J5G overweegt nieuw nitiatief M.-Oosten esprek tussen 7jkomo - Mugabe Nieuw plan Bani Sadr Weer bezetting in El Salvador Polen duldt kritiek - maar wel met mate =£i55ï sis autonomie-overleg mislukt: bdesische blanken naar stembus VIET Kit 80 Ireta Garbo as geheim hts agent TEL. 020-250147 A HirW# Vrijlating Amerikanen spoedig verwacht Iran vermindert aardgasexport naar Sowjet-Unie Toestand Tito verslechterd 'NAVO schiep klimaat voor inval Russen' VS weer lid van de IL0 Nieuwe Chinese ambassadeur in Moskou benoemd lERDAG 14 FEBRUARI 1980 BUITENLAND TROUW/KWARTET James Dorsey a^]|AD De Amerikaanse president Jimmy Carter heeft zijn speciale afgezant Saul Linowitz Jdragen er voor te zorgen dat de Egyptisch-Israëlische onderhandelingen over autonomie de Palestijnen omstreeks mei met succes afgesloten worden. Slaagt Linowitz daar niet in, brJoverweegt de Europese gemeenschap een eigen vredesinitiatief in het Midden-Oosten. ld* lent Carter Is zich van de „drin- ln8 noodzaak'' van een oplossing °rojet Palestijnse probleem bewust. Amerikaanse diplomaten in Carter zoekt in verband met ^ische ingreep in Afghanistan 'st* eun van Saoedi-Arabië en de ?ni% staten aan de Perzische Golf. le Hdeze hebben een alibi nodig om bondgenoten van de Verenig- 1 ho aten te presenteren. Dat alibi pla£n oplossing van de Palestijnse e kunnen zijn. ^(Pjlderhandelingen tussen Egypte aël moeten in mei worden afge- en Linowitz heeft tot opdracht UI 5 steeds grote meningsverschil len tussen beide landen terug te bren gen tot het niveau waarop het voor Jordanië en de Palestijnen aantrek kelijk wordt om aan de onderhande lingen deel te nemen. Tot op heden doet Jordanië niet mee, maar in de Jordaanse hoofdstad Am man kreeg Linowitz te horen dat Jor danië de onderhandelingen ook niets in de weg zal leggen. Zowel Egypte als Israël hebben zich al uitgesproken voor hernieuwde Amerikaanse inspanningen om de onderhandelingen over de autonomie voor de palestijnen uit het slop te mé 'oofSBURY (Reuter, AP, AFP) De Rhodesische guerrillalei- 501 Joshua Nkomo en Robert Mugabe hebben gisteren voor u rst de „explosieve situatie" in Rhodesië met elkaar oofoken. Het gesprek leidde niet tot verzoening, verklaarde ider van het Patriottisch Front Nkomo naderhand. halen. Gedacht wordt dan aan een nieuwe ronde in Camp David. Carter wil wel, maar dan moet eerst Linowitz er voor hebben gezorgd dat de onder handelingen zo ver zijn gevorderd dat tijdens zo'n top in Camp David alleen de puntjes nog maar op de i hoeven te worden gezet. In Riaad wordt er ech ter aan getwijfeld of Linowitz de ko mende drie maanden zijn opdracht kan uitvoeren. Europese diplomaten in Riaad stellen nu al dat de Europe se Gemeenschap overweegt een eigen initiatief te nemen, als in mei blijkt dat de autonomie-onderhandelingen zijn mislukt. Zij zeggen dat vooral de Britse minister van buitenlandse za ken. Lord Carrlngton hieraan werkt. Hij zou verleden week hierover over eenstemming hebben bereikt met zijn Franse collega Jean Francois- Poncet. Ook de overige EG-regerin- gen zouden akkoord zijn. Resolutie va] schuldigde ZANU-leider Muga- d< politieke intimidatie in enkele De twee guerrillaleiders die besluit van Mugabe om niet de verkiezingen in te gaan op voet met elkaar staan, zul- binnenkort weer ontmoe- datj e guerrillastrijders van beide hebben al verscheidene ma- sg tsingen gehad tijdens de wa- te stand, mgs ag gaan de blanken in Rhode- de stembus om hun eigen afgevaardigden te kiezen 6( et honderdkoppige parlement. ;n zetels zijn al bezet door het -i|, sisch Front, de partij van ex- r Ian Smith. Om de andere zes nog worden gestreden, maar vaF™30*11 zullen ook deze aan de Smith toekomen, iensi lith vertrok gisteren overigens naar de Verenigde Staten, •bert de ..gelegenheid had gekre- mieen invloedrijk forum de zaak te kunnen beharti- zijn"'i vond dit gesprek belangrij de verkiezingen voor de blan- intf15 kilometer ten noorden van Sa- hebben onbekenden een aan- (iczingsmateriaal Rhodesische irilla overgedragen iERDAM Het Komitee Zui- Afrika heeft gisteren het ver- {smateriaal overgedragen aan idesische guerrillabewegingen jen ZAPU De goederen werden APU-leider Joshua Nkomo en e-president van de ZANU Si- iuzenda ..onder grote publieke Btelling" in ontvangst geno- dus het comité. Het grootste in de goederen dat een tijd istgehouden door de Rhodesi- Jutoriteiten. was niet bescha- i klein deel is in beslag geno- ►laar verwacht zullen ook de deren die met Nederlands re- igeld zijn betaald spoedig wor- lijgegeven. val gedaan op een bus. Een vrouw werd gedood en een andere vrouw raakte gewond. Tot dusverre heeft zich nog niet zo dichtbij de Rhodesi sche hoofdstad een dergelijke aan slag voorgedaan sedert het begin van de wapenstilstand. Naar verluidt zijn tijdens het bestand al zeker 300 men sen gedood. Extra toezicht Groot-Brittannië heeft 500 Britse po litiemannen gerecruteerd om te hel pen bij het toezicht houden op de verkiezingen voor de zwarte zetels in het parlement van 27 tot en met 29 februari. De Britse politieagenten worden naar landelijke gebieden ge stuurd om er zeker van te zijn dat de verkiezingen eerlijk verlopen. De po litieagenten zullen niet zijn gewa pend en dienen niet als versterking voor de Gemenebesttroepen die voor handhaving van de wapenstilstand moeten zorgen. De Britten hebben tot nu toe nog niet toegegeven aan de internationale druk meer troepen in te schakelen om het bestand beter te kunnen hand haven. De Organisatie van Afrikaanse Een heid (OAE) heeft de Britten veroor deeld voor „schendingen" van het akkoord van Londen. De OAE veroor deelde verder unaniem de „bedreigin gen en misdadige handelingen" tegen het „Patriottisch Front" en eist de terugtrekking van „Zuidafrikaanse troepen en andere huurlingen". ADVERTENTIE CKHOLM (UPI) De fa- Zweedse actrice Greta |bo heeft in de Tweede We- torlog voor Groot-Brittan- Igespioneerd. Ze hielp verder Ihtelingen weg te komen uit In van Europa die door de I's waren bezet Dit meldde Zweedse dagblad Expressen lag. Garbo kwam voor het met de Britse geheime in contact toen ze in 1939 Hongaarse filmregisseur fcander Korda ontmoette. |da werkte voor de Britten en 'f een aantal invloedrijke ^onen voor deze dienst. (Amerikaanse schrijver Char ily Aigham kwam na twee jaar brfl#rZoek met deze onthullin- Hij heeft onder meer 5000 fken d'e Washington onlangs ir l*1 vrijgegeven doorgekeken. hijl je j#la Garbo legde contacten jen agenten van de Britse hst en belangrijke mensen in I neutrale Zweden, onder wie er ^fc^nkhjke familie. Mevrouw jbo hielp onder meer de kerngeleerde Niels Bohr 'ten naar Zweden. Bohr te later mee aan het ver- Hgen van de Amerikaanse ibom Internationale Konferentie over Vietnam en Cambodja op vrijdag 22 (aanvang half elf) en zaterdag 23 februari (tot half drie) in de aula van de VU, de Boelelaan 1105, Amsterdam (vanaf CS bereikbaar met buslijn 1,9 11 of 19) Organisatie en alle inlichtingen: Medisch Comité Nederland-Vietnam. Postbus 5701. 1007 AS Amsterdam, telefoon 020 25 01 47 OOK IN 1980 GAAT HET MEDISCH COMITÉ NEDERLAND-VIETNAM DOOR DOET U MEE? POSTGIRO 10 90 400. MCNV. AMSTERDAM ,tlF Dit" .rf^" '- De Europeanen zouden denken aan het indienen van een nieuwe resolutie bij de Veiligheidsraad van de Vere nigde Naties, analoog aan de Koe weitse poging van afgelopen zomer. In deze resolutie zouden alle elemen ten van resolutie 242 van de Veilig heidsraad moeten worden opgeno men. waaronder de Israëlische terug trekking uit de bezette gebieden, maar tevens zou er de erkenning van de Palestijnen als volk met recht op een thuisland in moeten worden op genomen. Verder zou er een oproep in moeten staan tot een internationale vredesconferentie over het Midden- Oosten, gebaseerd op de nieuwe reso lutie. De Jordaanse koning Hoessein zou tijdens een recent bezoek aan Londen hebben beloofd het Europese initia tief te steunen. Ook zou hij zijn voor stel. waarin Israël en de PLO elkaar gelijktijdig erkennen, in zijn overleg met Lord Carrington hebben her haald. De mogelijkheid bestaat dat deze zaak opnieuw aan de orde komt als de negen ministers van buitenlandse zaken van de EG-landen volgende week dinsdag in Rome bij elkaar komen. Israël maakt zich in ieder geval al zorgen over een mogelijke nieuwe re solutie in de Veiligheidsraad. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken zei gisteren in Jeruzalem dat „pogingen van bepaal de Europese landen om de delicate resolutie 242 te veranderen het vredesproces alleen maar in gevaar kunnen brengen". Resolutie 242 werd in 1967 door de Veiligheidsraad goedgekeurd en dringt er bij Israël op aan de bezette gebieden te ontruimen en erkent dat alle staten in het Midden-Oosten bin nen veilige grenzen rhoeten kunnen bestaan. De resolutie rept echter niet over Palestijnse rechten en reduceert de Palestijnse kwestie tot een „vluch telingenprobleem". De Palestijnse bevrijdingsbeweging PLO heeft de resolutie nooit aanvaard. Het comité voor de oplossing van de crisis tussen de Verenigde Staten en Iran hield gisteren een persconferentie in Teheran. Het comité beschuldigde de Amerikaanse media van het voortduren van de crisis. TEHERAN (AP, Reuter, AFP) De vrijlating van de gijzelaars in de Amerikaanse ambassade lijkt op handen. DE Iraanse president Bani Sadr verklaarde gisteravond dat hij een geheim plan had voor de vrijlating van de 49 Amerikanen die sedert 4 november vorig jaar vast zitten. Het plan was volgens hem goedgekeurd door ayatolla Khomeini Het Amerikaanse televisiestation ABC meldde gisteravond dat de Iraanse geestelijk leider zich spoedig zal uitspreken over de gijzelingszaak. Naar verwacht zou ook president Car ter de kwestie in zijn persconferentie, die hij vanmorgen vroeg hield, aan de orde stellen. President Bani Sadr verklaarde dat het van Washington afhangt of de gijzelaars „in de komende uren", of „in de komende dagen" worden vrij gelaten. De secretaris van de Iraanse revolu tionaire raad Mohammed Beheshti. verklaarde gisteren dat de raad de crisis rondom de gijzelaars spoedig hoopt op te lossen. Hij liet doorsche meren dat een regeling mogelijk is voor de parlementsverkiezingen die voor 14 maart zijn vastgesteld. Hij zei ook dat de revolutionaire raad nieu we voorstellen over een mogelijke op lossing had ontvangen. Vorige week zei dezelfde Beheshti nog dat een oplossing van de kwestie niet moge lijk zou zijn voor de verkiezingen in maart. De Iraanse ambassadeur in de Vere nigde Naties zei dat hij acties ver wachtte van de secretaris-generaal van de VN. Kurt Waldheim in de gijzelingszaak. TEHERAN (Reuter) Iran levert de Sowjet-Unie nog maar 15 procent van de hoeveelheid aardgas die onder het bewind van de sjah werd geleverd. Dit heeft minister AH Akbar Moinfar van oliezaken meegedeeld. Hieraan zijn de vermindering van de produk- tie van ruwe olie en de toeneming van de binnenlandse vraag naar aardgas debet, zei de minister. Tijdens het bestuur van de sjah leverde Iran de Sowjet-Unie per dag ongeveer 27 mil joen kubieke meter aardgas; dat kwam neer op bijna 10 miljard kubie ke meter per jaar. De studenten die de Amerkaanse am bassade in Teheran bezet houden zei den gisteravond in reactie op de me dedelingen van president Bani Sadr dat zij niet geloofden dat ayatolla Khomeini een plan had goedgekeurd voor de vrijlating van de Amerika nen. „Als de imam dat gedaan had. dan had hij het ons verteld. We gelo ven het niet tenzij de imam het zelf in het openbaar aankondigt." aldus de woordvoerder van de bezetters. Verwarring In Iran wordt veel gespeculeerd over de gezondheidstoestand van ayatol lah Khomeini. De geestelijk leider had dinsdagavond namelijk ver klaard dat hij „aan het eind van zijn leven" was. Later heeft Khomeini de verklaring min of meer herroepen. „Ik betreur het dat ik een zin heb gezegd die mijn vrienden pijn heeft gedaan. Ik moet duidelijk maken dat ik het goed maak en dat ik mijn artsen moet bedanken," aldus Kho meini. Een van de artsen verklaarde overigens ook dat de ayatollah het goed maakte. BELGRADO (AP. Reuter. AFP) De gezondheidstoestand var» de Joe goslavlsche president Tlto?is gister avond in versneld tempo achteruit gegaan. De artsen waren met een „intensieve medische behandeling" bezig. Het hart en de nieren waren nog verder verzwakt, deelden de art sen van Tito mee Het leven van de 87-Jarige president leek gisteravond in acuut gevaar en de mededeling „intensieve medische behandeling" werd in Joegoslavië vertaald met de „doktoren vechten voor Tito's leven" Gisteravond kwam in Belgrado de nationale defensieraad van Joego slavië bijeen om te praten over „actu ele punten van de defensievoorberei- dingen". De raad stelde vast dat de defensie in een hoge graad van pa raatheid verkeert. Van onze correspondent LISSABON President Ea- nes van Portugal is van me ning dat Europa en zijn Navo- bondgenoten door hun lakse houding de Sowjet-interven- tie in Afghanistan mogelijk hebben gemaakt. ..Zowel Europa als de Navo-bondge- noten hebben een stuk onvermogen getoond, dat een goede voedingsbo dem was voor de expansionistische ideeën van een mogendheid die ge bruik weet te maken van een machts vacuüm en verwarring." aldus de pre sident tijdens de decoratiè van gene raal Zeinder Gundersen, voorzitter van de militaire commissie van de Navo. „De stoutmoedigheid van de Sowjet- Unie zal heel precies moeten worden bestudeerd, in het volle bewustzijn dat de Navo al te lang is blijven vastzitten aan het model waarbinnen zij zich oorspronkelijk vestigde." De crisis in Iran en de invasie in Afgha nistan waren dingen die verwacht hadden kunnen worden, omdat de Navo te lang gewacht heeft met een aanpassing aan een nieuwe wereldsi tuatie. vindt de Portugese president De verdediging van Europa hangt niet alleen af van het evenwicht tus sen de militaire machten, maar wordt ook bepaald door de „economische en politieke veiligheid" die zich uit strekt tot buiten Europa. Toch. vindt Eanes. werden de Salt-ontwapenings- besprekingen niet gekoppeld aan we derzijdse politieke en economische voorwaarden. Ook werd er niet krachtig en snel opgetreden bij het bepalen van nieu we economische Noord-Zuld-relaties. vooral tussen Europa en Afrika en Europa en de Arabische landen. TOEGANG GRATIS AULA VU - AMSTERDAM 22 EN 23 FEBRUARI 1980 SIMULTAAN TOLKEN GENÊVE (Reuter. AP. AFP) De Verenigde Staten treden weer toe tot de ILO, de internationale arbeidsor ganisatie. In 1977 verlieten de Ameri kanen de ILO met het argument dat de organisatie door de toenemende politisering niet meer het oorspron kelijke doel van verbetering van de positie van de arbeiders voor ogen had, maar was veranderd in een are na van politiek geharrewar. Dat was de eerste maal dat de VS zich teruge- trokken uit een organisatie van de Verenigde Naties. In een eerste reactie op het Ameri kaanse besluit om toch weer toe te treden zei de directeur van de ILO, Francis Blanchard dat hij „buitenge woon gelukkig is dat deze grote de mocratie heeft besloten weer tot de organisatie te willen behoren." De Amerikaanse president Carter zei gisteravond dat het besluit was geno men omdat de ILO minder bevoor oordeeld is geworden ten opzichte van de Sowjet-Unie en was „terugge keerd naar de oorspronkelijke doel stellingen". De terugkeer in de ILO wordt toege juicht door de Amerikaanse vakbon den en werkgeversorganisaties. Zij hadden een belangrijke stem in een unaniem advies van een regeringsde legatie aan president Carter. SAN SALVADOR (AFP, AP) Gewapende leden van de linkse groepering LP-28 hebben gisteren de Panamese ambas sade in de Midden-Amerkaanse staat El Salvador bezet. Zij houden een onbekend aantal gijzelaars, onder wie de ambas sadeur, vast. Een gewapende demonstrant tij dens de gevechten met het leger. PEKING (AFP) Ondanks de span ning tussen China en de Sowjet-Unie over onder meer de Russische inter ventie in Afghanistan, heeft Peking laten blijken de betrekkingen met Moskou toch wel te willen normali seren. Volgens een officiële Chinese bron in Peking is Yang Shouzheng. voorma lig ambassadeur in Mozambique, kort geleden benoemd tot ambassa deur in de Sowjet-Unie. De bezetters wisten met een bus het terrein van de ambassade op te rijden en drongen vervolgens het gebouw ■binnen. Zij eisen de vrijlating van 23 mensen, die dinsdag gevangen wer den genomen. Dit gebeurde nadat de politie de kantoren had bestormd van de christen-democratische partij, die al enige tijd bezet waren. Bij die actie kwamen vijf bezetters om het leven. De tien gijzelaars kwamen er zonder kleurscheuren af. Leden van LP-28 (Liga's van de 28ste februari, de dag ln 1977 waarop solda ten het vuur openden op een anti- regeringsbetoging) hielden ln de hoofdstad San Salvador ook al enige tijd de Spaanse ambassade bezet. De Spaanse ambassadeur en de overige vier gijzelaars werden gisteren vrijge laten. Volgens een woordvoerder van LP-28 heeft men een einde gemaakt aan deze bezetting in de hoop een vreedzame overeenkomst te kunnen bereiken met de regerende Junta van militairen en burgers. De bloedige schietpartij bij de ontrui ming van het hoofdkantoor van de christen-democratische partij maakt een dergelijke vreedzame oplossing in El Salvador niet waarschijnlijk. De Junta heeft overigens nadrukkelijk gesteld dat zij geen opdracht heelt gegeven tot bestorming. Het is al langer bekend dat de regering In El Salvador het leger niet ln de hand heeft. Uit diverse delen van de hoofd stad werden gisteren gevechten ge meld tussen demonstranten en mtli- tairen. LUDWIGSBURO (AP) - Drie voor malige leden van de veiligheidspolitie van de nazi's, de SD. zullen dit jaar ln Kiel moeten terechtstaan voor hun aandeel ln de deportatie van 26 000 joden naar het kamp Auschwitz. Dit is bekend gemaakt door een woord voerder van het ministerie van Justi tie van de Westduitse deelstaat Slees wijk-Hols teln. door J. den Boef WARSCHAU Voor journalisten die uit het westen komen, is het congres van de Poolse communistische partij een wonderlijke zaak. Het begint er al mee dat zij niet worden toegelaten in de congreszaal aan de voet van het enorme, door Stalin geschonken cultuurpaleis. Morgen mogen zij even om de hoek komen kijken. Maar de belangstelling hiervoor zal wat de buitenlandse journalisten betreft niet groot zijn, omdat er geen simultaan-vertalln- gen worden gegeven. Daarvoor moet men in het perscentrum zijn. dat elders in Warschau is ingericht en dat eigenlijk te klein is om de meer dan tweehonderd persvertegenwoordi gers goed te kunnen opvangen. Men maakt er echter het beste van en tot dusver heeft ledereen zich blijkbaar kunnen redden. Voor de Oostenrijkse journaliste Irene Miller, die in Warschau woont en vaste correspon dente is van het Weense dagblad Die Presse, is dit voortaan onmogelijk. Zij kan sinds gisteren niet meer haar Journalistieke werk in Polen doen, omdat haar accreditering door de Poolse autoriteiten ongedaan is gemaakt. Zij had naar het voorheeld van een grap die in Polen de ronde zou doen, de Poolse adelaar vergeleken met een vlieg, die zich in een onsmakelijke substantie pleegt op te houden. Dit was teveel voor de Poolse nationale trots, waarvan de adelaar, die door de eeuwen heen door Oostenrijkers. Pruisen, Russen en laat- stelijke door de Duitsers door het slijk werd gesleurd, het symbool is. Op een speciale persconferentie werd mededeling gedaan van dit incident, waarschijnlijk met de bedoeling om de grenzen te laten zien van wat men in Warschau toelaatbaar acht. Irene Miller hoeft Warschau overigens niet te verlaten; haar echtgenoot is namelijk directeur van het Poolse bureau van de Oostenrijkse lucht vaartmaatschappij. Ook de journalisten van de Poolse televisie hebben het dezer dagen, naar men mij vertel de. te bont gemaakt naar de zin van de autoriteiten. Zij zonden een programma uit, waarin arbeiders openlijk hun ongenoegen kenbaar konden maken over de situatie op hun werk. De arbeiders hadden vooral kritiek op het leidinggevende personeel, dat volgens hen niets doet en toch veel meer geld op strijkt dan zij. Een van de bazen vertelde dat hij wel met minder genoegen zou willen ne men. maar dat dit niet wordt toegestaan. Het is de vraag of de tv-mensen gelegenheid zullen krijgen om op de ingeslagen weg voort te gaan, als het partijcongres eenmaal achter de rug is. Naar men mij vertelde ls er sinds vorig Jaar een belangrijke verbetering inge treden in de manier, waarop nieuws en com mentaar op de televisie worden verzorgd Velen die het vroeger niet de moeite waard vonden om te kijken, volgen de uitzendingen thans met Interesse. Ook op het partijcongres hebben enkele spre kers kritiek geoefend op sommige praktijken, die volgens hen in een socialistische samenle ving niet thuishoren. Vooral de hang naar luxe werd op de korrel genomen, omdat zij niet past bij de soberheid, die de meeste Polen moeten betrachten nu de sociaal-eco nomische situatie zorgwekkend is. Aangeno men wordt dat deze kritiek kon worden geuit omdat zij de goedkeuring van de partij had. Geruchten De belangstelling van de Journalisten gaat nu nog voornamelijk uit naar de verkiezing van een nieuwe partijleiding. Er worden geen belangrijke veranderingen verwacht, ook ai wordt gespeculeerd over de positie van pre mier Piotr Jaroscewicz. HIJ staat bekend als een vertrouweling van de Sowjet-Unie en zijn herverkiezing ln het politburo is niet ln het geding. Alleen zijn gezondheidstoestand zou aanleiding kunnen zijn om zich niet opnieuw beschikbaar te stellen. Geruchten over Jaroscewicz deden al de ron de voordat het partijcongres was begonnen. Er bestond toen al onzekerheid, of en wan neer de premier het congres zou toespreken. Dinsdagavond leek het zo ver te zijn. maar Jaroscewicz bevond zich niet onder de spre kers. Gisteren werden de debatten in commissies voortgezet en vandaag is er weer een plenaire zitting. Mogelijk wacht de premier met zijn toespraak tot morgen. Dan zal het congres kort na het middaguur worden afgesloten. reactie bevolking Het is nog onmogelijk om te peilen, hoe de bevolking zal reageren op de besluiten van het partijcongres, waarvan de grote lijnen al bekend zijn, hoewel morgen pas definitieve beslissingen vallen Hiermee wil niet gezegd worden dat alles al van tevoren -ast stond en dat de debatten nauwelijks van Invloed kunnen zijn op het eindresultaat. Een feit is echter dat bij het uitwerken van het nieuwe vijfjarenplan ul rekening ls gehouden met talrijke kritische opmerkingen, die ln de afgelopen maanden werden gespuid. Er lijkt reden om aan te nemen dat de bevol king voorlopig althans nieuwe hoop zal putten uit de beloften die voor de korte en langere termijn zijn gedaan. Van de mate waarin de bedrijven er in slagen, efficiënter te gaan werken, zal mede afhangen of de bevol king de dlscipine zal kunnen opbrengen die nodig is om de produktivltelt te verhogen Alleen meer inspraak kan tot meer gevoel voor mede-verantwoordelijkheid leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7