OLx resFti een lera(a)rles) een AVO-lerala)r(es) RECTOR/RECTRIX een adjunct-directeur tijdelijk medewerk(st)er proefprojekt emancipatie Rozenburg Chr. M.A.V.O. LERAAR 01 LERARES a. Onderwijskundigen b. Vakdidactici schoolbegeleiders (m/v) Rotterdamse School Advies Dienst a. een docent(e) tekenen, b. een docenUe) tekenen, c. een docent(e) handvaardigheid, d. een docent(e) handvaardigheid, Nederlands Frans Wis- en/of Natuurkunde Wilhelminaschool leraar/lerares Docent docent ZATERDAG 2 FEBRUARI 1980 TROUW/KWARTET HERHAALDE OPROEP Het bestuur van de Stichting Regionale Schooladviesdienst Haarlem e.o. zoekt een voor een volledige weektaak gedurende maximaal drie jaar. Doel van het proefprojekt is onderwijs gevenden informatie en verwerkings mogelijkheden ter beschikking te stellen om het mogelijk te maken achterstands situaties van meisjes te doorbreken. PROFIEL EMANCIPATIE-WERK(ST)ER: goede kontaktuele eigenschappen bezitten; redaktione!» vaardigheden beheersen; kunnen organiseren; algemene kennis hebben van ontwikke lingen in de vrouwenbeweging; ervaring hebben met het stimuleren van het emancipatorisch denken - in groepen of organisaties - en het omzet ten daarvan in konkrete projekten; ervaring hebben in het werken met groepen volwassenen. Onderwijservaring strekt tot aanbeveling. Salaris afhankelijk van opleiding en ervaring overeenkomstig door Rijk en Gemeente vastgestelde schalen van f 2.283,— tot f 4.441,— bruto per maand. Datum van indiensttreding: zo spoedig mogelijk. Verdere informatie in te winnen bij de direkteur van de dienst of mevrouw S. Borren, tel. (023) 31 91 33. Sollicitaties met curriculum vitae binnen 10 dagen te richten aan het bestuur van de R.S.A.D., Groot Heiligland 47, 2011 EP Haarlem. STICHTING REGIONALE SCHOOLADVIESDIENST HAARLEM ea De Regionale Schooladviesdienst Haarlem e.o. is een instantie die zich bezig houdt met begeleiding en advise ring van het onderwijs en individuele leerlingen en zo nodig aan ouders. Werkterrein; alle scholen voor KO. GLO, BUO en VO in Haarlem en aan grenzende gemeenten van RK. PC, openbaar en algemeen bijzondere signatuur. Sparregati 01819-12693 Gevraagd wegens ziekte m.i.v. heden voor wiskunde en/of natuurkunde 15 6 25 lessen ±15 lessen onderwijservaring zeer gewenst. Inlichtingen en berichten bij de di recteur, H. J. van Marle, Meeuwen singel 21 3181 SK Rozenburg, tel. 01819-12224. CHRISTELIJKE LAGERE AGRARISCHE SCHOOL Molepslraat 12. 9821 PG Ot- dekerk - Direkleur J VAN DIJK - Telefoon 05940-2728 Gevraagd voor direct ter vervanging van een collega, welke wegens ziekte nog enige tijd zijn werk met kan verrichten. in tijdelijke dienst. Deze dient bij voorkeur in het bezit te zijn of te studeren voor een bevoegdheid waardoor hij/ zij handvaardigheid, handenarbeid en Alge mene Technieken (houtbewerking) kan geven. óf voor 23 lesuren (Nederlands, rekenen, aardr. gesch.) De benoeming omvat ten hoogste 23 lesuren. Sollicitanten dienen het Christelijk onderwijs uit principe te dienen. Inlichtingen bij en sollicitatie zo spoedig mogelijk aan de directeur van de school J. van Di|k, Molenstraat 10. Oldekerk. tel 05940-2728 christelijk streeklyceum ede De rector van het Christelijk Streeklyceum te Ede zal om gezond heidsredenen waarschijnlijk per 1 augustus a.s. de school verlaten, waardoor de functie vacant komt van De schoolgemeenschap en het bestuur zoeken daarom een opvol ger/ster van de huidige rector. Ter nadere informatie over de school: de grondslag van de school is de Bijbel, opgevat overeenkomstig de Drie Formulieren van Enigheid van de medewerkers wordt verwacht dat ze belijdend er meele vend lid zijn van een Prot. Chr. Kerk het is een scholengemeenschap HAVO/VWO, van ongeveer 1450 leerlingen, 90 docenten en 20 niet-onderwijzende medewer kers veel aandacht wordt besteed aan buitenschoolse activiteiten. Geïnteresseerden, die instemmen met de grondslag van de school, ruime ervaring hebben bij het voortgezet onderwijs, bij voorkeur in een leidende functie, op de hoogte zijn van de ontwikkelingen in het onderwijs, openstaan voor meningen en adviezen van alle geledingen, wordt verzocht voor 24 februari a.s. te solliciteren bij het bestuur van de Vereniging „Het Christelijk Streeklyceum" te Ede, p/a de secreta ris mevrouw P. J. Elgersma-Cramer, Weerdestein 30. 6714 CS EDE. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de rector of zijn plaatsvervanger, telefoon: 08380-32505 (school) of 08389-5637 (de heer Michon). Stichting voorde Leerplanontwikkeling De S.L.O. is een door de overheid gesubsidieerde instelling, die dienstverlenend optreedt ten behoeve van de leerplanontwikkeling voor het niet-universitaire onderwijs. In de loop van 1980, in ieder geval per 1 augustus, zat de S.L.O. op verzoek van de Minister van Onderwijs en Wetenschappen een project starten voor leerplan ontwikkeling voor de nieuwe opleidingen tot leraar in het basisonderwijs. De aan te trekken projectgroep zal leerplanontwikkeling bedrijven voor de geïntegreerde P.A. en O.K. In eerste instantie zal het vooral gaan om de ontwikkeling van een model voor een onderwijsleerplan, waarin onder meer zullen worden opgenomen: een globale inhoudelijke aanduiding van de algemeen geldende uitgangspunten van de nieuwe opleidingen: globale algemene doelstellingen; aanwijzingen omtrent de onderwijsgebieden waarin onderwijs zal worden gegeveri, criteria voor de instiluutswerkplanontwikkeling. Ten behoeve van bovengenoemd project zoekt de S.L.O. contact met gegadigden voor de functies van: (10/IOaanstellingl vecnr. 0156/0002 (4/10 aanstelling) tc.nr. 0156/8003 Functie-eisen A. Onderwijskundigen: eerstegraadsbevoegdheid pedagogiek en/of onderwijskunde; ervaring in het opleidingsonderwijs tPA en/of KLOS); goede bekendheid, zo mogelijk ervaring met leerplanontwikkelingstheorieên en -praktijken, en bereidheid tot verdere studie op dit terrein. 0. Vakdidactici: eerste- of tweedegraadsbevoegheid voor één van de vakken in de huidige PA en/of KLOS; ervaring in het opleidingsonderwijs (PA/KLOSI op een van de volgende onderwijsgebieden; taalonderwijs reken- en wiskundeonderwijs mens- en maatschappijonderwijs natuuronderwijs spel- en bewegingsonderwijs beeldend onderwijs muziek- en zangonderwijs maatschappelijke en culturele vorming; bekendheid, zo mogelijk ervaring met leerplanontwikkdingspraktijken en -theorieën op het betreffende onderwijsgebied, en bereidheid tot nadere studie. Voor beiden geldt: ervaring fn het kleuter- of lager onderwijs strekt tot aanbeveling; goede redactionele vaardigheden; goede communicatieve'eigenschappen. Rechtspositie De nieuwe medewerkers kunnen worden aangesteld bij de S.L.O.zij worden dan benoemd voor de termijn van twee jaren, met een mogelijke verlenging na 1 augustus 1902. Het is in beginsel echter óók denkbaar dat nieuwe medewerkers hun rechts positionele basis behouden bij hun huidige werkgever; deze wordt dan door de S.L.O., bijvoorbeeld door het ter beschikking stellen van taakuren. gecompenseerd. Salaris de Algemene 0urgerlijkè Pensioenwet is van toepassing; salariëring volgens rijksregeling Informatie Inlichtingen over deze functies worden gaarne verstrekt door drs. A. J.G. Cras, telefoon 053 840840 (S L O.I of 053 - 333172 (privé) Een informatiepakket is op aanvraag verkrijgbaar bij Irma de Groot, telefoon 063 - 840640 toestel 124 Sollicitaties met uitvoerig curriculum vitae binnen 10 dagen na verschijning van deze oproep te nchten aan de afdeling Personeelszaken van de S.L.O.Klander>i 204, 7600 CA ENSCHEDE. Op enveloppe, brief en eventuele bijlagen dient het vacature nummer te worden vermeld. In de sofHdtatieprocedure Is opgenomen dat aan kandidaten kan worden gevraagd een beknopte, persoonli|ke, schriftelijke reactie te geven op het voorlopige werkplan van de projectgroep. Rotterdamse School Advies Dienst: De Rotterdamse School Advies Dienst werkt ten béhoeve van het openbaar, protestants-christelijk, rooms-katholiek en alge meen bijzonder onderwijs. De dienstverlening betreft met na me de begeleiding bij de ontwikkeling «;n vernieuwing van het onderwijs en de individuele hulpverlening. De werkzaamhe den voor het basisonderwijs worden uitgevoerd door schoolbe- geleiders en individuele hulpverleners (remedial teachers, psy chologen, psychologisch assistenten, logopedisten en school- maatschappelijk werkers). Per I augustus 1980 zal het aantal begeleidingstaken belangrijk worden uitgebreid. In verband hiermede worden op korte termijn gevraagd enige deeltijd is mogelijk. Van hen wordt verwacht, dat zij in teamverband mede vorm geven aan de begeleiding van de Rotterdamse kleuter- en lage re scholen. Tot de taak van de schoolbegeleidér behoort het onderhouden van contacten met de schoolteamleden van kleu ter- en lagere scholen alsmede het begeleiden van onderwijs- (vernicuwende) activiteiten op scholen. Deze taak is overeen komstig de doelstellingen van de betrokken (deels stimule- rings)scholen. De gedachten gaan uit naar kandidaten met een onderwijskun dige achtergrond (onderwijskundigen c.q. afgestudeerden Pedagogiek MO). Ervaring in of bekendheid met het kleuter en lager onderwijs is vereist, terwijl ervaring in een vorm van vernieuwingsonderwijs op prijs wordt gesteld. Het salaris loopt bij een volledige werkweek tot f 6.023,- per maand, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectieproce dure. Inlichtingen omtrent deze functie worden gaarne verstrekt door de heer drs. L. Kanen, telefoon 010 - 842200. Vacaturenummer 80.124/16299-049 Werk bij de gemeente Rotterdam betekent alle voorde len van een overheidsfunctie. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van het volledige vacaturenummer, gaarne binnen 10 dagen te zenden aan het Bestuur van de Rotterdamse School Advies Dienst, p/a Bu reau Personeelvoorziening, Postbus 70015, 3000 KT Rotter dam. Christelijke Lerarenopleiding Zwolle postbus 1363 - 8001 BJ - 1st. 05200-16672 De CLZ breidt haar opleidingsmogelijkheden uit: in augustus 1980 begint de opleiding tot leraar tweede- en derdegraads in de vakkencombinatie te kenen-handvaardigheid. Het bestuur van de CLZ zal gaarne zo spoedig mogelijk overgaan tot het benoemen van: met speciale belangstelling voor didactiek, methodiek en kunstbeschaving; met speciale belangstelling voor kunstgeschiedenis; met speciale belangstelling voor didactiek, methodiek en kunstbeschaving; met speciale belangstelling voor kunstgeschiedenis. Om voor benoeming In aanmerking te komen wordt vattsollicitanten verwacht dat zij: duidelijk kunnen maken waarom zij voor het Christelijk Onderwijs kiezen; een eventuele benoeming zo spoedig mogelijk, doch in elk geval per 1 -8-'80 kunnen aanvaarden en reeds dadelijk na benoeming bereidt zijn aan de voorbereidende werkzaamheden deel te nemen; als christen-leraar in een teamverband samen kunnen werken in het opzetten van leerplannen en het uitwerken daarvan. Het is wenselijk dat de sollicitanten een eerstegraads bevoegdheid hebben; voor de bij a en c genoemden is het wenselijk dat zij ervaring hebben met het eindexamen in het genoemde vak. Het experimenteerplan van de CLZ is op aanvraag te verkrijgen aan bovenstaand adres. Sollicitaties met uitvoerige gegevens en met referentie adressen uiterlijk 23 februari richten aan de directeur F. Vos (tel. 05782- 3753). Inlichtingen verstrekt de opleidingscoördinator de heerT. J. Poppema (tel 050-347410). Mavo-Oostschool der Herv. Gem. Polderweg 7, 1093 KL Amsterdam. Tel.: Ö20-651850. Gevraagd m.i.v. 1 augustus a.s. die het Protestants onderwijs uit overtuiging dient en goed in en met een team kan werken. Goede contactuele eigenschappen zijn daartoe vereist. Wat zijn lessen betreft heeft het vak Aardrijkskunde onze lichte voorkeur Benoeming tot directeur per 1 augustus 1981 behoort tot de mogelijkheden, daar de thans fungerende directeur dan met pensioen gaat Door de ligging vlak bij het Muiderpoortstation is de school zeer goed bereikbaar vanuit het Gooi, Utrecht, de kop van Noord-Holland en alle delen van de stad. Brieven met uitvoerige inlichtingen, referentieadressen en -telefoonnummers uiterlijk 15 februari te zenden aan de directeur: S. Fröberg, Wilhelminaplant- soen 27, 1111 CJ Diemen. Een gesprek met een vertegenwoordiging uit het personeel behoort tot de procedure. Inlichtingen bij: M. Gobée. telefoon: 020-939539 (adjunct-directeur) en S Fröberg. telefoon: 020-906093 (directeur). DORDRECHT Prinses Juliana Scholengemeenschap voor Christelijk Mavo en Havo Koningstraat 294 3319 PH Dordrecht Met ingang van de nieuwe cursus vragen wij enkele collega's voor de vakken (2e ot 3e graait) (la. 2e ot 3e graad) (Zeol 3e graait) Voor 2 collega's is het mogelijk een volledige weektaak te verkrijgen, door een combinatie van de genoemde vakken of in één vak. Er kan ook gesolliciteerd worden naar een deelbetrekking. Er wordt van u verwacht, dat u kerkelijk meelevend bent en het Christelijk Onderwijs uit overtuiging wil dienen. De school is vrij nieuw en staat in een rustige omgeving. Geschikte woonruimte is nog steeds tijdig .gevonden. Brieven aan de directeur E. van Hulst, adres school, bij wie u ook inlichtingen kunt vragen. Tel. school 078-164222, huis 078-140095. voor Chr. Mavo Rekkenseweg 1 7152 AA Eibergen Tel. 05454-1495 Waer iemant duisent vreugden soek Mijn vreugl is in dees achterhoek W Sluiter Per 1 april a.s. zijn aan onze school vacant 14 lesuren tekenen s lesuren handvaardigheid Wij zoeken leraar/lerares, die het werken aan een chr. school in overeenstemming kan brengen met de eigen levensovertui ging. Accommodatie: geheel nieuw teken- handvaardigheidslokaal. Schoolgegevens: 380 leerlingen, 22 lera ren, 15 klassen. Inlichtingen bij E. H. Wesselink, directeur, Hondevoori 22, tel. 05454-1866; W. L Basten, adj. directeur, Parallelweg 25, tel. 05454-1913. Sollicitaties aan de directeur. HAARLEM Prinses Ireneschool voor Chr.mavo Plesmanplein 8 Tel.: 023-256462 gevraagd z.s.m. FRANS 16 uur Van sollicitanten wordt verwacht dat zij het Prot. Chr. Onderwijs uit overtuiging dienen en ervaring hebben M.i.v. 1 augustus '80 uitbreiding tot 20 uur mogelijk. Voor inlichtingen en sollicitaties: S. G. Al bias, dir.: Zaanenlaan 157, Haarlem Tel.. 023-261934; H. Korthals, adj. dir., Hagelin- gerweg 209, Santpoort. Tel. 023-378496. Capelle aan den IJssel Christelijke Scholengemeenschap „Comenius" Gymnasium-atheneum-havo Lijstersingel 18. telefoon 503600 Gevraagd per 1 augustus 1980 economie I en II 26 lesuren handelswetenschappen 1e graad •—Nederlands 9 lesuren, Ie of 2e gr. Godsdienst ±9 lesuren In verband met ziekte z.s.m. wiskunde 20 lesuren, 1 e of 2e graad Van de sollicitanten wordt verwacht dat zij bewust voor het christelijk onderwijs kiezen. Inlichtingen bij de rector F. A. de Leeuw, adres school of thuis: Kerkdreef 40. Krimpen a/d IJssel, tel. 01807-15155. Sollicitaties richten aan de rector.

Nieuwe Leidsche Courant | 1980 | | pagina 16