Onrust bij Haagse PTT Albeda stelt nieuwe opzet overleg voor Landsadvocaat kritiseert behandeling vluchtelingen 'VN-gesprek over gevolgen chips nodig' Okto Neem de stofzuiger met de langste adem. Neem Nilfisk. Kaart voor parkeren kan meter vervangen Secretariaat voor contact tussen werknemers, werkgevers en overheid Hongaars viertal maanden in cel zonder tolk BULLETIN HTBD Fietser verongelukt Den Uyl op congres over micro-elektronica: ZATERDAG 2 FEBRUARI 1980 BINNENLAND TROUW/KWARTET 3 Van onze Haagse redactie DEN HAAG Onder PTT- ers in Den Haag is grote on rust ontstaan over de haast, die het kabinet lijkt te maken met de spreiding van de cen trale directie naar het noor den des lands. Het kabinet heeft besloten dat voor 1 juli een uitgewerkt plan op tafel moet liggen over de over plaatsing van 3400 arbeids plaatsen van de centrale di rectie naar Groningen en Friesland. Ambtenaren van de centrale directie vrezen dat er onvoldoende tijd is om de verhuizing voldoende sociaal te „begeleiden". In eerdere gesprekken is altijd naar voren gekomen, dat veel aandacht zal worden geschonken aan de vrijwilligheid van de betrokken werknemers. Wie niet mee wil uit Den Haag naar het noorden zou een ge lijkwaardige andere functie krijgen. Vertegenwoordigers van de ambtena ren verenigd in de ambtenarencen- trales, hebben gisteravond staatsse cretaris Smit-Kroes (Verkeer en Wa terstaat) om opheldering gevraagd over het kabinetsbesluit. De staatsse cretaris zal op korte termijn in een brief uiteenzetten hoe zij een en an der wil aanpakken. Uit een eerder deze week uitgelekte enquête blijkt dat het merendeel van de PTT-ers werkzaam bij de centrale directie er niets voor voelt om naar het noorden te verhuizen. De uit komst van deze enquête maakt het niet eenvoudiger een uitvoeringsplan voor de spreiding op te zetten zonder gedwongen ontslagen. Oorspronke lijk had het uitvoeringsplan er al per 1 januari 1980 moeten zijn. De ambtenarenbonden ABVA en KABO achten het niet uitgesloten dat zij het overleg met de PTT-direc- tie over de verplaatsing van 3400 ar beidsplaatsen zullen verbreken. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Minister Albeda (sociale zaken) zal binnenkort aan de Sociaal Economische Raad (SER) en rechtstreeks aan werkgevers en vakbeweging concrete voorstellen doen voor een andere opzet van het centrale overleg over lonen en economisch beleid. De minister hoopt dat het overleg dan in de nieuwe opzet in dit najaar van start kan gaan. Albeda kondigde dit gisteren aan in de Tweede Kamer. Al eerder had hij suggesties gedaan om het centrale overleg te splitsen in een najaarsover leg en een voorjaarsoverleg. Het na jaarsoverleg zou dan vooral moeten gaan over de lonen voor het nieuwe jaar en andere punten voor de korte termijn. In het voorjaarsoverleg zou den in het bijzonder langlopende pro blemen de aandacht moeten krijgen. Deze suggesties van de minister heb ben tot nu toe echter niet tot veran deringen geleid. Daarom wil hij nu zelf voorstellen gaan doen. Albeda wil daarbij komen tot een permanent se cretariaat van het driepartijenover- leg, waarin de besprekingen beter worden voorbereid dan thans gebeurt. 'Opgescheept' De minister gelooft niet dat in een samenleving als de Nederlandse, de overheid voldoende middelen heeft om zaken als de lonen helemaal te beheersen. Anderzijds kunnen werk gevers en vakbeweging weinig klaar maken van hun doeleinden zonder samenspel met de regering. „In zeke re zin zitten we met elkaar opge scheept," zo omschreef Albeda de huidige, wat hij noemde „gepolari seerde" situatie. „Soms krijg ik het gevoel dat we met z'n allen gaan falen." PvdA. CDA. D'66 en PPR dienden een motie in met lichte bedenkingen tegen de om zich heengrij pende VUT (vervroegde uittreding ouderen). Dat kan het groeien naar een pensione ring van bij voorbeeld naar keuze tussen 62 en 68 Jaar belemmeren. De motie ziet de VUT in de eerste plaats als iets voor oudere werknemers met zeer veel arbeidsjaren, en vraagt de minister een hierop toegesneden mo delregeling te maken. Albeda wees dit niet af, maar stelde wel dat werk gevers en vakbeweging vrij zijn de regelingen al of niet toe te passen. Ambtenarenstop Een PvdA-motie, dat het kabinet de vorige week afgekondigde ambtena renstop moet intrekken, zal volgende week bij de stemming geen kans ma ken. De VVD vraagt in een motie om experimenten met deeltijd waarin men om de andere week werkt. Albe da ging niet verder dan beloven dat hij de gedachte in positieve geest zou inbrengen in het overleg met vakbe weging en werkgevers. Nypels (D'66) kreeg van staatssecretaris De Graaf de toezegging dat bezien zal worden hoe persoonlijke gegevens van uitke ringstrekkers bij de gemeentelijke so ciale diensten toegankelijk gemaakt kunnen worden voor de betrokkenen, zodat die onjuiste gegevens kunnen corrigeren. Albeda beloofde de WD een proef te zullen nemen met „proefplaatsingen" van werkloze Molukkers, Surinamers, Antillianen en buitenlanders. Er be staan, speciaal voor zulke groepen, centra voor beroepsoriëntatie en be- roepsoéfening. De proef houdt in dat een werkloze formeel in dienst is van zo'n centrum, maar feitelijk op proef normaal werkt bij een bedrijf of over heidsinstelling. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De verdediger van de staat, de Haagse advocaat mr. H. Th. Bouma, heeft scherpe kritiek geleverd op de behandeling, die vier Hongaarse vluchtelingen sinds september vorig jaar in het huis van bewaring in Haarlem hebben ondergaan. Het feit dat de vier jongemannen maandenlang zonder rechtsbijstand en zonder tolk opgesloten zaten, noemde de landsadvocaat gisteren „hoogst ongewenst". ADVERTENTIE Later verduidelijkte hij zich met de constatering dat de vier „volledig aan hun lot waren overgelaten" en dat ze wellicht „te lang" in hechtenis zijn gehouden. Volgens mr. Bouma zullen staatssecretaris Haars van justitie en het ministerie van Justitie het volle dig eens zijn met de opvatting dat de Jongens te lang hebben vastgezeten. De landsadvocaat had gisteren tij dens de voortzetting van een kort geding, dat de Hongaren hadden aan gespannen tegen het niet toelaten als vluchteling in Nederland door Justi tie en het plan van Justitie om hen naar Hongarije terug te sturen, geen verweer tegen de klachten over de behandeling van het viertal. Volgens de raadsman van de Hongaren mr. G. P. M. F. Mols, heeft Justitie sinds de Hongaren in september vorig jaar in Haarlem om politiek asiel vroegen, haar uiterste best gedaan om hen zo snel mogelijk en zo geruisloos moge lijk het land uit te zetten. Daarbij zijn regels overtreden en leugens verkon digd. Eerder al had mr. Mols het optreden van justitie en politie „stie keme poging om de Hongaren het land uit te bonjouren" genoemd. Musici Tijdens de repliek in het paleis van justitie in Den Haag (afgelopen maandag was het kort geding ver daagd. omdat de raadsman van de Hongaren een aantal belangrijke stukken van justitie niet had gekre gen) verweet mr. Mols Justitie een zeer onzorgvuldige procedure. Toen de vier jonge musici (achttien, negen tien, twintig en drieëntwintig jaar) zich bij de politie in Haarlem meld den, werd hun verzoek om als vluch teling in Nederland toegelaten te wor den, gehonoreerd met opsluiting in de gevangenis. Het verzoek werd af gewezen, maar het viertal werd daar van nimmer in kennis gesteld. Even min is hen verteld dat er een beroeps mogelijkheid bestond en dat zij recht hadden op juridische bijstand en een tolk. Beschikkingen, waarin het terugstu ren naar Italië (vanuit Hongarije wa ren zij in een vluchtelingenkamp van de Verenigde Naties in Triëst beland waar ze echter geen toekomstper spectieven dachten te hebben) werd aangekondigd, hebben zij nooit ge kregen. Het vluchtelingenwerk werd door onware informatie buiten de deur gehouden. Pas na drie maanden kregen de jongens voor het eerst be zoek: van de in Hongarije geboren zuster Aloysia uit Heiloo en later van mr. Mols. Het verzoek om herziening kon toen niet meer ingediend worden. Asiel Omdat Italië het viertal eerst wel politiek asiel had verleend, maar in middels heeft laten weten hen niet meer te willen toelaten, besloot staatssecretaris Haars de vluchtelin gen naar hun vaderland terug te sturen. Hoewel zij dienstweigeraars zijn, uit een zigeunerfamilie stammen en in Hongarije voortdurend geconfron teerd werden met het feit dat hun ADVERTENTIE STICHTING UNIE „SCHOOL EN EVANGELIE" Tijdschrift voor documentatie van en bezinning op het chris telijk onderwijs Heden verscheen het januari-nummer 1980 (8e jaarg. nr. 3). Inhoud o.a.: Theologen In protest tegen de Unie Dit artikel bevat reacties van de universiteiten/hogescholen van Groningen, Utrecht. Amsterdam en Kampen op het Unie-Cahier: „Er zijn grenzen" van prof. dr. J. Verkuyl met verweer van de zijde der Unie CPN-Rondetafelgesprek: Communisten en het bijzonder onderwijs., (Met verslag hierover uit „Opstand", orgaan van C.v.S.) J. Swank (Chr. AVO): Er is méér aan de hand (dan alleen de christen-CPN-leraar) Prof. dr. B. Goudzwaard: Maatschappijleer vanuit een christelijke optiek Drs. A. Noordegraaf: Onderwijs en belijdenis Drs. P. Wardekker: Het functioneren van de grondslag (de actualiteit van de belijdenis voor de onderwijspraktijk; Drs. T. M. Gilhuis: Het kind als repressentant van Jezus Humanistisch Verbond: Hoe denken de humanisten over de rol van de levensbeschouwing in het onderwijs? Bestellingen op dit nummer kunnen worden opgegeven bij het Bureau der Unie, Herengracht 366, 1016 CH Amsterdam, telef. 020-243798 Losse nummers ƒ4 Abonnement ƒ15 pj (Er verschijnen per jaargang 4 nummers) ouders in 1956 vooraan ln de Hon gaarse opstand hebben meegedaan, lopen zij volgens de staatssecretaris geen gevaar voor vervolging op grond van .hun politieke overtuiging. Vol gens de landsadvocaat is er ook geen reden om een verblijfsmogelijkheid te verschaffen aan allen, die onlustge voelens koesteren Jegens het Hon gaarse regime, temeer daar Neder land al overbevolkt is en er voldoende vreemdelingen naar Nederland ko men, die zwaardere redenen voor een asielaanvraag hebben. Humanitair Mr. Mols stelde daar tegenover dat Nederland in strijd met het vluchte lingenverdrag van de Conventie van Genève zou handelen, als de Honga ren naar hun eigen land ?ouden wor den teruggestuurd. Omdat Italië het toelaten van de jongens volgens mr. Bouma „botweg weigert zonder nade re verklaring," dient Nederland de vluchtelingen aldus mr. Mols een ver blijfsvergunning op grond van huma nitaire overwegingen te verschaffen. Of de vier werkelijk teruggestuurd worden naar Hongarije waar ze voor het illegaal verlaten van het land drie tot vijf jaar celstraf kunnen verwachten wordt bemoeilijkt door de weigering van Hongarije de „dissidenten" toe te laten. Volgens de landsadvocaat beroept Hongarije zich op de akkoorden van Helsinki, die het terugsturen van vluchtelingen naar hun land verbieden. Donderdag doet de president van de Haagse rechtbank, mr. J. A. Blaauw, uitspraak in het kort geding. Diezelf de dag beslist het Hof in Den Haag over het verzoek van de Hongaren om opheffing van hun bewaring. Langere levensduur, meer zuigkracht, moeiteloos bedieningsgemak. Dat is_Nilfisk. Neem dus geen genoegen met minder. Neem Nilfisk, h verstandige investering.] de stoere huishoudstofzuiger uit Denemarken. Nilfisk B V., tel. no 02940 - 1 52 68. toestel 17 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Wanneer een onderzoek naar bruikbare alternatieven gunstig uitvalt, zal het wellicht binnen afzienbare tijd gedaan zijn met de parkeermeters. In plaats daarvan zal er dan een geperforeerde parkeerkaart komen. Rijkswaterstaat heeft een extern bureau opdracht gegeven om met name het Israëlische zgn. Telpark- systeem te bestuderen, dat al Ja ren in Israël wordt toegepast en in de praktijk winstgevender blijkt te zijn dan de parkeermeter. Het systeem werkt eenvoudig. Op de kaart, die op daarvoor aange wezen plaatsen moet worden ge kocht, staan de dagen van de week aangegeven (en per dag de uren) in uitscheurbare vakjes en rondjes. Bij aankomst scheurt men het slipje af, dat correspon deert met de periode gedurende welke men wil parkeren en klemt de kaart vast op de voorruit. Goedkoper Om alle auto's eens per uur na te gaan is één controleur per tachtig plaatsen nodig. In Israël blijkt, dat de controleurs veel liever met deze kaarten werken dan met par keerautomaten. Bovendien zijn de kosten maar een fractie van wat voor de meters betaald moet wor den, ook al doordat op de achter kant van de kaart reclamebood schappen kunnen worden gedrukt. Bij het onderzoek zal ook een aan tal variaties op het Telpark-sys- teem worden betrokken. Zo is het bij voorbeeld ook mogelijk in plaats van slipjes uit te scheuren op de kaart zegels te plakken. Een andere mogelijkheid is een combi natie van de parkeerschijf met van te voren aan te schaffen in schuifbare kaarten. Voorts kan worden gedacht aan verplicht aan te schaffen stempelautomaten, die iedere automobilist ln zijn auto moet hebben. De meest inte ressante oplossing is wellicht het systeem dat nu in Amerika wordt beproefd: strookjes papier, die na verloop van tijd verkleuren. Al eerder is een alternatief sys teem voor de parkeermeter onder werp van studie geweest. Begin vorig jaar legden een aantal ge meenten, waaronder Amsterdam en Maastricht, het Israëlische sys teem voor aan het ministerie van verkeer en waterstaat, waarna de zaak in behandeling kwam bij de werkgroep Parkeren. Dat is een van de studiegroepen die, ressor terend onder de interdepartemen tale stuurgroep Verkeer en Ver voer, het denkwerk doen over het toekomstige verkeersbeleid. M mi 07» OOM Ö900 0930 1400 1430 1230 1300 OOM 1000 t 1500 Owo 1030 1S30 1400 0930 1100 1600 1430 töoo 1130 1630 1500 1030 1200 1700 1330 1100 1230 1730 1600 1130 1300 ïaoo 1630 1200 1700 1330 0800 12» Europees Die werkgroep is er echter niet uitgekomen doordat het systeem In Israël blijkt dat de contro leurs liever met deze parkeer- kaarten werken dan met par keerautomaten. behalve voor- ook nadelen heeft Een van de belangrijkste ls de internationale toepasbaarheid. In Israël is dat niet zo'n probleem. In Nederland met zijn vele buiten landse bezoekers met name in de grensstreek wél. Volledige kans van slagen zal het systeem dan ook alleen hebben wanneer het door alle Europese landen zou worden toegepast. Ook dit aspect zal door het onderzoekbureau worden bekeken. Wordt het ingevoerd, dan zal dit voor veel gemeenten aanzienlijk lucratiever zijn dan de parkeerme ters. De praktijk heeft geleerd, dat het geld, dat de parkeermeters op brengen nauwelijks de kosten dekt. Parkeermeters vragen *een forse Investering, voor het legen ervan zijn veel controleurs nodig en bovendien zijn ze nogal eens doelwit van vandalen. Er zijn dan ook gemeenten die zeggen op de meters te moeten toeleggen. Het onderzoekbureau denkt hal verwege dit Jaar met aanbevelin gen te komen. Vervolg van pagina 1 De Vries (CDA) vroeg Spieker de mo tie nog niet in stemming te brengen, maar te wachten tot een „finaal de bat" in de Kamer, over drie weken. Spieker weigerde, waarop de motie met 59 tegen 53 sternen werd verwor pen. Eén CD A-Kamerlid (Hermsen) was vóór. De rest van de fractie en alle VVD'ers wilden echter geen „blanco cheque" afgeven, wat zoveel betekent als: we kunnen geen „ja" zeggen tegen financiële steun gedu rende een jaar, zolang er niet méér bekend is over eventuele toekomst kansen voor Okto. Juist die mogelijk heden moeten de komende weken door alle betrokkenen bekeken wor den, aldus CDA en VVD in hun eigen motie. Krediet De oppositie betichtte de beide rege ringspartijen ervan hun standpunt van donderdagavond te verlooche nen. Toen schaarde de Kamer zich als één man achter een motie, waarin de regering werd gevraagd het omstre den besluit (geen steun meer voor Oktg na 1 februari) op te schorten. Die motie werd uitgelegd als een ver zoek om blijvende financiële steun, voor korte of langere tijd. Het ls ech ter niet aan extra overheidssteun, rhaar aan een krediet van de grootste aandeelhouder van Okto, de Konink lijke Nederlandse Papierfabriek, te danken, dat het Winschoter bedrijf nog drie weken blijft draaien. De oppositie noemde het onbegrijpe lijk, dat CDA en VVD de motie van donderdagavond konden loslaten, terwijl Van Aardenne gisteren geen enkele steun beloofde. Van Aardenne zei gisteren over een eventuele redding van Okto: „De cij fers (met name verliezen in de komen de vier jaar red.) zijn erg somber, ik wil. daarom geen valse hoop wekken. Maar misschien kart de bewindvoer der nieuwe wegen Inslaan." De VVD'er De Korte viel de minister bij: door surceance wordt Okto „bevrijd van een zware schuldenlast." wellicht kan het bedrijf „op een gezondere basis" doorgaan. Ook pr;esident-coipmissaris Strating van Okto toonde zich na afloop van -het debat enigszins optimistisch: „Het hoeft geen hopeloze zaak te zijn. Ik kan met niet voorstellen dat een bedrijf, waarin al zoveel overheids geld gestoken is (ruim 160 ihiljoen red toch dicht zou moeten." Hij wil de niet ingaan op de suggestie dat okto, ontdaan van de schuldenlast, een aantrekkelijke gegadigde is voor overname door een ander bedrijf. Van Aardenne hield de Kamer voor, dat hij het door ernstige werkloos heid geteisterde oost-Groningen op een andere manier te hulp wil komen „dan met extra geld voor Okto". De minister: „de regering wil de vesti ging van bedrijven in dit gebied sti muleren en ernst maken met de sprei ding van rijksdiensten „Het besluit van de Tweede Kamer betekent wel haast zeker het einde van Okto". Dat is de mening van de commissaris, van de koningin in Gro ningen, mr. E. H. Toxopeus. „Het is een buitengewoon droevige zaak, dat dit besluit genomen is." aldus de commissaris. ARNHEM (ANP) De Arnhemse po litie vindt, dat het rijk moet opdraai en voor de extra kosten die het korps zal moeten maken tijdens de Olympi sche Spelen voor gehandicapten. De Arnhemse plitie-agenten zullen tij dens de Spelen (21 juni-5 Juli) niet alleen veel moeten overwerken, het korps zal ook een beroep moeten doen op de algemene politieblj- standwet. BEILEN (ANP) - De 89-jarlge fietser S. Bremer uit Bellen is gistermiddag in zijn woonplaats overreden door een vrachtauto die een Inrit inreed. De man overleed ter plaatse. „We brengen de kar terug als we Tommy's broertje thuisgebracht hebben." Van onze redacteur wetenschappen AMSTERDAM Het rapport van de commissie-Rathenau over de gevolgen van de micro-elektronica „formuleert wel normen en ziet wel gevaren, maar het is pover in het formuleren van beleidsinstrumenten en toetsingscriteria." PvdA-leider J. M. den Uyl bedoelde deze vaststelling niet als een verwijt aan de commissie, het ls ook erg moeilijk. Op een congres over mogelijk heden en gevolgen van de chips, zei hij gisteren in Am sterdam dat de noodzakelijke sturing van de technologische ontwikkeling een internatio naal kader vergt. „Zoals de Stockholm-conferentie over het milieu van 1972 stimule rend heeft gewerkt voor het maken van afspraken en nor men ten aanzien van het mili eu in Internationaal verband, zo is thans dringend behoefte aan een VN-conferentie en een VN-agentschap tot bundeling van informatie en tot ontwik keling van spelregels. Den Uy.' noemde het streven van het Europees verbond van vakverenigingen naar tien pro cent arbeidstijdverkorting in de komende vier jaar „positief en doelmatig", mits het inter nationaal gebeurt. Dat bete kent niet alleen binnen de Eu ropese Gemeenschap: ook zou den via de Internationale ar beidsorganisatie (ILO) redelij ke afspraken met de Verenigde 8taten en Japan moeten wor den gemaakt. „Ik" weet dat dit een ideaal beeld is", zei Den Uyl, maar juist op het punt van de ar beidsduur ls de ILO historisch al belangrijk gewéet. „Waarom zou het uitgesloten zijn dat er nieuwe, vergelijkbare stan daarden worden ingevoerd?" De econoom uit Buitenveldert wees erop dat de discussie over micro-elektronica en werkgele genheid („een hoge drukketel waarin alles mogelijk ls, behal ve rust nadenken") niet zo nieuw is ais zij zich voordoet. „Het ls een nieuwe fase in een voortgaande technologische ontwikkeling, tot uitdrukking komend in de roei van de ar- beldsproduktiviteit. Mechani sering en .automatisering zijn doorlopende processen. Uit stoot van arbeid en economi sche groei zonder groei van werkgelegenheid, zijn geen nieuwe Verschijnselen." Bij de tntroduktie van de grote computers, in de Jaren vijftig, verwachtte Fred L. Polak een twlntlgurige werkweek en gro te werkloosheid. Wat volgde was een lange periode van schaarshe op de arbeidsmarkt Toch was er ln dc jaren vijftig een vergelijkbare technology sche ontwikkeling als waarvan nu sprake is. aldus Den Uyl Over de discussie die toen ge voerd werd over de „tweede industriële revolutie" moet men niet gering denken. In de stroom van recente beschou wingen mist hij sterk een ana lyse van overeenkomsten en verschillende tussen toen en nu. Wederopbouw Er waren een aantal factoren waardoor het „toen" onver wacht goed ging, meende Den Uyl. Economisch herstel en we deropbouw zorgden voor een vrijwel onbeperkte vraag De automatisering leidde tot een relatieve prijsdaling van duur zame consumptiegoederen, die op enorme schaal onderdeel gingen uitmaken van de huis houdens. De automatisering had wel de tendens tot uitstoot van arbeidskracht. Maar door dat de afzet nog sneller steeg dan de produktiviteit, nam per saldo het aantal arbeidsplaat sen aanzienlijk toe. In het be gin van de Jaren zestig „ver dampte de discussie over de bedreiging van de werkgele genheid als gevolg van de auto matisering volledig" Sindsdien zijn er drie funda mentele veranderingen opge treden, aldus Den Uyl. waar door we tegen een nieuwe auto- matiseringsgolf anders moeten aankijken De Internationale arbeidsverdeling ls drastisch veranderd door de opkomst van nieuwe industrielanden bulten Europa. Daardoor daal de bijvoorbeeld het aandeel van Amerika in de wereldhan del van 31 naar 19 procent. Schaarste Ten tweede is er een verzadi ging ln de vraag naar duurza me consumptiegoederen. Daar ls nog geen al te stellige uit spraak over te doen, maar het lijkt een belangrijke trend. Ten derde is er een fundamentele schaarste aan grondstoffen en energie tot uitdrukking geko men. Het gaat daarbij niet ln de eerste plaats om fysieke te korten, „maar vooral om de so ciale en politieke grenzen waar op bij verdere winning wordt gestuit" Uit deze ontwikkelingen trok Den Uyl de „onontkoombare" conclusie dat de groei uit de economie ls. En als dan door de mocri-elektronlca de produkti viteit sterker stijgt dan de af zet. „dan ls uitstoot van ar beidskracht onvermijdelijk. Dan is ook de onvermijdelijke vraag of het tempo van toepas sing van de micro-elektronica aan het vrije spel van maat schappelijke krachten moet worden overgelaten Deze situatie zou doorbroken kunnen worden als door de kostendaling van computerap paratuur en van nieuwe pro- dukten, een nieuwe vraag in het leven zou kunnen worden geroepen. Maar Den Uyl toon de „grote aarzeling" over zowel de waarschijnlijkheid als de wenselijkheid van een dergelij ke ontwikkeling. HIJ moest daar echter aan toevoegen dat hij niet beschikte over cijfers en studies, die stellige uitspra ken zouden wettigen. „Iedereen heeft de mond vol over de Informatie-industrie, maar de gegevens over de mi cro-elektronica zijn chaotisch en gebrekkig Den Uyl riep op tot „enige ascese in het den ken". teneinde de informatie wat te ordenen

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 3