[ertrek Syrisch •ger leidt tot trijd in Libanon r Hanoi wijzigt kabinet Parijs tegen westerse top over Afghanistan legeren in Rome kan niet zonder communisten roeiend conflict in Gijzelingszaak Iran VIET NAM 80 SOS Cambodja ldheim is hoopvol Pijnlijke vergissing in Thailand Geen verandering van beleid verwacht Bonn: ontmoeting gaat niet door Weersatelliet geeft het op IDAG 9 FEBRUARI 1980 BUITENLAND TROUW/KWARTET H S i )iOET (Reuter, AFP, AP) Hoewel het vertrek van de iche vredesmacht ln Libanon door president Hafez Assad t dagen is uitgesteld heeft de beslissing tot de aftocht len al geleld tot gevechten in heel Libanon. Daarbij zijn lens tien doden gevallen. De Israëlische minister van isie beschuldigt Syrië ervan uit te zijn op een nieuwe r in het Midden-Oosten. ihlllende delen van Libanon iteren gevochten. Twee met dijverende christelijke mili- ikten voor de tweede achter- nde dag slaags om twee dor- noorden van de hoofdstad Daarbij vielen vijf doden en 'onden Ook in de hoofdstad len schoten gehoord. Sluip- ers maakten verkeer onmoge- p een autoweg, die het door enen gedomineerde oostelijke ran de stad scheidt van de mo- ledaanse wijken. Op verschil- plaatsen sloegen raketten in. autoweg werden volgens de twee vrouwen gedood en een tend aantal gewond. het zuiden van het land. nabij ns met Israël vonden er scho- tselingen plaats tussen Palestij- ïerzijds en christelijke milities raëlische troepen anderzijds. Syrië maandag bekend maakte redesleger terug te zullen trek- oeren Israëlische jagers dage- rerkenningsvluchten uit boven jbanon prvoorlichtingsdienst verklaar- iteren dat de situatie in het' gebied in Zuid-Libanon volko-i ormaal en rustig was. De Israe- die donderdagmorgen om- s twaalf uur bij het dorp Shinin •bied, dat onder controle van ederlandse VN-detachement is, binnengekomen, trokken zich lur later terug. De Israëlische id. die bestond uit 56 militairen drie jeeps en twee halftracks- onsvoertuigen. waren op zoek naar Palestijnse infiltranten. De Ne derlandse VN-militairen hielden de Israëliërs tegen, waarna werd onder handeld en zij het gebied op twee kilometer ten zuiden van Zibqin weer verlieten. De Israëlische minister van defensie Weizman verklaarde gisteren in een interview met een plaatselijke krant Syrië ervan te verdenken een nieuwe oorlog te willen beginnen. „Als Syrië dat inderdaad doet, dan is dat het gevolg van Russische druk om de spanning in het gebied te verhogen". Hij waarschuwde echter dat Israël niet van plan is passief af te wachten als de christelijke troepen in Libanon worden aangevallen. Israël heeft zijn strijdkrachten langs de grens met Li banon en op de hoogvlakte van Go lan in paraatheid gebracht. Volgens defensiekringen zouden de Syrische troepen vanuit het gebied rondom Beiroet in de richting van de Israëli sche grens zijn getrokken en die tot op dertig kilometer zijn genaderd. er. lERAN (AFP, Reuter, AP) Bezetters van de Amerikaan- es, nbassade in Teheran hebben gezegd dat zij niets met de an ise president Bani Sadr te maken hebben en slechts n luisteren naar de bevelen van ayatollah Khomeini. De enten reageerden schamper op de verwijten, die ze eerder week kregen van de Iraanse president. hi de te en lent Bani Sadr heeft gisteren tje |e Revolutionaire Raad nieuwe gdheden gekregen, die hem na leini de machtigste man in het maken. De president staat nu iet el aan het hoofd van de wetge- ,ft en uitvoerende macht in het et, evigere positie van Bani Sadr ht de hoop op een spoedige vrijla- ran de gijzelaars in de Ameri- ct e ambassade doen toenemen. n. evolutionaire Raad sprak giste- 3p it dat hiervan pas sprake kan Us er een internationale commis- gevormd, die een onderzoek nstellen naar de misdaden van ih. secretaris-generaal Kurt leim van de Verenigde Naties waarschijnlijk voor de Iraanse nentsverkiezingen, op 7 maart, nde zijn gekomen aan de bezet volgens Waldheim is Bani Sadr 'oorstander van een spoedige aan de crisis. Het grootste pro- vormt echter een kleine harde onder de bezetters, die tot het te wilde gaan. aldus Waldheim. zetters zijn officieel nog steeds lening dat eerst de sjah ln hun BANGKOK (AFP. AP) De mu ziekkapel van de Thaise voorlich tingsdienst bracht, zoals dat hoort bij hoge gasten, ter gelegenheid van het bezoek van de weduwe van de vroegere Chinese premier Zhou Enlai, het Chinese volkslied ten gehore Jammer maar helaas het verkeerde volkslied. Mevrouw Deng Ylngchao en haar delegatie kregen het volkslied van Taiwan te horen, in de ogen van de oprech te Chinees van het vasteland een eiland waar de verraderlijke kliek van oud-president en Kwomin- tang-leider Tsjang Kal sjek op we derrechtelijke wijze de dienst uit maakt. Halverwege kreeg een van de gastheren door dat er een pijn- lijke vergissing werd gemaakt en stuurde hij een van zijn assisten ten naar de dirigent om de muziek te laten stoppen. Volgens verslag gevers hoorden de Chinezen het volkslied met rode konen aan. maar zelden ze niets De Thaise premier, generaal Krtangsak Cha- manand heeft Inmiddels een on derzoek laten Instellen, maar de geleerden zijn het er nog niet over eens of door het incident de be trekkingen ussen Thailand en de Volksrepubliek verslechterd zijn Mevrouw Deng en haar delegatie is gisteren gewoon naar de noorde lijke provincie Chiang Mai ge reisd. waar ze ontvangen zullen worden door koning Bhumipol. De muziekkapel studeert intussen het enige echte revolutionaire volkslied van de Volksrepubliek in Thailand heeft ongeveer vijf jaar de tijd gehad om het Taiwanese van het Chinese volkslied te on derscheiden In 1975 verbrak pre mier Kukrit PramoJ de betrekkin gen met Taiwan en toog hij naar Peking BANGKOK. HANOI (Reuter, AFP, AP) Vietnam heeft de belangrijkste wijziging in zijn regering in 25 jaar doorgevoerd. President Ton Due Thang kondigde, niet onverwachts, aan dat vier belangrijkste ministersposten, te weten defensie, buitenlandse zaken, economische zaken en binnenlandse zaken, door nieuwe personen zullen worden vervuld. Contact In Washington heeft Nahum Gold- mann. een vroegere voorzitter van de wereld-zlonistenorganisatie. gezegd dat hij regelmatig contact heeft met vertegenwoordigers van de Palestijn se bevrijdingsorganisatie PLO. Uit die contacten zou binnen enige tijd een gesprek met Arafat moeten ont staan. De oprichter en vroegere voor zitter van het Joods Wereldcongres zei te hopen dat de Verenigde Staten Israël ervan kunnen overtuigen een „soepelere houding inzake de bezette Westelijke Jordaanoever en de Pales tijnse kwestie" in te nemen. Bij de gebeden op de universiteit van Teheran was gisteren ook de Koerdische leider Mullah Hassani aanwezig. Hassani behoort tot de groep Koerden die Khomeini aanhangt. De leider hield tijdens de dienst een Russisch machinegeweer in zijn hand. De wijziging in het kabinet laat de positie van partij-secretaris Le Duan onverlet, hij blijft de machtigste man in Hanoi. Er worden geen koerswijzi gingen in het buitenlandse beleid van Vietnam verwacht De pro-Russische koers en de militaire interventie ln Cambodja zullen worden voortgezet. De meest tot de verbeelding spreken de vervanging is die van de minister van defensie, generaal Nguyen Vo Giap, de legendarische Vietnamese held die In 1954 de Franse koloniale expeditie-troepen bij Dien Bien Phoe een beslissende nederlaag toebracht. Glap heeft, ook in het Westen, het aureool van een briljant strateeg ver- PARIJS, TOKIO (Reuter. AFP, DPA) Frankrijk weigert deel te nemen aan een door de Verenigde Staten en West-Duitsland aangekaarte top-conferentie van ministers van buiten landse zaken van de belangrijkste westerse bondgenoten. De top. die volgens het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn nu ook niet meer door gaat, zou moeten gaan over de Zuiderling coördinatie van het beleid tegen de Sowjet-Unie, als gevolg van de Russische inmenging in Afghanistan. worven. HIJ bemoeide zich al geruime tijd veel minder met regeringszaken en zou zich aan de studie willen wijaen. Waarnemers zien in zijn vervanging geen achteruitzetting van de gene raal en menen dat hij belangrijke adviserende taken zal behouden. In Bangkok deden geruchten de ronde dat Giap grote kans maakt de zieke premier Pham Van Dong op te vol gen. Giap wordt opgevolgd door 2ijn beschermeling, generaal Van Tien Dung, die bevelhebber was van het Noordvietnamese leger toen dat in 1975 de Zuidvletnamese strijdkrach ten van Nguyen Van Thieu voor zich uitdreef en ln april de zuidelijke hoofdstad Saigon (nu Ho Tsjl Minh- stad) veroverde. Ook de Vietnamese acties ln Cambodja en de oorlog te gen China, begin vorig Jaar, werden door hem geleid. De al geruime tijd zieke minister van buitenlandse zaken. Nguyen Duy Trinh, wordt vervangen door de rela tief jonge Nguyen Co Thach (54), die de buitenlandse zaken al behartigde Hij staat bekend als een ideologlsch- radicaal en zeer voortvarend man die het in de Vietnamese top nog ver zal brengen. meer om zijn bestuurlijke bekwaam heid ln de top gehaald Zijn voorgan ger Nghi blijft vice-premier en houdt zijn post in het politiebureau. Verde re verschuivingen zijn doorgevoerd op de ministeries van buitenlandse handel, transport en telecommuni catie. De reorganisatie is de grootste sinds de onafhankelijkheid van Vietnam, maar zoals gezegd worden er geen grote wijzigingen in het beleid ver wacht. In Bangkok zei men „Ze heb ben eerder hun mensen dan hun poli-i tlek veranderd." Als er al van veren- i deringen sprake zal zijn dan is dat het meest waarschijnlijk op economisch terrein. Vietnam maakt moeilijke tij den door Het land heeft de grootste moeite er na dertig jaar oorlog weer bovenop te komen Oorlogen als in Cambodja en tegen China hebben dat er niet gemakkelijker op ge maakt Verder heeft Vietnam de afge lopen Jaren ernstig te lijden gehad van overstromingen en droogte, waardoor oogsten zijn mislukt en gro te delen van de bevolking op of onder het bestaansminimum moeten leven Waarnemers menen dat Vietnam met voorzichtige economische hervormin gen in de richting zal gaan van decen tralisatie en het meer stimuleren van particulier Initiatief Een probeleem daarbij is de corruptie die vanuit het zuiden zou zijn overgeslagen naar het noorden Een woordvoerder van de Franse pre sident Valery Giscard d'Estaing liet gisteren in Parijs weten dat Frank rijk niet voor de top was omdat van een dergelijke gemeenschappelijke bijeenkomst van de westerse mo gendheden „niet kan worden ver wacht dat zij onder de huidige om standigheden de Internationale span ning zal verminderen". Waarmee te kennen werd gegeven dat Frankrijk en de Verenigde Staten bepaald niet op één lijn zitten ondanks de narde verklaring aan het adres van de Sow- let-Unie van de Franse president en de Westduitse bondskanselier, Hel mut Schmidt. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn zei gisteren dat er „geen aanknopings punten" voor een conferentie waren. Wel komt de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Cyrus Van- ADVERTENTIE, handen moet zijn, voordat ze de gijze laars laten gaan. Dit duidt er op dat de kloof tussen de studenten en de Revolutionaire Raad onder leiding van Bani Sadr steeds groter wordt. Wat het huidige standpunt van Kho meini over de gijzeling is. werd niet bekend gemaakt. De 79-Jarige Kho meini ligt in een ziekenhuis in Tehe ran en herstelt langzaam van een hartziekte. Gisteren ontving hij een aantal buitenlandse gasten. Volgens waarnemers maakte hij daarbij een erg zwakke indruk. Khomeini sprak ook met de Grieks-katholieke bis schop Capucci, die daarna een kort bezoek bracht aan de ambassade. Ca pucci wilde daarover slechts kwijt dat de gijzelaars het goed maakten. De ambassade van Nieuw-Zeeland ln Teheran is gisteren gesloten. De di plomaten hebben „uit veiligheids overwegingen" het land verlaten. Dinsdag werd er in de ambassade ingebroken. Daarbij verdween naast apparatuur ook een aantal documen ten. De ambassadeur van Nieuw-Zee land, Christopher Beeby, wilde giste ren bij zijn aankomst ln Londen geen verdere bijzonderheden geven over de inbraak. TOEGANG GRATIS AULA VU - AMSTERDAM 22 EN 23 FEBRUARI 1980 SIMULTAAN TOLKEN Internationale Konferentie over Vietnam en Cambodja op vrijdag 22 (aanvang half elf) en zaterdag 23 februari (tot half drie) in de aula van de VU, de Boelelaan 1105, Amsterdam (vanaf CS bereikbaar met buslijn 1,9 11 of 19) Inleiding: Ben Polak, Jan Pluvieren Hans Jonkman over het regerings-standpunt; Sprekers: Duong Quynh Hoa (liberalisering in Vietnam), Ngo Con Due - uitgenodigd (mensenrechten), Paul Quinn Judge (Hoa-vluchtelmgen uit het noorden), Erich Wulff (bootvluchtelingen), Don Luce (Cambodja nu), Guy Stringer/Oxfam (internationale hulp), Ben Kiernan-Chantou Boua (Cambodja onder Pol Pot). Nayan Chanda (internationale politiek) en Maarten van Dullemen (waarom solidariteit?). Voorzitter: Annemarie Grewel Dokumentahemap voor 10 gulden (steunprijs 20 guldenl op de konferentie of voor f 14,50 (f 24J50) tranko thuisgestuurd. Postgiro 10 90 400, MCNV. Amsterdam. Wenst u een lunch (ad. f 12.50). koffie en thee ti/dens de konferentie, neem dan kontakt op met het sekreterieat. Organisatie en alle inlichtingen: Medisch Comité Nederland- Vietnam. Postbus 5701. 1007 AS Amsterdam, telefoon 020-25 91 47 OOK IN 1980 GAAT HET MEDISCH COMITÉ NEDER LAND-VIETNAM DOOR DOET U MEE? POSTGIRO 10 90 400, MCNV. AMSTERDAM ce. op 19 februari naar Bonn. maar alleen voor bilaterale besprekingen De Amerikaanse bedoeling was dat daarna ook de ministers van buiten landse zaken van Frankrijk, Italië en Engeland naar Bonn zouden komen. Dat gaat dan nu blijkbaar niet meer door. Wel zullen op 19 februari in Rome de ninisters van buitenlandse zaken van de negen landen van de Europese Gemeenschap bij elkaar komen om „over de wereldsituatie" te praten. Het moet al gek lopen als daar het woord Afghanistan niet valt. Niet alleen aan westerse zijde heerst er onenigheid over het te volgen be leid tegenover de Sowjet-Unie. ook in de communistische wereld is niet ie dereen het eens met de Russische ingreep. Het Russische persbureau Tass meldde gisteren dat Noord-Ko- rea en Roemenië geweigerd hebben een solidariteitsverklaring met het nieuwe bewind ln Afghanistan te on dertekenen. De verklaring was opge steld tijdens een bijeenkomst van twaalf communistische landen in de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Naast de andere leden van het Warschau pact steunden Cuba. Vietnam en Zuid-Je- men de verklaring. Joegoslavië, als socialistische, maar niet tot het Warschau pact behoren de staat, had zich al eerder tegen het Russische ingrijpen gekeerd. In tegenstelling tot de Russische pers heeft het blad van de Tsjechoslo- waakse communistische partij ..Rude Pravo" in de Frans-Duitse ver klaring een „geest van ontspanning" gevonden. Moskou had eerder gezegd dat Frankrijk en West-Duitsland zich door de Amerikaanse president Jim my Carter op sleeptouw hadden laten nemen en de ontspanning in gevaar hadden gebracht De derde „man van het eerste uur", de minister van binnenlandse zaken. Tran Quoc Hoan, wordt vervangen door Pham Hung, een hoge functio naris op het ministerie van economi sche- en landbouwzaken. Hij is vol gens westerse diplomaten een van de weinige zuiderlingen in de huidige Vietnamese top. Zijn voorganger Hoan was leider van de Vietcong in de laatste fase van de strijd tegen het toenmalige bewind in Zuid-Vietnam. Hij is stevig bekritiseerd omdat hij zou hebben gefaald bij het ln be dwang houden van pro-Chinese ele menten. Ook zou hij, als hoofd van de Vietnamese Inlichtingendienst niet ln staat zijn gebleken op tijd de Chinese inval van vorig Jaar te voorspellen. De minister van economische zaken, eigenlijk de voorzitter van de staats commissie voor economisch beleid, Le Thanh Nghi. wordt opgevolgd door Nguyen Lam. Lam komt voort uit de communistische jeugdorgani satie en staat bekend als een econo misch deskundige. Volgens westerse waarnemers In Bangkok is ook zijn ster snel stijgende en is hij onder PARIJS (AFP) De Europese weerkundige kunstmaan Mete- osat 1 is sinds 24 november vorig Jaar gestoord Alle pogin gen om de geregelde stroom weerfoto's weer op gang te krij gen. zijn op niets uitgelopen, aldus het Europese bureau voor ruimtevaart ESA. Een de fecte elektrische weerstand in het controlesysteem van de sa telliet verhindert het zenden. Meteosat 1 werd in november 1977 gelanceerd met een beoog de levensduur van drie jaar De lancering van Meteosat 2 staat voor september dit jaar op het programma, met de dan vol gens het geldende tijdschema operationele Europese draag- raket Ariane. ADVERTENTIE Al is Cambodja uit het nieuws, het lijden van dit volk in doodsnood gaat door De oogst is weer slecht Steun het hulpprogramma van de Wereldraad van Kerken: Voedselhulp, hospitalen en kindertehuizen GIRO 5261 o.v.v. S.O.S. Cambodja t.n.v. Stichting ft Oecumenische Hulp (SOH), postbus 13077 te Utrecht. Vraag ook dokumentatiemap: 5 (incl. porto). J. den Boef uidelijke veroordeling van het Sowjet-optreden ln Afghanistan door aliaanse communistische partij zal de oplossing van de tegen het Ivan deze maand te verwachten kabinetscrisis in Rome bijzonder, lijk maken, tenzij de christen-democraten enkele communistische Iters accepteren. communistische partijchef Enrico luer is de militaire interventie van de I-Unie aanvankelijk een grote tegen- weest. Zijn partij (PCIi toonde de, jaren steeds minder bereidheid om te maken aan de nauwe banden Kkou Dat was met name het geval Uidelijk werd dat Berlinguers toena- iot de christen-democraten (met zijn Isch compromis"» uiteindelijk het te- p van wat men er van had verwacht te leveren: Verliezen bij verklezin- «rwarring binnen de partij versterk- lestaande ontevredenheid. hter reden om aan te nemen dat de •n die de PCI na enkele jaren van ide overwinningen moest incasse- «r een belangrijk deel werden veroor- »or het feit dat de partij haar nauwe met Moskou wenste te nandhaven tomen mag worden dat de invloed krachten binnen de PCI die meer hechten aan nauwe banden met de •Unie dan aan meeregeren in een Italiaans kabinet, in elk geval tijdelijk zal afnemen. Als dat zo is. kan Berllnguer pro beren om verlies in winst om te zetten Berllnguer zal grote moeite hebben om aan de verwarring binnen zijn eigen partij een eind te maken, maar naar buiten wekt hij de indruk dat de PCI wat haar buitenlandse politiek betreft nog nooit zo ver heeft afge staan van de politiek van de Sowjet-Unie. De door Moskou verlangde „internationale solidariteit" wees Berlinguer van de hand met de opmerking dat „deze niet interven tie door staten tegen het principe van de (nationale) onafhankelijkheid inhoudt", niet alleen „omdat socialisme niet geëxpor teerd kan worden", maar ook omdat de wereldvrede wordt bedreigd. Minister Krachtiger dan sinds de verkiezingen van vorig jaar het geval was dringt Berllnguer thans weer aan op aanvaarding van de communistische partij als regeringspart ner. Hij wordt niet alleen aangespoord door de mogelijkheid dat de PCI nu weer aan geloofwaardigheid gaat winnen, maar ook door de eis van de nog altijd Innerlijk ver deelde socialistische partij (PSI), dat een nieuw kabinet moet worden gevormd waar in enkele communistische ministers zitting hebben. Een beslissing hierover moeten de christen-democraten binnen enkele weken nemen op hun partijcongres. De socialisten steunen op het ogenblik nog met de nodige tegenzin een minderheidska binet van christen-democraten, sociaal-de mocraten en liberalen onder leiding van Francesco Cossiga. Na het congres van de PSI, waar partijchef Bettino Craxi's streven naar een onafhankelijke positie tussen christen-democraten en communisten werd afgewezen, is het duidelijk dat het komende christendemocratische partijcongres zal worden gevolgd door een kabinetscrisis, die alleen kan worden opgelost als de PCI mi nisters aan een nieuw kabinet kan leveren. Van socialistische zijde bepleit men aan vaarding van communistische ministers met het argument dat de jongste Internatio nale ontwikkelingen daartoe aanleiding ge ven. Enerzijds zou de PCI als regeringspar tij genoodzaakt worden om sneller een on afhankelijke positie tegenover Moskou ln te nemen. Aan de andere kant zou de PCI binnen de regering de beste garantie zijn voor het voortbestaan van het Italiaanse NAVO-lldmaatschap Met de PCI in de op positie. die nauwe banden met Moskou PCI-leider Enrico Berlinguer. handhaaft, zou de al bestaande antl-NAVO- stemmlng scherpe vormen kunnen aan nemen Keus De christen-democraten weten dat zij op hun partijcongres niet langer een beslissing uit de weg kunnen gaan over het opnemen van communistische ministers in een wat de socialisten noemen „noodregering van nationale solidariteit". Zij kunnen voortaan slechts rekenen op de steun van twee kleine partijen de sociaal-democratische PSDI en de liberale PLI. Zelfs de (eveneens kleine) republikeinse partij wil alleen aan de tot standkoming van een kabinet mét commu nistische ministers meewerken Zij is hier mee teruggekeerd naar het beleid van de overleden partijleider Ugo la Malfa. Toch is het de vraag, of een meerderheid van het christen democratische congres zich principieel vóór samenwerking met de communistische partij op regeringsniveau zal uitspreken Om de (alleen naar bulten bestaande) eenheid in eigen gelederen te bewaren, zal het congres het probleem wel weer voor zich uitschuiven. De socialisten zijn al zo vaak van mening veranderd, rede neert men misschien, dat zij ook in de toekomst wel weer er toe gebracht kunnen worden om onder politieke druk hun stand punt te wijzigen. Als het aan partijchef Craxl ligt. zal dat ook inderdaad gebeuren De christen-democra ten hebben hem ln bedekte termen te ver staan gegeven dat er te praten valt over een kabinet zonder de communisten, waarin Craxl zelf premier zou kunnen worden De linkervleugel van de partij heeft het hem echter onmogelijk gemaakt. Zijn positie binnen de PSI wordt steeds zwakker en het is dan ook de vraag of hij tijdens een langdurige kabinetscrisis nog de kans zou krijgen om een meerderheid voor samen gaan met de christen-democraten te organi seren. Verkiezingen? Er wordt in Rome al weer gepraat en ge schreven over de mogelijkheid van ver vroegde parlementsverkiezingen, ondanks het feit dat Italianen nog in juni van het vorig jaar (vervroegdt naar de stembus zijn geweest Betwijfeld moet echter worden of de gewijzigde internationale situatie in vloed van betekenis zal hebben op de poli tieke verhoudingen in Italië Alle partijen hebben de Sowjet-lnterventle In Afghanis tan veroordeeld, zij het dan dat Berlinguer ook de Verenigde Staten en West-Europa In zijn kritiek betrok En zo zal Italië voorlopig nog we] blijven voortgaan van crisis tot crisis, totdat ver vroegde verkiezingen onvermijdelijk zijn geworden zoals vorig Jaar het geval was Tragisch is dat nu al vaststaat dat die verkiezingen wanneer zij ook gehouden zullen worden geen wijziging van beteke nis kunnen brengen in de politieke krachts verhoudingen in Rome Een oplossing is alleen mogelijk als de christen-democraten de communisten als regeringspartners aan vaarden. tenzij de socialisten aan de vor ming van een kabinet zonder de communis ten meewerken Waarbij het de vraag blijft of het verstandig is om de PCI met een derde deel van de kiezers achter zich geheel buiten te sluiten

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 7