelijke moslemse sector van de stad, waar de bewoners het Libanese regeringsleger niet vertrou wen omdat dat onder invloed van de christelijke groeperingen en milities zou staan. WASHINGTON/MOSKOU (AP, Reuter, DPA) De Westduitse bondskanselier Helmut Schmidt heeft de Sowjet-Unie kennelijk teleurgesteld. Leek hij aanvankelijk wat terughou dend ten aanzien van de Amerikaanse houding jegens de Sowjet-Unie. tijdens zijn bezoek aan de VS heeft Schmidt zich redelijk op een lijn betoond met het Amerikaanse beleid. In een verklaring schamperde het Russische persbureau Tass gisteren dat in de gemeenschappelijke Ameri- kaans-Westduitse verklaring die in Washington werd uitgegeven, de be kende Amerikaanse opvattingen over de internationale situatie terug te vinden zijn. „Het communiqué laat zien dat bij de gesprekken vooral de toon van president Carter, en niet die van bondskanselier Schmidt over heerst". aldus Tass. Onbehagen Waarnemers in Moskou zien in het Tass' commentaar een duidelijke vin gerwijzing voor een groeiend onbeha gen in de Sowjet-Unie over de hou- ADVERTENTIE Keil hw es SALAAM (AP, Reuter) De verslechterende betrekkingen tussen Oeganda en dsi zania hebben geleid tot de versnelde terugtrekking van Tanzaniaanse troepen uit het 13 rland. Minder dan een jaar geleden verdreven die in Oeganda de dictator Idi Amin. pat om 5000 militairen, die zul- uudforden vervangen door vers opge- Oegandese strijdkrachten, al- eringskringen in de hoofdstad a. De zegslieden in de Oegan- de"| oofdstad ontkennen dat de pre- tvan Tanzania. Julius Nyerere. gedreigd al zijn 20.000 militai- «middellijk uit Oeganda terug 2f*n h. P» g geeft gisteren en eergisteren _d breid gepraat met Oegandese lejw ingsvertegenwoordigers. Hij zou hebben meegedeeld genoeg te n van de stammenstrijd en de itie in Oeganda, die de ontwik van het land in de weg staan. Nyerere heeft dit onder meer laten weten aan zijn Oegandese ambtge noot Godfrey Binaisa, die verschil van mening zou hebben met zijn Na tionale Adviesraad, het meest invloedrijke orgaan in Oeganda. Nye rere heeft nu ook met leden van deze raad overlegd. Hij zou hun hebben voorgehouden dat het armlastige Tanzania niet van plan is geld en levens op het spel te zetten om Oegandese politici in staat te stellen zichzelf te verrijken. Nyere re zou ten overstaan van Binaise ver dere terugtrekking van de Tanzani aanse troepen uit Oeganda afhanke lijk hebben gemaakt van de politieke en economische ontwikkelingen in het buurland. De Nationale Adviesraad verwijt Bi naisa dat hij te veel op eigen houtje doet. en corruptie toestaat, zo niet bevordert. Toen Binaisa's voorganger. Luie, mi nisters benoemde zonder toestem ming van de raad, werd hij zonder pardon terzijde geschoven. Binaisa zou de minister van binnen landse zaken onder Luie. Kayiira, hebben gevraagd terug te komen om orde op zaken te stellen in Oeganda. Kayiira leeft op het ogenblik in bal- linschap in Kenia, en is fel gekant tegen de aanwezigheid van de Tanza niaanse militairen ln zijn land. Kenia heeft rond de grens met Oe ganda troepen samengetrokken, for meel vanwege de smokkel van vee. meer zeker ook om op onverwachte ontwikkelingen in het grensgebied voorbereid te zijn. Het laatste wat Tanzania wil is dat Kenia in het va cuüm springt, dat eventueel door Tanzania wordt achtergelaten De grens tussen Kenia en Tanzania is gesloten. De twee landen staan op gespannen voet, hoewel de betrekkin gen de laatste maanden wel weer wat lijken te verbeteren. Fabrieken, werkplaatsen en plantages bezoeken. Leden werven en informeren. Vormingsbijeenkomsten beleggen voor mannen en vrouwen. „Nu is er een kans dat wij arbeiders en landbewerkers iets te zeggen krijgen en kunnen gaan meebeslissen". „Maar dan moeten we sterk georganiseerd zijn". „En het opbouwen van een goede organisatie kost veel geld". U kunt de arbeiders en boeren, verenigd in de onafhankelijke vakcentrale CTN. steunen GIRO It 18 108 t.n.v. CLAT-Nederland Utrecht, o.i.i. „Chili" ding van Bonn Tijdens zijn bezoek aan de VS heeft Schmidt zowel zijn steun voor de Amerikaanse politiek, als de nood zaak van ontspanning met de Sowjet- Unie laten blijken. Schmidt zei naar aanleiding van de VN-oproep dat de Sowjet-Unie zijn troepen uit Afgha nistan moet terugtrekken, dat het westen ook moet proberen zich in de Russische positie te verplaatsen en moet proberen de „zorg" van Moskou te begrijpen. Een voorstel van de Eu ropese gemeenschap Afghanistan te neutraliseren werd door Schmidt „ge zond" genoemd. ..We kunnen niet ver wachten dat de Sowjet-Unie zich uit Afghanistan terugtrekt, als zij het idee heeft dat het Westen onmiddel lijk in het gat springt dat zij achter laat." Schmidt zei dat voor het westen goe de betrekkingen met de Sowjet-Unie noodzakelijk zijn. bijvoorbeeld van wege de toegang tot Berlijn, maar ook voor de honderden Duitsers die toestemming hebben gekregen Oost- europese landen te verlaten. HIJ be streed dat de Verenigde Staten alleen opdraaien voor de hernieuwde span ningen tussen Oost en West. De bondskanselier wees erop dat West Duitsland jarenlang duizenden kern wapens op zijn grondgebied heeft gehad. Wat betreft een boycot van de Olym pische Spelen in Moskou hebben Washington en Bonn laten weten dat deelneming aan de Spelen onaan vaardbaar is, zolang de Russische be zetting van Afghanistan voortduurt. De Britse premier Margaret Thatcher heeft overigens haar onderdanen op geroepen. zelfs niet naar de Olympi sche Spelen te gaan kijken Schmidts tegestander bij de West duitse verkiezingen. Franz Josef Strauss heeft de bondskanselier er van beschuldigd de Westduitsers te „misleiden wat betreft de voor- en nadelen van ontspanning tussen Oost en West. Over Schmidts aarze ling ten aanzien van een boycot van de Olympische Spelen zei Strauss dat hij onzekerheid en besluiteloosheid ten toon spreidt. TEHERAN (AFP. AP. Reuten De Amerikaanse gijzelaars die waarschijn lijk vandaag door de studenten aan de revolutionaire raad worden overgedra gen. zullen als alles goed gaat zondag een ontmoeting hebben met de VN commissie. Dit heeft de Iraanse minister van buitenlandse zaken Ghotbzadeh gezegd De studenten in de ambassade hebben echter nieuwe voorwaarden gesteld voor de overdracht van de 49 gijzelaars Via een radio- en televisieuit zending willen de studenten ..de waarheid rond de overdracht van de gijzelaars aan het Iraanse volk meedelen". Zij vragen eveneens een gesprek met de revolutionaire raad voordat de Amerikaanse gijzelaars onder verant woording komt van de raad. Donderdag hebben de studenten gezegd niet langer de verantwoordelijkheid te willen nemen voor de gijzelaars, omdat de regering hen onder druk had gezet om de VN-commissie, die de misdaden van de ex-sjah in Iran moet onderzoeken, toe te laten tot de ambassade De studenten weigeren de commissie toe te laten als dat niet noodzakelijk is voor het ondereoek 1 de 'Wim Jansen ,4 1AMARIBO „Toen wij zagen hoe groot de bijval onder de Tking was en ons realiseerden hoe groot de verantwoordelijkheid veroorzaakte dat een schrikeflect bij ons Ik wil politiek Suriname e!ï,r over'aten aan de politici." :nt Michel van Rey heeft eindelijk onden om eens wat rustiger te pra- iver z^n ro' 'n Surinaamse staats- ari Hij is de enige officier in de Nationale q ptfe Raad en wordt gezien als de den- ider de negen raadsleden. Van Rey officier die het niet eens was met een end optreden tegen de stakende en apende onderofficieren. Toen dat op nuari toch gebeurde, rukte hij de ster var an zijn uniform en stuurde die op naar eldt :ier Arron In de drie daaropvolgende cge- n had hij alle kans om over een staats- *»na te denken. jarige Van Rey maakte tijdens een «ferentie begin deze week de indruk horen tot de harde kern van de militai die geen tegenspraak duldt In het huis dat door dp comfortabele inrich- 'nszins de indruk geeft de woning revolutionair te zijn. blijkt dat erg vallen Nadat hij zijn machinege >n de slaapkamer heeft gestald en Jrklnriing heeft aangetrokken, is hij tot een gesprek op zijn balkon in de troepenavond, hfn zelf onderofficier geweest, in het hu) Nederlandse leger. Daar heb ik activiteiten ontplooid en gesprekken gevoerd met de belangenvereniging voor onderofficieren, om ook in Suriname tot iets dergerlijks te kopien. Vlak voor de onafhankelijkheid werd ik officier in de Surinaamse krijgs macht. Toen mijn eigen onderofficieren in de verdrukking raakten, wist ik wat er aan de hand was. Ik voelde me verantwoordelijk voor mijn ondergeschikten, je kunt je han den dan niet van hen af trekken „Je moet niet vergeten dat de meeste jon gens in Nederland zijn opgeleid. Ze wisten dat het anders kon. dat er zoiets mogelijk was als inspraak in het leger Er waren wat dat betreft in november 1975, voor de onaf hankelijkheid. ook toezeggingen gedaan Daarna bleek er geen enkele bereidheid meer om aan redelijke wensen van de on derofficieren tegemoet te komen. Het was toch normaal dat er uit ongenoegen acties zouden ontstaan?" Die acties voor een vakbond en meer zeg gingschap binnen het leger leidden eind januari tot de bezetting van de onderoffi ciersmess Toen de legerleiding, waartoe ook Michel van Rey behoorde, tegen zijn advies in besloot gewapend op te treden, was voor hem de maat vol: „Ik heb altijd al in de legerleiding de reputatie gehad een lastpost te zijn. Maar mijn eed van trouw was geen eed aan de bomen of de bladeren, maar aan het Surinaamse volk, waarvan mijn sergeanten deel uitmaakten Nadat ik mijn sterren van mijn uniform had gehaald, ben ik naar een plaatselijk radiostation gegaan en heb het volk opgeroepen tot verzet" Verlangen Toen de actievoerende militairen in de ge vangenis verdwenen en familieleden bij huiszoekingen door de politie werden mis handeld, volgde vorige week maandag de staatsgreep Luitenant Van Rey: „Ik wist er van af. ik was bij de voorbereiding betrok ken Wanneer de beslissing is gevallen zeg ik niet. Maar het verlangen naar een staats greep bestond al veel langer bij ons. Arron is daar verantwoordelijk voor geweest Wij hadden geen enkele hoop in de verkiezingen van eind maart Ie gevestigde partijen kwamen met. dezelfde oude beloften van altijd En de partijen die als progressief door het leven gingen, waren hopeloos ver deeld" Hoe de coup in de nacht van zondag op maandag precies te werk ging moet volgens de luitenant voorlopig nog geheim blijven Zullen de militairen nu voorlopig de macht in handen houden? Luitenant M. E. van Rey. op deze foto toch weer met twee sterren op de epauletten. ..Nee. we zullen het besturen van het land aan de regering overlaten Maar we kunnen het ons niet veroorloven die regering dan maar aan te laten rommelen. De militaire raad zal participeren in de regering, contro le uitoefenen en ingrijpen als het fout gaat Een nieuwe staatsgreep'' Nee. slechts een corrigerend optreden Mo gelijk een nieuwe regering Hoe dat alle maal grondwettelijk moet, weet ik niet Ik ben geen staatsrechtgeleerde Op de univer siteit van Suriname werkt men dit op dit moment allemaal nader uit Over de keuze van Bruma als regeringsfor mateur heeft hij geen spijt „Als militair moet je rechtlijnig zijn Ik had een be kwaam iemand nodig die de normalisatie van het lbnd in aanvaardbare kanalen kan leiden. Hij is per slot een harde werker en kent de politieke verhoudingen in dit land goed Maar wij hebben gezegd dat wij geen politiek herkenbare figuren in de regering willen en dus is er ook geen plaats voor hem Is die beslissing gevallen na de kritiek op Bruma's benoeming0 ..Nee Als wij voor Bruma zouden hebben gekozen, dan had de hele Internationale opinie op z'n kop kunnen gaan staan, maar dan was hel doorgegaan Zijn benoeming als formateur lag voor de hand. ook omdat hij onze advocaat was. Ons uitgangspunt is echter dat er geen politieke figuren in de regering mogen komen Luitenant Van Rey vindt de zorgen in Ne derland over naleving van de mensenrech ten in Suriname overdreven. „Die aframme lingen waren bedoeld als waarschuwing dat we de criminalitlet hard zouden aanpakken Niet als een nieuw soort rechtspraak We hebben uitdrukkelijk toestemming gegeven voor het filmen van de stokslagen Dat beelden op de Nederlandse televisie konden worden vertoond, bewijst dat wij zorg be steden aan de mensenrechten Over mogelijke erkenning door Nederland wil Van Rey alleen maar kwijt dat de mili taire raad ..correspondentie naar de Neder landse ambassade" heeft gestuurd Over een mogelijk antwoord houdt hij zich diplo matiek op de vlakte Overigens beschouwt hij de voortzetting van de ontwikkelings hulp als een „subtiele erkenning Wel heeft majoor Valk. lid van de Neder landse missie in Paramaribo, een bezoek gebracht aan de militaire raad ..De Neder landse missie heeft nooit goed gefunctio neerd hier Ik kan daarvan alleen maar zeggen dat dat lag aan de persoonlijke gestoorde relaties Majoor Valk is een be .kwaam officier, die Suriname een warm hart toedraagt Wij hebben er geen proble men mee dat Valk in de toekomst belangrlj ke bevoegdheden krijgt, als hij daar zin ln heeft Onze filosofie is nu eenmaal geba seerd op het principe de juiste man op de Juiste plaats" Michel van Rey heeft zelf geen politieke ambities „Ik wil politiek Suriname overla ten aan de politici Over een tijdje wil ik hier op mijn balkon kunnen zitten zonder een journalist naast me"

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7