twintig kisten bintjes, acht leerling-politieagenten, 36.000 ongepelde pinda's, vijf rollen kamerbreed tapijt, 480 sloffen zware shag, een filmploeg met apparatuur, drie kuub gevulde koeken voor 't Harde, een cementmolen, vijftien antieke friese staart klokken in staat van nieuw, de eerste mimosa, de eerste ochtendbladen, de eerste lichting van de ptt, zes sportvissers op weg naar Ierland, twee zonnebanken, honderd postduiven, een dozijn binnenvering- matrassen van 1.80 x 2.20 m, tien overdozen boerenjongens met speciale korting, twaalf kartonnen zachtgeurend toiletpapier, 65.000 blauwe enveloppen t.a.v. de Ontv. der Belastingen, 2000 scharreleieren, 25 blikken iraanse kaviaar voor de handel, ikweetniethoeveel keilbouten, koelhuisboter, kerstballen, kettingformulieren, kroketten, vijftien dubbele ramen voor de pastorie, een hard rock formatie op weg naar Concordia in Hippolytushoef, 500 Edammertjes, veertien geheel gereviseerde buitenboordmotoren, 40 komplete encyclopedieën met lichte waterschade, drie kapotte jukeboxen, 180 paar naaldhakken, een zending tropische vissen, 11 kratten pils voor Prins Carnaval, 1500 kilo oude kranten voor het Leger des Heils, 60 potten zure bommen... "Wat wordt er nou vervoerd in zo'n Volkswagen?" vroeg de vrouw van de Limburgse warme bakker op de Bedrijfsauto Rai '80 aan de heer die stond bij de witte LT in stand 224 AB. De heer keek op zijn horloge, glimlachte, sprak: "Ik vraag me weieens af wat niet, mevrouw. Ik ga u een paar voorbeelden geven. Nemen we een willekeurige dag, gisteren: De heer pauzeerde even. "Kan mijn man er ook zijn vlaaien in bezorgen," vroeg de vrouw van de Limburgse warme bakker. "Die zijn zo gevoelig." "Mag ik u een kopje koffie aanbieden," zei de heer in stand 224 AB.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 20